Nieuw onderkomen voor 'De Vliedberg' in Goes Zestigjarig echtpaar in IJzendijke gehuldigd W oningbouwcorporatie verder op fusie-pad Wissel Zeeuws- Vlaanderen Terneuzense braderie in teken sport Golfslagbadals nieuwe sleehtweer-aceommodatie WOENSDAG 25 MEI 1983 GROEIENDE BEHOEFTE SPECIAAL VOORTGEZET ONDER WIJS GOES De behoefte aan speciaal voortgezet onderwijs voor kinderen met leer- en gedragsstoornissen op de Bevelanden is nog steeds aan het toenemen. Dat blijkt uit de voortdurende groei van school De Vliedberg in Goes. Deze school voor speciaal voortgezet onderwijs (officieel voortgezet buitengewoon onderwijs voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden - vbo-lom) is in 1979 met 47 leerlingen begonnen. Toen nog als afdeling van de lom-school Anne Frank. Momenteel telt de Vliedberg 114 leerlingen. Na de zomervakantie komen er nog eens 22 bij. Sinds eind vorige maand is de school gehuisvest ln een nieuw onderkomen in het gebied tussen de 's Heer Hen- dnkskinderendijk en de Westsingel Hoewel het om zoals dat heet ver plaatsbare noodbouw gaat. is het complex een aanzienlijke verbetering in vergelijking met de behuizing van de afgelopen vier jaar. De Vliedberg had het voorlopig moeten stellen met de voormalige hbs aan de Albert Joachimikade, een door een lange reeks van gebruikers volkomen uitge woond gebouw. Vooral de laatste maanden was de situatie er volgens schoolleider J. Huiskens vrijwel on leefbaar door sloop- en heiwerkzaam heden in verband met de bouw van het nieuwe stadskantoor. Volgende week donderdag zal het pas voltooide Vliedberggebouw officieel in gébruik worden genomen De groei van de school zit 'm volgens Huiskens onder meer in het feit dat steeds meer kinderen moeite hebben met de stap naar het gewoon voortge zet onderwijs. ..Vergeleken bij de lage re school worden daar ineens heel andere eisen aan een kind gesteld legt hij uit ..In het voortgezet onder wijs wordt veel zelfstandigheid van de kinderen verwacht. Ze moeten echt stevig m hun schoenen staan" SAR '72' Kloosterzande hield clubkampioenschap KLOOSTERZANDE De tafelten- nisvereniging 'SAR '72' uit Klooster- zande hield zijn jaarlijkse clubkam- pioenschappen in de sporthal 'De Hinde' in Kloosterzande. De met dis- pensatie bij de senioren spelende Pas cal Neve werd op een overtuigende wijze de nieuwe clubkampioen. Niet alleen in de gebruikelijke voorronden maar ook in de finalewedstrijden wist hij alle partijen in winst om te zetten zonder zelfs maar één game af te slaan Op een verrassende tweede plaats eindigde de 13-jarige Octaaf Eggermont met zes overwinningen. Derde werd de in het eerste senioren team spelende Mare Maas met vier - overwinningen. Opmerkelijk tijdens het kampioenschap was vooral dat maar liefst vier junioren zich wisten te plaatsen bij de laatste acht die uit kwamen in een finale achtkamp. Eindstand clubkampioenschap' 1 Pascal Neve, 2 Octaaf Eggermont. 3 Mare Maas. 4 Rino Jonkheym 5 Johan 't Hooft, fi .loop Maas, 7 Wlm 't Hooft, 8 Anja van de Vijver Zaalvoetbaltoernooi Sint-Jozef Mavo Hulst HULST Het team van Mark Ever- aard. verder bestaande uit Pascal Delforge. Ivo de Wilde. Alex van de Veeken, Carl de Booy. Jean-Paul d'Hondt, Fred Andriessen en Ron van Beek. is winnaar geworden van het Sint-Jozef Mavo-zaalvoetbaltoemooi dat gespeeld werd in de sporthal 'Den Dullaert' in Hulst. In de eindstand totaliseerde het team van Everaard acht punten wat net voldoende was voor de overwinning. Aan het toer nooi werd deelgenomen door drie leer lingenteams, een lerarenteam en twee teams bestaande uit ouders die ook nog als voetballer actief zijn. Het winnende team, de eindexamenklas- sers, nam daarmee op een sportieve wijze afscheid van de school. Na vier van de vijf wedstrijden waren ze onbe reikbaar voor de concurrentie Eindstand: 1 team Ëveraerd 5-8 pun ten, 2 team d'Hooghe 5-7. 3 team de Clippelaar 5-7, 4 team Steyns 5-5, 5 team Andriessen 5-2. 6 team Geubels 5-1. Bezinnings weekeinde jongerenpastoraat STOPPELDIJK Het jongerenpas toraat van Stoppeldijk. Boschkapelle en Hengstdijk hield ter afsluiting van het seizoen een bezinningsweekeinde op de Napoleonhoeve in Breskens. Ongeveer veertig jongeren van 12 tot en met 15 jaar, onder leiding van acht leidersisters), een jongerenpastor en mevrouw Roelands, hebben die dagen doorgebracht met serieuze gesprek ken en ontspanning. Hoogtepunten daarbij waren een zeskamp op het strand en de religieuze op zondagmor gen. door de jongeren zelf in elkaar De Vliedberg krygt jaarlijks ongeveer 60 nieuwe leerlingen Daarvan is onge veer 30 procent afkomstig uit het lom-onderwijs. Verreweg de meeste anderen komen uit het gewoon lager onderwijs. Slechts enkele leerlingen hebben al enige tijd op een school voor gewoon voortgezet onderwijs ge zeten. De scholieren van de Vliedberg - Huiskens onderstreept dat - zijn kinderen met een normale intelligen tie. „Maar om de een of andere reden komt dat er niet helemaal uit. Het motortje loopt met zoals "t lopen moet", aldus de schoolleider De kin deren kunnen problemen met de leer stof hebben of met hun sociaal- emotionele ontwikkeling in de knel zitten. Ook zijn er leerlingen bij die extra aandacht en begeleiding nodig hebben of die zich in de kleine groe pen en met de vaste groepsleerkrach ten die het speciaal voortgezet onder wijs kent beter op hun gemak voelen dan bij een grote scholengemeen schap Handelingsplan Naar aanleiding van onderzoeken door de schoolarts, de psycholoog, een maatschappelijk werker en de schoolleider wordt voor ieder kind een zogenaamd handelingsplan opge steld. Dat is een programma, afge stemd op de problemen van een be paald kind. Bij iemand met een ach terstand op het gebied van rekenen zal daar extra aandacht aan worden besteed. En een kind met faalangst zal om wat zelfvertrouwen te winnen aanvankelijk alleen opdrachten uit te voeren krijgen die het ook kan. Het speciaal voortgezet onderwijs is Voetbaltoernooi AZVV gewonnen door junioren Zaamslag AXEL Het A-juniorenelftal van de voetbalvereniging Zaamslag heeft afgelopen weekend het toernooi van AZVV winnend afgesloten. Slechts een nederlaag dienden de groen- witten te incasseren: Corn Boys bleek hen als enige tot capitulatie te kunnen dwingen. Alle drie de overige wedstrijden wer den in winst omgezet, waarbij reeds in de eerste wedstrijd van het toernooi Zaamslag zijn kandidatuur nadrukke lijk stelde door een 2-1 overwinning op het organiserende AZVV, dat uitein delijk op de tweede plaats beslag wist te leggen. De PZCsportiviteitsbeker werd gewonnen door Corn Boys, ter wijl het A2-team van AZVV een aan moedigingsprijs kreeg. Op het laatste moment diende deze ploeg in te vallen omdat één van de Belgische deelne mers had afgezegd. Scheidsrechters tijdens dit toernooi waren Henk Borgt. Adne van Drongelen en Her man Pijpelink. De eindstand: 1 Zaamslag; 2 AZW 1; 3 Com Boys; 4 Rochus (Deume. Bel gië»; 5 AZW 2. bedoeld voor leerlingen van 12 tot en met 17 jaar. De Vliedberg heeft in het brugjaar vier niveaugroepen: een voor kinderen van wie wordt verondersteld dat ze naar hel individueel beroepson derwijs zullen gaan, twee als voorbe reiding op het lager beroepsonderwijs en een voor kinderen die op grond van hun intelligentie geschikt worden geacht voor het algemeen vormend of voorbereidend wetenschappelijk on derwijs. Van de 60 nieuwe leerlingen blijft na het brugjaar iets meer dan de helft over. Zij volgen in de vier jaar na die brugklas de opleiding lager econo misch en administratief onderwijs, ook weer op basis van een op hen toegesneden programma. Een groot deel van de kinderen die na de brug- periode al van school gaan, zijn in dat jaar zodanig begeleid dat ze alsnog naar het newoon voortgezet onderwijs TERNEUZEN De Terneuzense bra derie, die wordt gehouden van woensdag 8 tot en met zaterdag 11 juni, staat in het teken van sport. De opening wordt woensdag 8 juni om 14.00 uur verricht door burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen. Naar olympische traditie zal de burge meester het vuur ontsteken, ten te ken dat de braderie geopend is. Voor woensdagavond vermeldt het programma aerobic-dancing- demonstraties. een fietscross- demonstratie door de Terneuzense fietscrossclub 'De Vliegende Hollan der' en een optreden van de showband 'Irene' uit Terneuzen. Hoogtepunt van het vrijdagprogram ma is de grote trimloop voor jong en oud. Men kan kiezen uit drie afstan den 3. 5 en 10 kilometer Start en finish op de Markt. Inschrijven vanaf 18.00 uur. De start is om 19 00 uur. Er is die avond ook een optreden van harmonie 'De Vliegende Hollander' gepland Vrijdagavond wordt op de Markt een trampoline- en volleybal- demonstratie gehouden. Het bradenegebeuren zal dan muzi kaal worden omlijst door muziekver eniging 'Harmonie' uit Biervliet en de Scheldedixies Voor de laatste dag (zaterdag 11 juni) staan onder andere een grote rommel markt (Markt), concours-hipique (Ja va), judo-demonstratie (Markt), touw- hangwedstrijd (Korte Kerkstraat) en diverse muziekoptredens op het pro gramma Eén van de optredende groe pen is de Gentse megafoonfanfare. Tijdens de braderie wordt in de Lange Kerkstraat een kunstmarkt gehou den. De Noordstraat en Markt zullen een feestelijke aanblik bieden. kunnen. Volgend jaar doen voor het eerst leerlingen van De Vliedberg ein dexamen leao. Huiskens is bijzonder te spreken over de nieuwe behuizing van de school. Het gebouw telt elf groepslokalen, een vaklokaal, een gemeenschaps ruimte, vertrekken voor de psycho loog. de schoolarts, de logopedist en de maatschappelijk werker en een gymnastieklokaal. Na de opening en de aansluitende receptie volgende week donderdag houdt De Vliedberg open huis voor oud-leerlingen, buurt bewoners en andere belangstellen den. Voetbaltoernooi jeugd in Sluiskil SLUISKIL Op het sportcomplex aan de Drostlaan in Sluiskil wordt zaterdag 28 en zondag 29 mei het '3e Elopak-jeugdvoetbaltoernooi' afge werkt. De organisatie van dit toer nooi, waaraan in totaal 52 teams deelnemen, is in handen van de jeugdcommissies van de voetbalver eniging Sluiskil. Het toernooi heeft dit jaar - anders dan de voorgaande twee keren - een internationaal tintje door de deelname van vier Engelse teams. Bij de A-junioren is de voet balvereniging FC Farm Athletic ver tegenwoordigd en de vereniging Lon don Boys is zelfs aanwezig met drie elftallen, één C-team en twee D- teams. Zaterdag wordt het toernooi om 09.00 uur geopend met de wedstrijden voor de E- en F-pupillen In beide catego rieën doen tien elftallen mee. Vervol gens is 's middags (vanaf 12.30 uur) de beurt aan de D-pupillen met 14 elftal len de best vertegenwoordigde cate gorie. Zondag hervatten de C-junioren (9 teams i het toernooi om 10.00 uur, waarna de A- en B-junioren (respectie velijk vier en zes elftallen) vanaf 14.00 uur spelen. Zaterdag speelt Sluiskil C 1 om 17.30 uur nog een wedstrijd tegen London Boys Cl en zondagmid dag ontmoeten Sluiskil Dl en D2 London Boys Dl en D2 om 13.00 uur. Speciale vergadering 'Sint-Aloy' Graauw GRAAUW De sportvereniging 'Sin t-Aloy' uit Graauw houdt donderdag 26 mei een speciale vergadering in het sportcentrum in Graauw. De ver gadering staat in het teken van de wielerwedstrijd Parijs - Graauw over een afstand van 350 kilometer. De wedstrijd wordt zaterdag II juni gehouden en staat onder leiding van de heren C'. de Rooy en R. Mangnus. Aan deze monsterrit kunnen behalve de leden van Sint-Aloy ook niet-leden deelnemen. De start van de wedstrijd - is in Parijs. De renners worden daarbij gevolgd door een fourage-, een EHBO- en een materialenwagen De eendaag se wedstrijd gaat om half vijf 's mor gens van start. Omstreeks negen urn 's avonds hoopt men in Graauw te Aan de orde komt verder de trimloop 'Dwars door Brussel'. Die wordt ge houden op zondag 15 juni. De trim loop heeft een lengte van ongeveer twintig kilometer. De trip naar Brus sel wordt met een bus gemaakt zodat ook niet lopers in de gelegenheid worden gesteld om mee te gaan. De vergadering begint om 20.00 uur. Biljarten BRESKENS Tijdens de jaarlijkse feestavond van de biljartvereniging ABC uit Breskens werd de einduitslag van de competitie bekend gemaakt Puntenklassement 1 J. Cruson. 2 H. Fenijn, 3 A. de Munck. Hoogste serie van het seizoen werd gemaakt door Van Opdurp Hoogste competitiege middelde: A. Temmerman Themabijeekomst vrouwencafé Lotje OOSTBURG - Het vrouwencafé lLotje' in Oostburg houdt donderdag avond 26 mei een thema-bijeenkomst over 'Vrouwen in de bijstand'. Hier aan verlenen vier medewerksters van het comité 'Vrouwen m de bijstand' uit Middelburg hun medeerking, als mede een functionaris van de maat schappelijke dienstverlening uit Oostburg. De bijeenkomst in het pand Nieuwstraat 6 in Oostburg be gint om 20.00 uur AUGUST MARTENS EN MATHILDE DE WAALE IJZENDIJKE August Martens (83) en Mathildc de Waale (80) stapten zestig jaar geleden in het huwe lijksbootje. Het diamanten paar werd dinsdag in bejaardentehuis 'Enimaus' in IJzendijke, waar men sinds twee jaar verblijft, uitgebreid in de bloemetjes gezet. In de ochtenduren werd er feest gevierd met de bewoners van het bejaardentehuis. Na een feestmaal was er in de kapel van het bejaardentehuis een heilige mis. Het feest werd voortgezet in de familiekring. Het echtpaar Martens ontving dinsdag een gelukstele gram van koningin Beatrix en de commissaris der m Zeelanu, ur C. Boertien Burgemeester mr C. Spijkerboer van Oostburg kwam persoonlijk zijn gelukwensen aanbieden. August Marlens werd geboren in het buurtschap Ponte Avance bij IJzendijke. zijp echtgenote Mathilde de Waale in Hoofdplaat August werkte zijn leven lang bij de boer Mathilde bracht als 'baakster' vele kinderen ter wereld. Het diamanten paar woont ruim vijftig jaar in IJzendij ke Daarvoor woonde men in Hoofdplaat en het buurtschap Ponte Avance.-Het echtpaar Martens heeft geen kinderen. WISSENKERKE „Ze zullen u missen volgend jaar, diir op de Bahama's", staat er in de folder over het golfslagbad van camping De Roompot te Wissenkerke. Met die kreet wordt bedoeld dat het golfslag bad de vergelijking met de Bahama's best kan doorstaan. Natuurlijk gaat er niets boven echt zeewater, echte zon en een echt goudgeel strand, maar omdat de weergoden in Nederland niet altijd meerwerken, kan het Wissenkerkse bad een aardig alternatief vormen Het is de bedoelding dat het bad, dat uniek voor Zeeland is. 1 juli wordt opengesteld. Eigenlijk dekt de term 'golslagbad' de lading niet helemaal. Want al is er inderdaad een ruim bad met echte golven, er is ook een aantal voorzieningen dat al even noemenswaardig is. Zo is een flinke ruimte van de hal. waarin het bad is ondergebracht, ingericht als zonnebank. Gebruikers van het bad kunnen daar plaatsnemen en zon der gevaar voor verbranding onder een namaakzon het watergebeuren gadeslaan. Er is ook een solarium waarin de gebruikers onder toezicht van deskundigen iets aan hun tint kunnen laten doen. Verder is er een fitness-hoek met hometrainers en dergelijke, een reuzenglijbaan met water die de liefhebbers met een plons in het bad deponeert, een peuterspeelbad, een complete sauna-afdeling met terras, het is mogelijk in een hoek van het bad van binnen naar buiten te zwem men (waarbij een kunstmatige stroomversnelling is aangebracht), er zijn whirpools (baden die een watermassage gevent, er is een mas sagewaterval. een paddenstoel voor de kinderen waar. water uitkomt, een hoek met kunstgras waar uitge blazen kan worden, een bar die uitkijkt over het bad en een klein restaurant. In het gebouw zijn ver der nog opgenomen: een filmzaal, maar die hoort eigenlijk bij het naast het golfslagbad gelegen pret- paradijs van De Roompot en er is een videohoek waar filmpjes voor de kinderen worden vertoond als ze al het water beu zijn. Het geheel is ondergebracht in een enorme nieuwbouwhal vlak bij de Wissenkerkse camping. Een mil joenproject. zo licht één van de directeuren van camping De Room pot B.V., H. J. van Koeveringe, toe. „Met de bouw van dit alles is zo'n 6 miljoen gulden gemoeid, Het biedt ongeveer 10 volledige arbeids plaatsen waarmee het totaal ar beidsplaatsen van de camping, het pretparadijs en het bad op zo'n 60 tot 70 komt, al werken er met het verschijnsel part-timers veel meer mensen bij ons". De nieuwe voor ziening is wat men tegenwoordig noemt een 'slechtweer- accommodatie'. Zij biedt plaats aan ruim 850 personen. Van Koeveringe legt uit dat het baa past bij een nieuwe soort kamperen. Bij De Roompot wordt dat recrea tief kamperen genoemd. Het gaat om mensen die eigenlijk nog niet weten hoe lang ze op een bepaalde camping blijven en daar op een zeker moment komen binnenvallen. Als ze het na enkele dagen beu zijn dan vertrekken ze weer. Veel anders dus, zo legt hij uit. dan het systeem dat vooral de laatste jaren veel werd gehanteerd: voor drie weken een camping bespreken en die drie we ken kost wat kost volmaken. Be spreken is toch iets wat Van Koeve ringe niet zo ziet zitten. Voor hem zelf als exploitant maakt het niet zo veel uit, maar in de praktijk blijkt in I ttd; dat de kampeerder zich nogal eens ongelukkig voelt met dat systeem. Ofwel het besproken plekje bevalt niet als men op de camping aan komt of er zijn redenen waardoor men eerder van de camping weg moet of wil. Dan moet wel de hele periode waarvoor besproken is, be taald worden. De nieuwe kampeer- formule luidt volgens De Roompot directeur: „We doen waar we zin in hebben en we zien wel wanneer we komen of weggaan". De kampeer ders van De Roompot mogen een maal per dag gebruik maken van het golfslagbad en de andere voor zieningen, zoals het pretparadijs, dat kost hen niets aan entree. Men sen die niet op de camping staan kunnen er vanzelfsprekend ook te recht. Voor een gezin dat bestaat uit 4 personen komt dat dan ongeveer op 40,- per dag, rekent Van Koeve ringe uit. Het is duidelijk dat het golfslagbad te maken krijgt met hoge energiekosten. Daarom is er van alles aan gedaan om die kosten zo laag mogelijk te houden. De voornaamste besparing wordt verkregen door het terugwinnen van de warmte die in de lucht zit en naar buiten worden geblazen. Voordat die lucht naar buiten wordt geblazen, wordt zij geleid langs buizen waar het water van het bad doorloopt. Zo worden die ra< buizen en het water al flink ver- pii warmd. Overigens wordt de lucht die in het gebouw aanwezig is bewust naar buiten geblazen, om dat die een erg hoge vochtigheids graad heeft. En vochtige lucht neemt veel meer warmte op dan droge lucht. In het bad zal zo'n 1000 kubieke meter water in gebruik zijn. Dat is ongeveer evenveel als de plas water die de camping en dc kampeerders en nodig hebben als die 4 dagen lang volop in bedrijf is. OP DE BEVELANDEN GOES De woningbouwverenigin gen Sint-Willibrordus, NieuwGoes (beide werkzaam in Goes) en de christelijke woningstichting Zuid en Noord-Beveland (actief in Goes, Kapelle, Kortgene en Wissenkerke) hebben een nieuwe stap gezet op weg naar de fusie. Vorige week hebben de besturen van de drie al ruim tien jaar samenwerkende corporaties hun goedkeuring gehecht aan een reeks uitwerkingen van een eerder dit jaar al gesloten beginsel-akkoord. Deze uitwerkingen zullen volgende T afeltennistoernooi 'Reynaert' Hulst HULST De onlangs opgerichte ta feltennisvereniging 'Reynaert' uit Hulst hield zijn eerste openingstoer- nooi in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Aan het toer nooi werd door veertig spelers(sters) deelgenomen. Om het voor de deelne mers aantrekkelijk te maken werden die in drie leeftijdsgroepen verdeeld. Na afloop mochten de winnaars uit handen van voorzitter J. L. Braet een herinnering in ontvangst nemen. De uitslagen, lot 12 jaar 1 Sandra Raas. 2 Martijn Sanders, 3 Renato de Bruyn. 4 Thomas Sanders, 5 Johnny Braet tot 17 jaar 1 Freddy Portier. 2 Jurgen Verbraeken. 3 Koen de Wolf. 4 Mark Her man. 5 Jeroen de Smale. Senioren 1 M van Waterschoot. 2 P de Block, 3 F Puyenbroek. 4 P Coolsen. 5 H van Wolffelaar. Voetbaltoernooi 'Groot Hulst' HULST In het kader van het door de voetbalvereniging Stern opgezette voetbaltoernooi 'Groot Hulst' werden nog twee wedstrijden gespeeld: Graauw - Hulsterloo en HVV'24 - Graauw. In Nieuw-Namen versloeg het het naar de eerste klas van de afdeling gepromoveerde Graauw de eerste klasser Hulsterloo met 1-5. Twee dagen na die ruime zege verloor Graauw echter in Hulst met 5-0 van vierde klasser HVV'24. De stand in het toernooi is nu 1 Steen 2-4.2 HVV'24 3-4. 3 Clinge 3-4. 4 Graauw 3-2. Hulsterloo 3-0 Het verdere programma vrijdag 27 mei Clinge - Hulsterloo en Graauw Steen, vrijdag 3 juni Steen - HW maand, aan de achterbannen van de twee verenigingen en de stichting worden voorgelegd. Wanneer die er hun instemming mee betuigen, kan in het najaar definitief worden besloten de oude corporaties op te heffen en de nieuwe woningbouwvereniging for meel op te richten. De nieuwe vereni ging zal, zo is het streven, op 1 januari 1984 met haar werkzaamheden begin nen. - De ledenvergaderingen van Sint- Willibrordus en Nieuw-Goes en de besturenbond CNV (de achterban van de christelijke woningstichting) heb ben twee maanden geleden hun fiat gegeven aan het beginsel-akkoord. Er waren alleen opmerkingen over de manier waarop de identiteit van de huidige corporaties in het bestuur van de nieuwe vereniging terug te vinden moet zijn. Afgesproken is nu dat elk van de drie fusiepartners zolang daar prijs op wordt gesteld kandidaten uit eigen kring voor een bestuurszetel kan voordragen. Die kandidatuur zal dan door het hele bestuur worden overgenomen. Maar twintig leden van de vereniging kunnen met een tegen kandidaat op de proppen komen. De leden van Sint-Willibrordus en Nieuw-Goes en de bewoners van hui zen van de drie corporaties zullen deze week op de hoogte worden ge steld van de vorderingen die in de fusiebesprekingen zijn gemaakt. In middels zijn gesprekken gevoerd met Beheerder Axels postkantoor vertrekt AXEL De heer J. F. R. Burm. beheerder van het postkantoor in Axel. is benoemd tot chef postverkeer van het postkantoor in Oosterhout. Hij begint zijn taak op 1 juni. Samenkomst Leger des Heils in Terneuzen TERNEUZEN Zondag 29 mei woidt in het Leger des Heilsgebouw in Ter neuzen een bijzondere evangelisatie samenkomst gehouden met medewer king van de zang en speelgroep Sja- loom uit Terneuzen. onder leiding van mevrouw Minderhout. De leiding be rust bij luitenant H. M. Jager en de dienst begint om 17 uur. vertegenwoordigers van de gemest- ten Goes, Kapelle, Kortgene en Wis senkerke, er zijn nota's geschreid over de toekomstige bestuurlijke a- ganisatie en over de verenigingsstnu tuur en er zijn ontwerpen gemaal! voor de samenwerkingsovereenkotö tussen de drie corporaties en de stat ten van de nieuwe vereniging. In he kader van de voorbereidingen op 4 fusie is ook een speciale commissi aan het werk gezet die zich gaat bes houden met de ledenwerving. Pinksterkaarting ZAAMSLAG In café Het Wap3 van Zeeland in Zaamslag werd e pinksterkaarting gehouden, waarvw lflj een re delijke belangstelling bestot: De uitslag was als volgt: 1 Mevrouw Gelderland; 2 Sjaak Get hoedt; 3 Jaap van Doom: 4 De Zeen* 5 D. de Putter; 6 H. Schoonakker;7ï Doorlijn; 8 J. de Graaf; 9 Ko vs Doorn en mevrouw Grim. 'Jeugdbelang' uit IJzendijke toonde nieuwe uniformen IJZENDIJKE De wandelsport!! eniging Jeugdbelang uit IJzendljb toonde zaterdag tijdens het bloemt! défilé van de IJzendijkse avondwas delvierdaagse haar nieuwe uniforms Aan de avondwandelvierdaagse men in totaal 156 wandelaars deel waren geen uitvallers. Het bloemendéfilé werd muzikaal c? geluisterd door de muziekverenigi* 'Geduld Overwint' én de drumbatt 'Jeugdbelang'. beide uit IJzendijke Tienkamp van HVV'24 Hulst HULST De jeugdcommissie van 4 voetbalvereniging HVV'24 uit Hub' houdt vandaag, woensdag, voor hall D- en E-pupillen een tienkamp op bh gemeentelijk sportpark in Hulst. Of het programma staan naast een as-' tal balspelen ook verschillende gett schapsspelen. Aan de tienkamp men ongeveer zestig jeugdspel® deel. Na afloop volgt de prijsuitie king De tienkamp begmt om lO uur. delt Dez

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28