bonzo fflCOUJN hz— Schot in baanlozenproject van Schouwen en Sint-Philipsland WISSEL SCHOUWEN STUURGROEP WERKLOOSHEID GEÏNSTALLEERD Koninklijk zilver voor Goesenaar P. M. Dekker r, Oude landbouwgereedschappen in Haamsteedse Bewaerschole qV I daarom veel voordeel bij 16 PROVINCIALE ZEEUWSE''COURANT WOENSDAG 18 MEI 1J ZIERIKZEE Het activiteitenproject voor haanlozen op Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland begint zich af te tekenen. Dinsdagmiddag vond in het Zierikzeese stadhuis de formele installatie plaats van de regionale stuurgroep werkloosheid, die tot taak heeft de gemeenten te adviseren omtrent de problemen rond de werkloosheid en van de uitvoering van de samenwerkingsovereenkomst tussen Sint-Philipsland en de zes Schouwen-Duivclandse gemeen- ter Groen duidelijk maakte, dat be langstellenden zich vanaf nu daad werkelijk kunnen aanmelden. Maar daarnaast kan hierover worden ge praat met de stichting jeugd, en kan het mede gerekend worden tot de taken van de projectleider om de haanlozen uit de regio bij de stuur groep te betrekken. Groen meldde de kersverse stuur- ten. Staande de installatievergadering aanvaardde de Zierikzeese wethouder J. Groen daarvoor unaniem en als enige kandidaat gesteld het voor zittersschap van de regionale stuur groep. in de hoop dat het project vrucht zal mogen dragen, De gemeen ten hebben er een proeftijd van één jaar aan verbonden en willen na ver loop daarvan eerst nog eens bekijken of het zin heeft er mee door te gaan. „Ik hoop dan ook. dat het project van de grond komt, staande blijft en kan worden voortgezet", onderstreepte Groen. Naast de stuurgroep als adviesorgaan dient als 'dagelijks bestuur' van het baanlozen-project nog een begelei dingscommissie te worden gefor meerd uit de colleges van burgemees ters en wethouders van alle gemeen ten. ambtenaren en deskundigen. De gemeenten hebben intussen ook elk een vertegenwoordiger zitten in de stuurgroep, waarin voorts vertegen woordigd zijn de FNV, CNV. KNOV. uitvoerende instellingen in de regio (federatie maatschappelijke dienst verlening. stichting jeugd i. Een aan de naar bekend tot verdwijnen ge doemde stichting samenlevingsop bouw toekomende zetel zal worden ingenomen door het Leger des Heils. En als adviseurs van de stuurgroep treden op het bureau landelijk con tact van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur, het rijks consulentschap voor complementaire sociale voorzieningen, de provinciale stuurgroep werkloosheid Zeeland, het regionaal overleg leerlingenwezen Zeeland en de op korte termijn aan te stellen projectleider. meenten één. Want zij zijn de direct betrokkenen en krijgen de gelegen heid, eventueel vanuit de in uitvoe ring komende projecten, binnen de stuurgroep een eigen 'vertegenwoor digingsstructuur' op te zetten. Vanuit de vergadering werd er met nadruk aan gehecht de haanlozen van het begin af over de gang van zaken mee te laten praten, waarop voorzit- GOES De Goesenaar P. M. Dekker (54) heeft dinsdagmiddag uit handen van burgemeester mr W. Blanken van Goes een koninklijke onderschei- JUullCUtïl ding gekregen. Deze eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, kreeg hij wegens zijn veertigjarig dienstverband bij de drukkerij Oosterbaan en Lc Cointre uit Goes. nummer vermeld, maar Blanken stel de de man op dit punt gerust. Bemannen De bedoeling is de regionale stuur groep op korte termijn ook te beman nen met een zevental haanlozen, zo mogelijk uit alle deelnemende ge- Bazaar in Nieuwvliet NIEUWVLIET Zaterdag wordt in de 'schuur van Michielsen' in Nieuw vliet een bazaar gehouden. De bazaar gaat uit van de handwerkverenigtng. 'Nieuwvliet'. Tijdens de bazaar wor den zelfgemaakte handwerkstukken verkocht. Dat zijn onder meer pop pen, sokken, kleden en dergelijke. Verder zijn er tal van activiteiten, zoals het rad van avontuur, een grab belton, een verloting en wat dies meer zij. Bovendien is er de gelegenheid om koffie met een wafel te consumeren De bazaar begint om halftwee 's mid dags en duurt tot tien uur 's avonds. Clubkampioenschap BC Batho in Tholen THOLEN De badmintonclub 'Ba tho' uit Tholen speelde in sporthal Meulvliet in Tholen de jaarlijkse club kampioenschappen. Rob Peper en Carla Snepvangers zijn voor het twee de jaar in het bezit gekomen van de wisseltrofee in het enkelspel. De uit slagen zijn als volgt: Heren enkel 1 Rob Peper; 2 Edwin Merkus; dames enkel 1 Carla Snepvangers: 2 Janti- ne Stroop, gemengd dubbel. 1 Edwin Mer- kus-Monique van der Linde. 2 Ferry Lam- mers-Jantine Stroop. Dames dubbel 1 Yvonne Wollendorf-Carla Snepvangers. 2 Monique van der Linde-Lijnte Nagtegaal. Heren dubbel Edwin Markus-Fokko Drok. Rob Peper-Paul-Jan Overbeeke. Heren en kel verliezers 1 "Ijerk de Jonge. 2 Bas Rombouts Dames enkel verliezers: Ineke Peper. Lijn tje Nagtegaal Viswedstrijd bij Sint-Maartensdijk SINT MAARTENSDIJK - De hengel sportvereniging De Pieterman uit Tholen hield een viswedstrijd aan de Noord bij Sint-Maartensdijk Deze wedstrijd telde mee in de competitie. De uitslag 1 T. Stuijts. 2 J. Verkerke. 3 J Stuijts. 4 J v. As. 5 Leen Berrevoets. Dames: 1 R Havermans-Mosselman en bij de jeugd eindigde Susanne Stuijts op de eerste plaats. De hengelsportvereniging houdt zon dag 5 juni een bootwedstnjd voor haar leden. Deze tocht wordt gemaakt op 'De Salamander Reisvereniging voor 15de keer op pad THOLEN De reisvereniging 't Dob bertje uit Tholen ging voor het 15e jaar op reis per bus met 40 leden. In Made werd koffie gedronken, waarna men het automobielmuseum in Raamsdonksveer bezocht In Eethen gebruikte men een Brabantse koffie tafel, daarna wandelde men door Heusden, bekend om zijn historische panden. Er was een uitgebreid diner in Oisterwijk, waarna 's avonds in De Ster in Nieuwcuijk als afsluiting ge danst werd. Laatste bijeenkomst Vrouwentrefcentrum THOLEN Op 25 mei is in zaal Van Zanten in Tholen lussen 9.30 en 11.30 uur de laatste bijeenkomst van het Vrouwentrefcentrum van dit seizoen. Het ligt in de bedoeling dat op deze bijeenkomst de vrouwen uit de wijk Buitenzorg kennis maken met diege nen die reeds lid waren van het VTC. Er bleek namelijk na een enquête in de wijk Buitenzorg waar een wijk- vereniging is dat er toch wel vrou wen zijn die behoefte voelen aan 'koffie-ochtenden'. Voor het komende seizoen wil men plantenstekjes ruilen naai- en breipa- tronen, recepten Er komt éénmaal per maand een koffie-ochtend, en één maal per maand een spreker spreek ster, zowel té Tholen als St- Maartensdijk. De thema-avonden worden ook toegankelijk voor man nen De belangstelling voor de ceremonie was groot: de zaal van hotel restaurant Ockenburg kon niet alle belangstellenden bergen. Verscheide ne mensen hielden een toespraak. Blanken vertelde over de veranderin gen die het drukkersvak in de loop der jaren heeft ondergaan. Hij zei dat de nieuwe offset-technieken het oude handwerk vervangen hebben en dat die ontwikkelingen met altijd eenvou dig te verwerken waren geweest voor de vaklieden ..Dekker is altijd in staat geweest met het bedrijf mee te groeien en dat is zeker niet makkelijk in het drukkersbedrijfaldus de bur gemeester. Dekker was nog even on gerust of de hem toegekende onder scheiding wel geldig was. want op de voordracht stond een verkeerd huis- In april 1983 heeft Dekker zijn veer tigjarig dienstjubilcum gevierd. Op 5 april 1943 is hij in dienst getreden van de firma Oosterbaan en Le Coin tre. De Goesenaar werd aangesteld als leerling-boekdrukker. Een diplo ma halen zag Dekker als de volgende stap in zijn carrière. Dat lukte, en toen kon hij zich gediplomeerd druk ker noemen. Wegens reorganisatie in het bedrijf werd hij in 1974 overge plaatst naar de lithografische afde ling. Momenteel is Dekker werkzaam als offsetplatenmaker. Naast zijn werk bij de drukpersen is hij vanaf 1971 diaken bij de Nederlands hervormde kerk in Goes In dat kader organiseert en begeleidt hij jaarlijks de reizen voor de bejaarden. In zijn slottoespraak zei Dekker dat hij erg blij was met de onderscheiding. Terugkijkend op zijn dienstverband vertelde hij dat de collega's op het werk vroeger een hechtere band had den dan tegenwoordig „Nu hangt het meer als los zand aan elkaar", aldus de functionaris. groep nog, aat ae iunctionaris aan wie de leiding van het activiteitenproject zal worden toevertrouwd wellicht op vrij korte termijn kan worden aange steld. Aan de projectleider is reeds een werkruimte toegewezen in het nieuwe kantoor van de intergemeen telijke sociale dienst in Zierikzee. Een voorlopige werkruimte overigens, want de projectleider komt helemaal boven in het gebouw te zetelen en we zoeken nog naar een wat gemakkelij ker bereikbaar onder komen, maakte wethouder Groen duidelijk De gemeenteraden hebben voor het ten uitvoer brengen van het baanlo zenproject Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland een bedrag van ze ventig cent per inwoner beschikbaar gesteld. De onlangs volgens de voor zitter in zeer korte tijd door liet ministerie van sociale zaken goedge keurde begroting beloopt een bedrag van 151.000 gulden. In het kader van haar adviserende taak krijgt de stuurgroep werkloos heid tevens de mogelijkheid ideeèn uit te werken omtrent het op de problemen van de haanlozen gerichte beleid. Verder staat de stuurgroep een stimulerende werking voor ogen en kan ze eventuele knelpunten in de uitvoering van de activiteiten signale ren bij de betreffende instanties. Tot haar taken wordt voorts gerekend te adviseren ten behoeve van een opti male coördinatie bij de begeleiding van schoolverlaters. Hengelwedstrijd SINT-MAARTENSDIJK - De hengel sportvereniging 'De Oosterschelde- vissers' hield de vierde bekerwedstrijd aan de dijk 'De Noord'. In het club huis 'Smerdiek' in Sint-Maartensdijk werden de prijzen uitgereikt. Bij de senioren was de uitslag 1 H. Poot sr 815 punten. 2. B Bogers 650 punten. 3. L. Bos 635 punten. 4. W. Vermaas 595 punten. 5 B. van de Male 495 punten. Uitslag jeugd: 1. H. Kloet 490 punten. 2. H. Hartog 485 punten. 3 mevrouw L. Neele 400 punten. De eerstvolgende wedstrijd, de vijfde bekerontmoeting, is zaterdag 28 mei van 15.30 tot 18.30 Burgerlijke stand THOLEN Geboren: Suzan, dv C Luijk en F W Paulusse. Andries H zv A. de Vreugd en M. Kersbergen: Karei J A zv J Hage en A Polderman; Neeltje W. dv M J van Vossen en C. P. Tak; Adriaan C. zv P. C. Anthonisse en M. A Zuidweg. Robert Chr. zv J. Oude- sluijs en A A. Voshol. Comelis A. zv P. A Rijnberg en M A den Eengelsman; Adriana M J dv C. L. van Dis en F. H van den Bos. Liza P. zv A. K. Riedfik en J M Moerland: Catharina C. dv J. C. M. MertensenA L de Rijke: Jan C. zv A. Wesdorp en J P Moerland. Jan. zv F van der Scheer en T. J P. Jansen; Marinus M. zv A. L van Vossen en L W C. van Dijke. David F. A. zv D. W. M van der Zande en J. A. de Koning; Pieter L. zv J A. Rogge band en H M Klippel; Ewoud, zv G. Goedegebuure en M. Duine, Teunis J. J. zv A. Zwaai en C. H. van Vossen; Mtyanie M. H. dv A. J. J. Smout en S. Minheere; Maria A. dv O. J. Contant en M. J Kuijper; Gerard M. zv K. G. Ponse en L, J. den Eengelsman; Wen dy C. dv C. J. IJzerman en C. T. Wielaard; Nicolaas L. zv J. Tijssen en L. J. Rijstenbil; Carla, dv J. van dei- Vlies en W. H. Quist; Marc, zv J. Stolk en W. M. Klootwijk. Getrouwd: J. G. M. Reuvers. 28 jr. en M. P. Verhees, 26 jr.; J. E. van Es, 29 jr en J. L. Andriesse, 27 jr.; J. Ponse, 23 jr. en M J. Hage. 18 jr.; J. van Dijke, 22 jr. en G. de Ruiter, 19 jr.; T. Kouwen- hoven. 24 jr. en J. M Geluk, 24 jr.; R. G. Bouman, 20 jr. en D. I. Potappel, 18 jr.; D. C. Uijl, 24 jr. en J. C. Bevelander, 20 jr.; W. J. Suurland, 34 jr. en A. T. Weerheim. 33 jr.; A. M. Schoep. 25 jr. en M. E. P. Bosters. 20 jr. Bejaardenreisje vanuit Poortvliet POORTVLIET - Achtendertig oude ren uit Poortvliet maakten een reis naar Zuid-Holland en Noord-Brabant. Na een bezoek aan de bloemenveiling in Honselersdijk en een boodmaaltijd in Rijswijk werd het gezelschap ont vangen door kaasfabrikant Van Vliet in Sassenheim. Op de terugweg ge bruikte men een maaltijd in Woens- Koffieconcert van Excelsior Terhole TERHOLE De muziekvereniging 'Excelsior' uit Terhole houdt maan dag 23 mei itweede pinksterdag! een koffieconcert in het dorpshuis in Ter hole Behalve een aantal kalssieke werken brengt de fanfare ook verschil lende populaire werken ten gehore De fanfare staat onder leiding van de heer L de Geus Het koffieconcert begint om 11.00 uur Jongerenkoor Bergen op Zoom in Tholen THOLEN Zaterdag 21 mei zal het jongerenkoor Bridge of Melody' uit Bergen op Zoom onder leiding van J van Tilburg medewerking verlenen aan de avonddienst in de R.-K. kerk op de Markt te Tholen. De dienst begint om 19.00 uur Prestatieloop in S int-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - Zaterdag 11 juni houdt trimclub 'NAKS' uit Sint-Maartensdijk de jaarlijkse pres tatieloop. Er is startgelegenheid voor 1, 2. 4, 5 en 10 kilometer. De trimmers beginnen hun rondjes op het Haven plein om 14.00 uur en de prijsuitrei king is in 'Haestinge'. Collecte THOLEN De collecte voor het Asthma-fonds heeft in de kern Tholen een bedrag van 2175,25 opgebracht. FNV Kapelle hield thema-avonden KAPELLE De FNV Kapelle hield in hotel De Zwaan drie discussie avonden met als thema 'Zorgen om de verzorgingsstaat' Deze avonden wer den redelijk bezocht en zullen dan ook een vervolg krijgen in discussies over andere thema's. Industriepastor Jan Scheffers uit Middelburg was ge spreksleider. De FNV afdeling hoopt het volgend najaar een vervolg te kunnen geven op de discussie over de verzorgingsstaat, tevens wordt ge dacht over een thema als woonlasten. 'De TrekbaT bijeen GOES In de sociëteit de D te Goes wordt vanmiddag, wuënsj om twee uur een bijzondere leder; gadering gehouden van de biljj enigmg 'De Trekbar Op het pi ma staat de deelname aan de coï titie BBCB en de deelname aas persoonlijke kampioenschappen o een eventuele zomertoernooi siaa; het programma Discussiebijeenkomsten energie in Kapelle KAPELLE De stuurgroep q schappelijke discussie energies houdt 30 mei en 6 juni discussiebi« komsten in Kapelle. Belangstéï den krijgen in de Vroone te Kap gelegenheid hun inbreng te geven c1 de brede maatschappelijke discis over energie. Beide bijeenkomsten ginnen om 20.00 uur Wielerwedstrijden voor de jeugd in Kapelle KAPELLE De jeugdafdeling Theo Middelkamp uit Goes h zaterdag wielerwedstrijden voor. tot veertienjarigen op het pare» aan de Vroonlandseweg in Kapt Om 11.00 uur begint de jeugd vj acht jaar in diverse categorieën, deze wedstrijden wordt deelgenc door 180 jeugdigen en 40 gen. De wedstrijden duren tot 16.30 uur. Plattelandsvrouwen Schore bijeen SCHORE De afdeling Schore t de Nederlandse Bond van 1 landsvrouwen heeft onlangs een t eenkomst gehouden in het dorpj in Schore. De presidente richtte na opening de aandacht op de komei handwerk handwerktentoonstel m Goes. Verder werd gepraat overt reis naar Utrecht en een fietstod '"f waaraan een bezoek aan een hotste v is gekoppeld. De heer Vink zette e en ander uiteen over het leven t bijen en het maken van honing J" «S ar HAAMSTEDE In het cultureel centrum 'De Bewaer schole', Weststraat 18 te Haamstede, houdt de stichting Westersehouwen Cultureel tot en met 4 juni een tentoon stelling van oude landbouwgereedschappen. De tentoon stelling omvat onder meer 70 stuks gereedschappen, voor het overgrote deel particulier bezit van de verzamelaars M. K. Buth en W. P. de Vrieze. Verder is er een boter- en kaashoek ingericht met oude zuivelgereedschappen van A. van der Wekken, de Sehouw- se kaasboer. Als blikvangers staan buiten bij De Bewaer schole een oude Schouwse menwagen. een zaaimachine voor paardentractie en een uit 1919 daterende originele 'Lister' aandrijfmotor opgesteld. De tentoonstelling is alle dagen, behalve zondag, open van 14.00 tot 17.00 uur. komende zaterdag voor Pinksteren, van 10.00 tot 17.00 uur. De inrichting is ter hand genomen door heren Buth en De Vrieze, de teksten zijn opgesteld in Schouws dialect. Tot de bijzonderheden van de tentoonstelling rekent De Vrieze onder meer de meekrap-apparatuur, een 'dieveme- ter' uit de oude Schouwse bloembollencultuur, een zoge naamde 'paelingschaere', en een minstens honderd jaar oude smeedijzeren muilkorf voor een wilde hengst Andere pronkstukken zijn een 'zaaifiole', een windmolentje voor het schonen van bloemenzaad en een vier-paardszwing, vroeger op Schouwen vanwege de zware klei ter plekke alleen gebruikt in de Saspolder. Ook zijn er in De Bewaerschole diverse oude slacht-attributen te zien, waaronder een varkenssleep. Dierenarts Buth vertoont in een vitrine veterinaire instrumenten van weleer met als bijzonderheid een 150 jaar oude houten klysma-spuit voor paarden. Kerkdienst IWZ in Zierikzee ZIERIKZEE - De interkerkelijke werkgroep Zierikzee (IWZ) houdt zon dag 29 mei een dienst met het thema 'Blij zijn' in de gereformeerde kerk in Zierikzee Deze dienst begint om 17.00 uur. Ds De Rooy is voorganger Mede werking verlenen het jeugdkoor 'Sha re' onder leiding van Harm Dijkstra, het trio Lieneke Eisinga, Hulb Du- wendijke en Teo Riddersma en het koortje van de Beatnxschool. De in strumentale begeleiding is in handen van organist Van Donk. De collecte tijdens de dienst is bestemd voor Unicef. Wandeltocht in Brouwershaven BROUWERSHAVEN De algemene sportvereniging Brouwershaven houdt de jaarlijkse wandeltocht op zaterdag 28 mei. Vertrokken wordt om 14 00 uur vanaf het sportpark Panbiljart SINT-MAARTENSDIJK - De biljart vereniging 'De Handel' in Sint- Maartensdijk hield een competitie in de spelsoort 'panbiljart' Na de finale zag de uitslag er als volgt uit: 1 J. Knuist. 2 M van Houdt. 3 K van de Hoek, 4. J. Hoek. 5. A. Heyboer. GEMEENTE REIMERSWAAL BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken bekend, dat Bouwbedrijf C. Rijk b v Ridderhof 10 te Goes een aanvraag om vergun ning heeft ingediend voor het bouwen van twee woningen aan de Ericalaan te Yerseke Het bouwplan is niet in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan 'Yerseke. Zuid- West'. Aan de raad zal echter worden voorgesteld te verklaren, dat een wijziging van het bestem mingsplan wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met deze wijziging. Zij zijn voornemens realisatie van genoemde bouwplannen mogelijk te maken door ingevolge artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmingsplan met toepassing van artikel 50 lid 8 van de woningwet de gevraagde vergunning af te geven. Tegen het bouwplan kan iedereen binnen 14 dagen na deze publikatie schriftelijk bezwaren indienen bij ons college Gedurende deze periode liggen de op de aan vraag betrekking hebbende stukken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Oude Plein 1 te Kruinmgen ter inzage. Kruiningen, 18 mei 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, H. Boer. de secretaris. D. Boone iwmxbhuii Lange Vorststraat - Goes Toestemming KvK 15 5 - 4 6 I I mm TECHNISCHE DIENST 1 - Koelkasten - Stofzuigers GOES/KLOETINGE Lewestraat 43 - Klein huishoudelijk Tel. 01100-13720 donderdagavond koopavond - Antennes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28