Dauphiné is nog slechts warming-up voor de Tour Middelburg en Vlissingen in Walcherse eindstrijd Veel barrages in concours Serooskerke EMM-ploeg bleef zonder bericht weg bij toernooi PZC/sport IWEEDE WEDSTRIJD FRANKRIJK GEDEGRADEERD WK junioren: hard spel bij VS-Ivoorkust Voorlaatste bekerronde in en met Breskens JORI VAN DE BIJL WON ZWARE DRESSUUR Intreerede STOPPER Zeeuws record atletiekjeugd RKHAV Hulst iJNSDA ISDAG 7 JUNI 1983 15 re snelle renners als Johan van der Velde en Leo van Vliet kwamen ver schillende keren net iets te kort om een etappe op hun naam te schrijven. Maandagochtend nog in Montelimar, Door Peter de Jonge) I 1ERRELATTE Er zal nog een tijd komen dat ploegleiders na afloop van de Dauphiné jibéré het thuisfront opgewekt de mededeling seinen: geen overwinningen, laatste in het lassement, maar operatie geslaagd. Dat namelijk was zo ongeveer de stemming bij de leeste teams die zich de afgelopen acht dagen in Zuidoost-Frankrijk hebben opgehouden, fant tegen alle logica in waren niet alleen eindwinnaar Pascal Simon en drievoudig riomfator in een etappe Greg Lemond uiterst tevreden aan het eind van de krachtmeting in [errelatte. Ook de verslagenen glommen bijna van trots omdat ze er „zo goed doorgekomen haren". [e Dauphiné Libéré, enkele jaren 'eden nog een interessante ontmoe- van de groten die met een triomf :ji gouden randje aan hun erelijst (jden geven, is duidelijk aan het ballen tot een tweede trainings- imp. Zoals de Ronde van de Middel- jidse Zee in februari en Parijs-Nice i Tirreno-Adriatico een warming-up innen voor het klassiekerseizoen, zo jde functie van de Franse etappe- jers nu een aanloop naar de Tour de fence. Natuurlijk is het verschijnsel, et nieuw, alleen wel in steeds sterke- Imate aanwezig. in koerswijziging die funest lijkt tor de wedstrijd. De afgelopen week ifcel gebleken dat het publiek nau- flijks warm loopt voor de Dauphiné [de Franse televisie kan al evenmin bte belangstelling opbrengen voor I evenement, dat te boek staat als [op een na belangrijkste wedstrijd n het land. In de schaduw van aere evenementen als de Ronde h Italië en het tennistoernooi van land Garros, waar Noah de winst kte, vallen de prestaties nog min- 47.35, 5 Paul Haghedooren (Bel. 47,59; 6 Pascal Simon (Fra. 148 12; 7 Claude Criquiellon (Bel I 48.43. 8 Robert Millar (G Br.) 48 54; 9 Robert Alban (Fra.) 48,57; 10 Gilbert Glaus IZwi.) 49.00; 13 Gerard Veld- scliolten (Ned.) 49.08, 14 Peter Winnen (Ned.i 49.22, 15 Joop Zoetemelk (Ned.) 49.23, 24 Henk Lubberding (Ned.l 49.53. 26 Leo van Vliet (Ned 50.16, 33 Johan van der Velde (Ned.) 51.43. 54 Jacques Hanegraaf (Ned.) 53.09; 75 Theo de Rooy (Ned.l 58 04. Algemeen klassement: I Pascal Simon (Fra.) 34.09.48 uur; 2 Greg Lemond (V.S.) op 2 12. 3 Robert Millar (G gebrek aan strijd or bovenal wordt de wedstrijd de omgedaan door een gebrek aan ijd van de grote renners. Zo bleek hele (Franse) ploeg van Joop Zoe- lelk maar nauwelijks interesse op kunnen brengen voor het gevecht de top van het klassement, al was meegenomen dat ploeggenoot Mi- lud nog een dag in de trui mocht jen. „Ik zou bijvoorbeeld als ik [de, echt wel met de besten mee rijden1', stelde Joop Zoete- lk, maar dan ben ik verplicht om lalve de Ronde van Romandië ook eens een dag of tien in de bergen Igaan trainen. Nou, en dan ben ik lit meer thuis. Daarom is het voor een voorbereiding op de Tour de ice. Tempo rijden in de bergen inder te forceren". Raleigh-ploeg van Peter Post lam ook met die instelling aan het •trek. Trouwens de voorbereiding- er ook naar, Men gokte op dag- lecessen in de vlakke ritten, maar al gehandicapt omdat Ad Wij ds (vorig jaar snelste in de eerste wegens ziekte afzegde. Ande- I0ECHOUT Adri van Houwelin- ;n heeft zaterdag in Boechout (Bel- op zijn naam gebracht. De renner it de ploeg van Peter Post, die alangs besloot deze formatie vol- fed seizoen de rug toe te keren, had voor de 187 kilometer 4 uur en 30 nodig. In de eindsprint ver hij zijn medevluchter Louis Luy- ;it België. Klassement super prestige PIERRELATTE (ANP) Jan Raas is zijn eerste plaats in het super-prestigeklassement kwijt geraakt. Ronde-van-Italiè- winnaar Giuseppe Saronni nam de koppositie over met 175 pun ten. In de Dauphiné Libéré, die maandag in Pierrelatte afliep, kwam winnaar Pascal Simon tot de eerste (55) punten, terwijl de Australiër Anderson door de tien punten voor zijn zesde plaats opklom naar de vierde plaats in de stand. Het super-prestige klassement is als volgt 1 Saron ni (Ita 175 punten, 2 Raas (Ned.) 145, 3 HinaultlFra.) 120.4 Ander son (Aus.) en Duclos-Lassalle (Fra.) 105, 6 Van Vliet (Ned.) 100, 7 Visentini (Ita.) 95, 8 Kuiper (Ned.) 90, 9 Rooks (Ned.l 85, 10 Peeters (Bel.) 80, 15 Simon 55 de negentig kilometer korte rit natio- ,Aus 12 26 7 Gerard Veldschollen (Ned., naai kampioen Van der Velde derde 14 11: 8 Laurent Biondi (Fra.) i6.il, 9 Gilles en Van Vliet vierde achter de Zwitser Mas (Fra i 18 06; 10 Alain vigneron (Fra 18.5i; u j00p Zoëtepifelk (Ned.) 20.05: 12 Antonio Ferrettl (Zwl.) 20 48: 13 Jacques Michaud (Fra.) 23,01: 14 Patrick Perret „Ik bereidde de sprint voor voor Van (Fra., 25.18. 15 Johan van der Velde (Ned.) Vliet", legde Van der Velde uit", maar 25 25 hij kon er niet meer overheen komen". Leo van Vliet echter was nog niet op de eindsprint berekend. „Ik had het bord vijf kilometer gemist en toen ze op een kilometer van de streep begon nen te rijden lag ik in twintigste positie. Met al die haakse bochten in het laatste stuk kon ik niet meer voldoende opschuiven", aldus Van Vliet. De uilslag: 1 Gilbert Glaus (Zwi.i 1 uur 59 min. 43 sec. (met bon. 1 59.28. gem. snelheid 46.610 km/uur); 2 Phil Anderson (Aus.) z.t. (met. bon. 1.59.35); 3 Johan van der Velde (Ned.) z.t. (met. bon. 1.59.40), 4 Leo van Vliet (Ned.), 5 Sean Kelly (Ier.), 14 Jacques Hanegraal' (Ned.), 28 Henk Lubberding eerst in vier jaar (Ned.),45 Joop Zoetemelk (Ned ),62 Gerard Veldschollen (Ned.) 69 Peter Winnen (Ned.l; 70 Theo de Rooy (Ned allen dezelfde tijd als winnaar Glaus. De uilslag van dc achtste en laatste etappe van de Dauphiné Libere, een tijdrit over 33 kilometer van Montelimar naar Pierrelat te: 1 Greg Lemond (V.St.) 47 min, en 3 sec. (43 343 km/u), 2 Bernard Vallet (Fra.) 47.17, 3 Phil Anderson (Aus.) 47 19. 4 Regis Clere Pascal Simon de winnaar van de Dauphiné Liberè DONDERDAGA VOND IN VLISSINGEN VLISSINGEN Het Walcherse voel- kreeg. Oostkapelle trok zich terug n balkampioenschap krijgt voor het andere winnaar. In de vorige edities toonde Oostka pelle zich tot drie keer toe de sterkste in de finale van het toernooi. De zaterdag tweedeklasser is dit jaar niet doorgedrongen tot de eindron den, omdat de competitie voorrang de eerste ronde en maakte daarmee Voor de finale doet, Middelburg geen beroep meer op de spelers die volgend de weg vrij voor de andere clubs. Met jaar bij een andere club spelen. Jan Handbaltoemooi van Sluiskil SLUISKIL De handbalvereniging Sluiskil kan terugkijken op een goed geslaagd jubileumtoernooi. Het eve nement, dat werd gehouden ter gele genheid van het twintigjarig bestaan van de vereniging, duurde twee da gen. Zaterdag kwam de jeugd in actie en zondag was het de beurt aan de Eindstanden dames junioren 1 Sluiskil, 2 winnaar. Het toernooi werd afgesloten met een wedstrijd tussen het herense- niorenteam van Sluiskil en een team van Oud-Sluiskil, dat door de huidige handballers met 14-11 gewonnen werd. Serge van Boven 4e in Zoetermeer ZOETERMEER - De wielervereni ging Zecuwsch-Vlaanderen was met een kleine afvaardiging van de partij bij jeugdwielerwedstrijden, die in Zoetermeer werden gehouden. senioren. Het toernooi kende aantrekkelijke aspiranten: wedstrijden, vooral in de kruisfinales, De beste prestatie werd geleverd door Serge van Boven, die een vierde plaats wist te behalen bij de tienjari- Utopia. 3 Hontenisse. 4 EMM Jongens gen. dc finale tussen Vlissingen en Mid delburg krijgt het toernooi evenwel een minstens zo interessant slot als in de voorgaande jaren. Donderdagavond om 19 00 uur komen Vlissingen en Middelburg tegen el kaar uit op het terrein van Vlissingen. Die confrontatie wordt met veel span ning tegemoet gezien. Niet alleen om dat de Walcherse rivalen ook tijdens de competitie gebrand zijn op winst, maar vooral ook door de ontwikkelin gen van de laatste maanden, Het is bekend dat Middelburg zich hevig heeft verzet tegen de overschrijvingen van enkele spelers naar Vlissingen De finalisten in het Walcherse toer nooi hebben in de voorronden een paar keer moeite gehad Bostelaar maakte gisteren de opstel ling, omdat trainer Wurth pas donder dag terugkeert van vakantie Eyken- hout, Van de Velde. Dek, Huiskens en Vermeulen zijn vervangen in het elftal dat de eindstrijd bereikte. MEXICO STAD (ANP) - In poule A en B van het toernooi om het wereld- overeind kampioenschap voetbal voor junio- te blijven Voor Middelburg was dat ren (UEFA-jeugd), dat op verschillen- bijvoorbeeld het geval in de laatste de plaatsen in Mexico wordt gehou- wedstrijd van de tweede ronde De den, zijn drie wedstrijden gespeeld. Bij de achtjarigen reed Wilmar van de Berge mee; hij beëindigde de wed er waren opvallend veel toeschou- ,4strijd als zevende. Een negende plaats wers. Eén van de mooiste wedstrijden len 2 1 KHV Shnskil, 3_H.Yn' 4 °'ymPu was er voor zowel Robbert Niis bii de formatie van André Wurth ontmoette toen Serooskerke en had genoeg aan een gelijkspel om zich te plaatsen. -erreweg de hardste wedstrijd van het toernooi tot nu toe zegevier de de Verenigde Staten met 1-0 over 5 Hontenisse, 6 Olympus 3 Meisjes aspiran- was de damesseniorenfïnale tussen teji. 1 Hontenisse 2 EMM, 3 Utopia 2, 4 was er voor zowel Robbert Nijs bij de negenjarigen en Antoïne Thoen, die het organiserende Sluiskil en kam- khv, 5 hvi-i Herensenioren 1 GSC, 2 uit kwam bij de veertienjarigen. Even pioen Hontenisse. De Sluiskilse da- utopia 1, 3 sluiskil 4 utopia 2 Damesse- eens aan de start verscheen Jacky mes wonnen met 3-2. Bij de heren moren i Sluiskil, 2 Hontenisse, 3 Utopia 2. Fortrei en hij klasseerde zich bij de De zaterdagclub had in dat duel een Ivoorkust, voortdurend overwicht en verdiende Dat werd mede mogelijk gemaakt het zelfs om te winnen. In de laatste door het feit. dat Ivoorkust na rust senioren was GSC uit Goes toernooi- 4 Hontenisse 2. dertienjarigen als veertiende. MIDDELBURG De organisato ren van het handbaltoemooi te Sluiskil waren nog al verontwaar digd toen het ingeschreven heren team van EMM Middelburg zondag niet kwam opdagen voor het jubi leumtoernooi (Sluiskil bestond 20 jaar) voor afdelingsteams, zonder dat een afmeldingsberieht werd gestuurd. En dat nog wel van de grootste handbalvereniging in Zee land, zo redeneerden de Zeeuws- Vlamingen schamper. Bij navraag door onze sportredactie bij EMM bleek, dat er van het aanvankelijk opgeroepen team zoveel afmeldin gen kwamen, zelfs op zaterdag avond nog, dat er geen volledige formatie meer overbleef. Op dat moment slaagde dc technische commissie van de Middelburgse club er niet meer in om de organi satoren te waarschuwen. Rob de Vos, hoofd van de techni sche commissie van EMM, was aan vankelijk van plan om een gecombi neerde formatie van het vierde en vijfde team naar Sluiskil af te vaar digen. Deze teams worden bij de Middelburgse club de recreatie teams genoemd; ze komen uit in de Zeeuwse afdelingscompetitie. Toen bleek, dat het vijfde team moest aantreden voor een voetbaltoer nooi, werd een combinatie van spe lers uit het vierde en het derde team opgetrommeld, Het regende echter afschrijvingen. Er bleven tenslotte nog vier spelers over, die vrij logisch besloten niet naar Sluiskil af te reizen. Rob de Vos maakt duidelijk: „Wc konden Sluiskil niet meer waarschuwen, dat we niet kwamen, want op het wedstrijdprogramma stond geen enkel telefoonnummer vermeld, we kenden daar geen bestuursle den en we wisten evenmin waar het speelveld was, waarop het toer nooi gehouden werd". Volgens Rob de Vos is er 'sprake van enkele misvattingen', waarmee hij de niet gemelde absentie van de EMM- heren niet wilde goedpraten. Rob de Vos maakt duidelijk" „Ik ben pas na afloop van de competitie in het bestuur gekomen als hoofd van de technische commissie. Ik weet nog niet precies hoe alles draait. Bovendien liep de uitnodi ging en de afwerking van deze uit nodiging over te veel schijven in onze club. Dat zal een volgende keer echter niet meer gebeuren. Want er gaat vanaf nu geen brief de deur meer uit, waarvan ik niets af weet. Daardoor weet ik welk team waar en wanneer moet spelen". Een ander verwijt van de Sluiskilse organisatoren, dat het meisjesteam van EMM, dat zaterdag op het toernooi van Sluiskil aanwezig was, zonder begeleiding rondliep, wordt door EMM bestreden. ..El- was vol doende begeleiding, de meisjes kwamen me zelf vertellen, dat ze het naar hun zin hadden gehad", meldt Tiny Bostelaar, lid van de jeugd commissie. fase kwam Middelburg echter nog op i-l, diiUtinks de vele kansen voor Serooskerke. Middelburg speelde de halve finale tegen VCK en herstelde zich daarin volledig. De 9-0- overwinning maakte indruk en vooral Wim Dekker bleek in dat duel erg schotvaardig. Invallers Vlissingen had de grootste moeite met GPC in de halve eindstrijd. Na de reglementaire speeltijd stond er nog een 1-1-stand op het scorebord. In de verlenging werd GPC naar het tweede plan geschoven VCK en GPC spelen dan ook de strijd om de derde en vierde plaats Die wedstrijd wordt woensdagavond op het veld van Vlis singen gespeeld met nog slechts acht spelers in het veld stond. Drie man werd door een scheidsrechter met een rode kaart vroegtijdig naar de kleedkamer ge zonden De Amerikanen behielden daarmee in groep B een kleipe kans op kwalificatie voor de volgende ron de In groep A won Zuid-Korea verras send met 2-1 van gastland Mexico en zegevierde Australië met dezelfde cij fers over. Schotland. De standen zijn" poule A Australië 2 1 10 3 3-2 Schotland 2 10 12 3-2 Zuid-Korea 2 10 12 2-3 Mexico 2 0 1112-3 Poule B: Polen 1 1 0 0 2 7-2 Uruguay 1 1 0 0 2 3-2 Ver. St. 2 10 12 3-3 Ivoorkust 2 0 0 2 0 2-8 BRESKENS De voorlaatste ronde voor de landelijke amateurbeker van de KNVB wordt zondagmiddag in Breskens gespeeld. Dat is gister avond tijdens een vergadering met drie districten in 's-Hertogenboscli beslist. De winnaars van de distric ten West II, Zuid I en Zuid II. treffen elkaar op het sportpark in Breksens. Het is nog met bekend met welke tegenstander Breskens in duel moet. Vanavond (dinsdag) spelen Feye- noord II en HOV de finale van West II en die winnaar plaatst zich Morgen (woensdag) in de eindstrijd van Zuid II tussen Fortuna Sittard II en Cea- Breskens heeft zich geplaatst on danks het verlies in de laatste wed strijd tegen PSV II De Emdhovena- ren hadden geen interesse om verder te gaan in de landelijke bekerstrijd. De drie ploegen spelen zondag in Breskens een halve competitie met wedstrijden van twee keer een half uur. De eerste wedstrijd tom 13 00 uur) gaat tussen Breskens en de winnaar van Feyenoord II-HOV. vervolgens speelt de verliezer van dat duel tegen Ceasar of Fortuna II en om 16.00 uur is de laatste wedstrijd. De winnaar in Breskens speelt op een latere datum de finale voor de landsbeker bij de amateurs "k van de Wege ram van de Wege A-finale lASMECHELEN - Rallycrosser van de Wege uit Axel blijft goede resultaten behalen tij- ins internationale wedstrijden in j| Igië. In Maasmechelen klasseerde M zich voor dc A-finale. Eveneens puike prestatie werd neergezet r Joop van Goudswaard uit Ga- ige, die een plaats in de C-finale sl te bemachtigen. 8ds vanaf de eerste wedstrijden in Igiê is Van de Wege er in geslaagd telkens opnieuw in de A-finale te 3en. Ook zondag weer. nadat hij ïrigens al een heat winnend had ten te besluiten. In de finale reikte nu met verder dan de vijfde plaats, de C-finale werd een zelfde resul- st behaald door Joop van Goud- aard en in de eindstand was dat Idoende voor een vijftiende klasse- 'S-Hermy de Windt uit Hulst en Jan Vos uit Axel konden zich juist met de finale rijden. Zij eindigde respec- telijk als zeventiende en achttien- De wedstrijd in de klasse beneden «cc werd gewonnen door de Belg s Mast, terwijl de Oostenrijker Benza de strijd in de zware Ne op zijn naam schreef. SEROOSKERKE Met 380 starts was het concours van clc Burghtrui- ters op (le terreinen van manege De Eendracht te Serooskerke (W) een van de grootste van Zeeland. De afdelingsdressuur werd. bij de acht tallen, een overwinning voor de Ila- ringruilers, terwijl er bij de viertal len een overwinning was voor Rei- merswaal. Tijdens de individuele dressuurproeven had een groot aan tal combinaties nogal wat last van de gladde en vochtige grond, die de vele regen van de afgelopen periode nog niet had verwerkt. De resultaten bleven daardoor wat onder het gemiddelde. De zware dres suur werd gewonnen door Jori van de Bijl met Rapid van Westelijk Schou wen. Zij het een keurig uitgevoerde proef zien, die door de jury werd beoordeeld met 125 punten, hetgeen een winstpunt betekent. Het springen in de klasse B leverde in totaal negen foutloze combinaties op, waardoor, reglementair, het stijlcijfer de plaatsingsvolgorde bepaalde, De 80 punten van Frans de Vrieze met Maurits van Westelijk Schouwen ble ken de hoogste. Ook de L-klasse lever de een barrage op tussen elf foutloze combinaties. Snelste bleek uiteinde lijk K. Stouten met Tornado van de Schouwse Ruiters. De derde barrage moest uitmaken wie winnaar werd in de M-klasse, waarin zeven combina ties om de hoogste plaatsen mochten strijden. Tijdens deze barrage moest vooral hindernis 8. een stijlsprong van na- tuurbalken het nogal eens ontgelden. Deze zorgde ervoor dat slechts één combinatie de barrage foutloos over brugde Liesbeth Hannck met Tama ra van Jacoba Van Beieren. Zij eiste hierdoor het oranje lint voor zich op. Bij het Z-spnngen geen barrage Met een in de eerste rit schitterde Izaak van Eyzeren met Interpol II van de Weelruiters door als enige een fout loos parcours te rijden Als laatste onderdeel van de wedstrijd had parcoursbouwer Bram Schille- man een jachtparcours ingericht Hierbij worden omvergeworpen hin dernissen bestraft met strafseconden, die bovenop de gereden tijd worden geteld, die dan weer bepalend is voor de eindklassering. Hierdoor is het mogelijk dat een snelle combinatie met fouten eindigt boven een langza me combinatie zonder fouten. Conny de Beule met Yoga van Hulst reed zonder fouten in een tijd van 74 seconden, maar de 61 seconden van Leonard Kuzee met Lady van Rei- merswaal waren zoveel sneller dat hij de 8 opgelopen strafseconden makke lijk kon dragen. Uitslagen: De uilslagen zijn: Ring 1 Dress, achttallen L-M-Z 1 L R Haringruiters 123 pnt. 2 L R Zwinruiters. 119 pnt, 3 L R Zwinrulters Z. Ring 2 Dress viertallen L-M 1 L. R Rei- merswaal 123 pnt. Ring 3 Ind. dress klasse B 1 Mej de Feber. Verano. Hulst, 127 punten. 2 mejuffrouw De Kater, Relmora. Noord-Beveland, 122, mej. Aan de Wiel, Toscaan. Honteruiters. 119 Ring 4. ind. dress klasse B 1 H Wattel, Theresa. Oranjezon. 126. 2 mej. Van Dis, Spinola. Walcheren. 124. 3 mej. Baas. Trekkie. Wal cheien, 122, Ring 5 ind- dress, klasse B 1 A. Overbeeke, Pascal. Oranjezon. 131.5; 2 mej. Meulenberg, Vitus, Vroonruiters. 125,5. 3 mej. Wisse Rapide. BRU 124 Ring 6 ind dress, klasse B: 1 mej Van Dalen. Pauline, Eendrachtruiters 133. 2 F M. de Vrieze, Maurits, West. Schouwen, 126, 3 mej. Van Lier, Simson, Noord-Beveland, 126: Ring 7 Ind- dress, klasse B 1 mej De Kok. Tejo. Jac v Beieren. 128. 2mej Vos, Urita, Oranjezon, 126. 3 mevrouw Van Tol. Dirk. Honterui ters. 124 Ring 8 ind-dress klasse LI 1 mej Allaart,. Pendüra. Zwinruiters 126. 2 C Steendljk. Boy. Reimerswaal, 122, 3 mevr. Bertram, Dafne. Oranjezon. 122 Ring 9 md dress klasse LI 1 mej Cysouw. Ruark. Oranjer Axel 124, 2 mej Dieleman. Chic. Luctor et Emergo. 122. 3mej Meertens. Ulaan Haringruiters. 121. Ring 10 Ind. dress, klasse Li 1 Mevrouw Cambier, Ürsus, Oranjeruilers. Axel, 129 punten: 2 L. Savat, Uzes. Zwinruilers, 127' Ring 11 Ind dress klasse LI 1 G de Ruiter Tennik, BRU 122 punten; 2 mejuffrouw Millenaar. Scaramouch, Burghtruiters. 121: 3 mejuffrouw Verburg. Toret West Schou wen. 120 Ring 12 Ind dress klasse L2 1 A Maljaars, Salemo. Oranjezon 131 punten; 2 mejuffrouw Goossen. Siiven. Oranjeruiters. Axel. 130. 3 mejuffrouw Haak, Argos. Ha ringruiters. 128. Ring 13 Ind dress, klasse L2' 1 G. B Quist. Ronald. Zwinruiters, 126 punten. 2 C J. de Visser. Thoran, Gouwe Reyers. 123. 3 mejuffrouw De Zeeuw. Mans- ka. Zwinruiters. 122. Ring 14 Ind dress klasse Ml 1 A M Ruisaard. Target. Jac. van Beieren. 124 punten: 2 mejuffrouw De Feyter, Udine. Zwinruiters, 122: 3 mejuf frouw Kielman, Tlndar. Oranjeruiters. Azel. 121 Ring 15 Ind dress, klasse Ml: 1 me vrouw De Groene. Phoenix. Dakruiters, 129 reyers, 128; 3 mevrouw Poley. Scaramou- che. Reimerswaal. 124 Ring 15 Ind dress, klasse M2: 1 mejuffrouw Krijger. Urgenio. Jac. van Beieren. 126 punten: 2 J. A van der Bij). Scoobidoo. West Schouwen. 125. 3 mevrouw Kayser. Second Love. Zwinrui ters. 120. Ring 16 Intl. dress klasse Z1 en Z2 in handicap 1 mevrouw Van de Bijl. Rapid, West Schouwen, 125 punten. 2 mejuffrouw Malcorps. Llberto. Zwinruiters. 115. Men nen klasse I- 1 de heer K Cnppoolsc Udona. Oranjezon. 100 punten; 2 de heer A. Louwerse. Wilbert. Oranjezon. 99. 3 de heer A. C. Provoost. Regina, Oranjezon. 97 Mennen klasse M. 1 de heer T van de Bijl. Tom. Oranjezon, 9lj punten Mennen klasse Z. 1 de heer A. Maljaars. Salerno. Oranje zon, 99 ounlen. Uitslagen springen klasse B 1 Frans de Vrieze. Maurits. Westelijk Schouwen: 2 Jan Brasser. Saint. Vroonruiters: 3 S. van Geei- sum. OUta. Eendrachtruiters. Springen klasse L l K. Stouten. Tornado. Schouwse Ruiters: 2 S Boonman. Rebecca. Vlaan- dertse ruiters. 3 L Kuzee Sonja. Renners- waal Springen klasse M. 1 I. Hannck. Tamara. Jacoba van Beleren; 2 H. Kaas. Little Action. Zwinruiters; 3 L. Goense. Slanetly. Weelruiters: 3 B. Klaasse. Polstar. Walcheren. Springen klasse Z. 1 1 van Eyzeren. Interpol II. Weelruiters; 2 L. Boon man. Videnl Schouwse ruiters. Wat. was het nu eigenlijk? Het afscheidscollege van Willem van Hanegem, of de intreerede van Johan Cruijff' Allebei dus. Daar zag het tenminste naar uil. En los van dat alles was het vooral een studie in psychologie, en in de metamorfoses waaraan de mens onderhevig is Althans de Feyenoord-mens Het mas saal opgekomen Feyenoord- publiek 160.000 man. want zoveel potentieel Feyenoord-publiek is er, ik zeg het maai' even vanwe- ge de eventuele recelledelingj keerde zich vanaf het beginsig- naal van Charles Cbrver legen de belangrijkste gast van Wil- lems partijtje Johan Cruijff. Cruijff rol op" stond er op een spandoek De eerste keer dat hij de bal raakte, steeg er een afkeurend geloei en gefluit op uit het sta dion. Niet iedereen deed daar een mee. natuurlijk, maar de afkeuring was toch zeer duide lijk te horen. Zeer luid boege roep. De volgende keer dal hij de bal in bezit kreeg, klonk dal zelfde luide boegeroep en gefluit, alleen hoorde je ook een schuch ter tegenapplausje. Je moest weliswaar goed opletten om het te horen, maar daar zat ik voor. dus ik hoorde hel. Waren dal misschien eigenlijke Ajax-aanhangers die als Neder lands elftal-supporters Willem van Hanegem wilde uitwuiven en zich nu hinderlijk op hun staart getrapt voelden omdat hun Jopie werd uitgefloten? Of waren het toch gewoon Feye- noord-supporters die het niet elegant vonden om Cruijff, die tenslotte Willems feest kwam op luisteren. uit te jouwen? Of wa ren het Feyenoorders die hel wel zagen zitten, Cruijff bij Feye noord. en die hun kansen zagen dalen als het hele stadion zich anderhalf uur lang tegen de Am sterdamse vedette keerde, zodat het Feyenoord-bestuur zich nog ivel eens zou bedenken alvorens de impopulairste niet- Rotterdammer naar Rotterdam te halen? nico scheepmaker Cruijff zorgde intussen voor de ene lepe pass na de andere, hij versnelde, hij verlangzaamde, hij schaakte blauwhemden vrij voor het doel van Joop Hiele. ook Willem van Hanegem zelf die er niet in slaagde zijn clubmak ker le passeren, en langzaam aan hoorde je het boegeroep wegebben en het applaus toene men. Dat was een fascinerend fenomeen, dal ilc in mijn veertig jarige stadioncarrière nog nooit eerder op zo'n aantoonbare wij ze heb zien ontstaan. Van de ene kant ging er na elke Cruijff- handeling iets af, en aan de andere kant kwam er steeds weer iels bij En toen, na een half uur. nadal ik al acht handelin gen van Cruijff genoteerd had die boven de rest van alle hande lingen van al die andere spelers waren uitgesprongen, klonk op eens het oude vertrouwde Am sterdamse ..Johan. Johan!" van af de tribunes De ban was gebrokenEn daar mee bedoel ik dat hij niet langer in de ban werd gedaan door de meerderheid van het Feyenoord- publiek. in de betekenis die de dikke Van Dale (en niet die lange magere met dat brilletjei er aan hecht ..iemands gedrag algemeen afkeuren, waardoor hij in de maatschappij onmoge lijk ivordt. hem doodverklaren". Johan Cruijff was door ..het" Feyenoord-publiek in de ban ge daan. en in een half uur had hij zichzelf er weer uit weten te werken! Toen bood hij Willem de Oude ook nog de kans het eerste Nederlands-elftal-doelpunt te scoren, en hijzelf scoorde het tweede doelpunt, dus toen was het gaandeweg inderdaad van een afscheidscollege tot een in* treerede geworden. Nu nog de effectuering... ROOSENDAAL - Tijdens de tweede wedstrijd van de AB- junioreiicompetitie in Roosendaal, liep de mcisjesploeg van RKHAV een nieuw Zeeuws record op de 4 x 100 meter, Carolien en Christiaan Lau- werse, Janine Lockefeer en Tessa Slootmans brachten hun eigen re cord. dat zij vorige week op de dis- trictkampioenscliappen in l.isse op 51.1 stelden, omlaag naar 50.9 secon den. Woensdagavond houdt AV Schel- desport in Terneuzen een instuif- atletiekwedstrijd voor senioren tot en met B-junioren. Behalve verschillen de sprintnummers en technische on derdelen stat er een 3000 meter v> heren op het programma, waarvooi onder meer Huib Dalebout en Henk Nleuwdorp van AV 56 zich al hebben aangemeld. De wedstrijd begint om 19.00 uur op de slntelbaan in het Zuiderportpark Omstreeks 20.00 uur wordt de 3000 meter gelopen Zaterdag komen in Terneuzen de Zeeuwse C- en D-junioren in acue voor de tweede poulewedstnjd van de landelijke C D-competitie Alle Zeeuwse verenigingen strijden op nieuw met een jongens- en of meisjes- ploeg voor de broodnodige punten. De wedstrijd wordt georganiseerd door AV Scheldesport en begint om 12.00 uur in het Zuidersportpark

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17