Opvangtehuis Vlissingen moet activiteiten staken Actieweek KWJ-FNV Spoedig reparatie lekkages in leidingen afvalwater Rilland Gs tikken b. en w. Domburg op vingers Rijn-Schelde Instituut houdt forum over democratie en macht PZC/ provincie RAAI) VAN STA TE EENS MET STAA TSSECRETARIS Maak een mooie kans op één van de HWB STELT 385.000 GULDEN BESCHIKBAAR WOENSDAG 25 MEI 1983 13 fBN iADVERTENTIE onze Haagse redacteur HAAG Huize 'Singelzicht' in Vlissingen, tijdelijk opvangcentrum voor bejaarden die iog geen plaats in een bejaardencentrum hebben gevonden, zal op termijn de activiteiten noeten staken. Singelzicht krijgt géén toestemming om nieuwe bejaarden binnen te halen, maar wag wél bij wijze van afbouw van de activiteiten haar huidige cliëntele blijven rerzorgen. Dat kan in grote lijnen worden vastgesteld nadat de Raad van State zich gebogen leeft over de protesten van de exploitante van Singelzicht, mevrouw J. Noorlander, tegen het iesluit van de staatssecretaris van sociale zaken en werkgelegenheid om het opvangcentrum liet langer te erkennen als een dienstverlenende instelling die op grond van de Algemene lijstandswet voor financiering in aanmerking komt. Ie staatssecretaris heeft dat beslo- >n, uitgaande van het gegeven dat er )p Walcheren genoeg plaatsen in be- jardentehuizen zijn om het bestaan an tijdelijke opvangtehuizen als Sin- klacht overbodig te maken. Me- Vrijwilligers restaureerden ïervormde kerk in OudVossemeer JUD-VOSSEMEER - In het Oud- 'ossemeerse dorpshuis 'De Vossen- luil' werd een bijeenkomst gehouden oor de bijna tachtig vrijwilligers, iie hebben meegewerkt aan de inte- ieurrestauratie van de Nederlandse ;ervormde kerk in Oud-Vossemcer. President-kerkvoogd S. Roggeband ledankte de vrijwilligers namens de :erkeraad voor de vele uren. die door werden verzet gedurende de res tauratie. Daarna volqde er een dia- waarin alle facetten van de stauratie werden belicht. De serie sas qemaakt door de heer H. Vroegop Alle vrijwilligers werd een ingelij- rte foto met inscriptie aanqeboden ran de qeheel gerestaureerde kerk. De ivond werd besloten met een qezelliq amenzijn. Bekerwedstrijd ichietbond •0T-ANNALAND Voor de leden de Zeeuwse Schietbond is er in ,nl-Annaland een bekerwedstrijd op i 100 meter buitenbaan tussen Sint- Snnaland en Stavemsse. gelegen aan i Nieuwlandseweg Molendijk, zater- üg om 10.00 uur. Er wordt gestreden ïide klassen H/A/B/C en D. De organi satie berust bij schietvereniging 'Prin ts Juliana' uit Sint-Annaland. Van Baandag 30 mei tot en met vrijdag 3 pii kunnen de schutters er terecht 18.00 tot 21 00 uur terwijl de aledag. zaterdag 4 juni, van 9 00 tot 500 uur wordt afgewerkt. Bij sportdag OCMA Middelburg ruim 1100 militairen MIDDELBURG - Meer dan elfhon- Itrd militairen nemen morgen (don- fcrdag) deel aan de vijftiende sport- iag, die het Opleidings Centrum Mi- ilaire Administratie (OCMA) in Mid- itlburg houdt. De deelnemers zijn lerkzaam in de militaire admini stratie van alle militaire eenheden in Xrderland en West-Duitsland. Ie bestrijden elkaar in de sporten tolleybal, voetbal (op kleine velden), tanis, zwemmen, veldloop, atletiek badminton. De wedstrijden begin- »n 's morgens om negen uur in de porthallen en op de velden van de sportcomplexen Nassaulaan, Voor- Sorch en de Kruitmolenlaan in Mid- Mburg. Omstreeks half vijf worden in fe kazerne de prijzen uitgereikt. Open dag Hayman Middelburg met veel activiteiten 1IDDELBURG - Het sociaal- nltureel werk De Hayman aan de tntmeesterlaan in Middelburg oudt vandaag (woensdag) een groot- chccpse manifestatie. Met dit evene- icnt, dat de naam 'Haymanifestatie' «ft meegekregen, willen de mede- erkers van Dc Hayman de bcwo- iers van de Magistraatwijk in Mid- Iflburg kennis laten maken met de ictiviteiten die dit onderdeel van het «ciaal-cultureel werk in Middelburg SKH'M) voor verschillende leeftijds roepen organiseert. k Haymanifestatie is tevens de slot- bg voor de kindergroepen van De layman, die zoals bekend onderdak leeft in gebouw Het Zuiderbaken aan e Rentmeesterlaan in Middelburg, leze kindergroepen werken ook mee an de totstandkoming van de mani- statie; ofwel door zelf op te treden of kor het houden van een tentoonstel- ng met hun eigen werkstukken, barom is de Haymanifestatie ook edoeld voor de ouders van de kinde in die aan deze groepen deelnemen, tl programma voor vandaag ziet er Is volgt uit: 100 uur: opening door de theater- toep van De Hayman; 11.10 uur ptreden volksdansgroep zes tot ne en jaar; 11.30 uur: fancy fair en ïutselhoek voor kinderen en volwas- men; 12.30 uur: dia's en film over ïurt- en clubhuiswerk; 13.30 uur: ptreden van de kleutergroep uiderbaken; 13.45 uur- fancy fair en nutselhoek voor kinderen en volwas- men; 15.00 uur: talentenjacht voor inderen van zes tot twaalf jaar uit de 'agistraatwijk, 16.00 uur: optreden heatergroep; 16.30 uur: begin ballon- mwedstrijd. 19 00 uur. opening door beatergroep; 19.10 uur: optreden '•ay-backgroep; 19.20 uur: fancy fair - knutselhoek voor kinderen en vol genen, 20.00 uur: optreden volks dansgroep 12-15 jaar; 20.30 uur- optre- m theatergroep. 21.00 uur: Einde, a de voorhal van het Zuiderbaken: 9.30 uur: Disco, tot 21.00 uur vrouw Noorlander bestrijdt dit, door onder meer te wijzen op het feit dat het nog wel enige tijd zal gaan duren voordat bejaardencentrum 'Ter Ree- de' zal zijn verbouwd, maar de Raad van State concludeert net als de staatssecretaris dat er voldoende plaatsruimte is. geschapen om de activiteiten lang zaam af te bouwen, en voor tijdelijke probleemgevallen én de bestaande clientele een beroep op de Bijstands wet te doen. De Raad van State heeft die concludies nu nogmaals vastge legd en het schorsingsverzoek van mevrouw Noorlander tegen de be- Vorig jaar heeft minister De Boer van schikking van de staatssecretaris ver- CRM - onder we toen nog de Bij- worpen. standswet viel al bericht dat hij de erkenning van Singelzicht met zou verlengen. Toen al is de mogelijkheid Beroep instellen Mevrouw Noorlander is echter geens zins van plan zonder meer aan de sluiting van het tehuis toe te geven. „Mijn advocaat onderzoekt nu de mogelijkheden om nog een beroep in te stellen. Instandhouding van 'Sin gelzicht' is pure noodzaak, we zitten vol en er is nog een wachtlijst", aldus mevrouw Noorlander. Volgens de ex ploitante mogen nog wel nieuwe'be woners worden opgenomen als er sprake is van een 'levensbedreigende situatie' waarin de betrokkene ver keert. Mevrouw Noorlander: „Dat geldt bij ons voor alle bewoners. Als iemand dement is of om andere rede nen hulpbehoevend is, dan is er mijns inziens sprake van een levensbedrei gende situatie". Huize 'Singelzicht' bestaat nu ruim zes jaar en huisvest op dit moment achttien bewoners die allen op de urgentielijst voor plaatsing in een tehuis staan. De gemiddelde verblijfs duur in het tehuis is een half jaar. waarna de bewoners in de meeste gevallen doorgaan naar verpleeghuis 'Der Boede' in Koudekerke. Maak dit zinnetje af en stuur t voor 15 juni in voldoende gefrankeerde enveloppe naar Fnskwis, Postbus 236. 8901 BA Leeuwarden, met twee platgedrukte doppen van Rivellaof E10flessen. U mag zovaakmeedoenals u wilt Vergeet uw naam en adres met Prijzen: 150 cheques ter waarde van f 50,-goed voor een bezoek aan een schoonheidsspecialiste Een deskundige jury beloont de origineelste inzendingen. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 4 weken na de sluit- datum persoonlijk bericht. een paar apart met héél weinig calorietjes Jagersvereniging hield wedstrijd in 's-Heer-Arendskerke 's-HEER-ARENDSKERKE Dc Ko- ninklijke Nederlandse jagersvereni ging, afdeling Midden-Zeeland, heeft zaterdag op de kleiduivcnbaan in 's-Hccr-Arendskerke een jachttrap- en skeet wedstrijd gehouden. De schutters kregen 50 kleiduiven op de I trapbaan en een zelfde aantal klei- j duiven op de skeetbaan gepresen teerd. De uitslag luidde: klas A 1 M. de Visser 94 pni, 2 L van der Jagt 93.3 Ph. Steketee 92 4 A P van Damme 93; 5 L. Polvliet 92. 6 T. H C van Arenthals 91; 7 W. J. J. de Kok 90 pnt. Klas B. 1 C. A. P Schippers 85 pnt; 2 C. M T van Arenthals 86, 3 J W J de Kok 85. 4 R F de Graag 85, 5 M. C. G. Verwijs 83, 6 J A. van der Bijl 82: 7 F Sinac 81 pnt Klas C' R R A Rienes76 pnt. 2 C H. J van der Maas 76. 3 C P L. de Jager 74 4 J. J Crucq 74: 5 J J A Wisse 74, 6 J Bliek 73: 7 A. Simonse 72 pnt MIDDELEN NODIG OM INSPRAAK AF TE DWINGEN Een werkloze jongere gaat de lucht in. HULST De jongerenbeweging KWJ-FNV vindt dat werkende en werkloze jongeren met de bezuini gingen van het kabinet Lubbers onevenredig hard worden aange pakt. Deze week pleit de beweging door middel van acties voor het scheppen van meer werkgelegen heid voor jongeren. Dit zou moeten gebeuren door arbeidstijdverkor ting, arbeidsprojecten en leerlin genplaatsen met behoud van uit kering bij bedrijven. De actieweek werd dinsdagmiddag op de Markt in Hulst ingeluid. Dat gebeurde op symbolische wijze met het oplaten van een 'werkloze' aan een tros ballonnen. Vanuit Hulst worden in de komende dagen per 'aangeklede' bakfiets ook de Zeeuws-Vlaamse plaatsen Terneu- zen (vandaag). Oostburg (donder dag) en Axel izaterdag) aangedaan. In die plaatsen wordt telkens op ludieke wijze de nood onder de jongeren duidelijk gemaakt. In Ter- neuzen wordt een standbeeld van een werkloze jongere opgericht. De actieweek wordt zaterdagavond in Axel afgesloten met een manifesta tie in 'De Halle'. Die begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - „Als straks blijkt, dat de meeste Nederlanders tegen plaatsing van kruisraketten zijn, dan komen ze er toch. Hoe zit dat nou precies?" Met dit voorbeeld legt Aad Smaal uit waarom de Vereniging Vrienden van het Rijn-Schelde- Instituut (RSI) in Middelburg zater dag 28 mei een forumdiscussie houdt. De discussie begint om twee uur in restaurant De Brasserie aan de Lange Delft in Middelburg en heeft tot doel te praten over een idee om te komen tot een 'sectorale democratie'. Hier mee wordt bedoeld, dat de bevolking Ledenvergadering VVV Middelburg MIDDELBURG - De Middelburgse VVV houdt vandaag (woensdag) een algemene ledenvergadering in het ambachtencentrum Demerary aan het Oostkerkplein in Middelburg. Aan de orde komen onder meer het financieel jaarverslag, en de systeem wijziging verzilvering landelijke VVV- geschenkbon Tevens vraagt het be stuur machtiging tot de verkoop van het pand Lammerensteeg 5 en een machtiging om een huurcontract voor een nieuw kantoor af te mogen slui ten. Zoals gemeld overweegt de Mid delburgse VVV te verhuizen van het 'onvindbare' kantoortje aan de Lam merensteeg naar een pand op de Markt In Middelburg. De vergadering in Demerary begint 's avonds om acht uur. Leerlingen van Scheldemond houden 'gemeenteraad' VLISSINGEN - Leerlinqen van klas III D van de scholenqemeenschap Scheldemond in Vlissinqen houden donderdaq een 'echte' qemeenteraad m het Stadhuis Voorzitter is de ge schiedenis leraar P. Elstgeest. Behan deld wordt onder meer de problema tiek rond de Vissershaven De raad duurt van 14 (JO tot 15.30 uur. wél het recht heeft om in te spreken over bepaalde dingen, maar tegelijk gëen middelen heeft om dat ook daadwerkelijk af te dwingen. De organisatoren zien dit als een gemis en vinden dan ook dat ze een 'positieve kritiek op de huidige demo cratie' hebben Daarom heeft dr ir Jan Goedman, mede-oprichter en voorzit ter van het Rijn-Schelde-Instituut, een plan opgesteld dat hij zaterdag middag tijdens de forumdiscussie zal presenteren. 'Democratie en (on- imacht', is het thema van de bijeen komst. Naast Jan Goedman houdt ook Dick de Graaf een inleiding. Hij is beleidsmedewerker van de FNV en secretaris van de ondernemingsraad van deze bond. Het forum bestaat uit prof dr Hannes de Graaf, drs Jan de Vries. David de Leeuw en dr Sicco Parma. De heer De Vries is medewer ker van het Rijn-Schelde-Instituut en leidt de discussies. Prof De Graaf is emeritus hoogleraar ethiek, oud voorzitter van Kerk en Vrede en be stuurslid van de Vereniging Vrienden van het RSI. David de Leeuw is voorzitter van de ondernemingsraad van De Schelde in Vlissingen en be stuurslid van de Vereniging Vrienden van het RSI. Dr Sicco Parma tenslot te ls naast bestuurslid van deze ver eniging ook oud-voorzitter van de stichting Natuur en Milieu en direc teur van een milieu onderzoeksbureau. In de doelstellingen van het RSI neemt de democratisering van de maatschappij een grote rol, „De be staande democratie kan standpunten van belangrijke groepen niet altijd tot uitdrukking brengen en is dus onvol ledig'zegt Jan Goedman, terwijl hij verwijst naar de 'burgerlijke onge hoorzaamheid als kritiek op het de mocratisch bestel" Goedman blikt in een toelichting op de bijeenkomst van aanstaande zaterdag terug en stelt dat sommige inspraakprocedures mislukten omdat de bevolking bij voorbeeld wel kon aangeven waar kerncentrales moesten worden ge bouwd. maar met of er eigenlijk wel of geen energie moest worden gebruikt. „De huidige Brede Maatschappelijke Discussie over energiebeleid (BMDi is weliswaar een eerste aanzet'tot demo cratisering van sectorontwikkeling, maar het systeem werkt niet Dit komt doordat er geen democratisch systeem is om over de ontwikkelingen van sectoren te kunnen beslissen", aldus Goedman. Hiermee bedoelt hij dat de inspraak van de bevolking niet aansluit op de vraag of de in de inspraak geformuleerde wensen ook inderdaad worden uitgevoerd, waarna hij tot de conclusie komt dat dit gegeven 'de onmacht van de bestaan de democratie blootlegt' OMSTREDEN CAFE MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten hebben het beroep, dat de ven nootschap onder 'firma Dourleijn- Van der Steen tegen burgemeester en wethouders van Domburg had inge steld. gegrond verklaard. Volgens gs heeft het dagelijks bestuur van de gemeente Domburg ten onrechte ge weigerd om aan de vennootschap een vergunning volgens de drank- en ho- recawet te geven. Het gaat in dit geval om de tweede aanvraag; de eerste is, zoals bekend, wel terecht geweigerd. Het grote verschil tussen de eerste en de tweede aanvraag is het gegeven, dat niet langer de heer F. van der Steen zou optreden als beheerder van het Café Domburg, maar mevrouw Dourleijn-Verhulst. de echtgenote van medefirmant L Dourleijn. Van der Steen is, zoals bekend, volgens de vergunningverleners 'van slecht le vensgedrag'. omdat tegen hem in het verleden een aantal processen- verbaal is opgemaakt. B en w van Domburg hadden de vergunning voor de constructie waar mee mevrouw Dourleijn zou worden aangesteld als beheerster, afgewezen. Volgens b en w zou mevrouw Dour leijn niet ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. Zij wordt echter werkneemster van de vennoot schap. die wel bij de Kamer van Koophandel is ingeschreven. Ook gin gen b en w van Domburg, volgens de interpretatie van een woordvoerster van de provincie, er van uit. dat het aanstellen van mevrouw Dourleijn als beheerster geen feitelijke wijzigingen van de situatie met zich mee zou brengen. Ze leidde dit af uit de argu mentatie die b en w bij hun afwijzing hadden gebruikt. Overigens staat het nog lang niet vast, dat de vennootschap onder fir ma Dourleijn-Van der Steen nu inder daad na ruim een jaar procederen het Café Domburg kan gaan exploiteren. B en w van Domburg kunnen immers nog in beroep gaan bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Dat kan gebeuren nadat de schrifte lijke argumentatie van gs is gepubli ceerd. Die zal ongeveer tien dagen op zich laten wachten. Personeelsvereniging ziekenhuis Zierikzee houdt sportdag ZIERIKZEE De personeelsvereni ging Reflector van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee houdt zaterdag 28 mei een sportdag voor dienst- en hulpverlenende instanties op Schouwen-Duiveland. Tot de deelnemers behoren het perso neel van het ziekenhuis, verpleeg- en bejaardenoorden, dagverblijf- en ge zinsvervangend tehuis, rijkspolitie, brandweer. PTT. Rode Kruis en Leger des Heils De dag begint om 07.30 uur met de ontvangst van groepsbegelei- ders en medewerkers bij de ingang van het zusterhuis van het Rode Kruisziekenhuis. Medisch directeur J. H. Hekkmg opent de dag om 08.30 uur. waarna het eigenlijke sportgebeuren vanaf 09.00 uur een aanvang neemt Op het pro gramma staan onderdelen als hinder- msbaan. hardlopen, verspringen, zak- lopen. kruiwagenloop. voetbal en handbal. Het middagprogramma vindt plaats tussen 13.00 en 17.00 uur De prijsuitreiking, gevolgd door een gezellige avond met medewerking van het Trio Plus En is vanaf 19.00 uur in garage Van Oeveren aan de Watermo len. Dameselftal Veere won Vosmeertoernooi Het dameselftal van Veere is op 2e Pinksterdag winnares geworden van het jaarlijkse Vosmeer damestoemooi door in de finale een 2-0 zege te behalen op DIOZ. Het toernooi begon met enige vertraging omdat op het laatste moment Waarde afbelde en men alsnog Moerstraatse Boys Girls bereid vond om in te vallen wat hen de fair play cup van het toernooi opleverde Er werd gespeeld in 2 pou les De uitslag A-poule Vosmeer-Borgvliet 0-1 Wemeldinge-Yerseke 2-0. Dloz-Vosmeer 0- 0, Borgvliet-Wemeldinge 0-1 Yerseke- Vosmeer 0-1: Dioz-Borgvliel2-0. Wemeldin- ge-Vosmeer 0-1. Dioz-Yerseke 4-0; Borgvlie- t-Yerseke 0-3. Dioz-Wemeldinge 2-1 Eind stand: 1 Dioz 7 pnt. en 8-2. 2 Wemeldlnge 4 pnt en 4-4, 3 Vosmeer 4 «pnt en 1-1. 4 Yerseke 3 punten en 3-6; 5 Borgvliet 2 pnt en 1-6. Poule B NVSDBGC 0-1. SKNWK- Moerstraten 0-0. Veere-NVS 2-0: DBGC- SKN'WK 1-1. Moerstraten-NVS 0-0. Veere- DBGC 1-0 SKNWK-NVS 0-0 Veere- Moerstraten 3-0: SKNWK-Veere 1-0, DBGC-Moerstraten 0-0 Eindstand l Veere 6 pnt. en 6-1. SKNWK 5 pnt. en 2-13 DBGC 4 pnt. en 2-2; 4 Moerstraten 3 pnt en 0-3, 5 N'VS 2 pni en 0-3. Finale poule urn de 9e en 10e plaats NVS-Borgvliet 2-0. om de 7e en 8e plaats Moerstraten-Yerseke 0-0 na straf schoppen 1-2. om de 5e en 6e plaats Vosmeer-DBGC 0-0 na strafschoppen 3-1; om de 3e en 4e plaats Wemeldinee-SKNWK 1-2 Om de eerste en tweede plaats Veere- Dioz 2-0 Na afloop van het toernooi reikte dc Vosmeer-voorzitter Piet Hommel in de kantine de prijzen uit. Abva Kabo is tegen dubbel geld WMZ- RILLAND Het hoogheemraad schap West-Brabant (HWB) in Breda stelt naar alle waarschijnlijkheid 385.000 gulden beschikbaar 0111 lek kages van de afvalwater-persleiding onder hel Schelde-Rijnkanaal, ooste lijk van Rilland te verhelpen. De vaste commissie financiën van het HWB heeft hierover dinsdag positief geadviseerd. Wanneer alles volgens plan verloopt, beginnen de herstelwerkzaamheden binnen enkele weken. De duur van de reparaties is mede afhankelijk van de weersomstandigheden. Er komt na melijk nogal wat graafwerk bij kijken, dat bij regenval vertraagd wordt. De lekkages zijn ontstaan aan twee leidingen, die nodig zijn om de water zuiveringsinstallatie in Bath op te starten. In de noordelijke leiding werd een lek gevonden m één van de ont- luchtingsputten De ooi-zaak hiervan is roestvorming aan een putdeksel, dat daardoor niet meer goed afsluit. Nader onderzoek wees uit dat ook 14 mangatdeksels van de 16 overige put ten aan roest onderhevig zijn De kosten, die nodig zijn om een en ander in orde te brengen, belopen 185.000 gulden ln dc zuidelijke leiding werd boven dien een lek aangetroffen. Een 'ver borgen' gebrek in de aansluitverbin- aing lussen ac iciu...0 ...«tning heeft een gal veroorzaakt. Hel hoog heemraadschap heeft de aannemer verantwoordelijk gesteld voor de helft van de kosten. Voor het HWB kost het herstel van dit euvel dan nog 200.000 gulden. Griffier P. H M. Burgering van het schap vertelde dat 'hoe dan ook' de lekkages verholpen moeten worden, Bij langdurig lekken kan er gevaar ontstaan doordat het afvalwater met het grondwater in contact komt Voorlopig is die kans niet aanwezig. „Maar het is wel zaak dat we op redelijke termijn met de herstelwerk zaamheden beginnen aldus Burge- rlng. commissarissen VLISSINGEN- De federatie Abva Kabo van het district Middelburg heeft ernstige bezwaren tegen het verdubbelen van de presentiegelden voor de commissarissen van de NV Watermaalscliappij Zuid-West Ne derland (WMZ). Het bestuur van de WMZ neemt vandaag (woensdag) een beslissing over de hoogte van de presentiegelden. De heer P Stoter, directeur van de watermaatschappij, heeft zoals be kend voorgesteld de presentiegelden voor de commissarissen drastisch ver hoogd moeten worden vanwege de zwaarte van de functies, Abva Kabo vindt dat dit niet kan. omdat de WMZ een openbaar nutsbedrijf is en de kosten van de verdubbeling van de gelden door de gebruikers betaald moeten worden ,In een tijd dat er bezuinigd moet worden met gevolgen voor het inkomen van de doorsnee burger getuigt het van een slechte mentaliteit om dan hel eigen presen tiegeld te verhogen", aldus de federa tie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27