im Reijnierse zonder concurrent naar zege ■Ki Goese jeugdploeg naar record estafette: 44.1 Zeshonderd deelnemers aan Jeugd Olympische Dag Nellie Cooman zorgt voor lichtpuntje in interlund Roemeense sprong 7.43 yer V WEDSTRIJD 10 KM. VAN DYNAMO Green Sox in laatste inning langs Bernisse AANDAG 6 JUNI 1983 PZC/ sportkrant IN HAAG (ANP) Dc eerste wereldkampioenschappen atletiek, die van 7 n 14 augustus in Helsinki worden gehouden, schijnen een enorme imulans voor de atleten te zijn. Het eerste weekeinde van juni leverde een artvloed van uitstekende prestaties op, waarvan één er toch uit sprong. Het ts het wereldrecord verspringen van de Roemeense Anisoara Cusmir, die Boekarest twee maal het wereldrecord verbeterde, haar eerste poging kwam de 20-jarige Roemeense zes centimeter verder dan 7.21 meter, waarmee zij op 15 mei in de hoofdstad van Roemenie xeldreeordhoudster werd In haar vijfde poging liet Anisoara Cusmir een van 7.43 meter opmeten Bij de wedstrijden in Bratislava won Marita Koch, de wereldrecordhoudster op de 200. 400 en 4 x 400 meter, de 200 meter in 22 13 seconden In Boekarest zorgde de Roemeense Doina Melinte voor de beste wereldsei- zoenprestalie op de 800 meter met een tijd van 1 minuut en 57.06 seconden In Lissabon deed de Portugees Carlos Lopes een vergeefse aanval op hel wereldrecord op de tien kilometer De Portugees, die enkele weken geleden ook al een poging om het wereldrecord uurloop van Jos Hermens te verbeteren zag mislukken, kwam uit op 27 35 9 Na zijn solo bleef Lopes ruim dertien seconden verwijderd van het wereldrecord dat sedert 11 juni 1978 met 27 22.37 op naam van Henry Rono (Kenia) staat IDDELBURG Er was geen enkele concurrent, zelfs niet van RKHAV of uit Belgie. Dus erd de 10 Engelse Nijl van Dynamo Middelburg over de Walcehrse binnenwegen, waar het ehoorlijk warm was, een eenmansvoorstelling van Kim Reijnierse van de organiserende ereniging. Pas interessant werd het een paar honderd meter achter de winnaar, waar ertvoed om de tweede positie gestreden werd, die gewonnen door Kims ploeggenoot Frank ooman. let is wel eens goed. dat ik het alleen net doen", oordeelde winnaar Reij- die vorig jaar tweede werd hter Hugo van Duyse van RKHAV. :n ging het ook veel sneller. „Dan is stnjd. Vorig jaar moest ik pas in de atste fase Van Duyse laten gaan", it zijn tijd van 51.46 was Kim Reij- Eise nauwelyks tevreden. „Het had iderhalve minuut sneller moeten an, maar in m'n eentje had ik het ms moeilijk om het tempo vast te wden. Met de wind mee was het erg de wind tegen was erg zwaar", eldde Reijnierse. die het lammer nd. dat bijvoorbeeld Piet Vonck en van Duyse niet naar Middel- rg waren gekomen. loedig na de start ontstond een fnamo-kopgroep, gevormd door iijnlerse. Kooman en OCMA- iroepsmilitair Ad Thiery. die echter veel van zichzelf vergde en later oest terugvallen. Toen Reijnierse it tempo opvoerde moesten zijn ree ploeggenoten alhaken. maar ze egen later gezelschap van Zeeland jorter Peter Hameeteman en vete- Piet van Alphen van AAC Am- erdam. Kooman probeerde halfweg eg te komen, maar Hameeteman en an Alphen gaven geen krimp" ..We hebben puur lopen knokken" meldde Kooman „Er is zeker zesmaal gedemarreerd en vaak liet Van Al phen dan een gaatje vallen Later ging het tempo in ons groepje zo omlaag, dat Ed van der Putten er bij kon komen". Deze atleet trok de sprint aan, maar Frank Kooman kon hem makkelijk verslaan. Uitslagen De voornaamste uitslagen bij jle senioren (AÜVERTENTttsi llc drink altijd, vaak, i/d^ af en toe, zelden, nooit Gasse Royale bier. ,^v1 ijl (Aankruisen hoe slim u - bent.) Classe Royale. Pils van grote klasse. Zoon van Frazier «wintvan Bugner lil ATLANTIC CITY (ANP) Zo vader, L to toon. Bijna tien jaar nadat zijn 1,0 vader dc Brit Joe Bugner in een ji? Iwaargcwichtgevccht versloeg, heeft ,an Marvis Frazier hetzelfde gedaan. i01 Dc 20 jarige zoon van ex- ibfr wereldkampioen Joe Frazier stond zaterdag in Atlantic City tegenover de man, die destijds met ruim verschil op van zijn vader verloor. Ook egen de 20-jarige Marvis Frazier ireegde 33-jarlge Bugner weinig kan en. Voor Bugner was het zijn tweede eriiespartij van de vijf wedstrijden a zijn terugkeer in de ring vorig jaar. tazier bleef voor de tiende achter- envolgende keer ongeslagen, en ver lende - gecoached door zijn vader - 250.000 gulden met deze zege. I ADVERTENTIE i EXECUTIE VEILING in de Schouwburg te Middelburg van 15.00-20.00 uur Veilingmeester A. I. Verhage INVALSTER VOOR GEBLESSEERDE ELS VADER BIELEFELD (GPD) Heel even, om precies te zijn 11,63 seconden lang, hebben de toeschouwers in het atletiekstadion van het Wcstduitse Bielefeld een Nederlandse atlete voorop zien lopen en die positie ook zien vasthouden. Een invalster nota bene, die in het eerste nummer van de interland tegen West-Duitsland en Polen voor een sensationele zege op de Westduitse en Poolse sprinttop zorgde. De vandaag (maandag) haar 19e verjaardag vierende Rotterdamse Nellie Cooman zorgde zaterdag voor die veelbelovende binnenkomer, waarna het echter twee uur lang stil bleef in de Nederlandse hoek. Daarin mocht men na twee uur atletiek de balans opmaken: op 14 van de 15 nummers een laatste worden vaak jonge en onervaren plaats, waarbij zelfs nog zeven keer atletes met het grootste gemak voor bovendien een voorlaatste klasse ring, geen enkel record of WK-limiet en in de boeken fikse nederlagen van 110-47 tegen West-Duitsland en 99-57 tegen Polen. Evenals vorig jaar in Frankfurt bleek Nederland niet thuis te horen in het tweegevecht van internatio naal hoog geklasseerde landen teams. De reden dat de KNAU de invitatie toch weer accepteerde, lag in een sympathiek Westduits finan cieel gebaar. De interland kost de KNAU namelijk nauwelijks iets. hetgeen niet opgaat voor de vaak jonge leden van de ploeg die er toch wel een kater van overgehouden moeten hebben. Huldigt de atletiekunie aan de ene kant het principe dat bij EK's of WK's alleen de veroveraars van scherpe limieten reisvaardig geacht mogen worden omdat die toernooi en er niet zijn om ervaring op te de leeuwen gegooid. Een invalster dus moest zodoende het gezichtsverlies nog een beetje beperken zoals Nellie Cooman vorig jaar in dezelfde interland, toen met een tweede plaats, dat ook al had gedaan De reserve moest in actie komen omdat Els Vader zich vijf minuten voor het begin afmeldde vanwege pijnlijke bilspieren. Een erg late beslissing, want het ging hier niet om een acute blessures. „Maar om resten van oude blessu res in de spier, die de pijn veroorza ken", aldus de Zeeuwse die in Biele feld maar al te graag de WK-limiet voor Helsinki had gepakt Of woens dag in Florence, maar de kans dat ze daar start lijkt bijzonder klein. Nellie Cooman dus uit het trai ningspak. in de startblokken en in het startschot weg zonder dat de toch internationaal sterke concur rentie als het Westduitse duo Voll- mer-Kloesters ook maar in de buurt kon komen. De dagelijks trainende Westduitse en Poolse sprinttoppers waren volstrekt kansloos tegen de twee Lot drie keer in de week trai nende Nellie Cooman die ondanks de tegenwind haar tweede beste tijd (11.63) scoorde. Een pure pleziersporler deze rijk getalenteerde Surinaamse Nellie Cooman. „Voor mij is deze over winning bepaald geen aansporing om nu harder te gaan trainen. Ik ben veel te bang dat ik net als die anderen blessures krijg. Zoals het nu gaat heb ik er plezier in. Het was toch leuk zo?", klonk het na afloop uit de mond van de al vaker hij interlands verrassende AVR- atlete die twee jaar geleden zeven de werd bij de Europese jeugdkam pioenschappen in Utrecht. Dankzij Nellie Cooman was Neder land even aan de leiding om daarna diep te duikelen De enigen die nog een ereplaats konden veroveren wa ren Elly van Hulst en Ciska Jans sen. Op de 1500 meter was Elly van Hulst weliswaar kansloos tegen Bri- gite Kraus en Martina Krott maar ontevreden was ze niet met haar 4 11.30 De bijna veertiger Ciska Janssen profiteerde dankbaar van de ideale omstandigheden rond de versprmgbak waarin ze een sterke 6 07 meter scoorde. Vader Reijnierse (met brik) ziet voldaan hoe zoon Kim een grote voorsprong opbouwt in. de wedstrijd van Dynamo. zijn. 1 Kim Reijnierse iDvm 51.46. 2 Frank Kooman 'Dym 52 44 3 Eddy van der Put iKNAU: 52 46 4 Peter Hameeteman (Zld Sporyi 53.06, 5 Jan de Bart iAVi 53 52 6 Manie Kamermans (Typhoon i 54 00. 7 Ad Thiery <AV 341 54 01 8 CorSalentijn (Swift Roer mi 54 02. 9 Sam Polderman (Mar) 55.12. 10 Henk Slange iDym 55 17. 11 Cor Peute iDyn' 56.21. 12 Adrle Joziasse iDym 56.24, 13 Freddv Beek (Olympla Eindhoven156 20. 14 Tonny Stnjdonk iRKHAVi 56 49. 15 Giel Boone iMari 56 59. 16 Marcel Klarenbeek (Tvphl 57 08. 17 Albert Hullema (idemi 57,09 18 Leo van Sluis iMari 57 23, 19 Kees Rijper iThori 57 59, 20 Plet de Wilde iAVi 58 01 21 Rinus Schriver i AVi 58 05, 22 Hans Rovers iTartletoni 58 13. 23 Wim van der Pijl lOlympia Halsteren) 58 41 14 Piet Witkam (AVi 59 14. 25 Ron DEUebeke (Man 59.27,26 Jan de Merbel (Thor) 59 38 27 Dick Verhoef (Papendrecht) 59 54. 28 Akromus Kramer lAV i 60-03 29 Kees Bruins iAVi 60 20 en 30 John Guequeirre (Dyni 60.25 veteranen I 1 Jan van Haren 'Thori (Thor) 53.50 2 Wim Roelofs (Zaanland) 54 24. 3 Ron Abuijs (Dym 55.34. 4 Frans Knjnsen (AVi 56 15 5 Toon de Beer (Thor) 57 26. 7 Daaf Goedegebuure (AVi 59 04, Adrie Ver- stelle (AVi 64 37 Han Relnhout (Dyn) 69 45. veteranen II 1 Piet van Alphen (AACi 52.59 2 Drê Scheppers lOlympia Halsteren) 71.&7 3 Jan de Kuur (vet Ned) 72 09. veteranen III Ber tus Walker (Zld Sport) 81 17 dames 1 Gerrie Timmeren (Olympia Eindhoven) 64 18 2 Corien Midden (Spnnt) 66 29 3 Monique de Kort i AVi 72 21 De Roosendaalse rolstoeler Jan Zagers leverde een uitstekende prestatie tijdens de tien EM van Dynamo Lange tijd diende hij als 'haas' voor de lopers Hier wordt hij bijgehaald door Peter Hameeteman. tenvijl Kees Weststrale zich nog even voort laat 'zuigen'. Het Dynamo-trio aan de leiding: vlnr Ad Thiery. Kim Reijnierse e Kooman 13 MIDDELBURG In dc honkbalwed strijd Green Sox-Bernisse heeft het er lang naar uitgezien dat de gasten met de winst zouden gaan strijken. Pas in de laatste inning begon Green Sox aan slag goed te draaien en dat resulteerde tenslotte in een 10-5 over- winning yoor de Middelburgers. Voor Green Sox begon Huub Sleypen met weipen Hij hield bijna twee Innings stand maar toen het 3-0 was voor Bernisse nam Rudy Wolst zijn taak over. In de vierde innings werd het 5-2 voor Bernisse en op dat mo ment werd werper Eddy Ouwerkerk ingezet Hij hield Bernisse van verder scoren af Bij het ingaan van de laatste slag- beurt was de stand echter nog steeds 5-4 in het nadeel van Green Sox Eugene van Engele sloeg echter met een een home-run. 5-5. Zyn broer Waldy gaf een honkslag en na twee keer 'vier wijd' en nog drie honksiagen werd de eindstand 10-5 bereikt Beste slagmensen waren Eugene en Waldy van Engele. Huub Sleypen en Joost Hartevelt Green Sox II rekende met een ge ducht tegenstander af Het won de uitwedstrijd tegen Zwyndrecht 4 met 9-5 Kees van der Ent won in Raalte RAALTE - Tijdens de motorraces in Raalte vierde het Zeeuwse groepje een overwinning: in de sportklasse 600 ging Kees van der Ent uit Goes als overwinnaar op de schouders. In de twee manches had de Goese- naar een voorsprong van vier-tiende seconde opgebouwd Hij reed ook de snelste ronde van 3.5 kilometer op het Raalter circuit 1 39 3. hetgeen een gemiddelde snelheid van 114.69 kilo meter per uur betekent Boel van Duimen behaalde een dub bele overwinning in Raalte Van Dui men won beide manches in de klasse van de halve liters, waarbij Jack Mid delburg het hem wat minder moeilijk maakte dan werd verwacht. In de eerste confrontatie over vijftien ron den van 3150 meter was er strijd tussen het tweetal, dat de laatste tijd wat moeilijk met elkaar over de baan komt Tegen het slot was de leiderspo sitie van Van Duimen echter onaan tastbaar Middelburg wilde echter niet toegeven en 'jumping' ging dan ook prompt, net als tijdens de trai ning trouwens, onderuit. Hij liep een knieblessure op en kon in de tweede manche niet meer starten Jelle Gemier uit Goes werd in de 250 cc nationaal 19e en Jacco Dingeman- se uit Grijpskerke in de 350 cc elfde. Hij rukte op van de laatste plaats, maar toen hij de elfde positie bereikt had kreeg hij een defect aan de uitlaat van zijn machine. Hij bleef toch elfde. Adrie de Korte uit Middelburg bezet te een twaalfde plaats in de klasse 80 cc internationalen, Adrle Wondergem uit Gapinge een 18e positie in de klasse 250 cc internationalen, terwijl Ad Spruijt uit Vlissingen wegens pech moest uitvallen MILAAN (UPI) - De tuchtcommis- sie van de Italiaanse voetbalbond heeft Inter Milaan en FC Genua vrij gesproken Beide clubs waren ervan beschuldigd hun wedstrijd voor de Frank competitie op 27 maart 'geregeld' te hebben. Inter won met 3-2. ROOSENDAAL De jeugil-atletiekploeg van het Goese AV '5b heelt in Roosendaal de tweede wedstrijd van de competitie gewonnen. De jonge Zeeuwen liepen, spron gen en gooiden 13.279 punten bij elkaar. Vooral de lopers van AV zorgden voor de meeste punten en ook voor enkele uitstekende prestaties, de prestaties op de techni sche nummers waren van een gemiddeld niveau. Delta Sport Zierikzee werd vierde met 12.422 punten. Het Goese jeugdteam verbeterde het Zeeuws senioren- en juniorenrecord op de vier maal 100 meter. Theo Dinge- mans. Eric Stigter. Bram Hoogesteger en André Verwei brachten het seniorrecord van 44.2 naar 44.1 en het juniorrecord van 44 8 naar 44 1 Dat jeugdrecord moet overigens nog erkend worden, nadat de Goese ploeg het oude record van 45 1 verbeterd had Op de 400 meter kwam B-jumor André Verwei uit op een tijd van 51.1 en dat was slechts zestiende seconde verwijderd van het jeugdrecord van Niek Flipse Op de 800 meter kwam Gert van der Weele uit op 1.47.3, en dat betekende ook een verbetering van zijn persoonlijk re cord Op de 110 meter horden realiseerde Theo Dingemans een tijd van 16 0 en op het hinkstapspringen kwam Gert Zweedijk uit op 12 87 meter In onze editie van zaterdag werd gemeld, dat André Stroo van het Vlissingse Marathon tijdens wedstrijden in Nijmegen de 800 meter in 1.56.1 gelopen had. Die tijd moet zijn: 1.52.6. VLISSINGEN Circa zeshonderd jonge Zeeuwse sportlieden hebben zaterdag in Vlissingen deelgenomen aan de Jeugd Olympische Dag. Om dat er volgend jaar mei op het sport centrum Papendal een Olympische Dag volgt was hel uiteraard de be doeling. dat er zaterdag winnaars uit de bus kwamen, maar het belangrijk ste van dit gebeuren was toch wel de sportiviteitsgedachte. waarmee hel Nederlands Olympisch Comité (dat het initiatief nami dc jeugd tussen twaalf en zestien jaar w41de confron teren in een tijd. waarin de sportlie den het met die gedachte niet zo nauw nemen. In allerlei takken van sport (voetbal handbal, atletiek, turnen, zwemmen, hockey, judo en wielrennen' kon men de Zeeuwse jongeren hun best zien doen de fair-play-gedachte zo goed mogelijk na te streven, terwijl er toch vaak met grote inzet gestreden werd In dit opzicht voldeed de dag zeker aan de verwachtingen Het gebeuren in en op verschillende Vlissingse sportaccommodaties had vaak wat weg van een schoolsport dag. waarbij de jongelui dit keer geen Het lijkt een rondje balgooienmaar in werkelijkheid gaat het om een partij handbal tussen de teams van Operatie en Alias tijdens de Jeugd Olympische Dag vrije dag 'verdienden maar er eentje moesten inleveren' Daarmee hadden ze echter niet de minste moeite, om dat ze gedurende de weekeinden toch meestal voor hun sport ln touw zijn. De winnaars van de Zeeuwse voor- olympische wedstrijden' ontmoeten op 26 mei van het volgend jaar op Papendal de winnaars van de andere provincies, die overigens niet alle maal op dezelfde dag uit de bus kwamen Dit gebeuren is namelijk over verschillende maanden ver spreid Gedurende de wintermaanden zal de NCRV-televisie tijdens een twaalftal weken beelden van de ver schillende Pré Olympische Dagen uit zenden Daartoe maakte een televisie ploeg van deze omroep zaterdag op namen in Vlissingen Zwemmen gen 158. 5 Zuidwester Middelburg 144 6 Koewacht 128 en 7 Ganze Goes 105 Judo Walcheren 5-2 GSC-Walcheren 2-3. In de finale won Utopia met 7-5 van Delta Sport en m de strijd om de derde plaats zegevierde Operatie met 3-1 over Walcheren. Het. judotoernooi werd gewonnen door de ploeg van Delta, die in de finale De Wee versloeg. In de kruis- wedstrijden na de poules had Delta gewonnen van KIAI terwijl De Wee school Geelhoed uitschakelde Wielrennen Hockev Wat de Zeeuwse prestaties betreft was er nauwelijks sprake van grote verras singen Dal de zwemploeg van Luctor Middelburg deze wedstrijden zou win nen, daaraan twijfelde al niemand De Middelburgse jeugd eindigde met 33 punten voorsprong op Bruinvis uit Sas van Gent op de eerste plaats Van de tien nummers wonnen de jongens en meisjes van Luclor er zes. de andere vier kwamen op naam van Bruinvis De einduitslag 1 Luctor 210 punten. 2 Bruinvis 177, 3 Schelde Terneuzen 171. 4 Stormvogel Vlissm De hockeyploeg van Vlissingen verte genwoordigt Zeeland volgend jaar op Papendal. Dit team eindigde voor Rapide Hulst. MMHC Middelburg. HSD Zierikzee en MHC Goes. Dat kwam tol stand via de volgende uitslagen: HSD-Gocs 1-0. Ylissingen- Middclburg 1-U. HSD-Middelburg 0-2 Rapide-Goes 1-2, HSD-Vlissingen 1-1. Middelburg-Goes 6-0. Vlissingen- Rapide 1-1. Gocs-Ylissjngcn 1-1. Rapi de -Middelburg 1-0. en HSD-Rapide 0-1. De wielrenners streden in de Inslaan Middelburg Middelkamp II won voor de A-ploeg er. de gecombineerde ploeg van Middelkamp en de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen de ploegentijdrit over 10 kilometer en Leo Goeree van Theo Middelkamp won het criterium voor 14-iarige ren ners Tweede werd Wilfred Geys der de Richard de Yneze. beiden ook van Middelkamp Atletiek Handbal Utopia uit Terneuzen zgevierde bij het handbal Delta Sport uit Zierikzee werd tweede. Operatie Oostburg der de en Walcheren Vlissingen vierde Uitslagen. Operatie-Atlas 4-3. Opera tie-Delta Sport 2-2 Atlas-Delta Sport 2-3 Utopia-GSC 4-4. Utopia- 100 meter vlaki terwijl ook Marco Boekman twee overwinningen voor de Middelburgse club aandroeg. 300 meter horden en hoogspringen Mu riel Grondman won voor RKHAV twee onderdelen <800 meter en kogei- stotem en voor Delta Sport droeg Ingmar Berman twee overwinningen aan <100 meter en 1500 meter' Turnen Bij de turnsters greep Monique van der Spek uit Bruimsse lid van Delta Sport Zierikzee. de hoogste eer na een spannende strijd met zusje Astrid. ploeggenootje Irene Buys en Monique de Vries van Volharding Vooral dank zij i lekend De atletiekploeg van Dynamo Middel burg zegevierde zowel by de meisjes als de jongens Bii de meisjes was de eindstand na zes onderdelen is 1 Dynamo 5517 punten 2 RKHAV Hulst 5371 3 Marathon Vlissingen 5198 4 Schelde Sport Terneuzen 5131. 5 Delta Sport Zierikzee 3995. Bij de jongens was het resultaat na zes num mers: 1 Dynamo 6575 punten. 2 AV'56 Goes 6241 3 Delta Spot". 6142 4 Schelde Sport 5642 en 5 RKHAV 5412 punten. Voor Dynamo won Brenda van Essen twee onderdelen i300 meter horden en ït Monique enten ach- oefening en bij de sprong li van der Spek haar concur ter zich. Voornaamste uitslag bij het turnen: 1 Monique va van der Spek 'Delta Sport 26 90. 2 Astrid van der Spek Delta Sport' 25.30. 3 Irene Bui;s 'Del ta Sporti 23.85 4 Monique de Vnes (Volharding 22 45. 5 Marjan Oude naarde Volharding! 20.70 6 Ella van Weele i Volharding i 20.35 De afdeling Zeeland van de KNVB ivoetbalbond besloot geen voorwedstrijden te hou den Men besloot het Zeeuws B- juniorenvoetbalteam naar Papendal af te vaardigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13