Pakwerker Piet Ferket Clinge nam afscheid Veel belangstelling voor muziekfestival in Heikant Wissel Zeeuws-Vlaêtideren PZC/ streek ïsï WETHOUDER MIST Lenteweekeinde Sas van Gent drukbezocht Liduinaziekenhuis Hulst wint zeskamp Ter Schorif GEMEENTE HULST MAANDAG 6 JUNI 1983 P. DE BAKKER WINNAAR EJEHJexameiJ De Leeuwtjes gefungeerd. Als bekroning van zyn succesvolle carriere werd hi] gevraagd om als pakwerker te functioneren bij de Nederlandse kampioenschappen van de Koninklijke Nederlandse Poli tiehond Vereniging in Den Bosch Het bereiken van de 45-jange leeftijd betekent dat een pakwerker afscheid moet nemen van het zware werk Vele waarderende woorden werden uitge sproken door de voorzitter van de jury. de hoofdkeurmeester Jan Brou wers uit Tilburg. Het afscheid als pakwerker betekent overigens met dat Ferket afscheid neemt van de politiehondenvereni ging Saeftinghe In zyn dankwoord sprak hij de wens uit om zich nog vele jaren te kunnen inzetten voor de Clingse vereniging. Bij de nationale wedstrijd waren 8 deelnemers. In de ochtenduren werd het kleinwerk afgewerkt. De resulta ten bij dit onderdeel waren volgens de jury beneden de verwachting De resultaten, die in de middaguren CLINGE Met het tonen van de rode kaart en het daarmee weggestuurd worden van het terrein, is afseheid genomen van pakwerker Piet Ferket uit Clinge. De Politiehond Vereni ging Saeftinghe in Clinge had ter gelegenheid van het afscheid van pakwerker Piel Ferket. tevens voor zitter van de Clingse politiehonden vereniging, een nationale wedstrijd georganiseerd. Piet Ferket heeft vele jaren als pak werker tijdens nationale wedstrijden Lichtgewonden bij aanrijding Breskens BRESKENS Bij een aanrijding op de Keerdam te Breskens zondag avond omstreeks zes uur zijn me vrouw P. en haar broertje licht ge wond geraakt. De aanrijding gebeur de. toen de bestuurder van een perso nenauto, I. F. uit Breskens, op de Keerdam een auto inhaalde. Na de inhaalmanoeuvre wilde F terug naar de rechterkant van de weg en zag dat een aantal auto's in File stond Hij moest door vermoedelijk een te hoge snelheid krachtig remmen, waardoor hij op de linker baan geraakte en daar fietster P. met haar broertje achterop aanreed, die ten val kwamen. Sasse bibliotheek leende in 1982 meer boeken uit SAS VAN GENT Het aantal uitle ningen van de stichting openbare bibliotheek en leeszaal in Sas van Gent is in 1982 met 3,1 procent geste gen ten opzichte van het jaar daar voor. Er werden vorig jaar 98.(514 boeken uitgeleend. Het aantal lezers daarentegen daalde van 2391 in 1981 tot 2107 in 1982. Volgens het jaarverslag is die afname hoofdzakelijk veroorzaakt doordat in '81 geen correcties op het lezersbe stand werden aangebracht in verband met de verbouwing van de biblio theek. De Sasse leeszaal beschikt nu over ruim 30.000 boeken. Overigens wordt er in Sas van Gent steeds minder gebruik gemaakt van de bibliobus. Dat geldt zowel voor het aantal lezers als de uitleningen. Een uitzondering vormt de kern Philippi ne. waar het lezersbestand met 4.7 procent en het aantal uitleningen met 2.3 procent toenam. Aanbieding eerste Sluis-kalender SLUIS De sportvereniging Sluis zal dinsdag 7 juni de eerste Sluis- kalender 1984 aanbieden aan wethou- der H. Lokerse. Dit zal gebeuren in de PiepeTkei voor iet laatst in actie als pakwerker. kantine op het voetbalveld in Sluis. De Sluis-kalender 1984 met foto's. gemaakt door de fotoclub Sluis, zal te koop zijn gedurende de braderie voor een speciale prijs Zomerschoolfeest IJZENDIJKE Zaterdag 25 juni van 10.00 tot 16.00 uur wordt op de speel plaatsen van de rooms-katholieke kleuter- en lagere school in IJzendijke een groot zomerschoolfeest gehouden. Men kan deelnemen aan allerhande spelletjes, waaronder bal-gooien, doelschieten en touwtje-trekken. Ver der is er een poppenkastvoorstelling en een demonstratie karate gepland. Van 10.00 tot 11.00 uur zal de voetbal ler Ronny van Poucke van Beerschot foto's met handtekeningen uitdelen Wie honger heeft kan zich tegoed doen aan versgebakken wafels. Met de opbrengst worden activiteiten voor de leerlingen bekostigd Dow Zeilclub Terneuzen viert 15-jarig bestaan TERNEUZEN De Dow Zeilclub Terneuzen (DZC) bestaat vijftien jaar. Het derde lustrum wordt op zaterdag 18 en zondag 19 juni gevierd op en rond de Otheense Kreek. Nadat zaterdag 18 juni om 11.30 uur het admiraalzeilen start, opent de Zeeuws-Vlaamse gedeputeerde drs. R C. E. Barbe de festiviteiten om exact 12.00 uur. Aansluitend recepieert het bestuur van de zeilclub. Tijdens die receptie worden voor de jeugd enkele films vertoond. Om 14.00 uur beginnen zeilwedstrij den met handicaps. De prijsuitreiking is om 17.30 uur. Tussen 18.00 en 23.00 uur staat een barbecue op het pro gramma met muzikale begeleiding van Tony Krijger i gitaar en orgel i en Piet van Meerbeek idrumsi. Daarbij ook een optreden van de zangeres Mana Harp. Zondag 19 ium starten om 11.00 uur opnieuw zeilwedstrijden met handi caps Om 14.00 uur tal van activitei ten op en rond het water kanowed strijden. een demonstratie van de Dow Onderwatersportvereniging, rondritten per boerenkar en gratis zeilen. Een optreden van het Terneu- zense Pihama jazzquartet met zang van Maria Swart en Louis Lester (aanvang 15 00 uuri besluit de viering van het 15-jang bestaan Kermis voor ouderen bij Rozenoord Sluis SLUIS Voor de derde achtereen volgende keer wordt op maandag 13 juni op het terrein van het bejaarden centrum Rozenoord in Sluis een ker mis voor ouderen gehouden. Aan vang 13.30 uur. Er zijn dan weer tal van activiteiten, waaronder jeu-de-boules, werpspel, koersbal en de vrolijke keuken. At tracties zijn voorts het openingscon cert van het ouderenkoor Zanglust, een optreden van een ouderendans- groep en een concert door het muziek gezelschap Apollo. i werden Denaaia bij het stelwerk wa ren daarentegen van een hoog niveau Met een totaalscore van 432 punten werd Peter de Bakker winnaar De afscheidnemende pakwerker Piel Ferket trad tijdens deze wedstrijd op als gastpakwerker. terwijl Cor Deij- kers uit Bosschenhoofd en Marines Remijn uil 's-Heercnhoek de vaste pakwerkers u aren. De keurmeesters, onder leider van hoofdkeurmeester Jan Brouwers, waren A. Melsen uit Roosendaal en P. Babijn uit Biggc- kerke. De uitslagen zijn: 1 P de Bakker. Hulst met zijn Mechelse herder Ringo, 432 punten. 2 G Blaauwen- draat. Clinge met zin bouvier Marco. 422 punten; 3 J Konings. Roosendaal met zijn Mechelse herder Rudy 408 punten. 4 C Vael. Graauw met zijn Mechelse herder Cindy 388 5 punten 5 Jo Ferket. Hulst met zijn Mechelse herder 380 punten 6 P. Mols. Geleen met zijn Mechelse herder Robby. 371 puntren 7 W Kooy Almerestad met zijn bouvier Boris, 365 punten. 8 H Momen Elsloo met zijn Duitse herder Tarzan. 353 punten [DC Flor K n J: iiz TERNEUZEN Aan de Scht meenschap 'De Leeuwtjes' zen slaagden: afdeling LHNO Ingeborg van Bale 1 de Doelder. Marian Hofman. Els j jjij man Lidy Martz. Marian Mlchietiêfl 15c, de Moor Cann van Pienbroek. Anr, Putter. Caroline Rouw. Ingrid R; Marianne Snabel Sylvia Surowiec. Surowlee Bart Vosveld. Karin Zs. Inge van der Zee. Ina v. d. Bogaert.{ 'l den Breker. Patricia Bijsterboscli 11 Dieleman. Inge van Es. Marian Fit* Saskia van 't Hof. Diana Huisman J Koogje. Annelies Romeijn, Jolands kerman. Antoinette v d Velde, m Verstraaten.Ada v d. Voorde. Nanc» Erik Stoel Brigitte Tieleman. Afdeling LEAO Edwin Altenburgn Joke v d Bekke. Annemane Jeanct Dees. Karin van Duren Clau.;J/ Dijke. Jolanda Faas. Anneke Hann| nald Meyer. Johan Pols. Wim de Egbert Kruithof. Lucia de Bodt, EllejV ropan Christel Dauwe. Miranda ütfl der EUie van Es. Andrea Gort. AóH van der Hoek. Gerdie Kip. MartintV Logt. Tanja van Oosten. Merym fl Donna Ulveling, Jeannet Wisse, cfl van Leeuwen. Enrico Milazzo p Afdeling IHNO Conny Bakker, w Boezaard Marga de Bruynbe. Dem»j de Pia Millenaar Bemadien van 'j velt. Jacqueline Tilleman. Linda ai Tamara v d Velde. Corina Wisse. ïS1 Bos. Bianca Dienckx. Tina van A Diana Jansen v. Roosendaal. FlnreJ Jong. Heieen Schiileman. Bianca Titi^ Marleen IJsebaert F TERNEUZEN Bij de publicaUtL de lijst van geslaagden van de Tejk' zense scholengemeenschap p<gji Hondius afgelopen zaterdag is at" velijk de naam van Jean TnjJ®' weggevallen. Hij behaalde het cln| diploma T. SAS VAN GENT Dc personeelsvereniging van de Suikcrunie in Sas van Gent Sulesa heeft zaterdag een openingsschieting van haar nieuwe prang gehouden. Ruim vijftig schutters waren van de partij, onder wie vertegen woordigers van de verenigingen uit Zelzate, Westdorpe en Sas van Gent. Wethouder L. Marquinie van sportzaken mocht het eerste schot lossen op de ruim twintig meter hoge prang. Zijn pijl kwam echter maar halverwege de hoogte om een vogel af te schieten. In zijn openingswoord stond voorzit ter J. van de Abeele van Sulesa uit voerig stil bij de geschiedenis van de tot stand koming van de prang. ..Het heeft ruim anderhalf jaar geduurd voor wij toestemming kregen om de prang neer te zetten", zo herinnerde hij de aanwezigen aan de lange aan loopperiode ..Toch ben ik blij. dat hij er nu eindelijk staat. Voor het eerst na 33 jaar is Sas van Gent weer een heuse prang rijker. We mogen er met recht trots op zijn". Het schuttersveld is in eerste instantie bedoeld voor leden van Sulesa en voor leden van de bevriende personeelsvereniging ONA van de Glasfabriek en Zuid-Chemie. Volgens Van de Abeele is het echter ook mogelijk om in de toekomst open schietingen te verzorgen, waar voor iedereen kan inschrijven. Na afloop van het officiële gedeelte werd Jan Mollet als oudste schutter uitvoerig gehuldigd. Mollet is zestig jaar schutter en kreeg van Sulesa- voorzitter een suikerpakket uitge reikt. Voor zijn vrouw waren er bloe men. De vijftig schutters ontvingen na afloop allen een herinneringspla quette. De winnaar van de eerste schieting werd R. van Hijftc met zes vogels. De hoge vogel werd niet afge schoten. HEIKANT Onder ideale weersom standigheden hield de muziekvereni ging 'Heikant' het voorbije weekein de voor de zesendertigste keer een muziekfestival, waarvoor zowel za terdag als zondag veel belangstelling bestond. Het festival werd zaterdagmiddag ge opend met een muzikale rondgang door de organiserende muziekvereni ging uit Heikant De liefhebbers van show- en majorettengroepen kwamen zaterdagavond aan hun trekken tij dens een grote taptoe op het sportter rein. SAS VAN GENT Een zonovergoten lenteweekeinde heeft zaterdag en zondag heel wat publiek naar Sas van Gent getrokken. Vooral op zon dagmiddag kwamen vele belangstel lenden naar de activiteiten op de Promenade, waarvan het scheren van een drietal schapen door E. de Smet uit Westdorpe de meeste men sen trok. Zaterdag cn zondag was een tiental kraampjes in de Zuidstraat en Gentsestraat met kunst- cn antiek- voorwerpen ingericht. Daarnaast was er voor de inwendige mens een poffertjes-kraam, zondag middag werden ter plaatse Zeeuwse boterbabbelaars gebakken. De har- 1 monie De Vereenigde Vrienden ver zorgde als afsluiting van het lente weekeinde, dat is georganiseerd door de Sasse middenstandsvereniging SAS'70. een optreden op het pleintje van de Promenade. Besloten wer met een rondgang door het centrum van Sas van Gent. Wandelvierdaagse Clinge CLINGE In Clinge begint morgen, dinsdag, de wandelavondvierdaagse. Vanaf 18.00 uur kunnen de wandellief- hebbers zich laten inschrijven in het gemeenschapscentrum 'Malpertuus'. De deelnemers kunnen kiezen uit 'de afstanden vijf en tien kilometer De wandelingen beginnen elke avonfl om zeven uur Ds. A. Schellevis nam afscheid van Zaamslag ZAAMSLAG Na een ambtsperiode van zeseneenhalf jaar heeft ds A. Schellevis zondagmiddag afscheid genomen van dc hervormde gemeen te te Zaamslag wegens vertrek naar Dedemsvaart. Als afscheidstekst had hij gekozen psalm 150. vers 1. Na de dienst voerde een aantal sprekers het woord. Ds E. H. Wolbers sprak namens het pastores-convent, de heer Basting na mens de hervormde gemeenten Hon- tenisse en Hulst, burgemeester Ocke- loen namens de gemeente Terneuzen. mevrouw Hanegraaf namens de her vormde gemeente Dedemsvaart. ds H. van den Berg uit Axel als consulent, mede namens classis IJzendijke en ring Terneuzen. en ouderling L. Rie- mens vertolkte namens kerkeraad en gemeente van Zaamslag de dank voor de pastorale arbeid van de scheidende predikant Donderdag is op informele wijze afscheid genomen van alle ker kelijke medewerkers, waarbij de fami lie Schellevis een stereo-installatie werd aangeboden B e jaar de nreis SAS VAN GENT - De katholieke bond van ouderen in Sas van Gent houdt, woensdag 6 juli een reis naar de Vlaamse Ardennen Om 13.00 uur wordt, vertrokken naar Oudenaerde. vanwaar de reis wordt voortgezet naar het winkelcentrum van Ronse. Daarna wordt gereisd naar de streek van Flobecq "Vloesbergi, waar rond 18.00 uur een uitgebreide koffietafel wordt geserveerd. Om 21.30 uur ko men de bussen weer in Sas van Gent aan. Belangstellenden kunnen in schrijven op maandag 6jum van 14.30 tot 15.30 uur in De Roselaer Bridge Axel AXEL De bridgeclub Axel speelde de vijfde wedstrijd van de voorjaars competitie met. tien paren in groep A en twaalf paren in groep B Uitslag A 1 de heren Mans en Scheele. 2 de heren Moeliker en Van Bambost, 3 me vrouw Brouwer-de heer Olyslager. B 1 dc heren Arnoldi en Bode. 2 echtpaar Gielliet 3 de heren Maris en Lindcnbcrg Aan de taptoe werd verder meege werkt door de drumband en het majo- rettenpeloton Heikant' uit Heikant, 'De Zwaluw' uit Sluiskil, het majoret- tenpeloton en drumband 'Sint-Jan' uit Sint-Jansteen. de drumband 'Ex- W aterpolotoernooi lagere scholen in Terneuzen TERNEUZEN Woensdag 8 juni houdt de schoolsportcommissie Ter neuzen houdt woensdag 8 juni het laatste sporttoernooi van het lopende schooljaar. In het overdekte zwembad De Honte in Terneuzen wordt een waterpolotoernooi gehouden, waar aan door achttien jongens- en zes meisjesteams van lagere scholen uit de gemeente wordt deelgenomen. De meisjes spelen de wedstrijden in het instructiebad. De jongens werken gro tendeels in het wedstrijdbad hun toer nooi af. De eerste wedstrijden begin nen om 13.00 uur. De wedstrijdduur is tien minuten. De finales beginnen om 16.00 uur. Afscheid van M. de Kok in Sas van Gent SAS VAN GENT Na vijftien jaar werkzaam geweest te zijn bij het sociaal-cultureel werk te Sas van Gent neemt M. de Kok donderdag 9 juni afscheid. Dat wordt gevierd met een receptie, die gehouden wordt in clubgebouw 'De Ruselaeiaan de Noordstraat. De receptie begint om 21.00 uur. Flinke schade bij botsing IJZENDIJKE -- Bij een aanrijding zaterdagmiddag omstreeks halfvijf op de kruising rijksweg/Zevenhofsteden- straat in IJzendijke zijn twee perso nenauto's flink beschadigd Bestuur ster T. van der P uit IJzendijke verleende komend vanuit de Zeven- hofstedenstraat, geen voorrang aan de Belg C van de V. uit Gent. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor celsior' uit Terhole en drumband en het majorettenpeloton EMM (Een dracht Maakt Macht 1 uit Koewacht. Zondagmiddag en -avond volgden een aantal concertuitvoeringen in het ge meenschapscentrum 't Heike'. De spits werd 's middags afgebeten door muziekvereniging De Scheldezonen' uit Nieuw-Namen. Daarna volgde fan fare 'Nooit Gedacht' uit Graauw ter wijl de harmonie 'Sint Cecilia' uit Kloosterzande besloot met een optre den het middagprogramma afsloot. Na een pauze, waarin voor de deelne mende korpsen ook een receptie was gepland, trad muziekvereniging 'Sint- Jan' uit Sint-Jansteen op. Daarna was het de beurt aan harmonie 'Sint Ceci lia' uit Kieldrecht (B). Het festival werd besloten met een concertuitvoe ring door muziekvereniging 'Excel sior' uit Terhole. Showband 'Jeugdbelang' uit IJzendij ke was één van de bands die optrad en tijdens het muziekfestival zaterdag en zondag in Heikant Twee gewonden big motorongeluk in n Retranchement un le RETRANCHEMENT Bij eenfof zijdig ongeluk zijn zaterdag 01 Cadzandseweg tussen Retratjieg ment en Cadzand ter hoogte vafvr waterzuivering de dertigjarigtild B. en de vierentwintigjarige H( beiden uit Aken, gewond geraaïid' B. liep een zware nersenschuddi een gebroken kaak op. Mevrouj liep snij- en schaafwonden op. werden per ambulance overgel naar het Sint Antoniusziekenhi Oostburg. Ijj Hel ongeluk gebeurde toen B zijn motorfiets in een flauwe naar links rechtdoor de sloot De motorfiets werd zwaar besch! TERNEUZEN Het Sint-Liduinazickenhuis uit Hulst is zaterdagmlS winnaar geworden van de Lustrumbeker van het Terneuzense verp]«| huis 'Ter Schorre'. Het team van het Hulster ziekenhuis behaalde bfj^ zeskamp met 36 punten de eerste pladts. Tweede en derde met respectie\i ne 34 cn 28 punten werd de zwakzinnigeninrichting De Sterre uit Clinge et ór verpleeghuis Ter Schorre. tienjarig bestaan van het Terneuzense verpleeghuis. Het is de bedoeling' een dergelijke wedstrijd tussen de regionale bejaardencentra, ziekenhulaifi verpleeghuizen elke vijfjaar wordt gehouden. De organisatoren, de perser: vereniging van Ter Schorre, kan voor de eerste zeskamp terugkijken opé zeer geslaagde middag. Debet daaraan was ook het mooie weer dat tientwj kijkers naar de zeedijk achter Ter Schorre lokte. Zoals het een echte zeskamp betaamt, stond een waterbassin bij de meestal centraal. Het Sint Liduinaziekenhuis volbracht de spelen het i werd eerste met 36 punten. Het Bressiaander bejaardentehuis Ter Sch eindigde met 26 punten op de vierde plaats. Vijfde en zesde wei respectievelijk het Terneuzense bejaardencentrum Bachtendieke (zesr punten) en het verpleeghuis De Stelle uit Oostburg (vijftien pum Voorzitter A. Jansen van de personeelsvereniging van Ter Schorre relktf afloop de prijzen uit In het tienjarige Ter Schorre staat woensdag alweer de volgende activiteit het programma. Dan worden om 15.00 uur de prijswinnaars bekend gemi i|i van de kweekwedstrijd onder de lagere scholen in Terneuzen. Weken ge.: ar kregen de kinderen daar 'ter opvoeding' een stekje mee van het piqch 'Suzanna met de mooie ogen'. De kweekresultaten worden tot en met 8 ju: Ter Schorre tentoongesteld Er worden die dag eerste, tweede en derde prjte' toegekend il baterdag 11 juni verzorgt de Terneuzense harmonie De Vliegende Holla een optreden op de parkeerplaats van het verpleeghuis Zalig hij. die in dit leven Jacobs God ter hulpe heeft hij. die door de nood gedreven, zich tot Hem om troost begeeft, die zijn hoop in 't hachehjkst lot vestigt op den Heer. zijn God Psalm 146:3 Heden is ontslapen vertrouwend op haar Hei land onze lieve moeder, groot- en overgrootmoe der JANNEKE ADRIANA FLORUS sinds 14 augustus 1973 weduwe van Izaak Meesen op de leeftijd van 86 jaar. Voorburg I J Meesen W. M Meesen-de Ridder Axel J I Meesen A. S. Meesen-van Driel Axel W Pijpelink-Meesen J Pijpehnk klein- en achter kleinkinderen Axel. 4 juni 1983 Verzorgingstehuis de Vurssche' Correspondentieadres. J. Pijpelink, Ds. Jan Scharpstraat 12. 4571 GX Axel De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op woensdag 8 juni a s. om 14.45 uur op de Algeme ne Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in de kapel van 'de Vurssche'. die aanvangt om 14 00 Zij die de dienst en de teraardebestelling wensen bij te wonen worden verzocht om 14 00 uur aanwezig te zijn in 'de Vurssche'. Gelegenheid tot condoleren in de Vurssche' na de teraardebestelling. Hel spreekuur van mo. n- dagavond 6 en 13 juni van dierenarts J. Kop te Axel komt te vervallen. De overi ge spreekuren vinden nor maal doorgang. Dierenartsen M P. Schaub en J J l. M Kop familie berichten Heden behaagde het de Heere nog vrij om; oj wacht van onze zijde weg te nemen, ok 1 broeder, zwager en oom CORNELIS HAMELINK op de leeftijd van 75 jaar En nu. wat venoacht ik. o Hec Uit aller naam: Fam. A. M. de Pooter-Schroeveott Zaamslag. 4 juni 1983 Wilhelminastr. 3 Corradrés G. v. d Nissestraat 5 4543 AD Zaamslag. De;begrafenis zal D.V plaatshebben op woe- dag 8 juni a.s. om 15.00 uur op de algeme begraafplaats te Zaamslag. na voorafgaan rouwdienst in het. verenigingsgebouw van Chr. Geref Kerk. Axelsestraat, Zaamslag, we aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot conó leren in bovengenoemd gebouw na de begra! nis. Aanvraag ontgrondingsvergunning door A. W. C. M. van Ravels te Hulst Burgemeester en wethouders van Hulst maki bekend dal. ter voldoening aan het bepaalde artikel 3. lid 2. van de ontgrondingsverordenu Zeeland, van 7 juni tm 6 juli 1983 op de afdelk algemene zaken ter gemeentesecretarie voor ei ieder ter inzage ligt een verzoek van de heer A C M. van Ravels, om vergunning tot het gedf- lelijk ontgronden van het perceel, kadastrs bekend Hulst, sectie R. no. 280. gelegen aan Waterstraat. Binnen 30 dagen na dagtekening van deze 1 kendmaking kan een ieder schriftelijk bezwan tegen de inwilliging van deze aanvrage bij ged puteerde staten van Zeeland te Middelbtf indienen Hulst 6 juni 1983 Burgemeester en wethouders van Hulst de burgemeester, P. Molthoff de secretaris. J F van Denderer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 16