GRANDIOZE OPEL- ZOMERSHOW Brighton dwingt respect af in finale op Wembley fcjjdBfS? Werder Bremen komt naast Hamburger SV Kadett Holiday, eenheelspeciale. Coupon Van20t/m28meibentubij ons extra welkom. 1 ON W® STANDARD LUIK BUITEN BEREIK VAN ANDERLECHT Real Madrid en Barcelona in finale Extra hoogte punten in onze show Ontdek de auto die in alles voldoet aan uw persoonlijke wensen. De nieuwe w Corsa. -0 Al in een paar maanden tijd namen honderden streek- jp genoten een verstandig besluit: klein, maar volwassen rijden. c Een gezellige testrit met het hele gezin. Een prachtig reisboek kado.En een verrassing voor de kinderen. Kom mar onze Opei- zomershow! AUTO HENDRIKS GOES B.V. LOUISSE AUTO B.V. JANSSENS VLISSINGEN B.V. DONDERDAG TWEEDE WEDSTRIJD NA (2-2) JSBNÊX* 9 f2 Franse titel 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 MEI 19 vSt LISSABON Benfica heeft zich zondag van de Portugese voetbaltitel verzekerd. Twee speeldagen voor het einde van de competitie zegevierde de tweevoudige Europese bekerwinnaar met 1-0 over FC Porlimonense. Carlos Manuel maakte vijf minutgen voor tijd het enige doelpunt. Het kampioenschap is een niet geringe troost voor de ploeg van manager Erikson, die de UEFA-beker miste door in de finale van Anderlecht te verliezen FC Porto, dat in de Portugese competitie op vier punten van Benfica tweede is. kan de gerenommeerde hoofdstedelijke formatie niet meer achter halen Porto verloor de directe confrontatie met Benfica dit seizoen (0-0 en 1-3». In Portugal is het onderlinge resultaat beslissend als twee clubs in punten gelijk eindigen. De uitslagen Portimoneens - Benfica 0-1Rio Ave - FC Porto 0-3. Sporline - Estoril 3-0. Alcobaca - Vitoria Guimaraes 0-1. Braga - Salgueiros 3-0. Boavista Porto - Varzim 2-0. Espinho - Vitoria Stubal 2-1. Amora - Marilimo Funchal 1-2, De stand aan kop 1 Benfica 47 pnl. 2 FC Porto 43. 3 Sporting 40, 4 Vitoria Guimaraes 32 WESTDUITSE COMPETITIE BONN (DPA) Titelhouder Hamburger SV begint weliswaar nog steeds op de eerste plaats aan de laatste twee wedstrijden in de bundesliga, maar het heeft zaterdag concurrent Werder Bremen met 48 doelpunten naast zich gekregen. Alleen dank zij een beter doelsaldo (vier treffers) leidt de club van Ernst Happel. Hamburger SV verloor een punt bij GC Kaïserslautern. Op de Betzenberg werd het 2-2 Werder Bremen maakte zelf in de thuiswedstrijd tegen Armi- nia Bielefeld geen fout en won met 5-1 Komende zaterdag speelt Hamburger SV thuis tegen Borussia Dortmund en gaat Werder Bremen op bezoek bij Elntracht Frankfurt. Het treffen tussen Kaiserslautem en Hamburger SV is kenmerkend voor het verloop van de laatste wedstrijden in de bundesliga. In de Palts nam HSV vijf minuten na de rust de leiding doordat Manfred Kaltz een strafschop benutte. Nog geen minuut later was de stand alweer gelijk toen Briegel. GIJON (DPA) Real Madrid en FC Barcelona maken op 4 juni in San Sebastian uit wie de Spaanse voet- balbeker verovert. Beide clubs plaat sten zich ondanks een nederlaag in de tweede halvcfinalewedstrijd voor de eindstrijd. Real Madrid, dat de eerste wedstrijd tegen Gijon met 6-0 had gewonnen, deed het zaterdag erg rustig aan en verloor met 0-4. FC Barcelona verloor uit bij Real Sociedad in San Sebastian met 1-2. Barcelona had de eerste ontmoeting met 2-0 gewonnen. een penalty, raak schoot. Kitzmann bracht de thuisclub daarna weer aan de leiding, waarna het bin nen een minuut weer gelijk werd door Milewski. Ook de strijd om de begeerde UEFA- cupplaatsen gaat onverminderd voort. Door de duidelijke overwinning van 4-1 vrijdagavond op Hertha BSC behield VFB Stuttgart de derde plaats. Bayern München bleef vierde door een gelijkspel (4-4) bij Borussia Dortmund. Het was een wedstrijd vol verrassingen. Negen minuten voor het eindsignaal bezorgde Rummegge de Beieren op de gelijkmaker, waardoor interimtrainer Reinhard Saftig bij zijn debuut als eerste man ten minste één Buitenlands voetbal punt naar Munchen kon brengen. 1 FC Köln klom naar de vijfde plaats door vrijdagavond Borussia Mon- chengladbach met 2-1 te verslaan De uitslagen van de zaterdag voor de 32e speeldag van de bundesliga gespeelde wed strijden zijn: Werder Bremen Atminia Bielefeld 5-1. Fortuna D - Bayern 04 Lever- kusen4-0 Eintracht B - Karlsruher SC 5-1. 1. GC Kaiserlautern - Hamburger SV 2-2, Borussia D - Bayern Mynchen 4-4. 1. FC Nuerenberg - Eintracht F 3-0 Stand na 32 wedstrijden is. 1 Hamburger SV 48 (72-321, (42-01), 2 Werder Bremen 48 (72-36)' (43-69), 3 VFB Suttgart 44 (35-46). 4 Bayern M 42 (38-59), 5 1. FC Koln 41 (65-38), 6 Kaïserslautern 41 (53-37). 7 Borussia D, 39 (46-66), 8 Eintracht F, 29 (37-82), 9 Fortuna D. 28 (57 72), 10 1. FC Nurenberg 28, 11 Arminia B. 28, 12 VFL Bochum 26: 13 Eintracht B. 26: 14 Bayern 04 L 25, 15 Borussia M. 24: 16 Schalke 04 20. 17 Karls ruher SC 20; 18 Hertha BSC 19 De Opel Ascona. Betrouwbare familie vriend. Ruim. Komfor tabel. En ekonomisch. Grote keus in model len en motoren. De nieuwe Opel Rekonl. De fluisterende leeuw. Mooi. Sterk. Maar ook ekonomisch. En rustig^ De ideale, eigentijdse reiswagen. De nieuwe Opel Senator. Rijden in luxe. Uiterst komfortabel. Repre sentatief. De nieuwe Opel Monza. Maximale luxe in sportiviteit. I loge pres taties. Aërodynami sche styling. DeOpelKadett. In 70 verschillende uit voeringen. Ruim. Spor tief. Bescheiden. Zeker en betrouwbaar. u Zeker na de introduktie van de nieuwe Corsa, is het pakket waaruit u een auto kunt kiezen kom pleet. Alleen al daarom is een bezoek van u en uw gezin aan onze Opel-Zomershow de moeite meer dan waard. U ziet niet alleen met eigen ogen dat Opel de grootste keus in modellen heeft. Maar u ontdekt ook dat u binnen uw prijsklasse opnieuw een heel persoonlijke keus kunt maken. Neem alleen al de Opel Kadett. Van die ene telg uit de grote familie zijn er maar liefst 70 verschillende uitvoeringen. Opel. Een auto volgens uw persoonlijke wen sen. Dat is - naast alle gezelligheid - de belangrijkste attraktie van onze show. hpdnit- 1 De Kadelt Holiday is in zeer beperkte hoeveelheid beschikbaar. Wat betekent dat u als eigenaar deel uitmaakt van een zeer selekte klub van Holiday- rijders. De 3-deurs Kadett Holiday is uitgevoerd met een krachtige 1.2 S-motor. Halogeenkoplam- pen. Afsluitbare tankdop. Middenconsole. Wis/ was-installatie op de achterruit Hoofdsteunen. Rubberbeschermstrips op de flanken. 155 SR 13- banden op5J x 13-velgen. Voorts heeft hij een heel speciale striping, prachtige luxe wieldoppen en een zwarte sierplaat achter. Speciale Zomershow- prijs: f 17.990,—. Wellicht heeft uw eigen Opel- dealer nog andere attraktieve showmodellen voor Onze Opel-Zomershow wordt in alle op zichten een gedenkwaardig festijn. Veel autonieuws. Veel nuttige informatie, zo dat u een goede keus kunt maken. En er is meer: de gelegenheid om op uw gemak met de hele familie een proefrit te maken in de Opel van uw keuze. Daarna vult u een beknopt testformulier in, en u krijgt van ons een rijk geïllustreerd reisboek met 22 unieke toeristische routes door de Be nelux. Winkelwaarde: l'29,50. En ook aan uw kinderen hebben we gedacht. Ze krij gen allemaal een leuke verrassing mee naarhuisnaeengezelligeshow.Knipdaar- om nu de coupon uit, en neem 'm mee. Dan heeft u recht op alle voordelenen ver rassingen van onze feestelijke Opel- Zomershow. We zullen u extra welkom heten in de week van 20 t/m 28 mei! Deze coupon geeft de houder recht op de volgende onderdelen van de nationale Opel-Zomershow: gedenkwaardige proefrit; gratis reisboek; verrassing voorde kinderen. Klein Frankrijk 31, GOES. Tel. 01100-1 62 10. Kalverstraat 1, MIDDELBURG. Tel. 01180-2 58 51. Pres. RooseveWaan 772, VLISSINGEN. Tel. 01184-1 71 00. LONDEN (RTR) Brighton heeft zaterdag op Wembley gedaan wat past in de meer dan honderdjarige geschiedenis van het Engelse bekertoernooi. De nummer laatst uit de eerste divisie zorgde voor de verrassing. Brighton dwong de huizenhoge favoriet Manchester United een gelijkspel af en had in de slotfase van de verlenging zelfs de beste kansen op winst, nadat vlak voor het einde van de normale speeltijd de achterstand van 1-2 was weggewerkt. Engelse bekerfinales brengen voor het front van 100.000 lawaaiige, maar be schaafde. toeschouwers gewoonlijk iets bijzonders. Nummer 102 van pink sterzaterdag was daarop geen uitzon dering. Manchester United, met Ar nold Muhren. Ray Wilkins en Bryan Robson als uitblinkers, was het betere elftal, maar werd van tijd tot tijd verrast door de 'oudsiders'. die op het zeer zware veld het eenvoudige voet bal als het grootste goed beschouw den. Brighton zocht geen ingewikkel de combinaties, streefde in het geheel niet naar technische hoogstandjes en probeerde zichzelf te blijven. Door die eenvoud slaagde Brighton erin vaak gemakkelijker dan Manchester Uni ted het contact tussen de linies te handhaven om snel van verdediging naar aanval over te schakelen, ge woonlijk via de Ierse international Grealish. Het overwicht van Manchester Uni ted leidde aanvankelijk tot niets en na een kwartier vond Howlett plotse ling een gat in de verdediging van de Mancunians. Aan het eind van een snelle uitval bracht hij de bal naar het hoofd van Smith, die Bailey met een zuivere kopstoot geen kans liet. Een verrassing diende zich aan, om dat Manchester moeite had de strijd weer in handen te krijgen. Het lukte moeizaam, maar wierp pas, ondanks wat merkwaardige momenten van Moseley in het doel van Brighton, in de tweede helft rendement af. Voor namelijk doordat het geluk afstand van Brighton had genomen. Rechts achter Ramsey, die Whiteside erg kort hield, liep al een paar minuten geblesseerd rond en kwam ook te laat om de gelijkmaker van Stapleton te voorkomen. Van dat moment was Manchester Rusland leider CHORZOW (AFP) Het nationale voetbalelftal van de Sowjet-Unie heeft op pinksterzondag op gelukkige wijze een punt (1-1) weggesleept uit Polen. In Chorzow bleef de Sowjet- ploeg in zijn derde wedstrijd uit de kwalificatiegroep 2 van de Europese titelstrijd slechts ongeslagen door Poolse medewerking. Polen, de num mer drie van het wereldkampioen schap 1982. nam in de eerste helft de leiding door Juventus-ster Boniek. Wojcicki verprutste 27 minuten voor tijd het feest van de tachtigduizend Poolse supporters door in eigen doel te schieten: 1-1. Door het resultaat van zondag blijft de Sowjet-Unie aan de leiding in groep 2, voor Portugal Polen is door het gelijke spel vrijwel kansloos voor plaatsing voor het eindtoemooi in Frankrijk Polen - Sowjet-Unie 1-1 (1-0). 21 Boniek 1-0. 63 Wojcicki <e d 1-1 Toeschouwers. 80 000 Stand groep 2 Sowjet-Unie 3 2 1 0 5 8-1 Portugal 3 2 0 1 4 4-6 Polen 4 12 14 6-6 Finland 4 0 1 3 1 3-8 United weer op de goede weg en het tweede doelpunt, een schitterende voltreffer van Wilkins over Moseley, die net iets te ver voor zijn doel stond, leek de finale beslist te hebben. Man chester in ieder geval dacht de cup al te bezitten. Het bleek een misver stand. want vier minuten voor tijd vond Grealish in het strafschopgebied de volledig vrijstaande verdediger Stevens, die geen problemen met de gelijkmaker had. in de verlenging bleef weinig meer over van de superioriteit van Man chester United. De enige grote kans van het extra half uur was voor Smith, die door Robinson vrij voor Manches ter doelman Bailey was gebracht Gordon Smith had echter geen twee de treffer in de voeten en daarom moeten Manchester United en Brigh ton donderdag opnieuw aantreden voor de wedstrijd, die zaterdag aan recette ruim 3.6 miljoen gulden had opgebracht if '"«S* f f Het doelpunt van Frank Stapleton. waarmee Manchester United zaterdag in de bekerfinale op 1-1 kivam. Aberdeen Gordon Smith van Brighton heeft het eerste doelpunt gescoord in de cupfinale op Wembley. Graham Pearce trechtsi deelt in de vreugde Aberdeen heeft in de Schotse bekerfi nale minder overtuigd dan in de Europese. De club die er tenslotte toch voor het eerst deze eeuw in slaagde de Schotse beker langer dan een jaar buiten Glasgow Ie houden, dankte zijn succes tegen de Rangers meer aan geluk dan aan overwicht. Zeker in de normale speeltijd was Rangers, vorig seizoen in dezelfde finale verliezer met 1-4, de betere ploeg. Kansen op winst waren er tot de laatste minuut, toen Jim Bett de bal niet langs Schotlands doelman Jim Leighton kon krijgen. In de verlenging was er minder krachtsverschil, maar Aberdeen had toch niet genoeg macht om de winst af te dwingen Rangers middenvelder Bobby Russell een van de betere spelers op het veld. maakte vier minu ten voor tijd echter een fatale fout Hij bracht de bal in de voeten van Aber- deens McGhee en daardoor ontstond de mogelijkheid die Eric Black, ook de maker van het eerste doelpunt tegen Real Madrid, verzilverde LUIK (BELGA) Simon Tahamata heeft het kampioensfeest van Stan dard Luik ingeluid. De Nederlandse ex-international opende tegen Loke ren de score. Dat gebeurde al na een kwartier. Op Sclessin speelde slechts ccn ploeg: titelverdediger Standard. Tahamata zorgde in de 60e minuut ook voor 2-0. De eindstand werd kort voor tijd op 3-0 bepaald door Van- dersmissen. Daarna werden de spe lers op het veld gehuldigd. Tahamata raakte al zijn voetbalkleren kwijt voor hij de kleedkamer in kon vluch ten. Standard was op de voorlaatste dag kampioen van Belgie Op basis van het grotere aantal overwinningen mocht Anderlecht op de laatste speel dag de twee punten achterstand nog wegwerken. Anderlecht hoopte op een klein wonder en liet zelf niets aan he toeval over. Er werd gewonnen bij RWD Molenbeek. Met 2-0 door doel punten van spits Van den Bergh. die daardoor wel een eerste plaats, op de topscorerslijst bereikte. FC Antwerp en AA Gent plaatsten zich voor het UEFA-toernooi. Ant werp versloeg Kortrijk met 3-0 en Gent zegevierde fraai bij Beveren. Voor Tongeren en Winterslag kwam de degradatie vast te staan. Hun resultaten waren van geen belang meer omdat Waregem met 2-0 van Beerschot won en daardoor veilig kwam te staan De uitslagen zijn Be vei en Gent 1-3. FC Luik - Waterschei 3-1. RWDM - Anderlecht 0-2 Standard Luik - Lokeren 3-0. Cercle Brugge - Seraing 0-0 Lierse - Club Brugge 1-2. Winterslag - Tongeren 2-4, Waregem - Beerschot 2-0 Antwerp Kortrijk 3-0 De stand is na 33 wedstrijden 1 Standard Luik 50 punten. J2 Anderlecht 48. 3 Antwerp 1 1 - ets- 45. 4 Gent 44. 5 Club Brugge 41.6 Beve nu 39, 7 Waterschei 36. 8 Lokeren 34, !)C OOI Luik 32, 10 RWD Molenbeek 31. 11 C« Brugge 28 12 Lierse en Kortrijk 21, Seraing 26.15 Beerschot 25.16 Waregei r, v 17 Tongeren 19. 18 Winterslag 18. Standard Luik kampioen, Tongd en Winterslag degraderen. Ani a[j lecht. en Antwerp en Gent in UEFA-bekertoernooi. PARIJS (AFPi Na de overwin! op Nancy (3-1) is Nantes offid j voetbalkampioen van Frankrijk- voornaamste concurrent van Nat Bordeaux, verloor van Roven ff Twee ronden voor het einde V®L_. competitie is N'anles, dat een *i sprong heeft van acht punten, i meer te achterhalen. sdsi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14