zeeland: Bijna 2,5 miljoen van Vlissingen voor KMS op tegen olitie treedt 'wildkampeerders' almanak Boeren in de zorgen doorovervloed regen DE SCHRIK VAN ZIJN LEVEN.. VV V-bestuur overweegt MEIKAAS MODDERBALLET Natte geraniummarkt kort geding BESTEMMING PZEM-GELDEN Terse witte SRm kaas zeelands grootste kaasverkopers! Uleen op Schouwen werd het bivak- Hen buiten de bestaande officiële campings op bepaalde plaatsen geto- ïreerd omdat de voor de piekopvang ichter de hand gehouden overloopter reinen door hun drassigheid niet volle- ilg konden worden benut (ADVERTENTIE) varel alarmgroep I Inbraakbeveiliging Brandmeldinstallaties Volgens verzekeringseisen met TBBS-opleveringsbewi|s. WISSE VAREL B.V. 01100 27072. «errijn Stuartweg J. 4462 GE Goes. ZEEUWSE Dagje uit Het nog jonge Belgische echt paar had enige tijd geleden besloten om in het voorjaar een dagje naar 'Olland' te gaan en dan het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschel- de te bezoeken En, zoals u misschien reeds weet, het voorjaar kwam en het echtpaar zou het volgende weekeinde op rets gaan De echtegenote was er gewoon een beetje opgewonden van Ze moest het aan haar colle ga's kunjt op kantoor. Ze ging met haar echtgenoot naar 'Ol land' dan daar zouden ze ook een bouwput van de Schelde- dam bezoeken, zei ze. Alleen ee was de naam van de bouw put even kwijt, maar die zou haar nog wel te binnen schie ten. En ja, juist in de koffie pauze, schoot de naam haar te binnen. „We gaan naar het werkeiland 'Keetje Tippel', zei te met zichtbare opluchting. Wegens gebrek aan voldoende perso neel zag de rijkspolitie in Zeeland geen kans om al meteen bij aanvang van het toeristenseizoen een gerichte controle te houden op de naleving van de kam- peervoorwaarden Dat zal nu gaan ge beuren tijdens twee weekeinden in de topweken Op eigen initiatief hebben enkele re creatie-ondernemers tijdens het afge lopen weekeinde de situatie rond het zwart kamperen in ogenschouw geno men. Dat gebeurde tijdens verken ningsvluchten die in de vroege ochten duren van eerste en tweede pinkster dag werden uitgevoerd boven bij ille gale kampeerders geliefde gebieden. Langs de Veerse Gatdam werden tien tallen eenheden waargenomen, het parkeerterrein bij de Ruyterplaat aan de Wissenkerkse kant van het Veerse Meer was herschapen in een complete camping. Elders langs het Veerse Meer werden eveneens illegale kampemen ten aangetroffen En ook op andere plaatsen in het kustgebied viel het fe nomeen 'wild kamperen' te signaleren Vanuit de lucht was voorts goed te zien dat hier en daar het toegestane aantal kampeermiddelen op het boerenerf aanzienlijk werd overschreden. Ter beteugeling van het zwart kampe ren had een recreatie-overleg een pie- kopvangregeling gecreëerd, dat voor zag in het toewijzen van extra ter heid tot kamperen bij de boer. In delen van Schouwen en ook op Walcheren moest in de loop van zaterdag de extra achter de hand gehouden ruimte voor het op vangen van de stroom verblijfsgasten worden aangesproken In de kop van Schouwen kon die extra capaciteit echter niet volledig worden benut omdat enkele noodterreinen door de overvloedige regenval van de laatste dagen onbegaanbaar waren ge worden. Er werd nog wel een begin ge maakt met het dirigeren van illegale kampeerders naar dergelijke terrei nen, maar nadat er trekkers aan te pas waren gekomen om vastgelopen cara vans uit de modderpoelen te trekken, stemde burgemeester Niemantsver- dnet van Westenschouwen er na sa menspraak met haar collega van Mid- denschouwen mee in, dat de politie zwartkampeerders langs de Brouwers- dam en omgeving - en dat waren er honderden - ongemoeid liet. Op Wal cheren gingen overloopterreinen open, nadat het erop was gaan lijken dat kampeerders hun toevlucht zou den nemen tot duingebieden. Volop ruimte Volgens de Waleherse coördinatrice 'TUSSEN HOOP EN VREES' VLISSINGEN De zorgen van de boeren worden met de dag groter. Als gevolg van het nu al twee maanden aanhoudende slechte weer stagneren vele werkzaamheden op het land, zijn zaaien en poten niet mogelijk en groeit het onkruid maar door. Bovendien leidt de situatie tot spanningen in de gezinnen van de boeren. Dit meldt het landbouw- tijdschrift 'De I,andbode' in de laatste editie. Volgens het blad leven de agrariërs kon worden gepoot voordat het in Zeeland op het ogenblik tussen natte weer roet in het eten gooide, hoop en vrees .Nog steeds kan De enkeling die nog aardappelen men ook in Zeeland nog nauwelijks van de oude oogst te verkopen op het land komen en velen vragen heeft put nu maar troost uit het feit zich af hoe dit moet aflopen. In dat iedere regenbui de aardappe- Zeeuwsch-Vlaanderen. waar de [er. een halve cent duurder maakt", vlasteelt nog steeds onderdeel uit- aldus het blad maakt van het bouwplan zal men naar vervangende produkten moe- N oor de overige produkten zijn de ten zoeken nu het te laat wordt om verschillen per gebied erg groot, vlas te zaaien Ongeveer dertig pro- behalve bij de zomertarwc. Daar- cent van het vlasareaal is nog niet van is in de hele provincie tachtig gezaaidtot negentig procent gezaaid. „Van Bijzonder triest is de situatie voor bicten, erwten en zaaiuien moet de aardappeltelers De Landbode vooral op Walcheren. Sehouwen- meldt dat slechts drie procent van Duiveland, Sint-Philipsland en de late consumptie-aardappelen Tholen nog zeer veel de grond in". 'Delta Flora' in Stellendam STELLENDAM In de vismijn in Stellendam wordt van 2 tot en met 6 augustus de jaarlijks terugkerende gladiolen bloem- tentoonstelling 'Delta Flora' ge houden. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de stichting 'Delta Flora'. Oorspronkelijk waren het alleen de gladiolen van eigen bodem die werden tentoongsteld; nu zijn het ook andere en fraaie bloemen en er pronken aange voerd door de deelnemende lan delijke veilingen die op een zo groot evenement als de 'Delta Flora' niet willen ontbreken Ook het bednjfsleven presen teert zich op de expositie, ver deeld over de branche-gerichte afdeling waar bewerkingsmachi nes voor bloembollen worden getoond en een afdeling waarin het Flakkeese bedrijfsleven in al zijn verscheidenheid zich aan de bezoekers voorstelt, ook dat vormt een graag bezocht gedeel te dat zich manifesteert in een beursruimte van 3200 vierkante meter De bloemenhal is 2000 vierkante meter groot. Men ver wacht enkele duizenden bezoe kers 100STERZANDE-De 19-jarige P W. uit Kloosterzandc kreeg de schrik van bleven, toen hij in de nacht van zondag op maandag in de Cloosterstraat in een klap gaf op het dak van een auto naar zijn vuist, of die de klap (och wel had weerstaan, werd hij meteen in de kraag gevat. Uit de desbetreffende auto stapten namelijk twee politie-agenten in burger Zij brachten de dader over naar het politiebureau waar procesverbaal werd opgemaakt. W. moet ook opdraaien voor de schade aan de auto :l 1 DINSDAG 24 MEI 1983 PAGINA 5 ZIERIKZEE - Het VVV- bestuur in Zierikzee over- "HYSTERIE VAN INFORM A TRICE' Een modderballet was zaterdag een extra 'attractie' tijdens schaapsscheerdersfeest in Veere Het evenement had ernstig te lijden van het slechte weer. het aantal bezoekers bedroeg ruim de helfl minder dan vorig jaar. ivaardoor de organisatie er vijf- tot zevenduizend gulden bij inschiet (Zie pagina 7) weegt een kort geding wegens smaad en laster aan te span nen tegen ex-informatrice mevrouw Van de Pol. Zij wees vorige week beschuldi gende vinger naar het bestuur en maakte gewag van 'ver duistering' van een bedrag dat ligt tussen de 30.000 en 30.000 gulden. Het VW-bestuur wijst die beschuldi ging verontwaardigd van de hand en noemt de uitspraken van mevrouw Van de Pol 'een uiting van hysterisch gedrag, waarmee wij al meermalen zijn geconfronteerd. De waanzin door wraakgevoelens geuit, bewijst dat zij in een staat verkeert waarin zij niet toerekeningsvatbaar moet worden geacht; aldus het VVV-bestuur. Het bestuur kondigt aan een aan klacht wegens verduistering door me vrouw Van de Pol in te dienen als blijkt dat er geld wordt vermist op het kantoor. 'Nimmer is door wie dan ook van het bestuur aan mevrouw Van de Pol opdracht gegeven tot frauduleus handelen', zo wordt gemeld in een verklaring. Het VVV-bestuur acht de belangen van de stad Zierikzee en de eigen instelling ernstig geschaad door het optreden van de gewezen informa- trice. Zoals bekend wil de Raad van Bestuur van de NV PZEM - na wijziging van de statuten - een bedrag van in totaal VLISSINGEN - B en w van Vlissingen willen een bedrag van 2.380.000 gulden ter beschikking stellen van de op te richten Stichting voor Economische Ontwikkeling Zeeland, de stich- van de NV PZEM tot extra inkomsten voor de gemeente Vlissingen kunnen leiden. De verwachting is dat de stich ting een renderende investering zal ting die een bedrag van ruim vijftig miljoen gulden uit zal doen met een risico-dragende partici- patie in de'nieuwe KMS aldus het keren voor het behoud van de Koninklijke Maatschappij De college 50 065.000 gulden uitkeren aan de aan deelhouders ten laste van de algemene reserve van de NV (17 000 gulden per aandeelVoor de gemeente Vlissingen betekent dat dus een bedrag van 2 380.000 gulden. B en w van Vlissin gen vragen de raad om het college 'ten einde snel te kunnen handelen' te machtigen het bedrag in de vorm van een renteloze lening ter beschikking te stellen van de stichting. Voor zover de slichting dankzij deze middelen in de toekomst netto-baten verwerft wordt in de leningsovereenkomst geregeld dat deze zullen terugvloeien naar de geldgevers op basis van hun inbreng ..Langs die weg zal de extra uitkering Automobilist rijdt door na aanrijding SCHOONDIJKE Een nog onbeken de automobilist heeft vrijdagavond de auto van de heer G. uit Schoondij- ke aangereden en is na de aanrijding doorgereden. De auto stond gepar keerd aan de Weststraat in Schoon- dijke en werd aan het rechtervoor- portier beschadigd. Het college vraagt de raad voorts in te stemmen met het voorstel van de raad van bestuur van de PZEM om de statu ten van deze vennootschap te wijzigen teneinde de uitkering juridisch slui tend te maken. Frans vrachtschip in aanvaring met gasboei voor haven Flansweert HANSWEERT Maandagmiddag omstreeks 12.00 uur is het Franse vrachtschip 'Nicole' voor dc haven van Hanswecrt in aanvaring geko men met een gasboei. Het schip, eigendom van B Lecaute, liep schade op aan de roeren De sleepboten 'Alfa' en de Tijgerhaai' sleepten het schip naar de Loswal in Hansweert De Nicole' was met 260 ton tarwe op weg van Frankrijk naar Rotterdam Vandaag (dinsdag) zullen duikers de schade aan "net schip nader bekijken en proberen te herstellen. TERNEUZEN Het was goed weer voor de geraniums. zaterdag middag in Terneuzen. maar heel wat minder gunstig voor de bezoe kers van de eerste 'gera niummarkt'. Regen buitjes en een koude wind maakten van de Markt in Terneuzen een tochtig oord. zodat dc belangstelling voor de tuinplantenmarkt enigszins tegenviel aegenen die de weers omstandigheden trot seerden hadden een ui termate ruime keuze uit het aanbod van talloze geraniums en allerhan de tuinplanten, die wa ren uitgestald door tuincentrum Bakker, bloemhuis 'Flora', bloe menhandel Jaap Bak ker. de 'Plantenmarkt' (Allemaal uit Terneu zen). 'De Eeuwige Lente' uit Hoek en de firma Intersport Vermeersch. De sportzaak toonde tuinmeubelen en bar- becue-apparatuur. Het Bicrwinkeltje. een café gevestigd aan de markt, had een ambitieus ter ras buiten gezet, dat echter door het slechte weer het grootste deel van de dag volledig leeg bleef. Toch boekten de onder nemers nog redelijke omzetten, zodat de 'ge raniummarkt' waar schijnlijk wel een jaar lijks terugkerend ge beuren wordt. idkamperen' aan het Veerse Meer ter hoogte van de 'Ruyterplaat' Schapen vermist AARDENBURG - In de periode van 25 april tot en met 20 mei zijn in Aarden burg en omstreken elf schapen en of lammeren ontvreemd De rijkspolthe vraagt in deze zaak inlichtingen of tips die tot het opsporen van de dieven en schapen kunnen leiden. Verder vraagt de politie aan schapenhouders wier vee wordt vermist nog niet als ver dit op te geven. van de piekopvang. mevrouw Van Montfrans, burgemeester van Veere, moet uit het aantal met name langs de Vecrsegatdam gesignaleerde wild kampeerders niet worden afgeleid dat de politie daar machteloos heeft toegekeken. Er werden ook daar pro cessen-verbaal uitgedeeld, maar dat leidde niet direct tot vertrek van de vrijetijdsvierders. In Zeeuwsch- Vlaanderen r was er nog volop ruim te. Het nieuwe kampeerterrein bij het bungalowpark Schoneveld bij Bres- kens bleek nog maar nauwelijks door de toerist ontdekt. Veel kampeerterreinen hebben aan zienlijk te lijden gehad onder de druk van de gebruikers van de zompige ter reinen. Het was opvallend hoeveel campers er her en der langs de weg werden aangetroffen. Het verhaal, dat dat kwam doordat de campers - som mige wagens wegen vier tot vijf ton - een aantal officiële campings werd ge weigerd uit vrees voor verdei kapot rij den van de terreinen, gaat maar ten dele op Het geldt zeker niet voor het recreatiecentrum 'De Schotsman', waar de camperbezitters welkom we ren, maar waar niettemin een kleine veertig van dergelijke kampeermidde len een plaatsje hadden gezocht op het parkeerterrein vlak vóór de ingang van het officiële terrein. „Zelfs bij een slechte pinksteren is het wild kamperen niet in de hand te hou den" Deze conclusie trok directeur Ruud Mulder van 'De Schotsman na dat hij tijdens een rondvlucht wat in drukken had opgedaan zijn collega Gert-Jan Brinkman van 'De Paarde kreek' bij Kortgene kwam tot eenzelf de slotsom. De heer Mulder liet weten dat het on derzoek vanuit de lucht niet was inge geven door een vorm van naijver. „Het is niet erg als je eens een camping-gast mist, maar als je er tientallen vlak voor je deur hebt staan, ligt dat toch an ders. Wat ik wil is ervoor strijden om Zeeland als een goed vakantieland te behouden. Ik ben bang voor een 'Loos- drecht-effect' als het wild kamperen niet goed wordt aangepakt. Je krijgt dan onherroepelijk een verpaupe ring". Ruud Mulder ziet veel heil in een voor tijdige benadering van het publiek via een uitgebreide voorlichting voordat het seizoen begint. Zijn de kampeer ders eenmaal op de verboden plaats dan zouden ze overdag middels meer talige folders dienen te worden ge waarschuwd, waarna 's avonds effec tief zou kunnen worden opgetreden Aan die uitgebreide voorlichting ont breekt het nog. Verder is dc politionele bezetting naar de indruk van de heer Mulder ontoereikend om baanbre kend werk te kunnen verrichten. Ook zou het schorten aan een juiste opstelling van de politie, die er nog al te zeer van uit zou gaan, dat je de men sen die voor het Veerse Meer komen niet naar Zeeuwsch-Vlaanderen kunt doorsturen als de campings ter plaat se vol zijn. Tussen de buien door; terraswerk in Domburg jeren' begint in Zeeland structurele vormen aan te nemen. Hoe- •aarts gesitueerde campings nog aardig wat ruimte was, hebben londerden Pinkstervakantiegangers zich burgelijk ongehoorzaam getoond en de nacht door [ebracht op voor kampeerders verboden terreinen. Op verschillende plaatsen trad de politie verbaliserend op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 5