Vleer zeggenschap kleine ;emeenten over PZEM-geld In West-Zeeuws-Vlaamse tehuizen dreigt leegstand Middenstand Hulst: kooplust van de Belgen neemt weer toe Korting reinigingsrechten voor alle alleenstaanden Sas van Gent Geen straf inwoner van Cadzand door onduidelijke regels GEMEENTERAAD HULST: Krachtenbundeling van bewonerscommissies IJ DAG 27 MEI 1983 ;LST De kleine gemeenten in Zeeland moeten meer zeggenschap krijgen in de stichting, zeggen dat we er een andere bestem- De Schelde in Vlissingen gaat steunen met vijftig miljoen, dan nu voor die gemeenten ggelegd lijkt te zijn. Met die boodschap stuurt de Hulster gemeenteraad zijn gemeentelijk rtegenwoordiger naar de aandeelhoudersvergadering van de PZEM. raad debatteerde donderdag- od over de statutenwijziging, die de PZEM mogelijk moet maken •extra dividend uit te keren aan de ideelhouders waarmee dan weer Schelde gesteund kan worden ;aan de orde kwam de uiteindelij- bestemming, die de gemeente aan SDENBURG Maandagavond aderen de fracties van de VVD, Standaert, PvdA en D'66 in de ;eenteraad van Aardenburg over agenda van de eerstvolgende jsvergadering. Er zal onder meer gedachten worden gewisseld over plaatsing van het carillon, het iwbeleid van de gemeente en de luitenlijsten van het college. De nbare coalitievergadering begint 19.30 uur in hotel De Rode Leeuw. 84 mogelijk in elzijnsactiviteiten ulst schrappen 1ST - Bezuinigingen zonder te irappen in bestaande activiteiten Herenigingen, instellingen en or- lisaties, die in het welzijnspro- ima van de gemeente Hulst zijn cenomen, zal in '84 mogelijk niet ilbaar zijn. Dat zei wethouder mr. (il N, J. H. de Rechter van onder meer Huur donderdagavond tijdens de Jsler raadsvergadering, staande activiteiten behouden en 1 iuinigen iHulst zit op de nullijn) is or '83 nog wel redelijk gelukt, maar ;is maar zeer de vraag of dat in '84 •r gaat. aldus de wethouder. De nneenleraad ging donderdagavond Soord met hel welzijnsplan '83 De Ststelling van dat plan heeft flinke rtraging opgelopen door de be- sarschriften, die behandeld moes- worden. Eigenlijk had het wel- t dijaplan tegelijk met de begroting in oré smber van het vorig jaar vastge- id moeten worden. De CD A-fractie bij monde van R. Scheele weten een onverteerbare zaak te vinden de subsidieontvangers al hun be- t df )tmg voor de subsidie '84 hebben «ten indienen voordat bekend is zij in '83 krijgen. Hij meende dat „(j overleg met de subsidieontvan- s veel te laat op gang is gekomen. itje voor karweitje nMfestdorpe STDORPE Zaterdag 28 mei aakl idt de Westdorpse scoutinggroep ïoog pekabo. sinds vele jaren weer het oral itje voor een karweitje'. Op die dag als len de Westdorpse verkenners, wel- igen a en kabouters huis aan huis ko- jfeld m om karweitjes op te knappen. De opsi ïwekabogroep wil de opbrengst be- ndfiden voor de aanschaf van tenten, Er miershout en spelmateriaal. M ctiviteiten rond "i«ermis Ossenisse SSENISSE Dit weekeinde zijn er 'c'a? Ossenisse ter gelegenheid van de :enc riijkse kermis weer tal van activi- m iten. Zaterdag café Hermans, 14.30 lzê!; rschieting liggende wip, 20.00 uur: anc Jskaarting; verenigingsgebouw. DO uur: bingo. Zondag cafe Her- rns, 14.30 uur: schieting liggende p, 20.00 uur: prijs-pieren; vereni- igsgebouw, 20.30 uur: dansen met Jumbo-trio. Maandag café Hel ms, 14.30 uur: schieting op liggende *".00 uur: gaaibolling op geheel anleuwde bolbaan BA Sas van Gent (0 snel bouwen i plan Laureijne II IS VAN GENT De CDA-fractie in gemeenteraad van Sas van Gent Wai donderdagavond een motie in- er(j tdiend waarin het Sasse college [de iraocht wordt een berocpsschrift plan Laureijne II in Philippine ïtug te trekken. In dat beroeps- hrift zijn b en w ingegaan tegen dc sslissing van gedeputeerde staten Zeeland, geen goedkeuring te trienen aan de Sasse plannen om in wreijne II op verschillende hoog- n woningbouw toe te staan, lang het beroepsschrift in behande- cg is. kan er niet worden begonnen uw et het bouwrijp maken van de grond •re-Philippine. Reden voor het Sasse ,ijd DA om het college uit te nodigen zo ral mogelijk met, een nieuw bestem mingsplan te komen in Philippine laarbij rekening houdend met de ukjP-en aanmerking van gedeputeerde laten", aldus de motie. Daarmee illen de christen-democraten berei- tn dat er zo snel mogelijk bouw- Ilt rand beschikbaar komt in Laureijne Voorwaarde is wel dat de grond «aaibaar blijft voor sociale woning 3UW- 1st college hield het voorstel aan en omt er in de volgende gemeente- iadsvergadermg op terug. haar uitkering zou dienen te geven. Hulst bezit ruim 60 aandelen in de PZEM, wat neerkomt op een divi denduitkering van iets meer dan een miljoen gulden Het raadslid A. Houben ivvd) hij is de gemeentelijk vertegenwoordiger zei er een 'hard hoofd' in te hebben Nieuw biljart Malpertuus Clinge CLINGE Het gemeenschapscen trum 'Malpertuus' in Clinge beschikt sinds afgelopen week over een nieuw biljart Het nieuwe biljart is een wel kome aanwinst voor de Clmgse be jaarden. Mede door de financiële me dewerking van het gecoördineerd be- jaardenwerk werd het mogelijk dit biljart aan te schaffen. De officiële ingebruikname werd verricht door de voorzitter van het gecoördineerd be- jaardenwerk. de heer P. Polspoel uit Sint-Jansteen. De Clingse bejaarden kunnen voortaan elke woensdagmid dag en vrijdagmiddag gebruik maken van het nieuwe biljart. dat zijn verzoek om meer zeggen schap gehonoreerd zal worden. Wel vindt hij dat ook bijvoorbeeld kamers van koophandel in de stichting econo mische ontwikkeling Zeeland zitting zouden moeten hebben. R. Eeman eigen lysti wees op de stok' die de kleine gemeenten achter de deur heb ben. "We hebben toch het geld als we akkoord gaan met de statutenwijzi ging? We zouden bijvoorbeeld kunnen ming dan De Schelde aan geven", wierp hij voorzichtig in het midden. Ook de PvdA'er B Martens vond meer zeggenschap voor de kleine ge meenten nodig Hij ging nog een stap je verder. ,,Als Hulst besluit het mil joen zelf te houden, wordt het voort bestaan van De Schelde heus niet bedreigd,,' stelde hij Kaarting HULST In zaal W. Blommaert in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelnemen De uitslag 1 W Blommaert. 2 J. Assel- man, 3 P Jonkers, 4 C. de Wit. 5 Mevrouw Buys. In zaal P. Menheere in de Noordstraat in Walsoorden werd een gaaibolling gehouden waaraan 51 personen deelnamen. De uitslag: hoge vogel. R. van Heeze uit Walsoorden, linker zijvogel: J. Pauwels uit Wal soorden. rechter zijvogel. A. de Ko ning uit Kloosterzande. Grootste aan tal vogels, negen stuks, J. Mattens uit Dordrecht. TERNEUZEN De bewonerscom missies van Terneuzen gaan hun acti viteiten bundelen. Op 6 september is er een eerste overleg. Daarbij zijn zowel huurdersorganisaties van par ticuliere verhuurbedrijven als parti cipatiecommissies van de Woning bouwvereniging Terneuzen betrok ken. Slaagt het plan, dan zou er in de toekomst een overkoepelende huur dersvereniging kunnen worden opge richt. Dat besluit viel donderdagavond op een bijeenkomst in hotel 'Rotterdam', waai- een 'voorbereidingscommissie' het plan lanceerde om nü al tot zo'n organisatie te komen. Volgens mevrouw L. Oskam- Bouwman. initiatiefneemster van het eerste uur. is bundeling van krachten hard nodig. „Voor het eerst houden de huurverhogingen geen gelijke tred met de loonontwikkeling. Deze rege ring verhoogt de huren en verlaagt de lonen", zei ze. De tien bezoekers liepen minder hard van stapel: zij wilden eerst wel eens zien wat een huurdersvereniging kan doen en hoever de invloed van het 'Nederlands Verbond van Huurders', waarbij de nieuwe organisatie zich zou moeten aansluiten, reikt. „We hebben behoefte aan wapenfei ten in deze omgeving", zei .Rob van der Veen. vertegenwoordiger van de bewonerscommissie uit Terneuzen bomen- en bloemenbuurt. Hij vond het 'een blunder' dat het jaarverslag van het 'Nederlands Verbond van Huurders' met ter inzage lag en miste ook ander documentatiemateriaal. Andere aanwezigen wezen op de be staande middelen om verzet aan te tekenen tegen huurkwesties. zoals de huuradviescommissie. Een suggestie van mevrouw Oskam om - als lande lijk machtsmiddel - tot een 'huursta- kmg' over te gaan ontmoette weinig weerklank. „Wie zijn plcihten niet nakomt, kan ook geen rechten laten gelden Zo zit de samenleving nu eenmaal in elkaar", vond iemand. Toen de vergadering - de tweede binnen enkele weken - op een misluk king dreigde uit te lopen deed Van der Veen het voorstel om de activiteiten van de bestaande bewonerscommis sies en huurdersverenigingen te bun delen Raadslid Hulst: toegangswegen 'onbegaanbaar' HULST - In Hulst heerst een grote verkeerschaos. Tol die conclusie kwam het raadslid R. Eeman (eigen lijst) donderdag avond tijdens de Hulster ge meenteraadsvergadering. Ee man stoort zich eraan dat er gelijktijdig werkzaamheden worden uitgevoerd aan het kruispunt rijksweg - Tivoliweg, de Stationsweg en de Kool straat. waardoor het verkeer naar en uit de Hulster binnen stad ernstig wordt gemoeilijkt. Het raadslid vroeg zich af of de werkzaamheden niet beter op elkaar afgestemd hadden kun nen worden, de karweien éen voor één hadden kunnen worden aangepakt, want nu worden alle drie de invalswegen geheel ide Koolstraat) of gedeeltelijk ge blokkeerd Burgemeester P J G. Molthoff gaf toe dat men wat kiener had moeten zijn om te voorkomen dat de werkzaamhe den gelijktijdig werden uitge voerd Wethouder G. van de Voorde van openbare werken voerde als excuus aan dat de werkzaamheden nu eenmaal in de 'goede' tijd. de zomer moeten gebeuren en dat de reconstructie van de Stationsweg zeker niet in het hoogseizoen 'mocht gebeu ren, zodat eigenlijk alleen deze periode overbleef Als meevaller kon de wethouder nog melden dat het werk aan de Koolstraat voorspoediger is verlopen dan venvacht, zodat de weg eind volgende week weer kan worden opengesteld voor het verkeer. Toch beloofde ook hij in de toe komst nog meer te zullen letten op een beter coördinatie Directeur Masclee, arm-in-arm met een van de bewoonsters van Rozenoord, mevrouw Goossens-Commeling DIRECTEUR VAN 'ROZENOORD' IN SLUIS Bridgen AXEL Het koppel Dourleyn-De Jonge heeft de Pinksterdrive van bridgeclub Axel gewonnen De ver dere uitslag: 2 Pel Scheele, 3 echtpaar Haagsma 4 Scheele'Andnessen. 5 me vrouw Dekker-de heer Koek Aan de wedstrijd, die werd gehouden in 'De Halle' namen 20 paren deel. WETHOUDER J. PLATSCHORRE: SAS VAN GENT Alleenstaanden in Sas van Gent kunnen nog steeds korting krijgen op de tarieven van de reinigingsrechten. Er wordt echter geen onderscheid meer gemaakt tus sen alleenstaanden boven de 65 jaar en daaronder. Tot nu toe gold de korting alleen voor bejaarde alleen staanden. Dat was het standpunt van PvdA-wethouder J. Platschorre in de gemeenteraadsvergadering van don derdagavond in Sas van Gent. Nadat hij door zijn partijgenoot A. J. de Wolde duchtig aan de tand was ge voeld over de nieuwe reinigingsrech ten. „Ik heb er moeite mee dat er in deze verordening geen onderscheid wordt gemaakt en dat iedereen het zelfde bedrag moet betalen", zo ver woordde De Wolde zijn standpunt. Hij wil met alleen de eenpersoons huishoudens korting verlenen. Ook wil de PvdA-er kijken of er gekeken kan worden naar de draagkracht van de huishoudens. „Daarbij heb ik het voorbeeld van Terneuzen voor ogen", voegde hij wethouder Platschorre toe. - Het onderscheid in leeftijd wordt in de toekomst beslist niet meer gemaakt J Platschorre volgens de wethouder van financien. „Dat onderscheid is in strijd met de wet. Eigenlijk is het een wonder dat er een aantal jaren geleden wel ingekre gen hebben vond Platschorre Konden de raadsleden L van Waes (CDA; en J. Rijnders (Gemeentebe langen) wel meegaan met het voorstel van De Wolde. meer moeite had W. de Roo iGemeentebelangen Groot Sasi het daarmee. „In deze verordening is geen plaats voor differentiatie. Waar moeten we de grens leggen?", zo vroeg hij zich af. Vorderingen Sas van Gent heeft donderdagavond opgegeven om een bedrag van ruim 8.800 gulden nog ooit binnen te krij gen. Dat zijn rekeningen die ondanks herhaald aandringen, nooit werden betaald. „Deze vorderingen lopen tot 1979. Betekent het dan dat we over een poosje weer een dergelijk voor stel gepresenteerd krijgen", zo vroeg CDA-er C. Barbé zich verontrust af. De gemeenteraad van Sas van Gent krijgt volgende maand een drukke periode. Allereerst moet op 23 juni het bestemmingsplan Poelpolder door de raad goedgekeurd zijn. Daarom wordt op die-dag een extra raadsvergade ring gehouden De week daarna volgt dan de maandelijkse gemeenteraads bijeenkomst. SLUIS De bejaardentehuizen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zullen de komende jaren waarschijnlijk met leegstand te kampen krijgen. Hoewel de bevolking steeds meer vergrijst, neemt het aantal aanmeldingen bij de verzorgingscentra af. Momenteel zijn er al tehuizen die met moeite hun kamers bewoond kunnen houden. De huisdirecteur van het Sluisse bejaar dencentrum 'Rozenoord', de heer H. J. Masclee, verwacht dat het aantal verzorgingsplaatsen voor bejaarden in de nabije toekomst zal worden verminderd. Masclee signaleert in West-Zeeuwsch- Vlaanderen een duidelijke overcapa citeit. De zes bejaardenoorden bieden tesamen 463 verzorgingsplaatsen Dit betekent dat bijna 10 procent van de ouderen geplaatst kan worden Lan delijk wordt er naar gestreefd om 7 procent van de bejaarden in tehuizen onder te kunnen brengen. Daarmee vergeleken zit West- Zeeuwsch- Vlaanderen duidelijk te hoog Met het teruglopend aantal aanmeldingen komt de overcapaciteit langzamer hand aan het licht De verminderde belangstelling voor de verzorgings centra is overigens in tegenspraak met de toenemende vergrijzing van de West-Zeeuws-Vlaamse bevolking, Masclee wijt dit voornamelijk aan de hoge verzorgingskosten. die de be jaarden moeten betalen „Op het mo ment betaalt een bejaarde 2030.- per maand Als je ziet dat tien jaar gele den een verzorgingsplaats nog maar ƒ550,- kostte, dan betekent dat een verviervoudiging" Andere factoren die de 65-plussers langer thuis houden zijn de verbeterde verzorgingsmoge- lijkheden aan huis. Een 'Tafeltje-dek- je-systeem' waarbij de maaltijden thuis worden bezorgd en een goede gezinszorg maken de overstap naar een bejaardentehuis minder snel noodzakelijk „Uiteindelijk gaat er niets boven de eigen thuissituatie", zegt Masclee. Hij voegt daar wel aan toe dat de verzorgingscentra voor velen in een behoefte voorzien, zeker voor degenen die het gevaar lopen te vereenzamen is opname in een bejaar dentehuis een uit komst. Plaatsen inleveren Het teveel aan verzorgingsplaatsen stamt volgens de Rozenoorddirec- teur van twintig a dertig jaar gele den. Toen werd ccn bejaardentehuis als een soort 'statussymbool' be schouwd. Elk dorp maakte plannen voor dc bouw van zo'n onderkomen met het gevolg dat er nu te veel zijn. Masclee verwacht dat de regering zal proberen het aantal verzorgings plaatsen te verminderen. In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is bijvoor beeld al gebleken dat aanvragen voor verbouwingen pas worden gehono reerd als er plaatsen worden ingele verd. Voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen verwacht hij iets derge lijks. De enige mogelijkheid om de belang stelling voor de tehuizen weer te doen toenemen is een nieuw financierings systeem. zo meent hij. Er wordt nu van regenngswege aan een nieuw stel sel gewerkt, waarbij de overheid sub sidies verstrekt voor alle basisvoorzie ningen. Zo'n systeem zou een verblijf in een tehuis financieel aantrekkelij ker kunnen maken. Jubileum 'Rozenoord' viert dit jaar het 70-jarig bestaan en is daarmee het oudste bejaardencentrum van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De laatste ja ren heeft het tehuis zich volgens de huisdirecteur meer bij de veranderde maatschappelijke omstandigheden aangepast. Het predikaat 'voorpor taal van de dood' wordt zo ver moge lijk naar de achtergrond gedrongen. Masclee: „We streven naar een beetje leven in de brouwerij. Bijna elke dag is hier wel iets te doen. Ontspan ningsavonden. volksdansen, noem maar op. Op die manier proberen we de mensen zoveel mogelijk af te lei den van de nare bijkomstigheden van de ouderdom". In dit opzicht vindt Masclee het ook erg belangrijk dat zijn tehuis minder buiten de maatschappij komt te staan. Door het naar buiten brengen van de voorzieningen, die Rozenoord te bieden heeft, krijgt het vei centrum een minder gesloten karak ter Ook een nauwe samenwerking met de stichting Welzijn voor Oude ren bevordert die integratie in de maatschappij. Verder wordt de be jaarden meer vrijheid geboden dan vroeger. Elke nieuwe bewoner kan nu zelf bepalen hoe zijn kamer wordt ingericht. Vroeger besliste de directie van het tehuis wat de bejaarde aan meubels mee mocht nemen. Masclee wil de bewoners zo min mogelijk lastig vallen met allerlei regels. „Je moet voorzichtig omspringen met de beknotting van mensen. Ze betalen zo'n hoge prijs dat ze recht hebben op eigen beslissingen" Huisdieren zijn voorlopig in beperkte mate toegestaan. Vogels en vissen mogen, honden en katten met De praktische problemen, die blaffende en miauwende bewoners met zich mee zo.uden brengen zijn volgens de direc- 'teur te groot. Een officiële viering van het 70-jarig bestaan vindt plaats in de week van 14 november Het programma is nog met vastgesteld- Voorlopig wordt alle aandacht nog opgeëist door de derde Sluisse bejaardenkermis, die 13 juni in en rond 'Rozenoord' zal worden gehouden. 'VOORDEEL VAN DE TWIJFEL' 'BELGISCHE' INKOMSTEN GESTEGEN Gemengd Koor Hulst ingt in Parijs ULST Het Hulster Gemengd oor treedt zondag op in Parijs. Het Oor moet daar de hoogmis in de otre Dame opluisteren en aan het hd van de middag is er nog een meert in de Dome des Invalides. >pt peciaal voor het optreden in de 'otre Dame is het hoogmisstuk van otti ingestudeerd. Het koor, dat hon- ad leden telt en onder leiding staat Jo Ivens, is in parijs op uitnodi- ing van de Culturele raad van deze tad. HULST Dc kooplust van liet Belgi sche publiek is weer aan hel toene men. Er valt op het ogenblik een gunstige tendens waar te nemen in de economische situatie voor de mid denstand. Tot die conclusie komt de Middenstandsvereniging Hulst, die het overkoepelend orgaan vormt voor de Hulster winkeliersverenigin gen. Volgens secretaris G. d'Haens zijn de afgelopen twee maanden de inkom sten in Belgische franken flink geste gen ,.De middenstand brengt weer meer franken naar de bank", zei hij. Dat geldt met name voor de niet- voedingsmiddelensector. In de le vensmiddelenbranche is van de ople ving het minst te merken Voorzitter J. Bosch vermoedt dat dit komt door dat de Belgische regering haar voe- dmgssector steunt door daar de prij zen laag te houden Het zakenleven m Zeeuwsch- Vlaanderen kreeg een gevoelige klap toen in februari 1982 de Belgische frank fors devalueerde en de gulden toen stabiel bleef. Het gevolg was dat de Belgische klant zich ten opzichte van het doen van inkopen wat behou dender ging opstellen Vele zaken kwamen in de problemen de kopzor gen om het behoud van werkgelegen heid waren groot De Middenstandsvereniging Hulst constateert dat momenteel de prijs stijgingen in Belgié met van de lucht zijn. terwijl de prijzen in Nederland op hetzelfde niveau blijven „Daar komt nog bij dat het economisch herstel in België sneller gaat dan in Nederland" zegt de Middenstandsvereniging Dat leidt de organisatie af uit het feit dat de laatste valutaherschikking niet het gevolg had dat ervan werd verwacht Hoewel een revaluatie van 3,5 procent van de gulden en 1 '5 procent van de Belgische frank een waardestijging van de gulden had moeten veroorza ken waardoor de Nederlandse goede ren duurder zouden worden voor de Belgische kopers, gebeurde dit niet „Het omgekeerde is het geval geble ken". aldus de Middenstandsverem- gmg. juai de wisselkoers van de frank is omhoog gegaan. Dat duidt volgens de middenstanders op een toenemend vertrouwen in de Belgi sche economische situatie Door de waardestijging van de frank zijn de Nederlandse goederen nog maals goedkoper geworden voor de Belg. Voorzitter Bosch vindt echter dat de middenstand zich niet moet blindstaren op het Belgische publiek Hij benadrukt dat zeker ook de Neder landse klant van hei grootste belang is. De Middenstandsvereniging is me de daarom bezig de plaatstelijke VVV. die zo'n tien jaar op een laag pitje heeft gestaan, nieuw leven In te bla zen. De promotie van de regio wordt door de Middenstandsvereniging be langrijk gevonden, omdat de komst van toeristen zeer zeker ook de mid denstand ten goede zal komen. Deze zomer hoopt de Middenstandsvereni- ging de zaken rond te hebben en zitting te hebben In de VVV. OOSTBURG Kantonrechter H. de Mul gaf J. de uit Cadzand het voordeel van de twijfel tijdens de zitting donderdag in Oostburg en legde de man geen straf op. Hij achtte De L. wel schuldig aan het hem verweten feit. De man was vorig jaar op donderdag 1 juli aangehouden in Vlamingen-Polderstraat in Cadzand. rijdende in de verboden rijrichting. In het zomerseizoen wordt deze weg, om het toerisme in goede banen te leiden, veranderd in een eenrich- tingsweg. Deze maatregel geldt vanaf 30 juni tot 17 augustus. Volgens De L. was deze maatregel alleen van toe passing van vrijdag 14.00 uur tot zondag 20.00 uur. Dit was volgens zijn zeggen aan de inwoners van Cadzand door dc gemeente meege deeld tijdens een hoorzitting. De L. was er echter niet. van op de hoogte dat de regeling kort voor hij werd aangehouden was uitgebreid tot de hele week. De man was zelfs naar de gemeente gestapt en had daar een papier gehaald met daarop de een- richtingverkeersbepaling voor de be treffende weg In dit schrijven stond inderdaad dat de verbodsbepaling al leen van toepassing was in het week einde maar er was met de hand 'iets bij gekrabbeld' De L. meende dat hij met had kunnen weten dat de maatre gel was uitgebreid tot de hele week Officier van justitie mr. Stein was echter niet overtuigd van de onschuld van De L en eiste 50 gulden boete. De kantonrechter achtte de verdachte, zonder oplegging van straf, wel schul dig maar vond dat cr door de instel ling van allerlei regelingen, waarvan de bewoners van de streek niet hele maal op de hoogte waren, veel twijfel was gezaaid en gaf verdachte het voordeel van de twijfel J. S. uit Hoek had op 9 juli 1982 zijn auto geparkeerd op de Duinweg in Retranchemenl terwijl er daar een parkeerverbod van toepassing was S verdedigde zich door te stellen dat het bewuste verkeersbord voor een groot gedeelte aan het oog onttrokken werd door begroeiing. Geen geldig excuus voor zowel de officier als de kanton rechter en S werd dan ook conform de eis veroordeeld tot een boete van 50.-. Ook P J V uit Tilburg had z'n auto foutief geparkeerd en wel op 8 augus tus op de Ringdijk-Noord in Cadzand „Ik vind het niet eerlijk dat alleen wij een bekeuring kregen terwijl er nog meer auto's stonden", aldus V. Het hielp hem niet en ook hij kreeg voor deze overtreding een boete conform de eis van 50.-. De zaak tegen C. J. E„ uit Breskens werd aangehouden om nog enkele getuigen te horen E. werd er van beschuldigd op 4 november 1982 te Oostburg geen voorrang te hebben verleend aan een bromfietser op de splitsing Oude-Stad/Volderstraat. E ontkende dat de aanrijding daar had plaatsgevonden maar dat de brom fietser enkele tientallen meters verder tegen zijn auto was aangereden. Zaterdag laatste ondermat in sluitgat Hammen GOES Het leggen van funderings- inatten in het sluitgat Hammen na dert zijn voltooiing. Het is de bedoe ling dat zaterdag de laatste van de in totaal zestien ondermatten wordt af gezonken. Daarna moeten nog vijf bovenmatten volgen. Verwacht wordt dat de mattenrolpon- ton Cardium medio juni naar het volgende sluitgat in de monding van de Oosterschelde. de Schaar van Rog- genplaat. kan worden gebracht. Na een traag begin ln de eerste maan den van dit jaar verloopt de matten- leggerij voor de stormvloedkering nu bijzonder vlot De afgelopen drie we ken heeft de Cardium meer matten kunnen leggen dan de planning aan gaf Dit betekent volgens een woord voerder van rijkswaterstaat echter niet dat al gesproken kan worden van het inhalen van de vertraging die eerder is ontstaan Ir D. Luteijn voor W-Zeeuws-Vlaamse VVD in Oostburg OOSTBURG - Ir D. Luteijn. VVD- kandidaat voor de Eerste Kamer, houdt dinsdag 31 mei een lezing in hotel Du Commerce aan de Burcht straat in Oostburg. Hij gaat vanaf half negen in op de actuele politiek, met name toegespitst op landbouw en financien De heer Luteijn spreekt op uitnodiging van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de WD Deze afdeling houdt vanaf half acht een besloten ledenvergadering in het zelfde gebouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33