Opleiding kinderverzorging Vlissingen wordt stopgezet BIJ ONS SCHEELTTAL PER LITER. LAAT STAAN 'N VOLLE TANK. K de Vries 60 jaar lid FNV Raad Valkenisse wil meer aannemers bij aanbesteding bouw PZC/ streek ERNSTIGE KRITIEK OP WETHOUDER G. ADAN weekenddiensten Geen nieuw beleid voor gronduitgifte Westkapelle ESSO SELF SERVICE STATION „SPORTHAL' ESSO SELF SERVICE STATION MACOR REKEN OP ESSO. (0) VRIJDAG 20 MEI 1983 11 VLISSINGEN De 12 meisjes uit de eerste klas van de tweejarige MHNO-opleiding kinderverzorging/jeugdverzorging van de Vlissingse scholengemenschap 'Swanenburgh' kunnen hun opleiding niet afmaken op deze school. Willen zij hun diploma halen voor deze opleiding, dan zijn zij genoodzaakt het tweede (examen)-jaar te gaan volgen aan de scholengemeenschap 'De Wellinge' in Middelburg. De opleiding aan 'Swanenburgh' kan niet worden afgemaakt omdat er zich voor het komende jaar een ontoereikend aantal leerlingen heeft opgegeven waardoor het leerlinggemiddelde van 19,7 niet wordt gehaald. Staatssecre taris van onderwijs en wetenschappen mevrouw N. Ginjaar-Maas stelt dit gemiddelde als voorwaarde om de opleiding te handhaven. De huidige eerstejaars kregen vong jaar van wethouder van onderwijs G J. A. M. Adan toestemming om de opleiding aan 'Swanenburgh' te be ginnen. Er waren toen minstens 18 leerlingen nodig om deze te mogen WESTKAPELLE B en w van West kapelle zijn niet van plan het grond- uitgiftebeleid van de gemeente te veranderen en het daarmee mogelijk te maken dat niet-ingezetenen of mensen die niet economisch of so ciaal aan Westkapelle zijn gebonden, bouwgrond in de gemeente kopen. In een uitgebreide notitie aan de raad die donderdag 26 mei in de raad aan de orde komt stellen b en w dat een dergelijke verandering geen blijvend gunstig effect heeft op de werkgele genheid bij de plaatswelijke bouwbe drijven. Raadslid J. Houmes (SGPi had het college om een standpunt gevraagd over de vraag of het huidige beleid moet worden gehandhaafd. De vergadering in het stadhuis begint om 20 00 uur. Westkapelle wordt, zo schrijven b en w in de notitie, in de nota bewonings- patronen aangemerkt als een platte landskern met beperkte 'groeinor- men'. Door de uitgifte van bouwgrond vrij te geven ontstaat volgens het college een vermindering van capaci teit die nodig is voor de opvang van de natuurlijke groei van het dorp. ..Dit betekent dat nieuwe bestemmings plannen ontwikkeld moeten worden die anders niet nodig waren geweest Het steeds schaarser wordende bui tengebied zal dan eerder en meer worden aangetast", aldus de notitie. B en w plaatsen ook vraagtekens bij de stelling dat vrije uitgifte van bouw grond een stimulans betkent voor de werkgelegenhóid bij Westkapelse bouwbedrijven. „Wil er sprake zijn van een merkbaar gunstige invloed op de werkgelegenheid, dan zal een vrij groot aantal niet-inwoners een wo ning in de gemeente moeten laten bouwen. Deze verbeterde werkgele genheid zal van korte duur zijn", aldus b en w in de notitie Het college waarschuwt verder tegen toepassing van 'plaatselijk protectionisme' dat voor de totale economie 'alleen maar ongunstig kan zijn' B en w merken in dit verband op dat hulzen die in Westkapelle voor met-ingezetenen worden gebouwd, met. in andere plaatsen worden gerealiseerd. „Wil men werkgelegenheidsmaatregelen voor de bouw namen, dan moet dit veeleer gezocht worden in het idoem bouwen van objecten waar wel be hoefte aan is, zoals bijvoorbeeld wo ningen voor alleenstaanden en een peuterspeelzaal" De gemeenteraad van Westkapelle behandelt verder in de raadsvergade ring voorstellen van b en w over de verkoop van enkele percelen bos plantsoen in het zomerhuizenterrem 'Joossesweg'. de voorlopige vaststel ling van de rekening 1981 (de rekening van de gewone dienst sluit met een batig saldo van bijna 165.000 gulden en de kapitaaldienst met een nadelig saldo van bijna 378.000 gulden) en de derde planverandering van het be stemmingsplan 'Buitengebied'. Jeugdcommissie Jong Ambon houdt bazaar bij school in Middelburg MIDDELBURG - De jeugdcommissie van de voetbalvereniging houdt aan staande zaterdag, 21 mei, een bazaar op het schoolplein van de Dricstro- menschool aan de Middelburgse Gre- velingenstraat. De opbrengst wordt aangewend voor activiteiten voor de jeugdleden van Jong Ambon. Van twaalf uur 's middags tot om streeks tien uur 's avonds is er op het schoolplein gelegenheid om mee te doen aan allerlei spelletjes - zoals blikken gooien, buksschieten. doel- trappem. kaas wegen en dartspel. Daarvoor zijn prijsjes beschikbaar ge steld. Voorts wordt er een rommel marktachtige 'snuffelhoek' ingericht en is er een kraampje waar loempia s en saté zijn te verkrijgen, alsmede een terrasje waar een drankje kan worden geserveerd. Een jeugdbandje zal voor enige muzikale omlijsting zorgen De bazaar is niet alleen bedoeld voor degenen die een binding met Jong Ambon hebben, maar is voor iedereen toegankelijk De organisatoren ver wachten vooral belangstelling van de bewoners van de Stromenwijk Pinkster dienst Veere VEERE - De kerken van Veere hou den zondagmorgen een gezamenlijke pinksterdienst in de Grote Kerk in Veere. Voorgangers zijn mevrouw ds A. W. E. Prokerhol" en kandidaat C. A B. Weijs. Aan deze dienst, die om 10.30 uur begint, werken verder mee de muziekvereniging 'Veere's Genoegen' en het kerkkoor 'Maranatha' uit Vrou wenpolder. starten. Eenentwintig kandidaten hadden zich opgegeven, maar op de dag dat de cursus begon waren er nog 17 over Na veel overleg met de staats secretaris kreeg de heer Adan toch toestemming om de opleiding te star ten. Onlangs ontving zowel hij als de directeur van de betrokken scholen gemeenschap de heer A A. Coone een brief van de staatssecretaris waarin stond dat er, om de opleiding te kunnen voortzetten een leerlingge middelde va 19.7 zou moeten zijn. Dat houd in dat er zich voor het eerste opleidingsjaar dat in augustus begint minimaal 27 leerlingen zouden moe ten aanmelden. Momenteel zijn dat er slechts 17. De leerlingen kregen donderdagmid dag te horen dat zij hun opleiding konden voortzetten in Middelburg. 's-Ochtends was er overleg geweest tussen de heer Coone, de directeur van 'De Wellinge' en een inspecteur van het middelbaar beroepsonder wijs. Het bleek niet mogelijk om de cursus, 'overgenomen' door De Wel linge als dépendance in Vüssingen voort te zetten. De meisjes zijn nu genoodzaakt naar Middelburg te gaan. waar dezelfde opleiding drie jaar duurt. Ze zullen daar een aantal lessen volgen samen met de examen kandidaten, maai" krijgen ook apart lessen omdat ze op een ander niveau zitten dan de derdejaarsleerlingen. Ook de stages zouden aangepast wor den. Voorwaarde om de tweejarige cursus af te maken op de Middelburgse school is dat er van de 12 meisjes zieh minstens 8 bereid moeten verklaren om naar 'De Wellinge' te gaan. Dit in verband met extra lessen. Zijn het er minder, dan zullen ze, willen ze hun diploma halen, of naar de tweejarige opleiding in Hulst moeten gaan, of zich moeten laten inschrijven als tweedejaars van de driejarige oplei ding in Middelburg. De meisjes kre gen dit allés gistermiddag te ver slaan in het gemeentehuis. Daar wa ren de heer Croon, wethouder Adan en een aantal docenten aanwezig. De meisjes waren hevig verontrust met enkele 'spanborden' naar het stad huis getrokken, omdat ze hadden vernomen dat daar een bijeenkomst tussen de heer Adan en de docenten van de cursus zou zijn. De leerlingen, maar ook een aantal docenten, waren flink teleurgesteld over hetgeen ze te horen kregen. Ze voelden zich met de rug tegen de muur staan. Tijdens de bijeenkomst werden de heer Adan verschillende verwijten gemaakt. Hij zou de oplei ding die hij was gestart ook maar af moeten maken, aldus de leerlingen en een docente. Enkele leerlingen waren teleurgesteld dat er al over hun lot was beslist zonder dag zij daarbij betrokken waren. Bovendien voorza gen ze problemen bij de 'overstap' naar 'De Wellinge'. Ook maakten ze zich zorgen over de reiskosten, waar voor ze zelf voor op moeten draaien. De heer Adan erkende de bezwaren maar zei niet anders te kunnen hande len. Hij zei dat hij achteraf gezien de opleiding maar beter niet had kunnen laten starten. De heer L. Jobse, vader van een van de leerlingen vindt dat de meisjes hun opleiding in Vüssingen moeten kun nen afmaken „De heer Adan heeft vorig jaar de knoop doorgehakt en hij moet nu met de opleiding doorgaan. De staatssecretaris kan van alles wil len. maar de gemeente voert toch een eigen beleid!" Volgens hem en een aantal andere ouders ontstaan er ook problemen bij het 'invoegen' van de meisjes in de opleiding van De Wel linge'. Een aantal ouders heeft inmiddels laten weten dat zij tegen de opheffing in beroep zullen gaan. Volgende week vindt een gesprek met de heer Adan plaats. De heer H. L. P. Lingier, een van de ouders: „Wij laten niet toe dat er 12 meisjes aan de dijk worden gezet. Daarom gaan we in ieder geval een bezwaarschrift indienen bij de ministers van onderwijs. De heer Adan heeft bij de start van de oplei ding gezegd dat deze door zou gaan. en dat de gemeente desnoods uit haar eigen zak aan zou betalen. Dan moet hij de opleiding nu niet stoppen." De heer Adan zei donderdagmiddag dat hij het betreurde dat er ruchtbaar heid aan de kwestie was gegeven. Hij had zowel de leerlingen als de ouders het probleem en de oplossing schrifte lijk willen meedelen MIDDELBURG Tijdens een avond van de Industriebond FNV. afdeling Zeeland, in Het Zuiderbaken in Middelburg heeft districtsbe- stuurder A. Norendaal een groot aantal leden gehuldigd. Ter gelegen heid van zijn zestigjarig lidmaatschap kreeg de heer E. de Vries uit Oostkapelle een insigne opgespeld en ontving hij een geldbedrag. Vijftig jaar lid was M. Huyt uit w Albrechtse uit MiddelumK. l. Domburg Ook hij kreeg een insig- Assenberg uit Middelburg. J Janse ne en een bedrag in geld. uit Middelburg. H. Blok. Middel burg, A. Haan, Middelburg. J van De volgende personen waren 25 Belzen. Arnemuiden, C W. Ma- jaar ljd en hebben een gouden chielsen, Arnemuiden. N. Pleitte, speld gekregen. C. Lynse uit Mid- Kleverskerke, Na de huldiging wer- delburg, J. Schilait uit Middelburg, clen er spelletjes gespeeld KOUDEKERKE De gemeenteraad van Valkenisse is donderdagavond teruggekomen op hel in januari geno men besluit slechts twee aannemers te benaderen voor een offerte voor de bouw van een verenigingsgebouw in Koudekerke. De raad besloot nu, met de stemmen van de VVD-fractie en wethouder K. Wouters iCDA) legen, vijf of zes aannemers te verzoeken in te schrijven voor de bouw. Aanlei ding tot deze ommezwaai was een voorstel van b en w om de uitnodi ging tot inschrijving tot één bedrijf te beperken. Het voorstel van b en w was ingege ven, zo bleek uit de toelichting die burgemeester S. Francke gaf. door hetr feit dat een beperkte inschrijving financieel kwalijke gevolgen kan heb ben voor de gemeente. „Bij een in schrijving door meer dan één aanne mer wordt het werk voor andere aan nemers automatisch 'besmet'. Blijkt dan later dat de prijs te hoog uitvalt, dan is het vrijwel onmogelijk nog een ander bedrijf uit te nodigen tot het doen van een prijsopgaaf B en w wilden de inschrijving tot een bedrijf beperken, omdat dan volgens de bur gemeester een zogenaamde afstands- verklanng mogelijk is. waardoor bij te hoge inschrijving de gemeente niet gebonden is en alsnog een of meerdere bedrijven om een offer te kan vragen. De CDA-fractie. met uitzondering van wetliouder Wouters, pleitte in eerste instantie voor handhaving van het besluit dat de raad in januari nam. Ook de WD bleek weinig te voelen voor een vergadering in de wijze van aanbesteden. We hebben in januari gezegd dat we de opdracht graag binnen de gemeente willen houden Ik ben bang dat we door op ons besluit terug te komen, dat alles weer losla ten," aldus WD-fractieleider J. W. de Regt. De PcdA PPR-fractie bleek zich in eerste instantie te kunnen vereni gen met het collegevoorstel omndat dan meer overeenkwam met de oor spronkelijk door die fractie voorge stelde wijze van aanbesteden De heer P. Holtring van deze fractie kwam later echter met een tegenvoorstel om vijf tot zes aannemers te benaderen Een manier die de PvdA-fractie ook in januari al had bepleit. Na een korte schorsing van de vergadering op ver zoek van de CDA-fractie werd dit voorstel aanvaard, met de stemmen van beide Wouters (CDA) tegen. De heer A., Lamperts (CDA> verklaarde hetr stemgedrag van zijn fractie als volgt: „Het voorstel van het college doet vermoeden dat de bouw nog lang op zich kan laten wachten Als de prijs te hoog is volgt een openbare aanbeste ding, maar dat betekent een enorm tijdverlies. Wij zien geen andere moge- üjheid dan het PvdA-voorstel te steu nen Deze manier biedt de meeste kans op een snelle realisering van de bouw Wijziging De gemeenteraad van Valkenisse ging verder akkoord met een wijzi ging van de statuten van de NV PZEM. waardoor de uitkering van ruim 50 miljoen gulden aan de aan deelhouders mogelijk wordt. Dit geld, het aandeel van Valkenisse daarin bedraagt ruim 220.000 gulden, zal na de totstandkoming van de 'Stichting voor Economische Ont wikkeling Zeeland' in de vorm van een lening aan die stichting beschik baar worden gesteld. De stichting moet dan met dat kapitaal de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde in Vüssingen steun verlenen. De overige agendapunten van de raadsvergadering werden vrijwel zon der enige discussie afgewerkt Eén van die agendapunten was de vast stelling van een nieuwe algemene politieverordening iAPVi. Deze werd na een artikelsgewijze behandeling unaniem akkoord bevonden, al vroe gen enkele raadsleden zich af hoe de verschillende verboden gechanteerd zullen worden „Ik hoor steeds dat de verordening soepel moet worden toe gepast." aldus de heer Holtring. „Je stuurt de politie op deze manier dan wel nun of meer het bos in." Hij werd bijgevallen door de heren A van Vlaanderen (CDA) en VVD-leider De Regt Burgemeester Francke bena drukte dat de verordening de moge lijkheid biedt om bij 'excessen op te treden' „De toepassing van de verordening is de taak van de politie. Ik hoop dat die dat wijs doet. Laten we de werking van de APV eerst maar afwachten. Er staan tenslotte veel dingen in die oo in de oude stonden en geen proble men opleverden." Pinksterdienst MIDDELBURG Zondagavond (eer ste pinksterdag) wordt in het. open luchttheater van het park Tooren- vüedt in Middelburg een feestelijke pinksterviering gehouden, evenals voorgaande jaren uitgaande van de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente in Middelburg. Voorgan gers zijn hervormd predikant ds L. A Nell en ds L. J G. IJkel van de gereformeerde kerk De samenzang wordt begeleid door de brassband ONDA onder leiding van de heer A. P Rotte en Janus Mondeel verzorgt de solozang. Bij ongunstig weer wordt de pinksterviering in de Ontmoetings- kerk aan de Oosterscheldestraat ge houden De dienst, begint om zeven uur PINKSTEREN CENTRAAL ALARMNUMMER 01100-14444 Artsen: Vlissingen: za. 0 00-24.00 uur: A. v. d. Griek. Badhuisstraat 46. tel. 12950. Zo 0.00-24 00 uur: A. J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Ma. 0.00-24 00 uur: J.LR. H. van Pelt, Julianalaan 7. tel. 12225 Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zon der afspraak). W N Osterman, De Kempenaerstraat 2. tel. 79791. voor eigen patiënten het gehele weekend bereikbaar Middelburg: vrij. 18.00-za 24.00 uur: S A. v. d- Haak. Rouaansekaai 47. lel 12637. Zon 0.00-24.00 uur: J. K. Domi- nicus. Dam 30. tel. 12830 Maandag 0.00-24.00 uur S A. v. d. Haak. Rouaansekaai 47. tel. 12637. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17 30-18 00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen, Perquin en Kodde, zie dienst onder Souburg. Nieuwland en Arne muiden. Souburg. Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-zon. 12.00 uur: N. Kapteyn, zo. 12.00-ma. 24.00 uur: H. Kapteyn- Snijders. Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 8.00-ma 23.00 uur: J. W. Oosterhoff. Markt 10. Veere, tel. 01181-271. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male Vrij 18.00-zon. 12.00 uur B. Vaandrager. Weststraat 7, Domburg, tel. 01188- 1271. Zondag 12.00-maan. 24.00 uur: P. K Noorlander. Middelburgsestraat 94. Koudekerke. tel. 01185-1231. Voor de praktijken van de artsen Bouwen- se en Stutterheim (ook voor Grijps kerke) Vrij. 1800-di. 08.00 uur: B. Bouwense. Valkenisseweg 14, Bigge- kerke. tel 01185-2190. Tandarts: Spreekuur za., zon. en maandag van 11.00-12 00 uur: zat. en zon. M Smalle- gange, Gerbrandystraat 176, Vlissin gen Tel. 01184-65326. Maandag F. Reijmerse, Rentmeesterlaan 245, Mid delburg, tel, 01180-27929 Dierenartsen: Dierenartsenmaatschap Middelburg, voor grote huisdieren, tel. 01180-33803 en L. J. J. Schofaerts, tel. 01184-14699 b.g.g. 01185-2069 voor kleine huisdie ren. Consult alleen na telefonische afspraak: visites aanvragen van 8-9 Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle'. Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle. tel. 01188-1443. Behandeling kleme huisdieren op afspraak. Apotheken: De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt vrijdag morgen daaropvolgend. Middelburg: L. v. d Boogert, Vrij landstraat 79. lel. 27471. Vlissingen: J M H van de Sande. Badhuisstraat 30-32. tel 12066. Wijkverpleegkundigen: Middelburg-Stad: zat. en zon. W. Steenbergen, Noordweg 353, Middel burg. tel 01180-37238 Maan. M. Maris, Breestraat 14. Middelburg, tel. 01180- 38361. b.g.g. 12228. Zuid en Arnemuiden: zat. en zon. R. Karman. Grootmede 96, Middelburg, tel 01180-23624, b g.g. 14366. Maan J de Vries, J. P. Boreelstraat 8, Middel burg, tel. 01180-34924, b.g.g. 14366. Aagtekerke, Domburg, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, St.- Laurens, Veere, Gapinge en Vrou wenpolder. G. v. d. Ende, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1226. West-Souburg, Papegaaienburg, Bos- senburgli, Westerzicht, Paauwenburg en Vlissingen (Stad): S. Juranek, tel. 64965. Oost-Souburg en Ritthem: K. J. Over- akker, tel. 67128 Koudekerke, Meliskerke, Biggeker- ke. Zoutelande en Westkapelle: vr. 19.00-ma. 8.00 uur: I. den Heyer, Park weg 9, Westkapelle. tel. 01187-1461. Verloskundige: Vrij. 18.00-di. 8.00 uur: Vlissingen: P. J van Ginkel. Pr. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Avondvierdaagse afgesloten VLISSINGEN De Vlissing» avondvierdaagse werd donder, dagavond zoals gebruikelijk be sloten met een parade op hei Stadhuisplein in Vlissingen. In een licht regenbuitje wachtten honderden familieleden en ken nissen de wandelaars op mei vele bossen bloemen. Vier Vlis- singse muziek- en showkorpscn begeleidden de deelnemers naar het Baskenhurgplein, waar de zogenaamde 'nummertjes' en medailles werden uitgereikt. Aan de 23e vierdaagse die werd georganiseerd door de Vlissingse wandelsportvereniging 'De Vro lijke Tippelaars' en de KNBVL0 deden in totaal 2590 deelnemers mee, van wie 475 individuele wandelaars. Vorig jaar waren er 2650 deelnemers De Vlissingse EHBO-afdeling had weinig werk gehad. Ze hadden ongeveer io deelnemers aan kleinigheidjes behandeld. Er waren in totaal drie wandelaars afgevallen. De deelnemers troffen tijdens de vier avonden geen goed weer want zowel maandag als woens dagavond werden ze overvallen door flinke stortbuien. Ondaks dit waren de organisatoren van de vierdaagse bijzonder tevre den over het verloop ervan. Ook de route die de 10- en de 15- kilometer wandelaars dinsdag voor het park van verpleeghuis 'Der Boede' in Koudekerke lie pen. was volgens de heer A. Jobsen, een van de organisato ren. een groot succes. By the way in koffiebar m MIDDELBURG - De muziekgroepB; the way uit Ede treedt vanavord m (vnjdagi op in de koffiebar van Youth jst for Christ in Middelburg. De uit vis man bestaande groep speelt rock-a funkmuziek. Het optreden begint oa half negen. Openluchtspel ZIERIKZEE - De openbare basis school 't Kofschip in Zierikzee voer. a vrijdag 27 mei een openluchtstuk op jl De theatergroep van de choolheeftóf legende van 'De zeemeermin van Wet terschouwen' herschreven en werkt. a I loc scherp onze prijzen zijn mcrki u vooral hi) i alreke- nenWani gaal u maar na u bciaali al behoorllik minder per liicr. Keken dus maai uil wat n volle lank n opleven In elk geval véél meer dan u ilenki x als A.J.G. NKDERSTIGT Pres. Rooseveltlaan 731,4383 NG Vlissingen. Tel. 01184-149 26. n et igcn. Tel. 01184-7 95 08. met LPG. M. Kloet Sloeweg n. 4383 XZ Vlissingen. Tel. 0084-7 95 08. Extra service met LPG.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18