erseke verovert titel na antastische eindsprint Hulst naar derde ronde volleybal bekerstrijd Doelman Hontenisse uit veld gestuurd RCS krijgt geen schijn van kans om de degradatie te ontlopen Koewacht degradeert uit vierde klas WROMOTIEDUEL NIEUWDORP TEGEN WOUDRICHEM LEKKERKERK MET 3-0 GEKLOPT Vosmeer en WHS in de eindronde Animo speelt volgend jaar een klas lager 1 iSDAG 24 MEI 1983 «ACHT Zonder overtuiging begon Koewacht maandagmiddag aan ffiiatste karwei in de nacompetitie van de vierde klas. De thuiswedstrijd j Biervliet moest gewonnen worden om de degradatie te ontlopen, èndien moest Aardenburg verliezen van Hontcnisse. Dat Koewacht indclijk met 2-1 won lag meer aan de desinteresse bij de bezoekers dan £het eigen spel. overwinning was tenslotte toch niet voldoende. Want ook Aardenburg de zege, waardoor Koewacht volgend jaar in de eerste klas van de jjng speelt name in de eerste helft was het een bijzonder matige vertoning. fiicuuiüiug uewogen de spelers over het veld. er kwamen ook wel een paar kansjes, maar omdat de overtuiging ontbrak, leidde dat tot niets Toen al leek Koewacht zich gewonnen te geven Na de rust viel er nog enigszins te genieten, maar dat kwam alleen omdat er toen drie maal gescoord werd Biervliet nam na elf minuten de leiding toen Erwin Duyssennck mocht aanleggen Die kans liet hij niet onbenut (O-li Het leek er steeds meer op. dat Koewacht naar een grote nederlaag gespeeld zou worden, maar het bleef bij die ene treffer. Halverwege de tweede helft maakte Jo de Block onverwacht gelijk (1-11 en daarna mocht Rudie Rotthier vlak voor tijd de stand nog naar 2-1 tillen. Het hielp echter totaal niets meer; Koewacht is weer afdelingsploeg van Jaap de Vos werd het laatste kwartier nog gekenmerkt door een beklemmende spanning. Veerkrachtig Datzelfde beeld was trouwens voor de rust ook al te zien geweest. In het eer ste halve uur beheerste Yerseke door een betere techniek het duel. Jan de Koeijer was na een uitstekende actie van Johnny Vette al een keer dicht bij een doelpunt. Dankzij een goed geti med pass van Wies Zoetweij kwam die zelfde Jan de Koeijer na 17 minuten plotseling alleen voor doel en scoorde onhoudbaar; 1-0. Maar in het laatste kwartier van de eerste helft verloor Yerseke de greep opl de wedstrijd en kwam Nieuwdorp fel opzetten, zonder GRAVENPOLDER - Met een werkelijk fantastische eindsprint (negen overwinningen, «hts één gelijkspel en niet één nederlaag) heeft Yerseke tenslotte volkomen overtuigend thnog het kampioenschap van de vierde klas en daarmee de promotie naar de derde klas erd. Zaterdagmiddag tijdens de beslissingswedstrijd in 's-Gravenpolder toonde Yerse- zich een technisch vaardiger ploeg dan Nieuwdorp, dat maandenlang ogenschijnlijk onbe- eigd op de titel leek af te stevenen. De spelers uit het oester- en mosseldorp hadden op het ntrale terrein de beslissende krachtmeting meestal in hun greep en zegevierden dan ook rdiend met 2-1. tzelfsprekend was de verslagen- j bij Nieuwdorp groot. Nog niet zo lang geleden lag de formatie trainer Herman Schotman een jatlengte voor op Yerseke: zes pun- was dat beeld enigszins verte- :i, omdat Yerseke op dat moment wedstrijd minder had gespeeldi. nog drie wedstrijden te gaan was roorsprong nog altijd comfortabel: s punten Schotman hield toen al :hart vast; „Misschien kunnen we soot nog net missen", verzuchtte adat stadium, met het oog op de trende eindsprint van Yerseke. tgen Woudrichem th is de kans op promotie voor iimland nog altijd niet verkeken, ut met de nummer twee uit een an- vierde klas mag Nieuwdorp nu promotiewedstrijd spelen voor jplaats in de derde klas. Die tegen- ader is Woudrichem uit het gelijk- mige dorp vlakbij Gorkum. Dit aiotieduel wordt zaterdag aan- iinde gespeeld op het terrein van ïmos in Etten. De spanning duurt ir Nieuwdorp dan ook onvermin- li voort. man Schotman en Nieuwdorp zul- deze tegenstander geen moment KteGchatten. Integendeel. Al in het aSpen weekeinde had Schotman informatie ingewonnen over Wou- bem „en in de komende week ver- al ik nog meer gegevens") en dat ait hem al tot de opmerking, btldrichem is een ploeg, die tech- ch te vergelijken is met Yerseke, sar Woudrichem speelt met nog sjr kracht". De inzet van de Bra- itae ploegen is een vast gegeven cn wordt dan ook ongetwijfeld een via. ire dobber voor Nieuwdorp ijl vol seke is verlost van die zorgen. En jcht terecht, want deze stijlvolle natie van trainer Hans Bal toonde iet beslissende duel nog eens aan er rijpste zijn voor de derde klas enige'zwakke punt van de ploeg iet oesterdorp is nu nog de onerva- ieid. Met uitzondering van de ach- de aanval spelende Leo van Ast en ;trale verdediger Wies Boone is Yer- ;e opvallend jeugdig: gemiddelde Ittjd 22 jaar. insBal analyseert: „Nu al heeft Yer- ifde klasse om goed mee te kunnen uien in de derde klas. Bovendien is bijYerseke geen verloop: er zullen itr geen spelers vertrekken. De «sten spelen al vanaf hun zestiende sen. Als ze inderdaad bij elkaar jven. moet Yerseke over een paar irzelfs in staat zijn de tweede klas bereiken. Nu al kunnen ze eikaars .17 ten goed overnemen. Dat bleek nog ns in deze wedstrijd tegen iowdorp. Omdat hij goed afgc- lermd werd door Fred Vermue van rawdorp speelde Leo van Ast nu zo opvallend, maar dan zijn er d wel spelers uit middenlinie en aval die het werk kunnen overigens echte uitgespeelde kansen te creëren. Met betere combinaties beheerste Yerseke ook in de tweede helft aan vankelijk de wedstrijd. Zo kwamen er kansen voor Jan de Koeijer en Kees de Smit. De beslissing scheen geval len in de 26e minuut: uit een corner van Zoeteweij scoorde Niek Moer land onhoudbaar in de verste hoek (2- 0). Maar een veerkrachtig Nieuwdorp was nog altijd niet verslagen, ging ri- sisco's nemen, kwam drie minuten la ter door een treffer van Jaap de Vos in de buurt (2-1), maar moest tenslotte toch capituleren. Een aanval van Yerseke in de beslissingsivedstnjd tegen Nieuwdorp. Yerseke promoveerde na de 2-1 zege naar de derde klas. Het kampioenselflal van Yerseke. za terdagmiddag na de ivinst legen Nieuwdorp HULST - De heren van Morres Hulst hebben zich overtui gend geplaatst voor de derde -ma ronde van de strijd om de nationale volleybalbeker. In eigen huis versloegen zij za terdagmiddag tweede divi sionist Martens/Lekkerkerk i, met 3-0. De setstanden waren Nj 17-15, 15-5 en 15-8. De Morres-heren hebben zich zater dag opnieuw ten volle waargemaakt Als adspirant-tweede divisionist wa ren zij gastheer voor een tegenstander die al enkele jaren op dat niveau speelt. Martens Len het was voor velen in Hulst dan ook de vraag in hoeverre de thuisclub zo'n ervaren tegenstander verweer kon bieden. Met dat verweer wilde het m de eerste set geruime tijd niet erg lukken. De lartzeer m. ('doet Hans Bal ook pijn, dat hij -4 nu bij Yerseke vertrekt: „Ik heb ierdaad hartzeer, maar het is niet te. Er is dit seizoen wel wat ge sel. maar daar ga ik nu natuurlijk meer op in. In vriendschappelijke Sfetrijden winnen we meestal ook [os tderde klassers en dan kan men wel ??en het is maar vriendschappelijk 'bal, maar het ging meestal toch feakkelijk" aldus Hans Bal. die vol- 'd seizoen trainer is van De Meeu- auit Zoutelande en die bij Yerseke nlt opgevolgd door Nol Schuit :rs Idt onervarenheid Yerseke nu nog (ten speelt, werd ook duidelijk in 'beslissingsduel tegen Nieuwdorp. fintig minuten voor het einde had ploeg een comfortabele voor rang van 2-0, maar zowaar kwam de toch nog in gevaar. Nieuwdorp grote risico's nemen, speelde in verdediging man tegen man 'botman: „En soms nog minder"), lurde zelfs centrale verdedigers naar voren. Maar Yerseke miste die momenten de koelbloedigheid de zaak definitief te beslissen, is Bal: „In zo'n situatie wordt het V rasial wel 3-0, maar dat lukte ons ■i Integendeel: door een treffer GOES - Geen schijn van kans was er zaterdagavond voor de Souburgse voetbalclub RCS om in de beslis singswedstrijd tegen BSC uit Roo sendaal op het terrein van Goes de degradatie uit de derde klas te ontlo pen. Schrijnend kwam ook in licht: de deprimerende machteloosheid van de aanval. Daarentegen was de Roosendaal ploeg op het spie gelgladde veld, vooral in de tweede helft, een doorlopend gevaar voor doelman Johan Dijkhuizen van RCS. De volkomen verdiende 3-0-ze- ge, waarmee de Brabanders het der de klasserschap veilig stelden, was tenslotte zelfs nog geflatteerd voor de formatie uit Souburg. Waarschijnlijk was RCS-voorzitter Adrie van de Berge al met bange voorgevoelens naar deze beslissings wedstrijd gegaan, want ook hij reali seerde zich, dat de zwakte van de Souburgse aanval wel eens fataal zou kunnen worden. Na afloop gaf hij dan ook toe. „We konden alleen maar ho pen In 23 wedstrijden hebben we nu 15 doelpunten gescoord en dat is na tuurlijk veel te weinig om in de derde klas veilig te kunnen meedraaien' Een triest gestemde trainer Jack Schipper moest na afloop zelfs con stateren: „In feite hebben we in de hele wedstrijd niet een echte kans ge had. Ik moet toegeven, dat BSC vol komen verdiend gewonnen heeft. Het enige, dat we nu nog kunnen doen is uithuilen en opnieuw begin nen". Die nieuwe start is overigens niet weggelegd voor Jack Schipper bij RCS, want volgend seizoen wordt de Souburgse club getraind door Jaap van Maris. Uitzichtloos ziet de toekomst er overigens zeker niet uit voor RCS. want juist vorige week zijn de A-junioren van deze club kam pioen van Zeeland geworden en dat opent ongetwijfeld perspectief voor de komende jaren. Min of meer verbazingwekkend is het ook, dat het Roosendaal se BSC degradatievoetbal in de derde klas moest gaan spelen. Op de valreep ontsnapten de Brabanders welis waar, maar alleen een degradatie duel al moet een vernedering voor zo'n grote club zijn. Want het mag in dit verband nog wel eens gezegd worden, dat BSC de grootste club van West-Brabant is. Groter dus nog dan bijvoorbeeld Alliance of RBC", eveneens uit Roosendaal. Zo heeft BSC 14 seniorenelflallen (RCS heeft er acht). Maar verbazingwekkend is het enorme aantal jeugdelftallen van BSC: 64 om precies te zijn (ter vergelijking: RCS heeft er 28). Voorzitter Henk Lubbers van BSC vertelde: „We hebben zoveel jeug delftallen, dat het voor de leiding bij na onoverzichtelijk is. Zelfs voor onze eigen leiding is het moeilijk om in die massa de talenten op te sporen" Kennelijk is het voor de talentenja gers van andere club uit Brabant wat minder moeilijk, want ieder jaar weer worden er spelers bij BSC wegge haald Voorzitter Lubbers „Juist als jeugdspelers zo tussen het junioren en het seniorenstadium zijn worden ze vaak weggehaald door andere clubs uit Brabant" In de beslissende wedstrijd speelde BSC' zaterdagavond vaak bijna een klasse beter dan RCS. Wie de ploeg uit Roosendaal nu zag spelen, kon er zich over verbazen, dat dit elftal in degradatiegevaar is gekomen. De 26- jarige BSU-trainer Ad Voermans (oud-speler van Alliance) had er slechts een verklaring voor: „We hebben nog nooit zoveel pech gehad als dit seizoen. We hebben heel veel punten weggegeven door schlemie lig met één doelpunt verschil te ver liezen of door nog nel een gelijkspel aan een tegenstander toe te staan". In de voortdurende regen had de zware spits Toon Hermus op vallend genoeg weinig moeite om zich staan de te houden op het gladde veld Hij was dan ook vaak gevaarlijk, vooral dankzij de passes van de op rechts opkomende Henry Perdaems, een oud-speler van RBC. Ook de uiterst actieve aanvoerder Rini Balemans stuwde op het middenveld de Roo- sendaalse aanval uitstekend. Al voor rust zorgde Hermus voor 1-0 Na on geveer een kwartier viel in de tweede helft de beslissing- Balemans werd met reglementair afgestopt en Her mus mocht een vrije trap nemen Met een schitterend naar binnen draaien de bal scoorde hij langs de muur van RCS: 2-0. De Souburgse club deed een vergeef se poging om pressievoetbal te gaan spelen. Het gevolg was alleen maar dat de eigen defensie verzwakt werd en uit een actie van Pcrdhcms op rechts scoorde de opgekomen verde diger Marlon van de Sander (voor wie Alliance belangstelling heeft) de allesbcslissende treffer: 3-0. Het was triest, maar RCS zette er niet één echte kans tegenover. De degra datie voor de Souburgers was een feit. THOLEN - Vosmeer en WHS gaan aanstaande donderdagavond om acht uur op sportpark De Vossenberg in Oud-Vossemeer uilmaken wie zich dit seizoen Tholens voetbalkampioen mag noemen. WHS haalde de finale door eerder deze week met 1-1 gelijk te spelen tegen Smcrdick en een 3-0 overwinning op SPS. Zaterdag speel den Smerdiek cn SPS de laatste wed strijd in poule A met 2-1 gelijk. Voor rust had SPS de leiding genomen door Dave van Haaften, maar na de pauze schoot Mart Koopman de partij en op gelijke hoogte In poule B zorgde Stavenisse voor een e verrassing door een 4-0 overwinning op Tholense Boys. In de eerste helft scoorde Nico Nooy twee maal en in de tweede helft zorgde dezelfde speler voor 3-0 en maakte Rien Klippet er 4-0 van. In de tweede wedstrijd verloor Stave nisse echter van Vosmeer met 3-0. dat in Rien Vaders voor de rust en Frans Verhees en Adrie Capelle na rust de doelpuntenmakers had. In de laatste wedstrijd won Vosmeer met 1-0 van Tholense Boys door een doelpunt van Ronny Vaders. Donderdag spelen Tholense Boys en SPS om de vijfde en zesde plaats Sta venisse en Smerdiek om de derde en vierde en Vosmeer en WHS om de eer ste en tweede plaats gasten probeerden via een soort to taal volleybal Morres te intimideren, waarbij niet alleen alle drie de netspe- lers zich bij iedere aanval meldden, maar waarbij ook steeds de achter spelers een soort schijnaanval uit voerden. Het gevolg van zoveel ge weld was. dat het Morres-blok meest al niet wist waar zich op te stellen. Op het kritieke moment echter ontpopte Michel Everaert zich als de leider met inzicht Bij leder Lekkerkerks offen sief riep hij zijn medespelers toe welke spelers aanvallers waren en dus afge- blokt moesten worden en toen zo doende de echte gevaarstichters van de nepaanvallers gescheiden, waren Morres de tegenstander in zijn zak Vanaf dat moment ook kon de thuis club aan de eigen spelverzorging gaan denken Het eigen spel ontrolde zich weer voor de ogen van de toeschou wers, die al snel in de gaten kregen dat Morres een veel completere ploeg had Zodra het Lekkerkerkse spel doorzien was. bleef er van deze tegen stander niet veel meer over dan een middelmatige ploeg, daarvan getui gen ook de setstanden. Toch was Jo Everaert zaterdag na afloop een tevre den mens „Hoewel we zeker niet optimaal geconcentreerd speelden, ben ik vooral tevreden over de rol die Michel ging spelen. Plotseling bleek hij het inzicht te hebben dat nodig was en vanaf toen konden we weer aan ons eigen spel gaan denken. Deze ontwikkeling geeft mij goede moed voor het komende seizoen" Serooskerke Al en Goes Al promoveren GOES De Zeeuwse A- juniorenhoofdklas wordt aange vuld met Serooskerke AI en Goes Al. Pinkstermaandag won Goes Al met 4-1 vna AZVVal. AZVV Al verloor vorige week al met 3-0 van Serooskerke Al, zodat de wedstrijd Serooskerke Al - Goes Al niet meer gespeeld hoeft te worden. De stand Goes Al 1 11 0 2 4-1 Serooskerke Al 1 1 0 0 2 3-0 AZVV Al 2 0 0 2 0 1 7 •1ST in cafe W. Blommaert in 1st werd een schieting gehouden tean 34 schutters deelnamen. Uit- f fc' hoge vogel A Verdurmen, Rauw, eerste zij vogel J v. Kerkho- ISint-Jansteen, tweede zij vogel W. tonmaert, Hulst, grootste aantal 0 te vogels P. Boënne (5) uit Hulst. AARDENBURG - Drieenveertig mi nuten lang heeft Aardenburg zich maandagmiddag in het thuisduel te gen Hontenisse bovenmatig moeten inspannen om behoud van het vier deklasserschap veilig te stellen. Uit sluiting van Hontenisse-doelman George van Damme betekende kort voor rust de definitieve nekslag voor het zich tot dat moment fel verweren de Hontenisse. Het stond overigens toen al 2-0 voor Aardenburg. Nadat het duel tijdelijk was gestaakt V'an Damme weigerde in eerste instantie het veld te verlaten liep Aarden burg na de hervatting onbedreigd naar een comfortabele 0-0 overwin ning. Aanleiding tot het incident was de door scheidsrechter Wim Broekhoven toegekende strafschop aan Aarden burg Net voor het verstrijken van de eerste helft demarreerde Martin Qua- taert vanaf de eigen helft en trachtte de uitkomende Hontenisse-doelman te omspelen Van Damme greep hem bij de benen en Broekhoven wees gedecideerd naar de stip. .Iedereen van ons protesteerde voor buiten spel", aldus de weggestuurde doel man later „Ik probeerde als aanvoer der de jongens te Kalmeren en Broek hoven tegen hen te beschermen. Daarbij kwam het tot een botsing met Broekhoven, waarop ik te horen kreeg dat ik er uit moest De Hontenisse aanvoerder weigerde en Broekhoven besloot vroegtijdig de kleedkamers op te zoeken om de gemoederen te kalmeren Broekho- vens lezing luidde anders „Eruit ge stuurd wegens protesteren, gepaard gaande met handtastelijkheden", zei de arbiter na afloop. Ik vloog een halve meter achteruit Als Van Dam me een scheidsrechter wil bescher men dan moet hij dat in het vervolg anders aanpakken Bovendien was hij bij het tweede doelpunt van Aarden burg ook al zo tekeergegaan en daar aan merkte ik dat Hontenisse bepaald Dal Hontenisse inderdaad niet aan competitievervalsing wilde doen. bleek vooral in het eerste kwartier, toen Aardenburg stevig onder druk werd gezet De mogelijkheden die de Hontenisse-aanvallers kregen werden echter niet in doelpunten omgezet Aardenburg ging heel wat slagv aardi ger te werk De eerste twee kansen die men kreeg leverden even zoveel doel punten op Beide keren was het Mar tin Quataert die scoorde In de 17e minuut op aangeven van uitblinker Rick Henry en in de 24e minuut knalde hij een vrije trap schitterend OOST-SOUBURG Door de 9-10 nederlaag die Animo zaterdag in Roosen daal tegen TOP Sassenhcim leed. degradeert de Souburgse vereniging naar de tweede klas district veldkorfbal. Animo-TOP S werd op het terrein van Keep Fit een erg goede wedstrijd, die naast spanning alles had dal een degradatiewedstrijd moest hebben. Die spanning leek aanvankelijk ach- eerste tegendoelpunt van TOP deed terwege te zullen blijven nadat Animo m de Ammo-ploeg meteen angst voor in de openingsfase van de wedstrijd de opponent ontstaan zijn tegenstander op een 0-5 achter- Animo worstelde m het resterende stand zette Die score was al na ruim deel van die eerste helft nog wel. maar een kwartier bereikt en de afwerking kon met verhinderen dat TOP op slag in die periode deed verwachten dat de van rust wel erg dichtbij kwam 5-4 Souburgers gemakkelijk naar een gro- Een flitsende start van de tweede te overwinning zouden gaan. Maar het helft, en daarin 6-4. had Animo van zijn angst af moeten helpen Tien ninuten later stond het echter 6-7 De Zeeuwse ploeg kwam nog wel gelijk (7-7). drie treffers van TOP velden daarna het definitieve vonnis. Bij 7-10 achter strandde het slotoffensief op 9-10. in de eerste klas afdeling werd het competitierestant Seolto-Olympia af in Na de door Broekhoven ingelaste gewerkt Bij rust was het al bekeken afkoelingsperiode werd het spel her- en leidde Scolto met 7-4. De ploeg van vat met de eerste toegekende straf- de scheldende trainer Leunis Hui- schop. Jacco Neve. tussen de. palen bregtse liep daarna naar 11-4 en vond vervanger voor George van Damme. het toen goed dat de tegenstander op was kansloos op de inzet van Martin 7-11 verlies afsloot Quataert (3-0i. die daarmee een onver- Ammo hoeft mogelijk met lang te valste hattrick scoorde Nadat het treuren om de degradatie Er zit bij de restant van de eerste helft was volge- Souburgse club kennelijk wel wat maakt, werd er van speelhelft gewis- achter de hand Animo junioren I seld en had Aardenburg weinig pro- speelt woensdag 119.30) op eigen veld blemen meer met het aangeslagen tegen Regenboog junioren I Inzet is Hontenisse Theo de Croock kopte na promotie naar de districtsklas Naast 10 minuten 4-0 binnen. Frans Qua- Animo en Regenboog zit daarvoor taert schoot van 25 meter buiten ook Merwede of Oranje Wit un die bereik van Neve zijn ploeg naar 5-0 en klas moet de beslissing nog vallen) in Martin Quataert bepaalde enkele mi- de strijd om die promotie. Een van nuten voor tijd de eindstand op 6-0 beide genoemde ploegen treedt op 3 wam juni te«en Animo aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17