Landverraad Jongeren vormen geen stroming PZC/ radio-tv en kunst televisie NDP gelooft niet in lokale etherreclame EXCELLENTIE radio DONDERDAG 19 MEI 1983 NEDERLAND-1 en Holly's olieleveringen. Hol ly belooft J.R een grote belo ning als hij er in slaagt de verliezen om te zetten in winst. 22.50 Journaal Aansluitend Coda Nocturne opus 27-2 van Frédéric Chopin door Luc Devos (piano). NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden 10.30 Open school. Fries. 13.00 Nieuws voor slechthorenden TROS 16.00 Tros Aktua Matinee 16 15 Sons and daughters. Serie 17.00 Weekend weersverwachting NCRV 18.55 Yakari. Tekenfilmserie. 19.05 Silas. Jeugdserie. (Slot). NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 King's Royal. Britse serie. (Slot). 21.20 Hier en nu. Actualiteiten 22.00 Maggie Forbes. „Een wan hoopsdaad" Serie 22.50 Verstoten maar niet vergeten. Documentaire. NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor slechthorenden BELGIE-NED-2 13.00 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 NOS Nieuws voor slechthorenden Nieuws voor slechthorenden Paspoort. Informatie voor Tur ken. Sesamstraat Jeugdjournaal Journaal AVRO Minibios. Kmderfilmprogram- 19.25 Zigeunerland bestaat niet. Do cumentairefilm. 20.15 Mark Telford, bankier. Britse serie. 21.00 Dit is Marjorie. Muzikaal por tret. NOS 21.30 Terug naar af (1). Serie over de Nederlandse economie. 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag. Actualitei tenrubriek. 23.00 Studio sport extra Na-competitie van de KNVB 23.25 Nieuws voor slechthorenden 14.00-16.00 Schooltelevisie 17.30 Schooltelevisie 18.00 Tik Tak. Kleuterprogramma. 18.05 Chips. „Speciale attractie" af levering uit de Amerikaanse serie rond de belevenissen van twee motoragenten van de California Highway Patrol. Met Tom Reilly en Erik Estra da. 18.50 Tijdrover. Bridge - stap voor. stap (14). 19.00 Florida. „Pretparken" in Flori da. Korte film. 19.10 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams Natio nale Omroepstichting. 19.40 Mededelingen en programma overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-Zaken 20.15 Cinemanie. Filmkwis over de populaire speelfilm op het grote en kleine scherm. Pre sentatie Michel Follet. 21.10 Panorama. Actualiteitenmaga zine. 22.00 Dallas. Amerikaanse serie. Afl. 108: „Cuba Libre". J.R ervaart al gauw dat de naam Ewing op Cuba niets betekent wanneer hij er onderhandelt over zijn 19.00 Vip. Jongerenmagazine, van daag Kind te gast in je gezin. 19.40 Mededelingen en programma- overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-Zaken 20.15 Wikken en wegen. Consumen tenmagazine. 20.55 Overstappen. TV-spel (NCRV- produktie) over droom en werkelijkheid, van de Ierse schrijver Norman Smythe, vertaald door Jaap van der- Merwe. Regie Bob Lowen- stein. Met Huib Broos, Henk Rigtens, Marielle Fiolet: Op een klein stationnetje moet Ed Martin een trein halen om op tijd op een belangrijke af spraak te zijn. De toneeltjes die zich-in het station afspelen zijn meer dan eigenaardig De toe standen worden zo bizar dat Martin aan zijn eigen geestes- vermogens gaat twijfelen, 22.00 -23.00 Schooltelevisie. Econo mie: Verzekeringen (2); Ne derlands: Met boeken door de tijd. 14 00 Schooltelevisie 14.30 Het leven van de Belgen ten tijde van de Romeinen. 15.00 Van de wijngaard naar het glas. 17.15 Mededelingen Onem 17.25 Plein jeu. Gevarieerd pro gramma met o.a. Lollipop. Fai- tes vos jeux en Micro-défi. 18 08 Ce soir. Regionaal magazine. 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir. Consumenten- magazine. 20.30 Du R'rfifi a Paname. Franse gangsterfilm (1966) van Denys de la Patellière met Jean Ga- bin, Mireille Dare, Nadja Tiller: Gangster Paul Berger probeert een flinke stuiver te verdienen met de goudsmokkel. Speciaal-agent Mike loopt hem voor de voeten en boven dien is de concurrentie tussen Franse- en Amerikaanse goud smokkelaars „moordend". 22 05 Le carrousel aux images et Ie monde du cinema. Film- nieuws van Selim Sasson. 22 55 Journaal 10.00 Journaal 10.23 Das Versprechen. TV-film (herh.). 12.00 Terugblik 12.10 ZDF-Magazin. Actualiteiten magazine. 1? 55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.15 Teletekst 16.10 Journaal 16.25 Sie-er-Es. Vrouwenmagazine. Vandaag: De rol van de vrouw in het Derde Rijk. 17.00 Lebendige Wildnis. Natuurdo- cumentaire. De Coloradori- vier. 17.50 Journaal WDR 18.00 Hier und Heute. Regionaal nieuws. 18.25 Gastspieldirektion Gold. Se rie. 19.00 Maggie Forbes. Britse serie. NDR 18.00 Die Nordschau 18.05 Die Sportschau 18 40Unsere Nachbarn 19.05 Zandmannetje 19 15 Berichte vom Tage 19.25 Landesprogramme. 20.00 Journaal Aansluitend verkeerstips. 20.18 Die Fernseh-Diskussion. Dis cussieprogramma. 21 00 Hochstleistungen. Amuse- menstprogramma rond het Guinness Book of Records. Presentatie: Chris Howland. 21 30 Die Krimistunde. Vier mis daadverhalen van Henry Sle- sar. Met Paul Albert Krumm en Horst Bollmann. 22.30 Journaal 23.00 Silicon-Valley. Reportage over Silicon-Valley in de Verenigde Staten. Enkele jaren geleden waren wijngaarden en fruitbo men gezichtsbepalend voor dit gebied ten zuiden van San Francisco. Nu is het een be langrijk centrum van de elek tronische industrie. 23.45 Nacht und Traume. TV-spel (z-w) met Helfrig Foron en Dirk Morgner. In een lege kamer, in de laatste gloed van de avond zon, zit een oude man aan een tafel. Op de achtergrond een lied van Schubert. De man mompelt enkele woorden mee, laat het hoofd in zijn handen zinken en begint te dromen... '3.55 Journaal 10.00 -13.15 Programma-overname Duitsland 1 16.00 Journaal 16.04 Wir Europaer. Documentaire serie over de geschiedenis van Europa. 16.35 Die Mumins. Tekenfilmserie. 17.00 Journaal 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, tips, sport en amusement. 17.50 Der Burgermeister. Duitse se rie met Gustl Bayrhammer en Katharina de Bruyn: „Brunn- berg is Mallorca niet". Burge meester Moosholzer krijgt be zoek van Kahler. Deze komt met een plan om van de ver vallen herberg een dancing te maken... Aansluitend: Journaal. 18.20 Patiënten gibt's. „Appendix". Eerste aflevering van een nieuwe tiendelige serie rond het dagelijkse leven in een ziekenhuis Met Dirk Dautzen- berg en Jurgen Schmidt. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal 19.30 Dalli Dalli. Spel-showpro- gramma o.l.v. Hans Rosenthal. 21 00 Journaal 21.20 Burger fragen Bundesprasi- dent Carstens. Een dialoog tussen katholieken en protes tanten in het jaar van Luther, rechtstreeks vanuit de Dom van Worms. 22.3T Der Preis. TV-spel (z-w) van Lutz Heering. Met Gunter Zis- ter en Christiane Carstens. Een toekomstbeeld? Schrijver Braun verzet zich tegen de technologie. Wanneer hij zich voor de alles controlerende huiscamera wil verbergen, wordt hij verhoord door enke le vriendelijke, uiterst correcte heren... 23.55 Journaal Hier en Nu Ned. 1, 21.20 uur Hier en Nu besteedt vanavond aan dacht aan de verenigingsraad van de NCRV en de medianota van minister Brinkman. Voorts is er een reportage over de vervuiling van de Maas. waarover vandaag een rap port uitkomt. Ook wordt ingegaan op de 'internationale Sacharov- week' met een gesprek met de Sow- jet-Russische dissident Kopolev. die in nauw contact staat met Sa- charov. Verstoten maar niet vergeten Ned. I, 22.50 uur Eerste aflevering uit een serie van drie documentaires die de NCRV maakte in samenwerking met de stichting Terres des Hommes over het werk van deze stichting ln de Derde Wereld. In deze eerste uitzen ding gaat het over de hulp die Terre des Hommes geeft aan door polio gehandicapte kinderen in Sierra Leone. Twee fysiotherapeuten van deze organisatie zijn op dit moment werkzaam in twee kleine ziekenhui zen in het binnenland. Zij revalide ren de operatiepatiëntjes in het ziekenhuis en trekken er ook in een soort rijdende kliniek op uit om kinderen met polio op te sporen en-of verder te begeleiden. Zigeunerland bestaat niet Ned. II. 19.25 uur Vanavond zendt de AVRO de twee de documentaire uit over herkomst en cultuur van zigeuners In deze door Ludi Boeken gemaakte film wordt een beeld geschetst van het leven en de strijd om het bestaan van zigeuners in Nederland. Frank rijk en Duitsland. Voorts aandacht voor de misstanden, de achterdocht en de vooroordelen van de autoch tone bevolking en vooral ook een beeld van de logische stap van eeuwenlange vervolging naar de uitroeiing van een half miljoen zi geuners door de nazi's. Terug naar af Ned. H, 21.30 uur. ..Ik had nooit gedacht dat ik een auto zou krijgen, dat was toch niets voor kle ne ambtenaren Dat zegt de 65-jarige oud-politieman Cees Vernooij uit Utrecht in de eerste aflevering van de driedelige tv-serie „Terug naar af' van de journalist Bob de Ronde. Had Vernooij zo vlak na de oorlog zelfs geen geld om schoenen te kopen voor zijn kinderen, nu zien we hem een portier van zijn wagen dichtslaan, de tijden veranderden. En over die ontwikkeling van de laatste 35 jaar wederopbouw, welvaart, recessie gaat „Terug naar af Om te voorkomen dat de program ma's een droge opsomming zouden worden van wat zich sinds 1948 op sociaal-economisch gebied in Ne derland heeft voltrokken, heeft De Ronde ze opgehangen aan drie ge neraties van drie families met ver schillende maatschappelijke ach tergronden. „Hele grijze gemiddelde mensen zonder politieke of religieuze voor keur zo omschrijft de programma maker zijn hoofdpersonen. „Fami lies Doorsnee, maar daardoor juist voor iedereen zo herkenbaar". Be halve de Utrechtse familie Vernooij worden de fabrikantenfamilie Van Grieken uit Den Haag en het Hoog ovens-werknemersgezin Mulder ten tonele gevoerd. De serie is De Ronde s eerste grote tv-werkstuk. De nu aan de School voor de Journalistiek in Utrecht lesgevende journalist werkte in de jaren '70 als sociaal-economisch verslaggever bij het NOS-Joumaal. In zijn vrije tijd maakte hij nadien enkele korte documentaires en nu dus „Terug naar af'. Rob Vernooij. zoon van de oud politieman, symboliseert wat er van de idealen uit de jaren '60 is overge bleven. Vanaf zijn terras achter zijn riante woning aan de Lekboulevard in Nieuwegein zegt hij: „Tien Jaar terug vond ik iemand die in zo'n huis als dit ging wonen een groot kapitalist, een verrader". Studio Sport Ned. II, 23.00 uur In een extra uitzending van „Studio Sport" wordt een samenvatting uit gezonden van de vandaag gespeel de wedstrijden FC VW FC Den Bosch en SC Cambuur MVV in de nacompetitie van de KNVB. Op Nederland-1 is vanavond om 22 00 uur weer een aflevering te zien van Maggie Forbes', met in de hoofdrol Jill Gascoine 'foto/. NCR V- VOORZITTER JANSEN: HILVERSl'.M (ANP/GPD) Het is een slechte zaak als jongeren alleen vanwege hun leeftijd als aparte stroming worden beschouwd. Leeftijd is een demografisch onderscheid, en een geestelijke of culturele stroming, er ligt geen gemeenschappelijk idee aan ten grondslag. Dit zei NCRV-voorzitter drs. Th. D Jansen woensdag in Hilversum tij dens de vergadering van de vereni gingsraad van zijn omroep. Minister AMSTERDAM (ANP) Het bestuur van de Nederlandse Dagbladpers (NDP), de organisatie van dagbla duitgevers, gelooft niet aan de prak tische mogelijkheden van lokale om- roepexperimenten die uit lokale re clame worden betaald, aldus de orga nisatie woensdag. Minister Brink man van wvc heeft dit plan in de laatste versie van zijn concept medianota opgenomen. Onderzoek heeft volgens de NDP aan getoond dat enigszins professionele lokale omroep aanzienlijk meer kost dan reclame kan opleveren, Daar naast zullen steeds grote subsidies van gemeentebesturen nodig zijn en kabelexploitanten zullen gedwongen zijn hogere tarieven in rekening te brengen voor deze uitbreiding van het media-aanbod. Bovendien zal in alle gevallen de dagbladpers het slachtoffer zijn van lokale reclame op lokale omroep, om dat daardoor hun advertentie inkomsten aanmerkelijk zullen ver minderen. Als de lokale omroep met lokale reclame er toch komt zullen de dagbladuitgevers moeten worden in geschakeld bij de exploitatie om com pensatie te kunnen vinden voor ver liezen van de betrokken dagbladen, aldus de NDP. Exploitatie van lokale reclame door de STER wijzen de dagbladuitgevers ook van de hand. omdat op deze wijze de STER als reclamemedium wordt versterkt ten koste van de dagbladen. Brinkman van WVC heeft volgens Jansen in zijn laatste ontwerp voor de media-nota de mogelijkheid geopperd om jongeren als aparte stroming te beschouwen, vooral om een omroep als Veronica wettelijk bestaansrecht te verschaffen. Het plan van Brink man om bij collectieve abonnee-tv de deur open te zetten voor de commer cie viel bij Jansen ook niet in goede aarde, 'een schrikbeeld', zo kwalifi ceerde de NCRV-voorzitter dit be leidsvoornemen. EO en NCRV „Het naast elkaar bestaan van twee protestants-christelijke omroepen in Nederland is een ongeloofwaardige zaak. De indruk van een scheuring, die een zelfstandig voortbestaan van NCRV en EO naast elkaar wekt, is iets waar de christenen van Neder land zich diep voor zouden moeten schamen", aldus Jansen. Het mogelijke verkrijgen van de B- status door de EO werd door Jansen een bedreiging genoemd. De NCRV pretendeert evenals de EO het protes tants-christelijke volksdeel te verte genwoordigen en zal die stroming ook in 1985 opvoeren,, wanneer alle om roepen volgens de wet moeten aanto nen een maatschappelijke, geestelijke of culturele stroming te vertegen woordigen. De EO heeft laten weten in 1985 bij de minister bestaansrecht naast de NCRV te zullen claimen. NCRV-voorzitter Jansen noemde dat woensdag een 'niet erg verkwikkelijke zaak'. Naast die immateriële bedreiging vormt de groei van de EO. evenals die van de VPRO. een materiële bedrei ging voor de NCRV. Wanneer de zend tijduitbreiding van deze omroepen, net als in het geval van Veronica, ten koste zal gaan van de andere omroe pen. ontkomt ook de NCRV niet aan inkrimping, en zullen ook daar mede werkers moeten afvloeien, aldus Jan sen. Vannacht weer onrustig gesla pen. Eigen stomme schuld, weer in de oude fout vervallen: over het lot van een Russische dissident gelezen, vlak voor het slapen gaan. Dat bevordert de nachtrust nooit. Zijn naam is dit keer Valeri Repin, die zich schuldig heeft verklaard aan landverraad. Hij wordt berecht volgens artikel 64, en kan de doodstraf krijgen. Op 1 maart heeft hij voor de Lenin- gradse televisie berouw getoond, en de buitenlanders genoemd die hem hadden geholpen „bij het ver zamelen van geheime informatie over militaire zaken en strafkam pen" en als „contactpersonen van buitenlandse geheime diensten" hebben gefungeerd Daarbij waren ook drie Nederlandse geheime agentes: Laura Starink, Helene Swildens en Hella Rottenberg, en de Nederlander Jan Smelt. Als he- teroflel ken ik de eerste drie wel, de laatste niet, voor zover ik weet. Dat maakt het allemaal alleen nog maar triester Maar laat ik eerst even de feiten geven. In 1974 richtte Alexander Solzjenitsyn het „Rus sisch Maatschappelijk Fonds voor Hulp aan Politieke Gevangenen en hun Gezinnen" op. Dat Fonds was broodnodig. De Sowjet-Unie is wel iswaar een arbeidersparadijs, maar wie om politieke redenen ontslagen wordt of gevangen wordt gezet kan niet op een prettige rege ling rekenen die hem bijvoorbeeld 70 procent van zijn laatst genoten salaris garandeert (ik noem maar wat), maar krijgt niets. Ook zijn gezin niet, als dat zonder kostwin ner achterblijft. Sinds de oprichting van het Fonds worden de „beheerders" in Mos kou. Leningrad en andere steden op allerlei manieren lastig geval len: arrestaties, gevangenisstraf fen, mishandelingen, huiszoekin gen, in beslagname van medicij nen, levensmiddelen, geld en kle ding. etcetera. Bovendien beweren de Sowjet-autoriteiten bij iedere gelegenheid dat het Fonds zijn geld van de CIA krijgt en ook in op dracht van de CIA handelt. Hier over heeft Solzjenitsyn, na Repins „bekentenis", het volgende ver klaard „De KGB weet zonder enige twijfel, ivant dat is in het Westen eenvou dig te achterhalen, dat het Fonds beschikt over de wereldrechten en de aanzienlijke opbrengsten van alle delen van „Goelag Archipel", en dat het Fonds onder officieel toezicht staat van de Zwitserse staat en geen enkele relatie onder houdt met de CIA of enige andere westerse organisatie. Maar terwijl de Sowjet-auloriteiten de hele be volking laten hongeren kunnen zij niet toestaan dat de armsten onder de burgers, de familieleden van de gevangenen, ivorden geholpen Daarom hebben zij door middel van de pers hun feitelijke politiek als volgt gevormuleerd: menslie vende activiteiten staat in de Sow- jet-Unie gelijk aan landverraad" De beheerder van het Fonds in Moskou, Sergej Chodorovitsj, legde op 7 maart in Moskou een uitvoe rige verklaring af waarin hij onde meer opmerkt: „Het Fonds is geen organisatie l< is geen organisatorische stmetuia of lidmaatschap. Het Fonds hei vrienden en vijanden, maar git-, werknemers. De liefdadigheid u geen voorwendsel maar de esseni* van het Fonds". Chodorovitsj, een dapper man maar dat zijn al die Russisch dissidenten die hun tegendraads houding in volledige openbaarhes plegen te manifesteren, schrijjl ooi nog: „De autoriteiten hebben iedereen die zich met hulp aan politiek gevangenen bezighield altijd al ons land vervolgd, maar sinds dt oprichting van het Maatschappe lijk Fonds hebben de repressies e« steeds wreder karakter gekregen Waar het om gaat is, dal liefdadigheid niet formeel verba TRIJFEL Nico Scheepmaker den wordt door de Sowjet- wetgeving, ook al zijn medeleven en liefdadigheid met andere moor den: menselijkheid) duidelijk n verenigbaar met de communisti sche ideologie en moraal. Daaron hebben de autoriteiten zoveel moei te gedaan om het Fonds te betiteln als een spionage-organisatie, die li opgericht door westerse geheim diensten". En hij besluit zijn stuk met: ,Jiet lijkt er veel op dat de KGB it enige geheime dienst in de werelds die belangstelling heeft voor hg Russisch Maatschappelijk Fondi voor Hulp aan Politieke Gevanoi nen en hun Gezinnen" Voorbeeldig Arina Ginzburg, die jarenlang n Moskou voor het Fonds gewert heeft en nu in Parijs woont sinds z met haar man, Alexander Gni burg, de Sowjet-Unie moest verlo ten, citeert uit een brief van er. voormalig politiek gevangene ',Als er nieuws is over Valeri Repin, loc: dan wat horen. Valeri heeft op voorbeeldige wijze het Fonds be heerd en mijn gezin is hem het dankbaar"), en vertelt dan: „Valeri is zich met. zoals d vaak gebeurt, mei dit moeilijke n gevaarlijke werk gaan bezighen den omdat het lot hem daarmeen aanraking had gebracht doordd familieleden of naaste vrienden p.- vangen waren gezet. Nee. hij wüit gewoon op een praktische mam li hulp verlenen aan mensen die s Ir nood waren en die hulp nodf I hadden. Hij was daarbij niet o, ij dringerig, maar 072fspannfl,ll nauwkeurig en serieus. Ik vx<! I' precies wat ik zeg, want ik hd 1/ enkele jaren met hem samem- werkt". Hoe het komt dat zo'n man o_ dingen gaat bekennen die Hiel waar zijn, en hoe al die Nederlan ders daarbij betrokken raakten, zal ik morgen proberen te ontraad selen. HORIZONTAAL: 1 jachthond: 5 bijb. figuur: 9 vrucht; 12 deel v. d. bijbel; 14 telwoord; 15 noot; 16 bestemming; 18 vliesje; 19 Europeaan: 20 via: 22 geestelijke; 23 nobel; 24 geestelijke; 25 modder; 27 drinkbeker; 29 alvorens; 30 plant; 32 hert; 33 voegwoord, 34 dun; 36 in; 37 zonnescherm; 39 kreu pel; 40 nakomeling. VERTICAAL: 2 godsdienst; 3 voorzet sel: 4 afsluitrmddel: 5 bijb. figuur; 6 daarna; 7 spil; 8 allccnzang; 10 stekel varken; 11 durende vijandschap: 13 goochelen; 15 lineaal; 17 innig; 19 schaakstuk; 21 veerkracht; 22 herstel plaats v. schepen: 25 Europeaan. 26 lekkernij; 28 maal: 30 tuingerei. 31 ziekte; 34 kerel; 35 staafje; 37 vader: 38 laatstleden. HET ONTWIKKELING P£0 0ECT KWAM0A6ILAND lö AF&EÖLOTEN Door Carsten Graaba HILVERSUM-1 Vrijdag 20 mei. Op e"lk heel uur: Nieuws (NOS). KRO: 7.02 Ontbijtshow; 8.06 Echo; 8 16 Muziek om op te schieten; 8.53 Pastoor A. C. Raadschelders; 9.03 Adres onbekend; 10.03 Muziek op be stelling; 11.03 Ratel; 11.53 Pastoor A. C. Raadschelders. HILVERSUM-2 Donderdag 19 mei. Op elk heel uur: Nieuws (NOS). 12.40 Middagpauzedienst; 13.06 Hier en Nu; 13 20 NCRV-globaal; 16.02 Goudenregen ensemble. 16.30 Klets majoor, 16.40 Van stad en land; 17.02 Rozegeur en prikkeldraad, 17.55 Me dedelingen: 18.06 Hier en Nu- magazine' 19.02 Muziek in vrije tijd; 20.03 Vierkant; 21.02 Op de vrije toer; 22.02 NCRV-donderdag sport; 22.55 Eerlijk gezegd. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. Tijdens deze nacht is iemand van het omroeppastoraat aanwezig. Tel. 035-18746 KRO: 00.02 Oogluik, 01.02 Niemandsland. 06.02- 07.00 Ontbijtshow. Donderdag 19 mei. Nieuws (NOS): 12.30, 13.00, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30. 17.30. 18.00, 20.00, 22.30, 23.55. 12 00 Radiojournaal; 12.03 Per saldo; 12.16 Overheidsvoorlichting; 12.26 Land- en tuinbouw (NOS); 12.36 Ra diojournaal. 12.50 Regio-naai; 13.10 De slag bij Nieuwspoort; 13.57 Per saldo. NOS-RVU. 14,00 Oorlogsvoor bereiding; 14.33 RVU. KRO: 15.03 God van mensen iRKK); 15.20 Kruis punt (RKKi; 15 32 De wereld op don derdag; 18.10 Grenzeloos. 18.20 Zend tijd politieke partijen. D'66. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels (RKK); 19.10 Agenda; 19.20 Wetenschap; 20.03 Radio vitrine; 20.30 Spektakel. TELEAC: 21.30 Te- leac. KRO: 22.40 Mensen gaan twee aan twee; 23.00 Het kastje van oma (32); 23.45 Ter overweging (RKK); 23.55-24.00 Nieuws. Vrijdag 20 mei. Nieuws (NOS): 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30. 5.45 KNMI. VPRO 7.10 Gymnastiek; 7.20 Radionieuwsdienst VPRO. NOS: 9.05 Gymnastiek; 9.15 Werkbank; 9.24 Waterstanden. VPRO: 9.33 Macht en onmacht van de journalistiek; 10.45 Overheidsvoorlichting. AVRO- VARA: 11.00 Nederlandse schoolra dio. NOS: 11.33 Homonos. spits. TROS. 19.02 Poster; 20.02 Fe Maat's soul show; 22.02 Sesjun;23l 24.00 De L.P. show. Vrijdag 20 mei. Op elk heel uur: Nieuws (NOS) EO: 7.02 Ronduit op 3; 8.03 Tijd# 9.03 De muzikale fruitmand, Muziek motief. NCRV: 10.30 Pope stop; 11.03 Popsjop. IS) :n;ir i, H' HILVERSUM-4 HILVERSUM-3 Donderdag 19 mei. Op elk heel uur: Nieuws (NOS). 12.03 50 pop of een envelop; 15.03 TROS Top 50. NOS: 18.04 De avond- Donderdag 19 mei. Nieuws (NOS): 13.00 uur. 12.25 Operette; 13.05 Voor mei* met twee linkeroren. EO: 14.30 01 bespeling; 15.00 Open huis; K Licht en uitzicht; 16.40-17.00 ThK gische verkenningen. NOS: 251 23 00 Donderdagavond muziekiM? zine. Vrijdag 20 mei. Nieuws (NOSi: 7.00, 8.00 uur VOO: 7.02 Ochtendstemming. J Veronica's meesterwerken; 10.30 ziek voor miljoenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 2