Gemeenteraad Duiveland voor steunplan Schelde Nieuwbouw jeugdsoos Trace in Scharendijke opgeschoven crco Henk Schoonakker wint wedstrijd vogelpieken Stichting timmert hard aan de weg voor praathuisjes PZC 'n dijk van een krant WISSEL SCHOUWEN WEL VRAAGTEKENS ROND CONSTRUCTIE weekenddiensten Plan culturele bestemming kerk Zierikzee GEMEENTERAAD VERWERPT VOORSTEL COLLEGE regen m antels 30-40% korting VRIJDAG 27 MEI 1983 NIEUWERKERK De gemeenteraad van Duiveland heeft met algemene stemmen goedkeu ring verleend aan de op stapel staande statutenwijziging van de NV PZEM, waarmee zoals bekend een uitkering van 50 miljoen gulden uit de vrije reserves aan de aandeelhouders mogelijk wordt, met de bedoeling daarmee gestalte te geven aan de 'nieuwe' koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen. Overigens riep de door het provinciaal bestuur bedachte constructie om de 50 miljoen via een stichting economische ontwikkeling Zeeland daadwerkelijk naar de KMS door te sluizen, donderdagavond in de gemeenteraadsvergade ring te Nieuwerkerk tal van vragen op. Alleen de PvdA'ers wethouder A. L. den geen enkel probleem met het Bakker en C. J. Hillebrand, alsmede voorstel van gedeputeerde staten de het SGP-fractielid K. Hendrikse had- operatie via deze stichting al' te wik- kelen. De meerderheid van de raad Kerkdienst KAPELLE Zondagmiddag wordt er in de Gereformeerde kerk in Kapelle een interkerkelijke toerustingsdienst gehouden, die werd voorbereid door de werkgroep Kerk naar buiten. .t Biezelinge. van deze dienst draait rondom de vraag: "Samen Gemeente zijn en de blijde boodschap doorgeven, maar hoe? Naar aanleiding van Hand. 2:41- 47. Na affioop is er gelegenheid (CDA, WD en twee SGP'ers) maakte dienaangaande een duidelijk voorbe houd Er zal eerst meer duidelijkheid moeten komen over kwesties als de bestuurssamenstelling van de stich ting economische ontwikkeling en de vooruitzichten van De Schelde werd SiÏÏtfhlma meer aangevoerd L. de Graaf uit Biezelinge. Het thema Hillebrimd ,pvda, en wetfouaer j op 't Hof(cda) verbaasden zich er bijzon der over dat de PZEM moeiteloos 50 miljoen beschikbaar stelt voor de KMS. terwijl de tarieven voor de nahespreKlng De dtenat begint „m ~o„S £5 «ïffïïï (cda) gewaagde van een in wezen 'vreemde zaak' Vraagtekens Burgemeester J. van Bommel plaat- WISSENKEEKE - De muziekvereni- ste zelf ook de nodige vraagtekens bij ging Apollo uit Wissenkerke gee'ft de voorgestelde gang van zaken, vanavond, vrijdag, een concert op de Naar zijn mening is de reservepositie muziektent in de tuin van de bejaar- van de PZEM 'niet slecht', maar toch dentehuis 'VredesteinHet concert bepaald niet 'overdreven geweldig', begint om 19.30 uur. Bij slecht weer En hij had dan ook geen enkele vindt het concert niet plaats. moeite met het standpunt van de Concert Apollo in Wissenkerke Sch.-Duiveland, Tholen St.-Philipsland Alarmnummer Tholen en St.-Philipsland 0011 Artsen Zicrikzee: v a. vr 19.00 uur tot ma 8.00 uur W Bontkes, Zierikzee. tel. 01110-2280; spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: Brouwers haven, L. A. M. Bruel, Markt 32, tel. 01119-1280; Renesse, J L. Flach, J van Renesseweg 6, tel. 01116-1280; Burgh-Haamstede, G. van Beek- Verbeek en J. Ph. P. Stenger.. Burgh- seweg 54. tel. 01115-1861. Spreekuur voor spoedgevallen 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk: v.a. vr. 18.00 uur tot ma 7.30 uur: A. Dorresteyn, Bruimsse, tel. 01113-1280; Trimloop Haamstede HAAMSTEDE - De evenementen commissie van Haamstede hield in samenwerking met Delta Sport een trimloop. Er waren 43 deelnemers. Op de 8 km eindigden Simon Blom en Kees Revnhoud als eersten. Op de 4 km eindigde Joke van de Kasteele als eerste dame op de vijfde plaats. Wim Landman kwam als eerste binnen op de 2 km-loop. De eerstvolgende trim loop is op donderdag 2 juli. Deze begint om 19.30 uur voor de jeugd en om 20.00 uur voor de ouderen. Snelheidscontrole op Tholen: 18 overtreders THOLEN De rijkspolitiegroep Tho len hield donderdagochtend in sa menwerking met de verkeersgroep Middelburg een snelheidscontrole tussen acht en half elf. Men controleerde aan de Oudvosse- meersedijk waar 80 kilometer gereden mag worden Hier reden veertien au tomobilisten te hard Verder werd er gecontroleerd in Poortvliet, in de Stoofstraat. Hier werden vier bekeu ringen uitgedeeld. Stavenisse, St.-Maartensdijk, St.- Annaland, Scherpenisse: (patiënten) dokter v. d. Bel) A. C. J Noteboom, St.-Annaland, tel. 01665-2400. St.-Philipsland en Nw.-Vossemeer: A. van Doesburg. St.-Philipsland, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padt) E. N Mellema. Hertenkamp 7. Tholen. tel. 01660-2377 Dierenartsen Haamstede: M K. Buth, tel. 01115- 2254 v a. zal 9 00 uur. St.-Maartensdijk: A. Rinses, tel. 01666-2596; spreekuur vrijdag 18.30- 19.00 uur en zat. 9.00-9.30 uur. Tandartsen A. Broere, Meekrabstraat 7, Brou wershaven, tel. 01119-1588 Spreekuur voor spoedgevallen zat, en zo, 17.00- 17.30 uur. Apotheek Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-2906, geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17 30 uur. zondag 12.00-12.30 uur en 18.00-18 30 uur. Wijkverpleging Tholen en St.-Philipsland: zr J Schot. Tholen. tel. 01660-2620 Bruinisse en Duiveland: zr. E. v. d. Velde. Schouwenbank 34, Zierikzee, tel. 01110-6397. Schouwen: zr. R. Adriaanse, Gaan- derseweg 1, Dreischor, tel. 01112-1341. Zierikzee: zr. T. de Ronde, School straat 20, Bruinisse, tel. 01113-1729 POPFESTIVAL OUDE TONGE OUDE TONGE - In Oude Tonge wordt zaterdag 11 juni voor de eerste maal een popfestival gehouden onder de naam 'Deltapop'. Optreden zullen 3rd Generation, Nie- temin. Pleemobielz, Mumbo Jumbo en The Managers Het popgebeuren wordt gehouden op het sportveld aan de Van Halenstraat en begint om 11.30 uur tot ongeveer 18.00 uur. meerderheid van de raad om de be slissing tiver de afwikkeling van de steunoperatie via de stichting econo mische ontwikke ling op te schorten. „Dat biedt dan tevens de gele gen heid voor nader beraad in de regio over een vertegenwoordiging van de kleine gemeenten in het stichtingsbe stuur", aldus Van Bommel. De raad Duiveland schaarde zich met algemene stemmen achter het colle gevoorstel niet over te gaan tot een heroverweging van het eerder geno- Culturele vereniging 'Ouwerkerk' bijeen OUWERKERK - De culturele vereni ging 'Ouwerkerk' hield de algemene ledenvergadering in het Dorpshuis. Na de jaarverslagen werden bij de bestuursverkiezingen herkozen me vrouw Hesp-Van Rossum en de heer K. den Boer. De heer A Verkerk stelde zich niet meer herkiesbaar. Verder werden in het bestuur gekozen mevrouw E. van Dongen, de heer H. Hillebrand. mevrouw Van den Bosch- Backer en de heer J M. Holm. Vervolgens werd besloten ook dit jaar weer verschillende activiteiten te or ganiseren, zoals een braderie, een to neelavond en het houden van cursus sen, De avond werd besloten met het vertonen van twee films. Internationaal folklorefestival Op zaterdag 28 mei is er in 'De Stenge' te Heinkenszand een interna tionaal folklorefestival. Dit festival wordt georganiseerd door de volks dansgroep 'Folklorite' uit Heinkens zand, die op deze avond de première brengt van een serie Nederlandse dansen, die de groep zelf tot een programma heeft verwerkt met als thema de vier jaargetijden. Als gasten zullen optreden de Belgi sche groep 'De Veldte' uit Kuurne, die een programma van Vlaamse dansen toont, en de demonstratiegroep 'Vran- je' uit Vlissingen. die een serie dansen uit Joegoslavië en Israel brengt. Het festival begint om 20.15 uur in de grote zaal van het ontmoetingscen trum 'De Stenge' te Heinkenszand. Voor de liefhebbers is er na afloop nog de gelegenheid om actief kennis te maken het volksdansen in de vorm van een volksdansbal. ZIERIKZEE Het Zierikzeese aan nemingsbedrijf SehouwenDuiveland (ASD) beraamt plannen die kunnen leiden tot een 'culturele bestemming' van de Grote Kerk. Het bedrijf heeft dit ter kennis gebracht van het colle ge van b en w. maar ASD-direetielid N. W. de Jonge wenste desgevraagd over de strekking van het initiatief geen nadere mededelingen te doen. De Zierikzeese Grote Kerk is eigen dom van de stichting Oude Zeeuwse Kerken. Voorzitter mr J. van Aartsen zei (nog) niet geïnformeerd te zijn over de stappen van ASD met betrekking tot de toekomst van de kerk, maar hij voegde daar direct aan toe een ge- dachtenvorming dienaangaande van harte toe te juichen. En de stichting zal daar eventueel graag alle mede werking aan verlenen, aldus mr Van Aartsen. Het uitwendige van de Zierikzeese Grote of Nieuwe Kerk is naar bekend geheel gerestaureerd, maar tot nu toe ontbreekt het aan middelen om ook het nog altijd wachtende herstel van het interieur aan te pakken Mr Van Aartsen meende dat de daarvoor ver eiste miljoenen met voor 1985 of 1986 beschikbaar zullen komen. men besluit tot beëindiging van de stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland. Wethouder Bakker (pvda) sprak zich er met de steun van zijn fractielid Hillebrand voor uit de door het stopzetten van de subsidie aan de stichting vrijko mende gelden geheel of gedeeltelijk te bestemmen vopr activiteiten bin nen de welzijnssector. Burgemeester Van Bommel verwoordde het stand punt van de meerderheid van b en w, die de vrijkomende middelen - zo'n 20.000 gulden - aan de algemene dienst ten goede wil laten komen, wat intussen reeds tot uitdrukking komt in de meerjarenbegroting. Maar de burgemeester zegde wethou der Bakker graag toe zijn suggestie te willen overwegen bij het opstellen van de begroting 1984. Welzijnskoepel Bakker maakte in dit verband nog duidelijk dat de wethouders voor welzijnszaken op Schouwen- Duiveland met uitzondering van de betrokken wethouder van Bruinisse er veel voor voelen een welzijnskoe pel te vormen uit de stichtingen jeugd en welzijn ouderen, de emanci patiewerkster en de leider van het project voor haanlozen. Burgemeester Van Bommel deelde mee dat een bedrag van 50.000 gulden ten laste van de zes Schouwen- Duivelandse gemeenten komt in ge volge wachtgelden voor twee mede werksters van de ingaande 1984 op te heffen stichting Samenlevingsop bouw 16 Hengelconcours in Scherpenisse SCHERPENISSE Met 210 deelnt mers werd een internationaal cos cours van hengelsportvereniging 'Dj Zeebaars' in Scherpenisse gehoudal aan 'De Schelphoek'. In het 'Hollanjl Huis' werden de prijzen uitgereiü door voorzitter A. J. Hoogesteger. Uitslagen 1 E. Elich, Bergen op Zoom. 2( Luyks, Halsteren. 3 M Verhagen, Niein Vossemeer. 4 F Reumes. Bavel; 5 P Schot Halsteren. 6 D. v Splunter. Scherpenisse; D Slabbekoom. Goes. 8 P. Bosters. Nieinf Vossemeer, 9 A Petit. Breda: 10 A Visser, Goes r, Naast deze prijswinnaars waren er beke voor. eerste dame: mevr. v Houwelinges |j Bergen op Zooom, eerste Junior: Mare Karremans, Nieuw-Vossemeer, eerste Zeepi baarslid: D v Splunter, Scherpenisse De Zeebaars houdt zaterdag 28 meidi vierde bekerwedstrijd van 14.00 to a 17 00 uur in de Poortvlietpolder. De eerste drie van het kampioenschap in Zaamslag: v.l.n.r Henk Schoonak- ker, Daan Machielsen en Arend Bareman. ZAAMSLAG In Engeland verdie nen de professionals er enorme be dragen mee en het is ondenkbaar dat er in een Britse pub niet met de darts wordt gespeeld. Zo populair is vogel- pieken (de Nederlandse benaming voor het spel) aan de andere kant van de Noordzee. Op het Europese vaste land wordt hel vaak nog niet als een echte sport gezien. Hel blijft meestal bij onderlinge wedstrijden, waarin het resultaat niet al te zwaar weegt. Toch zijn daar uitzonderingen op: in Zaamslag bijvoorbeeld, waar na een onderbreking van een paar jaar sinds vorig jaar weer wordt gestreden om het open kampioenschap van die plaats. Deze week was er zelfs een wedstrijd om het officieuze kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen. Na een span nende strijd werd uiteindelijk Henk Schoonakker uit Zaamslag titelhou der. Vogelpiek is in Nederland bijna altijd een cafésport. Desondanks is het een fascinerende sport, waarbij vooral de zenuwen een belangrijke rol spelen. De concentratie moet optimaal zijn; juist deze factoren waren in Zaamslag in het voordeel van Henk Schoonak ker. Uiterst kalm kwam hij de voor ronden door; viermaal kwam hij tot winst. Dat deden zijn plaatsgenoten Daan Machielsen en Arend Bareman overigens ook. Vandaar ook dat dit trio na vijf ronden uiteindelijk in de finale terecht kwam. De titelstrijd werd gehouden in café De Vergulde Snor. Met deze titel wordt Hem-, Schoonakker voorgedragen voor deel name aan de finale van de strijd om a, het Nederlands kampioenschap, dat ie eind dit jaar vermoedelijk in Rotter, j, dam wordt gehouden. Overigens wisten de orgamsatorer'rl van dit officieuze Zeeuws-Vlaamyf0 kampioenschap te melden dat schijnlijk in oktober de revancheweöP strijden worden gehouden. Ook dr zal cafe De Vergulde Snor in Zaai slag het strijdtoneel zijn._ De uitslag van deze titelstrijd: 1 Henk Schoonakker; 2 Arend Bare man; 3 Daan Machielsen; 4 Ad van de: Bie: 5 Johan de Graaf; 6 Sjaak Geel hoedt: 7 Sipke IJkema; 8 Rob Vermei ren. SCHARENDIJKE De bouw van een nieuw onderkomen voor de jeugdsoos 'Trace' in Scharendijke is op losse schroeven komen te staan. Een voorstel om tot een oplossing van de financiële problemen te ko men, werd donderdagavond door de gemeenteraad van Middenschouwen verworpen. De voornaamste argu menten van de verschillende fracties betroffen het gebrek aan inzicht in.de financiële toestand van de soos en het feit dat het beschikbare geld voor de bouw uit de reserves voor de peulerspeelzaal moest komen. Voor burgemeester en wethouders van Middenschouwen is het nu zaak de nieuwbouw met het soosbestuur te gaan bespreken om daarna met een nieuw voorstel uit de bus te komen. Het bedrag, dat uit de middelen voor de peuterspeelzaal vrijgemaakt dien de te worden, bedroeg 50.000 gulden. De jeugdsoos zou zelf '20.000 gulden bijdragen en voor 30.000 gulden aan werkzaamheden aan de bouw verrich ten 'Trace' zou als huur voor het gebouw 1000 gulden per maand neer tellen, In principe stond CDA, VVD en PvdA wel positief tegenover een nieuw gebouw voor de soos. Alleen de manier waarop het college de tot standkoming voorstelde, beviel hen met. Raadslid A. B. Koster (CDA) opperde zelfs dat op deze wijze de medewerker van de peuterspeelzaal en de jeugdsoos tegenover elkaar wer den uitgespeeld. De PvdA-er W. G. Renden drong aan op een snelle reali- Braderie-rommelmarkt Krabbendijke vanavond KRABBENDIJKE Vanavond (vrij dag) wordt in Krabbendijke een bra derie-rommelmarkt gehouden van 18.00 tot 22 00 uur in de Dorpsstraat. In verband hiermee zal het gedeelte vanaf het kruispunt Noordweg tot Nielandestraat in de loop van de middag voor het verkeer worden afge sloten. Als speciale attractie is er vanaf 16.00 uur een reuzenluchtkussen voor de jeugd. sering van de peuterspeelzaal W. C. van den Bosse (SGP/RPF) kon waar dering opbrengen voor de soos zelf, dus helemaal met voor het voorstel. Burgemeester W. den Boer zag in dat de raad niet zou instemmen en nam het voorstel daarom namens het da gelijks bestuur van de gemeente te rug. ..De wensen van de fracties zijn duidelijk", stelde hij. „We zullen pro beren daar op in te spelen". Over de huisvestiging van de peuterspeelzaal zal het college zich later buigen om dat eerst nog besprekingen over de schoolaccommodaties moeten wor den afgerond. Het bestuur van de peuterspeelzaal ziet het liefst de huis vesting in of nabij een school. De raad had minder moeite met een samenwerkingsovereenkomst voor activiteiten voor haanlozen op Schou wen-Duiveland en Sint-Philipsland. Er werd een bedrag van 70 cent per inwoner voor de periode van één jaar beschikbaar gesteld. Voorts stemde het Middenschouwse gemeentebe stuur in met het voornemen om 50 miljoen gulden uit de reserves van de PZEM te gebruiken voor het behoujr van de werkgelegenheid bij de Ki ia ninklijke Maatschappij de Schelde 1 a Vlissingen. Wel betoogde CDA, WI en PvdA dat het wenselijk is dat di Zeeuwse gemeenten als aandeelhou ders inzicht krijgen in de financièli van de PZEM. NCVB Kamperland KAMPERLAND De NCVB Kam perland hield haar maandelijkse ver gadering in het De Casembroothuis t( Kamperland. Sprekers waren me 1 vrouw Van Wezenpoel en de 1 Havenaar uit Middelburg van werkgroep Steun aan Israël. Zij ver- telden over het leven en werken ii Israel aan de hand van een dia-seriq terwijl men ook in Israel vervaardit voorwerpen en artikelen kon kopen De presidente, mevr. C. Sandee-de Kam gaf aan het einde van de verg* dering de voorzittershamer over a; mevr. M. P. Burger-de Dreu, nadat .zes jaar lang presidente van de afde|ne ling is geweest. JAARVERSLAG '82 WELZIJN OUDEREN THOLEN SINT-MAARTENSDIJK De stichting welzijn voor ouderen Tholen heeft zich in 1982 uitvoerig gebogen over praathuisjes voor be jaarden op het eiland. In Scherpe nisse werd een dergelijke voorzie ning gebouwd en medio november geopend. Verder werd aan ouderen in Sint-Maartensdijk gevraagd naar hun mening over de gewenste plaats en inrichting van een praat huisje aldaar. In de aanbiedingsbrief bij de begro ting 1983 van de gemeente Tholen stond op de lijst van de uit te voeren kapitaalswerken, waarvoor nog geen krediet was verleend, de bouw van huisjes in Poortvliet, Sint- Annaland en Stavenisse. Na ge sprekken met oudere mensen uit Poortvliet, bleek evenwel dat er geen behoefte aan een praathuisje in dat dorp was. Het is daar niet gebruikelijk dat oudere mensen el kaar-dagelijks op een vaste p'aats ontmoeten. Wel trekken enkele ou deren bij goed weer naar de dijk. Omdat zij dit alleen bij mooi weer doen, blijkt een praathuisje overbo dig. De stichting voert nog steeds gesprekken over de ontmoetings plaatsen met bejaarden in Stavenis se. Sint-Annaland en Oud- Vossemeer. Een en ander vermeldt het jaarver slag 1982 van de stichting Het schrijven geeft een uitgebreide weergave van hetgeen zoal in het vorig jaar werd uitgevoerd. Daarbij behoort ook het werk van de plaat selijke commissies welzijn voor ou deren In Tholen werd in 1982 zo'n commissie opgericht. De leden daarvan besproken onder meer het ontbreken van voldoende zitban ken in het dorp en de onduidelijke en onveilige wegsituaties. De kwes tie van de zitbanken, verzoeken om het opknappen van moeilijk begaanbare voetpaden en verande ring in de groenvoorziening tussen de bejaardenwoningen in de burge meester Van Vrijberghestraat wer den bij de gemeente aanhangig ge maakt. De gemeente verbeterde op mondeling verzoek de ontluchting van het praathuisje in Tholen. Verpleegtehuis Prettig vinden dc samenstellers van het verslag het feit dat er ministeriële toestemming is ver leend om op Tholen een verpleegte huis op te richten. Met behulp van een twintigtal vrijwilligers had de stichting de mening van de oude ren op Tholen hierover gepeild. „We hopen dat jict onderzoeksrap port tot de beslissing heeft bijge dragen", aldus het verslag. Bij de werkzaamheden van de stich ting behoorde in 1982 ook het bevor deren van de samenwerking en overleg tussen ouderenorgamsaties. Negen keer kwamen verschillende mensen yan bejaardenoorden bij een om de knelpunten te bespreken, zoals de bezuinigingen in de ver- pleegafdellng van Ter Anker in Tho len. vaderdag fotostudio hans nijs Beukenhof 15 goes-zuid tel. 01100-20077 De HONDA 4-tokt buitenboordmotor: volgens de test, het allerbest Saab 900 GLS 5-drs. geel 1981 Saab 99 GL gas rood 1980 Honda Civic 3-drs. blauw 1980 Honda Accord Sedan DC rood1981 Ford Fiësta 1.3 S geol 1978 Mazda 626 gas blauw1981 Renault 20 grijs1980 VW Golf groen 1980 Citroën Break diesel 1979 ANWB-GEKEURD BOVAG-GARANTIE AUTOBEDRIJF Mr. F. J. Haarmanweg 56, Terneuzen, tel. 01150-18888 V,erkoper A. Tieleman, tel. 01150-17919 Zwemmen in het Ganzebad In verband met de weersomstandigheden is de opening van hefbuitenbad van 't Ganze bad uitgesteld. Ongeacht de weersomstandigheden is nu de openingsdatum vastgesteld op 30 mei 1983. De korting op de abonne menten is verlengd tot maandag 6 juni. Het gemeentebestuur van GEMEENTE •V GOES 'n aanbieding iwmcdcbias Lange Vorststraat - Goes Toestemming KvK 15/5 - 4/6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24