Nader onderzoek bodem van terrein in Oostburg BESCHERMER VVD-fractie gemeenteraad Bruinisse zegt vertrouwen in wethouder op BEVESTIGING VONNISSEN VISFRAUDEZAAK GEEIST PZC/provincie CONCENTRATIES CADMIUM AANGETROFFEN Brandweer Dow in actie voor oververhitte koolstofkoeler Districtscommandant Mensert Spaanderman DINSDAG 31 MEI 1983 OOSTBURG Er komt een nader onderzoek naar de bodemverontreiniging van het terrein aan de Oude Haven in Oostburg, waar vroeger een gasfabriek stond. Een eerste proefneming heeft verhoogde concentraties cadmium aangetoond. Het vervolgonderzoek gaat de gemeen te Oostburg ongeveer 40.000 gulden kosten. Uiteindelijk kan Oostburg zelfs voor een bedrag tot 185.000 gulden worden aangesproken als er nog meer onder zoek nodig is: dat is een tientje per inwoner van de gemeente. Oostburg is daar altijd tegenstander van geweest omdat er volgens de gemeente geen enkel gevaar dreigt voor de volksge zondheid. Er bestaan geen bouwplan nen voor het stuk grond en evenmin is verontreiniging van drinkwater in het geding. Wethouder A. de Feijter van Oostburg hoorde eind vorige week in een ge sprek met provinciale waterstaat dat het tweede onderzoek nodig is ,,Ik heb begrepen dat er van het ministe- Geld accountants voor Rode Kruis en Unicef MIDDELBURG Uit handen van registeraccountant Ph. Schmidt, voorzitter van de Nederlandse Ac countants Maatschap ontving com missaris van de koningin dr C. Boer- tien maandagmiddag twee cheques, elk ter waarde van 2500,-. Dat ge beurde ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe kantoor in Mid delburg dat de Accountants Maat schap samen met de Maatschap Beg- heyn en Sneep ibelastingsadviseurs) gaat gebruiken. De heer Boertien was blij verrast met de voor goede doeleinden bestemde giften. Hij besloot ter plekke de che ques respectievelijk ter beschikking te stellen van Unicel' en het Rode Kruis. Ds G. Mouw (65) in Tholen overleden THOLEN - In Tholen is maandagmor gen op 65-jarige leeftijd ds G. Mouw, predikant van de gereformeerde ge meente, overleden. De gezond heidstoestand van ds Mouw liet al geruime tijd te wensen over, reden waarom hij de laatste tijd regelmatig was verhinderd te preken. Ds Mouw werd op 3 april 1918 geboren in Putten. In 1964 werd hij predikant bij de gereformeerde gemeente in Middelhamis. in 1967 ging hij naar Oudemirdum (Fr) en in 1972 vertrok hij naar Genemuiden. Sinds 24 maart 1976 stond hij in Tholen. rie een brief naar ons onderweg is waarin dat wordt bekendgemaakt", zei hy. Donateurs Oude Zeeuwse Kerken naar Antwerpen ZIERIKZEE De stichting Oude Zeeuwse Kerken organiseert in het kader van de jaarlijkse donateursda- gen zaterdag 4 juni een excursie naar de Onze Lieve Vrouwekathedraal in Antwerpen. De kathedraal, een van de grootste gotische kerken ter we reld en gebouwd tussen 1350 en 1620, werd na een jarenlange restauratie onlangs weer opnieuw in gebruik genomen. Na de lunch gaat het gezelschap via Sint Niklaas en Hulst naar Klooster- zande voor een bezichtiging van de historische hervormde kerk aldaar. Er is een grote belangstelling voor de komende excursie van de stichting Oude Zeeuwse Kerken. De deelname vanuit Schouwen-Duiveland is zoda- Hij verbaast zich uitermate over de hoge prioriteit die door het ministerie aan het kleine terrein van de PZEM en Kole Banden aan de Oude Haven is gegeven. „Volgens de normen die het rijk hanteert zou het een derde prioriteit moeten krijgen, maar blijk baar staat het bovenaan het lijstje. Daar verbaast het college zich over". Cadmium wordt beschouwd als een erg gevaarlijke stof. die slecht af breekbaar is in de natuur. ..Maar daarentegen verplaatst het zich nau welijks", meent de wethouder. „Wij vinden dan ook dat er geen enkel gevaar dreigt voor de volksgezond heid". Oostburg heeft geen mogelijk heid om tegen de beslissing van het rijk in beroep te gaan. PvdA Zeeland praat over onderwijs GOES Het gewest Zeeland van de PvdA houdt vrijdag 3 juni een discus siebijeenkomst over onderwijszaken. De discussie zal worden aangegaan met een vijftal terzake deskundige leden van de PvdA-tweede kamerfrac tie, onder wie ex-minister Van Keme- nade. De onderwijsdiscussiebijeen- komst wordt gehouden in 'De Prins van Oranje' in Goes, en begint om 19.30 uur. Dc resultaten van het eerste bodem onderzoek en de noodzaak een ver volgonderzoek te doen, komen aan de orde in de vergadering van de com missie openbare werken van Oost burg op vrijdag 3 juni in het stadhuis. De vergadering begint om 9 uur en wordt onmiddellijk gevolgd doorde bijeenkomst van de commissie pla nologie. TERNEUZEN - De bedrijfsbrand weer van Dow Chemical heeft zon dagavond rond 23.00 uur een over verhitte koolstofkoeler van een af- valverbrandmgsfomuis in de ami- nesfabnek gekoeld. De fabriek was vrijdag voor eerder geplande on derhoudswerkzaamheden buiten gebruik gesteld. Het betrokken for nuis werd zondagmiddag stilge legd. Door uitstraling van de for- nuisbemetseling is de nakoeler oververhit geraakt. Na ruim een uur spuiten kon de bedrijfsbrand weer het sein 'veilig' geven. Om risico voor de werknemers in het betrokken fabrieksgedeelle te ver mijden gaf Dow een beperkt alarm. De gevolgen van de oververhitting bleven beperkt tot schade aan de koelsectie van de installatie. Nacht- en dagtocht 'Vrolijke Tippelaars' in Vlissingen VLISSINGEN - De Vlissingse wandel sportvereniging houdt zaterdag 4 ju ni voor de dertiende maal de traditio nele nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen over 75 km. De vol gende dag, zondag 5 juni, staat er een dagtocht op het programma van Hansweert naar Vlissingen over een afstand van 45 km. In Bergen op Zoom wordt zaterdag avond om 24.00 uur gestart bij café 'De Raayberg', Antwerpsestraat 267. De wandelaars uit Hansweert vertrek ken zondagmorgen om 5.30 uur bij café 'Thalia'. Schoolstraat 2. Beide tochten staan onder auspiciën van de kring West-Brabant'Zeeland van de KNBLO. Voor de nachttocht geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en voor de dagtocht van 14 jaar. Een sportkeuring wordt aanbevolen en te vens wordt ongetrainden en niet ge routineerde wandelaars geadviseerd niet op de 75 km te starten. De medische verzorging is in handen bij de afdeling Vlissingen van de EHBO. De aankomst in Vlissingen is bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein. waar de eerste wandelaars tussen 12.00 en 13.00 uur aankomen. Grote belangstelling voor zwemvierdaagse VLISSINGEN - Op de eerste dag van de nationale zwemvierdaagse in het sportfondsenbad in Vlissingen. gin gen maandag 1182 deelnemers van start. Aan de volhouders worden don derdag de medailles uitgereikt. De zwemvierdaagse, die voor de negende keer wordt gehouden, begint elke dag om 14.00 uur. Zeeuws-Vlaamse specialisten niet naar forumavond AXEL De medische specialis ten uit Zeeuwsch-Vlaanderen nemen niet deel aan het forum over de gezondheidszorg, dat vanavond (dinsdag) wordt ge houden in 'De Halle' te Axel. Volgens de doktoren, verenigd in de Interstaffaad van de Stich ting Regionale Ziekenhuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen. valt van een dergelijk gebeuren geen po sitieve invloed op de arts'patién- trelatie of de medische voorzie ningen in Zeeuwsch-Vlaanderen te verwachten. Ze zijn wél bereid om in een ander kader van ge dachten te wisselen. De forumavond is georganiseerd door de Werkgroep Gezond heidszorg Zeeuwsch-Vlaanderen en staat in het teken van 'Tussen artsenmacht en patièn- tenklacht'. de doctoraalscriptie van de socioloog Wim Blok. die Zeeuwsch-Vlaanderen bestem pelt tot een achtergebleven ge bied in de gezondheidszorg. Volgens de Temeuzense inter nist J. M. Spijker, die de afwij zende brief van de specialisten ondertekent, is de kans groot dat op een dergelijke bijeen komst uitsluitend problemen in de relatie tussen arts en patiènt ter sprake komen „Je kunt in zo n korte tijd toch niet duidelijk en begrijpelijk maken wat er bij ons leeft", meent hij. Overigens vinden de specialis ten dat er wel degelijk aanlei ding bestaat om over het rap port van Blok te praten Cal zijn een heleboel dingen min of meer achterhaald') maar dat zoiets het best kan gebeuren aan de hand van concrete voorstellen of opmerkingen van bijvoorbeeld gedeputeerde Don van volksge zondheid of geneeskundig in specteur Lelie. „We zien niet in wat zo'n forumavond kan verbe teren aan de voorzieningen op het gebied van de gezondheids zorg in Zeeuwsch-Vlaanderen". Frans van Kollem, coordinator van de Werkgroep Gezondheids zorg, reageerde maandagavond teleurgesteld op de weigering van de specialisten „Het lijkt wel of de heren bang zijn om zich te verdedigen In het forum zitten vertegen woordigers van de Zeeuws- Vlaamse artsen en ziekenhui zen. de Ermelose internist Reuchlin, het Pvda-statenlid Bart Groot en de opsteller van het rapport Wim Blok. Als voor zitter treedt FNV-bestuurder Tjeu Strous op. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft maandag tegen vrijwel alle dertien reders en vissers uit Zeeland, die zich in hoger beroep moesten verantwoor den wegens belastingontduiking be vestiging van het vonnis geëist van de rechtbank te Middelburg, waarbij geldboetes variërend van negen tot veertigduizend gulden werden opge legd en vier weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaarde lijk. Maar in plaats van die gevangenis straffen eiste de procureur-generaal tegen ieder van de verdachten nu een maand onvoorwaardelijke gevange nisstraf erbij. Een uitzondering was er voor één verdachte, die alleen zesdui zend gulden boete had gekregen, waarvan nu de helft werd gevorderd. Het betrof de zogenaamde 'zwarte visvangst', in de jaren 1977 tot 1980. waarbij inkomsten-, omzet- en ven nootschapsbelastingen werden ont doken. waarbij de belasting in het algemeen een schade leed welke door de boetebedragen nu werden terug gevorderd. De gevangen vis werd ver kocht buiten de afslag om. Er ont stond tijdens de behandeling van de strafzaak bij het hof een conflict tus sen de verdedigers en een inspecteur der rijksbelastingen uit Den Helder, die aanvankelijk weigerde op vragen van de verdediging te antwoorden en zich beriep op zijn ambtsgeheim. Na raadkamer besliste het hof. dat de inspecteur op in het algemeen gestel de vragen diende te antwoorden. Hij verklaarde daarop dat het gewoonte is. dat een inspecteur boetebedragen bepaalt doch zodra er gevangenis straffen aan te pas komen de directie de zaak overneemt. Dat gebeurde ook bij dit soort strafzaken, die in Noord- Holland aan de orde zijn geweest, zo deelde hij mee. Willekeur Scherpe kritiek hadden de drie ver dedigers op de willekeur in strafma ten, waarbij voor een gelijke zaak in het ene gebied lichter of soms zwaar dere straffen werden opgelegd dan in het andere. De procureur-generaal, mr De Hoogh, deelde naar aanleiding hiervan mee, dat momenteel bespre kingen gaande zijn tussen justitie en de directie van de belastingen om zoveel mogejijk tot een gelijke straf maat te komen voor de belastingza ken. De fraude kwam hier aan het licht dóórdat in Zeeland tientallen opvarenden van de vissersschepen een sociale uitkering ontvingen doch hun visserij-inkomsten verzwegen. De verdedigers wezen erop dat ook reders uit Scheveningen en Katwijk zich aan de belastingfraude hebben schuldig gemaakt, maar dat hen in het algemeen geen gevangenssstraf hen werd opgelegd. Dat was in deze zaken ook het geval bij een Scheve- ningse reder, die bij deze Zeelandse zaak betrokken was. Verdachten gaven in het algemeen hetgeen hen werd verweten toe, maar maakten grote bezwaren tegen het opleggen van gevangenisstraffen, waardoor ook hun bedrijven zouden worden gedupeerd. De hoogste straf was ook volgens de eis van de procu reur-generaal nu voor J. C. S. uit Tholen met 40.000 gulden boete en vier maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. waarvan in eerste in stantie te Middelburg twee maanden voorwaardelijk waren opgelegd In de overige strafzaken werd volstaan met een eis van zoals reeds opgelegde boeten en een maand onvoorwaarde lijke gevangenisstraf. De procureur- generaal deelde mee, dat er aanvan kelijk in totaal tachtig zaken waren, waarvan er zestig evenwel zijn ge schikt middels geldboetes Met be trekking tot het verweer, dat de ver dachten later hun fout inzagen en alsnog kenbaar maakten een aangifte voor de belasting te doen. merkte de procureur-generaal op. dat dit pas gebeurde nadat de feiten, door de vissers gepleegd, bekend waren ge worden en de verdachten dus reden hadden om te vermoeden dat ook hun handelingen ontdekt waren. Het beroep van de verdedigers dat de officier van justitie niet ontvankelijk zou zijn in die strafvervolging, omdat alsnog aangifte zou worden gedaan, werd dan ook door de procureur- generaal afgewezen. Vermoedelijk zal nog dit jaar een overeenkomst worden getroffen tussen justitie en de directie belastingen om in straffen op één lijn te gaan zitten. Hetgeen dan voorlopig alleen voor de provin cie Zuid-Holland mogelijk zou zijn, maar er zullen altijd verschillen in zaken en ook in strafmaten zijn, aldus dc procureur-generaal. De verdedigers wezen erop. dat deze affaire niet alleen in Zeeland, maar ook in de Nederlandse visserijwereld veel aandacht heeft getrokken. De vraag is moeilijk te beantwoorden waarvoor verdachten de feiten pleeg den. Niet in de eerste plaats om zich te verrijken, maar wel om hun bedrijven in stand te houden. In deze tijd verva gen de normen, hetgeen ook kan blijken door de discussies rond eutha nasie, het kraken van panden en dergelijke onderwerpen. Wat de in komsten betreft gaat het grootste deel nu naar de staat en zelf mag men dan nog een beetje geld houden, aldus pleiters. Vandaar ook. dat de vele belastingen worden ontdoken. De re ders willen hun schepen laten varen, maar dat kost enorme bedragen. In het geheel speelt ook de quotering van de visvangst een rol, waar tegen veel bezwaren bestaan. Bij de recht bank is ook zeer nadrukkelijk ge vraagd geen onvoorwaardelijke ge vangenisstraffen op te leggen, maar dat is tóch gebeurd. Vooral in kleine Zeeuwse gemeenten komt dat hard aan in de gezinnen. Pleiters vroegen dan ook met geldboetes te volstaan. Verdachten verklaarden tenslotte te voren niet te hebben ingezien, dat een en ander zo zwaar gestraft zou wor den. Arresten volgen op 13 juni. Mensert Spaanderman: „De gewone man kan zich niet beschermen". En steeds weer die aanstekelijke grijns. Als-ie bijvoorbeeld vertelt over de paniek die hem besprong, toen een prostituee zich op het bureau meldde met de boodschap dat zij 'uit het leven wilde stappen'. Wist hij veel. „Dat vrouwtje wil zelfmoord plegen, dacht ik, die moet onmiddellijk naar een psychiater. Tot ik doorkreeg dat dat mens gewoon de prostitutie uit wilde". Of als hij verhaalt hoe hij als beginnend inspeeteurtje bij de Amsterdamse politie met z'n eerste 'misdrijf geconfronteerd werd. „Er was een klacht binnen gekomen dat een man 's morgens vroeg achter de vitrage z'n broek liet zakken als er een stelletje fabrieksmeisjes langskwam. Ik daar heel enthousiast naar toe en me verdekt opgesteld. En ja hoor, inderdaad - op heterdaad betrapt. Ik met mijn eerste arrestant naar het bureau; trots dat ik was, apetrots". Mr A. P. Mensert Spaanderman, commandant van het district Dor drecht (Zuid-West-Nederland) van de rijkspolitie te water, zal met ingang van 1 oktober zijn functie neerleggen. Woensdag (morgen) neemt hij tijdens een bijeenkomst in het 'Arsenaal' in het Brabantse Willemstad officieel afscheid. Die dag zal in Willemstad tevens de jaarlijkse vlootschouw van de rijks politie te water worden gehouden. Mensert Spaanderman. Achtenvijf tig jaar geleden in Katwijk aan Zee geboren Zoon van een kapitein op de grote vaart. Groeide op in Bloe- mendaal. Bracht veel vakanties en het laatste oorlogsjaar door in Gor- kum, waar hij vertrouwd raakte met de rivieren en de binnenvaart. Spaanderman steejet. zijn wijsvin ger op alsof hij wil voelen van welke kant de wind komt en zegt: „Mijn hele carrière bij de rijkspolitie te water is min of meer een gevolg geweest van de tweede wereldoor log. Studeren mocht je in die jaren niet. of je moest een loyaliteits verklaring tekenen en dat (met een spoortje spot in zijn stem) deed een goede Nederlander niet". Om te ontkomen aan verplichte tewerk stelling in Duitsland (de beruchte arbeitseinsatzi ging hij naar de zee vaartschool. „Want dat was heel typisch leerlingen van het nijver heidsonderwijs hoefden niet deel te nemen aan de arbeitseinsatz. Dus het zat in die tijd op de zeevaart school stampvol met lieden die nooit van plan waren geweest om te gaan varen en die wachtten op betere tijden om verder te kunnen studeren". Van '45 tot '50 bevoer hij als stuur man de wereldzeeen. Volgde vervol gens een opleiding tot rijksinspec teur van politie. Hij begon zijn politieloopbaan in Amsterdam ('ik heb daar erg veel geleerd van die oudere brigadiers; die lieden waren zeer geroutineerd, hadden een ge weldig vermogen om zaken te sus sen'). Mensert Spaanderman werd in '53 overgeplaatst naar de rijkspo litie in Middelburg, een maand voor de watersnoodramp. „Ik heb Zee land in al z'n ellende, armoede en triestheid leren kennen Via Dren te, Leiden (waar hij in zijn vrije tijd rechten studeerde) en weer Amster dam belandde hij tenslotte bij de njkspolitie te water. Mensert Spaanderman heeft er nimmer een geheim van ge maakt: hij heeft een gruwelijke hekel aan dc toenemende bureau cratisering van het politie apparaat. „Bureaucratie is natuur lijk niet te vermijden. Maar je kunt wel trachten het tegen te gaan waar het niet nodig is. Ik denk wel eens dat een ambtenaar bij iedere oplossing van een probleem een nieuwe moeilijkheid aandraagt. Als je een beetje praktisch inge steld bent krijg je toch wel eens de indruk dat veel zaken veel eenvou diger, beter en wellicht goedkoper zouden kunnen verlopen als men kans zag de bureaucratie te slech ten. Maar dat geldt natuurlijk niet alleen voor de politie, dat geldt voor alle andere ambtelijke orga nisaties". Nog zoiets waar hij zich mateloos aan kan ergeren: doordat de politie zich vaak moet bezig houden met de controle op de naleving van «>.cilei wetjes en verordeningen, komt zij nauwelijks nog toe aan haar wezenlijke taak: de bescher ming van de burger. „Ik heb wel eens gezegd dat de politie wordt opgezadeld met de meest uiteenlo pende futiliteiten en dat men de grote lijn is kwijtgeraakt. Je ziet steeds meer dat de politie vandaag de dag amper in staat is om haar eigenlijke taak uit te voeren. De primaire taak van de politie is de burger te beschermen. En wie zoe ken die bescherming, dat zijn de weerlozen. Neem fraudezaken; frau de waarvan de overheid de düpe is geworden. We leven in een tijd dat die grote zaken de aandacht trek ken. Het is natuurlijk ook schande lijk dat het mogelijk is om miljoe nen te verdienen met belastingont duiking enzovoorts Maar dat is voor een groot deel aan de overheid zélf te wijten; hadden ze maar bete re wetten moeten maken en een beter controlesysteem. Die over heid is niet weerloos, die is machtig. Maar de gewone man kan zich niet beschermen. Het kind, dat is weer loos. de bejaarde van wie in de Amsterdamse tram een tasje wordt geroofd, de burger die op straat bedreigd wordt. En de bescherming van die mensen komt steeds meer in het gedrang". Ik ben ook altijd huiverig ge weest voor het onderscheid (ussen grote en kleine criminali teit. Het is maar hoe je het ervaart: als iemand van een ww-uitkering moet leven en zijn enige fiets wordt gepikt, nou, dan vind ik dat een groot misdrijf. Dan ervaart het slachtoffer dat als grote criminali teit". Mensert Spaanderman; niet alleen politieman, ook politicus. Hij zat een blauwe maandag voor DS'70 in de tweede kamer. Zegt over die periode: „De controlerende functie van een kamerlid is buitengewoon moeilijk, omdat-ie onvoldoende ge voed wordt met, materiaal. Het be perkt zich vaak tot hetzij wat inci denten. hetzij wat specialistische arbeid. Om werkelijk over de gege vens te kunnen beschikken om de overheid goed te kunnen controle ren. wat toch de taak is van het parlement, dat is uiterst moeilijk. Die overheid heeft duizenden amb tenaren, terwijl een kamerlid het vaak moet doen met een krante mapje en wat kamerstukken. Dat is mijns inziens wat onbevredigend". In '75 stapte hij uit DS'70, omdat de partij toch niet geworden was wat hij zich ervan voorgesteld had. „Ondanks de ideeen die - en dat houd ik vol - uitstekend waren. Als men destijds de voorstellen van de partij voor een groot deel had willen volgen, dan waren we niet in de misère terecht gekomen waarin we nu zitten". Mensert Spaanderman zal zijn acti viteiten als hoofdbestuurslid van de stichting örganisatie gescheiden mensen (SOG) voorlopig wél voort zetten. De SOG ijvert onder meer voor afschaffing van de levenslange allimentatieplicht. „Het is werkelijk ongelooflijk dat mensen, die twee jaar getrouwd zijn geweest, tot aan hun dood toe allimentatie moeten betalen. Dat is absurd, volstrekte waanzin". Een andere zaak waar de stichting zich sterk voor maakt: een betere omgangsregeling voor ge scheiden ouders met hun kinderen. „Als je de verhalen hoort, de trieste verhalen - je hebt er geen flauw idee van wat mensen mekaar aan kun nen doen dat is afschwuelijk af schuwelijk gewoon. Ik krijg wel eens mensen aan de telefoon die jaren hun kinderen niet hebben kunnen zien - soms tien jaar lang niet, onvoorstelbaar Willem J. i Dam y.f CDA-wethouder H. Schol BRUINISSE Do twccmans-fractie van Algemeen Belang (vvd) in de gemeenteraad van Bruinisse heeft het vertrouwen opgezegd in CDA- wethouder H. Schot. Fractieleider dr W. F. M. Vonk van Algemeen Belang, deed dat met een verklaring in de rondvraag van de laatste raadsverga dering. Vonk had eigenlijk met een motie van wantrouwen willen ko men, maar zag daar van af, omdat 'zo'n strafmaatregel in de raad toch geen genade zou vinden'. Bij de laatste verkiezingen boekten alle paiujen winst, behalve Algemeen Belang. Dit had tot gevolg, dat de toenmalige wethouder Vonk zijn zetel in het college moest over doen aan Schot. En de huidige wet houder ondervindt sindsdien in toene mende mate kritiek van Algemeen Belang met name bij monde van de fractieleider in de raadsvergaderin gen. In zijn laatste verklaring beticht Vonk die leraar is aan een middelbare school in Rotterdam zijn opvolger meer ln het bijzonder van 'onbehoor lijk bestuur'. De CDA-wethouder zou zich daaraan schuldig hebben ge maakt met zijn wisselend stemgedrag over een SGP-motie. die behelsde de door het hele college van b en w ondersteunde plannen van een Bruse ondernemer voor het bouwen van een grote supermarkt in plan West dras tisch in te perken. Schot stemde in eerste instantie tegen de motie, waar door de stemmen staakten. Maar in een volgende beslissende vergadering van de voltallige raad liet de wethou der het voorstel van b en w voor wat het was. en stemde hij voor de motie. ,:.c werd aangenomen met zes stemmen voor en vijf tegen. Algemeen Belang vindt dat een der gelijke 'ommezwaai' niet door de beugel kan en in feite gelet op de gemeentewet mag worden uitgelegd als 'valsheid in geschrifte'. Op zo'n manier valt er met deze wethouder niet op een gezonde en eerlijke basis samen te werken, aldus fractieleider dr Vonk. Desgevraagd zei wethouder Schot geen behoefte te hebben om te reage ren op de stellingname van Algemeen Belang 'om te voorkomen dat het politieke balletje alsmaar blijft rol len'. Overigens noemde hij het optre den van dr Vonk 'natrappen ten ge volge van de slechte verkiezingsresul taten van zijn partij'. Verder liet Schot nog weten dat de helwitste SGP-motie het supermarkt- j plan bijstelde overeenkomstig de vi sie van gedeputeerde staten en heti KNOV. „En ten opzichte daarvan heb ik volkomen gehandeld overeenkom stig mijn verantwoordelijkheden", aldus de wethouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12