Vredesvuur' per fiets laar de Peel gebracht Schaapscheerdersfeest in de modder gesmoord Rotterdamse werd miss-Zeeland-839 Toeristisch verkeer zonder problemen door provincie WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PZC/provincie llilill Golfslagbadals nieuwe slechtweer-accommodatie Frituurwagen uitgebrand - POTEST TEGEN KRUISRAKETTEN US Tientallen fietsers hebben zaterdag deelgenomen aan een demon- itieve fakkeltocht tegen plaatsing van kruisraketten in Nederland. De bt was een onderdeel van een manifestatie bij de vliegbasis De Peel. die e pinksterdag werd gehouden. Vanuit verschillende Zeeuwse dorpen Jrtrokken zaterdagmorgen groepjes fietsers richting Goes. Zo waren er - jnemers bij uit Schouwen-Duiveland die in de stromende regen over de dandbrug naar Goes togen, om daar hun fakkelvuur over te dragen aan de v' )fp die zich in Goes verzameld had. Hetzelfde gebeurde met groepen 'n' auit Middelburg en omliggende Walcherse dorpen en Zeeuwsch- re" anderen. proberen tegen te gaan. Op een sein van het raadslid lieten daarna de kinderen hun ballons los. Na het gebeuren op de Goese markt de doopsgezinde kerk te Goes zamelde het gezelschap zich om dJtfvvat op te warmen en een hapje te n. Vervolgens vertrokken de deel- aers. waarbij vooral de afvaardi- vertrokken de fietsers richting Woens- 1 uit Heinkenszand een feestelijk drecht. Van hen haakte een aantal kleurige bijdrage vormde, naai- de onderweg af. vooral gezinnen met aüJM® Markt in Goes. In het Goese kinderen, zodat uiteindelijk een enig er' itnun waren al folders verspreid zins uitgedunde groep fietsers vanuit n j '.daarin een uitleg over de demon- Goes met een fakkel in Woensdag ider hield het Goese PPR-raadslid nemers uit West-Brabant stond te wachten. De deelnemers werden er i' - ,»n Oosten een toespraak. Hij wees verwelkomd met muziek en een kop opdat 1983 een belangrijk jaar soep waarna het Zeeuwse fakkelvuur j rdt over de plaatsing van kruisra- ;ten in Nederland. Hij stelde vast [politici beïnvloed kunnen worden t,„ het nemen van beslissingen door J publieke opinie. Daarom is het ijens Van Oosten van belang dat tlmensen zich uitspreken tegen de nl istsing van kruisraketten. Van Oos- .iij! ivoegde er aan toe dat ook gemeen- iden zich moeten uitspreken bij- ICC,r. 'J Keeld over de vraag of men plaat- VUSSINGEN- De aanhoudende re- „ankrulsrakettenlal toestaan of graval heeft de regelaars van de l' 1 alle beschikbare middelen zal vakanliedrukle met Pinksteren in de kaart gespeeld. In tegenstelling tot andere jaren was er dit weekeinde geen sprake van een overstelpende belangstelling van vrijetijdsvier- ders. Chaotische toestanden als tij dens het Pinksterweekeinde van vo rig jaar deden zich niet voor. Daardoor kon de politie de verkeers- doorstroming aardig in de hand hou- r0f,i den. Het zich op tweede pinksterdag DDELBURG Het dagelijks be- enigszins herstellende weer, lokte nog la.: ar van de Zeeuw se jeugdraad be- wei heel wat dagjesmensen naar de ■j-'' wkt vandaag, dinsdag 24 mei, kust. Met name op Schouwen deden lens een extra vergadering de wij- er zich veel aanrijdingen voor De mrop de jeugdhulpverlening in politie sprak van een twintigtal. Daar- tUnd zou kunnen worden aange- bii ontstond blikschade. In één geval JL t vielen - bij een aanrijding op de led K *™'est'e komt op 1 juru aan de kruising Elkerzeeseweg en Hogeweg - um^ÊSm eeuwse Jeugdraad 5 spreekt a 't ilpverlening ISDAG 24 MEI 1983 Rode Kruis haalde weer meer binnen tijdens campagne GOES- De kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis heeft tijdens de jaarlijkse campagne weer meer geld kunnen inzamelen. De totaalop brengst van de campagne bedroeg 284.422 gulden. Dat is enkele duizen den guldens meer dan tijdens de voorgaande campagne bijeen werd gebracht. werd overgegeven aan de Brabantse B ph,hpslind en Anna Jacobapolder deelnemers Vervolgens ging het ge- sc00röe^ hel hodgst- waar het eaat aelschapinaar bergen op Zoom waar om h aemicldeld bedrag dat per voor de Zeeuwse deelnemers de tocht w00neenhseid werd .„gezameld 10.21 er op zat en men met auto of trein g^en Daarna volgen de Schouwse weer naar huis keerde. westhoek en Noordiest Walcheren Zondag werd het vuur van Bergen op Nadere mededelmge„ over de cam Zoom naar Roosendaal gebracht en d daan u dens de aan. vervolgens naar Tilburg waar in het stasa„de tóngvergadering van don- garter van He Hemnnetrat,. avond, pnns Q kader van de demonstratie 's avonds heel programma werd afgewerkt. Tweede pinksterdag ging het vanuit Tilburg naar de vliegbasis De Peel waar alle deelnemers bloemen kre gen. Ook werd op De Peel een symbo lisch monument van afgrijzen ont huld. Dat moment is geïnspireerd op de illusie dat een gat van vier bij vier meter in de grond met daaroverheen en er waren ballons voor de arriveerde waar een flink aantal deel- een paar deuren genoeg bescherming zou bieden tegen een atoomaanval. öok was er bij de vliegbasis een gastenboek waarin iedere deelnemer werd genoteerd. tijdens de openbare vergadering de Jeugdraad ten kantore van de j iftting Zeeland aan de Dam in kleiburg. Daarbij zal worden be- oken welke activiteiten als zinvol eten worden beschouwd, als de •totting van de bijeenkomst die aart werd gehouden en bij welke Eenheid een vroegtijdige onder- uing van de hulpvragen van tien- j* vijftienjarigen werd uitgesproken. ïordt gedacht aan het maken van I sociale kaart rond de hulpverle- (.het liefst per regio. Verder wordt narsus jeugdhulpverlening over- pr Ook denkt men aan het hou- regionale bijeenkomsten van [iters' met tien- tot vijftienjarigen. Bn(j iens de vergadering wordt voorge el d om samen met het bestuur van 0IU K)-Zeeland en het landelijk be- d ir van NIJSO een studiedag te Open dag voor bevolking in gemeentehuis te Heinkenszand HEINKENSZAND Ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe gemeentehuis van Borsele te Heinkenszand. wordt zaterdag 4 juni een open dag voor de bevolking ge houden. Belangstellenden kunnen dan vanaf 10.00 uur terecht, tot 16.00 uur. Er is onder meer een brochure verkrijgbaar u w met daarin de geschiedenis van de "u; iniseren over speelvoorzieningen. gemeentehuizen die nu ïrt de gemeen- voj ide orde komt tevens de relatie te Borsele staan. Verder is er in een sen kunstzinnige vorming en het van de kamers van de dienst gemeen- ,en. idwerk-sociaal cultureel werk tewerken een dia-serie over de brand de agenda staat ook een bespre- weer te zien. Belangstellenden kun- tcu 5 van het fenomeen kindertele- nen voorts een kijkje nemen bij een b, ii. Aan de Telefonische Hulpdienst fototentoonstelling over het verloop ,r c. fland is nadere informatie ge- van de bouw en er is een tentoonstel- Bs, ud rond de mogelijkheden om ling genaamd 'Geschreven en be- on- dand op te nemen in een landelijk waard'. Deze tentoonstelling gaat »erk van kindertelefoons. De ver- over de ontwikkeling van 400 jaar ja2 kring van de Jeugdraad begint gemeente-archief, jtnsdag 1 juni om 19.15 uur. in de gemeente Middenschouwen - twee gewonden: A H. uit Scharendij- ke en S.C. uit Noordgouwe. In Dom burg raakten tijdens het pinkster- weekeinde e twee Duitse vakantie gangers gewond in het verkeer Op Eerste pinksterdag werd een Duitse campinggast E.H. bij het oversteken van de Schelpweg aangereden door de Vlissingse automobilist J.H. In de nacht van zondag op maandag vloog de Duitse automobilist N.M. uit Neuss met zijn wagen op de Domburgseweg uit de bocht. Over de aard van de verwondingen van beide Duitsers kon de politie geen mededelingen doen. Het voorlichtingscentrum van rijks waterstaat op het werkeiland Neeltje Jans kreeg een hoop bekijks. Tijdens het weekeinde bezochten meer dan drieduizend belangstellenden het cen trum. Dat zijn er twee keer zoveel als vorig jaar Pinksteren. Verwacht wordt dat er dit jaar bij elkaar zo'n 350.000 bezoekers de loketten zullen passeren. in Goes, aanvang 19 uur Op die bijeenkomst zal drs. J.E.H. van Lijf. financieel administratief directeur van het Nederlands Rode Kruis een inleiding houden over de financiële situatie van het hoofdbestuur Veel activiteiten op muziekfestival in Kapelle KAPELLE - De Stichting Kapelle Pro motion houdt, in samenwerking met de muziekvereniging 'Ons Genoegen- zaterdag 28 mei een groot muziekfes tival en een dumpmarkt op het Kerk plein. Tevens wordt er op de Van der Biltlaan een ringrijwedstrijd gehou den. Aan het muziekfestival. 'Muziekkapel- Ie' genoemd, wordt door acht korpsen deelgenomen. De aanvang is 12 45 uur De dumpmarkt bestaat uit een aantal kramen en stands waar allerlei nieuwe artikelen tegen specialepnjzen wor den aangeboden Het ringrijden be gint om 10.00 uur. Op het spel staat de wisselbeker van de qemeente Kapelle In de avonduren wordt er noq een 'ga laconcert' gegeven in de Sporthal door de koninklijke harmonie Sophia's Ver eniging uit Loon op Zand Het concert begint om 20 00 uur. De dumpmarkt begint om 13.00 uur. NCVB Wemeldinge WEMELDINGE - De afdeling Wemel dinge van de Nederlandse christen vrouwenbond hield een bijeenkomst in het kerkelijk centrum De bijeen komst stond onder leiding van me vrouw D. Kloosterman-Ruissen. Na meditatie over het 'water' kreeg de presidente mevrouw J. J. de Neef-Bras het woord. Dit om afscheid te nemen 'De stad Goes had het afgelopen week- van de vorige presidente mevrouw N. einde voor het laatst te maken met van Stel-Verschuure. Ze deed dit in doorgaand toeristisch verkeer. In juni dichtvorm en bood haar namens de le- wordt de verlengde Deltaweg ge- den en bestuur een geschenkenbon en opend. waardoor verkeer dat van bloemen aan. Na de pauze kregen me- rijksweg 58 komt en richting Noord- Beveland, Schouwen of Rotterdam rijdt of in omgekeerde richting gaat. niet meer de route langs de vele verkeerslichten door de stad hoeft te nemen. Diverse politieposten hebben het pinksterweekeinde aangiften van ge stolen zeilplanken te verwerken ge kregen. De planken werden hier en daar van imperials van onbeheerd staande auto's gehaald. dewerkers van het waterschap Noord en Zuid-Beveland het woord over de waterzuivering, waterkering en we- genonderhoud. De eerste twee onder werpen werden toegelicht met dia's Op 16 juni zal een aantal leden mee doen aan de stille tocht in Middelburg, 's avonds is dan de laatste bijeen komst van het seizoen, waarop door de gemeentepolitie van Goes voorlich ting wordt gegeven over 'veiligheid in en om het huis' WISSENKERKE „Ze zullen u missen volgend jaar, daar op de Bahama's", staat er in de folder over het golfslagbad van camping De Roompot te W'issenkerkc. Met die kreet wordt bedoeld dat het golfslag bad de vergelijking met de Bahama's best kan doorstaan. Natuurlijk gaat er niets boven echt zeewater, echte zon en een echt goudgeel strand, maar omdat de weergoden in Nederland niet altijd meerwerken, kan het Wissenkerkse bad een aardig alternatief vormen Het is de bedoelding dat het bad. dat uniek voor Zeeland is. 1 juli wordt opengesteld. Eigenlijk dekt de term golslagbad' de lading niet helemaal. Want al is er inderdaad een ruim bad met echte golven, er is ook een aantal voorzieningen dat al even noemenswaardig is Zo is een flinke ruimte van de hal. waarin het bad is ondergebracht, ingericht als zonnebank Gebruikers van het bad kunnen daar plaatsnemen en zon der gevaar voor verbranding onder een namaakzon het watergebeuren gadeslaan Er is ook een solarium waarin de gebruikers onder toezicht van deskundigen iets aan hun tint kunnen laten doen. Verder is er een fitness-hoek met hometrainers en dergelijke, een reuzenglijbaan met water die de liefhebbers met een plons in het bad deponeert, een peuterspeelbad, een complete sauna-afdeling met terras, het is mogelijk in een hoek van het bad van binnen naar buiten te zwem men (waarbij een kunstmatige stroomversnelling is aangebracht), er zijn whirpools (baden die een watermassage geven i. er is een mas sagewaterval. een paddenstoel voor de kinderen waar water uitkomt, een hoek met kunstgras waar uitge blazen kan worden een bar die uitkijkt over het bad en een klein restaurant. In het gebouw zijn ver der nog opgenomen: een filmzaai. maar die hoort eigenlijk bij het naast het golfslagbad gelegen pret- paradijs van De Roompot en er is een videohoek waar filmpjes voor de kinderen worden vertoond als ze al het water beu zijn. Het geheel is ondergebracht in een enorme nieuw bouwhal vlak bij de Wissenkerkse camping. Een mil joenproject. zo licht één van de directeuren van camping De Room pot B.V., H. J. van Koeveringe, toe. „Met de bouw van dit alles is zo'n 6 miljoen gulden gemoeid, Het biedt ongeveer 10 volledige arbeids plaatsen waarmee het totaal ar beidsplaatsen van de camping, het pretparadijs en het bad op zo'n 60 tol 70 komt. al werken er met het verschijnsel part-timers veel meer mensen bij ons". De nieuwe voor ziening is wat men tegenwoordig noemt een 'slechtweer- accommodatie'. Zij biedt plaats aan ruim 850 personen. Van Koeveringe legt uit dat net Daa past bij een nieuwe soort kamperen. Bij De Roompot wordt dat recrea tief kamperen genoemd. Het gaat om mensen die eigenlijk nog niet weten hoe lang ze op een bepaalde camping blijven en daar op een zeker moment komen binnenvallen. Als ze het na enkele dagen beu zijn dan vertrekken ze weer. Veel anders dus, zo legt hij uit. dan het systeem dat vooral de laatste jaren veel werd gehanteerd: voor drie weken een camping bespreken en die drie we ken kost wat kost volmaken. Be spreken is toch iets wat Van Koeve ringe met zo ziet zitten Voor hem zelf als exploitant maakt het met zo veel uit. maar in de praktijk blijkt dat de kampeerder zich nogal eens ongelukkig voelt met dat systeem. Ofwel het besproken plekje bevalt met als men op de camping aan komt of er zijn redenen waardoor men eerder van de camping weg moet of wil. Dan moet wel de hele periode waarvoor besproken is, be taald worden De nieuwe kampeer- formule luidt volgens De Roompot- directeur: ..We doen waar we zin in hebben en we zien wel wanneer we komen of weggaan". De kampeer ders van De Roompot mogen een maal per dag gebruik maken van het golfslagbad en de andere voor zieningen, zoals het pretparadijs, dat kost hen niets aan entree. Men sen die niet op de camping staan kunnen er vanzelfsprekend ook te recht Voor een gezin dat bestaat uit 4 personen komt dat dan ongeveer op 40.- per dag, rekent Van Koeve ringe uit. Het is duidelijk dat het golfslagbad te maken krijgt met hoge energiekosten. Daarom is er van alles aan gedaan om die kosten zo laag mogelijk te houden. De voornaamste besparing wordt verkregen door het terugwinnen van de warmte die in de lucht zit en naar buiten worden geblazen. Voordat die lucht naar buiten wordt geblazen, wordt zij geleid langs buizen waar het water van het bad doorloopt. Zo worden die buizen en het water al flink ver warmd. Overigens wordt de lucht die in het gebouw aanwezig is bewust naar buiten geblazen, om dat die een erg hoge vochtigheids graad heeft. En vochtige lucht neemt veel meer warmte op dan droge lucht. In het bad zal zo'n 1000 kubieke meter water in gebruik zijn. Dat is ongeveer evenveel als de plas water die de camping en de kampeerders en nodig hebben als die 4 dagen lang volop in bedrijf is. UITSTEL WAS NIET MOGELIJK ES 8 Ziekenhuis de Bevelanden. uui. De middeleeuwse dorpskerken 3 5-16.30 uur: uitzending Nomen van Zuid-Beveland' (t'm 3010). VEERE- Het zo langzamerhand traditie geworden schaapscheerdersfeest in Veere, met tal van folkloristische attracties, heeft zaterdag ernstig te lijden gehad van het slechte weer. Er werden 3200 betalende bezoekers genoteerd, ruim de helft minder dan vorig jaar. Daardoor schiet de organisatie er vijf tot zevenduizend gulden bij in. nbf jij. LST St-Liduinaziekenhuis. 10- ve Duur: uitzending radio Nightinga le' a "DDELBl'RG Molenwater, 9.30- ;ur Miniatuur Walcheren. 'De Westpoort', vanaf 20.30 uur: werken van Pieter Hoogendoom (t/m HAAMSTEDE 'De Bewaerschole'. 14-17 uur: Oude landbouwgereed schappen (t/m 4/6). Rhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra HULST Streekmuseum. 14-17 uur: 'Goed gemutst in Zeeland' (t'm 30/7). we Kerk, 20 uur. orgelconcert MIDDELBURG Zeeuws Museum, Bram Beekman. 10-17 uur: werken over Hercules Seg- ta» STBURG St.- hers (t/m 17/6). omusziekenhuis en verpleeghuis De Vleeshal, 13-17 uur: werken van Stelle, 10-11,30 uur: uitzending Oswald Oberhuber (t/m 12/6). app io Delta. Galerie De Wijnstock: werken van igfljWEUZEN Julianaziekenhuis. diverse kunstenaars (t;m 26-6). Galene 'De witte swaen', 11-17.30 uur: werken van Lambere (t'm 28/5). Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: diverse ambachten en exposities na 2215 uur: uitzending radio Juliana. iuk SSINGEN Bethesda-St. Jo- Ziekenhuis. 20-21 30 uur: uitzen- [Rawa. tóten Komme. 19.30-21 30 uur: con- Antiquites B. Witte. 10-18 uur: werken ré &'ond So°s Gehandicapten. van George Schade (t/m 4/6). Nieuw-Namen. zaal Roland van Dam me 9-12 en 13-18 uur: werken van C van Damme itm 4 6). OOST-SOUBURG Bibüotheek, FILMVOORSTELLINGEN ina 'GEN OP ZOOM Roxy 1,20 uur at.S lift, 16 jr b' II, 20 uur: In de greep van de gschutter, 16 jr. em'Actueel II, 20 uur: Jacht op tl]1' °'er slipjes. 16 jr. lFn em'Actueel III, 20 uur: De gendar- in paniek, a.l. ES Grand. 20 uur: De lift. 16 jr li LST De Koning van Engeland. Mi" Opwindende dromen. 18 jr.. 20 .Who dares wins. 12 jr.; 20 uur: De forme in paniek, ai; 20 uur: De ti?e kan niet dansen. 16 jr. STBI RG I edel 20 uur Jonge t meisjes. 18 Organisator Jan Mosmans betreurt het. dat drie maanden creativiteit mm of meer in modder werden gesmoord Daarmee doelt hij op het feit dat het terrein zaterdag met de minuut moei lijker te betreden was. Het folkloris tisch gebeuren vond plaats op het oude voetbalveld tegenover het be jaardentehuis 'Sandenburgh' Of het feest volgend jaar zal doorgaan is volgens Mosmans mede afhankelijk van de toewijzing van een plaats, s~ waar het evenement in het vervolg op Kynologenclub houdt contactavond MIDDELBURG - De kynologenclub Zeeland houdt donderdag 26 mei de maandelijkse contactavond m het Middelburgse Zuiderbaken. Voor deze avond is de heer Hiddes uit Wijdenes (NHi uitgenodigd een lezing te houden over dogachtige honden zoals de St. afgelasting van het schaapscheerders feest, of uitstel tot een nader tijdstip Maar dat bleek bij ee gigantische organisatie drie- tot vierhonderd touw- met te realiseren. Jan Mosmans poten kan worden gezet. En dat moet aan einCj van het verregende dan geen weiland of voetbalveld zijn. festijn zijn erkentelijkheid jegens de Zo'n festijn hoort in de straten van medewerkers die ondanks de hart- Veere thuis meent hij. Die mening stochtelijke regenval stand hielden wordt gedeeld door plaatselijke mid denstanders, die graag een graantje Slechts een enkeling pakte om aceep- hadden willen meepikken. Wat nu tabele redenen in. „En ook het pu- niet kon omdat het evenement buiten bliek heeft zich werkelijk dapper het dorp plaats vónd. gedragen", stelt de organisator Aanvankelijk was nog gedacht aan achteraf vol lof vast. Onderzoek naar tips moordzaak VLISSINGEN- Het ook tijdens het Pinksterweekeinde in volle omvang voortgezette onderzoek naar de roof moord op de bejaarde mevrouw Van Loenhout uit Vlissingen heeft nog geen nieuwe gezichtspunten te zien gegeven. Wel leverde de berichtgeving in de krant van zaterdag nog een aantal - r tips op, die de volgende dagen nader dergelijke zujjen WOrden onderzocht Recher- er komen cheurs van het onderzoeksteam woonden zaterdagmiddag in Middel burg de crematie bij van het slachtof fer Er werden foto's van belangstel lenden gemaakt. Slechts een klein aantal mensen was aanwezig bij de korte plechtigheid. Bestuurdersoverleg welzijn Bevelanden KAPELLE Het bestuurdersoverleg van hel proefproject specifiek wel zijn de Bevelanden vergadert woens dag 25 mei vanaf 14.00 uur in het gemeentehuis te Kapelle. Op de agenda van die openbare bij eenkomst staat onder meer een be spreking van de beleidsvoorstellen voor de regionale paragraaf in de ontwerpjaarprogramma's 1984. Ook komt een bespreking van de concept- deel subsidieverordening bovenlokale vrijwilligersinstellingen aan de orde. Verder wordt er gesproken over de verdeling van de WVG formatieplaat sen In dat verband wordt er ook gediscussieerd over de provinciale discussienota invoering wet voorzie ningen gezondheidszorg iWVGi 13.30-17.30 uur. 'Kalligrafie en rond- Bemhard, New Foundlander. Boxer ABSDALE Een felle uitslaande schrift' (t/m 4/6), SINT-PHILIPSLAND Hal meentehuis 9-22 en 14-17 uur: werken' van Joop Mijsbergen (t/m 17/6). SAS VAN GENT Bibliotheek. 13.30- 17.30 uur: werken van diverse kunste naars (t'm 2/6). TERNEUZEN Hal Stadhuis. 8.30-12 en 13-16.30 uur: oude culturen itm 29 5). Museum, 9-12 en 13-17 uur: werken brand heeft zaterdagmorgen van Gerrit van Engelenhoven en An- streeks kwart voor tien de frituurwa- neke Ruimschotel (tm 31/5). gen van F. de B. uit Zuiddorpe in de tdWfEUZEN Luxor, 20 uur: De VEERE Grote Kerk. 10-17 uur:'Het as gelegd. '6 jr. landschap in de delta'(t/m 30/9). Eigenaar De B reed met zijn frituur- smbra II, 20 uur: Big bomber, a l De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13.30- wagen op de Lange Weg te Absdale en TENTOONSTELLINGEN 17 uur: werken van Mies Callenfels- rook een brandlucht Nadat hij het T-ANNALAND De Meestoof, Carsten (t/m 19/6). voertuig aan de kant van de weg had 3>vr uur: 'Uit de oude doos'. VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua- geparkeerd, kwam er rook vanonder d«pL Galene Bellemans. 10-18 na', 10-12.30 en 14-17.30 uur: Levende de wagen. Als eerste voorzorgsmaat- batiks van Yvonne van den Ak- reptielen, amfibién en insekten. regel haalde hij de aanwezige gasfies- YERSEKE Atelier Dam Twee, 10- sen eruit. Kort daarna vatte de fri- 18 uur: schaal- en schelpdieren en tuurwagen vlam en brandde helemaal werken diverse kunstenaars. uit. De vrijwillige brandweer uit Hulst IJZENDIJKE Museum. 10-12 en die kort na de melding aanwezig was 13.30-17 uur: 'Kantklossen en bode- kon de wagen niet meer redden en bussen'. sleepte die vervolgens naar de kazer- ZIERIKZEE Galerie Borsboom. ne in Hulst Een onderzoek wees uit 9.30-17.30 uur werken van Anton Beij- dat een storing in de elektrische be- sens (tm 14 9» (tm 158i 'De Een- drading de oorzaak van de brand is hoorn'. 11-17 uur. werken zeven leden geweest De schade bedraagt vele Zeeuwse Kunstkring ib'm 116». tienduizenden guldens. ft'm 31/5). J1NISSE Visserij- en oorlogs- eum geopend van 14-16 uur. lentehuis, 9-12 en 14-17 uur n van Addie Kubbinga (tm 6 7». ïH-HAAMSTEDE De Burght, ag 5-16 uur: werken Arie Boers en in» Dan Gast (tm 1 6». V ©URG Biologisch Museum. l' uur. 'De natuur in Zeeland' ES Museum. 10-12 en 13.30-17 BRUINTSSE De Rotterdamse Ingrid Ferdinandus is zaterdagmiddag uitgeroepen tot miss-Zeeland 1983 bij een verkiezing van het weekblad Panorama in Aquadella te Bruinisse. Tweede werd Margareth van Gent uit Bergen op Zoom en derde Rachida Salhi uit Oost-Souburg. Ongeveer vijfhonderd belangstellenden woonden de verkiezing bij en konden onder meer kijken naar de Steel Electric Band met Julius Greene. Lee Towers en Anita Meyer. Het was aanvankelijk de bedoeling en daar bleven er na een eerste de verkiezing in de open lucht te verkiezingsronde twaalf van over. houdwi. maar het slechte weer ver- Tussen die twaalf deelneemsters hinderde dat. Door de regenval was werd de uiteindelijke mïss- het ook met mogelij keen grote tent verkiezing afgewerkt Daarvoor op een weiland op te zetten, omdat moesten ze eenmaal in vrije tijdskleding, eenmaal in avondkle- badpakken het weiland onder water stond. Uiteindelijk werd daarom uitgewe- ding en eenmaal ken naar een zaal van Aquadelta opdraven, die afgeladen was. Het weekblad houdt twaalf provin ciale miss-verkiezingen Meisjes uit het hele land die ouder dan zeven- Volgens organisator Edward van Liemt bestaat er steeds meer be langstelling voor de verkiezing an Panorama. Hij voegde daar tien jaar zijn kunnen voor elk van aan toe dat deze verkiezing r die provinciale verkiezingen in schrijven Vandaar dat er ook za terdag heel wat deelneemsters bij waren die niet uit Zeeland kwa men. Als de provinciale ronde is afgewerkt wordt de miss- Panorama gekozen uit de twaalf provinciale winnaressen. In de jury zaten zaterdag Elly Koot. voorma lig miss-Europa. Maureen Rmze, voormalig miss-Holland, Peter Hagtingius. eindredacteur van het weekblad. Gerard Pedrolie. chef- produktie van het weekblad, en Jan van Halen, art-director. De disc-jockev Krijn Torringa verzorg de de presentatie Voor de verkie zing In Bruinisse hadden zich veer tig meisjes aangemeld Daarvan kwamen er uiteindelijk 21 opdagen en meer gezien wordt als een miss- Holland verkiezing, omdat er voor de officiële miss-Holland verkie zing steeds minder belangstelling komt. Hij sprak dan ook de ver wachting uit, dat uit de Panorama verkiezing binnen ëcn of twee jaar de miss-Holland naar voren zou komen. Volgens Van Liemt verlopen de verkiezingen meestal zonder pro blemen al wordt men wel eens geconfronteerd met protesten var onder meer feministen. Zo moest bij de verkiezing in Groningen de Martini hal ontruimd worden ir verband met een bommelding, die later vals bleek te zijn. In Bruinisse waren zaterdag even wel geen protesten te horen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19