«(Vredesvuur'.per fiets iaar de Peel gebracht Schaapscheerdersfeest in de modder gesmoord Rotterdamse werd 'miss-Zeeland-83 Wissel Zeeuws- Vlaanderen Toeristisch verkeer zonder problemen door provincie Auto's botsen tegen woning en bankgebouw 'DE GRUTMOOLE' PER BUS NAAR BULGARIJE Bedrijfsopleiding Dow is 'concurrentievervalsend' agenda Frituurwagen uitgebrand I 1 H5DAG 24 MEI 1983 Tientallen fietsers hebben zaterdag deelgenomen aan een demon- Jjtieve fakkeltocht tegen plaatsing van kruisraketten in Nederland. De [ht was een onderdeel van een manifestatie bij de vliegbasis De Peel. die tfde pinksterdag werd gehouden. Vanuit verschillende Zeeuwse dorpen ft rokken zaterdagmorgen groepjes fietsers richting Goes. Zo waren er flnemers bij uit Schouwen-Duiveland die in de stromende regen over de tlandbrug naar Goes togen, om daar hun fakkelvuur over te dragen aan de oep die zich in Goes verzameld had. Hetzelfde gebeurde met groepen jjuit Middelburg en omliggende Walcherse dorpen en Zecuwsch- laanderen. de doopsgezinde kerk te Goes proberen tegen te gaan. Op een sein van het raadslid lieten daarna de kinderen hun ballons los. Ir_imelde het gezelschap zich om ar wat op te warmen en een hapje te Vervolgens vertrokken de deel- Na het gebeuren op de Goese markt iners. waarbij vooral de afvaardi- vertrokken de fietsers richting Woens- uit Heinkenszand een feestelijk drecht. Van hen haakte een aantal Kleurige bijdrage vormde, naai- de onderweg af. vooral gezinnen met ote Markt in Goes In het Goese kinderen, zodat uiteindelijk een enig- PZC/provinc'e WTEST TEGEN KRUISRAKETTEN Auto te water in Kleine Kreek Axel AXEL Omstreeks vier uur zondag morgen is in Axel een personenauto in de Kleine Kreek gereden Dit gebeurde nadat op het kruispunt Ka naalkade Oranjestraat d.-ie verkeers- zuilen omver werden gereden en een bloembak zwaar werd beschadigd. Nadat 's avonds het voertuig met behulp van twee duikers door een bergingsbedrijf uit het water was ge haald. kon men vaststellen dat het werd overgegeven aan de Brabantse voertuig eigendom is van M B. uit j__i Axel Later bleek dat de bestuurder uit de richting Zuiddorpe was geko men. Hoe het voertuig te water is deelnemers. Vervolgens ging het ge zelschap naar bergen op Zoom waar voor de Zeeuwse deelnemers de tocht er op zat en men met auto of trein geraakt is nog niet bekend weer naar huis keerde. Zondag werd het vuur van Bergen op Zoom naar Roosendaal gebracht en vervolgens naar Tilburg waar in het kader van de demonstratie 's avonds een heel programma werd afgewerkt Tweede pinksterdag ging het vanuit Tilburg naar de vliegbasis De Peel waar alle deelnemers bloemen kre gen. Ook werd op De Peel een symbo lisch monument van afgrijzen ont huld. Dat moment is geïnspireerd op strum waren al folders verspreid zins uitgedunde groep fietsers vanuit de illusie dat een gat van vier bij vier it daarin een uitleg over de demon- Goes met een fakkel in Woensdag atie en er waren ballons voor de arriveerde waar een flink aantal deel- meter in de grond met daaroverheen paar deuren genoeg bescherming nemers uit West-Brabant stond te zou bieden tegen een atoomaanval. rder hield het Goese PPR-raadslid wachten De deelnemers werden er Ook van Oosten een toespraak. Hij wees verwelkomd met muziek en een kop dat 1983 een belangrijk jaar soep waarna het Zeeuwse fakkelvuur lit over de plaatsing van kruisra- iten in Nederland. Hij stelde vast 1 politici beïnvloed kunnen worden het nemen van beslissingen .door publieke opinie. Daarom is het olgens Van Oosten van belang dat ei mensen zich uitspreken tegen de latsing van kruisraketten. Van Oos- s voegde er aan toe dat ook gemeen- raden zich moeten uitspreken bij- orbeeld over de vraag of men plaat- 2 van kruisraketten zal toestaan of A alle beschikbare middelen zal i er bij de vliegbasis een gastenboek waarin iedere deelnemer werd genoteerd. ieeuwse Jeugdraad spreekt ulpverlening IDDELBURG Het dagelijks be an de Zeeuwse jeugdraad be- reekt vandaag, dinsdag 24 mei. jens een extra vergadering de wij- waarop de jeugdhulpverlening in «land zou kunnen worden aange- kwestie komt op 1 juni aan de t tijdens de openbare vergadering de Jeugdraad ten kantore van de chtmg Zeeland aan de Dam in Ddelburg. Daarbij zal worden be token welke activiteiten als zinvol leten worden beschouwd, als de «rtzetting van de bijeenkomst die maart werd gehouden en bij welke legenheid een vroegtijdige onder- nning van de hulpvragen van tien svijftienjarigen werd uitgesproken. :*ordt gedacht aan het maken van sociale kaart rond de hulpverle- aghet liefst per regio. Verder wordt cursus jeugdhulpverlening over al. Ook denkt men aan het hou- van regionale bijeenkomsten van takers' met tien- tot vijftienjarigen, de vergadering wordt voorge- om samen met het bestuur van •Zeeland en het landelijk be- van NUSO een studiedag te liseren over speelvoorzieningen. de orde komt tevens de relatie sen kunstzinnige vorming en het iwerk-sociaal cultureel werk de agenda staat ook een bespre- van het fenomeen kindertele- Aan de Telefonische Hulpdienst tnd is nadere informatie ge- ;d rond de mogelijkheden om id op te nemen in een landelijk k van kindertelefoons. De vcr- an de Jeugdraad begint ■dag 1 juni om 19.13 uur. VLISSINGEN- De aanhoudende re genval heeft de regelaars van de vakantiedrukte met Pinksteren in de kaart gespeeld. In tegenstelling tot andere jaren was er dit weekeinde geen sprake van een overstelpende belangstelling van vrijetijdsvier- ders. Chaotische toestanden als tij dens het Pinksterweekeinde van vo rig jaar deden zich niet voor. Daardoor kon de politie de verkeers- doorstronfing aardig m de hand hou den. Het zich op tweede pinksterdag enigszins herstellende weer. lokte nog wel heel wat dagjesmensen naar de kust. Met name op Schouwen deden er zich veel aanrijdingen voor De politie sprak van een twintigtal. Daar- bii ontstond blikschade. In één geval SLUIS - Bestuurder J de P uit Schoondijke is zondagmorgen vroeg omstreeks êen uur met zijn auto tegen het gebouw van de Amro-bank aan de Kaai te Sluis gereden Van de bank sneuvelden twee ruiten. De auto werd aan de linkervoorzijde beschadigd P is een bloefproef afgenomen Stereoapparatuur uit auto gestolen SLUIS - Zondagmiddag tussen half- drie en zeven uur is uit de auto van J van L. uit Nieuwkoop een stereo-in stallatie ter waarde van driehonderd gulden ontvreemd. De auto. die geen braaksporen vertoonde, stond gepar keerd aan de Kaai in Sluis Wegafzetting vernield HULST Voor de Hulster politie nog onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag het hekwerk met de daarop bevestigde waarschuwings- lichten aan de afgesloten kruising Koolstraat-Van de Maelstedeweg in Hulst vernield. De hekken werden nacht van zondag op maandag vloog daarbij aan de kant gegooid. Volgens vielen - bij een aanrijding op de kruising Elkerzeeseweg en Hogeweg keerd in de gemeente Middenschouwen - twee gewonden. A.H. uit Scharendij- ke en S.C uit Noordgouwe In Dom burg raakten tijdens het pinkster- weekeinde e twee Duitse vakantie gangers gewond m het verkeer Op Eerste pinksterdag werd een Duitse campmggast E H. bij het oversteken van de Schelpweg aangereden door de Vlissingse automobilist J.H In de De volksdansgroep 'De Grutmoole' uit Sas van Gent in opperbeste stemming vóór het vertrek n digd door het Bulgaarse staalbedrijf Kremoska Mla- dos'. dat enkele jaren geleden met haar volksdans groep te gast was in Sas van Gent tijdens de Folklore- week In juli brengen de Bulgaren een 'tegenbezoek' aan Sas De Sasse dansers en drie muzikanten zullen in de van Gent De uiticisseling komt tot stand in het kader hoofdklas Sojïa en directe omgeving zes optredens van het Bulgaars-Nederlands cultureel akkoord het verzorgen Zondag 29 mei worden ze weer terugver- publiek van'De Grutmoole'zal in Bulgarije bestaan uit wacht uit het Oostblokland. 'De Grutmoole' is uitgeno- de werknemers'stersi van de staalfabriek SAS VAN GENT Vierenveertig leden van de volks dansgroep 'De Grutmoole' uit Sas van Gent zijn zaterdagmorgen in de autobus gestapt voor een tour nee van ruim een week in Bulgarije. Kynologenclub houdt contactavond houdt contactavond in Middelburg MIDDELBURG - De kynologenclub woordvoerder van de politie in Hulst een gevaarlijke zaak omdat in de Koolstraat werkzaam aan het weg dek worden verricht De schade be draagt vele duizenden guldens. Onderzoek naar tips moordzaak FNV-JONGEREN KRITISCH Rode Kruis haalde weer meer binnen de Duitse automobilist N.M uit Neuss met zijn wagen op de Domburgseweg uit de bocht. Over de aa.rd van de verwondingen van beide Duitsers kon de politie geen mededelingen doen Het voorlichtingscentrum van rijks waterstaat op het werkeiland Neeltje Jans kreeg een hoop bekijks. Tijdens het weekeinde bezochten meer dan drieduizend belangstellenden het cen trum. Dat zijn er twee keer zoveel als vorig jaar Pinksteren. Verwacht wordt dat er dit jaar bij elkaar zo n 350.000 bezoekers de loketten zullen VLISSINGEN- Het ook tijdens het passeren. Pinksterweekeinde in volle omvang De stad Goes had het afgelopen week- voortgezette onderzoek naar de rooi- Vjncjt dat Dow Chemical concurren- - einde voor het laatst te maken met moord op de bejaarde mevrouw Van tievervalsend bezig is. omdat de werk- Zeeland houdt donderdag 26 mei de doorgaand toeristisch verkeer. In juni Loenhout uit Vlissingen heeft nog iozen mct behoud van uitkering - een in het wordt de verlengde Deltaweg ge- Keen nieuwe gezichtspunten te zien ^wart van hun leertijd besteden in het Middelburgse Zuiderbaken Voor deze opend. waardoor verkeer dat van gegeven. arbeidsproces ..Dat betekent voor awnd is de heer Hiddes uit Wijdenes rijksweg 58 komt en richting Noord- Wel leverde de berichtgeving in de een ^wart van de tijd werken met iNHi uitgenodigd een lezing te houden Beveland. Schouwen of Rotterdam krant van zaterdag nog een aantal pehoud van uitkering", vindt de Jon- dogachtige honden zoals de St rijdt of in omgekeerde richting gaat. l'Ps °P- die de volgende dagen nader gerenbeweging Zeeuwsch- ihnrn Npü' Knnnnlonnpr Rnvpr ^„iinn .i-rtr/lpn Anrlcrrncht Rpphpr. r. TERNEUZEN Dow Chemical in Terneuzen houdt de werkloze deelnemers aan de bedrijfsopleidingen 'een worst voor die ze naar alle waarschijnlijk heid toch niet kunnen grijpen'. Dat zegt het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Jongerenbeweging, verbonden aan de FNV. in een reactie op berichten dat Dow de bedrijfsschool wil openstellen voor een aantal werkloze jongeren uit de regio. Ook de vakbonden hebben al kritiek uitgeoefend op het plan van Dow Chemical. De Jongerenbeweging tijdens campagne GOES- De kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis heeft tijdens de jaarlijkse campagne weer meer geld kunnen inzamelen. De totaalop- brengsl van de campagne bedroeg 284.422 gulden. Dat is enkele duizen den guldens meer dan tijdens de voorgaande campagne bijeen werd gebracht. St. Philipsland en Anna Jacobapolder het bedrijf is gericht ..Daardoor is er scoorden het hoogst, waar het gaat geen sprake van dat de betrokkenen om het gemiddeld bedrag dat per hun positie op de arbeidsmarkt zullen wooneenheid werd ingezameld: 10,21 kunnen verstevigen. Voor een derge- guide" Daarna volgen de Schouwse lijke opleiding dienen de criteria van westhoek en Noordwest Walcheren, de Wet op het Leerlingenwezen te Nadere mededelingen over de cam- gelden, en daarvan is bij Dow geen pagne worden gedaan tijdens de aan- Bemhard. New Foundlander. Boxer en Duitse Dog. De avond begint om 20.00 uur. Uitstapje Graauwse Katholieke Actie de werklozen die via de bedrijfsoplei ding aan dë slag kunnen zonder leer arbeidsovereenkomst aan het ar- niet meer de route langs de vele zullen worden onderzocht Recher- Vlaanderen Het is vreemd dat als er verkeerslichten door de stad hoeft te cheurs van het onderzoeksteam kleinschalige arbeidsprojecten ge- nemen. woonden zaterdagmiddag in Middel- slart worden met subsidie, het be- Diverse politieposten hebben het bur§ de crematie bij van het slachtof- drijfsleven altijd protesteert onder de beidsproces deelnemen, pinksterweekeinde aangiften van ge- ^er Er werden foto s van belangstel- noemer Van concurrentievervalsing, stolen zeilplanken te verwerken ge- lenden gemaakt Slechts een klein terwijl Dow daar op deze manier ook kregen. De planken werden hier en aantal mensen was aanwezig bij de aan meecjoef staande kringvergadering van don derdag 26 mei in 'De Prins van Oranje' w in Goes, aanvang 19 uur. Op die ging ernstig bezwaar tegen het feit dat bijeenkomst zal drs J.E.H. van Lijf. sprake". Bovendien maakt de Jongerenbewe- financieel administratief directeur van het Nederlands Rode Kruis een inleiding houden over de financiële situatie van het hoofdbestuur GRAAUW Ongeveer vijftig leden daar van imperials van onbeheerd korte plechtigheid, van de Katholieke Actie afdeling staande auto's gehaald. Graauw maakten een uitstapje naar Nieuw Kuyk. Als eerste werd een bezoek aan Antwerpen gebracht. On der leiding van een gids werd een rondvaart door de haven gemaakt waarna ook nog een uitgebreide rond rit door de stad volgde. Daarbij wer den ook verschillende bezienswaar digheden bezocht In zaal 'De Ster' werden de leden vervolgens onthaald op een muzikale show met medewer king van Rita Corita De beweging stelt in haar reactie vast dat de opleiding bij Dow helemaal op UITSTEL WAS NIET MOGELIJK Volgens het Zeeuws-Vlaams district is het daarnaast 'niet ondenkbaar' dat er op deze wijze bestaande - betaalde arbeidsplaatsen zullen ver dwijnen. In de reactie wordt vastge steld dat er bovendien voor de cursis ten geen enkele zekerheid beslaat op een vaste baan na de opleiding. Kaarting en bingo HENGSTDIJK In de kantine op camping 'De Vogel' in Hengstdijk werd een kaart- en bingo-wedstrijd gehouden. Aan de kaarting namen 36 personen deel. De uitslag 1 mevrouw De Waal. 2 J de Bakker. 3 A van Gink. 4 G Meeuwse. 5 R Verschueren Aan de bingo werd door 150 personen deelgenomen De uilslag: 1 me vrouw Freyser 2 mevrouw de Loos. 3 J. Dresden. 4 mevrouw Lankhc ven, 5 me vrouw van de Bulk In zaal De Bruyn in Hulst werd een bingo gehouden waaraan 56 personen deelnamen De uitslag 1 me- Autobestuurder M. A. uit "ouw 2 mevrouw Van Goethem. 3 IDDELBURG Molenwater. 9.30- uur: Miniatuur Walcheren, asthuis. 20-21 30 uur: uitzending Ra- Ituwe Kerk. 20 uur »r Bram Beekman. OSTBURG ERN'EUZEN Julianaziekenhuis, diverse kunstenaars (tm 26 6:. -22.15 uur: uitzending radio Juliana. - JSSINGEN Bethesda-St. Jo- phziekenhuis. 20-21.30 uur uitzen- cg Rawa. - «avond Soos Gehandicapten FILMVOORSTELLINGEN 1GEN OP ZOOM Roxy 1.20 uur: lift, 16 jr. wy II. 20 uur In de greep van de logschutter, 16 jr t0 inem'Actueel II. 20 uur: Jacht op foler slipjes, 16 jr. De middeleeuwse dorpskerken uitzending Nomen van Zuid-Beveland' (tm 30 lOi 'De Westpoort', vanaf 20.30 uur werken van Pieter Hoogendoom (tm IT St-Liduinaziekenhuis. 10- 30 uur: uitzending radio Nightinga- HAAMSTEDE 'De Bewaerschole'. 14-17 uur: Oude landbouwgereed schappen (tm 4/6». HULST Streekmuseum. 14-17 uur 'Goed gemutst in Zeeland' (tm 30 7 orgelconcert MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur: werken over Hercules Seg- St.- hers (t/m 17/6). VEERE- Het zo langzamerhand traditie geworden schaapscheerdersfeest in Veere, met tal van folkloristische attracties, heeft zaterdag ernstig te lijden gehad van het slechte weer. Er werden 3200 betalende bezoekers genoteerd, ruim de helft minder dan vorig jaar. Daardoor schiet de organisatie er vijf tot zevenduizend gulden hij in. Organisator Jan Mosmans betreurt het. dat drie maanden creativiteit min of meer in modder werden gesmoord Daarmee doelt hij op het feit dat het terrein zaterdag met de minuut moei- afgelasting van het.schaapscheerders- feest, of uitstel tot een nader tijdstip. Maar dat bleek bij een dergelijke gigantische organisatie - er komen drie- tot vierhonderd mensen voor in touw-met te realiseren Jan Mosmans poten kan worden gezet En dat moet W1i(je aan jlet em(j van het verregende dan geen weiland of voetbalveld zijn. festijn zijn erkentelijkheid jegens de ..Zo'n festijn hoort in de straten van medewerkers die ondanks de hart- Veere thuis meent hij. Die mening stochteliike regenval stand hielden. wordt gedeeld door plaatselijke mid- Slechts een enkeling pakte om accep- hadden willen meepikken Wat nu tabele redenen in. ,.En ook het pu- niet kon omdat het evenement buiten bliek heeft zich werkelijk dapper het dorp plaats vond. gedragen", stelt de organisator Aanvankelijk was nog gedacht aan achteraf vol lof vast. Automobilist ramt lantaarnpaal Hulst HULST Dendermonde (Bi heeft maandagmid dag een proces-verbaal gekregen gens het doorrijden na een aanrijding. KLOOSTERZANDE In zaal 'De Kastanje' in Kloosterzande werd een Omstreeks kwart over drie reed de kaarting gehouden waaraan 36 perso- Belgische automobilist van een par- nen deelnamen keerplaats weg. Hij nam daarbij zijn De ullslak, j j Pauwels. 2 mevrouw Goos- bocht te groot en reed frontaal tegen sen 3 n een lantaarnpaal. Ondanks het feit 5 c de winkel w Pauwels. 4 R dat zijn auto zwaar beschadigd werd. reed hU toch verder. Maar dat duurde In zaal 'Het Centrum' in Hulst werd kaarting gehouden waaraan door Itoniusziekenhuis en verpleeghuis De Vleeshal, 13-17 uur werken Stelle. 10-11.30 uur: uitzending Oswald Oberhuber (t/m 12/6). i Delta, Galerie De Wijnstock: werken Galerie 'De witte swaen'. 11-17.30 uur werken van Lambére (t/m 28 5). Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: diverse ambachten en exposities :hten Komme, 19 30-21 30 uur: con- Antiquités B. Witte. 10-18 uur werken van George Schade (tm 4 6). Nieuw-Namen. zaal Roland van Dam me 9-12 en 13-18 uur werken van C van Damme (lm 4 6) OOST-SOUBURG Bibliotheek. 13.30-17.30 uur 'Kalligrafie en rand schrift' (t'm 4 6) SINT-PHILIPSLAND Hal Ge meentehuis 9-22 en 14-17 uur: werken nem'Aetueel III, 20 uur De gendar- van Joop Mijsbergen (tm 17/6). fin paniek, a 1. OES Grand. 20 uur De lift, 16 jr ILST De Koning van Engeland, SAS VAN GENT Bibliotheek. 13.30- 17.30 uur: werken van diverse kunste- 0 naars (t'm 2/6). uur: Opwindende dromen. 18 jr.; 20 TERNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 Who dares wins. 12 jr.: 20 uur De en 13-16.30 uur; oude culturen (Lm |j) ndarnie in paniek, a l20 uur: De 29 5). .wi j Museum. 9-12 en 13-17 uur werken van Gerrit van Engelenhoven en An neke Ruimschotel itm 31 5) uur: De VEERE Grote Kerk 10-17 uur Het landschap in de delta (tm 30 9» De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13 17 uur: werken Carsten (tin 19 6 lijker te betreden was Het folklons- denstanders, die graag een graantje Slechts een enkeling pakte o tisch gebeuren vond plaats op het oude voetbalveld tegenover het be jaardentehuis 'Sandenburgh Of het feest volgend jaar zal doorgaan is volgens Mosmans mede afliankelijk van de toewijzing van een plaats, waar het evenement in het vervolg op Flinke schade bij botsing Nieuwvliet NIELAWLIET Bij een aanrijding op de kruising Sint Bavodijk- provinciale weg te Nieuwvliet zater dagmiddag is de auto van A. J. uit Cadzand flink beschadigd. De Duit ser J. K. uit Aken verleende, komend vanaf de Sint Bavodijk, geen vrije doorgang aan J. die over de provin ciale weg reed. met lang want bij de verkeerslichten 48 personen werd deelgenomen, op de kruising Absdaalseweg- De u,.s,ae t R Kin. 2 j verbum. 3 rijksweg 60 werd hij door de politie mevrouw De Cock. 4 G de Witte. 5 C de n^uige kan met dansen, 16 jr. eu USTBURG Ledel. 20 uur Jonge Ide meisjes. 18 jr ÏR.NEUZEN Luxor. 116 jr. Iiambra II, 20 uur' Big bomber, a 1 TENTOONSTELLINGEN LNT-ANNALAND De Meestoot, 1-17 uur: 'Uit de oude doos'. ABSDALE Een felle uitslaande brand heeft zaterdagmorgen om streeks kwart voor tien de frituurwa gen van F. de B. uit Zuiddorpe in de as gelegd. Eigenaar De B reed met zijn frituur wagen op ile Lange Weg te Absdale en Mies Callenfels- rook een brandlucht Nadat hij het voertuig aan de kant van de weg had VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua- geparkeerd, kw-am er rook vanonder IEL Galerie Bellemans. 10-18 na', 10-12.30 en 14-17.30 uur. Levende de wagen. Als eerste voorzorgsmaat- batiks van Yvonne van den Ak- Vm 31/5). RUINISSE Visserij- oorlogs- useum geopend van 14-16 uur Sneentehuis, 9-12 en 14-17 uur: - -kenvanAddieKubbmga(tm6 7) RGH-HAAMSTEDE De Burght. 30-16 ur: werken Ane Boers en sman Gast (tm 1 6). 7.MBURG Biologisch Museum, uur: 'De natuur in Zeeland' Museum. 10-12 en 13.30-17 reptielen, amfibien en insekten. regel haalde hij de aanwezige gasfles- YERSEKE Atelier Dam Twee. 10- sen eruit Kort daarna vatte de fri- 18 uur: schaal- en schelpdieren en tuurwagen vlam en brandde helemaal werken diverse kunstenaars uit De vrijwillige brandweer uit Hulst IJZENDIJKF. Museum. 10-12 en die kort na de melding aanwezig was 13.30-17 uur: 'Kantklossen en bode- kon de wagen niet meer redden en bussen'. sleepte die vervolgens naar de kazer- ZIERIKZEE Galerie Borsboom. ne in Hulst Een onderzoek wees uit 9 30-17.30 uur werken van Anton Beij- dat een storing m de elektrische be- sens (tm 14 9) am 15<8i 'De Een- drading de oorzaak van de brand is hoorn". 11-17 uur. werken zeven leden geweest De schade bedraagt vele Zeeuwse Kunstkring itm 11/6). tienduizenden guldens. BRU1NISSE De Rotterdamse Ingrid Ferdinandus is zaterdagmiddag uitgeroepen tot miss-Zeeland 1983 bij een verkiezing van het weekblad Panorama in Aquadelta te Bruinisse. Tweede werd Margareth van Gent uit Bergen op Zoom en derde Rachida Salhi uit Oost-Souburg. Ongeveer vijlhondcrd belangstellenden woonden de verkiezing bij en konden onder meer kijken naar de Steel Electric Band met Julius Greene. Lee Towers en Anita Meyer. Het was aanvankelijk de bedoeling en daar bleven er na een eerste de verkiezing in de open lucht te verkiezingsronde tv.aa!f van ovi houden, maar het slechte weer ver hinderde dat. Door de regenval was werd het ook niet mogelijk een grote tent verkiezing Tussen die twaalf deelneemsters uiteindelijke miss- afgewerkt. Daarvoor op een weiland op te zetten, omdat, moesten ze eenmaal in vrije het weiland ond'er water stond. Uiteindelijk werd daarom uitgewe ken naar een zaal van Aquadelta opdravei tijdskleding, eenmaal in avondkle ding en eenmaal in badpakken die afgeladen was Het weekblad houdt twaalf provin ciale miss-verkiezingen Meisjes uit het hele land die ouder dan zeven tien jaar zijn kunnen voor elk van die provinciale verkiezingen in schrijven Vandaar dat er ook za terdag heel wat deelneemsters bij warén die niet uit Zeeland kwa men Als de provinciale ronde is afgewerkt wordt de miss- Panorama gekozen uit de twaalf provinciale winnaressen. In de jury zaten zaterdag Elly Koot. voorma- Volgens organisator Edward van Liemt bestaat er sleeds meer be langstelling voor de verkiezing van Panorama. Hij voegde daar aan toe dat deze verkiezing meer en meer gezien wordt als een miss- Holland verkiezing, omdat er voor de officiële miss-Holland verkie zing steeds minder belangstelling komt. Hij sprak dan ook de ver wachting uit. dat uit de Panorama verkiezing binnen een of twee jaar de miss-Holland naar voren zou komen. lig miss-Europa. Maureen Rinze. Volgens Van Liemt verlopen de voormalig miss-Holland. Peter Hagtingius. eindredacteur van het weekblad. Gerard Pedrohe chef- produktie van het weekblad en Jan van Halen, art director. De disc-'ockey Krijn Torrmga verzorg de de presentatie Voor de verkie zing m Bruinisse hadden zich veer tig meisjes aangemeld Daarvan kwamen er uiteindelijk 21 opdagen verkiezingen meestal zonder pro blemen al wordt men wel eens geconfronteerd met protesten var onder meer feministen Zo moest bij de verkiezing in Groningen de Martini-hal ontruimd worden ir verband met een bommelding, die later vals bleek te zijn In Bruinisse waren zaterdag even wel geen protesten te horen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21