Duikteam klaar voor werk aan wrak 't Vliegend Hert' MUUR Systeem van verkoop van vrije dagen deugt niet Op zoek naar zevenduizend antieke 'stenen des aanstoots' Ondernemers boos op burgemeester Wolters PZC/ provincie JIERGINGSSCHIP WERD AANGEPAST ioete voor ivoorzichtig aren in Pas an Temeuzen Veronica kan niet worden verhaald BIJDAG 20 MEI 1983 17 GISSINGEN „We zijn erg hoopvol gestemd. We denken dat er dit seizoen tal van ateressante zaken worden bovengehaald. Onze ervaringen van vorige jaren hebben ons in (der geval geleerd dat hetgeen wordt opgedoken zich in een fantastische conditie bevindt", ui! |eEngelsen John Rose en Rex Cowan, leiders van de North Sea Archaeological Groep, zijn (ol goede moed met betrekking tot de berging van voorwerpen uit het wrak van de in 1735 lergane Oostindiëvaarder 't Vliegend Hert'. fandag kwam het speciaal voor opgraving. Het is de bedoeling dat we leden van verschillende Nederlandse Iggelijfcé operaties gebouwde uihip nu het hele schip, rying Hart' dat de bergers bij hun voor, doorwerken" ipeditie gebruiken, aan in de Vlis- jase Vissershaven Nog deze week ïpen de duikers voor het eerst dit t te water te gaan. Engelsen hebben de winterstop' jórJikt om de "Flying Hart' op een ejtal punten te verbeteren. Zo werd c&r meer een zwaardere kraan op jt voorschip gemonteerd en kreeg .schip een meuwe compressor voor IrHARFNDIJKE B en w van étalger d,e de modder op de choouen stelled de eente.n- tiptals van het wrak moet verwt,- ,era>d voor bedra ta„ f 50 «1 De trots van met name John beschlkba„ le slenc„ voor de b„u„. echter de zogenaamde side- cc„ „|euwe jcueds00s „abij ,u., „apparatuur ..We slepen een vis sportïe,de„compJ,ex Scharendijke. thterhet schip die zijwaarts geluids- tJven uitzendt. De weerkaatste ge- Overeengekomen Is dat de jeugdsoos aden worden weer opgevangen en Trace voor deze bouw uit eigen mul- het apparaat in de sluurcabine delen 20 000.- bijdraagt Verder gaan ssezet in een 'foto' van de bodem. leder.zelfook voor een bediag van ftgebruiken dat ding bij de opspo- ™nd de 30.000,- werkzaamheden aan m van net wrak. Ter plaatse Is de het iebouw verrichten Momenteel is tón, ZO vlak dat je elk uitsteeksel Jeugdsoos Trace' gevestigd in een in B behulp van de side-scan kunt slechte staal verkerend houten ge- manen", aldus John Rose, die bouwtje aan Het Baken De raad - Middenschouwen bespreekt een nn ander met gepaste trots aan toevoegt: Pt Flymg Hart' is het enige privé- as: tap dat met dergehjke apparatuur uitgerust. We hebben nu alles aan ra dat je by onderwaterwerk maar ie c4g kunt hebben". n- f Dergingsploeg is dit jaar uitge- met een professionele onderwa- ó-archeologe. de Engelse Amanda fflfdy, en een aantal duikers dat storende kortere of langere tijd *ft meegewerkt aan de berging van Sinmiddels beroemde Engelse oor- gsschip 'Mary Rosé', dat vorig jaar ispectaculaire wijze geborgen werd. ijt laatste zit er voor 't Vliegend frt' niet in, zo verduidelijkt Rex «n „Het schip is helemaal wegge- iUin de modder. Iedereen die denkt het in z'n geheel, boven water urnen krijgen, moet dat maar gauw li zijn hoofd zetten. Maar ik beloof Jsreen een bijzonder interessant a voor wat betreft de zaken die we wn zullen halen. We concentreren seerst op dat deel van het schip dat irong jaar al onder handen hebben tomen. Dat was toen geen echte Het duikteam wordt versterkt met College van b en w Middenschouwen: 50 mille voor soos achter naar (luikverenigingen. „Het rijksmuseui heeft een circulaire gestuurd aan alle Nederlandse duikverenigingen met de vraag of er belangstelling is om deel te nemen aan de expeditie. We hebben aanmelding van Terschel ling. uit Amsterdam en uit een aantal delen van Zeeland. De duikers wor den wél met zorg geselecteerd", aldus Rex Cowan. Volgens hem is de be langstelling van Engelse zijde even eens erg groot. Door bcéndiging van het project 'Mary Rose' zijn veel in onder water-archeologie gespeciali seerde mensen nu zonder werk. „En die willen wel met ons meedoen. Maar we moeten ze helaas teleurstel len gezien de belangstelling vanuit Nederland". Om aan de benodigde gelden voor de expeditie te komen („We verstoken voor '250 gulden per dag aan brand stof. Als je ons schip zou willen kuren komt dat op ongeveer 12.000 gulden per dag", verduidelijkt John Rose) zijn inmiddels een aantal objecten verkocht aan het rijksmuseum, dat zoals gemeld nauw betrokken is bioj donderdag 26 met (aanvang: 19.3' gemeentehuis in Scharendijke) IIDDELBURG De Belg H. 1'. A. D. uit Gent is door de politierechter itrecnkomstig de eis veroordeeld ullOO gulden boete omdat hij niet de rfige maatregelen had genomen om aanvaring te voorkomen. Op 3 ;,ril van het vorig jaar voer hij met p jacht, de kotter 'Vlissinger'. op Wcsterschelde met aan boord nog tr opvarenden. Omdat het zicht adeweg slechter werd, besloot gezelschap terug te keren naar de ien. cd het middaguur was het scheep- ranuit de richting Hansweert weer ug voor de Veerhaven van Terneu- iD voer toen langs de rode tonnen -.de Pas van Temeuzen en besloot ;ren moment dat het zicht redelijk ■id was het vaarwater over te ste- Terwijl hij met die manoeuvre ag was kwam hij in een dichte itbank terecht, waarin de opvaren- coaster 'Trinwillershagen' schuil bde brug van het zeeschip ontwaar- men een stipje op de radar. De «is liet naar stuurboord uitwijken ren geluidssein geven Toen de luigniet veranderde week de coas- nog verder uit naar stuurboord en opnieuw. Tenslotte sloeg het vol achteruit om een aanvaring i voorkomen. jerklaarde de geluidsseinen niet awrd te hebben. Aangezien hij niet radar beschikt had hij geen mo- -i kheid om daarmee het naderende op te merken. Wat tiem in de gaarding werd verweten was dat ;njn marifoon niet had afgestemd 'kanaal 3 van de verkeerspost Ter- Ban, maar op kanaal 16. de nood- fcdvan Scheveningen Radio, die op 'moment weinig nuttige informa- voor hem had. Pas toen D. de itnwillershagen' uit de mist zag op- Qnen gooide hij het roer om naar fcboord. waarna de coaster op enke- oeters afstand voorbijliep. Bij de -Dpte koerswijziging raakte een le fjongen vanaf de kottër te water. ;»erd door de sleepboot 'Beveland' «pikt Een andere opvarende ^g van de schnk een hartinfarct fns officier van justitie mr C. M N'ijmeijer had D. vaart moeten Meren toen hij de mistbank invoer. had hij geluidsseinen moeten rcn en tenminste de signalen van 'zeeschip moeten beantwoorden bad hij naar het inzicht van de tier terug moeten gaan naar de feboeienlijn. Politierechter mr. G Nomes washet hier volledig mee '3 en oordeelde dat D. geen blijk S"en had van goed zeemanschap, bleef erbij dat hij welbewust geko- "had voor niet terug gaan maar zo f! mogelijk de oversteek maken. ankeren in de vaargeul was hem toantwoord voorgekomen. 'ijn laatste woord beklaagde D. «erover dat zijn zaak niet (loor ''zeemansrechtbank' werd behan- zaken hadden •Welen. John Rose links i 'Flying Hart' m Rex Coioan voor de stuurhut van het bergingsschip MIDDELBURG De Middelburgse commissie bezwaar- en beroeps chriften hield zich donderdagavond heel kort bezig met het bezwaar schrift van dc Schippersvereniging Schuttevaer tegen de gekozen ligplaats van het voormalig zendschip Veronica aan de Loskade. Schuttevaer had namelijk moeite met de ontheffing van de havcnveror- dening die b. en \v. aan Veronica hebben verleend. De heer F. Sprenger, voorzitter van de afdeling Middelburg van Schut tevaer: „Wij hebben geen enkele moeite met het schip op zich. maar met de ligplaats wel Het is uitslui tend de binnenvaart die gebruikt maakt van de ligplaatsen aan dat (het deel tegenover de Vitnte fa briek red i gedeelte van de Loska de, niet alleen om te laden en te lossen. Ook zondagsrust van de bewoners van de binnenvaartsche pen komt in gevaar door de aanwe zigheid van de bar dancing Veroni- De heer Sprenger benadrukte ver der dat er m het verleden al genoeg 'ligplaatsen van de beroepsvaart zijn afgeknabbeld ..Zonder morren hebben wij al de Beatrixhaven en de Punt prijsgegeven Daarom stel len wij het gemeentebestuur voor de ligplaats van Veronica te ver plaatsen richting Nieuwe Poort straat. Tijdens de behandeling van het bezwaarschrift in genoemde com missie zei gemeentewoordvoerder P Lievense. „Namens het dagelijks bestuur van de gemeente Middel burg verzoek ik de commissie aan het college van b. en w het advies te geven het bezwaar ongegrond te verklaren en wel om de volgende redenen, het is niet mogelijk het schip richting Nieuwe Poortstraat te verplaatsen omdat juist op dat gedeelte het meeste los- en laad- werk plaatsvindt. Dus dan zou de scheepvaart pas echt hinder van Veronica ondervinden". Lievense vervolgde dat de dienst gemeentewerken het schip heeft geïnspecteerd en dat van geluids hinder geen enkele sprake is. „Het schip is zelfs zo goed geïsoleerd, dat het onmogelijk bleek om buiten geluidsmetingen te verrichten om dat men mets kon horen". In een besloten zitting formuleer de de commissie tenslotte het ad vies dat aan b. en w. over deze kwestie gegeven zal worden. Over een dag of tien, als de zaak op papier slaat, wordt het advies openbaar. de openbare vergadering op de expeditie Daaronder zijn glaswa ren. keramiek, een signaalhoorn en munten De Engelsen hopen aan het einde van dit jaar andere objecten op de markt te kunnen brengen. „De Nederlandse staat legt beslag op 25 procent van de vondsten, zonder dat daarbij rekening wordt gehouden met onze kosten, dus dat is een hele hap. Een aantal zaken die we vorig jaar hebben opgedoken willen we schen ken aan het Stedelijk Museum in Vlissingen. als dank voor de manier waaroip we hier ontvangen en gehol pen zijn". De North Sea Archaeological Groep blijft tot halverwege de maand augus tus actief in het wrakgebied op onge veer twintig kilometer ten zuidwesten van Westkapelle Na die tijd is de kans op voor duiken geschikt weer te ge ring Maar ook het zomerseizoen biedt geen garantie voor optimale werkom standigheden John Rose. „Normaal heb je in zo n periode een dag of twintig met goed zicht onder water Vorig jaar hadden we niet één zo n dag Ik denk dat de problemen ter plaatse, behalve het slechte zicht ook de stroming, belangstellenden tot nu toe weerhouden heeft 't Vliegend Hert' te gaan zoeken". Uit alles blijkt dat de onderzoekers staan te popelen om aan de slag te gaan. De mensen zijn er en het mate riaal is aanwezig. „Het enige dat ons nog ontbreekt is een kok. We zoeken iemand die tégen een onkostenver goeding met ons mee wil om die taak op zich te nemen", besluit John Rose. Veel publiek bij 'tobbe-dansen' in Tholen THOLEN Met hel weer bleef het tobben, maar desondanks ging de generale repetitie van het tobbe- dansen donderdagavond om acht uur gewoon door. Het publiek had zich in groten getale aan beide zijden van de Eendracht in Tholen verzameld om het te water laten van de tobbe van het team T'inóccio-27 MC" te aan schouwen. Op een containerwagen was een hou ten helling gefabriceerd en Elly Bur gers en Nico van Gerven stapten onversaagd intiun'bak' Op het water waren leden van de vrijwillige brand weer present, in het water zwommen enkele leden van de onderwatersport vereniging 'De Snotdoir en aan de kant was er een EHBO-er. Maar alles liep op rolletjes Zelfs te goed, men belandde erg snel m het water. Wat dat m Heusden bij de opnamen 2 juni gaat worden, dat staat nog te bezien Maar donderdagavond beleefden zo wel de kijkers als de deelnemers reeds groot plezier aan hun tobberij. Vlissingse sportlieden naar Deal VLISSINGEN Ilonderdzcslig Vlis singse sportlieden vertrekken don derdag '26 mei naar de Engelse stad Deal voor de vierdaagse sportuitwis- seling die Vlissingen jaarlijks met deze stad heeft. De sportuitwisseling, die het ene jaar in Vlissingen en hel andere jaar in Deal wordt gehouden, is georganiseerd door de uitwisse lingscommissie van de Commissie Sportbelangen Vlissingen. Burgemeester drs. Th J. Westerhout. gemeente-secretaris drs J. M A van Nassau, de wethouders D J. P. Brui- nooge. G J A. M Adan en gemeente raadslid M. Lorier reizen het sportge- zelschap vrijdagavond na de raads vergadering achterna. De sportlieden vertegenwoordigen acht takken van sport. Dit zijn sportzwemmen. modél- vliegen, handboogschieten, bridgen, badminton, paardrijden, voetbal en judo. Aan meerdere wedstrijden doen zowel aspiranten, junioren als senio ren mee. Het gezelschap vertrekt donderdag middag vanaf het Stadhuisplein rich ting Calais, vanwaar de overtocht naar Dover wordt gemaakt. De Vlis- singers worden donderdagavond ont vangen door gemeentevertegenwoor digers en door het zogenaamde 'Twin- ning-committee Deal-Vlissingen' Ver volgens worden ze ondergebracht bij gastgezinnen, die voor vrijdag een programma hebben opgezet voor hun gasten 's Avonds beginnen de eerste wedstrijden, namelijk zwemmen en waterpolo. De andere wedstrijden worden zaterdag gehouden. De uitsla gen hiervan worden die avond bekend gemaakt tijdens de 'official party' Ook de uitreiking van de wisselbeker. 'The Hinkins Cup', vindt dan plaats. De bezoekers vertrekken zondagmor gen weer naar Vlissingen waar zij rond 19 00 uur zullen aankomen. De lelijke schutting bij 'De Zonne. en de plaats waar ogit een passend, monumentaal muurtje gebouwd zal worden... I Aardenburg is een speurtocht van start gegaan naar een collectie van ongeveer zevenduizend antieke stenen, die een waarde hebben van plusminus éen gulden per stuk. De gezochte 'IJssel-stenen' zijn al jarenlang in het bezit van de gemeente Aardenburg en waren ooit bedoeld voor de bouw van een monumentaal muurtje bij een eeuwenoude, gerestaureerde woning aan de Tuimel- steenstraat. Daar staat nu nog een oude. foeilij- ke betonnen schutting, die schril afsteekt bij het prachtig opgekanp- te pand 'De Zonne', dat onder de hoede valt van Monumentenzorg. De schutting misstaat gruwelijk in de directe omgeving van het monu mentale pand en de aanpalende Sint-Baafskerk. Volgens de heer H C Kuypers, sinds twee jaar de trotse eigenaar van 'De Zonne'. heeft de gemeente alweer jaren geleden toegezegd aan vorige bewoners dat de 'antieke' stenen gratis ter beschikking ge steld zouden worden. De woningbe zitter zou echter moeten opdraaien voor de bouwkosten van het muur tje. omdat hel immers bij 'De Zon ne' hoort, zo was afgesproken Maar de vorige bewoners maakten zoveel kosten bij de inwendige opknap beurt van het oude pand dat het muurtje onderaan op het verlang lijstje terechtkwam. Kuypers. die zich met hart en ziel heeft verpand aan zijn nieuwe on derkomen, vindt dat nu de tijd rijp is om het muurtje neer te zetten. Vorige maand herinnerde hij de gemeente aan haar oude toezeg ging In een brief vroeg hij om het nodige 'bouwmaterieel', in de vaste veronderstelling dat het college wel zou begrijpen dat hij doelde op de bewuste zevenduizend stenen Maar dat bleek teveel gevraagd. Het college reageerde niet- begnjpend op het verzoek van de Aardenburger. Men leefde in de veronderstelling dat liet verzoek om bijstand draaide om steigers en dergelijke Wethouder Jan de Ridder: „Ik had er geen idee van dat hij antieke stenen bedoelde, net zomin als de andere leden van het college. Daar heb ik nooit iets over ge hoord. Ik zou werkelijk niet weten of we die stenen hebben. Maar ik ga hel meteen uitzoeken." De heer Kuypers verklaart met, de hand op zijn hart dat de gemeente de spoorloze steentjes heeft beloofd aan een vroegere eigenaar van zijn woning, die inmiddels naar Parijs is vertrokken. „De gemeente had een voorraadje stenen liggen voor het muurtje Ze zouden dolblij zijn als het werd gebouwd, want de huidige schutting misstaat volledig bij de omgeving. Maar vorige eigenaren hadden er het geld niet voor, omdat de interne verbouwingen al erg be grotelijk waren Enkele maanden geleden telefo neerde de bewoner van 'De Zonne' naar de gemeente. Daar werd echter nogal terughoudend gerageerd op zijn verzoek. ..Er werd gezegd er is veel veranderd de laatste tijd. Ik mag geen stenen meer wegdoen." „Nu vraag ik u". zegt de Aardenbur ger. .zijn die steentjes er nog wel? En zo nee. waar zijn ze dan geble ven?" De heer Kuypers zegt nadrukkelijk dat hij de zaak niet op de spits wil drijven Ik wil hier geen conflict van maken. Maar de vorige eige naar heeft mij bezworen dat de gemeente die toezegging heeft ge daan Ik wil graag weten of ik de stenen nog kan krijgen." De vraag waar de zevenduizend 'stenen des aanstoots' zijn ge bleven. kan evenmin worden beantwoord woor oud-wethouder A. Paridaen, die zich niet kan her inneren zich ooit met deze zaak beziggehouden te hebben. Na vele omzwervingen belanden we bij een 'ingewijde' die wel een vermoeden heeft. „Een deel van de IJssel-stenen is bij de vernieuwing van het stadhuis gebruikt voor de nieuwe schouw, in de burgerzaal. En de rest ligt. voor zoverHk weet. achter de garage van W Daansen op een terreintje van gemeentewerken, temidden van an dere bouwmaterialen Volgens mij is die overgebleven partij waar schijnlijk nog wel voldoende om het oude muurtje bij de Sint-Baafs en De Zonne' op te trekken Volgens de eigenaar van 'De Zonne' is het muurtje in oude stijl van groot belang voor het 'zicht' op een van de meest karakteristieke en monumentale hoekjes van het stad je. „Dit is een van de meest gefoto grafeerde plekjes van Aardenburg. Daarom hoop ik dat ik het muurtje in de oorspronkelijke staat kan neerzetten." Hij vervolgt: „Ik hecht aan goede verhoudingen en heb geen enkele behoefte aan een con frontatie. Met burgemeester Locke- feer heb ik een prettig contact Bij concerten komt hij altijd direct naar ons toe om ons welkom te heten! Dus nu wacht ik maar af of de oude belofte nog steeds geldig is. Ik zou er wél erg blij mee zijn." John Verhoeven FELLE KRITIEK FNV'ER OP'DOW' MIDDELBURG De FNV heeft ern stige kritiek op het zogenoemde 'fle- xiplan' van Dow Chemical in Temeu zen. Dit plan houdt in, dat werkne mers vrije dagen kunnen kopen tegen 0,5 procent van hun jaarsalaris jier dag. Dat deze prijs veel te hoog is. is maar een zijdelings gebaar van de Industriebond. Veel meer richt het bezwaar van de vakbond zich tegen het feit, dat de ploegen bij Dow. die nu al een mini male bezetting hebben, nog verder worden uitgedund Districtshoofd A. Norendaal van de Industtriebond FNV zei het donderdagavond op een vakbondsbijeenkomst in het Zuiderbaken in Middelburg als volgt: „Nu al kunnen veel mensen bij Dow hun vakantie nauwelijks opnemen. En als er iemand met vakantie gaat. dan moet een ander overwerken. Als er bij Dow vrije dagen worden ge kocht. dan hoeft het bedrijf minder aan loon uit te betalen Maar in plaats met dat geld nieuwe arbeidskrachten aan te trekken, laat Dow de eigen werknemers daarvan de dupe worden Het districtshoofd stelde, dat Dow daar tegenin zou brengen dat het een van de weinige bedrijven is die nog loonsverhogingen geven Maar dat is volgens de heer Norendaal niet zo moeilijk. ..Je moet niet vergeten dat bij een bedrijf als Dow de loonkosten slechts zes procent van de totale uitgaven uitmaken." MIDDELBURG - Burgemees ter drs. P. A. Wolters van Middelburg is buiten zijn boekje gegaan door een plei dooi te houden voor het aan passen van de winkelslui tingswet. Dit is althans de mening van de voorzitter van de Christelijke Ondernemers Vereniging (COV) in Middel burg, de heer G. Boot. De COV-vóorzitter reageert op uitlatingen van de heer Wol ters in de PZC van donderdag 28 april. Middelburgs eerste burger ging toen in op de door de minister van econo mische zaken opgelegde verplichting, dat alle winkels op koninginnedag gesloten moesten zijn. De burgemees ter zei toen m een reactie „In dit geval, waarbij koninginnedag op een zaterdag valt. derven veel zakenmen sen inkomen Met name gezien de huidige werkgelegenheidssituatie is dat niet juist" De voorzitter van de COV. die een dezer dagen in Middel burg vergaderde, vindt het onjuist, dat de heer Wolters zijn persoonlijke mening via de pers ventileert De burgemeester zelf zei donderdag avond desgevraagd dat hij zeker be reid is om met de heren van de COV over deze zaak van gedachten te wisselen. De heer Wolters was nog niet eerder van het verwijt op de hoogte gebracht Daarom vond hij het niet wenselijk om via de pers over deze kwestie te discussiëren. „Verplichte arbeidstijdverkorting ligt in het midden- en kleinbedrijf erg moeilijk De centrale bond NCOV heeft zich hiertegen negatief opge steld". was voorts een opmerking van de heer Boot De voorzitter van de Middelburgse christelijke ondernemers vindt verder de parkeersituatie in Middelburg over het algemeen zorgelijk Alleen ver snelde invoering van betaald parke ren kan naar zijn oordeel nog soelaas bieden Verder zei de voorzitter dat het groot winkel- en filiaalbedrijf een steeds sterkere positie in het Middelburgse uinnenstadsgebeuren krijgt. „De dis count-formules die deze zaken toepas sen, betekenen een verarming van de winkelstraten. Onder invloed van de economische omstandigheden ont staat een leegstand van winkels Die verarming kan dit proces versnellen", aldus de heer Boot in zijn openings toespraak De secretaris van de afdeling, de heer A. J. Burger, lichtte nog eens toe waarom de COV. als enige onderne mersvereniging, niet tegen het ge deeltelijk autovrij maken van de Markt in Middelburg is „Wij mogen de verlangens van een deel der consu menten en gemeenteraad niet vero nachtzamen". aldus dc heer Burger. Drs D. A. Wotters Hij vervolgde: „Dow geeft nogal hoog! bp van z'n eigen kwaliteiten Maar ikr vind dat ze. vooral gezien de best behoorlyke winsten, véél meer moe-: ten doen Zoals de zaken er nu voor staan vind ik Dow Chemical een 'on-d maatschappelijk' bedrijf' De heer Norendaal nep in herinnering, dat al- sinds 1979 geen echte CAO s bij Dow. konden worden afgesloten „De mees-' te bedrijven werken nu al met een 4- of- 5-ploegendienst. waarbij de gemiddelC de werktijd per week 35 of 36 uur bedraagt. Dow zit nog steeds op 5.6 of- 7 ploegen bij een werkweek van 40: uur. Niet alleen Dow Chemical kreeg don-.' derdagavond een veeg uit de pan, alle chemische bedrijven in Zeeland moes ten het ontgelden. De heer Norendaal: I Tot nu toe hebben we bij geen enkel bedrijf in Zeeland arbeidsovereen-" komsten per bedrijf kunnen afsluitend De Zeeuwse werkgevers wijzen ar-; beidstijdsverkorting botweg af. of ze zeggen dat komt later wel Vooral in de chemie neemt men een halsstarri- ge houding aan De Zeeuwse bedrij-I ven laten zich dan vooral beïnvloeden; door hun grote chemische broers in de Rijnmond In algemene zin ging de heer Noren- daal in op de bezuinigingsdrift van de- overheid, die naar zijn mening alleetv maar leidt tot meer werklozen. DC. houding van veel werkgevers, die las-~ tenverlagmg willen bewerkstelligend ten koste van de werknemers en uit-J kermgsgerechtigden, bekritiseerde- hij. Opmerkelijk daarentegen vonde del heer Norendaal de 'kennelijke omme- zwaai' van minister I)e Koning, die 'negen maanden geleden not nictsl van arbeidslijdsvcrkorting wilde; weten, maar nu. na het akkoord in de Stichting van de Arbeid, tot andere gedachten lijkt te zijn gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 31