Mexicoteam fortuinlijk langs SovjetUnie: 3-2 Knoester zwemt limiet NK Kernploegen voor het nieuwe schaatsseizoen Middelburger Buijs succesvol in België NA ONGELUKKIGE 1-1 TEGEN BRAZILIË Geen winnaar in de lotto Kevin Keegan naar Bastia Waas rond ploeg van Raas Uruguay via Polen (3-1) in kwartfinale Zeeuwen in triatlon Hoogerheide Doelman twee jaar geschorst NO AH GESCHORST WOENSDAG 8 JUNI 1983 PZC/sport 19 HOLBAEK (AP) Piet Kraak, de vermaarde vroegere doelman van het Nederlandse elftal, die door een attaque van zijn spraak is beroofd, heeft zijn hoop gevestigd op een Nederlandse neuroloog, die naar Denemarken is vertrokken om de 62-jarige oudvoel- balvedelte te onderzoeken, „Piet reageert heel goed op de komst van de specialist en ook op het feit dat zo veel van zijn vroegere collega's en fans een collecte houden om een eventuele behandeling in Nederland te bekostigen", vetelde mevrouw Alie Kraak. Kraak, die 22 jaar geleden voor het laatst, voor het Nederlands elftal uitkwam, woont sinds 1970 in Dene marken waar hij tot zijn pensioen twee jaar geleden als voetbalcoach werkte „Hij ligt nu in een verpleeghuis, na een attaque vorig jaar heeft hij twee maanden in coma gelegen Nu kan hij niet praten en zijn ogen niet openhouden", vertelde mevrouw Kraak. „Maar mijn man is zich volledig bewust van alles wat voor hem wordt gedaan en ook het bericht dat een neuroloog uit Nederland woensdag hier komt heeft hem enorm opgepept", zo voegde zij eraan toe. AMERSFOORT Henk Boer, de De kernploegen voorzitter van de beleidsgroep trai- 1983,1984: ning, heeft dinsdag de kernploegen voor het nieuwe schaatsseizoen be kendgemaakt. Bij de heren- allrounders, onder leiding van Boer zelf, zijn Egbert Post en Harm van der Pal verdwenen. Van der Pal maakt nu deel uit van de sprinters- Heren allround Kramer. Hilbert van der Duim, Fnts Scha lij. Robert Vunderlnk. Rolf Sibrandy en Hein Vergeer lieren sprint (trainer: Gauke Nijholl): Sies Uilkema Harm van der Pal. Menno Boels- ma. Jan Ykema. Geert Kuiper en Lleuwe de Boer het schaatsseizoen Jong Oranje heren (trainer: Eddy Ver hevene Raymond Brugmans. Herbert Dijk Henk Boer): Yep stra, Henk Groen, Henn Kraayenbos en - Frans Kuypers. Jong Oranje dames (trainer: Eddie Ver- hcyen): Marja Adema, Jolanda Grimber gen, Ingrid Haringa, Boukje Keulen, Grietje Mulder en Ingrid Paul MONTERREY (ANP) - Het heeft Nederland in zijn tweede wedstrijd van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal (voor spelers tot twintig jaar) niet tegen gezeten. Werd in het openingsduel op ongelukkige wijze een punt bij het favoriete Brazilië ingeleverd, ditmaal kreeg: de ploeg van bondscoach Kees Rijvers op de door tropische regenbuien zeer zware grasmat van Monterrey de zege toegeworpen. Voor tienduizend kijkers wees Nederland de Sovvjet-Unie na een ruststand van 1-1 met 3-2 terug. (Rijvers: „Wij hebben het fortuin hier hjkspel heeft de brigade aan onze kant gehad. Deze tegenstan- - der was een geheel andere Sovjet- "1 Rijvers voldoende om zich voor de kwartfina- les te plaatsen. Nederland bezet in jioeg dan die tegen Nigeria zo in de groep D de tweede plaats, achter ïitte liep te zwoegen". Donderdag Brazilië dat in Guadalajara Nigeria rntmoet Nederland in de laatste met 3-0 versloeg, groepswedstrijd Nigeria. Aan een ge- Nederland bofte al in de dertiende minuut. Een hoekschop van Vanen burg bereikte de schoen van de naar voren gekomen Duut. uit wiens schot de bal aanvankelijk door doelman Palamartsjoek werd gekeerd, maar na een miraculeuze wending toch in het doel belandde. Ondanks het zompige speelterrein slaagden de betere Sov jet-voetballers er in de tegenstander een straf tempo op te leggen. Litovs- jenko, die in kansrijke positie alleen voor doelman Laurs verscheen, miste echter. Telkens weer sneden de aan vallers van de Sovjet-Unie, die in Jakovenko hun beste man hadden, door de Nederlandse defensie. Rijvers besloot derhalve de steeds misgrijpende Snoei te vervangen door Kramer. Vervolgens had een fout in de samenwerking tussen de juist in bet veld verschenen speler Teuben de inleiding lot het eerste Sovjet-doelpunt. Salimov profiteer de van het misverstand en L kansloos. Vlak na rust was het opnieuw Kramer Nadat Silooy. Bakker en Teuben o eerste wedstrijd al werden bestraft, is het opvolgen van de weggestuurde Been de vierde Nederlandse speler die Henk Louwmans De Friese gymnas- tijdens het toernooi geel zag Van 't tiekleraar heeft volgens het bondsbu- Schip bleef tegen de Sovjet-Unie we- reau van de KNSB privé nog het gens een blessure aan de kant. De nodige te regelen. Ajaxied had tegen Brazilië een tik tegen zijn enkel gekregen. Naar ver wachting kan hij tegen Nigeria weer spelen ploeg, die door Gauke Nijholt wordt Dames: Alie Boorsma. Ina Steenbruggen. getraind. Shorttrack-specialist Men- no Boelsma is de andere nieuwe man bij deze kernploeg, die voor het olym pische werk ook nog steeds de bron zen-medaillewinnaar van Lake Pla cid 1980, Lieuwe de Boer in de gelede ren heeft. Uit de damesploeg zijn Ingrid Haringa en Boukje Keulen verdwenen. Het tweetal maakt nu weer deel uit van Jong Oranje, dat door Eddie Verheij- en wordt geleid. Marieke Stam is van Jong Oranje naar de seniorenploeg gekomen, terwijl ook marathonkam pioene Ineke Kooiman nu van het begin van het seizoen aan de kern ploeg is toegevoegd. Voor de techni sche leiding van de dames- allrounders is Tsjaart Kloosterboer benaderd. Kloosterboer heeft nog geen definitief antwoord gegeven i De Nederlandse opstelling was: die in de fout ging toen Jakovenko Laars, Silooy, Dunt, Koot, Snoei lKra merBakker (Van de Boogaard), Vanenburg. Teuben, Roord, Van Bas- ten en Been. DEN" HAAG (ANP) Lotto 22 heeft geen winnaars opgeleverd van de eerste- of tweede prijs. In de laatste toto van het seizoen waren wel negen deelnemers met een foutloze kolom. In het cijferspel zal twee keer de hoofdprijs van 100.000 gulden wor den uitgekeerd. De resultaten van de sportprijsvragen van het weekeinde ziijn: «Ito 22: eerste prijs; geen winnaars, twee de prijs, geen winnaars, derde- prijs G8 Winnaars, bruto 7537,40, vierde prijs' 5069 winnaars ƒ101,10, vijfde prijs: 83178 keer ƒ5,-. Voor lotto 23 is er een jackpot van bijna 110 000 gulden. Toto 22: Eerste prijs 9 winnaars bruto ƒ2664,70, tweede prijs: 186 winnaars, (85,90, derde prijs: 1837 winnaars, ƒ21.70. BASTIA (ANP) - De Engelse oud- htemational Kevin Keegan zal het nieuwe seizoen voor Bastia In de Franse eerste divisie spelen. Het be stuur van de Corsicaanse voetbalclub maakte dinsdag bekend, dat Keegan een contract voor een jaar zal teke- ÜEN HAAG De internationale —i, reglementen van de wielerbond UCI ^[verbieden transfers voor 1 oktober. B Vandaar dal de zaken die Jan Raas voor zijn nieuwe ploeg aan hel doen is, omgeven worden met een waas Ivan geheimzinnigheid en ontkennen de antwoorden. Vooral ook omdat betrokkenen die wettelijk veilig spe len door wel hun woord te geven maar niet hun handtekening, zich bewust zijn van de macht van hun huidige sponsor die juridisch actie kan ondernemen op grond van nega tieve publiciteit. R Vandaar dat niet bevestigd wordt dat Hennie Kuiper en Adrie van der Poel een overeenkomst zijn aangegaan met Jan Raas. „Als het waar blijkt te zegt hun huidige ploegleider Fred de Bruyne emotioneel, „dan vind ik dat redelijk ontgoochelend. Dan blijk ik me in die twee erg vergist te hebben. Toen ik de geruchten hoor de, vroeg ik me af: wat heb ik ze misdaan...?" Net terug van een intensieve trai ningsstage in Frankrijk waar hij sa men met Adrie van der Poel en verzor ger Rudie Bergmans voorbereidingen trof voor de Tour de France („Klimrit- me opgedaan in de Alpen") ontkent Hennie Kuiper een nieuwe samenwer king met Jan Raas. ooit zijn ploeg maatbij Raleigh. Zoals Lomme Dries- sens (ploegleider geweest van Coppi, Van Looy. Maertens. Merckx en Peter Post...) ontkent dat hij de manager wordt van de groep-Raas En. zoals JanGisbers (bij de amateurs de coach van Jan Raas) ontkent dat hij als Ploegleider is aangeworven. Jan Haas: „Mij zul je voor 1 oktober niets horen bevestigen en niets horen ont kennen. Geen commentaar een moment van onoplettendheid af strafte. De Russische spelverdeler be diende Protasov. wiens schot 1-2 bete kende. Superieur leek de Sovjet-Unie op een zege af te gaan, Maar de Oosteuropeanen hadden gerekend bulten Mario Been Zijn in de vijfde minuut van de tweede helft genomen vrije trap leek zonder al te veel ge vaar. maar ging wel via enkele Russi sche benen in het doel. Nederland was terug in de wedstrijd en weer vijf minuten later plotseling MEXico-STAD (rtri Uruguay aan de winnende hand. Weer was het hccf, zich s al5 eersle ee. Been De eerste oogstrelende actie y00r de kwarin„ale, van het het veelgeprezen Ajax-duo Van- om het WK len lot - enburg-Van Basten had de als pinch- hitter fungerende Feyenoorder in kansrijke positie gebracht Been faal de niet: 3-2. Een solo van René Roord, de vierde man op het middenveld, had bijna opnieuw succes. In de slotfase kreeg Been een gele kaart omdat hij naar de mening van scheidsrechter Martinez uit Uruguay wat te veel liep te dollen. jaar. De Zuidamerikaanse formatie boekte dinsdag zijn tweede winst. Uruguay won met 3-1 van Polen. De kwartfinales worden op 11 en 12 juni gespeeld. Na twee dagen rust volgen dan de halve eindstrijden. De strijd om de derde plaats wordt afgewerkt op 18 juni, de finale de dag daarna in Mexico-Stad. De mislagen van maandag zijn groep D: In Guadalajara Brazilië - Nigeria 3-0 (3-0). 6 Ohveira 1-0. 32 Santos 2 0 (strafschop). 43 Silva 3-0. In Monterrey Nederland - Sovjet- Unie 3-2 1-1). 13 Duut 1-0.22 Salimov 1-1. 46 Protasov 1-2. 50 Been 2-2. 55 Been 3-2. Stand Brazilië 2 1 1 0 3 6-3 Nederland 2 1 1 0 3 4-3 Nigeria 2 1-0121-3 Sovjet-Unie 2 0 0 2 0 2-4 Aguilera 2-0,58 Klemenz 2-1 (strafschop). 66 jeugdclubteam SIJSELE De Middelburgse motor crosser Henk Buijs was de enige Zeeuw, die een zege behaalde tijdens de BLB-cross in het Belgische Sijse- le. Voor het overige dienden de pro vinciale rijders het met toch wel tegenvallende prestaties te doen, want naast Buijs slaagde niemand van hen er in om een plaatsje op het erepodium te bemachtigen. Hoewel Buijs eindoverwinnaar werd bij de junioren 250 kon hij er met in slagen om een manche op zijn naam te schrijven. Constant rijden (een tweede en een derde plaats in de reeksen) bracht hem de bloementuil. Verder waren het zowat allemaal te genvallende prestaties en vielen er ook nog al wat uitvallers te noteren, Zo konden Cor Overbeeke en Jacky Lensen hun reeksen wegens motori sche problemen niet tot een goed einde brengen, Enkel Ronald Doens was naast Buijs nog een lichtpuntje bij de debutanten 125 wist hij zich als vijfde te klasseren in het eindklasse ment. De uitslagen debutanten 125 1 Rick Claus. Middelburgjeugd in nationale Finale VLISSINGEN De competitie voor PROMOTIE VAN SCHEIDSRECHTERS MIDDELBURG Jaarlijks promove ren aan het einde van een voetbalsei zoen een aantal clubs, maar ook scheidsrechters. Op grond van de rapportagegevens wordt een lijst samengesteld door de scheidsrechterscommissie van de af deling Zeeland en de vier scheidsrech ters die naar de KNVB promoveren in het zaterdagvoetbal zijn: F. Philipsen uit Haamstede. J Kluijfhout uit Wol- faartsdijk J. de Meulmeester uit Mid delburg en J. Jobse uit Koudekerke Er gaan drie zondagscheidsrechters over. te weten: N Kuyer uit Goes. C. P. Traas uit Hfeinkenszand en Leo Blok uit Wissenkerke. De officiële overdracht aan de districtsscheids- rechterscommissie Zuid I vindt op 4 juni in Den Bosch plaats LADDERWEDSTRIJD BC PAPYRiJS MIDDELBURG Ter afsluiting van het wielerseizoen hield B. C. Papyrus een ladderwedstrijd. Mede door de uitslag van die laatste, door 48 paren bezochte wedstrijd kwam het echt paar Dix in bezit van de Brunnertro- fee. Het echtpaar Ooyevaar werd tweede. De strijd om het clubkampioenschap, verspeeld in vijf series van zes mat ches werd weer gewonnen door het Belgie 7 Gino de Jonghe, Axel 15 Sam paar Van Iren-Konings. In groep B Jansen, Sluiskil. 25 Herman van de Bosch, werden Elieh-Kinneging eerste, in Koewacht. 31 Mark van Eetvelt, Terneuzen, groep q de dames Paree-Van Vorsten- bosch. Langhout-Rodermond jr zege- Robert Vunderink. Eetvelt, Terneuzen, 34 ROnnle van Eeetvelt. Terneuzen. Junio- vturdun in groep D. terwijl in groep E Sluiskil. 9 Erwin Adam. Westdorpe het echtpaar Creis als beste uit de bus Junioren 500 1 Peter Hoendervangers. Os- kwam. Voor de zomermaanden wer- sendrecht 13 Robbie Antheunis, Axel. 17 den de leden verwezen naar de zomer- Evert Leeraeert, Ossenisse. Nationalen 125 avondbridge, die op donderdag 16 1 Boudewijn de Beuckelaer. Belgle. 6 Leo jUnl jn Hotel Walcheren een aanvang Stroo. Vlissingen, 10 Johan Schelieman, 'nppmt Axel. 15 Ko Walhout, Sluiskil. Nationalen 500: 1 Peter Dhanis, België. 8 Peter van de Ree Zaamslae Internationalen 500' 1 Er- win Gabriel. Belgle. 13 Edward van de Klooster, Kapellebrug. HOOGERHEIDE Vier Zeeuwen hebben deelgenomen aan de '100 kilo meter van Hoogerheide', een mini- de verschillende Aguilera 3-1 Stand. Uruguay Polen Verenigde Stalen Ivoorkust 2 0 2 0 2-4 Mario Been (links) op de foto voor Feyenoord in actie, scoorde voor het Mexico-team twee treffers in het duel tegen Rusland. Overwinning PSV PSV heeft ook zijn tweede wedstrijd in het toer nooi om de presidentsbeker in Zuid- Korea gewonnen. Nadat zondag het nationale elftal van Ghana met 1-0 werd verslagen, werd dinsdag een overwinning met 4-0 (3-0) behaald op de vertegenwoordigende ploeg van Soedan Voor PSV scoorden Jung Moo Huh (23), Jan Poortvliet (40), Hallvar Thoresen (42) en Berrie van Aerle (56). klassen van de Zeeuwse schaakbond heeft in de hoogste leeftijdscategorie (tot 20 jaar) voor Middelburg het kampioenschap opgeleverd. Omdat er twee teams uit Zeeland aan de landelijke competitie mogen deelne men gaat ook Het Witte Paard uit Sas van Gent dat op de tweede plaats eindigde door naar de KNSB- jeugdcompetitie. De eindstand en kandidaten voor de KNSB- compctitie: SPAKENBURG (ANP) - Maarten de Harder, de doelman van IJsselmeer- vogels, dat zaterdag tegen Noordwijk de beslissingswedstrijd speelt om het kampioenschap zaterdagvoetbal, heeft van de strafcommissie van de KNVB een schorsing gekregen van Dit naar aanleiding van het moleste ren van scheidsrechter Nagtegaal uit Utrecht in de verloren (3-1) bekerwed- triatlon, waarbij Iwee kilometer strijd tegen GWV in Veenendaai De moest worden gezwommen, 76 ge- Harder kwam tot deze daad nadat de fietst en 21,5 kilometer bard gelopen, scheidsrechter Jaan de Graaf wegens Thor-atleet Marcel de Kievit uit Roo- duwen uit het veld had gestuurd, sendaal won de drievoudige prestatie- Naar later bleek een zware straf, want tocht over 100 kilometer in 4 uur en 4 de KNVB legde De Graaf geen schor- minuten Kees van de Bulek van sing op, maar deed de zaak slechts af Zeeland Sport uit Vlissingen werd 25e met. een boeking IJsselmeervogels zal in 4 uur en 53 minuten. Hij had 43.30 in hoger beroep gaan tegen de beslis- voor het zwemmen nodig. 2,35 voor sing van de strafcommissie. Een advo- het wielrennen en 1.28 voor het atle- caat uit Hilversum zal worden inge- tiekdeel. Rond de 50e plaats eindigde schakeld Ruud Boots (Zld. Sp). die het geheel in 5.12 aflegde (resp 43.30, 2.25. en 2.04 circa 60e werd Kees Kortsmit (Zld Sp). die na 5 14 arriveerde (resp 44 2.30 en 2 uur. Op een 75e plaats kwam binnen Kees Nooijens (Zld Sp). die 5 uur en 35 minuten zwom, fietste en liep. resp 45 min. 2 uur 20 min en 2.5 uur. Middelburg HWP S Landau 5 0 0 5 0 15-10 12-13 4-21 6-19 ARNHEM (GPDi De Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging (KNMV) en de Nederlandse Sport Federatie (NSF) willen dat het ministerie van Buitenlandse Zaken een sportvisum verstrekt aan de Zuidafrikaanse motorcoureurs Jon Ekerold, Kork Ballington en Alan North, zodat dit drietal deel kan nemen aan de TT van Assen. Beide instanties hebben daartoe inmiddels gesprek ken gevoerd met ambtenaren van de ministeries van BZ en Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Zowel de KNMV als de NSF stelt zich op het standpunt dat de TT een onderdeel is van de strijd om een wereldkampioenschap en dus anders moet worden beoordeeld als bijvoorbeeld de wegraces in Raalte van afgelopen weekeinde. Aangezien het hier een 'vriend schappelijke' wedstrijd betrof werd Alan North uitge sloten van deelname. Dit in het kader van het nieuwe visumbeleid voor Zuidafrikaanse sportlieden die de Nederlandse regering per 1 januari van dit jaar heeft ingevoerd als gevolg van de apartheidspolitiek in dat land. Spelen '84: veel demonstraties te verwachten De teams van Middelburg en HWP. mogen deelnemen aan de KNSB-jeugdcompetitie B-teams DZD Terneuzen Middelburg Vlissingen S Landau Zierikzee Het t< 9 17.0- 8.0 8 18.0- 7.0 7 15,5- 9.5 4 10,5-14.5 2 4,5-20.5 0 9,5-15,5 MUNCH EN (DPAi De olympische spelen van 1984 in Los Angeles zullen, zoals het er nu uitziet, worden bege leid door demonstraties. ..We hebben al aanwijzingen dat bepaalde groe pen de spelen zullen gebruiken om rnn degen m te dragen-, vertelde Ontevredenheid vergoedingen KN V B-werknemers DEN HAAG De werknemersorga nisaties uit het betaalde voetbal zijn niet tevreden met de voorstellen tot 'verzachting' van het vergoedingen systeem. die werden aangenomen tij dens de vergadering van de sectie betaald voetbal. VVCS (spelers) en WON (trainers) menen dat de be sluitvorming over het transfersys teem onzorgvuldig is geweest. Ze protesteren op voorhand tegen de toezegging van het bestuur om de gedane voorstellen, op verzoek Daryl Gates, de commissaris van poli tie van Los Angeles, maandag in D.Z.D. mag deelnemen aan Munchen de KNSB-jeugdcompetitie Middelburg Terneuzen Souburg DZD aan de KNSB-jeugdcompetitie. Gates stelde zich in West-Duitsland in „on„„ verschillende plaatsen op de hoogte van de veiligheidsvoorschriften van de politie en deed Munchen in het. Zowel de trainers als de spelers stellen zich op het standpunt dat de voorstel len van het oude secuebestuur over het humaniseren van het vergoedm- de minimale verlan gens van de werknemers voldeden. Daarvan is in de huidige situatie geen 6. 9 bijzonder a i 3 0 5-10 getroffen maatregelen bij de Olympi sche Spelen van 1972. Daar liet hij g deelnemen zich ook voorlichten over de ervarin gen van de speciale eenheid, die in dertijd werd ingezet naar aanleiding van de overval op de afvaardiging van Israel door een groep terroristen. ..We zullen de demonstraties wel on der controle krijgen. Protestmarsen aanleiding van de Daal;om hef" werk™r mersnfvaarriipnnp" tpcpn de voorste - mersafvaardiging tegen de voorstel len gestemd In de vergadering had dat geen gevolgen, gezien de verhou ding van de stemmenaantallen. na melijk 476 voor de clubs, 170 voor de spelersraden en 30 voor de trainersaf gevaardigden. Bij de stemming voor de noodzakelij ke reglementswijzigingen, die pas in verwacht en we mét name van de kmü ?et najaar van 1983 zijn beslag zal krijgen, ligt de situatie anders, aange- AMERSFOORT Ploegleidster Ans Geervliet toonde zich na afloop van het 14-kringenzwemlocrnooi best te- yreden. „De meeste leden van de Zeeuwse ploeg zwommen persoonlij ke records of zaten daar vlak in de buurt," stelde Ans Geervliet, die te vens nog opmerkte, dat alleen ai liet deelnemen aan een dergelijk sterk bezet toernooi stimuleend werkt. Sterk bezet omdat alle krikngen in De schrik voor degenen die naar de een zo'n goed mogelijke opstelling naar Amersfoort kwamen Deels van- r,wege de confrontatie met de rest van dus goed in Jan Raas maakt daar Nederland en deels om te proberen limieten voor deelname aan de NK te zwemmen Dat in dit topgezelschap de Zeeuwen geen hoge klasseringen kregen lag voor de hand Er werden wel enkele Zeeuwse re cords gebroken. Rob Geervliet zwom het in Zeeland incourante 200 meter vlinderslagnummer Het record stond sinds 1975 op naam van de Vlissinger Jaap Keymel. Geervliet verdreef Key- mel van de recordlljst met een tijd van 2.30.8. Zijn ploeggenoot Willem Jan Knoester deed het eveneens uitste kend Hij vergbeterde het Zeeuwse record op de 100 meter schoolslag in de tijd van 1.11.9 waarmede hij tevens de limiet haalde voor de NK. Dit deed 1 nummer dat vorig jaar aan het jaar Silvio Martens, ZCK 116.4 Erik Wa- van vredes-organisaties en hun acties zijn tot nu toe altijd vredig verlopen", vertelde Gates zelfverzekerd. Hij voegde er echter wel aan toe dat Los ook Liesbeth Dekker uit Axel. Zij programma van de NK werd toege- genaai. Zuidwester. 117 5 lOOm schoolslag Angeles zich ook zal wapenen legen l.-,i,„*y-i iiil ni-, SO mb( ,-i w, I ,-r luxtirrl 7ii rifinri rlrf -te— mM\H ribt rbnl IllPislPS Onfipi' 14 1PPI" Mfll'lppn K tlOPSlpI' kwam uit op de 50 meter vrije slag, 3gd. Zij deed dit zo goed dat zij met ham- tijd van 28.2 het startbewjs voor de NK ontving. De Zeeuwse ploeg eindigde op de 10e plaats. De kring Overijssel won de ontmoeting met Den Haag op de tweede plaats en Utrecht als derde. Uitslagen Dc uitslagen van de Zeeuwen waren 100 m schoolslag heren: Willem-Jan Knoes ter. Luctor. 1 119 Wim den Engelsman. Otters. 1 17 4.200 m rugslag dames: Sandra Schauwvhege, Bruinvis. 3 01 5. Sandra Ver- donck, ZVS, 2.54.0. 200 ni schoolslag meis jes onder 16 jaar Liesbeth Dekker. Otters, 3.09.3, Ariene Knoester, Luctor. 2.50 9. 100 vliege. Bruinvis. 1 18 m vrije slag jongens onder 14 jaar Rudie Goudswaard. Luctor, 1 05 8. AnthonThoen. ZCK, 1.06.8. 200 rn wisselslag meisjes onder 14 jaar Marleen Knoester, Luctor. 2 39 0 Rianne Geervliet Luctor. 2.48.3. 200 meisjes onder 14 jaar: Marleen Knoester. Luctor, 1.21 3, Marie Noelle Solé Stormvo gel. 1 30.1 100 m rugslag heren Rob Geer vliet, Luctor 1.04.9; Arco Wagenvoort. Gan- ze, 1 10 0. 50 m vrije slag heren- Rob Geervliet, Luctor. 25 7, Leon Verhage. Luc tor. 25.9 100 m vrije slag. meisjes onder 16 jaar- Linda van de Vlies. Luctor, 1 05 2; Els van Haelst. Bruinvis, 1 05.3 100 m school slagjongens onder 16 jaar Patrick Braam. Luctor. 1 14 1; Martin v d. Hooft Schelde, 1 24 1 100 m vlinderslag meisjes onder 14 jaar Rianne Geervliet. Luctor 1 16.2. Mi randa de Zeeuw. ZVS. 1.17.2. 200 m wissel slag jongens onder 14 jaar. Anlhon Thoen. ZCK 2 458 5. Rudie Goucftwaard. Luctor, 2 51 5 100 m vlinderslag dames Janine Goethals. Bruinvis. 1.17.6. Sandra Schauw- vlinderslag meisjes onder 16 jaar Els van Haelst Bruinvis. 1 10.8. Carolien Pekaar, Luctor. 1 16 9. 100 m rugslag jongens onder 16 jaar- Martin v. d. Hooft Schelde 1 18.9; Peter v Ruit Schelde. 1.21.1 100 in vrije slag zien dan geen enkelvoudige meerder heid voldoende is. maar een meerder heid van drie-kwart noodzakelijk is. VVCS en WON staan ook nog steeds kan het politiekorps, met 7000 man in verhouding vrij klein, doen op hulp van de staat Califomie en de FBI Bovendien is er een tweetal speciaal getrainde eenheden inzet baar fonds te voeden via een heffing van 3.7 'beroep Procent over a^e inkomsten van de v clubs en niet over een bepaald percen tage van uitsluitend de recette over competitiewedstrijden vlinderslag heren: Rob Geervliet, Luctor, meisjes onder 14 jaar Nicole van Haelst. Knoesterlimiet voor NK. 2,30 8 Arco Wagenvoort. Ganze 2 41.8. 100 m vrije slag dames' Janine Goethals, Bruin vis i 04 6. MarieUe van Kleven. Luctor, 1.12 0 200 m vrije slag jongens onder 16 jaar Patrick van Haaren. Zuidwester. 2.22.9. Peter v cl Ruit. Schelde. 2.24.4.100 m rugslag meisjes onder 16 jaar Carolien Pekaar, Luctor 1 14.7. Esther Haak. Otters. 1.17.5. m vlinderslag jongens onder 14 Bruinvis 1 06 4. Ingeborg Schauwvhege. Bruinvis. 107 3. 100 m rugslag jongens onder 14 jaar Serge van Bemmelen, Luctor 117.1: Erik Wagenaar, Zuidwester. 120.8. 100 m schoolslag dames: Sandra Verdonck. ZVS. 1.21.1: Mariette van Kleven, Luctor, 1 26.5. 50 m vrije slag dames Liesbeth Dekker. Otters. 28.2. Ariene Knoester, Luc- PARIJS (ANPl Yannick Noali. in het weekeinde winnaar van het enkelspel bij de open Franse ten niskampioenschappen op Roland Garros, is door de tuchtraad van de internationale tennisfederatie voor zeven weken geschorst. Noali kreeg, wegens zijn niet verschij nen tijdens de wedstrijd Frankrijk - West-Duitsland in hel toernooi om de landenbeker begin mei te Dusseldorp, ook nog een boete van 20,000 dollar, 57 500 gulden Noah kap in beroep gaan tegen zijn straf, hij heelt daarvoor de tijd tot 8 juli. Zou hij geen beroep aanteke nen. dan treedt de straf in werking op maandag 11 juli. Het betekent, dat hij in ieder geval nog zal kun nen uitkomen in de wedstrijd Frankrijk - Paraguay, die op 8. 9 en 10 juli voor het toernooi om de Davis-beker in Marseille wordt ge speeld. Bij een schorsing zal Noah een reeks van toernooien in de Verenigde Staten moeten missen, maar niet de strijd op Flushing Meadow die in september begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19