Den Bosch in rol van favoriet "Tjr SfrS I Juventus jaagt op Europees succes en daarna op Zico if c rri UITSLAGEN- JSI *iS Tsjechen winnen van Mexico FRAAIE DOELPUNTEN VAN DER HORST Whiteside STOPPER FA VORIET IN FINALE TEGEN HAMBURGER SF Beker voor HGC -dames DINSDAG 2d MEI 1983 PZC/sportkrant S-HERTOGENBOSCH (ANP» Twee uitzonderlijk fraaie doelpunten van rechtervleugelspits Wim van der Horst van FC Den Bosch op momenten, dat hij op de linkerhelft vertoefde, betekenden de tweede overwinning van de Bra bantse ploeg in de nacompetitie. Bovendien vergoedden ze ook veel van het wat chaotische 'vechtvoetbal', dat de 17.000 toeschouwers deze avond in stadion De Vliert werd voorge schoteld. Waarschijnlijk was Cambuur beducht Bosch de favorietenrol nog niet ligt. .voor een tweede afstraffing zoals en- Daardoor ontstonden veel onbenulli- ■kele weken eerder, terwijl FC Den Hebt u zaterdagmiddag ook nog even die invuloefening gemaakt? Dat het niet Manches ter United—Brighton was waar- naar u keek, maar naar de Ne derlandse evenknie. Ajax— NEC? Het ging in beide gevallen immers om de bekerfinale iKup- faainul klinkt al beter), en in beide gevallen was een der fina listen een club die zojuist uit de hoogste afdeling was gedegra deerd Brighton en NEC dus, voor de halve kenners onder u Ook het aantal toeschouwers was ongeveer gelijk, als je ten minste de aantallen toeschou wers bij de dubbele ontmoeting Ajax—NEC bij elkaar optelde, en dat getal vermenigvuldigde met het getal dat aangeeft hoeveel meer inwoners Engeland heeft dan Nederland longeveer vier) Want alles is natuurlijk betrek kelijk: ivaar meer volk is, kan ook meer volk de tribunes bevol ken. Ik zag ook verschillen. Het ver- schil tussen het Engelse en Ne derlandse clubvoetbal zit 'em niet in Ajax en Manchester Uni ted. maar in NEC en Brighton. Die twee verschillen net zoveel in klasse als Ajax en NEC. Je bleef geen moment in het ongewisse dat Manchester United de betere ploeg was, maar dat verschil met Brighton was nu ook weer niet zo groot dat dit in doelpun ten kon worden uitgedrukt. Ster ker nog de Mancunians konden pas gelijk komen dank zij een vuiltje van Norman Whiteside, gevolgd door een manco in de toepassing van de spelregels. Whiteside, net 18 geworden, is een jongen die mij bijzonder sterk aan Piel Keizer doet den ken. Qua talent, qua postuur en manier van beioegen. maar ook qua speelwijze. Let u maar eens op, als donderdag de replay wordt gespeeld. Hij heeft zelfs het wisselvallige met Piet Keizer gemeen, want zaterdag tegen Brighton bakte hij maar heel weinig gare kadetjes (dat is een nico scheepmaker Vlaamse uitdrukking die ik zo juist zelf heb verzonneni Maar hij was wel de wegbereider tot de gelijkmaker, zoals Tscheu La Ling, door een provocatie tegen zijn Oostduitse tegenstander, ooit de wegbereider was van de 2-3-zege op de DDR, die wij toen zo broodnodig hadden. Wat deed Whiteside? Hij werd fel geatta queerd door rechtsback Ram sey, verloor zogenaamd zijn evenwicht en trapte daarbij zo genaamd per ongeluk op Ram- seys been. Het is de meest profes sionele manier om je lastige di recte tegenstander uit te schake len met het onschuldige gezicht van het eigenlijke slachtoffer. Zelfs Cruijff heb ik het wel eens zien doen: haastig opkrabbelen, en dan ongemerkt (behalve door het slachtoffer) in de haast even op diens scheenbeen gaan staan. All in the game, sorry, old boy! Whiteside, overigens een goed lachs en redelijk type als de scheidsrechter zijn handsbal goals afkeurde, werd even door de scheidsrechter beknord, Ramsey werd overeind gehol pen, speelde hinkend verder, en even later was het uitgerekend Norman Whiteside die na een voorzet de bal zodanig met het hoofd beroerde dat de Brighton- keeper onvoldoende kon pare ren en Stapleton kon inschieten. Je zag Ramsey op dat moment nog net even in beeld, te laat naderbij hinkend om óf Whitesi de óf Stapleton een voet dwars te zetten! Ramsey liet zich daarna vervan gen hij moest weggedragen worden! Al jarenlang ergert het me dat de overtreder, de man die de blessure veroorzaakt, in het veld mag blijven, terwijl de ge blesseerde buiten het veld wordt opgelapt, of, noodgedwongen zoals in Ramseys geval), maar mee blijft hinken om te voorko men dat de tegenpartij misbruik kan maken van de door haar zelf gecreeerde numerieke meer derheid. Als het spel echt niet gestopt kan worden tot de ge blesseerde speler weer speelklaar is gemaakt, omdat voetbal nu eenmaal een kwestie is van draaien, draaien, altijd maar draaien, laat de scheids rechter de man die de blessure opzettelijk of onopzettelijk) ver oorzaakte dan ook zolang aan de kant staan totdat de gebles seerde speler weer genezen is verklaard, of door een invaller is vervangen! ge overtredingen en werd het tempo voortdurend gedrukt. De wedstrijd begon sensationeel, want nog geen twee minuten waren verstreken of Nielen werd op links door Bults ten val gebracht. Van der Horst joeg de bal uit de toegestane vrije trap diago naal scherp in en de volkomen verras te Zijlstra dook wel. maar stopte de bal net achter de lijn. wat scheids rechter Bakker niet ontging. Hevige Stand in de nacompetitie DEN HAAG (ANP) De stand na twee wedstrijddagen in de nacompeti tie is: FC Den Bosch FC VW MW SC Cambuur protesten en tumult bij de grensrech ter waren het gevolg, maar Bakker hield voet bij stuk. Een strakke lei ding was nodig, want een getergd Cambuur probeerde zo snel mogelijk gelijk te komen. Het meeste gevaar kwam vooralsnog van FC Den Bosch en Zijlstra kon schoten van Van der Horst en Eichorn maar net tot hoek schop verwerken. Pas in de 35e mi nuut verwierf Cambuur een reéle kans. maar de door de verdediging geslalomde Booy faalde alleen voor de doelman. Met Koko Hoekstra meer in de aanval probeerde Cambuur na de hervatting FC Den Bosch terug te drukken Bijna een halfuur lang lukte dat ook. zonjder dat de voorsprong overigens in gevaar kwam. Toch kwam het tweede doelpunt van Van der Horst als een bevrijding. Een kwartier voor tijd legde Van de Stene de bal bij een vrije trap voor zijn voeten en om de tegenstanders heen dribbelde passeerde hij vervolgens Zijlstra. Nog geen minuut later kreeg hij zelfs een juweel van eenkans om er 3-0 van te maken, maar alleen voor Ziijlstra lepelde hu de bal net over. "F J »A.W I* Oscar Zijlstra heeft zich op de bal geworpen na het schot van Wim van der Horst FC Den Bosch juicht voor een doelpunt, maar dat wordt door Cambuur hevig betwist. 2 2 0 0 4 5-0 2 10 12 1-3 2 0 1111-2 Piet Schrijvers onderhandelt met Groningen MW op eigen veld verslagen MAASTRICHT (ANP) FC VVV heeft zich uitstekend gerehabiliteerd voor de nederlaag van 0-3 die de ploeg op de eerste dag van de nacom petitie in de eerste divisie leed FC Den Bosch. Pinkstermaandag won de formatie van trainer Sef Vergoossen met 1-0 van MW en klom daarmee van de laatste naar een tweede plaats in het klassement. Uiteraard was de vreugde groot in het Venlose kamp, want de ploeg was naar Maastncht gereisd met de be doeling een punt te veroveren Toen uiteindelijk de balans werd opge maakt. bleven de Maastrichtenaren met lege handen achter. VVV dankt die zege aan een doelpunt van Coort, die in de 76e minuut een vrije trap van de gevaarlijke Taihuttu met een om haal langs de vertwijfeld duikende doelman Baetsen knalde Spaanse selectie MADRID (AFP) In de selectie van het Spaanse voetbalelftal voor de wedstrijd tegen IJsland op 29 mei, tellend voor de voorronde van de strijd om de Europese titel, is Sara- bia van Bilbao teruggekeerd. Voorts zijn Salva en Guerri, beiden van Zaragozza, voor het eerst gekozen. Juan Jose van Real Madrid is uit de selectie weggevallen. De selectie ziet er als volgt uit Doel. Arconada (Real Sociedad) en Buyo (Sevil- lai Achter Goicoechea (Athletic Bilbao), Camacho (Real Madridi. Maceda (Sporting Gijom. Salva (Zaragozzai en Nmo (Sevillai. Midden Victor (FC Barcelona). Gallego (Real Madrid). Gordillo (Betis). Guern (Za- ragozzai en Senor (Zaragozza) Voor: Sara- bia (Athletic Bilbao). Carrasco (FC Barcelo na i Santillana (Real Madnd) en Rincon (Betisi. GRONINGEN (GPD) Vanmiddag hoopt FC Groningen tot overeen stemming te komen met Piet Schrij vers. Als de onderhandelingen, waar aan ook Cor Coster als zaakwaarne mer van Schrijvers deelneemt, voor beide partijen bevredigend verlopen, staat de 36-jarige doelman de komen de twee seizoenen bij de noordelijke eredivisieclub onder de lat. Renze de Vries, de voorzitter van FC Groningen, is optimistisch gestemd over de komst van de Beer van de Meer naar het Oosterpark. „We zien van beide kanten goede mogelijkhe den rond te komen", meent De Vries, die een week geleden een transfer van Schrijvers uitsloot. De Vries: „Ik ging uit van het salaris dat Schrijvers van Ajax had bedon gen voor een nieuw contract. Daar viel met ons met over te praten, maar de informatie die ik had gekregen, bleek niet juist Uit telefoongesprek ken met Cor Coster is me gebleken dat de prijs van Schrijvers aanzienlijk lager ligt en er is een goede basis om te gaan onderhandelen". Winnende wedstrijden totogelijk g 23-24-27-28 Toegevoegde wedstnja Deelnemers: 44 617. mfcg 184 207.00. prijzenbedrag Lotto De winnende gvetallen in lotto num mer 20 zijn. 6-9-16-19-20-23. Reserve- getal: 17. Deelnemers. 592616, Inleg. ƒ3.129.895,00, prijzenbedrag. 1.486.700,00. Toto gelijk De uitslag van toto gelijk nummer 20 is: 6-23-24-27-28 Toegevoegde wed strijd: 4 Deelnemers 6197, inleg 27.028.00. prijzenbedrag 13.949.oo. Cijferspel De uitslag van cbferspel nummer 24 is: 497291. Deelnemers 252 829. inleg 379 244.00. vaste prijzen Supertrio De uitslag van het supertrio. vierde koers te Groningen van zondag, is Unri Zuivelde (A. Mollema). 2 Uwe iA de Wrede); 3 Tovaritsj (A. Suyker buyk) In cijfers. 9-2-6 Inleg 136.847.00. uitbetaling 48 80 Westduitse lotto De winnende getallen in de Westduit se lotto zon 1-2-20-23-32-35. Reserve- getal' 21 Spel 77; 2238350. Belgische lotto De winnende getallen in de Belgische lotto zijn- 5-8-10-13-29-30. Reservege tal; 27. De protesten bij het eerst doelpunt van FC Den Bosch: Koko Hoekstra van Cambuur gaat in discussie met de grensrechter. Cor Vriend niet naar WK ARNHEM (GPD) Nationaal m thonkampioen Cor Vriend heefl p?-' KNAU meegedeeld af te zien vanM f deelnemen aan de wereldkampio» schappen atletiek in Helsinki, fe -,;r vendien liet de Limburger CorI»ï: bregts de atletiekunie weten zijin Rotterdam geslaagde limietpapig (2.12.40) gehonoreerd te willen fe met een wk-startbewijs op die 42.V4 K m en niet op de 10 km. GRONINGEN (GPD) Het Nederlandse voetbalteam dat donderdag naar Mexico vertrekt om daar deel te nemen aan de wereldkampioenschappen voor spelers onder de twintig jaar is er gisteren niet in geslaagd de finale van het Eurotoernooi winnend af te sluiten. Tegenstander Tsjechoslowakije bleek te sterk voor de ploeg van bondscoach Kees Rijvers en won verdiend met 2-0. Het sterk bezette jeugdtoemooi. met onder meer vier landenteams, was de enige voorbereiding van Oranje op de WK. Tot de finale, die door maar liefst 12 000 bezoekers werd bijgewoond, wandelde het Nederlandse team gemakkelijk door de poulewedstrijden met een doelsaldo van 14 voor en 0 tegen. Kees Rijvers was achteraf blij dat zijn pupillen in het stadion De Esserberg met de neus op de feiten werden gedrukt. Het Tsjechische elftal, dat eveneens in Mexico van de partij zal zijn. legde namelijk de zwakheden bloot van de onevenwichtig voetballende Nederlan ders. Het elftal, dat uit maar liefst vijf Ajaxspelers bestond, speelde tegen de Oosteuropeanen taktisch zo ongeorganiseerd, dal de twee verdedigende slippertjes voor de conditioneel sterke Tsjechen voldoende waren om te. zegevieren. ATHENE Ondanks het feit dat hij met Juventus op het punt staat de Europa Cup te kopen, wil Gianni Agnelli opnieuw een kapitale inves tering gaan doen. De grote baas van het Fiat-concern, die 90 procent van het aandelenpakket van de Italiaan se club in bezit heeft, heeft er vele miljoenen guldens voor over om ook de Braziliaan Zico naar Turijn te halen. Afgezien van het feit dat Zico de voorkeur lijkt te geven aan zijn huidige vereniging Flamengo, is het echter op dit moment onmogelijk voor Juventus om naast Boniek en Platini een derde buitenlander aan te trekken. De Italiaanse reglementen staan dat eenvoudig niet toe. In de ogen van Agnelli, voor wie alles nu eenmaal te koop is, is dat evenwel slechts een futiliteit. Onder het motto „Met drie buitenlanders wordt het voetbal in Italië nog attractiever" voert Agnelli actie voor een nog soe peler toelatingsbeleid op voetbalge- bied Het streven van de eigenaar van Juventus en diens zetbaas, president Giampiero Boniperti, zegt genoeg over de machtswellust waarvan in Turijn sprake is. Op papier heeft Juventus namelijk al veruit de sterkste verzameling voet ballers. De geschatte waarde van de collectie is 60 miljoen gulden Die prijs staat op de hoofden van Dino Zoff. Claudio Gentile. Antonio Cabrini. Marco Tardelli, Claudio Scirea. Paolo Rossi (de zes Italiaanse internationals die het nationale team vorig jaar in Madrid aan de wereldtitel hielpen), de Pool Zbigniew Boniek, die voor 4.5 miljoen gulden is overgenomen van Widzew Lodz, de Fransman Michel Platini, voor wie aan St Etienne 1,3 miljoen m,. i meester Roberto Bettega. Met Brio en Marocchini vormen zij het elite gezelschap dat de Europa-Cup-I- finale woensdag in het nieuwe Olym- pia-stadion in Athene bij voorbaat lijkt te hebben gewonnen. Het intellect en het leiderschap welke in het elftal van Juventus in zulke ruime mate zijn vertegenwoordigd zijn immers bij de tegenstander, de Hamburger Spielverein. slechts spaarzaam aanwezig, of zoals trainer Ernst Happel al meerdere malen heeft benadrukt: „Bij HSV ontbreekt een man die kan praten. Het voetbal bestaat voor 50 procent uit praten. Als het niet loopt moet je iemand hebben die kan ontploffen, zoals Cruijff'. Platini Juventus heeft zo'n man wel: Platini. Voor een gegarandeerd basisinko men van 750.000 gulden per jaar (een bedrag dat ook Boniek en Rossi tou cheren) wil de Fransman wel de lijnen uitvetten, waarlangs de Ita liaanse club vrij gemakkelijk ten koste van Hvidovre, Standard Luik, bekerhouder Aston Villa en Widzew Lodz de finale heeft weten te berei ken. De dominerende rol. die Platini in dit toch al zo overheersende elftal in het Europa-Cuptoernooi vertolkt, heeft hij overigens niet van meet af aan in de competitie kunnen spelen. Dat is dan ook de reden dat Juventus dit jaar het abonnement op de Italiaanse titel niet heeft kunnen verlengen en zijn pogingen om het 21e kampioen schap te veroveren heeft zien stran- Roma Platini speelde aanvankelijk te veel teruggetrokken. Pas toen door trainer Giampiero Trappatoni werd ingezien dat de Fransman daardoor niet tot zijn recht kon komen, werd de correctie aangebracht, waardoor Pla tini letterlijk en figuurlijk op dezelfde lijn kwam te zitten als Boniek. Volgens Trappatoni is het mislukken van de missie op nationaal niveau echter ook in de hand gewerkt door het feit dat zijn Italiaanse internatio nals in trance raakten door het succes in Spanje: „Mijn spelers hadden alles bereikt waarvan een voetballer droomt. Ze hadden daarom tijd nodig om weer te ontnuchteren" Met de nodige fantasie wordt de Euro- pa-Cupfinale door Bonipetti als een revanche gezien van de finale van het wereldkampioenschap waarin West- Duitsland door Italië met 3—1 werd verslagen. Voor Juventus. dat uitpuilt van de internatonals, gaat de vergelij king met de eindstrijd van het WK op. voor HSV evenwel nauwelijks. Het had in Madrid maar twee vertegen woordigers. Manfred Kaltz en Horst Hrubesch. Naast die verschillen in klasse en klasse-spelers is HSV nog eens extra in het nadeel omdat het een van zijn beste spelers, middenvel der Jim Hartwig. wegens een schor sing moet missen In de halve finale tegen Real Sociedad kreeg hij voor de tweede maal dit seizoen de gele kaart Teleurstelling Voor Hartwig is de teleurstelling ver moedelijk nog groter dan voor HSV Vier jaar geleden miste hij immers ook al de finale van het Europa- Cupduel tegen Nottingham Forrest. Twee maanden tevoren liep Hartwig een meniscusblessure op. waardoor hij moest worden geopereerd Zes weken daarna dacht Hartwig al weer luchtig over de moeilijkheden te kun nen heenstappen. Hij forceerde zich echter en kon de finale definitief ver geten. HSV verloor zonder Hartwig in het Bernabeu-stadion van Madnd met 1—0. zoals het wel vaker op het laatste moment in de fout is gegaan. In 1968 werd de eindstrijd van het Europa-Cup-II-toernooi met 2—0 ver loren van AC Milan en vorig jaar nog konden de Hamburgers hun favoriete rol in het UEFA-Cuptoernooi niet waarmaken tegen IFK Goteborg dat in Zweden met 1—0 won en HSV in de return met 30 klopte, daarmee 30,000 gulden premie aan de West duitsers onthoudend. HSV slaagde tot nu toe slechts een maal in zijn opzet, namelijk in 1977, toen in Amsterdam met 20 werd gewonnen van Anderlccht in het Eu ropa-Cuptoernooi voor Bekerwin naars. In hetzelfde jaar won Juventus het UEFA-Cuptoernooi na tweemaal (in 1965 en 1971) te zijn verslagen. „Juvc" rekent er nu op de belangrijk ste Cup naar Turijn te halen. Precies tien jaar geleden werd dat door Ajax in de finale verhinderd. Ditmaal voelt Juventus zich zo sterk, dat het alleen nog in het onzekere verkeert over de grootte van de overwinning. HSV klampt zich inmiddels vast aan het gegeven dat het dit seizoen in Europees verband beter presteert in uitwedstrijden en dat het bovendien de weg kent in het Olvmpia-stadion in Athene, waar hel in oktober met maar lieTst 40 van Olynipiakos Pi raeus won. Eerste klas (00!VCK 1 SVD 1 (20 5) 0-2, s H A Kerke Kruiningen afg DFS WIK afg Heinkenszand Colpl Boys 1 1 Na comp 2 plaatsen 2e klas Spui 1 - Kats 1 2-1. Kats I - Borssele I 4-2. Res 2e klas A beslissingswedstr Heinkenszand 2 afg Kloetinee 3 (20 5) afg 3eklasAi006) SSV 2 - Wolfdijk 2 0-1 Kats 1 - Dulveland 2 (26-5>. 3e klas B (007 Racing White 1 - Yerseke 5 afg Cadzand 2 - Kruiningen 3 2-0 3e klas C (008) VCK 3 - Vlissingen 1 (20 5i afg 3e klas D i009i Veere 3 - Wemeldmge3 3-1 Middel burg 2 - Yerseke 6 (20 5i afg. 4de klas A i013>: Hoedekenskerke 3 - Heinkenszand 7 (20 5) 1-6. 4de klas E (014r Heinkenszand 6 - Arnemuiden 5 afg. 4de klas F i015>: Beve landers 3 - Oostkapelle 4 l-lMiddelburg4 - Rilthem 1 afg Bekers. Rillandia - Bevelan ders 0-3 KNVB zaterdagcompetitie 2e klasse A SSC'55 - Good Luck afg., SHO - Oostkapel le 2-0, Oranje Wit - ASWH 1-8, SC Everstein AZVV 1-1, Arnemuiden - WHS 5-0, Bruse Boys - NEO '25 9-0. 3e klas. Beslissingswedstr Hoek - Seroos- kerke 2-0. 4e klas Beslissingswedstr Nieuwdorp - Yerseke 1-2 Beker - maandag: Breskens - Internos 4-0. beslissingswedstrijden- 21 5 Goes, 3 D RCS - BSC 0-3 4 H Aarder,burg - Hontcr.issc 6-0. Koewacht - Biervliet 2-1 Beker Ouwerkerk 1 - Terhole 1 31. Robur 1 - Oostburg 1 0-0. Ooslburg w n s. Noorman nen 1 - Schoondijke 1 18 5) 1-0. Volharding 1 - Hoofdplaat 2 (20 5) 3-0 Halve finale 23 mei Noormannen 1 - Oostburg 1 1-2 terr. Hoofdplaat 23 5, Ouwerkerk 1 - Volharding 1 Hoofdplaat 2 2-2 terr Cortgene 23 5. na verl 3-2 Eerste klas (8011 Zeelandia 1 - Oostburg 1 il7 5) 1-1 Res eerste klas (802) Breskens 2 - Terneuzen 3 (18 5) 1-0 Tweede klas A (803). Walcheren 2 - Vlissingen 4 (18 5) 2-3 Heinkenszand 1 - Lewed Boys 2 119 51 afg Jong Ambon 3 - Cortgene 1 (23 5) 6-3 Drieschor 1 - Walcheren 2 3-3 Tweede klas B (804): Beslissingswedstr. Hoofdplaat 2 - Vogelwaarde 3 (18 5) 2-0, Hoofdplaat prom Derde klas A' (805) Beslissingswed str Hoofdplaat 2 - Vogelwaarde 3(18 5) 2-0, Hoofdplaat prom Derde klas B (806): Hansw. Boys 2 - Heinkenszand 2 (17/5) 0-3. RCS 4 - Goes 3 0-4 Vierde klas A (8091 Hansw Bovs 4 - Renesse 3 4-0. Promotie A. Goes Al - AZVV Al Bekeruitslagen basketbal kwartfinales He ren BV Souburg 2 - BV Souburg 1 78-87. MEVO L - Marathon 1 55-74, Dynamo 2 - Marathon 3 106-57. Marathon 3 - Dvnamo 2 51-91 Dames BV Souburg 1 - Volharding 2 140-76. Mevo 1 - Volharding 1 41-52 Volharding 1 - MEVO 1 65-34. BV Souburg 2 Marathon 4 63-50 Marathon 4 BV Souburg 2 48-52. Smokkeihoek 1 - Dynamo 1 33-70 Meisjes BV Souburg asp - Dynamo Jun 57-47. Dynamo fun BV Souburg asp 43-68. BV Souburg kad. - Volharding kad 411 BV Souburg jun. - Valkenisse kad 120-ö 11 Jongens: Volharding jun. 1 - Marathonjia 1 67-89. Volharding jun. 2 - BV Souburgpa 1 62-111. Marathon jun 2 - Marathon jut! 59-50. Marathon jun 3 - Mar-.thon jun 1 61-50. Dynamo jun. 1 - BV Souburg ka ij, 62-38. District 2 Zuid-West: le klasse B beis slngswedstnjd voor degradatie Anira TOP (Si 9-10 lAnimo gedegradeerd) klasse A: Kinderdijk - Kwiek iRi lt' Kwiek (RI -ADO 4-7 Res 3e klasse BGI 3 - Pemix 2 4-7, Pams 4 - Snel 2 5-9. GKV!- Kwiek iRi 2 gedegradeerd. Junioren Kinderdijk-KVS 7-4. Kinderdijk-Swift!) KVS - Albatros'uitg HKC en Klndeiji gedegradeerd Afdeling Zuid-West (doordeweekse mc strijden): Sen. 1-A: Seolto 1 - Olymplsl 11-7. Sen. 2-A: ONDO 2 - Volharding M. Sen. 4-A: Zaamslag 2 - Luctor 3 4-9. Seolto) - Animo 5 12-2. Vet. A Blauw-Wit - Volte ding 7-2, Jun. 1-A. Seolto - Blauw Wit ij. Seolto - Luctor 1 (7 5) 4-6 ip v 4-7, (recUfleJ- tie), Jun 3-A KVK - TOGO 2 in 6e mini) 2e helft gestaakt bij stand 1-1 Zaamslag KVK 16-0. Luctor 2 - BKC 6-4. Asp TOGO - Swift 1 0-5. Asp A-l Swift 1 Animo 2 5-4, Asp. B-l Zaamslag - BKCl-i Animo - Swift 1 8-0. Asp C-3. TOGO-3«J 2 0-8. Asp. E-l. KVK - Blauw Wit 5-1. Pup? 2. BKC - Swift 2 (7 5) 8-2 1 p V 8-3 irectlfit' tie). Pup. Q-4 Swift 2 - ONDO 2 0-0 Pup 5 Tjoba 2 - Animo 3 1-0. Pup Q-6 Olympa Volharding 0-1. i Swift 4 kampioen' van de wedstrijden zijn afgelast en of int» steld. .'■■VS DEN HAAG (ANP) De 'dubbel' de Nederlandse deelnemers zat erH' jj|. de tegelijkertijd gehouden Europe* bekertoernooien voor dame: renlandskampioenen in Den Haag»! Klein Zwitserland andermaal nielli Ml Evenals in 1982 verloor national kampioen Klein Zwitserland namo Alma Ata: 2-4. Even daarvo# nam HGC de beker voor de dan» over van Amsterdam (nu derdel do® een zege in de finale op Leverkus# s r met 2-0 (na verlenging). ova* tijd*3 Discusrecord LESSILIDSE - Galina Savlnkoïffl de Sovjet-Unie heeft zondag tijde atletiekwedstrijden in Lessilidse :i wereldrecord discuswerpen vette j f terd Savmkova wierp de schijf meter van zich af Het oude reerf stond sinds 1980 met 71,80 meter# naam van de Bulgaarse atlete W* Petkova Set

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12