indsprint Hoek ;oed voor titel Jan Dooms: we hadden fysiek meer in huis Breskens dankzij Van de Broecke in de bekerfinale PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SEROOSKERKE WEER VERSLAGEN: 2-0 PAGINA 11 BRESKENS Al vaker is beweerd dat Franz van der Pijl vooi* Hoek van jnschatbare waarde is. De terugkeer van de in technisch opzicht meest begaafde middenvelder van Zeeland - na één jaar FC Eeklo - is wellicht ook de öelangrijkste oorzaak geweest van de voortreffelijke competitie die Hoek dit jaar heeft gespeeld. Want Van der Pijl bezit als geen ander de klasse om een iuel naar zijn hand te zetten en vooral te scoren in wedstrijden, waarin hij igenschijnlijk wat afwezig is. Zaterdagmiddag - in het beslissingsduel met Serooskerke - bewees Hoek's topscorer dat nog eens nadrukkelijk: al na zeven üinuten spelen bracht hij Hoek op 1-0 en legde daarmee de basis voor de liteindelijke 2-0 zege, die zijn ploeg de titel in de derde klas van het laterdagvoetbal bracht. jan der Pijl is een klasscman", pal' uk Jan Dooms later toe, „samen met de Koeijcr toch ook tilt hij Hoek boven anderen uit. Franz heeft Itbegaafdheid om altijd te scoren". kon in feite geen toeval zijn dat •gerekend de middenvelder zijn :èg in de beginfase de weg naar de ;e! wees. Hoek was ontzettend om- aimig uit de startblokken gescho- maar de gaandeweg tot uitblin- uitgroeiende Serooskerke- celman Wim van Ha veren had voor- snog niet willen capituleren op i van Jan Hamelink (twee- ^ali en een inzet van dichtbij van de Koeijer. Van Haveren moest shter wel het antwoord schuldig blij- op de schuiver, die Franz van der Fiji na zeven minuten van zijn voet vertrekken. Terwijl de Walcherse Mensie even een gat liet vallen in het tratrum, dook Van der Pijl daar ra- Esdsnel in. om een fractie later een 3 van Peter Hamelink schitterend de borst aan te nemen. In één weging schoot Van der Pijl de. bal Ei de zwakke' rechtervoet vervol buiten bereik van Wim van Ha- linde linkerbenedenhoek 1-0. ta beter begin had Hoek zich niet aien indenken en een tijdlang had er veel van weg, dat de Zeeuws- ismingen even sterk zouden domi- sen als in de laatste confrontatie met Serooskerke, vier weken terug, toen de 4-0 einduitslag slechts een schamele weergave van het spelbeeld Maar Serooskerke, véél feller ditmaal, hervond zich na een kwartier spelen en bouwde vanaf dat moment lang zaam maar zeker aan een veldover- wicht. dat vooralsnog zonder resul taat bleef, omdat vooraan Han Lobbe- zoo vrijwel onzichtbaar bleef en de Hoek-defensie zich alleen op de voort durend in beweging zijnde Jan Rie- mens moest concentreren. Diezelfde Jan Riemens lag niettemin aan de basis van de eerste reéle doelkansen voor de Walcherse ploeg. Eenmaal ging hij schitterend langs drie tegen standers op de achterlijn (maar de eindpass vond niet de gewenste be stemming) en eenmaal vuurde hij een doelgerichte kopval af, waarop Nico Knol keurig redde. In feite kwam Nico Knol in die eerste helft nog één keer in moeilijkheden. Rond het half uur schoot Wim Allaarl van ver op doel en de Hoek-doelman was even verrast door de snelheid die de bal op het spekgladde veld mee kreeg- Knol liet de bal güppen. maar Peter Louwerse werd vervolgens te ver naar de zijkant gedwongen om zijn ploeg terug naast Hoek te bren gen. Gerric Eikenhout van Middelburg naar Vlissingen MIDDELBURG - Gerrie Ei kenhout heeft het bestuur van de voetbalclub Middelburg la ten weten, dat hij deze vereni ging gaat verlaten. Gistermid dag tijdens het toernooi van Serooskerke vertelde Eiken hout: „Ik ga naar Vlissingen". Na Taco van de Velde is Eiken hout de tweede speler van Middelburg, die een overstap neemt naar Vlissingen. Ook Michael Dek zal Middel burg verlaten. Dek („ik doe het toch liever op mijn gemakje") gaat weer terug naar VCK in zijn woonplaats Koudekerke. Eerder maakte Tom Huiskens al bekend, dat hij bij Middel burg vertrekt. Deze speler gaat weer voor Lewedorpse Boys spelen. Daarmee is de uittocht nog niet compleet, want ook doelman Ad Vermeulen zal niet meer voor Middelburg uit komen. Vermoedelijk zal Ver meulen voor het Vlissingse Walcheren gaan spelen Ab Hollestelle. wisselspeler bij Middelburg, is inmiddels ook by deze tweede klasser ver trokken. Naar verluid zal met name Wal cheren zich versterken, want ook René en Erik Moens (Vlis singen) en Patrick Dewitte (Oostkapellei hebben laten doorschemeren naar deze club te gaan. Vlissingen zal zich minder versterken dan zich aanvankelijk liet aanzien, om dat Jaap Meerman en Ad Poortvliet, beiden van Arne- muiden, hebben besloten bij hun club te blijven. Gistermiddag tijdens het toer nooi van Serooskerke liet voorzitter Jan Mondeel van Middelburg weten de nieuwe ontwikkeling, en met name de overschrijvingen van zijn ver eniging naar Vlissingen, „geen goede zaak" te vinden. De si tuatie zal vanavond (dinsdag) in het bestuur van Middelburg besproken worden. Mondeel: ..Maar het is al zeker dat Ei kenhout naar Vlissingen ver trekt". Johnny Tahapary heeft inmid dels wel besloten bij Middel burg te blijven. Lange tijd speelde hij met de gedachte zich aan te sluiten bij Jong Am- bon, omdat hij dan meer gele genheid had zich ook in het zaalvoetbal uit te leven. Taha pary zei gistermiddag tijdens het toernooi in Serooskerke la coniek: „Er gaan er al zoveel bij Middelburg weg, dat ik maar besloten heb om te blijven". Gaten Initiatief In de tweede helft had Serooskerke de zaken in verdedigend opzicht he ter onder controle en eiste hel meer nog dan voor de rust het initiatief voor zich op. Slechts via een enkele uitval dreigde Hoek nog, maar écht gevaarlijk was het nooit meer. Dal was trouwens ook aan de andere kant niet het geval. Met Jack van Glans beek en Wilco Braafhart (kampend met een lichte vorm van de ziekte van Pfeiffer) als uitblinkers hield Hock in feite gemakkelijk stand. Slechts Jan Riemens was dichtbij een tegengoal (hij miste een voorzet van Hans Adriaanse op een haar) en Ko Bouterse schoot naast na een voortreffelijke solo van Henk Won- dergem. Zeventien minuten voor het laatste fluitsignaal van de foutloos leidende scheidsrechter P. Renier uit Wagen berg deelde Hoek Serooskerke de ge nadeklap uit. Henk Wondergem zag zich op de middenlijn plotseling ge confronteerd met drie tegenstanders. Wondergem verloor die ongelijke strijd en moest vervolgens lijdzaam toezien hoe Piet de Koeijer vrij op doel afstevende Even leek De Koeyer de kans aan zich voorbij te laten gaan, toen Wim van Haveren hem uit balans bracht. Maar de spitsspeler bracht alsnog Guido van Boom in stelling, die vanaf de elfmeterstip hard en laag Inschoot: 2-0. De buit was binnen en Serooskerke verslagen. Tweemaal maakte Hoek zich nadien nog druk. Eerst toen Jack van Glansbeek geboekt werd door scheidsrechter Reniers (die eerder ook Ko Bouterse een waarschuwing had gegeven) voor een overtreding op Hans Adriaanse en later toen Guido van Boom uit het veld werd gestuurd, nadat hij kort achter elkaar twee boekingen achter zijn naam kreeg De jeugdige invaller «die dit seizoen lange tijd Piet de Koeijer buiten de basis hield) schoot eerst wat al te opvallend de bal buiten de lijnen toen Franz van der Pijl geblesseerd op de grond bleef liggen en haalde daarna Hans Adriaanse ongenadig onderuit. Het verzuurde Hoek's feestvreugde even, maar na afloop barstte de vreugde alsnog los en namen de dolblije Hoek- supporters de spelers op de schou ders. Voor de tweede maal binnen vier jaar stapt Hoek de tweede klas binnen en wellicht is de basis deze keer voldoende voor een langer verblijf dan één seizoen. De juichende spelers van Hoek, na de wedstrijd tegen Serooskerke. Van links tiaar rechts: Peter van Langevelde, Jan Hame link, Peter Hamelink, Wilco Braafhart, Piet de Koeijer, Bert Timmer, Jean Pierre Hugregsen, Franz van der Pijl, Adrie Koster, Nico Knol en Jan Meertens. Voortreffelijk spel gedurende de competitie bezorgde deze ploeg de titel in de derde klas van het zaterdagvoetbal. Ondanks het Serooskerke-overwicht was het Hoek, dat in de slotfase van de eerste helft de beste kansen kreeg. Dat kwam vooral omdat Serooskerke de verdediging niet die aandacht gaf, die er aan gegeven moest worden. Adrie Moelker had niet altijd Franz van der Pijl in het oog. Peter Louwer se vergat Jan Hamelink nogal eens en Renz Griep speelde, meer vóór dan achter zijn defensie. Er vielen zo doende gaten, die als het even tegen gezeten had voor Serooskerke fatale gevolgen gehad zouden hebben. Maar het was vooral aan Wim van Haveren te danken, dat Hoek de marge niet kon vergroten. Van Haveren redde op doelpongin- gen van Franz van der Pijl en Peter Hamelink, na een lobje over de defen sie van Jan Hamelink, maakte een kopbal van Van der Pijl vanaf de zestienmeterlijn onschadelijk en zag ook diezelfde Van der Pijl naast schieten na een keurig uitgevoerde eén-twee-combinatie met Piet de Koeijer. Even later moest Jan Doorns de vorige week, in de derby tegen Terneuzense Boys, geblesseerd ge raakte Jean-Pierre Hubregtsen ver vangen. Hubregtsen was sinds don derdag intensief door een Belgische fysiotherapeut behandeld en sinds dien zichtbaar opgeknapt. Maar le gen het eind van de eerste helft speelde de enkelblessure toch weer op en bleek verder spelen niet meer verantwoord. Met Guido van Boom op de rechtervleugel maakte Hoek daarna de eerste helft vol. BRESKENS - Het is bij de Zeeuwse voetbalcoach Jo de Waal nog altijd niet bekend dat Bram van de Broecke al maandenlang de beste spits is van deze provincie. De oefenmeester die het Zeeuws elftal samenstelt vond tot nu toe dat Van de Broecke geen vaste plaats verdiende. Het is te hopen voor Jo de Waal dat hij gistermiddag zijn raadgevers naar Breskens heeft gestuurd. De Zeeuws- Vlaamse topploeg speelde zich ten koste van Internos (4-0) naar de finale van de bekercompetitie en gaf daar mee het seizoen nog meer glans. Maar bovendien toonde Bram van de Broecke zich weer eens de absolute sterspe ler van dit elftal. Een spelmoment uit de beslissende wedstrijd tussen Hoek en Serooskerke. Franz van de Pijl rechtskijkt toe bij een aanval van Serooskerke. Vati links naar rechtsHan Lobbezoo. Jan Riemens en Renz Griep. BRESKENS Terwijl zaterdag avond in de kleedkamer van Seroos kerke de doffe berusting overheerste en er slechts een enkel opbeurend woord werd gesproken, ontkurkte Hoek even verderop tal van cham pagneflessen en zong het luidkeels „We are the champions". Hoek was blij met het behaalde succes en wilde daar best voor uitkomen. Want de 1-0 nederlaag, twee weken terug tegen Wemcidinge, had bij de Zeeuws- Vlamingen verontrusting gezaaid, verontrusting over een teleurstel lend competitieslot, waarin het de titel alsnog aan Serooskerke zou moeten laten. „Het duurt allemaal te lang voor ons", had Jan Doorns zich in de dagen voorafgaand aan het beslissingsduel met Serooskerke al eens laten ontvallen. „We raken ver moeid en misschien breekt ons dat op". Maar in Breskens kreeg Jan Dooms - en met hem Hoek - alsnog zijn zin en werd voor de tweede maal binnen vier jaar een plaats in de tweede klas opgeëist. Temidden van zijn feestvierende, hos sende en zingende spelers bleef de trainer echter nadrukkelijk oog hou den voor de realiteit. ..Qua voetbal was Serooskerke vandaag beter dan wij vond ook Jan Dooms. „Wij heb ben de eerste vijftien minuten fantas tisch lopen voetballen, maar daarna is Serooskerke meer aan de bal geweest. Zie het zó: Serooskerke heeft ons in technisch opzicht verslagen, maar wij hadden meer fysiek in huis. Dat laat ste heeft - op dit veld - toch de doorslag gegeven". Dooms had vooral een compliment in petto voor zijn buitenspelers. Peter van Langevelde en Jaen-Pierre Hu bregtsen (later vervangen door Guido van Boom). „Serooskerke heeft con stant met-vier man op het middenveld gespeeld, wij met drie Maar omdat mijn vleugelspelers - en vooral Peter van Langevelde - enorm sterk terug- verdedigd hebben, heeft Serooskerke eigenlijk nooit kunnen profiteren van die nummeneke meerderheid Want wees eerlijk: Iaat Serooskerke ons de baas zijn geweest qua techniek en qua Jan Doorns viert het succes van Hoek temidden van de supporters. opbouw ook, maar écht in gevaar zijn we toch niet geweest". Het was ook Jan Doorns niet ontgaan dat de weinige keren dat Serooskerke de defensie van Hoek ontregelde doel man Nico Knol nadrukkelijk van zijn aanwezigheid liet blijken „Nico heeft dit jaar minder sterk gekeept dan voorgaande jaren", gaf Doorns toe. Voor hem vreesde ik vooraf eigenlijk hel meest Maar Nico heeft er gestaan vandaag en een paar schitterende reflexen gehad". Beste voetbal Een kleedlokaal verderop had Dick van Westen zijn spelers toen al een hart onder de riem gesloken. „De wereld draait gewoon verder", had hij gezegd En „Wees blij dat wij van daag het spel gemaakt hebben, zoals wij een heel jaar het beste voetbal in de derde klas hebben laten zien. Vol gend jaar spelen we wellicht weer een belangrijke rol" ..Hel zat ons vandaag niet mee", analyseerde Van Westen de pijnlijke nederlaag nog „De weersomstandig heden. het veld. een rotgoal in het begin Maar ik geef toe dat Hoek meer fysieke kracht in huis had Op dit veld was dat in hun voordeel". Van Westen verweet nog wel zijn middenvelder Adrie Moelker in de beginfase Franz van der Pijl te veel ruimte te hebben geboden „Ik heb er vooraf nog zo voor gewaarschuwd", zei de Walcherse trainer, „maar toch laat hij hem bij de eerste goal zomaar lopen, Later heeft hij zich voortreffe lijk hersteld en heeft Van der Pijl niet meer kunnen domineren" Twintig minuten lang zocht Bres kens in de halve eindstrijd tever- I geefs naar de vorm van de voor gaande wedstrijden Het leek wel alsof de selectie van Piet de Winde de zware inspanningen tegen Al- I liance nog met hopende in de twin tigste minuut de score uit een voor zet van Robbie de Muynck. Vijf mi nuten later was de wedstrijd al be slist. omdat Bram van de Broecke met twee treffers voor 3-0 had ge zorgd De gevreesde spits liet zich later in die eerste helft nog eens uit bundig toejuichen door de vijftien honderd toeschouwers Hij schoot Breskens vlak voor rust definitief in de finale met een gave hattrick. Tien jaar Het was tien jaar geleden dat Bres kens (toen nog met Piet de Winde als speler) ook al in die eindstrijd van de bekercompetitie stond. De finale tegen het Brabantse TOP ging destijds verloren met 3-2. Breskens komt nu in de laatste wedstrijd uit tegen PSV 2. dat vo rige week Longa had verslagen. Het is nog niet bekend waar en wanneer die wedstrijd wordt ge speeld. Met de overwinning tegen Internos sloot Breskens gisteren een slo pend weekje voetbal af. Dinsdag avond was de selectie vermoeid te ruggekeerd van de uitwedstrijd bij Alliance .We moesten 'eind van de week nog in Biervliet spelen", ver telde Piet de Winde „En verder proberen wc ook minstens nog ie dere week een keer te trainen. Het is een zwaar en een lang seizoen, maar dit maken we misschien nooit meer mee" De 4-0 zege was voor Breskens de grootste tot nu toe in het bekertoer nooi De eerste wedstrijd tegen De Meeuwen had zelfs nog meer moei te gekost Toen boog Breskens een 2-0 achterstand om in een uiteinde lijke 4-2 overwinning Thuis schakelde Breskens in de volgende wedstrijden Vlissingen 13- 11, Arnemuiden 1-0) en Middelburg (31) uit. Koewacht was eveneens kansloos i ü-21 en tenslotte was cr dc verrassende winst tegen Alliance Thuisrecord Honderden supporters hadden dinsdag de uitwedstrijd tegen Al liance bijgewoond. Gistermiddag, legen Internos, boekte Breskens een record. „We hebben nog nooit zo veel toeschouwers hier op het veld gehad", zei Piet de Winde na afloop. „Het was jammer voor In ternos. dat we net vandaag zo sterk speelden. Ik had niet ver wacht dat die ploeg hier kansloos zou zijn". Rim van Zundert. de trainer van Internos, had vorige week Bres kens al zien spelen en wist dus waar het gevaar vandaan moest komen Hij gaf het gistermiddag na de wed strijd toe: .In deze vorm was Bres kens voor ons niet te stoppen Het is een uitstekende ploeg en boven dien is bij Van de Broecke vrijwel iedere kans een doelpunt' De topscorer van Breskens in dit seizoen had inderdaad weer een groot aandeel in de winst Maar ook Robbie de Muynck schitterde vooral in die eerste fase van het duel. De middenvelder gaf de voor zet waaruit Milco van der Hooft 1-0 scoorde en gaf ook de beslissende pass naar Bram van de Broecke bij het tweede doelpunt. Concentratie Toen waren er nauwelijks twintig minuten gespeeld en was Internos in feite al gevloerd. Bram van de Broecke voerde de stand op uit een voorzet van Ronnie de Ruvsschcr «3-0) en kopte voor rust nog een vrije trap van Jimmv l'ieterz in 14- 0). „We zijn daarna nog met de bes te bedoelingen aan de tweede helft begonnen", verzekerde Robbie de Muynck later. „Maar met die 4-0 voorsprong ging het ineens veel minder". De concentratie viel tegen het eind van de wedstrijd weg. maar Bres kens kreeg desondanks nog kansen om naar 5-0 uit te lopen De aan vankelijk niet zo sterke Wim Ver- poorte verhinderde een nog grotere afgang voor zijn ploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11