Groningen eeper van krijgt beste Nederland' Zeiler Piet Vroon in de race voor Admirals Cup Zeeuwse kanshebbers in Axel door pech gevloerd l Zeeuwse voetbalprofs spelen in één ploeg tegen amateurformatie WRAINER HAN BERGER: ROUTINE BELANGRIJK een winnaar i de lotto naar lub Brugge laar naar AZ VOLGENDE WEEK IN VLISSINGEN vit IENSDAG 25 MEI 1983 PZC/sport 19 1ST Piet Schrijvers vult de komende twee jaar het doel van FC Groningen. Beide tijen troffen elkaar dinsdagmiddag in Zeist, waar ze het in anderhalf uur eens werden >r de financiële voorwaarden die aan zijn komst naar het noorden zijn verbonden. „Er it alleen nog een oplossing worden gevonden voor enkele detailpunten die in de lé-sfeer liggen", zegt FC Groningens voorzitter Renze de Vries, die daarmee nog een klein jje om de arm houdt, „maar we hebben goede hoop dat we daarin slagen". i£tond al een tijdje vast dat Schrij- Harmsen leefde Schrijvers in onmin jAjax na negen jaar de brede rug „Ik heb er geen behoefte aan daar nog zou keren. Na zijn gestrande po- over te praten. Het hoofdstuk Ajax is om in Canada aan de slag te afgesloten", zegt de massieve doel den bleek FC Groningen het beste man gedecideerd, matief voor de 36-jarige doelman. In Groningen zal hij niet alleen de i Ajax wil ik het liefst bij Gronin- piaats innemen van de door Han spelen. In wat daar leelt herken ik Berger aan de kant geschoven Johan bloeiperiode zoals ik die met FC Tukker, maar ook zal hij een'Uijdrage fflte heb meegemaakt oordeelt ieveren aan de opleiding van talent rijvers, die bij de bespreking m werd bijgestaan door zijn advi- 5 Cor Coster en Piet Keizer. Ajax-supporters zagen Schrijvers sn beresterk slotseizoen met lede vertrekken en bezorgden hem emotioneel afscheid Door het uur van Ajax is hij in feite afge- it. Vooral met voorzitter Ton aanwezig was. „Groningen krijgt de beste keeper van Nederland in het doel en het afgelopen seizoen heeft hij aangetoond dat zijn leeftijd nog geen enkele rol speelt. Als hij defini tief stopt, wanneer dat ook zal zijn, dan hoeven we niet meer in een doelverdediger te investeren. Zijn opvolger wordt klaargestoomd voor volle jonge collega's, iets waarvoor het grote Ajax hem niet wilde benutten. Beste keeper „Omdat we hem gaan betrekken bij de opleiding van jonge keepers, kun je niet van een korte-termijnpolitiek spreken", vindt Han Berger, die eveneens bij het gesprek in Zeist idafrikaan 1'orth krijgt ten visum pi HAAG Ue zuidafrikaanse ireoureur Alan North kan niet aan de internationale die zondag 5 juni in Kaalte shebben. Het ministerie van Itnlandse zaken heeft de Zuidafri- visum geweigerd, fcer dit jaar heeft North wel meege- wedstrijden in Hengelo, Ltde organisatoren in Raalte geen lUJkheden voorzagen op het mo- tt dat zij de wegcoureur contrac- Sinds 1 januari 1983 geldt rZuidafrikanen echter een visum- Han Berger, die zijn nieuwe werkge ver onmiddelijk op het spoor van Schrijvers zette, toen diens Canadees avontuur nog vóór de start bakzeil haalde, zet in Groningen de lijn voort waarvan hij als trainer van FC Utrecht een voorstander was. Berger: „Bij Utrecht hebben we veel baat gehad bij de routine van oudere spe lers als Van Hanegem, Wildbret en Van Veen. Een ploeg die bovenin wil spelen, moet een mixture zijn van jongeren en ervaren spelers, die het allemaal al hebben meegemaakt. Je moet er alleen voor zorgen routiniers te kiezen in wie het gif nog aanwezig is en zo iemand is Piet Schrijvers". De 40-voudige international zegt zelf dat zijn ambities nog geenszins zijn gedoofd. „In Groningen valt voor mij nog alle eer te behalen. Er wordt veel vertrouwen in mij gesteld en dat wil ik niet beschamen. Bij Ajax stonden erg veel supporters achter me Dat bleek wel toen ik mijn laatste thuiswed strijd speelde. Ik probeer dat in Gro ningen ook op te bouwen"' Veelbete kenend voegt Schrijvers daar nog aan toe „Rijvers kan me weer op zyn lijstje zetten". Karei van Goethem, kopgroep in Axel. i van de uitblinkers, rijdt aan de leiding van een Belgische renner op doping betrapt MARINA Dl PIETRASANTA De Belgische wielrenner Maurits De Heer is dinsdag in de Ronde van Italië gediskwalificeerd wegens het gebruik van een verboden stimulerend mid del. Bij de dopingcontrole na de derde etappe werd in de urine van De Heer sporen van een opwekkend middel gevonden. Ook de contra-expertise was positief De Belg heeft een boete gekregen van 1500 gulden en een schorsing van een maand. HAAG In de lotto van het terweekeinde was geen win- van de hoofdprijs, het cijferspel «-THEO APPELDOORN NAAR VIERDE SEIZOENZEGE erd zowel de eerste als reede prijs niet uitgekeerd. toto en toto-gelijk 21 zullen igende uitslagen gelden voor de :he wedstrijden, aangezien die vroegere datum (27 mei» zullen gespeeld. De resultaten van oortprijsvragen van het weekein- Eerste prijs: geen winnaar, sde prijs: 2 winnaars, bruto iO.OOO. Derde prijs: 130 winnaars, !o 2249,70. Vierde prijs: 6703 win- AXEL s, ƒ43,60. Vijfde prijs: 103.952 ƒ5,-. 20: Eerste prijs: 5 winnaars, ito 5252,10. Tweede prijs: 86 win- :rs ƒ203.50. Derde prijs: 1346 win- us 32,50. frgelijk 21. Eerste prijs: 2 wiÜ< In korte tijd heeft de talent- olie Pierre Raas zich aangepast bij de amateurs. Nog slechts een paar weken is de negentienjarige Beve- landse wielrenner actief in deze cate gorie. Bij de junioren toonde hij aan over talent te beschikken. Nu, bij de amateurs, draait Raas ook uilste- rs bruto 2483,40. Tweede prijs: 4 kend mee. ook dinsdagavond in Axel, 7pVPntipi1 Ipiflpi'S naars 106.60. Derde prijs: 177 waar hij slechts door pech van een naars 18.10. Vierde prijs: 1897 ereprijs werd afgehouden. Dat was van der Bent en Cor Vervaet ook nog aansluiting kreeg. Vrij soepel liep dit zestal uit naar dertig seconden voor sprong, maar het op drift geraakte Oud-Vossemeer.6 Nico Hnnirprhiil/lfl 1 r.nnct va peloton wist uiteindelijk de schade te beperken. Vier van die koplopers hiel den het toen voor gezien. aaars 2,70. Hi erigens ook het geval met Karei v an Goethem en Kees de Nooyer; met /Ï1*M O 1151511* drietal zijn de coureurs genoemd, limil die de wedstrijd aanzien gaven. Door de pech van dit drietal gingen uitein delijk vijf man kansrijk naar de finish. De snelle Theo Appeldoorn iRECHT De overgang van FC klopte Rob Bijvank en Peter Hoon- recht-topscorer Willy Carbo naar dert. Brugge is nagenoeg rond. FC gneu was het vooral voor Pierre Raas :ht-voorzitter mr. Kernkamp en Karei van Goethem. dat ze uitein- wacht dat zijn club en de Belgi- deljjk niet m hel klassement waren subtopper uit de eerste klasse terug te vinden Van Goethem is aan k week nog tot overeenstemming een uitstekend seizoen bezig; in grote komen over de hoogte van het wedstrijden is de amateur uit Kloos- erbedrag. terzande regelmatig voorin te vinden, kan de prijs met noemen die wij Alleen in de Omloop van Zeeuwsch- r Carbo vragen zegt Kernkamp. Vlaanderen moest hij door peen toe- kV j begrepen dat Brugge -_jen dat voor kem de koers al na bedrag dat wij in ons hoofd heb- twintig kilometer voorbij was. j betalen. He^ 6aat om een niet Die pech herhaalde zich dinsdag in Krachtige som - Axel en dat schakelde hem voor een strainer Georg Kessler is de h0ge klassering uit. Vanaf de eerste groot deel verant- kilometers (nadat eerst Kees de Nooij- trar,c: or er en Richard Thijs voor wat onrust hadden gezorgd) was Van Goethem in het eerste gelid te vinden. Eerst ging hij aan de haal met Fons de Meester; IARLEM Haarlem en AZ'67 heb- bij dit duo nestelde zich Piet de Jong. gisteravond volledige overeen- waarna het drietal Pierre Raas. Krijn raming bereikt over de transfer van tin Haar. De Haarlemmer, die bij club contractueel nog twee jaar gebonden, tekende bij de Alk- arse stichting een overeenkomst drie jaar. Beide partijen wensen lransfersom niet bekend te maken. die voor e Wrdelijk is voor Carbo's transfer. Karei van Goethem en Pierre Raas bleven maar doorgaan en leken in hun vlucht te slagen, totdat de pech- duivel toesloeg voor Karei van Goe them. Tot twee keer toe moést hij van fiets verwisselen: daarna gaf Pierre Raas zich ook gewonnen. In de slotfa se kwamen er zeventien man aan de leiding, met daarbij Pierre Raas, Kees de Nooijer, Rob Bijvank, Peter Hoonderl, Wim de Waal en Thijs Fase. De finale werd ingeluid door Wim de Waal: hij kreeg geen ruimte van de overigen. Rob Bijvank. Thijs Fase. Kees de Nooijer, Peter Hoondert. Twan den Braber en Theo Appel doorn sloegen daarna wel de beslis sende bres Voor De Nooijer duurde de pret niet lang: weer pech dus voor één van de smaakmakers. Theo Appel doorn spurtte even later naar zijn vierde seizoenzege door Bijvank en Hoondert te kloppen. Bij de junioren ging Ronnie de Jonge (aan een uitstekend seizoen bezig) aan de haal. Bob Rasenberg kreeg aan sluiting en ging er meteen vandoor. Hij bereikte na een solo de aankomst, voor De Jonge. De uitslagen' amateurs 1 Theo Appel doorn. Roosendaal; 2 Rob Bijvank, Sas van Gent, 3 Peter Hoonderl. Heinkenszand, 4 Twan de Braber. Fijnaart. 5 Thijs Fase. an de Klunderi, Hoogerhelde, 7 Guust van Mieghem, Etten- Leur 8 Christ de Baat. Steenbergen. 9 Wim de Waal, Axel. 10 Rinus Verboom. Goes. 11 Kees Vleugel Wemeldinge 12 Ad Vloots, Lepelstraat. 13 jacky van der Horst Oost- Souburg 14 Piet de Jong. Bosschenhoofd. 15 Kees de Nooijer. Aagtekerke; 16 Cor Vervaet. Walsoorden 17 Hans Moens. Ter- neuzen. 18 Wim van Kooten. Bruimsse. 19 Ab Verplanke. IJzendijke. 20 Joop Brooij- mans. Kuitaart. Junioren 1 Bob Rasenberg. Terheijden. 2 Ronnie de Jonge. Ovezande. 3 John Leijs, Oud-Gastel. 4 Jan van Dommelen. Bergen op Zoom. 5 Peter van de Klundert. Hooger helde. 6 patnek Tolhoek, Yerseke. 7 Kees Schouwenaar. Goes; 8 Charles de Caluwé. Terneuzen. 9 Ted Kampen, Veldhoven; 10 R. Verdaasdonk. Terheijden: 11 R. van Dongen. Dongen. 12 Eric van Ginneken. Schijf, 13 John van der Vleuten, Veldhoven. 14 Jack Rijsdljk. Fijnaart: 35 Martien Mou wen. Sint-Willebrord. 18 Eric Vereecken. Sint-Jansteen. 19 Jos van Baal. Schoondtj- ke. 20 René Been. Bergen op Zoom Van Hanegem niet beschikbaar VLISSINGEN Willem van Ha negem zal zich volgende week zaterdag in Vlissingen niet kun nen scharen bij het profelftal van uit Zeeland afkomstige voetballers, dat 's avonds om zeven uur tegen het Zeeuws amateurelftal speelt. Van Hanegem, afkomstig uit Breskens. speelt namelijk die zelfde dag zijn afscheidswed- strijd bij het Rotterdamse Feye- noord. Een andere, wel in Vlissingen aanwezige, Zeeuwse profvoet baller, namelijk Adrie Koster, neemt in deze unieke wedstrijd afscheid als actief profspeler Zo als bekend is de uit Zierikzee afkomstige voetballer afgekeurd voor het betaalde voetbal. Hij is overigens wel van plan om in een amateurclub in de lagere regio nen te gaan spelen Zoals be kend komt Koster niet terug naar Zeeland Ton Uitterhoeve ontmoette veel en thousiasme bij de Zeeuwse prof voetballers voor een wedstrijd in één team. VLISSINGEN Een elftal van Zeeuwse profs... „Zoveel in Zeeland naar Klaas Poortvliet en van We- geboren semi- en full-profs krijgen we nooit bij elkaar", redeneerde meldingenaar Joost Folmer. De Souburger, ook al een fors aantal jaren organisator van het 'Vriend- schapszaalvoetbaltoernooi' op tweede kerstdag met sterke ploe- Souburger Ton Uitterhoeve vorig jaar, toen hij het al lang sluimerende idee om een Zeeuws profteam in de geboortepro vincie te laten opdraven wilde gaan uitvoeren. Jawel, de namen van Jan Poortvliet, Adrie Koster, Danny Blind en Ton van Eenennaam waren niet moeilijk te bedenken. „Maar toen ik er eens goed voor ging zitten", zegt de 39-jarige gen, kon voorts rekenen op belange- organisator. „Kwamen toch snel de namen van de veertien in Nederland '02e medewerking van'de VC Vlis- en België spelende voetbalprofs uit Zeeland op papier". Zaterdag 4 juni speelt dit Zeeuwse profelftal in in Vlissingen (hoofdveld Irislaan, singen en de supportersclub van de VCV. aanvang 19.00 uur) tegen het ook dit jaar succesvolle Zeeuwse amateur- Bovendien verlenen profvoetbal voetbalteam. Het is een unieke voetbalgebeurte- IJzendïjke, nu Beerschot), Kees nis. die ooit al eens de Zeeuwse Dorrepaal (ex-Hansweer tse Boys. Iers, de Zeeuwse amateurspelers, de trainers en enkele officials pro deo hun medewerking aan het spekta- profvoetbaltrainer Piet de Visser nu spelend in reserveteam (van Roda JC naar AZ '67 overge stapt) probeerde te realiseren, r Brugge) en drie spelers Niklaas, momenteel lijstaanvoer- toen niet slaagde. Piet de Visser is der van de tweede klas, dus klop- er volgende week zaterdag niette- pend aan de poort van het topvloet- min bij, want samen met Jo Jansen, bal in Belgie: Patrick Verhoosel de ex-trainer van NAC Breda, (Corn Boys Sas van Gent) Ivo Wou- vormt hij het trainersduo, dat de ters (ex-Koewacht) en keeper Ton Eenennaam, die door NAC voor een jaar aan de Belgische club Club lek ze komen- met hun echtgenots. Sint voor ™ets naar Vlissingen en ze verlangen evenmin een wedstijd- vergoeding. En dat alles ten bate van een bijzonder goed doel: want de opbrengst komt ten goede aan de stichting Sport Steunt Zonne veld. Zeelands enige profvoetbalscheids rechter. Gerard de Schepper uit Ze krijgen de 'beschikking' over is uitgeleend. Vermoedelijk zal Van Hulst, heeft de leiding van de wed- - - - - - 6 - - strijd. Hij wordt geassisteerd door Aad de Koster en Jan van Huizen Razend enthousiast Volgens Ton Uitterhoeve hebben de uit Zeeland afkomstige profs vaaf het begin razend enthousiast gerea geerd op het initiatief „Zonder uit zondering willen ze zich allen graag voor deze wedstrid vrijmaken. Ze Geelhoed~ J aap MeeTman en'kïaas wütón natuurlijk eens graag aan het van Belzen (allen Arnemuiden), Jan Zeeuwse publiek laten zien wat ze Hamelink en Franz van der Pijl kunnen", zegt de Souburgse voet- (Hoek). Eugene Fagg en Gerard balenthousiast. Schip per (beiden Oostkapellei. Ni- Be spelers van het profteam komen veertien in Zeeland geboren prof voetballers Het zouden er vijftien zijn geweest als Angelo Nijskens op de betreffende dag geen verplichtin- Zeeuwse profteam gen zou hebben gehad bij zijn (Bel- iVlissingeni. gische) club Lokeren, die een beker wedstrijd moet spelen Wel naar Tra"ier Jo de Waal ^kan Vlissingen komen zeven uit Zeeuw- jjfiÉ' Eenennaam lex-Vlissingen) nog de ze week beslissen of hij terugkeert NAC. Verzorger van het Ad Morren volledige Zeeuwse selectie beschik- sch-Vlaanderen afkomstige profs en ken: de keepers Johan Dijkhuizen zeven uit Zeeland van boven de Westerschelde Het zijn: ex-Amemuidenaar Jan Poortvliet. ex-Zierikzeespe Ier Adrie Koster. ex-Middelburger Ro nald Jongeling en John Jasperse :ex-RCSi die alle vier voor PSV Eindhoven uitkomen Van andere Nederlandse profclubs komen Chris Riemens van PEC Zwolle (ex- RCS) en Rob Grubem (Breskens), de veldspelers Jos van Belzen, Wim o Bouwman (AZVV), Johan le Con té (Middelburg). Rob de Muijnck overigens niet alleen deze wedstrijd spelen. Vanaf elf uur. wanneer ze Bram van de Broeke i beiden van met de spelers van het Zeeuws elftal Seróoskerke. Edv de Schepper van Breskensi. Paul van Kouteren morden ontvangen in het clubge- öcnepper van houw van V1L« neen. is er een aan- NAC Breda (ex-Vogelwaardei. Dan ny Blind van Sparta (ex-RCS Sou- ourg), en Marcel Schenk van Roda JC (ex-Goes). Belgische club Van Belgische clubs zijn afkomstig Luc van Poucke (exIJzendijke, nu Club Brugge), Bert Dutré (ex-Corn Boys Sas van Gent, nu Eeklol, Rudy Snauwaert (ex-Aardenburg, nu Knokke). Ron van Poucke (ex- (Sluiskil) en Peter de Waard (Kapel- Medewerking Initiatiefnemer Ton Uitterhoeve heeft bij de uitwerking van het plan de Zeeuwse profs tegen het Zeeuws amateurteam te laten spelen veel bouw van Vlissingen. is er een aan trekkelijk programma voor ze sa mengesteld. Met de rondvaartboot Madeleine maakt het gezelschap (circa honderd personen) vanuit Middelburg een vaartocht op het Veerse Meer. Aan boord wordt een koud buffet geserveerd. Een sponsor heeft voor beide teams medewerking gekregen In de eerste speciale tenue s beschikbaar ge- plaats van de KNVB-afdeling Zee- steld. Voor het profteam zijn oranje land. in een comité (waarin hij zelf schirts beschikbaar, voor het ook zitting heeft) van Arnemuide- Zeeuwse team gele shirts. Forse premies voor Juventus ATHENE Dat geld bij Juven tus geen rol speelt is ook in het tindstadium van het Europa- Cuptoernooi duidelijk te mer- «en. Voor het bereiken van de Sjiale ontvingen de Italianen al 20000 gulden per speler. Winnen aj die eindstrijd vanavond in Athene dan wordt daar nog eens 130000 gulden aan toegevoegd. Voor tegenstander HSV zijn die bedragen heel wat bescheidener. De finaleplaats heeft 10.000 gul den opgeleverd en bij winst ont- 'angt iedere speler 30.000 gul den. Diezelfde som wordt ook nog eens uitgekeerd als HSV zijn titel in de Westduitse competitie weet te prolongeren. De spelers van HSV hebben nog gepro beerd om hun premies op 'Ita- niveau te krijgen, maar voorzitter Klein wilde daar niets van weten. Enkele deelnemers aan de wedstrijden om de Yeoman Cup op weg naar de finish. BRESKENS De Bressiaandcr Piet Vroon heeft tijdens de zeilwedstrij den om de Yeoman Cup duidelijk gemaakt dat hij nog volop in de race is voor een plaats in het drie schepen tellende Nederlands team voor de Admirals Cup. Zaterdag en zondag wist hij op het 'thuiswater' in de Westerscheldemonding de meeste punten te verzamelen van de zes jachten, die meedoen aan de selectie wedstrijd. Hij verkleinde daarmee de achter stand op de koplopers Caiman van Gerrit Jeelof en de nieuwe Bierkaai van Henk Klunder en Fred Imhoff. Ook boog Vroon de minieme achter stand op aartsrivaal Bert Dolk met de Pro Motion om in een voorsprongetje. Na de twee wedstrijden op zaterdag, toen ontwerper Ed Dubois mee voer. en de rommelige wedstrijd van zon dag staat Vroon nu op de zo belangrij ke derde plaats Hoe gering de onder linge verschillen tussen de AC- kandidaten zijn blijkt uit de uitslag van zaterdagmiddag. In berekende tijd eindigden de Pro Motion. Caiman en Controlact (Lensveld Maromeri op dezelfde tijd. Winnaar Formidable had nauwelijks anderhalve minuut voorsprong en daartussen zaten nog de Mustang (ex-Pro Motion) van Sie- be Noordzij en de Belgische AC-er Marmer van Van Nuffel met André Nelis aan het roer. De wedstrijd van zondag leek de toen nog bestaande voorsprong van Dolk in de strijd om de derde selectieplaats te bestendigen. De Rotterdammer pakte na een goede start de kop en de Formidable kon weliswaar na een zwak begin ophalen, maar bleef twee de op achterstand. In de tweede ronde van de 27 mijl lange baan viel de wind evenwel weg op een tegenstrooms rak en het hele veld moest ankeren. Vroon lag op dat moment ver weg van de rest van het veld. onder de wal waar minder stroom was Toen de wind terugkwam, schoof de concurrentie hem aanvankelijk tergend langzaam voorbij Maar uiteindelijk bleek de positie van Vroon toch niet zo hope loos als het leek. Door een raadselachtige koers-keuze van de Mariner passeerde de Bres- siaanders als eerste de finishlijn van de inmiddels afgekorte race. In bere kende tijd kwam Vroon, met de mees te andere klasse I jachten, evenwel achterin terecht, omdat de wispelturi ge wind de kleinere schepen uit de startgroep I-II-HI naar voren had ge bracht. In de klassen II en kleiner ontbraken de-Belgen, die tijdens het Yeoman- weekeinde in hun vaderland wedstrij den voeren om de Belgische titel Daardoor ontbraken een aantal ster ke zeilers en konden de Nederlanders onderling hun strijd uitvechten. Al leen de Belgische AC-kandidaten wa ren naar Breskens gekomen. De einduitslagen in het totaalklassement met tussen haakjes de resultaten in de dne races: Klasse I-1I-III (20 deelnemers): 1 Formidable (5-1-13) 2 Caiman (1-6-15): 3 Bierkaai (2-4-12), 4 Mustang (3-2-171. 5 Con trolact (8-7-71:6 Klieuw, Beckers (16-16-1). 7 Twee Gezusters. Zuiderbaan (9-l4-3i, 8 Three Generations. Van der Valk (11-9-4), 9 Schollevaer. Deems-Eekels (4-10-111. 10 In- cisif III. Lousse (7-13-61. 3 Touch of Glory, Carels (3-1-14) 4 Amle. Broeren (5-5-3). 5 De Vier Gebroeders. Van Melle (7-7-2) 6 Poinciana. Wandering Vinke (4-4-10i. 7 Hes- ua. Van der Vloed (8-8-71. 8 Jeannel (12-14- 4'. 9Zeilster, Loman<9-10-1 li: 10 Dwarskop. Leder (6-6 opgegeven), Klasse VII-VIII 16 deelnemers) 1 Hello sailor. De Bois i4-3-1-i: 2 Lady Uon, Van Leeuwen 11-1-opgegeveni. 3 Jack Paniek, Verduyn (2-5-2) Van der Lugt in Breskens-Harwich BRESKENS Wereldzeiler Pleun van der Lugt gaat zich dit seizoen in de racerij werpen. Afgelopen week einde was hij als bemanningslid op de Rrap van de Goesenaar Pei Zan- dee bij de Yeoman Cup. Na zijn eenzame non-stop wereldreis met de Zeeuwse Stromen wil hij nu de hard- zeilerij 'verkennen'. Hij heeft daartoe een programma dat eventueel zelfs kan uitlopen op deel name aan de Whitbread-wereldrace. Deze week gaat hij als schipper op de Rrap meedoen aan de aanbrengrace Breskens-Harwich en de Noordzee- race Harwich - Scheveningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19