'Terneuzen de dupe van kolenhaven Sloegebied' JAZZFESTIVAL Ook dit jaar actie politie tegen onafgesloten auto's Financiële last RSV te zwaar voor marinebudget 'Behoud ketelbouw in Vlissingen en Hengelo mogelijk' 'De Neger' heeft het weer gezellig druk Ontslagaanvraag Glasfabriek moet op z'n minst gehalveerd NIET OPNEMEN PZC/provincie RAAD NAM MOTIE AAN: DOELGERICHTE CONTROLE IN ZOMERMAANDEN r'b: VRIJDAG 27 MEI 1983 15 TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen vreest dat de aanleg van een nieuwe kolenhaven in het Sloegebied enorme gevolgen zal hebben voor de haven van Terneuzen. De raad nam donderdagavond met algemene stemmen een motie aan, waarin de plannen werden afgekeurd. De tekst van die motie wordt verstuurd aan de minister van economische zaken en die van verkeer en waterstaat, aan de Tweede Kamer en provinciale staten. De beide ministers en tal van instan- niet de bedoeling van regering, parle- middelen een deel van de mfrastruc- ties ontvingen een paar weken gele- ment en provinciaal bestuur zijn met tuur en bestaande voorzieningen in den ook al een boze brief van b en w de inzet van rijks- en provinciale Terneuzen en de gehele regio Zeeuw van Terneuzen, die ook toen al de plannen afkeurden. De raad deed het donderdagavond nogeens dunnetjes over. PvdA-er J. M. Hamelink diende de motie, medeondertekend door alle overige fracties, in. Volgens de raad is de capaciteit van de nieuwe haven in geen verhouding met het beoogde doel: 'de eventuele aanvoer van onge veer 835.000 ton kolen ten behoeve van een om te bouwen elektriciteits centrale van de PZEM'. De raad vreest dat door de fikse steun die provincie en rijk zullen verlenen de concurrentieverhoudingen in het Westerscheldegebied ernstig zullen WEMELDINGE Naar de mening worden verstoord. van het PvdA-kamerlid A. van der Wat Terneuzen betreft zal, volgens de Hek kunnen de ketelbouwactivitei- raad, niet alleen de kolentrafiek wor- ten in Vlissingen en in Hengelo beide den bedreigd, maar zal ook een aantal behouden blijven. Zeker de eerstko- andere activiteiten de dupe worden, mende jaren is er naar het zich laat De raad sprak in dat verband van 'een aanzien werk genoeg voor twee in de ernstige slag, die gevolgen zal hebben ombouw van de conventionele cen- voor de werkgelegenheid in geheel trale bij Borssele, de centrale op de sch-Vlaanderen te vermetigen dan wel grote schade toe te brengen. Dat zou bovendien in strijd zijn met de doelstellingen, neergelegd in het Structuurschema Zeehavens, waarin onder meer een toename van de kole- noverslag in Terneuzen met 50 pro cent wordt voorzien" Terneuzen vindt dat de voorbereidin gen moeten worden gestaakt totdat onomstotelijk is vast komen te staan dat 'in redelijkheid nationaal- economisch gezien de aanleg van de haven noodzakelijk is voor de aanvoer van brandstof voor de omgebouwde centrale'. Schelde Zeeuwsch-Vlaanderen' Citaat uit de motie: „Het kan toch Maasvlakte en de Flevocentrale tot met kolen gestookte elektriciteitsfa brieken. Ondertussen moet gezocht worden naar nieuw werk voor de grote ketelbouw. „Het zou jammer zijn", zei Van der Hek donderdag avond tijdens een vergadering van de Kapelse PvdA-afdeling in Wemeidin- ge. „om de kennis en ervaring ofwel in Vlissingen ofwel in Hengelo verlo ren te laten gaan". AXEL - B en w van Axel vinden het Het vinden van nieuwe activiteiten hoogst'onbevredigend'dat de kleine v°or de ketelbouw is een van de semeenten geen enkele inbreng heb- gerichte investeringen waarvoor Van ben in de stichting voor economische der Hek z'cd sterk maakt. Dergelijke ontwikkeling Zeeland en dat het pro- investeringen moeten niet alleen lei- vinciaal bestuur daarin de absolute den tot handhaving van de werkgele- meerderheid vertegenwoordigd. Wrevel b en w van Axel over Zeeuws steunfonds Schelde Het college vindt dat, waar de ge meenten via die stichting financiële steun verlenen aan de koninklijke maatschappij De Schelde in Vlissin gen. die daar ook een stem in moeten hebben. De Zeeuwse steun aan De Schelde beloopt een bedrag van 50 miljoen gulden. Dat geld komt ten laste van de vrije reserves van de PZEM. Die dagl energiemaatschappij keert aan de aandeelhouders (de gemeenten) per aandeel een bedrag uit van 17.000 gulden, waarbij het provinciaal be stuur er van uit gaat dat de aandeel houders het totaalbedrag renteloos lenen aan de stichting voor economi sche ontwikkeling Zeeland. Voor de gemeente Axel komt dat neer op een bedrag van 952.000 gulden. B van Axel willen dat bedrag vooralsnog 'onder voorbehoud' aan wenden om het voortbestaan van De Schelde mede te garanderen. Maar, laten b en w in het raadsvoorstel doorschemeren, het laatste woord de bestuurssamenstelling van de stichting is nog niet gesproken De raadsvergadering in het voormalig waterschapsgebouw begint om 19.00 nek, 20.09 dag De raad plaatste ook wat kantteke ningen bij de steunverlening aan 'De Schelde' via de stichting voor Econo mische Ontwikkeling Zeeland. Ter neuzen draagt ivia-via) ruim ander half miljoen bij. De verschillende frac- ties plaatsen wat vraagtekens bij die eenheid, maar ook tot verbetering transactie en vooral de garantie dat van de concurrentiepositie van de dat 'geleende' geld mettertijd ook Nederlandse industrie. Een verbete- inderdaad zal terug worden gestort, ring die hij beschouwde als een nood- De yVD-er W. de Zeeuw bijvoorbeeld: zakelijke voorwaarde om te komen jk keb begrepen dat deze structuur tot werkelijk economische herstel, eenmalig is. Deze hele transactie Het kamerlid liet blijken niet veel heil komt zeker niet in aanmerking voor te verwachten van uitsluitend terug- een schoonheidsprijs", dringen van het financieringstekort En ook de pVdA-er J. M. Hamelink van de overheid. Hij vond dat de sprak van'een heel vreemde construc- regering pensioenfondsen en verzeke- tle- En ook het CDA had reserves en ringsmaatschappij niet langer alleen vooral kritiek op het beleid van de maar geld moet laten steken in lopen- pzem in deze. Burgemeester C. Ocke- de uitgaven, maar in maatregelen die ioen was k0rt. Hij had toch wel enig tot herstel van de economie kunnen vertrouwen in de hele zaak. leiden. In dat verband merkte hij op het oneens te zijn met minister Smit- Kroes van verkeer en waterstaat, die onlangs heeft gezegd dat er wat haar betreft wel wat minder geld in de waterzuivering kan worden gesto ken. Fout, vond Van der Hek, en wel om drie redenen: het blijft noodzake lijk om vervuild water te zuiveren, het bedrijfsleven kan de opdrachten voor dc bouw van zuiveringsinstalla ties niet missen en zonder activitei ten op dit gebied kunnen ook geen nieuwe technologische vondsten worden gedaan. Het sociaal-democratische kamerlid liet blijken het volkomen oneens te zijn met stromingen binnen zijn partij die om milieuhygiënische redenen de bouw van kolencentrales van de hand wijzen. „Het is technisch mogelijk de rookgassen van dergelijke centrales voldoende te ontzwavelen" betoogde hij. „Het is een mooie opdracht voor de Nederlandse industrie om daar de apparatuur voor te ontwikkelen. De kosten daarvan moeten dan welis- niet in de elektriciteitstarieven Zeven maanden gevangenisstraf voor poging tot mishandeling DEN HAAG Het Haagse gerechts hof heeft de 38-jarige M. J. W. uit Vlissingen wegens poging tot zware mishandeling veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf. De recht bank in Middelburg had verdachte veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf wegens po ging tot doodslag. De Vlissinger had in bar 'De Schuur' ruzie gekregen, toen hij zag dat zijn vroegere vriendin met een ander zat. Hij trok een mes en zwaaide daarmee in het rond. Volgens W. had hij een groot slagersmes gevonden op straat en zwaaide ermee, omdat hij werd aangevallen. De procureur-generaal eiste niettemin twee jaar gevangenis- worden verwerkt, maar door gerichte straf. Uiteindelijk werd verdachte ver investeringen van de overheid worden oordeeld tot zeven maanden gevange- opgevangen". nisstraf. Deken J. Aarts 25-jaar priester MIDDELBURG - Ter gelegenheid van het feit dat de deken van Zeeland J. Aarts uit Middelburg 25 jaar geleden tot priester werd gewijd, wordt er zondagmiddag lom 14.30) een eucha ristieviering gehouden in 'De Hoek steen'. Bisschop Ernst van Breda zal de viering bijwonen. Om 17.30 uur volgt er een receptie, eveneens in 'De Hoeksteen' Inbraak in gebouw MTS in Vlissingen VERENIGING MARINEPERSONEEL: LUNTEREN (ANP) „Wij vinden het onverantwoord dat de financiële last van RSV hoofdzakelijk gaat rusten op het marinebudget. RSV is een nationaal probleem en_geen marine probleem. Wat gebeurt er met de koninklijke marine, met mijn baan, als er nog meer geld opgebracht moet neleiding verschillende keren inlich tingen heeft gevraagd, is gebleken dat die voorlichting pas kwam toen tege lijk de publiciteitsmedia werden inge licht. De VBZ is van mening dat die informatie eerder aan het marineper soneel gegeven had moeten worden. Het, voornemen de Breguet stuk voor worden om de koninklijke Maat- stuk af te schaffen heeft te maken met schappij De Schelde te laten voortbe staan? Vragen die het RSV-drama bij de marine-mensen opwerpt". Dat zei de nieuwe voorzitter, Sjaak de RSV-problematiek, waarmee een topje van de ijsberg zichtbaar is ge worden. Als we de berichten uit de publiciteitsmedia en de geruchten- VLISSINGEN - Bij een inbraak in het schoolgebouw van de MTS aan de Marconiweg in Vlissingen hebben on- Donk, van de belangenvereniging stroom mogen geloven dan zullen de voor marinepersoneel (VBZ), donder- gevolgen voor de koninklijke marine dag tijdens de algemene vergadering ingrijpend zijn", aldus de nieuwe in Lunteren. Tijdens deze vergade- voorzitter. voor te lichten voor zij uit de media moeten vernemen wat de plannen en voornemens zijn. Scheidend voorzitter Richard Sohicr greep het nijpend onderdelen-tekort bij de marine 'bij de horens'. Het probleem met de onderdelenvoorzie- ning voor de Leopardtanks van de landmacht is niets vergeleken bij een dergelijk probleem zoals dat bij de marine voorkomt, en dat alleen maar erger wordt. Tegenwoordig moet het ene schip 'gekannibaliseerd' worden om het andere naar zee te brengen. Toots Thielemans. donderdagavond in actie in Terneuzen. Oppassu mensu!" Als een druk baasje loopt Frank Koulen te gebaren in zijn café 'Porgy and Bess' in Terneuzen, waar op dat moment donderdagavond omstreeks half tien het elfde jazzfestival op het punt van losbarsten staat. Zoals gewoonlijk moet er op het laatste moment nog van alles en nog wat geregeld worden. Het toegestroomde publiek 'le tout Terneuzen' lijkt aanwezig dat zich bij de bar ophoudt wordt beurtelings van de ene naar de andere kant gestuurd. De band die zojuist haar optreden heeft beëindigd, sjouwt haar spullen dwars door de aanwezigen heen naar buiten. Het was 'Mare Verscheidens Jazz Trio' (Marc Bonne drums, Gino Mehauden altsax, vocal, en Mare Verschelden orgel) dat het festival officieel openblies, als voorprogramma van de vermaarde mondharmo- nikaspecialist Jean 'Toots' Thielemans, ooit Belg, maar nu Amerikaan. Het aangename pauzemuziekje van Mare Verschelden en zijn muzikale companen wordt opgevolgd door schetterende, hitsige jazz uit het 'swing-era' Frank Koulen. liefkozend 'de neger' genoemd door zijn vele vrienden, heeft het er druk mee. Als geestelijk vader voelt hij zich dubbel verant woordelijk voor het festival. Was hij het immers niet die elf jaar geleden het idee van een Jazzfeest baarde? In leder geval is 'Porgy ana Bess' het centrum van de feestelijkheden. Intussen is het festival uitgegroeid tot een hoogtepunt in het lokale kroegleven, niet in de laatste plaats dat van 'Porgy and Bess'. Een keer per jaar wordt de rustige gemeen schap van dit nijvere oppassende stadje echt wakker en laat zich meeslepen op de broeierige ritmes en suggestieve klanken van de jazz. Al moeten de dagelijkse dingen evenmin uit het oog worden verlo ren. Het festival kon pas tegen tienen van start gaan. want wethou der A. Rekveld had belangrijke ver plichtingen de raadsvergadering in Terneuzen Na afloop spoedden de verhitte raadsleden en de wethou ders zich linea recta naar het feestje bij Frank. 'Toots' Thielemans beziet de volks oploop met welgevallen en afstand. Terwijl zijn bandleden volgens goed Amerikaanse gewoonte de buiten wereld op sterk water hebben gezet met een 'Walkman', waarop geest driftig meedeinend wordt geluisterd naar Pat Metheny en andere moder ne jazz-musici. vertelt hij nèt uit Parijs te komen voor een plaatop name met de rockartiest Billy Joel. „Hij h'hd gezegd: ooit wil ik een plaat maken met Toots Thiele mans". vertelt de vriendelijke mondharmonicaspeler, een beetje trots. „Nou had ik geen tijd om naar New York te gaan. dus is Billy Joel met zijn producer Phil Ramone naar Parijs gekomen". Het nummer heet 'Leave a tender moment alone' en komt uit als de nieuwe single van Joel. De toekomstplannen van Thiele mans? „Een beetje rusten..." Druk gehad? „Ja. heel erg. Ik ga nog naar Engeland, en daarna het jazzfesti val in Stockholm, en dan is het.. Hij maakt een fffffft-gebaar. Terwijl 'de neger' met een hand vol koperen aansluitingen door de menigte wurmt het koolzuur voor de druk op het bier is op maakt Thielemans en zijn groep zich klaar. Het café is intussen stampvol. Wethouder Rekveld houdt een praatje, besloten met de officiële openinghandeling: het aankondigen van Thielemans. Voorwaar een hele eer voor een gewone Terneuzense wethouder. Het publiek stroomt toe. Thiele mans stelt zijn band voor: „Ik speel het liefst met de combinatie van musici die ik nu bij me heb", vertelt hij eerder Rob Francken, Theo de Jong, en de fabuleuze drummer Bruno Castelucci. Het publiek reageert zoals het op een topartiest behoort te reageren: stilte onder het spelen, en eerbiedi ge applausjes als iemand een solo heeft gespeeld. „Voor veel liefheb bers is dit hèt concert van dit festival", schreef de immer vriende lijke organisator Frans de Ruyter in het programmaboekje. Voor de komende dagen staat er nog heel wat goeds op het program ma. Vrijdag (vandaag) een open luchtconcert, en 's avonds onder meer de Max Collie Rhythm Aces in 'Porgy', zaterdag een rondgang door Terneuzen. een openluchtcon cert en de band van Lillian Boutté in 'Porgy', en zondag de uitsmijter: 'een optreden van de uitvinder van de 'salsa'-muziek: 'Machito and hls Salsa Big Band' in Porgy and Bess. John Verhoeven BONDEN EN ONDERNEMINGSRAAD: ring nam Van Donk het voorzitter schap over van Richard Sohier, die deze functie ruim vijf jaar bekleedde. VBZ er begrip voor heeft dat de bekenden in de nacht van woensdag De nieuwe voorzitter stelde tijdens de marineleiding tijd nodig heeft deze op donderdag een bedrag van 25 bijeenkomst ook de voorlichting aan gigantische operatie uit te werken en gulden buitgemaakt. De daders kwa- het marinepersoneel aan de kaak. Met ter besluitvorming aan de politiek men binnen door een raam te forceren name uit de gebeurtenissèn rond het voor te leggen. Hij waarschuwde er en doorzochten verschillende kanto- vliegtuig Breguet Atlantic, waarover echter wel voor dat het zal moeten Zo kon onlangs het geleidewapenfre gat 'De Ruyter' pas voor een missie Van Donk wees er tot slot op dat de naar zee gestuurd worden, nadat een ren en bureaus. de belangenvereniging VBZ de mari- lukken het marinepersoneel hierover aantal e-sentiële onderdelen van het andere geleidcwapenfregat 'Tromp' waren overgenomen", aldus schei dend voorzitter Sohier. Hij sprak voorts de hoop uit dat 'Den-Haag' de marine nu eens de middelen geeft die het nodig heeft. GOES „Dit foldertje is op 'n uiterst eenvoudige manier in uw auto be land. De deur was niet op slot. Dit keer ligt er wat in, volgende keer is er wat uit. De gelegenheid maakt de dier'. Autobezitters die in de komen de maanden juni, juli en augustus hun voertuig onafgesloten laten staan, hebben een grote kans dat ze bij terugkomst een pamflet met deze tekst in hun auto aantreffen. In het kader van de actie 'Auto Open?' probeert het regionaal bureau voor koming misdrijven (RBVM) geduren de de drie zomermaanden op een dergelijke wijze de nonchalante au tobezitter te wijzen op dc noodzaak een goed afgesloten auto. Vanuit de gedachte dat het voorko men van misdrijven zeker zo zinvol is als het opsporen van de daders heeft unUeiUcien van gemeen teen rijkspolitie, besloten de vorig jaar gestarte actie 'Auto Open?' ook dit zomerseizoen door te laten gaan. De bedoeling is om de mentaliteit van de autobezitters zodanig te beïnvloe den dat zaken zoals onafgesloten au to's steeds minder voor gaan komen. Hel risico dat uit het voertuig geld of goederen worden gestolen wordt, vol gens het RBVM. op deze manier ver kleind. Ook een belangrijke bijwer king van een afgesloten wagen is. naar de mening van het RBVM. dat een eventuele potentiele dader van zijn daad afgehouden wordt. De middelen waarmee het doel be reikt moet worden zijn niet alleen foldertjes, die in onafgesloten auto's worden gedeponeerd. TV-spots. dia series in de bioscopen, ander folder materiaal en waarschuwingsborden algcsiuLcn uuii eruit mensen ervan overtuigen hun auto op slot te doen. Tijdens de drie actie maanden gaan politiemensen op pad om doelgericht de auto's te controle ren De vakantiemaanden zijn geko zen omdat zich in Zeeland juist dan een grote hoeveelheid toeristen op houdt die. volgens regionaal coordi nator T. Stehouwer. doordat ze op vakantie zijn nogal eens zorgeloos met hun spullen omspringen. De waarschuwingsborden zullen dan ook worden geplaatst bij drukke duin overgangen, campings en grote par keerplaatsen. Terreinen, die volgens het politiejargon 'misdrijfgevoelig' zijn. Vruchten De actie 'Auto Open?' heeft al duide- öienouiSL. „vu.. „v^uiiuoleerde auto's in 1980 bleek maar liefst 33 procent onafgesloten te zijn. In 1982. het eerste actiejaar. was dat percenta ge teruggelopen tot 15" Cijfers over de aangiftes van diefstal van en uit auto's tonen aan dat in 1981 1049 mensen aangifte deden, tegen 1028 in 1982 Een lichte daling, die volgens Stehouwer mogelijkerwijs het nut van dergelijke acties aantoont. De actie van deze zomer zal, in tegenstelling tot vorig jaar, gevolgd worden door effectmetingen, waarbij wordt nage gaan of het publiek de borden gezien heeft en of ze invloed hadden op het afsluiten van de wagen en het uit het zicht leggen van de 'buit' Ook gaat het RBVM onderzoeken hoe het pu bliek een dergelijke actie ervaart. De actie 'Auto Open?' valt samen met campagne 'vakanticactiviteiten en SAS VAN GENT De industriebon den en de ondernemingsraad van de Glasfabriek in Sas van Gent vinden dat de ontslagaanvrage voor 76 per soneelsleden met minstens de helft moet worden teruggebracht. Dat is de essentie van het tegenrapport dat bonden en ondernemingsraad maan dag zullen aanbieden aan algemeen Aanklacht tegen ex-informatrice VVV in Zierikzee ZIERIKZEE Bestuurslid H. Schot van VVV Zierikzee heeft persoonlijk gerechtelijke stappen ondernomen legen de ontslagen informatrice M. van der Pol-Elshoul. Hij acht zich zeer aangetast in zijn eer en goede naam door uitspraken van de ex- informatrice in het Algemeen Dag blad. Naar aanleiding daarvan heeft hij een aanklacht tegen de ex- informatrice gedeponeerd bij de offi cier van -justitie in Middelburg. De bij vonnis van de kantonrechter Zierikzee per 1 juli ontslagen, maar reeds begin april uit het VVV:kantoor gezette mevrouw Van der Pol. be schuldigt - zoals gemeld het bestuur van fraude tot een bedrag van 30.000 tot 50 000 gulden Bovendien beticht zij in de berichtgeving hierover van het AD met name de heer Schot van 'handtastelijkheden' En volgens de ex-informatrice zou zij daaraan bloot gesteld zijn geweest gedurende een periode dat Schot - vice-voorzitter - door het bestuur als 'bewaker' naast haar was gezet In het artikel zegt mevrouw Van der Pol: „Die man (Schot, red.) heeft op alle mogelijke manieren geprobeerd mij het leven zuur te maken. Daar hoorden zelfs handtastelijkheden bij".i De Heer Schot wenste geen commen taar op een en ander te leveren Maar hij maakte volstrekt duidelijk de be weringen van de ex-informatrice on- directeur J. Swanborn. De bonden vinden de ingreep van de directie van de Glasfabriek volstrekt onaan vaardbaar. "De directie", aldus dis trictsbestuurder Peter Koning van de industriebond FNV. "heeft met 76 ontslagen zeker vijftig procent te hoog gegrepen". Hij zei dat donderdagavond in een ledenvergadering van de FNV in het Sasse verenigingsgebouw De Rose- laer enkele uren nadat hij met zijn collega's van de Belgische vakbonden en de industriebond CNV over de collectieve ontslagaanvrage overleg had gevoerd met de directie van de Glasfabriek. Die wil op kortetermijn in een tweede reorganisatie opnieuw 76 personeelsleden ontslaan Bij een eerste ingreep enkele maanden gele den verloren 69 werknemers hun baan. Bonden en ondernemingsraad twijfe len ernstig aan het voortbestaan van de Glasfabriek als de tweede ontslag golf geheel wordt doorgevoerd. Zij baseren die stelling met name op de grote diversificatie aan produkten bij het bedrijf. Koning gisteravond: „We hebben de directie duidelijk gemaakt dat we met deze reorganisatie niet akkoord kunnen gaan Het. lijkt een totaal onlogische ingreep als je kijkt wat. er bij het bedrijf daarna nog overblijft. Hij citeert daarbij de voormalige Glasfabriek-directeur Kok die in de cember vorig jaar bij de eerste reorga nisatie zei dat voor een tweede in greep geen geld meer voorhanden zou zijn Koning geeft enerzijds wel toe dat de Glasfabriek in een slechte financiële situatie verkeert, kan der halve wel billijken dat er maatregelen genomen moeten worden, maar ont kent anderzijds de noodzaak tot een ingreep van een omvang die de direc tie nu voor ogen heeft. uitvoerbaar met een minimale of zelfs een onderbezetting in het be drijf". Ondernemingsraadsvoorzitter Frans van Kollem onderschrijft dat. Hij vindt dat het tegenrapport van zijn raad en de vakbonden concrete argu menten aanvoert om het voorstel van de directie te kunnen weerleggen „Het budget voor volgend Jaar en de rest van .'83 biedt geen ruimte om mensen tè ontslaan" De bonden pra ten volgende week dinsdag opnieuw met de directie van de Glasfabriek Waanidee I)e districtsbestuurder: „De directie verwacht na de reorganisatie een omzetstijging van drie procent en een gelijke afname van het ziektever- Nog 168 mille van provincie voor leiding Goes MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de provincie heeft de Zeeuwse staten voorgesteld 168.000 gulden .achterstallig' te subsidiëren in de kosten van de aanleg van de afvalwaterleiding Goes's Gravenpol der naar de Westerschelde. Deze leiding is begin 1976 voltooid. De provincie heeft in navolging van het rijk al eerripr subsidie gegeven, tot een totaal van ruim 1.2 miljoen. Het college licht toe. dat deze nadere subsidie het gevolg is van een conflict over de eindafrekening lussen de ge meente Goes en de aannemer, nadat in 1974 bij het afpersen van de leiding lekkages waren geconstateerd Daar over is een procedure aangespannen bij de Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven In dat geschil is het - aldus gs - niet tot een eindvonnis gekomen, na een tussenvonnis is men tot een schikking gekomen. In af wachting van de betaling van het rijksaandeel - een aanvullend bedrag van 5 ton - hebben gs geen voorschot op de provinciekosten geveven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23