Jeugd en Muziek' werkt kan reorganisatierapport Topman zuivelcoöperatie A. Poppe neemt afscheid Ministerie is positief over bouw verpleeghuis Tholen WISSEL SCHOUWEN PZC/ provincie EIGEN BUREA U EN CUL TUREEL CENTRUM Twee ton staalgrit op de weg Bouw van sportcomplex in Haamstede vordert Theo Thijssenschool verhuisd INSDAG 31 MEI 1983 13 ?r MIDDELBURG Hoewel Jeugd en Muziek-Zeeland door het statenbesluit van vrijdag 27 ve nei niet meer mag rekenen op financiële medewerking van de provincie, zal het bestuur van sf-lM toch de nota over een verzelfstandiging van de organisatie uitwerken. reorganisatieplannen werden, deel van het onder een dak brengen langende het boekhoudkundig on- van bureau en eentrum de mogelijk- lerzoek en het politieke beoordeling heid om te kunnen komen tot een laarvan, opgeschort. Het bestuur van documentatiecentrum van allure M acht de opzet evenwel waardevol (platen, banden, tijdschriften, foto- CeiltTllftl enoeg (én dienend voor de toekomst) dienst, knipseldienst, video en film). de nieuwe structuurschets bin- lenkort aan te bieden aan de leden Er wordt daarbij gedacht aan een an provinciale staten. Zoals gemeld ruimte van tenminste 10 x 20 x 6 lesloten de staten in meerderheid meter dat plaats moet bieden aan teun te onthouden, ongeacht de in- en theater, tentoonstellingen, ballet loudelijke kwaliteiten van het activi- ntenaanbod. es >e nieuwe structuur voorziet onder neer in een stichtingsvorm, een eigen irganisatiebureau en de oprichting- tan een 'provinciaal cultureel cen- Irum' als thuisbasis voor het grootste ieel van de activiteiten. Het bestuur van JM gaat er in de nota uit dat de heel eigen werkwijze de organisatie een verzelfstandi- (ing niet alleen rechtvaardigt maar telfs gebiedt. Jeugd en Muziek-Zeeland heeft een lij rigen identiteit, werkopdracht en dis cipline. De dienstverlening is dienten gevolge geheel verschillend van die van bijvoorbeeld de Stichting Cul tuurspreiding Zeeland." een verwante doelstelling als Forum en de Vleeshal zouden kunnen deelne men eugd en Muziek-Zeeland verder alle filmvertoningen, vormen van muziek Het bestuur ziet als taken voor een eigen bureau: service, organisatie en het opzetten van een documentatie centrum voor de eigentijdse kunst, Over een provinciaal cultureel cen trum zegt het bestuur onder meer dat JM al vele jaren heeft gezocht naar een voor de manifestaties passende ruimte, waarin dan tevens het bu reau zou kunnen worden gevestigd. Er zijn de gemeente Middelburg ver schillende voorstellen gedaan, die echter niet werden gehonoreerd. Het lijstje vermeldt: het Hof Davidse (bij het NS-station), de Herengracht- waarin ook andere werkeenheden met school (nu in handen van De Beuk), 'S-HEER ARENDSKERKE Een tankwagen van A. J. de Kleijn uit Alphen aan de Rijn is maandagmiddag op de rijksweg bij 's-Heer Arends- kerke lek geraakt. Ongeveer twee ton van de lading, straal- grit (een combinatie van glas- en staaldeeltjes), kwam op de vluchtstrook terecht doordat een vuurtje een gat in de tank had gebrand. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het vrijwillige brand weerkorps uit Goes had de brand snel onder controle. Het ongeluk gebeurde aan het eind van de middag omstreeks 16.15 uur. Het opruimwerk nam ongeveer twee uur in be slag. Het lek is vermoedelijk ontstaan doordat het achter ste wiel van het drie-assige voertuig lek raakte. De chauf feur bemerkte dit niet, waar door het metaal oververhit raakte en een vlam kon over springen naar de aluminium tank van de wagen. De bouw van het sportcomplex 'Krayenstein' in Haamstede is in volle gang. RESTA URANT AL IN JULI OPEN HAAMSTEDE De bouw van het sportcomplex 'Krayestein' in Haam stede tennishal, sporthal, bowling, restaurant is in volle gang. Het restaurantgedeelte gaat begin juli open, de officiële opening van het totale complex zal waarschijnlijk in september plaatsvinden. De bouw en komende exploitatie van 'Krayestein' is een aangelegenheid van het bedrijfsleven, met name de bouwondernemingen Pellikaan Til burg en L. C. Bom bv Burgh- Haamstede. Afgelopen winter móest de bouw we gens financiële problemen enige GOES Ziekenhuis De Bevelanden, I 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen I Nescio. HULST St.-Liduinaziekenhuiis, 10- 11.30 uur: uitzending Radio Nightin gale. MIDDELBURG Molenwater, 9.30- 17 uur: Miniatuur Walcheren. Gasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. 'De Mug'. 21 uur: optreden 'Introduc- tion'. OOSTBURG St- Antoniusziekenhuis en verpleeghuis 'De Stelle'. 10-11.30 uur- uitzending Radio Delta. TERNEUZEN Julianaziekenhuis. 20.15-22.15 uur: uitzending Radio Juliana. VLISSINGEN Bethesda-St.- Josephziekenhuis, 20-21.30 uur: uit zending Rawa. Bachten Komme. 19.30-21.30 uur: con tactavond Soos Gehandicapten. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: De lift. 16 jr. Roxy II, 20 uur: Once upon a Lime in the West. a.l. Cinem'Actueel I, 20 uur: The verdict. 16 jr. Cinem'Actueel II, 20 uur: Fame. a.l. Cinem'Actueel III, 20 uur: De gendar me in paniek, a.l. GOES Grand, 20 uur: De lift, 16 jr. HULST De Koning van Engeland. 20 uur: De lift, 16 jr.; 20 uur: First blood, 12 jr.; 20 uur: The verdict, 12 jr.; 20 uur: Verboden spelletjes op de schoolbanken, 12 jr. OOSTBURG Ledel, 20 uur Schulde der Lust. 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: First blood, 12 jr.; 20 uur: Garde a vue. 16 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: De gendarme in paniek, a.l. Alhambra II. 20 uur: De lift, 16 jr TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur: batiks van Yvonne van den Ak ker (t/m 315). BRUINISSE Visserij- en oorlogs museum, geopend van 14-16 uur. Gemeentehuis. 9-12 en 14-17 uur: werken van Addie Kubbinga (t/m 6/7). BURGH-HAAMSTEDE De Burght, 13.30-16 uur: werken Arie Boers en Herman Gast (t/m 16). DOMBURG Biologisch Museum, 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'De middeleeuwse dorpskerken van Zuid-Beveland' (t'm 20/10). 'De Westpoort', vanaf 20.30 uur: werken van Pieter Hoogendoorn (t'm 30/6). HAAMSTEDE 'De Bewaerschole', 14-17 uur: oude landbouwgereed schappen (t'm 4/6). HULST Streekmuseum, 14-17 uur: 'Goed gemutst in Zeeland' (t/m 30/7). MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur: werken over Hercules Seg- hers (t/m 16/6). De Vleeshal. 13-17 uur: werken van Oswald Oberhuber <tm 12'6) Zeeuws Kunstenaarscentrum, 10- 17.30 uur: werken van vijf Zeeuwse kunstenaars (t'm 16/6). Galerie De Wijnstock: werken van diverse kunstenaars (t'm 26/6). Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: diverse ambachten en exposities. Antiquités B. Witte, 10-18 uur: werken van George Schade (t/m 4/6). Galerie Montparnasse. 14-18 uur: werken van Hugo Metsers (t'm 11/6). NIEUW-NAMEN Zaal Roland van Damme. 9-12 en 13-18 uur: werken van C. van Damme (t/m 4/6). OOST-SOUBURG Bibliotheek, 13.30-17.30 uur: 'Kalligrafie en rond- schrift' (t/m 4 6). SAS VAN GENT Bibliotheek. 13.30- 17.30 uur: werken van diverse kunste naars (t/m 2/6). SINT-ANNALAND De Meestoof, 15-17 uur: 'Uit de oude doos'. S1NT-PIIILIPSLAND Hal ge meentehuis. 9-12 en 14-17 uur: werken van Joop Mijsbergen (t'm 17/6). TERNEUZEN Museum. 9-12 en 13-17 uur: werken van Gerrit van Engelenhoven en Anneke Ruimscho- tel (t/m 31/5). VEERE Grote Kerk. 10-17 uur' 'Het landschap in de delta' (t'm 30/9). De Schotse Huizen. 10-12.30 en 13.30- 17 uur: werken van Mies Callenfels- Carsten (t m 19/6). VLISSINGEN Gevangentoren, 17- 22 uur: werken van Maaike Vonk (t/m 30/6). Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14- 17.30 uur: levende reptielen, amfi bieën en msekten. YERSEKE Atelier Dam Twee, 10- 18 uur: schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars IJZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur Kantklossen en bode bussen' (t'm 15/8). ZIERIKZEE Galerie Borsboom. 9.30-17.30 uur: werken van Anton Beij- sens (t'm 14/9). 'De Eenhoorn', 11-17 uur: werken ze ven leden Zeeuwse Kunstkring (t'm 11/6). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, lel. 01100-14444 look voor milieuklachtcn) Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24 00 uur Stichting 'Blijf van in'n lijf Zeeland, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. maanden worden stilgelegd. Maar in februari kon een nieuwe start worden gemaakt en sindsdien verloopt het werk weer grotendeels volgens sche ma. Bij sportcomplex 'Krayestein' komt werkgelegenheid voor een tiental per sonen. verwacht aannemer Bom De horeca-ondernemer M. J. M Kat tenbelt neemt de exploitatie van het restaurant voor zijn rekening. Hij is voornemens een plate-service in te voeren, berekend voor gezelschappen tot ongeveer 110 personen. De Zierikzeese architect R. J. Pothaar gaat de directie voeren over de sport hallen, die epn totale oppervlakte van 3.600 vierkante meter beslaan. Bij het restaurantgedeelte van het complex komen vier bowlingbanen. De inrichting buiten bestaat uit vier tennisbanen en in de nabije toekomst een midgetgolf-baan en een speeltuin. Bij 'Krayestein' komt parkeergele genheid voor 160 auto's en een aantal bussen. De tennishal is dc eerste op Schouwe- n-Duiveland, en is mede gericht op het aantrekken van publiek van Goe- ree-Overflakkee. het Schuttershof (later Podium en 'Myrael'), het pakhuis Demerary (thans centrum oude ambachten) en de loods Breestraat (nog in behande ling) Het bestuur acht de zaken die nu moeten worden gehuurd, inclusief de Vleeshal, vaak onvoldoende om tot het gewenste emplooi te kunnen ko men Het Kuiperspoorttheater is zo wel te klein als te onhandig en er rust een claim op van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming en de Zeeuwse Muziekschool, beide instan ties die (óók) moeten woekeren met ruimte. Het Vlissings Vestzaktheater en de Goese Villa bieden maar zeer incidenteel uitkomst Hetzelfde bestuur ziet als groot voor- en - van dit alles - de grensgebied De nota: „Het centrum kan uitgroeien tot een laboratorium en een springplank voor een provinciaal grensverleggend cultuurbeleid." Het is een verwijzing naar de algeme ne doelstelling van de te vormen stichting. Daarin staat dat Jeugd en Muziek- Zeeland zich tot taak stelt het „creë ren van een podium voor de heden daagse kunst. In principe wordt geen enkele discipline uitgesloten hoewel de praktijk, de middelen en de strate gie onze organisatie beperkt tot enke le terreinen van kunst. Dogmatisch wordt het zo ontstane beleid echter niet opgevat; het ontsluiten - inciden teel - van hermetisch gesloten gebie den wordt niet geschuwd, het behoort zelfs tot onze wezenskenmerken." .Risico en experiment zijn eigen aan deze werksoort die voor alles conti- nuiteit in een eigen atmosfeer be hoeft." Het rapport bevat voorts richtlijnen voor de fondswerving, het financieel beheer, de statuten, verhoudings- en samenwerkingsvormen met andere organisaties in en buiten de provincie. Het zal - in definitieve vorm - aan, onder anderen, de leden van provin ciale staten worden gezonden. Voorzitter Nico van den Boezem des gevraagd: „De toekomst lijkt nu erg somber, maar we willen doorgaan met de al aangekondigde reorganisatie. Er zal, hoop ik, na de financiële sanering weer een tijd komen waarin men zal willen praten op basis van de inhou delijke kwaliteiten van een program ma Het is op den duur niet vol te houden dat men zegt die kwaliteiten wel te waarderen maar ondersteuning onthoudt op basis van namen van de aanvragers Dat is geen behoorlijke afweging van zaken. Instanties die zich wél inhoudelijk uitspreken, als de Raad voor de Kunst en het ministerie of dat nu CRM of WVC heet, hebben weinig of geen moeite met Jeugd en Muziek, ondersteunen ons zelfs. Het lijkt me dat men dat op basis van tekorten en minder aangenaam be vonden gezichten niet blijvend kan negeren. En daarmee zeg ik niets ten nadele van de eigen taak en veantwoordelijk- heid van een provincie. Die geef ik - integendeel - alle erkenning." Tennistoernooi SINT-MAARTENSDIJK - De tennis club 'Jacoba van Beieren' uit Sint- Maartensdijk hield een gemengd- dubbeltoernooi op het sportpark 'Haestinge'. Aan dit toernooi namen 30 personen deel. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door secretaris T Moerland. De leerlingen van de Theo Thijssenschool verhuisden met plezier naar het nieuwe gebouw. Leuzen als Leve de nieuwe school' werden op spandoeken meegevoerd. ZIERIKZEEDe leerlingen van de openbare Theo Thijssenschool in Zierikzee zijn maandag verhuisd naar hun nieuwe vierklassige school aan de Caland- weg. Voor de vrijgekomen uit 1967 daterende semi- permanente school aan de De Kanterlaan moet nog een bestemming worden gevonden. Intussen gaan er in de wijk Malta stemmen op om er een wijkcentrum van te maken. De meuwe Theo Thijssenschool is vastgebouwd aan de bestaande en aangepaste kleuterschool 'De maltarak kers' De nieuwe openbare basisschool is daarmee geheel aangepast aan de eisen van integratie PLAN MIDDELBURG IN DE IJSKAST SINT-MAARTENSDIJK Ambtena ren van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) werken momenteel verder aan de plannen voor de bouw van een nieuw verpleeghuis op het eiland Tholen. Deze plannen waren aanvankelijk, evenals alle andere nieuwbouwplan- nen voor dergelijke voorzieningen, in de koelkast gezet in verband met de bouwstop die het ministerie heeft afgekondigd. Een gesprek tussen ambtenaren van het ministerie van WVC en onder anderen de voorzitter van de stichting verpleeg- en rusthui zen Zeeland, A. J. Kaland, heeft ech ter het tij voor het Thoolse verpleeg huis doen keren. Dat maakte maandagavond de Thool se burgemeester E. Baerends bekend in een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening te Sint- Maartensdijk. Baerends vertelde vol goede moed te zijn na de mededelin gen over het gesprek bij het ministe rie. Minder positief naar aanleiding van dat gesprek waren de mededelin gen over de bouw van een verpleeg huis in Middelburg Het ziet er naar uit dat het bouwplan nog wel enige tijd in de koelkast zal blijven liggen Ook het Middelburgse verpleeghuis zou geëxploiteerd worden door de stichting verpleeg- en rusthuizen Zee land. Volgens de Thoolse burgemeester werken de ambtenaren momenteel de plannen verder uit en zijn ze bezig aan de voorbereiding van een advies over het verpleeghuis op zijn eiland. Dat deze voorziening positiever bekeken wordt in Den Haag heeft te maken met het experimentele karakter van het Thoolse verpleeghuis. Het zou een voorziening worden volgens het Deen se model, dat wil zeggen dat er wat meer nadruk komt te liggen op de persoonlijke vrijheid van de patiën ten. Daar speelt verder nog een rol bij. aldus de mededelingen van Baerends naar aanleiding van het gesprek in Den Haag. dat het nieuwe verpleeg huis in een 'bijzonder gebied' komt. Mede daardoor zou er zeer veel begrip bestaan bij het ministerie. Als het ambtelijk advies positief is en de stichting groen licht krijgt om verder te gaan met de bouwplannen, zal een programma van eisen worden opge steld. Baerends gaf echter maandag- Open huis ZDASG in Middelburg MIDDELBURG - De Zeeuwse Dag- en Avond Scholen Gemeenschap (ZDASG) afdeling Middelburg houdt vandaag (dinsdag) van kwart voor negen tot twaalf uur 's morgens open huis in het pand Latijnse School straat 10 te Middelburg. Er wordt informatie over de vakken die gevolgd kunnen worden op de dag-mavo. Ver der wordt het nieuwe vak informatica toegelicht. Ook is er een tentoonstel ling ingericht met. werkstukken van leerlingen die de vakken textiele werkvormen en tekenen hebben ge volgd. avond aan dat het nog wel een poos zal duren voordat met de bouw kan worden begonnen. Het verpleeghuis komt waarschijnlijk in het stadje Tholen te staan enkrijgt daar dan aansluiting bij de bestaande voorziening voor bejaarden, Ten An ker, en de al bestaande bejaardenwo ningen. Het nieuwe verpleeghuis zal ruimte krijgen voor 90 bedden. De bouwkosten worden geraamd op 15 miljoen gulden. marktberichten MIDDELBURG - Van 'gewoon' be stuurslid van de Walcherse melkfa briek tot president van de raad van commissarissen van DMV-Campina bv en voorzitter van de Coöperatieve Zuivelvereniging Campina, zo ver liep de carrière van de Middelburger A. Poppe. Morgen woensdag, neemt hij afscheid van zijn functies als topman van de coöperatie die vrijwel het gehele zuivelverwerkingsgebeu- ren in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg bestrijkt. Dat gebeurt tijdens een receptie die die dag om 16 30 uur begint in het ontmoetingscentrum Koningshof in het Brabantse Veldhoven. „Zelf heb ik dit nooit gezocht. Het besturen lag me wel en ik heb het altijd graag gedaan. Dat neemt niet weg dat ik er zelf van sta te kijken, dat ik dit heb mogen worden. Natuurlijk is het geen eenmanszaak. We streven samen naar een betere positie van de melkveehouderij. Ik ben geaccep teerd en dat is prettig wil je kunnen functioneren. Mijn mede-collega's waardeer ik zeer en ik zie hen en de vele andere bekenden dan ook als vrienden waarvan ik woensdag af scheid neem". Dit zei de heer Poppe in een vraaggesprek naar aanleiding van zijn vertrek. De Zeeuwse poot van Campina is A Poppe: ..Het besturen ligt me wel". klein. In de provincie komt de veehou derij op een veel bescheidener plaats uit dan in Brabant en Limburg. Waar om dan een Zeeuw als president commissaris en bestuursvoorzitter? „Ik denk dat dat komt, omdat ik de zaak vanuit Zeeland vaak afstandelij ker kon bekijken. De fusies en de besprekingen die eraan vooraf gingen hebben natuurlijk veel voeten in de aarde gehad Bijvoorbeeld bij de afwe ging van belangen van de verschillen de fabrieken in Noord-Brabant. Dan heb je als 'buitenstaander' de handen vrij en kan je de zaken nuchter bekij ken Bovendien kan je in zo n situatie het je veroorloven om meer te zeggen dan de direct betrokken partijen" zo vindt de heer Poppe Schaal vergroti ng De schaalvergroting in de zuivelin dustrie is in zijn ogen een hittere economische noodzaak geweest. Daarbij moesten beslissingen geno men worden die ook door hem als pijnlijk ervaren werden. Bijvoor beeld over de slutiïng van de fabriek in Middelburg en van het distributie centrum in IJzendijke. Het 'Zeeuwse' personeelsbestand werd daarbij van meer dan tachtig naar ongeveer 30 teruggebracht. Een deel van dc men sen kon overgeplaatst worden naar Brabant, anderen vonden een nieuwe baan of konden niet meer aan de slag. „Het sociale probleem is voor mij bij alle fusies altijd het moeilijkst ge weest. Natuurlijk waren we het econo misch wel verplicht een zo goed moge lijke melkprijs te bereiken Maar het doet pijn als er dan zovelen wegmoe ten. goeie sociale regelingen ten spijt, daarmee los je echt niet alles op. Ook voor de Walcherse veehouders viel het niet mee dat vier jaar geleden de fabriek, gebouwd in 1964 en modem, wegmoest Het was hun fabriek!" Vorig jaar werden nieuwe reorganisa tieplannen bekend. Die gingen ervan uit dat minstens 450 van de 3900 personeelsleden eruit zouden moeten. Pas in 1984 zou de reorganisatie gro tendeels worden uitgevoerd. Met als resultaat dat velen lang in onzeker heid verkeren over wel dan niet kun nen blijven. Om het tot Middelburg beperkt te houden, daar is nu nog een klein distributiestation op het industriege bied Arnestein waar 35 mensen werken. Volgens de plannen zouden er tien ontslagen moeten worden. „Het is erg dat de onzekerheid lang duurt over wat er uiteindelijk gaat gebeu ren. Op het ogenblik is nog een onaf hankelijk onderzoek gaande naar de wijze waarop de reorganisatie het beste uitgevoerd zou kunnen worden. Hoe dat uitvalt kan ik echt niet zeggen. Er moeten dan ook nog onder handelingen met- ondernemingsraad en bonden plaatsvinden. Waarschijn lijk weten we eind van de zomer meer. dat hoop ik tenminste van harte" AI met al neemt Poppe afscheid in een turbulente periode. Vanaf 1949 heeft hij bestuurd sinds 1972 had hij er een dagtaak aan. Toen stopte hij met boeren op de hoeve aan de Laurens Stommes weg aan de rand van Middel burg Helemaal los van Campina komt de heer Poppe na 1 juni nog met. Hem is gevraagd na die datum als adviseur mee te blijven doen bij het controlestation in het Noordbrabant se Oerle Daar wordt de melk op vet en eiwitten onderzocht. Komende zo mer komt daar ook het algemeen kwaliteitsonderzoek van melk bij. De heer Poppe is veel betrokken geweest bij de onderzoekssector en hij is dan ook graag op het verzoek ingegaan Prijzen groenteveiling Barendrecht, 30 Aardappelen bintjes 29-39. irene 80-1 19, vroege aardappelen öoré groot 1.80-2.30. poters 1.60 2.00. kriel 1.80-2 20. asperges 6.30-10.50. bloemkool 6 st 220-3 20, 8 st 1.70-3.00, 10 St 1.20-2.60. 12 st 90-1.40, 15 st 70-1.10, bonenkruid 7-11. bospeen 2 12-2 85, Chinese kool 92-1.34. uitgehold 2.56-2.74, kroten A 2.05-2.60, B 1.19. boskrnten 70-1.44 peterselie 56-1.72. postelein 1 18-2.59. prei I 2.01-3 55. III 62-2 25. peulen 22 90-23.00. ra barber 20-43, selderij 1.22-2.03. snijbonen 6.40-7 20. sperciebonen 6.60-7.20. spinazie 95-2.49, spitskool 1.30-261. vleestomaten 3xb 11.00-12.90, 2xb 12.30-12.60. b 9.60-11.00. 4xb 8 80, uien bonken 86, grof 61-77, middel 27-54. drieling 10-28, bosuien 19-33. witlof kleinverpakklng 6.30-6.40. kort 1 6.40, lang 1 5.80, kor. 2 4 70-5 70. lang 2 2 40-5 00. UI 1 20-2.70. ijsbergsla 91-2 27. aardbeien 1.00- 1.60. rode bessen 2.40-5 10 Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walche ren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van maandag 30 mei 1983. Aardappelen, bintje bo 32-39. gr 31. pipo gr 45. eerstelingen bo 343-356. gr 346, dr 298- 319, kr 337-340. appels jonathan 60 70 65-67. 70 80 94. aardbeien- doos 90-151tomaten A 197-203. B 198-201; C 162-175. Groenten andijvie 214-223. sla 49-86. spinazie 210. rabarber 25-36, prei 192-255, kassnljbonen 604-704. radijs 58-61, bospeen 100-104, breekpeen 18-23, spitskool 120-138. witte kool 67, uien 34. boskroten 185-200. bosuien 89. bosselderij 141-153. postelein 167-188. rode kool A 151-182, B 123. kaspnncessen 10.44-11.17. komkommers 3641 28-30. 4L51 44-57. 51/61 54-68. 61/76 51-58, Stek 23-69, bloemkool II 4 258, 6 199-.220, 8 161-200, 10 140-147 Eerste kasprincessen aangevoerd door J I. van Soelen uit Vlisslngen. eerste koper L de Rijke uit Vüsingen Aardappellcrmijnmarkl. 30 mei 1983. Bintje. 35 50 mm opw april laten 33.00, bieden 32.00, slot 32.00: november laten 26.00. bieden 24.00, slot 25.00, stemming november kalm. openstaande posities, april onveranderd S. november plus 1 ls gew. 53. dag april 1 x 32.00, november 1 x 25.00 Bintje. 50 mm opw. apnl laten 48.70. bieden 48.60. slot 48 60; november laten 39.90, bieden 39.20. slot 39.40, stemming april prijshoudend op lager niveau; november vast. openstaande posities april plus 336 is gew. 3182, november plus 106 is gew 542. omzet: nov. h pr. 39 50 1. pr. 38 50.1 z 2 x 39 40, apr. h pr 50 10. 1 pr. 47 90. 1 z 4 x 48 60 dag april 789. november 132. Veiling Bergen op Zoom. Maandag 30 mei. Glas-aardbeien per doosje 1.03-1.42 Golden Delicious 42-1.13: late aardappelen 20-39. bloemkool 38-3,30. spitskool 60-1.40. rabarber 31-58, bospeen 1.10-2.40: koolrabi 34. bos kroten 67-1.06: princesse bonen 8.10-8.70: peulen 22.00- 25.00. sla 35-93. stoofsla 69; komkommers per stuk 24-77; tomaten 6.30-11.00. bos uien 27-50. uien ongeschoond 37-60: uien ge schoond 71-76. asperges per ons 24-96, bos selder 1.27-1.35: witlof 1 70-4,30 Biljartclub sloot winterseizoen af SINT-MAARTENSDIJK Na 32 wedstrijdavonden heeft biljartclub 'De Sport de wintercompetitie afge sloten. G. v Ham werd winnaar. Ach ter hem eindigden B. Koopman, P. Bazen. M. Bogers en S. Mijnsbergen. De poedelprijs staat op naam van J. Bogers. Vrijdag 3 juni houdt 'De Sport vanaf 20 00 uur een feestavond in clubhuis 'De Sport' aan de Kaai- straat Op het programma staat de prijsuitreiking van de wintercompeti tie en een bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19