Cor van Ham klasse apart bij rallycross in Rilland Kim Reynierse tweede op tien Engelse mijl Opnieuw zege Green Sox Susan Malcorps wint dressuur Z-klasse Axel ORGANISATIE WERD MODDER DE BAAS Alan Prost wint GPin België In barrage bleef alleen Gerry Steur foutloos DINSDAG 24 MEI 1983 RILLAND Bijna waren de rallycrosswedstrijden op tweede pinksterdag in Rilland niet doorgegaan. De regenval van de laatste weken had het Scheldecircuit in Rilland omgetoverd tpt een parkoers met erg veel modderige plekken. Twee dagen lang werkte de organisatie met man en macht om de wedstrijden alsnog doorgang te laten vinden. Dat lukte, mede dankzij de medewerking van de weergoden. Gisteren kwamen zo'n dikke zeventig coureurs aan de start voor de derde wedstrijd om de Nederlandse rallycrosstitel. Zij werden gadegeslagen door ongeveer vijfhonderd toeschouwers. De strijd om de Nederlandse titels telt zes wedstrijden. Vijf ervan worden op het Eurocircuit m Valkenswaard ver reden. De AEWBR (autoevenementen West-Brabant Reimerswaal) heeft als enige organisatie een wedstrijd 'ca deau' gekregen van de KNAC. Dat leverde gistermiddag weer het nodige spectakel op Vooral in de formule I en II was er genoeg te beleven. Het verschil met de formule III, de stan daardklasse blijkt op dergelijke mo menten erg groot. De standaardklasse (voor met-opgevoerde auto's» werd nog niet zo lang geleden ingevoerd en groeit qua deelname als kool. maar voor het publiek betekent de formule III geen aanwinst, omdat de meeste wedstrijden utlopen op het monotoon rondjes draaien hoger, het bochtenwerk is spectaeu- aan onttrok. Bij afwezigheid van lairder en de onderlinge confronta- Hermy de Windt (mechanische pro- ties zijn vaak veel feller. Cor van blemen) was Van Ham in Rilland een Ham uit Kapellebrug was gisteren klasse apart. Zijn veelal snelle start een van de weinigen, die zich daar- stond er steeds weer borg voor dat Vierde plaats Van Reymersdai JOURE Arthur van Reymersdai van de Vlissingse turnvereniging (VTV) is tijdens de nationale turn- kampioenschappen in Joure (Fries land) als vierde geëindigd bij de jeugdturners. Winnaar werd Wilco van Luijk van PSV. Bij de heren was Johan Droogers (VTV) niet van de partij wegens een voetblessure. De wedstrijden in de formule I en II hadden ook gisteren een hogere amu sementswaarde. De snelheden liggen Ton de Booy beste 'dunker' MIDDELBURG Zaterdag was er in de sporthal aan de Nassau- lan in Middelburg heel wal te zien op basketbalgebied. ge bied. Eerst was er een dunk wedstrijd tussen de beste dun- kers van Zeeland en daarna trad de Zeeuwse dames-selectie aan tegen het eerste damesteam van Dynamo. Dit hele gebeuren had heel wat publiek naar de sporthal getrokken. De deelnemers aan de dunkwed- stnjd mochten eerst drie pogin gen wagen om gewoon te dun ken met één bal. Na een bijna probleemzloze eerste ronde moest men de bal achterover dunken. Daar dit een stuk moei lijker is gaf dit voor sommigen wat meer moeilijkheden. Voor het laatste onderdeel, het met twee ballen dunken, waren nog drie deelnemers over. te weten Ton de Booy (Hulst). Thijs Min- derhoud (BVS) en Joost Boerma (Marathon). Zij hadden tot dan toe nog geen bal gemist. Het met twee ballen dunken echter is behoorlijk moeilijk, Als enige slaagde Ton de Booy van bv Hulst erin om dit karwei te kla ren. Hij eindigde dan ook als eerste gevolgd door Joost Boer ma, Thijs Minderhoud, Rien Poerstamper en op een gedeelde vijfde plaats Emiel de Vis en Jacco Jasperse. Na de dunkwedslrijd volgde de wedstrijd tussen de Zeeuwse damesselectie van en het team van Dynamo. Dat de Zeeuwse selectie nog geen enkele keer had getraind was in de eerste helft duidelijk te zien. De spe lers moesten nog aan elkaar wennen en daar maakte Dyna mo handig gebruik van. Uit de vaak mislukte aanvallende ac ties van het Zeeuwse team kon Dynamo keer op keer een break opzetten en scoren. De eerste helft werd het team van coach Johan Rijnberg dan ook volko men verrast door de Middel burgse ploeg. Ruststand: 45-16. De tweede helft verliep een stuk beter voor het Zeeuwse team. In de zone-verdediging was Ietje Boerma heer en meester en aan vallend kwam er ook wat meer lijn in. Vooral Yvonne Traas was prima op schot. Dynamo, dat weliswaar veel wisselde, kon de break niet meer zo vaak spelen, zodat de gevaarlijke uitvaller van de Middelburgse ploeg een heel eind verdwenen waren. De tweede helft verliep dan ook een stuk evenwichtiger met als ge volg een eindstand van 77-48. Zeeuws kampioen Ton de Booy m actie. Arthur van Reymersdai bereikte zijn hoge eindklassering mede dankzij een uitstekende sprong, die met 9.10 be loond werd. De cijfers van Van Rey mersdai luiden verder vrije oefening 7.65, paardvoltige 6.65, ringen 6.70. brug 6.10. en rek 7 45. Eindtotaal 88.05 (Voorronde 44.10). Bij de heren in Joure is de titel zaterdagavond gedeeld door de twee Zoetermeerse clubgenoten, de 24- jarige Dick Ooykaas en de 20-jarige Ron Lamboo. De uitslag 1 2 Dick Ooykaas (Pro Patna Zoetermeer) 107.301 vr oef 8.85, p. volt. 8.65, ringen 9 10. sprong 9.25, brug 8 55. rek 9.25. voorwedstrijd 53.65*. Ron Lambo (Pro Pa tna) 107 30 (8 80 8 75. 8.90, 9.05. 8.85. 9.25 53.70), 3 Wil Fransen (PSV Eindhoven) 97.15 (8 50. 6 95.8 60. 8 75. 7 75,8 55.48.05). Jcugd- turnen 1 Wilco van Luijk (PSV Eindhoveni 97.95: 2 Branco Grooies ilJSV IJsselmui- dem 94 20. 3 Richard Mays (PSV Eindho ven) 93.00. zijn tegenstanders slechts de achter kant van zijn Porsche te zien kregen. Zonder een enkele nederlaag won de Zeeuws-Vlaming afgetekend in de formule I. Van Ham zorgde daarmee, samen met Wim Feenstra uit Tholen in de standaardklasse voor de enige Zeeuwse successen. De uitslagen van de wedstrijden in Rilland standaardklasse 0-1300 cc 1 Wim Feenstra. Tholen: 2 Sjacco Bliek, Scherpemsse, 3 Jo v an der Ven, Sint Oedenrode. 4 Marcel van Hee, Kam perland; 5 Max Luyk, Kamperland. Punten voor het Nederlands kam pioenschap Feenstra 20, Bliek 18, Van Hee 1(3, Van der Ven 14, Joop van Holsteren, Sint-Annaldn, 12. Stan daardklasse tot 1600 cc: 1 Kees Aart- sen. Ossendrecht; 2 Gerard Wijs, Os- sendrecht; 3 Jan van de Laak, Ril land; 4 Ronny Behiels (Temse); 5 Adrie Adriaansen. Ossendrecht. For mule II: 1 Robert Lamal, Overijsse. 2 Joop van Goudzwaard, Vrouwenpol der, 3 Fons Picavet. Zaamslag: 4 Kees Lensen, Bilthoven; 5 Jo Hellenbrand. Brunssum. Punten NK: Van Goud zwaard 20. Picavet 18; Baan 16: Len sen 14: Hellenbrand 12. Formule I 1 Cor van Ham. Kapelle brug: 2 Ludo de Beukelaar. Belgie; 3 Jan van Schijndel, Schijndel; 4 Bert van Roy, Leende. 5 Sjoerd Zuidema, Rotterdam. Punten NK: Zuidema 20: Adrie Nijsse, Arnemuiden 18; Van Schijndel 16; Jo de Wert. Bergen op Zoom 14: Van Roy 12, rT"- .."v. Een beeld van een v.an de wedstrijden in de standaardklasse Max Luyk gaat aan de leiding vóór Michel van Lent. ZUNDERT Kim Rcijnierse van Dynamo '70 is als tweede geëindigd in een tien Engelse mijl in Zunderl. De tijd was 50.42 minuten, slechts 0,2 seconden achter winnaar Jos Konius- zek van Sprint (50.40), Frank Kooman van Dynamo plaatste zich als zesde in 52.49. Uitslagen overige Zeeuwsen: 8 John Wissekerke Marathon. 53 25. 10 Sam Polderman Marathon, 54.33, 16 Frans Pleijte Dynamo, 57 04, 17 Ron Delle- beke Dynamo. 57.06. Krijn de Ouden Delta Sportemdigde op de tweede plaats bij de veteranen in 56.52 Peter Hameeteman van Zeeland Sport is maandag tijdens, de zuid- Nederlandse kampioenschappen 25 kilometer met een zestiende plaats als beste Zeeuw geëindigd in 1.24.56. Win naar werd Max van Wers van Afcent Striders in 1.18.42 Uitslag overige Zeeuwen- Cees Bruyns AV'56, 1.32.39; John Gucquir- re Dynamo. 1.34.06; Daal'Goedegebu- J. Schillemans wint snelschaaktoernooi HULST Vrijdagavond hield de schaakvereniging Hulst haar vierde snelschaaktoernooi. Het was een spannende strijd waarbij de beslissing pas in de allerlaatste ronde viel. Uit de voorronde kwamen J. Bareman, W v. Denderen. P v. d'Hondt en J Schille mans in de finale poule J. Schille mans werd winnaar en mocht de wisselbeker mee naar huis nemen. P d'Hondt en J Bareman behaalden een gedeelde 2e en 3e plaats met 1.5 punten terwijl W v Denderen met 1 punt genoegen moest nemen. MIDDELBURG Opnieuw heeft Green Sox een overwinning geboekt in de honkbalcompetitie. Deze keer moest Ridderkerk Rowdies met 11-3 buigen voor de Middelburgers. On danks de grote overwinning was er toch sprake van een spannende strijd. Rowdies kwam gelijk met 0-1 voor en halverwege de speeltijd de ploeg uit Ridderkerk nog een 2-3 voorsprong Op dat moment nam Eddy Ouwer- kerk het werpen over van Rudy Wolst en daarna kwam er geen enkele speler van Rowdies meer op de honken. Green Sox ging echter steeds beter slaan en zette Rowdies onder druk Rodies werd steeds nerveuzer en ging fouten maken Zo werd via 5-3 en 7-3 de 11-3 eindstand bereikt In het veld blonk Henk de Jong uit door een schitterende vang Aan slag waren Joost Harteveld. Rudv Wolst en Wal- dy van Engele het best op dreef Van de vijftien honkslagen sloegen zij er samen zeven. re AV'56. 1 34.13, Henk Nieuwdorp AV'56, 1.34,19, Ko Stoel Dynamo 70, 1.41.50; Adrie Verstelle AV'56. 1.44.58. Hugo van Duyse tijdens de pinkster wedstrijden van RKHAV de 3000 me ter in 8.53.3. Jan van Laarhoven ein digde als 2e in 8.53.5. Weliswaar geen 'supertijden' maar doordat de beide RKHAV-hcren elkaar tot in de laat ste bosch geen meter toegaven, was bet toch een bezienswaardige race, die pas in de eindspring door Van Duyse werd beslist. Luc van Lacre van Scheldesport legde beslag op de eerste plaats van de sprinttweekamp bij de heren met 1397 punten (resp. 115 op de 100 meter en 23 3 op de 200 meter) Alfons Franke- vijle won de tweekamp bij de jongens A via 116 en 23.5. De werpdriekamp bij de heren was voor Bob van Laere (139 punten) met 30 92 meter discus. 42 22 meter speer en 8.89 meter met de kogel. Dit laatste onderdeel werd ove rigens met 9.97 gewonnen door Johan Murre. die in totaal op de tweede plaats eindigde Sylvia Rodts van Marathon won de werpdriekamp bij de meisjes A zonder noemenswaardi ge tegenstand via 37.34 discus, 34,02 speer en 10,29 met de kogel. Bij dc jeugd vielen er opmerkelijke resultaten te noteren van o.a. D-junior Gidi Kroon van Dynamo 70. die zowel het verspringen (4.55) als het kogelsto ten (9.28) en de 80 meter (10.5) won en Muriel Grondman, van RKHAV. die onbedreigd naar de overwinning liep op de 800 meter meisjes B in 2.23.2 Voor b-meisjc Brenda van Essen was er behalve een goede vertesprong van 4.93 ook winst op de sprinttwcc- kamp met 11.3 en 27.2. Buitengewoon spannend was'de finale van de meis jes C. waar Laura Hoogestgeger (lel. Esther Schrier (2e) en Miriam dc Vos (3e) 11.4 op dc klokken kregen. De finale van de 60 meter meisjes D deed hiervoor nauwelijks onder met de 9.3 van Petra Minnebo (Scheldesport) en 9.4 voor Tanja Boere van AV 36 en Stella Jongman van Sparta). Op de voorgrond dhr. J. K. Munters, voorzitter Malcorps. Josien v.d. Bijl en Hanny den Exter. respectievelijk de at AXEL - Onder schitterende weersomstandigheden hield de ruitersport- vereniging Axel maandag het traditionele internationale pinkstercon cours. Vanuit de gehele provincie Zeeland en vanuit Belgie waren een groot aantal paarden- en ponyruiters naar Axel getrokken om in de morgenuren de afdelingsdressuur en de individuele dressuur af te leggen. Zeventien ringen waren voor hen uitgezet. In de afdelingsdres suur pony's ging de zege bij de viertallen naar de Zwinruiters. Met hun totaal van 135 punten bleken zij 13 punten hoger uit tekomen dan hun naaste concurrenten, de ponyclub Luctor et Emergo uit Zaamslag Bij de pony-achttallen bleek Luctor et Emergo onder leiding van in structeur Arnout de Feyter het sterkst met een totaal van 132 pun ten. De viertallen-proef voor de paarden werd een overwinning voor Reimerswaal, terwijl de achttallen paai den door de organiserende ver eniging, De Orar.jeruiters, werd ge wonnen. De lichte dressuurklasse gaf in bij na alle ringen goede dressuur te zien, waarbij de juryleden een groot aantal winstpunten kon toekennen. De middenklasse-dressuurpony's moest door het grote aantal in schrijvingen in twee ringen worden verreden. In de ene ring ging over winning naar Wilfried Steyaard met Ashgrove van de Zwinruiters. ter wijl diezelfde prestatie in de andere nng werd geleverd door Jacomijn Janse met Nicolai van de Paarde bloem. De zware dressuurproef blijkt altijd weer een probleem op te leveren voor de ruiters en de paar den. Desondanks leverde bij de po ny's Renata Mahu met Sandra van de Honteruiters en goede prestatie door een winstpunt aan haar totaal toe te voegen via de 121 bij elkaar gereden punten. In de hoogste dressuurklasse bij dc paarden waren 9 combinaties inge schreven. De hoogste eer was voor Susan Malcorps met Liberto van de Zwinruiters, gevolgd door Jorien van de Bijl-Verburg met Rapid van Westelijk Schouwen en Hanny den Exter met Troubadour van Noord- Beveland. Voor de dressuur bij de paarden in de middenklasse waren drie ringen uitgezet Overwinningen waren er voor mevr. v. Bimmel Korstanje met Prominent van de Burghtrui- ters. Enk van 't Westeinde met Salamanta van de Hanngruiters en Arnout Loos met Rosalinde van de Oranjeruiters uit Axel. Voor het springen werd de hoofd- ring in twee helften verdeeld, par- coursbouwer Bram Schilleman ont wierp hiervoor twee goed te rijden parcoursen, die toch voor de wat minder in vorm zijnde ruiters wel de nodige problemen opleverden. Bij de L-klasse paarden wisten bijna twintig deelnemers door te dringen tot het bvarrage maar slechts vier van hen bleven ook daarin foutloos. Voor hen bepaalde de tijd de plaat singsvolgorde. De snelste rit werd gereden door Patrick Laheynen met Winnie van Jong Maasland uit Bel gie. In diezelfde L-klasse waren bij de pony's twee overwinnaars, een in de kleine categorie Carolien de Feyter met Holyday van Luctor et Emergo en een in de grotere categorie: Jaco- bine de Roo met Scaldis Desiré. sprongen. Een groot aantal deelne mers mocht dan ook uitkomen in de barrage Ook nu bleven er weer vijf ruiters zonder strafpunten zodat de tijd de beslissing moest nemen. Van de nul-fouters was Bram Klaasse met Polstar het snelste, zodat aan hem het oranje lint met de daarbij behorende ereprijs werd overhan digd. Lang heeft het er naar uit gezien dat het Z-springen bij de paarden in een ronde beslist zou zijn, want nadat de eerste deelnemer Wilfried Rooms met Tamara van Jong Waalskind een foutloos parcours had gereden, duurde het tot de twee na laatste ruiter voordat het volgende foutloze parcours geno teerd kon worden door de eveneens uit België afkomstige Gerry Steru met Alex van de Tassijnridders. In de barrage bleef alleen Gerry Steur foutloos zodat de eerste prijs voor hem was. Het concours werd afgesloten door een demonstratie aangespannen rij den van de vereniging 'In de Triem'. waaraan ook een plaatsing was ver bonden. De beoordeling vond plaats op gan gen en schoonheid van de aanspan ningen. De eerste prijs was bij de tweespannen voor de Friezen Dirk en Els van de heer C van Thol en bij de enkelspannen was het oranje lint voor Tasja van A. J. Oosterlee. Het laatste programmaonderdeel was een Tally Ho voor de pony's, een snelheidswedstrijd bestaande uit 60 meter stap. 60 meter draf en een galop onderdeel. Vooral het stapgedeelte leverde voor de ruiters problemen op. De meesten wilden te hard, waardoor de pony in draf overging. De finaleronde ging tus sen Peter Kosters met Magrettes Grey Arrow en Sylvia Stoffels met Cora. Doordat Sylvia wat proble men kreeg tijdens het drafgedeelte was de voorsprong voor Peter al bij het begin van het galop parcours groot, maar in een vliegende'renga- lop bekroonde hij zijn overwm- ningsrit. M-klasse Uitslagen Ook de M-klasse springen kende twee overwinnaars in de beide ca tegorieën. In de B-categorie ging de overwinning naar Wilbey Lion met Tarzan van Luctor et Emergo. In de categorieën C en D was een barrage nodig voordat de winnaars bekend waren. Astrid Schipper met Bianca van de Paardebloem realiseerde hierin de snelste tijd zodat zij het oranje lint voor zich opeiste. Bil de M-paarden werd goed ge- Aangespannen tweespannen 1 C v Tol Dirk en Els. 2 A Labruyere - Pim en Gratka. 3 A Oosterlee sr Guido en Rosita Enkelspannen 1 A. J Oosterlee jr Tasja: 2 J van de Plassche - Jolanda. 3. J Dieleman - Sproet. Tally-Ho 1. Peter Kosters - Marettes Grey Arrow, Graeve Jon, 2 Sylvia Stoffels - Cora. Zwinruiters; 3 Ellen de Bliek - Cobien Singen pony s klasse I categorie B 1 Carolien de Feyter - Holyday. Luctor et Emergo. Categorie C en D 1 Jacobinede Roo - Scaldis Desire. Reimerswaal, 2 John den Hamer. Romano J. Klopper tjes. 3. Nancy Roelans. Monique. Hulst. Springen pony's klasse M: categorie B' 1 Wilbey Lion Tarzan, Luctor et Emerto Categorie C en D 1. Astrid Schippë Bianca. Paardebloem: 2 Peter Kóste. Magrettes Grey Arrow, Graeve Jan.; Jeroen Goossens. Ramora Kayan, Hs- nngrts Springen pony's klasse Z Marie Paul Picavet. Peter Pan, Luctorei Emergo. 2 Irene Bekius, Sandra, Jac r. Beieren; 3. Francisca Bakker, Geiha,J2t v Beieren. Springen paarden klasse Li Patnc Laheyne. Nlnnie. Jong Waalskind; 2 Patnc Laheyne. Ulrion. Jong Waals kind. 3 Leonard Kuzee, Sonja, Reimois- waal. Springen paarden klasse M. i Bram Klaasse. Polstar. Walcheren, 2 Liesbeth Hannck, Tamara. Jac ren; 3. Arnout Loos, Rosalinde, Orani* ruiters. Springen paarden klasse Z 1 Gerry Steur. Ulex. Tassynrldders; 2 WJ fried Rooms. Tamara. Jong Waasland 3. 3t Wiirried Rooms. Tulipe. Jong Waasland, Afdelingsdressuur viertallc-n pony's ID: Zwintruiters 135; 2 Luctor et Emergo 121 Achttallen pony s, 1 Luctor et Emena 132 2 De Gouwe Reyers 124. 3 F Kleppertjes 117 Viertallen paarden Reimerswaal 115; 2 De Gouwe Reyea 110 Achttallen paarden 1 Oranje Ra ters 122. 2 Tassijnsridders 121:3 Zwuini ters 120 Ind dressuur klasse LI 1 J» queline Wiemes Annabelle. Luctor iI Emergo 129. 2 Michael Jones.Summes' öi me. Zwinruiters 126. 3 Svlvia Smn Alexander. Gouwe Reyers. 123. Ind dr& suur pony's klasse LI Claudia Fassaert Springtime. Vossereyers. 130; 2 Barabars Esselbrugge. Alarda Kleppertjes 128. Irene Josiasse. Ramona, Gouwe Reyers 127. Ind dressuur pony's klasse LI 1 Truus Duvekot, Corita. Kleppertjes 128: 2 Ingeborg de Gucht, Kring Brown, Luc tor et E 124; 3 Karin Vael, Wendy, Huls! 123. Ind dressuur pony's klasse LI 1 Andrea Esselbrugge, Polly. Kleppertjes 130: 2 Sandra Theunlssen, Quick Silver, Graeve Jan 124; 3 Syllva Stoffels, Coru, Zwinruiters 122 Ind dressuur pony's klasse L2: 1 Llneke Wondergem, Sylvls. are Gouwe Reyers 129, 2 Sabina L-antinc Minos, Graeve Jan 129, 3 Ilian Swerts.Le Enair. Luctor 126. Ind. dressuur pony's klasse M 1 Jacomijn Janse. Nicolat Paardebloem 124. 2 Veerle Berth. Beat tv. Zwinruters, 122. 3 Gert Jan Bakker. Nudie. Jac v Beieren 121. Ind. dressuur pony's klasse Z 1 Renata Mahu. Sandra Honteruiters 121. 2 Marie P Picavet Peter Pan. Luctor 114 Ind. dressuu pony's klasse M 1 Wilfried Steyaed Ashgrove. Zwinruiters 128, 2 Hanny Wié- and. Renate. Kleppertjes 126; 3 Wvn2nd; Groothaert. Pharos Kleppertjes 12: Ind. Dressuur paarden klasse L 1 Mej.U, Tuijnman. Rakker. Paardebloem 131,2, Mej A.j Inghels, Beauty. Hulst 126.1, Mej. K Allaart Pendura. Zwinmltefi] 126. Ind- dressuur paarden klasse Lr' L A. Missiaen, Unique Oranjeruiters IJtl 2 Annet Quist. Ronald. Zwinruiters 127;! W R Fermont. Valant, Oranjeruiters 12 Ind dressuur paarden klasse L 1 Mej t| Cijsouw. Ruark. Oranjeruiters 127,2Mej N Nelen, Urbaan, Graeve Jan. 12"" M. Dieleman, Chic, Luctor 120 Ind dres suur paarden klasse L 1 Mej. M van1 Doesselaar. Rianetty. Zwinruiters 124,! Mej. S. Hamelink. Rasja, Zwinruiters 11U 3 Mej. G J Deller, Utopie, Haringruiters- 113 Ind dressuur paarden klasse L2 Mej I. Schrama. Rinke. Burghtrulters 128. 2 Mej E P Kodde, Oiseau. Weelrui- ters 123, 3 Mej N Wondergem, Niccolis. Dakruiters 123 Ind dressuur paarden klasse L2: 1 Mej C E Haak. Argot Hanngruiters 135. 2 A Maljaars. Salemo. Oranjezon 133. 3 G.B. Quist. RonaM. Zwinruiters 132 Ind dressuur paardea. klasse L2 1 M C van t Westeindt 'n Salamanka. Haringruiters 129. 2 A ru Louws. Rida Oranjezon 120. 3 G. Ste£ Ulex. Tassijnridders 120. Ind. dressuiz paarden klasse MI 1 Mevr Bimreer Korstanje. Prominent. Burghtruitea 113. 2 Mej J Murre. Granat. Öranjenü- ters 109. 3 W van de Vijver. Ventia Isidoor. 107 Ind dressuur paarden klas se M2 1 E J van 't Westelnde. Salaman ka. Haringruiters 113. 2 Mej D Delfos Aamazone. Walcheren 111 3 Mej. M Fouw. Ticardo. Walcheren 108 Indares- suur paarden klasse MI 1 A Loos. Rosa linde. Oranjeruiters. 122, 2 L Kuzet Sonja. Reimerswaal 118. 3 Mej. M Kleiman Tmdar, Oranjeruiters 114. W dressuur paarden klasse Z1 en Z2 Susan Malcorps. Liberto, Zwinruitere 116. 2 Mevr. van de Byl-Verburg. Rapid West. Schouwen 109. 3 mevr. H. der. Exter-Scholten. Troubadour Noord- Beveland 106. j. (01 bij :;d ai SPA (SIDi I)e Fransman Alain Prost heeft zondag met een Itenault-Turbo de Grote Prijs van Belgie op Francor- ehamps gewonnen. In deze zesde race voor het formule 1 - wereldkampioenschap eindigde zijn landgenoot Patrick Tambay in een Ferrari-Turbo als tweede en de Ameri kaan Eddie Chcever in een Kenault-Turbo als derde. De beste wagen met een conventionele motor was de Williams van wereldkampioen Keke Rosberg (Finl). Hij legde beslag op de vijfde plaats. In de strijd om het wereldkampioenschap nam Prost met 28 punten de leiding over van oud-kampioen Nelson Piquet (Bra) (24 -- T-imhav (23 punt). De uitslag van de grote prijs van Belgie (40 ronden in totaal!"1 knu 1 Alain Prost iFrai Renault-El( 1 27 11 502 2 Patrick Ta® (Fra) Ferrari op 23 182. 3 Eddie Cheever (VSti Renault-^ I 39 869 4 Nelson Piquet (Brazi Brabham BMW op 42 295.5B f Rosberg (Fin» Williams op 50 480. 6 Jacques Laffitc (Frai Wfl* op 1 33 107 7 Derek Warwick (Engi Toleman op 1 58 539.6^' Giucomelli (Ita i Toleman op 2 38 273.9 Elio de Angelisrita1'"1 Renault op 1 ronde. lOJohnny CecottoiVcm Theodore op li Na zes races is de stand voor het wereldkampioenschap 1?< (Frai 28 punten. 2 Piquet iBrai 24. 3 Tambay 'Frai 23. 4 (Fin) 16 5 Watson den li 6 Lauda (Oost 10. 7 Cheeven^ Arnoux (Frai Laffite <Fra> 3. 10 Surer (Z\Ui 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 16