Vakantiegangers zijn niet door regen ontmoedigd 1 Stadsherstel door samenspel WELKE HYPOTHEEKRENTE IS SCHOKVRIJ?' Jeugdige tennissers terecht geschorst Hervormde kerk moet anderi denken over werkloosheid DE RENTE-RUST HYPOTHEEK VAN HET BOUWFONDS GROTE DRUKTE AAN DE KUST WERKGROEP OPGERICHT OVERZICHTSTENTOONSTELLING IN GOES ZATERDAG 21 MEI 1983 VLISSINGEN - Niet gehinderd door enig pessimisme over de aanhoudende regenval hebben in de loop van vrijdag duizenden Pinkstervakantievierders een drassig plekje ingenomen aan de Zeeuwse kust. Alle bij de coördinatie van de toeristische drukte betrokken instanties toonden zich verwonderd over de grote toeloop. Verbazing was er ook over het aanzienlijke aantal tenten dat nog overeind werd gezet. bivak aan de Zeeuwse kust. Camping houders in minder goed gedraineerde en daardoor zompige gebieden vre zen, dat terreinen stuk gereden zullen worden door zwaar beladen wagens en caravans. Was er vrijdag al sprake van een De opmars naar de kust had in de Op Walcheren liepen de campings het kamperen bij de boer bleven onbe- ninke drukte op de kampeerterrei- Schouwse westhoek in de loop van vlak aan de kust vrijdag vol. Over- nut omdat wat meer landinwaarts ,,cn'in andere logiesvormen zoals de vrijdag al zodanige vormen aangeno- loopterreinen en extra ruimte rond gelegen campines nog voldoende on- hotelsector was er nog volop ruimte. men riaf de reserve-ennncil^it. die hii j Orgelavond in Goese Sionkerk men, dat de reserve-capaciteit, die bij een eventuele piek achter de hand was gehouden, moest worden aange sproken. Dat betekende dat er extra ruimte vrijkwam voor de plaatsing van 1400 kampeermiddelen De extra OOEs In de Sionkerk van de gerefor- ruimte werd maar ten dele benut meerde gemeente in Goes wordt vrli- Problemen rond de verwerking van de dagavond 3 Juni een orgelavond ge- toenstenstroom deden er zich volgens houden_ a,e v00r alle belangstellen- coördinatrice burgemeester Nie- den toegankelijk is Een vijftal jonge mantsverdnet van Westenschouwen mensen uit de omgeving zal op deze met vooravond het orgel bespelen Het zyn Jacco Harinck uit Goes. Jan van Koeveringe uit Krabbendijke, Henk Remijn uit Goes. Chris Traas uit Krabbendijke en Iman de Zwarte uit derdak konden bieden. Met de weten schap van de problemen rond het vinden van een plekje vorig jaar Pink steren in het achterhoofd hadden veel vrijetijdsvierders zich tijdig van tevo ren verzekerd van een plekje. ,.Er wordt steeds meer gereserveerd", zo het secretaris Krijn Coppoolse van de Recron, de georganiseerde recreatie- ondernemers. weten De belangstel- Eersel een orgelconcert in de Grote of Reimerswaaltocht KRUININGEN De stichting Waka, werkgroep ter stimulering van aktu- VlissingenT Aanvang 19.30 uur eel kultureel amusement te Kruinin- gen houdt zaterdag 28 mei de 'histori sche Reimerswaaltocht'. Deze tocht voert de deelnemers per auto of fiets (vrij voor iedereen) langs die gebouwen en plaatsen in de ge meente Reimerswaal, die historisch om de een of andere reden interessant zijn. Het beginpunt, tevens eindpunt van de tocht ligt in Kruiningen in De Korenbeurs. Vanaf 14.00 uur kunnen geïnteresseerden de routebeschrij ving aanschaffen. Folkloristische dag IJzendijke in '84 onzeker IJZENDIJKE Het is nog lang niet zeker dat de folkloristische dag in IJzendijke, goed voor tienduizenden bezoekers, volgend jaar een vervolg krijgt. Er zijn volgens wethouder J. Vergouwe van Oostburg zowel orga nisatorisch als financieel problemen. Over de organisatorische problemen zegt Vergouwe: „Je ontdekt wat moe heid bij de organisatoren. De animo loopt terug". Maar ook financiële pro blemen bedreigen de folkloristische dag, die wordt georganiseerd door het streekmuseum 'West Zeeuwsch- Vlaanderen presenteert', in haar be staan. De gemeente Oostburg draagt een flink deel van de kosten, die in de duizenden lopen. Vergouwe: „Gelet op de bezuinigingen, zullen we er voor volgend jaar niet onderuit kunnen om entree te heffen" Na de eerstkomende folkloristische dag, die op zaterdag 16 juli wordt gehouden, zal het museumbestuur de balans opmaken. Vergouwe. „Dan zal worden bekeken of er in '84 weer een folkloristische dag in zit". Aan de IJzendijkse dierenarts Pol van de Vijver, de grote animator van het folkloristische gebeuren, zal het in elk geval niet liggen. Even heeft hij ge- dubt of hij wel of niet zou doorgaan. „Op een gegeven moment werd het me toch wel allemaal erg veel", aldus Van de Vijver. Na rijp beraad heeft Van de Vijver echter besloten er dit jaar opnieuw de schouders onder te zetten. Ook de komende, jaren is hij beschikbaar. „Wij mij betreft gaat de folkloristi sche dag gewoon door". lmg vanuit West-Duitsland bleef tot op heden wat lager dan men vorig jaar constateerde. Onder het motto 'thuis regent het ook' zal vermoedelijk ook vandaag een aantal vakantiegangers zich laten verleiden tot het opslaan van een Met wie had vermoorde vrouw contact? VLISSINGEN- Hoofdinspecteur J. G. den Rooijen is teleurge steld over het uitblijven van reacties op het verzoek om na der geiformeerd te worden over tips die mogelijk kunnen leiden tot een snelle oplossing van de roofmoord op de bejaarde me vrouw Van Loenhout-Roclse. Slechts enkele mensen namen contact op met de politie. De heer Den Rooijen benadruk te vrijdagavond nog eens dat het van groot gewacht kan zijn om zoveel mogelijk te weten te ko men over het doen en laten van de vrouw in de dagen voor haar dood. Mevrouw Van Loenhout was in Vlissingen een bekende verschijning. Zij had de gewoon te nogal eens plaats te nemen op een bankje nabij de Hema of in het plantsoen van het Bellamy- park. De politie is erin geïnteres seerd met wie de vrouw in de afgelopen dagen contact heeft gehad Daarnaast stelt de recherche be lang in de meningsvorming bij het publiek over eventuele ver dachten. Mogelijk zijn er perso nen die zich op enigerlei wijze verdacht hebben uitgelaten over de vrouw. Ook kan het zijn dat het is opvalt dat iemand veel geld uitgeeft of dat meerdere personen dat doen. Zoals gemeld had de vrouw een aanzienlijke som geld in huis. Een deel daarvan werd door de politie terug gevonden. Mogelijk heeft de dader, of misschien zijn er ook andere betrokkenen, zich niet wetende dat er nog meer in huis was. met een hoeveelheid geld uit de voeten gemaakt Er wordt ook tijdens dit Pink- sterweekeinde nog op volle sterkte aan het onderzoek ge werkt. Daarbij zijn rond de vijf entwintig politiemensen betrok ken. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is inmiddels door de politie vrijgegeven. Vanmiddag om één uur vindt de crematie plaats te Middelburg. MIDDELBURG Een groep jeugdige tennisspelers is terecht geschorst door het bestuur van het district Zeeland van de tennisbond. Tot die conclusie kwam de Middelburgse rechter mr J.H. Mulder vrijdagmid dag in zijn uitspraak in het kort geding, dat de ouders van zes jeugdspelers hadden aangespannen. De ouders wilden, dat de schorsing, die geldt voor de districtskam pioenschappen dit weekeinde in Aardenburg, ongedaan wordt ge maakt. Mr Mulder, president in dil kort geding, verwierp de eis van de ouders Bovendien moeten de ei sers de ouders dus de kosten van de tennisbond in dit kort ge ding. begroot op 900 gulden, beta len. Zoals bekend was de groep jeugd spelers vorige week donderdag ver antwoordelijk voor enig vandalis me in Souburg: drie ruiten van het clubhuis van de voetbalvereniging RCS werden ingegooid en ook wer den stenen gegooid naar een passe rende trein, waardoor een ruit van die trein werd vernield. Mr Mulder stelt onder meer: „Het is duidelijk, dat de gebeurtenissen in Souburg een smet werpen op de naam van de KNLTB", de tennis bond. De rechter wijst er ook op, dat agressieve randverschijnselen te genwoordig sportmanifestaties in opspraak brengen. Hij acht het voor dê tennisbond dan ook van het grootste belang dit soort agres sieve misdragingen te voorkomen. Gezien de feiten, zo meent mr Mul der. kan niet worden uitgesloten, dat de betrokkenheid van de jeugd spelers bij de misdragingen derma te groot is, dat de schorsing niet als onredelijk kan worden aange merkt. Wel voegt de rechter hier aan toe: „Het vaststellen van de beslissende feiten zou een tamelijk uitgebreid onderzoek vergen en voor een dergelijk onderzoek is in deze procedure geen plaats Door de schorsing zullen de jeugd spelers niet ai te veel schade aan hun (eventuele) tennisloopbaan op lopen. De winnaars en misschien de nummers twee van de dis trictskampioenschappen mogen deelnemen aan de nationale titel strijd. Van een beperking van de tenniscarrière van alle betrokken jeugdspelers is derhalve geen spra ke. Mr Mulder: „Hoogstens wordt de kans op een snelle carnère afge remd". De rechter acht in deze zaak het algemeen belang van de tennis bond dan ook groter dan dat van de jeugdige spelers. Orgelconcert in Magdalenakerk GOES Zaterdagavond 28 mei om 20.15 uur geven Kees en Henny Maria Magdalenakerk in Goes in het kader van de concertenreeks 1983. Het programma wijkt enigszins af van de gebruikelijke. Niet alleen worden werken voor klarinet en orgel ge speeld. maar ook voor vier-handig orgel - op het Marcussenorgel - en werken voor twee orgels (met het Flentropkistorgel). De werken voor vier-handig orgel zijn: A Fancy van Thomas Tomkins en A Verse van Nicholas Carlaton - beide werken horen tot de oud-Engelse or gelmuziek - Fantasie van A. F. Hesse en Fuga van Schubert. Voor twee rogels wordt uitgevoerd Concerto van P. J. Blanco. Op het programma voor klarinet en orgel staan: Andante van Hummel. Polonaise van Van Beetho ven, Intermezzo van Stanford en Rap sodie van Van Eersel. Kees van Eersel speelt solo op het Marcussenorgel. Trio van J. L. Krebs. Voorspel bij Gezang 14 in negentiende eeuwse stijl van eigen hand en Introductie en Passacaglia in f van Max Reger. De baten van dit concert zijn geheel bestemd voor de uitbreiding van het derde manuaal van het Marcussenor gel Kees van Eersel is sedert 1974 orga nist van de Grote of Maria Magdale nakerk. Henny van Eersel is docente klarinet aan de Zeeuwse muziek school. Fietstochten op zondag Breskens BRESKENS De omni- sportvereniging 'De Kombuis' in Breskens begint zondag 22 mei met de wekelijkse fietstochten voor het hele gezin. De lengte van de fietstochten ligt tussen de twintig en 25 kilometer. Leden van de omni-sportvereniging en kinderen tot tien jaar kunnen gratis meefietsen. Een volgwagen voor eventueel materiaal-pech en EH BO is tijdens de tocht aanwezig. In schrijven voor de tocht kan vanaf kwart voor tien in 'De Kombuis' aan de Boulevard te Breskens. Iedere zon dagmorgen wordt om tien uur ver trokken. 'Het Goede Doel' in actie in de sporthal in Oost-Souburg. Op de voorgrond zanger Henk Westbroek. Het Utrechtse Goede Doel claimt op dit moment met succes een plaats onder de populairste groe pen van Nederland. Desondanks was de sporthal Souburg vrijdagavond slechts voor iets Tneer dan de helft gevuld. Het Goede Doel trad voor het eerst met drummer Ab Tamboer op. die vroeger deel uit maakte van Earth and Fire. Muzikaal was het allemaal in orde, zij het dat het volume duidelijk te hoog was. Dit maakte een deel van de teksten onverstaanbaar, hetgeen voor zanger Westbroek aanleiding was van tevoren tekst en uitleg te geven. Westbroek presenteerde zich als de grote smaakmaker voor het pubüek, Hoewel hij niet echt goed kan zingen, boeit zijn stem het publiek toch overduidelijk. Naast hem trok gitarist Sander van Herk nadrukkelijk de aandacht Het pubüek «a duidelijk gekomeai voor de single-hits van het Goeü Doel en nam bij 'wat onbekendere nummers een wai afwachtende houding aan. Bij de nieuwe nummas hoorde een nummer over zelfmoord ('Vandaag') en k houd het meest van Babies' dat volgens Westbroei over seksuele voorkeuren zou handelen, maar vooral van liefde voor mensen bleek te getuigen. Op het grote succes 'België' moest tot aan de toegift gewachi worden, maar toen werd er dan ook uit volle borst mt? gezongen De Amsterdamse groep De Munck verzon; de het voorprogramma met een mengeling van smart, lappen en Nederlandstalige bewerkingen van bekend; buitenlandse nummers. HJ1 MIDDELBURG De Provinciale 'baanhebbenden en haanlozen' moet dere aandacht voor de jongeren.tl Diakonale Commissie (PDC) en de Provinciale Hervormde Jeugdraad In een schrijven aan kerkeraden, dia- werkgroep voor de kerkeraden (PHJR) in Middelburg hebben op ver- konieèn en, jeugdraden van de her- één van de mogelijkheden het ini zoek van de Provinciale Kerkvcrga- vormde gemeenten in Zeeland heeft leven roepen dering een werkgroep baanlooshcid de werkgroep zich gepresenteerd, 'kerk en werk'b gevormd. De werkgroep wil een men- Daarbij is hulp aangeboden in de teleden onder wie ook haanlozen taliteitsverandering in de hervormde vorm van het adviseren en begeleiden De provinciale werkgroep beslaat kerk in Zeeland teweeg brengen inza- van allerlei groepen. De werkgroep wil commissieleden van PDC en PHJR ke 'werkloosheid'. De werkgroep dit doen in nauwe samenwerking met drie functionarissen. Deze zijn 131 richt zich enerzijds op de visie op de Dienst in de Industriële Samenle- consulent voor het maatschappel 111 betaalde en onbetaalde arbeid in een ving vanwege de Kerken (DISK), die activeringswerk, de diakonaal irt veranderende samenleving. Ander-/«met name in midden-Zeeland al enige sulent en de provinciale jeugdmi m zijds benadrukt de werkgroep een jaren binnen de kerken aandacht adviseur, andere benadering van haanloos- vraagt voor dit probleem. De werk- heid, waarbij polarisatie tussen groep haakt in op de zojuist versche- nen landelijke nota van het Hervormd Werkverband Maatschappelijk Acti veringswerk 'Mens en Arbeid'. Deze nota is een handreiking voor de ge meente om aan het vraagstuk van baanloosheid aandacht te schenken. „In toenemende mate komen in ker kelijke gemeenten vragen naar voren Raad Kortgene nan jf afscheid raadslid J. Dobbelaar KDRTGENE Na de gemeal s. alswat" kunnen 'en moetenwij 'doeii ^onder^ag le^J; als het gaat om de baanloosheid". "r"~' aldus een persverklaring van de her vormde kerk. De verklaring gaat ver- gene werd afscheid genomen vaoh a PvdA-raadslid J. Dobbelaar. Hij benoemd aan de gemeentelijken GOES De veranderingen die het noordelijke gedeelte van de Goese binnenstad de afgelopen tien jaar heeft ondergaan, vormen het onder werp van een tentoonstelling die deze zomer in Goes wordt gehouden. Onder het motto 'Stadsherstel door samenspel' laat een aantal instanties dan zien hoe het gebied rond de Goese kaden zich van een verpau perd stuk binnenstad geleidelijk heeft ontwikkeld tot een stadsdeel met aantrekkelijke woon mogelijk heden. De tentoonstelling in het pand Bier kade 1/la, dat in het najaar zal worden opgeknapt, is te bezichtigen van be gin juli tot begin september. Aanleiding tot de organisatie van de tentoonstelling is het tienjarig be staan van de stichting Goese Kaden. Dit tweede lustrum is aangegrepen om een presentatie te maken van de manier waarop de stadsvernieuwing in Goes-Noord zijn beslag heeft gekre gen. Aan het herstel van dit stuk binnenstad heeft ook de stichting Goese Kaden op haar manier bijge dragen. Met het motto van de ten toonstelling is tot uitdrukking ge bracht dat de rehabilitatie van Goes- Noord met alleen een zaak is geweest van de gemeente. De stichting Maat schappelijke Belangen, de stichting tot behoud van monumenten, de stichting Goese Kaden, de woning bouwcorporaties. het zwakzinmgenin- ternaat Den Berg, het ministerie van volkshuisvesting, monumentenzorg, de wijkvereniging Molenbuurt, parti culiere woningverbeteraars, architec- Jacobsstraat en de Pyntorenstraat ten en aannemers hebben er hun hebben ondergaan, het aangepaste steentje aan bijgedragen. Zij werken nieuwbouwwijkje Nivo's. de rehabili- dan ook allemaal mee aan de opzet tatie van de 's-Heer Hendrikskinde- van de exoositie. renstraat. de vernieuwbouw van Den Aandacht zal onder meer worden Berg. de plannen voor het gebied besteed aan een algemeen historisch Stoofstraat en de kleine wooneenhe- in Goes-Noord zich voor de meeste inwoners van de Ganzestad zo gelei delijk hebben voltrokken dat er in hun ogen weinig opzienbarends zal zijn gebeurd. „Maar voor mensen die hier tien jaar niet zijn geweest, zal het der met: „Naar de mening van de mÜn 'e Colijnsplaat tot mijnkn«i üu «VIlinnHor r M Wool» H-.-l werkgroep kunnen kerken zich inzet ten op het vlak van bezinning en mentaliteitsbeinvloeding ten aanzien Wethouder L. M. van der Weeledai te de heer Dobbelaar voor zijn in oor de gemeente tijdens zijn vijS rj rcrzicht van Goes, een beeld Goes-Noord zoals het een jaar of tien geleden er bij lag, de aanleg van de aanloophaven en de uitstraling er van op de stadsvernieuwing en de ontwikkelingen in de verschillende delen van het gebied. den die ofwel in nieuwbouw ofwel in bestaande panden worden gereali seerd. Wethouder L H. de Leeuw (ruimtelij ke ontwikkeling en volkshuisvesting), Volksgezondheid en Cultuur (daar één van de initiatiefnemers voor de valt ook monumentenzorg onder) de stadsvernieuwingsmanifestatie, wees tentoonstelling officieel zal openen. Voorbeelden van die laatste zijn: de er vrijdag tijdens de presentatie van Op welke datum dat gebeurt is nog ingrijpende opknapbeurt die de Sint- de plannen op dat de ontwikkelingen niet bekend. van arbeid en baanloosheid en ten riff raadlidmaatschap. "f °p„v™g en)"ïp mep- D' "'«lor van de raad. de heerïw. een verrassende ervaring zijn om alle senzonder betaaldwerk. Ook kunnen Smit. prees hem voor zijn collets veranderingen te zien", veronderstel- herken besrokken zijn bij acnes test niettegenstaande de politieker f, de hij. gericht op het voorkomen van pro- schillen De heer Hulbregtse fellrm bleemsituaties .bedrijfssluitingen en de hem namens de Partij van ontslagen) of het zoeken naar nieuwe Arbeid-fractie met zijn benoem!*! Het is de bedoeling dat minister drs L. C. Brinkman van Welzijn, wenste hem veel arbeidsvreugde i mogelijkheden". De werkgroep geeft aan hoe men zijn nieuwe taak. Tenslotte dankte! aandacht kan schenken op het ter- heer Dobbelaar voor de woorden' rein van het diakonaat en het pasto raat, zien waardering en het secreU^l" ormen van 'ander werk', leren personeel voor de medewerkingino .'n bruikbaar maken, met bijzon- afgelopen vijf jaar. (ADVERTENTIE) Wethouder L. H. de Leeuw SCHEMATISCH VERtOOP VAN DE DAGRENTE ÜHEMATISCH VERLOOP VAN DE RENTE-RUST JAARRENTE Stuurt u mij alle informatie over de Rente-Rust Hypotheek. Noam:l i i I II I i 1 1 I 1 I I II I I I I i Adres: 1 I I 1 I I 1 II I 1 II I I I I I I i I Postcodei I 1 I IIJ Plaats: L_L. JiIi i Telefoon:' I I I Ik heb wel/geen andere hypotheek. J In gesloten envelop zonder postzegel naar I N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, I Antwoordnummer 4, 4330 WB Middelburg. Ilc ga liever even langs bij het Bouwfonds Infocentrum in mijn buurt. Middelburg: Korte Delft 2, (01180) 27158. Neem geen risico. Neem de Rente-Rust Hypo theek van het Bouwfonds. Die volgt niet de gril len van de dagrente, maar neemt jaarlijks een gemiddelde over 10 jaar. Zo topt hij de werke lijke renteschommelingen af. En omzeilt u mooi een plotselinge renteverzwaring, zoals die bij verlenging van een andere hypotheek mogelijk is. Vraag ernaarbij uw ma keiaar of uw verzeke ringsadviseur. Of bij het Bouwfonds Infocen trum in uw buurt. Of stuurt u even de bon op. if;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 8