Werner Wieme joeg snelst door IJzendijkse bochten VAN DER VELDE OP LUTTELE SECONDEN VAN LEIDERSTRUI Green Sox won VRUCHTELOZE AANVAL VAN VISENTINO IN ITALIË PZC/sp°rt Meerman en Poortvliet spelen met Arnemuiden JAN GOETHEM WOEDEND O VER NIEUW PARKOERS 'Aduardteam' had meeste adem: 6-4 Ouders welkom bij voorzitter tennisbond Zoff stopt Tennis toernooi 15 TRECHT (GPD) Op de tweede jg van de fraudezaak tegen FC trecht heeft officier van justitie mr. roesen geen onvoorwaardelijke ge- jngenisstraffen gecist tegen spelers j ex-bestuursleden van FC Utrecht. je enige verdachte die volgens de meier in aanmerking kwam voor en weekje hechtenis was Willem an Hanegem die het grootste bedrag an inkomsten verzwegen had. Mr. iroesen beperkte zich tot een boete van 70.000 gulden en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf, mede omdat hij het triest vond een man op te sluiten die net voor zijn afscheidswedstrijd staat. - Van de ex-bestuursleden kregen Jan Bartelds en Arno van de Heuvel de zwaarste eis voorgeschoteld. Een boe te van 5000 gulden of drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Te gen de voormalige bestuursleden Van der Linden, Gennlssen en Van Leur werd alleen een boete geelst van 1000 gulden, tegen secretaris Van Veenen- daal 750 gulden. Ex-voorzitter Werk hoven hoorde een eis van 2000 gulden boete en een maand voorwaardelijk Tegen de spelers werd twee weken voorwaardelijk geeist en een geldboe te gelijk aan het bedrag dat ontdoken Is. Dat betekent voor Van Breukelen een boete van 22.000 gulden, voor Van der Lem 14.000 gulden, voor Wildbret 28.000 gulden. Van Hanegem 71.000 gulden en trainer Han Berger kreeg een boete van 10.000 gulden. In zijn requisitor zei de officier dat de belangstelling voor dit proces niet evenredig is aan de fraude. „Was op deze wijze gefraudeerd bij een fa briekje dan had hier alleen een enkel familielid gezeten", zei Drocsen die tot vervolging besloot omdat de spe lers met redelijke bedragen de belas ting ontdoken hadden en omdat hij het voetbal duidelijk wilde maken dat ook in dit wereldje normale re gels gelden. „Bovendien", zei Droe- sen. „heeft dit bestuur dat niet op eigen gewin uit was, in vergadering een misdrijf bedacht". Droesen vertelde dat hij Vilé niet vervolgd had omdat hij op het mo ment van de kaartjesfraude niet meer in het bestuur zat, hij niets te doen had met de valse contracten en ook geen uitlokking tot belastingfraude gepleegd had. „Of hij er van geweten heeft is strafrechterlijk met aan de orde". ARNEMUIDEN Het voetbalteam van Arnemuiden zal zo sterk moge - mogelijk aantreden in de strijd tegen Be Fair in Waddinxveen voor de promotie naar de eerste klas van het landelijk zaterdagvoetbal, waarvoor ook Vallewogels uit Scherpenzeel nog in aanmermmg komt Dat betkent, dat ook verdediger Jaap Meerman en aanvaller Ad Poortvliet de reis naar Waddinxveen zullen meemaken. Trainer Jaap van Mans en secretaris Piet Slabber van Arnemuiden hebben niets aan het toeval overgelaten. Ze zijn deze week gaan kijken in Scherpenzeel, waar Valleivogels en Be Fair het eeste duel uitvochten. Valleivogels won met 3-2. Secretaris Slabber is niet onder de indruk gekomen van de kracht van beide teams. „Er werd gezegd, dal Be Fair in de sterkste van de tweede klassen speelde, maar daar was in elk geval deze week met veel van te merken. De teams speelden een vrij tamme wedstrijden, maar dal ivil natuurlijk niets zeggen voor de wedstrijd van morgen", oordeelde Slabber gisteravond. „Want Be Fair kan tegen ons natuurlijk de sterren van de hemel spelen". ÏZENDIJKE Woedend verliet Karei van Goethem vrijdagavond reeds vrij vroeg de mateurwielerwedstrijd in IJzendijke. „We zijn door het comité bedonderd; in de officiële ankondiging in Wielersport stond dat het parkoers een lengte zou hebben van vijf kilometer, jaar toen we hier kwamen bleken we een andere, veel kortere omloop te moeten rijden, lechts twaalfhonderd meter en dan ook nog eens een groot aantal bochten. Ertt is geen lielrennen meer; op een dergelijke manier hoeft het voor mij niet", foeterde de coureur uit tloosterzande na zijn vroegtijdig verlaten van de koers in IJzendijke, die overigens op phitterende wijze werd gewonnen door plaatselijke favoriet Werner Wieme. het laatste moment had de organi- i'tie (wielercomité Het Snelle Wiel) iten besluiten om van het in eerste itantie gekozen parkoers af te wij- !n. Een deel er van werd onlangs ifalteerd en door de vele split, die op het wegdek aanwezig was, ;rd met goedvinden van dsl Arjaan Ridder naar een parkoers in het uitgeweken. „Ik heb vernomen er totaal geen sprake was van it op het parkoers, we hadden daar laai op kunnen rijden. Nogmaals zijn door de organisatie bedon- 1", bestreed Van Goethem. woordvoerder van het comité: lag wel degelijk split op sommige itsen. Wij vonden het als organisa- je onverantwoord om daar een wie- jrwedstrijl over te laten rijden. We ebben nog een gesprek gehad met V jd 't Gilde (voorzitter van de wieler- eremging Zeeuws-Vlaanderen, red.) h die vond ook dit de beste oplos sing. Hij meende ook dat er door de ft |el aanwezige split evenzeer veel ren- ers vroegtijdig de wedstrijd hadden loeten staken. Maar dan door lekke Hoah en Wilander inalisten Parijs PARIJS (ANP) In Mats Wilander en Sannick Noah heeft het toernooi om fle open Franse tenniskampioen- ihappen de logische finalisten ge- fregen. De stoïcijnse Zweedse titel houder op Roland Garros en de met lijpckrullen getooide Fransman heb- de afgelopen weken de aveltoernooien in Europa beheerst, 'iiander won drie evenementen en Noah, die de Zweed onlangs in crslocg, liet zich niet on- tuigd. in Kameroen geboren Fransman leed zich in de halve fianles met grootste gemak van zijn landge- oot Christophe Roger-Vasselïn. de dwinger van Jimmy Connors. Hij We hem slechts drie games: 6-3.6-0 6-0. Wilander had meer moeite met Spanjaard José Higueras. De zege vier sets (7-5, 6-7, 6-3 en 6-0) kwam va" drie uur en 44 minuten tot stand, lor het eerst sinds 1972 hebben de ansen weer een landgenoot in de ïdstrijd. Elf jaar geleden kwam Pa ck Proisy als laatste Fransman in finale, waarin hij verloor. Noah is en Wilander licht favoriet. De laat- ontmoeting, in Hamburg, besliste 23-jarige speler in zijn voordeel, gen Roger-Vasselin gaf hij een de- ir' instratie van zijn kunsten. 'ermeule tweede Nijmegen U.MEGEN Tijdens vrijdag ^bjmegen gehouden atletiekwedstrij- !n heeft Middelburger John Ver- "üe van Dynamo een tweede its behaald op de 3000 meter, ihter winnaar Joost Borm van oenix (8.03.1) finishte Vermeule in ®.2. Hij kreeg tevens een uitnodi- ng om op 22 juni in Praag een ïdstrijd over 5000 meter te lopen en lens de ontmoeting met Belgie de na DO meter, ft no i Vermeule finishte Rik Snoek als rde op de 3000 meter in 8 06.1. Cor i2 üws won een race over de 800 meter 152 1 André Stroo van het Vlis- igse Marathon werd vierde in 1.56.1, iji enals de tijd van Vermeule een luw persoonlijk record Jacqueline 3l van Dynamo werd bij de dames op de 3000 meter in 11.18.9. Jitslage, n Ihrlstian Jourdan (Tra) 4.38,57, mei bonl- ■aile 4 38 42, 2 Jacques Hanegraaf (Neet) 913. met. bonificatie 4.39.05, 3 Johan van Velde (NecD 4 39 16, met bonificatie 13; 4 Leo van Vliet (Ned) 4 39 16; 5 Greg mond (VS). 6 Philippe Martinez (Fra>. 7 ücr Vanoverscheldc (Frai. 8 Benny van ibant(Bel). 9 Patrick Clerc (Frai. 10 Phil derson iAus); 25 Henk Lubbeding (Ned): JoopZoetenielk (Nedi. 42 Gerard Vcld- loKen (Nedi allen in dezelfde tijd als Van tt, 62 Theo de Rooy op 33 sec ïemeen klassement: deques Mlchnud (FVrai 18.47.34, 2 Johan der Velde (Ned) op 3 sec: 3 Pascal on (Fra) op 6 sec, 4 Jean-Mary Grezet )op 10 sec, 5 Phil Anderson (Aus) op 12 6 Greg Lemond (VS) op 16 sec; 13 Joop etemelk (Ned) op 48 sec; 17 Peter Winnen Od) op 54 sec. 20 Gerard Veldscholten ed) op 56 sec; 43 Henk Lubberding (Ned) 024, 51 Theo de Rooy (Ned) op 5 37. 61 cques Hanegraaf (Ned) op 11.52; 64 Leo h VUet (Ned) op 12.01. banden. Nee hoor, we hebben niets andere kunnen doen dan dit" Inderdaad moet gezegd worden dat het nu gekozen parkoers verre van ideaal was. Door de geringe lengte leek het meer op een baanwedstrijd, dan op een echte wegkoers. 75 ronden dienden er te worden afgelegd om aan de benodigde 90 kilometer te komen. Reeds vrij vroeg werd het peloton uitgedund; voornamelijk omdat in eerste instantie het duo Werner Wieme en Kees de Nooijer al tamelijk snel het hazepad kozen. Met zijn tweeén kwamen ze uiteraard veel sneller door de bochten dan het peloton, dat naast Van Goethem ook Wim de Waal zomaar van het par koers af zag rijden. Lang schommelde de voorsprong van het duo rond de honderd meter en leek de vlucht geen kans van slagen te hebben tot het moment dat Theo Appeldoorn vanuit de achterhoede een achtervolging inzette, die hem bij de leiders bracht Vanaf dat moment was het "kat in het bakkie' voor de mannen vooraan; steeds verder liepen, zij weg. Werner Wieme reed zelfs nog een keer lek. maar na een paar ronden kon hij zijn plaats in het kopgroepje weer innemen. Inmiddels had ook Ab Verplanke zich nog los weten te ruk ken uit het peloton, maar echt bedrei gen kon hij de leiders ook nooit. Een tweetal ronden voor het einde plaatste Werner Wieme een scherpe demarrage, die niet door zijn oppo nenten kon worden beantwoord Dol gelukkig reed de IJzendijkenaar in zijn eigen woonplaats toen naar de overwinning; Appeldoorn won de spurt voor de tweede plaats. De uitslag. 1 Wemer Wieme IJzendijke 90 km in 2 02.25, 2 op 5 sec. Theo Appeldoorn Roosendaal, 3 Kees de Nooijer Aagtekerke, 4 Ab Verplanke IJzendijke, 5 op 1.01 Ri chard Thijs Etlen-Leur. 6 René van Nijnat- len Breda, 7 René Boeren Sint-Willibrord, 8 Ronnie Karelse Kruiningen, 0 Nico van de Klundert Hoogerheide, 10 Carlo Steel Axel. 11 Paul Jaspers Sint-Willibrord. 12 M Inks Bergen op Zoom, 13 Krijn van der Bent Hoek. 14 Twan den Braber Fijnaart, 15 Jan Poleij Kruiningen, 16 T Kayen Zevenber gen. 17 J. Cools Roosendaal. 18 Ad Louwa- Moment uit de ivielerstrijd in he op het bochtige parkoers in IJzendijke Activiteiten Jong Ambon bij 25-jarig bestaan MIDDELBL1RG Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan houdt de Middelburgse sportvereniging Jong Ambon deze weken een aantal activi teiten. Vandaag (zaterdag) op het Kruitmolensportpark een pupillen- toernooi en morgen wordt in de Kruitmolenhal een zaalvoetbaltoer nooi gehouden. Volgende week zaterdag is er op het zelfde sportpark het jaarlijks toernooi met Zuidmolukse elftallen te begele- ven. Omdat de ruimte op het sport park beperkt Is werden zestien stan daardelftallen uit geheel Nederland uitgenodigd. Daarbij de KNVB twee de klasser FC Amboina uit Assen. In de zaal is er op dezelfde dag een volleybaltoernooi. Op zondag 12 juni is er in de zaal een damesvoetbaltoemooi en buiten een voetbaltoernooi met Nederlandse clubs. SEROOSKERKE Het Aduard- voetbalteam van Serooskerke, het team dat enkele jaren geleden zo succesvol was in de bekerstrijd en pas in de kwartfinale in het Friese Aduard sneuvelde, speelde vrij dagavond een thuiswedstrijd te gen het oud Zeeuws Elftal. Voor de toeschouwers werd het een bijzon der leuke partij, want de doelpun ten vielen als appeltjes uit de boom. Het Aduardteam won met 6-4, vooral dankzij de impulsen, die Chris Riemens aan liet team gaf. In de eerste helft gaven de 'oudjes' gelijkwaardig partij, maar in het laatste half uur van de wedstrijden konden ze het tempo met meer volgen. De opbrengst was voor de stichting Sport Steunt Zonneveld, die deze avond f 180 rijker werd. Het scoreverloop was als volgt; 1 Wim Groenewegen 0-1 voor het Zeeuwse team, 8 Daaf Francke 0.2, 11 Chris Riemens 1-2, 20 Chris Riemens 2-2. 28 Wim Groenewegen 2-3, rust, 50 Chris Riemens 3-3, 55 Daaf Francke 3-4, 69 Piet Houter mans 4-4, 74 Chris Riemens 5-4 en 76 Ko Bouterse 6-4. Op de foto kopt Chris Riemens ilinksl de score naar 2-2. Rechts komt Anton Schoenmakers net te laat. Volleybaltoernooi Hulst met toppers HULST Twee Belgisehe eredivi- sionistcn zullen deelnemen aan het kampioenschapstoernooi dat de vol leybalvereniging Morres Hulst van daag houdt. Het zijn de damcsploe- gen van Tcmse en VOG (Antwerpen). Bij de heren schreef Temse, dat net als de dames in de hoogste Belgische volleybaldivisie uitkomt, op het laat ste moment af. Het damestoemooi heeft zaterdag on getwijfeld de sterkste bezetting. Tem se. dat vorig jaar nog kampioen van België werd. eindigde dit jaar op de derde plaats, terwijl het Antwerpse VOG vierde werd. Zonder twijfel zal de strijd om de hoofdprijs dan ook tussen deze twee deelnemers gaan. Toch is het zeker niet uitgesloten dat. één van beide andere deelnemers, eredivisionlst Sato/Pellikaan en Zee- lands eerste vertegenwoordiger in die eerste divisie Morres, als 'buiten staanders' een onverwacht verrassen de rol zullen gaan spelen. Vast staat in elk geval, dat het publiek vanaf 11.00 uur in Den Dullaert van volleybal op hoog niveau zal kunnen genieten Het herentoemooi is wat minder sterk bezet dan aanvankelijk de bedoeling was. Veerse Meerrace KAMPERLAND De windsurftop- per ronde het Veerse Meer zal niet, zoals aangekondigd, dit weekeinde worden geh. ouden, maar volgend weekeind. ARABBA (ANP) Roberto Visentini heeft zijn belofte waargemaakt. De nummer twee van het algemeen klas sement in de ronde van Italië verkon digde voor het vertrek van de konin- ginne-etappe van Selva di Val Garde- na naar Arabba over 169 kilometer de leiderspositie van zijn landgenoot Giuseppe Saronni aan te vallen. Zijn moed werd beloond. Hij boekte een tijdwinst van 29 seconden op zijn rivaal. Gezien de achterstand die Visentini had (2 minuten 25 secon den) betekende het echter een schrale troost. In de afsluitende tijdrit van zondag moet hij bijna twee minuten goed maken. Dat lijkt te veel van het goede, hoewel Visentini als een uit stekend tijdrijder te boek staat. De 20e etappe in de Giro leverde de eerste belangrijke overwinning op voor de Italiaan Alessandro Paganes- si. die halverwege alleen op avontuur ging en de overige renners tot op de eindstreep enkele minuten voor bleef. Daarachter ontspon zich de machts strijd tussen de klimmers en Saronni die zich in het hooggebergte gesteund wist door zijn ploeggenoten Thurau en Ceruti. De uitslag: 1 Alessandro Paganessi (Ita) 169 km in 4 uur 29 min 52 sec (gemiddelde snelheid 37,574 km per uur/tijd vergoeding 30 sec.i. 2 MarioBeccia(Ita)op2 03 <20 sec); 3 Jean-Rene Bernaudeau (Frat op 2 05 (10 sec. 4 Alberto Fernandez(Spa/ op 2.16 (5 sec i5 Faustino Ruperez Spa i z.t6 Rober to Visentini dial op 2 06; 55 Fnts Pirard iNed) op 13 29 Algemeen klassement: 1 Giuseppe Saronni iltai 94 00,15. 2 Roberto Visentini <Ita> op 1 56. 3 Alberto Fernandez (Spa) op 2 50; 4 Mario Beccia (Itai op 4.01; 5 Manno Lejarre- ta (Spai op 5.09, 6 Eduardo Chozas 'Spa> op 6 59. 7 Didi Thurau (Wdli op 7 10. 8 Fausti no Ruperez (Spai op 7 13: 9 Lucien van Impe(Bel)op8 16, 10 PedroMunoz(Spa) op 8 58; 11 Wladimiro Panizza (Ita) op 9,33, 12 Eddy Schepers (Bell op 9 34. 13 Jean-Rene Bernaudeau (Fra) op 10 10; 14 Jostein Wil- mann (Noo) op 10 22; 42 Flits Pirard (Nedi op 47.32 VLISSINGEN De ouders van de Zeeuwse jeugdtennissers, die betrok ken waren bij de incidenten in een toernooi te Souburg, kunnen hun bezorgheid over verdere straffen (de jongelui zijn geschorst) overbregen aan mr. K. Hehenkamp, de voorzitter van het bestuur van de KNLTB (ten nisbond). Zij hadden de heer Hehen kamp om een onderhoud verzocht „om ter verduidelijking en vervol gens tot regeling van deze vervelende affaire te komen". De KNLTB-voorzitter heeft-gunstig gereageerd op hun verzoek. „In de tennisbond zijn we altijd bereid onze leden te woord te staan. We willen proberen in redelijk overleg deze zaak te ontwarren" verzekerde mr. Hehen kamp. die eventueel in overleg met de ouders nog een datum en plaats voor het onderhoud moet vaststellen De KNLTB-voorzitter maakte duide lijk. dat een dergelijk onderhoud de behandeling door de strafcomissie van de tennisbond, die een autonome instantie is, niet in de weg kan staan. Studiebijeenkomst WON-afdeling HOOGERHEIDE De afdeling Zee land-Noord Brabant van de WON (de vereniging van voetbaloefen- meesters in Nederland) houdt van daag (zaterdag) in het Brabantse Hoogerheide een jaarlijkse studiebij eenkomst. In de morgenuren geeft trainer Wiel Coerver met een groep spelers van 15,17 jaar een demonstratie met uit eenzetting over de oefenstof, 's mid dags is er een demonstratie van jeugd trainer Dick Buitelaar en conditietrai ner Nico de Frel. TURIJN (ANP) Dino Zoff. de nu al legendarische doelman van Juventus en het Italiaanse voetbalelftal, heeft donderdag het einde van zijn profes sionele voetballoopbaan aangekon digd. De 41-jarige Zoff liet in Turijn weten, dat hij na 30 juni, wanneer zijn con tract met Juventus afloopt, niet meer op het voetbalveld te zien zal zijn. Woensdag won Zoff, die 112 interland wedstrijden achter zijn naamt heeft, met Juventus nog de Italiaanse beker. MIDDELBURGHet eerste softbalteam van Green Sox uit Middelburg won de zeer spannende wedstrijd tegen Unicorns met 9-8. In de 3e inning kon Unicorns maar 1 punt scoren en nam Green Sox de leiding Els Baas kwam op de honken door een honkslag en Ellen Zootjes legde een mooie stootsiag neer. Anneke Gesink sloeg Diana Zwier en Els Baas binnen. Vervolgens gaf Anja Molenaar een honkslag. Yvonne Huiszoon gaf een mooie 2-honkslag, waarop Anneke Gesink kon scoren. In de laatste inning kwam bij de slagbeurt Unicorns gelijk tot 8-8, Green Sox moest het nu waar zien te maken in de laatste slagbeurt Connie Fondse kwam op de honken, waarna zij zich door wilde worpen en stelen thuiskwam. De stand was dus 9-8 voor Green Sox, wat tevens einde wedstrijd betekende. Beste slagvrouwen waren Yvonne Huiszoon, Anneke Gesink en iincKc namrmng. Green Sox won eerder met 11-3 van DOS '32 en verloor van MSV met 14-3. Marathon Het eerste softbalteam van Marathon heeft in deze competitie nog geen enkel punt kunnen behalen. Ook in de thuiswedstrijd tegen Vlaardingen Holy kon Marathon niet in zijn spel komen en verloor met 6-1. Verdedigend werden er erg veel onnodige fouten gemaakt Fouten die toch anders niet voorkomen. Men speelde te voorzichtig en te onzeker. Ook aan slag kon Marathon geen vuist maken. De beste slagvrouwen gingen met 3-slag aan de kant. Alleen Joke Boode, Muriam Boogerd. Marga Jozias- se en Winny Toetenel konden de bal goed raken in deze teleurstellende wedstrijd. Muriam Boogerd scoorde het enige Marathon-doelpunt. iDoor Peter de Jonge) LYON Jacques Hanegraaf kwam zich haastig verontschuldigen. Tij dens de slotkilomctcrs van de vierde etappe van de Dauphiné Libéré deed hij een vergeefse poging om de solist van de dag. Christian Jourdan. nog van de zege af te houden en zelf te winnen. Maar niet het feit dat die opzet mislukte behoefde volgens hem een excuus. Hanegraaf kreeg name lijk met zijn tweede plaats de bonifi catie die zijn ploeggenoot Johan van der Velde (3e in de etappe naar Lyon) nodig had om aan de leiding te komen van het algemeen klassement. Nu kwam hij drie seconden te kort en stond de Raleigh-ploeg van Peter Post helemaal met lege handen, en voor de aanvang van de warme vrjdag waren de plannen duidelijk anders geweest. De formatie ging van start met de bedoeling om nationaal kampioen Van der Velde via de bonificatiesprint nog voor het weekeinde-van-de- waarheid, met twee loodzware berg ritten, in het geel te helpen. Daarom werd op de knelpunten, waar tijdsver- goeding te verdienen was. telkens de sprint aangetrokken voor de Rijsber- genaar. „Het ging", vertelde Leo van Vliet, „niet altijd even goed, want één keer kwam Phil Anderson er nog overheen omdat ik te vroeg stilviel. Maar toch kwam Johan heel dicht bij de trui Inderdaad scheidden hem op weg naar de finish in Lyon slechts zes seconden van leider Jacques Mi- chaud. waardoor een eerste of tweede plaats hem voldoende tijdwinst zou hebben gegeven. In de finale van de zware rit. die net als eerder deze week vanwege de overstromingen via een andere route moest worden geleid, vocht het pelo ton verbeten om de eenzame vluchter Christian Jourdan terug te pakken. Maar zijn solo van 120 kilometer werd beloond met de etappe-triomf. De laatste poging om dat te verhinderen kwam op naam van Hanegraaf. Zijn korte ontsnapping bleef zonder het beoogde succes „Ik had geen goeie benen", zei hij, „wat niet venvonder- lijk was na een etappe die veel weg had van Luik-Bastenaken-Luik" De theoretische kans op de ritover- winning en de leiderstrui pakte dus verkeerd uit. Niemand echter die daar over viel „Als die Jourdan stilvalt op het laatst en jij de rit wint, is het goed geweest om te demarrerenmonter de Leo van Vliet de enigszins beteu terd kijkende Hanegraaf op. „En wie garandeert me dat ik ook inderdaad tweede word als jij niet wegspringt, maar blijft zitten", voegde Van dei- Velde daar ten overvloede aan toe. Hanegraaf glimlachte na zoveel vrien delijke woorden. Minder prettig Hij had het nodig, want het was voor hem opnieuw een minder prettige ervaring met de Dauphiné. Vorig jaar namelijk kwam hij zelfs een keer jubelend over de streep, terwijl de ritwinnaar al lang en breed gefinis- hed was. Van der Velde (2e in het klassement) verzoende zich dus na de bijna 180 kilometer lange etappe met de gedachte dat hij met de bergen voor de boeg een mooie uitgangsposi tie heeft om de Dauphiné net als in 1980 te winnen. En dat terwijl hij aan het begin van de week nog stelde dat in vorm komen het belangrijkste was, omdat zijn vorm nog niet vol doende zou zijn. „Maar", liet hij gisteren weten, „Ik was ook niet in de grote vorm toen ik hier in 1980 won' De Nederlands kampioen hoopt alleen maar dat de klimmers vandaag en morgen met al te onstuimig met hun krachten om zullen springen Want als die er al meteen tijdens de eerste beklimmin gen 'invliegen', heeft hij er een hard hoofd in „Als ze dat doen. zullen er niet veel mensen goed aan de aan komst komen. Ik reken er maar op dat ze gewoon in een tempo zullen rijden, dan moet ik het kunnen volgen". De tijdsverschillen zijn echter niet groot, dit in tegenstelling tot het aantal kanshebbers op de eindzege Twee bergachtige dagen zullen daar. ook al is de Galibier uit het routeboek geschrapt, echter verandering in brengen. GOES Op het zeven gravelba- nen tellende complex aan de Verrijn Stuartweg te Goes gaat zondag de derde editie van het Open TSI-tennistoernooi van start. Wedstrijdleider Fons van Zundert heeft ruim 375 partijen op het programma staan, die, verdeeld over de categorieën B, C, D plus 17 en E plus 17, betwist worden volgens afvalsysteem, met geplande finales op 12 juni. In de 16 plaatsen tellende rang schikking in het heren enkel-B, is sprake van een sterke Bra bantse inbreng in de persoon van Ronald Jan van Baal (de Warande i. Joost Basting, even eens uitkomend voor de Ooster- houtse eersteklasser, en Ewout Sakkers lELTV). De Zeeuwse eer wordt hier hoog gehouden door Hans Felius. Dick Waasorp (bei den TSI). Joost Thorenaar en Remco Maandag (alle twee MLTC). Bij de dames van vergelijkbare sterkte, die elkaar volgens een schema van 8 bestrijden, geven naast Ankie Roedelof (SBOZ), Carmen Kaan en Conny van Buuren (Roosendaal). Conny Baarends (Ludo et Emergo). An- nemarie Verrijzer (TSI) en Marti- ne van Maarleveld iMT.TC) acte de presence Wijnand Nuyts i Roosendaal i en Robert van den Boogaard (DOSi zijn de favorieten op het schema van 32 in de C-klasse bij de heren, met Koen Stroo ide Schelde) en Tim van Dijk (Ani mo) als outsiders Corina van de Borgt (TSI). Ma- rinka Bartels i Roosendaal i, Ju dith van de Berge (TSI) en Mi riam Kaan (Halsteren) ten slotte lijken de hoogste ogen te gaan gooien bij de dames van dit niveau die volgens een schema van 8 spelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15