Vara voelt voor zenderkleuring tv Gevaar Nijpels op zoek naar stromingsidee VPRO PZC/ radio-tv en kunst televisie EXCELLENTIE Eric Hoffer MINISTER WIL NIEUWE VORM 'OMROEPSTRAF' PANDA EN DE DOLLE DELVER r: radio DINSDAG 24 MEI 1983 NEDERLAND-1 NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden 10.00 Schooltelevisie: Plantaardig: Bloemen. 11 00 Mensen bekijken: Armen en handen 11 30 Beestenspel: De kip 13.00 Nieuws voor slechthorenden RVU 15 30 Sport, tussen plezier en pres tatie. De wereld van het ijs hockey. KRO 16.00 Het hart op de tong (4). Psal menprogramma. 16.40 Er was eens... de ruimte. Te kenfilmserie. TELEAC 18 25 Gezonde voeding TROS 18.55 Flappie's wonderbaarlijke reis (1). Kinderserie. 19 02 Dierenmanieren (1) 19.25 Het geheim van Vredenhof (1). „Smokkelaars op de Wad den". Jeugdserie. NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Showbizzquiz. Spelprogram- ma. 21.40 Aktua TV 2215 Falcon Crest. „Eendracht maakt macht". Serie 23.00 Harten 2. ,De man met de jade ogen". Serie. NOS 23.55 Journaal 24 00 Nieuws voor slechthorenden TROS 00.05 Tros Sport-Extra. Tennis. NOS 13.00 en 18.15 Nieuws voor slech thorenden 18 20 Paspoort. Voor Joegoslaven en Italianen, 18.30 Sesamstraat 18 45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal EO 19 12 Acht spiegels. Jeugdprogram ma. 19.50 Ronduit. Jongerenmagazine. 20.20 Metterdaad. Zendingspro gramma. 20.30 Speelkwartier. Serie over mu ziekinstrumenten. 20 45 Kerk in Korea. Documentaire. 21.35 Tenslotte NOS 21 40 Omnibus. Kunstkroniek 22.30 Journaal 22 45 Den Haag Vandaag 23 00 Beeldspraak Gesprekken me! schrijvers. 23 30 Nieuws voor slechthorenden 18.00 Appie. „Appie gaat naar een pompstation". 18.05 Sesamstraat 18.20 Er was een keerDe zilveren roos". Verhaaltje van Guido Staes verteld door Jef Burm 18.30 Fabian van Fallada. „In de val". Zevende aflevering uit de Vlaamse jeugdserie met Kris Smet, Walter Moeremans, Jef Demedts (herh). 19.00 Tijdrover Lieve plantjes: Ma deira (3). 19.10 Kijk uit! Verkeerstips. 19 15Hoffnungs vertellingen. „Pro fessor Yaya's memoires". Te kenfilmpje. 19 20Juke Box. Kuruki: Just a Cat. 19 25 Uitzending door derden Pro gramma van de Stichting Syn- dikale Omroep. 19.40 Lotto-winnaars, mededelin gen en programma-overzicht 19 45 Journaal 20 10 Kunst-Zaken 20 15 I.Q. Spelprogramma onder lei ding van Herman van Molle. 20.45 Verover de aarde. „Energieen allerhande" Vijfde aflevering uit een serie van zes program ma's waarin een toekomst beeld wordt gegeven van de maatschappij-ontwikkeling, op grond van de wetenschap zoals zij op het huidig ogenblik evolueert. Welke energiereke ning zal ons in 2020 worden gepresenteerd? Op die vraag probeert deze uitzending een antwoord te vinden waarbij nieuwe vormen van energie worden besproken. 21.45 Marlowe. „Het potlood". Voorlaatste aflevering uit de Britse serie Marlowe Private Eye" van David Wickes naar verhalen van Raymond Chandler. Marlowe vindt bij zijn post een puntig geslepen potlood. Hij weet maar al te goed wat dit betekent: hij wordt het volgende slachtoffer van het „misdaadsyndicaat"... 22.35 Toto-winnaars en Journaal. Aansluitend' Coda. 19.00 Celluloid Rock. „De jaren 70" (4). Laatste aflevering uit de achtdelige serie over de evolu tie van de rockmuziek in de film. Fragmenten uit: Times Square, Rock 'n Roll High, Wings over the World, No Nukes, The Kids are alright, The Buddy Holly Story, Elvis the Movie, Birth of the Beatles, The Rose. The Blues Brothers, The Idol Maker en Quadrophe- 19.35 Kijk uit Verkeerstips. 19 40 Mededelingen en programma overzicht 19.45- 24.00 Koningin Elisabeth- wedstrijd voor piano 1983. Rechtstreekse reportage uit het Paleis voor Schone Kun sten te Brussel. 14 00 Schooltelevisie 17,15 Onem-mededelingen 17.25 Plein Jeu. Gevarieerd jeugd programma. 19.08 Ce Soir. Regionaal magazine. 19 25 Lotto 19 30 Journaal en toto 20 00 A l'Est d'Eden. Aflevering uit de Amerikaanse serie „East of Eden" met Timothy Bottoms. Jane Seymour. Bruce Boxleit- ner e.a.: 15 jaar zijn voorbij. Caleb en Aaron zijn volwas sen. Aaron is zacht en teder, terwijl Cal impulsief is. Toeval lig verneemt hij dat zijn moe der nog ergens in Montoerey leeft... 20,T5 La chasse aux tresors. Spel programma waarin enkele schatten met behulp van do cumentatie en een helikopter moeten worden opgespoord. 22.00 Ecritures. Boekenmagazine. 22.55 Journaal 10.00 Journaal 10.03 Dear Mr. Wonderful. Speelfilm (herh.). 11.55 Terugblik 12.1P Nachtflug. Documentaire over de schrijver en piloot Antome de Saint-Exupéry (herh). n Kaufhaus. Kinder- Ofenrohr. Kinderse- 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.15 Videotext fur alle 16.10 Journaal 16 15BKA. Vorsicht Falschgeld Programma over het opspo ren van vals geld per compu ter. 17.00 Nachts i serie. 17.10 Sturm ir rie. 17.50 Journaal WDR 18.PO Hier und Heute. Regionale ac tualiteiten. 18.25 Hallo Larry. „Morgan, de chef". Serie. 19 00 Reich und Arm. Aflevering uit de Amerikaanse serie „The Jordaches". NDR 18.00 Die Nordschau heute 18.15 Die Leute von Korsbaek 19.05 Zandmannetje 19.15 Berichte vom Tage 19.25 Das Nordschau-Magazin 19.59 Programma-overzicht 20.00 Journaal 20.15 Bananas. Muziek en nonsens met The Coconuts, Thompson Twins, Ina Deter, Peter Schil ling, John Miles e.a. 21.00 Monitor. Actualiteitenmagazi ne. 21.45 Der Aufpasser. Britse serie met Dennis Waterman, Geor ge Cole e.a.: Big Stan vraagt Arthur Daley een briefje van 100 dollar voor hem te gaan wisselen. Arthur is zeer be nieuwd of Big Stan nog van die briefjes heeft. En inder daad, Stan heeft voor een half miljoen bankbiljetten in een koffer, die hij met zijn vriend Harry op de luchthaven heeft gestoken. 22.30 Thema's van de dag 23.00 ARD-Talkshow. Praatshow met Joachim Fuchsberger. Speciale gaste: Uschi Glas. 23.45 Journaal 10.00- 13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Mosaik. Magazine voor de ou dere generatie: „Kwis voor jong en oud". Aansluitend: Journaal. 16.35 Strandpiraten. „Hêt spook schip". Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal 17.15 Tele-lllustrierte. Gevarieerd programma. 17.50 Ein Wort aus Musik. Spel en amusement met Heinz Eckner. 18.20 Mein Name ist Hase. Teken filmserie „Bugs Bunny". 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Ehen vor Gericht. „De zaak Lorenz tegen Lorenz". Serie met Ernst W. Lenik en Hilde- gard Selensky: Gerlinfe Lo renz heeft grote plannen voor haar dochter Claudia. Al in de eerste levensjaren vond ze het kind mooier, slimmer en be gaafder dan de andere kinde ren. Claudia's vader is met deze ontwikkeling met geluk kig. 21.00 Journaal 21.20 Mit Luftballons gegen Mauern. „Geesteszieken spe len toneel". Film van Jurgen Lucking. 22.P5 Die Sunde. „Al Haram". Egyp tische speelfilm (1965) van Henru Barakat: Asisa, jonge vrouw en moeder, werkt van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op het land en moet daar na thuis nog eens aan de slag. 23.45 Journaal Flappie Ned. I. 18.55 uur 19.02 uur. De TROS begint vanavond haar uitzending met een nieuw avontuur van de clown „Flappie". die in sprookjespark De Eftelmg een „wonderbaarlijke reis" beleeft Aan sluitend de eerste aflevering van „Dierenmanieren". Een serie van acht programma's, over de relatie tussen mens en dier „Dierenmanieren" wordt gepresen teerd door Martin Gaus, die in Lelystad een Dierenhotel bezit, waar hij al een jaar of zes de tijdelij ke verzorging van huisdieren op zich neemt Uit de komische, maar soms ook diep trieste situaties die Gaus in de loop der tijd aantrof, ontstond het idee voor een serie waarin wordt ingegaan op de meest voorkomende problemen die die- renbezitters kunnen hebben. In de eerste aflevering wordt aan de hand van vergelijkingen tussen mens en dier het territoriumgedrag belicht Voorts wordt in ieder pro gramma tijd ingeruimd voor actue le zaken, misstanden, positieve ont wikkelingen en de rubriek Dieren Thuis Acht spiegels Ned. II. 19.12 uur. Vanavond bij de EO de Finse speel film „Acht Spiegels". ..Acht spie gels" is het verhaal over een arm Fins gezin, dat zo n dertig jaar geleden op een eiland woont. De moeder ziet tijdens het boodschap pen doen een stapeltje spiegels lig gen en kan de verleiding niet weer staan om er eentje te kopen Als ze zich realiseert dat ze thuis met z'n achten zijn en er ook precies acht spiegeltjes liggen, besluit ze in een opwelling om ze allemaal te kopen, voor ieder gezinslid één. Thuisgeko men reageert ieder op zijn of haar eigen manier op de confrontatie met zichzelf in de spiegel „Acht spiegels" werd in Munchen op het festtval voor kindertelevisie programma's Prix Jeunesse '82 met de eerste prijs bekroond. Christus in Korea Ned. II, 20.45 uur. Een van de snelst groeiende kerken ter wereld is de christelijke kerk van Korea. De laatste jaren groeien de bijbelgetrouwe kerken daar met on geveer een miljoen gelovigen per jaar. De EO besteedt onder de titel „Christus in Korea" aandacht aan de achtergronden van de explosieve groei en het leven in de Koreaanse kerk van vandaag. Showbizzquiz Ned. I, 20.08 uur. Showbizzquiz-master Ron Brand- steder ontvangt in de laatste seizoe n-aflevering van de Showbizzquizz (Ned 1, 20.08 uur) naast de vier kandidaten die strijden om de titel mrs. of mr. Showbizz, weer div. artiesten: o.a. het Duitse songfesti valduo Hoffmann en Hoffmann, de Dolly Dots, Pepe and his Friends uit Las Vegas, Marco Bakker en Miijana Irosch. IN EEN DEMOCRATIE KOMT IEDEREEN AAN HET WOORD.., D'66 ZIET VEEL IN VVD-NOTA HILVERSUM (ANP) VVD-leider Ed Nijpels vindt dat bij de discussie over de representativiteit van de omroepen ten onrechte alleen maar wordt gesproken over Avro, Tros en Veronica en niet over de stroming die de VPRO vertegen woordigt. Nijpels zei zaterdag voor de Tros- radio niet te weten of 'de inwoners van de gemeente Juinen of de lezers van de Juinensche Courant' een stroming op zich vertegenwoordigen zoals mi nister Brinkman van WVC bedoelt. De liberale fractieleider vindt het stromingsartikel overigens een 'onzin nig artikel' Wat hem betreft mag het best in de omroepwet blijven staan maar 'dan moeten ze er niet moeilijk over gaan doen en het artikel gebrui ken om bestaande omroepen de nek om te draaien". D'66 kan zich 'aanzienlijk beter vin den' in de onlangs gepubliceerde om- roepnota van de VVD in de concept- medianota van CDA-minister Brink man. Dat slaat in een schriftelijke reactie van de tweede-kamerfractie van D'66 op beide stukken. Twee voorstellen van de VVD zijn voor D'66 onaanvaardbaar: omroep verkiezingen en de invoering van een doorlopende staffeling per 150.000 le den van omroepen. Hierdoor ontstaat volgens de democraten een situatie met zeer kleine tot super zendgemachtigden. D'66 wil juist he lemaal af van a-, b- en c-status of vergelijkbare indelingen. Een nader te bepalen minimaal aantal leden is voor deze partij voldoende om zendtijd te verkrijgen D'66 wijst het voorstel van minister Bnnkman af, dat omroepen vanaf 1985 moeten aantonen, dat zij repre sentatief zyn voor een bepaalde maat schappelijke. culturele, gondsdiensti- SAN FRANCISCO (RTR) Eric Hol- fer, de havenarbeider die door zelf studie filosoof werd, is zaterdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn boek 'de ware gelovige' deed hem bijna uitgroeien tot de leider van een cultus. ge danwel geestelijke stroming De fractie acht alleen het getalscriterium juist. Het huidige omroepbeleid is volgens D'66 vooral een verbods- en ad hoc- beleid. Het is volgens de democraten een beleid van 'pappen en nat hou den, wat meer zendtijd hier. wat min der commercie daar' De concept medianota ademt een zeer behouden de geest, meent de fractie. DEN HAAG (ANP) Zendgemach tigden die de wet overtreden (bij voorbeeld door teveel reclame of een onvoldoende volledig programma), moeten er in de toekomst rekening mee houden, dat het rijk als straf een deel van de vergoeding voor de pro grammakosten inhoudt. Het ministe rie van WVC werkt hieraan, aldus woordvoerders zaterdagmorgen. Tot nu toe kan de minister omroepen slechts berispen of de zendtijdvergun ning intrekken. Daartussen zit mets. Het deels inhouden of opschorten van de programmakosten-vergoeding is een tussenmaatregel. De tweede ka mer heeft het principe van deze straf al in 1979 bij de herziening van de omroepwet aanvaard, maar tot een nadere uitwerking is het nooit geko men. Daar komt, volgens WVC, bin nenkort verandering in. De verwach ting is. dat gelijk met de definitieve medianota voorstellen hieromtrent aan de tweede kamer worden gezon den. WVC wil dan tevens voorstellen doen betreffende commerciële op Ne derland gerichte buitenlandse tv- programma's RADIO WORDT BIJGESTELD HILVERSUM (ANP) Vara-voorzitter Van den Heuvel is voorstander van zenderkleuring op de tv, waarbij een nel wordt gevuld door AVRO. Tros en Veronica en het andere door de 'principiële' omroepen. Voorwaarde is echter wel, dat er dan een derde net bij komt voor de NOS en de kleine zendgemachtigden om het gedrang op de zenders niet tc groot te maken. Van den Heuvel zei zaterdag voor de Vara-radio dat een net met AVRO, Tros en Veronica zichzelf financieel zou moeten bedruipen en geen aan spraak zou moeten kunnen maken op gelden uit de omroeppot. Als deze omroepen zich niet met een maat schappelijke stroming willen identifi ceren, moeten zij zich duidelijk uit spreken voor een commercièle opzet, vindt de Vara-voorzitter. Zijn collega Wallis de Vries van de AVRO is het daar niet mee eens. Hij vindt dat een dergelijke zenderindeling geen recht doet aan de hoeveelheid zendtijd, waarop AVRO. Tros en Veronica, ge zien hun grootte, aanspraak kunnen maken. Bij de Vara is op het ogenblik een herbezinning gaande op het program mabeleid voor de radio. Aanleiding is het teruglopen van de zendtijd door de groei van VPRO en EO. De directie radio van de Vara heeft een beleidsnotitie opgesteld, waarbn ervan wordt uitgegaan dat alle be staande radioprogramma's worden opgeheven om vervolgens te bekijken welke er aan de statuten van de Vara (onder meer de socialistische identi teit van deze omroep) voldoen en terug kunnen komen. „Wij vonden het beter om het hele programmapakket ter discuss,ie te stellen dan om elke keer bij vermindering van zendtijd tot incidentele aanpassingen te moeten, besluiten", aldus een woordvoerder van de Vara. Het gaat volgens hem overigens niet om een echte 'omme zwaai'. De statuten van de Vara zyn per slot van rekening niet veranderd De woordvoerder zei te verwachten, dat de beleidsnota zal worden uitge voerd Na langdurige inspraakronden lijkt slechts een klein aantal mede werkers tegen. In de nota gaat het alleen om de principes. De praktische toepassing waarbij wordt besloten welke programma's verdwijnen en welke er eventueel voor in de plaats komen, moet nog volgen. tADVERTENTIE STRANDHOTEL VLISSINGEN I Asperges met kreeft, zalm, tarbot, zwezerik en 'gewoon'. Het grote gevaar voor de Neder landse democratie schuilt niet iti de Centrum Partij. Hel grote gevaar schuilt in datgene, waarin de Centrum Partij de Nederlandse democraten verandert Het is de rotte appel in de mand. die de andere appels aansteekt Neem het probleem van de leden van de Centrum Partij die leraar zijn. Bij voorkeur blijkbaar geschiedenisle raar. wat op zichzelf overigens een slecht leken is. want je zou toch denken dal die luidjes iets van de geschiedenis hadden kunnen leren. Maar daar gaat het nu niet om Het gaat om de opschudding die Nico Konst, vice-voorzitter van de Cen trum Partij en geschiedenisleraar aan het Elshof College in Nijmegen, en meneer De Weijer, lid van de Centrum Partij en geschiedenisle raar aan de Utrechtse Scholenge meenschap Hendrik van der Vlis, bij hun leerlingen en hun schoolbe stuur hebben veroorzaakt. Twee leerlingen van Konst, Shar- mini Thannaratnam en Eline Tas- sopoulos, hadden zich zo zeer ge stoten aan de discriminerende op merkingen van hun leraar, dat zij geen les meer van hem wilden hebben. Zij zijn nu bij een andere geschiedenisleraar in een andere klas ondergebracht, maar dat was hun bedoeling niet. Niet zij hadden moeten wijken, vinden ze. maar de leraar had moeten wijken. Daar zit iets in. Als we aannemen dal Konst inder daad fout zit 'hij schijnt ook een nazi-propagandafilm m de klas te hebben gedraaiden dit door die overplaatsing van Sharmint en Eli ne wordt erkend, dan moet Konst natuurlijk van hel lesgeven aan die bepaalde klas ontheven ivorden Want als hij schadelijk is voor Sharmini Tharmaratnam en Eline Tassopoulos. dan is hij zeker scha delijk voor Henkie de Jong en Willemijn de Wit. Berufsverbot Er is één maar Als we vinden dat Nico Konst wegens zijn opvattin gen die hij blijkbaar ook. als dat zo te pas komt, in de klas uitdraagt, moet worden ontslagen, dan erken nen we de rechtmatigheid van het ..Berufsverbot". En ik dacht dat we juist hadden afgesproken dat we dat in Nederland niet zo'n prettig idee vonden In Duitsland trou wens ook niet. Natuurlijk, er is een verschil Het beroepsverbod treft in 99 van de 100 gevallen communis ten of andere nog linksere lieden Die zijn ons. tradiliegetrouiv. iets sympathieker dan de nazisten. neo of met-neo. Maar het is natuurlijk wèl zo dat het aantal concentratie kampen onder communistisch be heer in Europa momenteel bedui dend groter is dan het aantal con centratiekampen onder nazistisch beheer. Het lijkt dus wat overdreven om meer stennis te maken over een leraar die lid is van de Centrum Partij dan over een leraar die lid is van de CPN. Er lijkt mij veel meer voor te zeggen om die allebei n„ hun gang te laten gaanuerfj| ivend op de intelligentiehet wég standsvermogen en het innerlifi fatsoen van de leerlingen. De dat zij dociel, zonder weerwo een beetje schijterig hun teran aanhoorden zonder zelf iets te be de te durven brengen, is voorzon Ie ik weel al voorbij sinds ik de y verliet En dat is lang geleden Taktiek Een ander geval is die De Weijer .ft lees op de jongerenpagina Gos chem van Hel Parool dat De Weijj c' zich van racistische uitlatingen school onthoudt. Toch ivordt J goed in de gaten gehouden, mein Ist' de rector. G J Erdtsieck van jt 'W Utrechtse Scholengemeenschap voldaan: „Ik heb tegen De Wei)» ito een aantal maatregelen genomeni0" Op bijeenkomsten in schooltg A band ivaar hij mensen kan kictii r( en, mag hij niet meer komen U rond de verkiezingen houden wel eens bijeenkomsten met po Ia a ci. Daar wil ik hem niet zien Omi* dat tot incidenten kan leiden, ma^ ook omdat we hem die kans v.r willen geven". En hij vertelt dan dat hij oók tu leerlingen heeft die geen les ma van De Weijer willen hebben, mez dat hij een andere taktiek toepen dan in Nijmegen. „Dan zeg ikjuü jullie zijn er op gespitst om hemti pakken. Je kunt hem alleen pi ken als je bij hem in de les zit. r< heb die leerlingen echt gevraagi help me dan". Rector Dal bedoel ik nu toen ik zei dat hé grootste gevaar van de Centm Partij schuilt in datgene, waarinq de Nederlandse democraten verat- si dert. Namelijk in mensen, die hia ;s collega's „kali stellendie hvi 1(1 leerlingen vragen hun leraar ft bespioneren en hun bevindingenIj de hoogste autoriteit (de rector;h melden, en die daar zonder ems g'ne over berichten aan eenjoum list, als bewijs van hun goed. 55. R drag. Is hel niet een beetje te tree? !a voor bijltjesdag en het kaal scht 'l ren van de Centrum Partij-lede# ia Is het werkelijk nodig dal een a -a van de Centrum Partij op een Kr i derlandse school dezelfde soort handeling krijgt als de anti-nas de leraar in de jaren '30 op een Duits lei school, en de dissidente leraar een Sowjet-Russische school nu' A fd die maatregelen die rector Erdt ri sieck voorstelt, zouden letterlifi de vertaald kunnen zijn uit een Samua'e dat-bericht over de schicanes Np waaraan een dissidente Russischt M leraar wordt blootgesteld. Ik weel M niet aan wie ik mijn dochters li zou toevertrouwen: aan De Wclje: W of aan Erdtsieck EVEN PUZZELEN SHBBGO HGfiË HORIZONTAAL: 1 insektewapen. 5 alleenzang: 6 geweven lint, 9 voorzet sel; 10 kleur: 12 landbouwwerktuig; 14 rund; 15 achter. 16 zeurderig; 17 noot, 19 soort onderwijs; 20 in; 21 wapen: 22 voorzetsel: 23 ironie; 26 vogel; 28 vrouw, roofdier. VERTICAAL: 1 reeds. 2 nummer: 3 getijde; 4 noot; 5 af en toe: 7 Europe aan. 8 schatten; 9 opbrengst. 10 hoe veelheid water: 11 beweeglijke weef- selstreng, 13 gang van paard; 18 Eu- rop. taal: 19 metaal: 24 riv. in Siberië; 25 in; 26 voedsel. 27 voegwoord. Il[4iïA ülEIClüKiS. JHHHË SgBxffiHSMSH S3B)m@d mans HMHHiaMHtëiHK SHSlHïi afflfcW Oplossing vorige puzzel: WOENSDAG NOS Nieuws op elk heel uur. VOO (vanaf 7.00): 7.02 Ook goeiemorgen. 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10 30 Veronica Nieuws Radio 10.33 Klets kop Door Carsten Graabak HILVERSUM-1 HILVERSUM-2 DINSDAG 12.03 Muzikaal onthaal. 13.06 Radio journaal. 13.20 AVRO Diligence. 13.57 Per saldo. 14.03 Meta de Vries 16.02 Hersengymnastiek. 16.30 Kom er maar 'ns bij 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen. 18.06 Radiojournaal 18 20 Maak er maar een eind aan. 18 30 Toppers van toen. 19 02 Pim Jacobs' Platenscala 20 P3 Operette musical 21.02 Hoorspel. 21.42 Lichte muziek 22.02 AVRO's Sportpanora- ma Eretribune. NOS ivanaf 23.00) 23 02 Met het oog op morgen. VARA (vanaf 24.00): 00.02 Elpee Tuin 02 02 Groot Licht. 05.02-07.00 Truck DINSDAG Leestafel.12.00 Kruispunt (RKK). 12 16 Overheidsvoorlichting. 12.26 Land- en tuinbouw <NOSi. 12.36 Echo. 13.10 Coverstory. 13 33 Schoolradio. NOS ivanaf 14.30): 14 33 Het ver schijnsel conservatisme (3). 15 03 Wat koop ik ervoor* 15 32 Een leven lang. TROS 16.00 Week in week uit 17 00 Aktua 18.10 TROS Allerlei. 18.20 Zendtijd pol part WD. 18.30 Huma nistisch Verbond (HV> 19 00 TROS Klantenservice. 20.30 Dolstra en De Vries in puzzels 21 00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Div curs. TROS: 22.40 Finale. NOS: '23.55-24 00 Nieuws. WOENSDAG NOS: Nieuws om 7.00. 7.30. 8 00. 8.30. 9.30 10.30. 11 30. 12.30, 13 00. 13.30, 14 30. 15.30. 16 30, 17.30, 18.00. 20.00. 22.30 en 23,55 uur. KNMI 5 45 Het etc, VARA ivanal' 7.00): 7.10 Gymnastiek. 7.20 VARA-woensdag op 2. 8.40 De Vooruitgang. NOS: 9.05 Gymnastiek. 9.15 Werkbank. 9.24 Wa terstanden. TELEAC (vanaf 9.30): 9.33 Cursus: gezonde voeding 181. VARA (vanaf 10.00). 10.03 Nederlandse schoolradio. 10,23 Vrouwenagenda. 10.33 Hoor haar! 11.33 VARA- woensdag op 2. WOENSDAG NOS Nieuws op elk heel uur. KRO 1 vanaf 7 00): 7.02 MannekeP^'- 8.34 Paraplu. 10 34 Weg met de ee ratiekloof. HILVERSUM-4 HILVERSUM-3 DINSDAG 12 03 VIP-spel. 13 03 Peter Holland en Erik Post. la.30 Popkrant. NOS (vanaf 18.00): 18 04 De Avondspits VARA ivanaf 19.00): 19.02 Popdonder plus 21.02-24.00 Moondogs. DINSDAG 12.00 Intermezzo.. 13.05 De meestv kochte klassieke tien NCRV: 1( Liederen van Johannes Brahms (S 14.45 Sonate in A 15 15 In klei: bezetting. 15 40 Muziek van eigen ti! "i 16.00 Literama-dinsdag 16.55-171 Bij wijze van spreken 20.00 The KG dom. 21.35 Concert 22 25-23 00 Haselbock. organist. WOENSDAG NOS: Nieuws om 7 00. 8 00 en 1M uur NCRV 1 vanaf 7 00) 7 02 Het Lev» Woord. 7 10 Preludium. 8 05 Plats S nieuws. 8 45 Musica Sacra. 9.15 On3 de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 2