Breskens veegt Alliance uit beker \jax met arbitrale tulp naar 'dubbel' van Vlissings team speelt vrijdag tegen Roda JC Afdelingselftal wint met 4-2 van Zierikzee ROB GRUBEN EIST HOOFDROL OP IN ROOSENDAAL: 3-1 Internos tegenstander nieuwe leider in Giro fan der Poel reageert positief op dopingtest UPLICHT NUMMER TEGEN NEC: 3-1 Drie winnaars in de lotto verwinning Jerooskerke SCHOUWSE PLOEG MIST KANSEN A-junioren spelen om de titel Contini Voor sportieve, actieve mensen. ROOSENDAAL De triomftocht van Breskens in de bekercompetitie lijkt zelfs door gereputeerde tegen standers niet te stuiten. De Zeeuwse zondagclub haalde gisteravond in Roosendaal zeer verrassend de halve finale door een 3-1 winst bij Alliance. Het was een van de beste wedstrijden die Breskens dit seizoen heeft ge speeld en in elk geval een overwin ning die het meest tol de verbeelding sprak. Breskens schitterde voor rust in de aanval met Bram van de Broec- ke, die al vroeg voor een 2-0 voor sprong zorgde. Rob Grubcn hield in het vervolg van de wedstrijd Allian ce op afstand. De Brabanders verlieten na afloop totaal ontgoocheld het veld, waar ze dit seizoen geen enkele wedstrijd had den verloren Vooraf was Alliance bijna zeker van een confrontatie njet Internos in de halve eindstrijd. Maar Breskens zorgde voor een onverwach te sensatie en vierde dat succes met de vele meegereisde supporters. „Ik vond het inderdaad de mooiste over winning van het jaar", zei Piet de Winde later. „Alliance stond bij ons bekend als een geweldige ploeg Ik wist van Han van der Hooft wel ongeveer hoe ze speel den. maar we hebben het vanavond zelf moeten doen. Het is bijna met te geloven dat we hier met 3-1 hebben gewonnen". Breskens overrompelde de tegenstan der met Bram van de Broecke als de feilloze afwerker. Hij had tegen de Brabanders twee kansen nodig om te scoren en had daarmee weer een belangrijk aandeel in het succes. Ron nie de Ruijsser bereidde na twaalf minuten spelen het eerste doelpunt voor. Jimmy Pieterz en Adrie Kodde brachten de gevreesde schutter in de 32e minuut voor de tweede keer m stelling. Rob Gruben Bij de rust leidde Breskens nog steeds met 2-0. omdat Rob Gruben in de laatste periode niet te passeren was. De doelman van het Zeeuws elftal, die volgens Breskens ook in de belangstelling van Vlissingen staal, groeide uit tot de absolute uitblin ker. Vooral in die fase vlak voor rust toonde Gruben zijn klasse, toen Leo Wezel en Frans van Etten bijna om beurten door de verdediging van Breskens drongen. Het offensief van Alliance was hevig, maar leverde dankzij Gruben geen tegengoals op. Het was alleen de vraag of Breskens zich in die slijtageslag overeind kon houden. ..Alliance is fysiek enorm sterk", vond Piet de Winde. ,,We kwa men in dat opzicht veel tekort en daarom werd de druk ook steeds heviger. Het middenveld moesten we volkomen uit handen geven". Maar Breskens compenseerde dat met een ijzersterke achterlinie. waar in Willy de Jaeger weer voortreffelijk op dreef was De voorstopper in het elftal van Piel de Winde schakelde Leo Wezel in de rechtstreekse duels moeiteloos uit. Hij was een toonbeeld van ijver en rust in de defensie die zo zwaar op de proef werd gesteld Piet de Winde zei voor de wedstrijd „We hebben geluk dat De Jaeger erbij is. Vanmorgen is zijn auto in mekaar gereden bij een ongeluk met een vrachtwagen. Het is een wonder dat De Jaeger daar heel is uitgekomen". üerde doelpunt Het zou nog meer dan een half uur duren voordat Breskens zich in de tweede helft veilig mocht wanen. De counters van Bram van de Broecke en Milco van der Hooft waren welis waar gevaarlijk, maar tot een derde VLISSINGEN Breskens. Internos. Longa en PSV 2 spelen in de komende dagen de halve finales in de bekercompetitie van het district Zuid I Morgen idonderdagi komt de eerste finalist uil het duel tussen Longa en PSV 2. Maandag ontmoeten Breskens en Internos elkaar. Die wedstrijd wordt in Breskens gespeeld en begint om 14.30 uur. doelpunt kwam hel aanvankelijk niet. Alliance trok af en toe zelfs met negen man in de aanval. Het ging in een ongecompliceerde stijl op zoek naar de aansluiting, die eigenlijk niet uit kon blijven. Tot twee keer toe bleek Rob Gruben in de eerste minu ten echter opnieuw in een grootse vorm. Hij stopte nog maar eens een doorbraak van Wezel en even later een kopbal van Piet Maas. Rob Gruben werd één keer gepas seerd in die fase. maar toen redde Robbie Faas op de lijn. Het was de laatste keer dat Breskens ternauwer nood aan de stormloop kon ontsnap pen. Daarna waren de beste kansen voor de Zeeuwen: Milco van der Hooft scoorde al na een half uur uit een vrije trap van Pieterz Scheidsrechter Nagtzaam keurde de treffer echter af om onduidelijke reden. In de laatste minuut maakte Van der Hooft wél aan alle onzekerheid een eind. De altijd op de loer liggende aanvaller rondde een pass van Kodde af met een fortuinlijke lob Breskens juichte nog uitbundig toen Alliance m de slotseconden de eer redde met een doelpunt van Van der Tas 1-3 PZC/sp°rt 19 Tuchtschool geëist tegen booigooïers DENSDAG 18 MEI 1983 ÏASTO (AFP/RTR) De lang ste etappe in de 66e Ronde van lialiè heeft één van de favorie- kn in de roze leiderstrui ge tocht, Silvano Contini nam de hiding in het algemeen klasse- tont over van zijn Italiaanse todgenoot Paolo Rosola. een hechf die in de lastige rit veel Itrrein verloor. De etappe, van l hrai naar Vasto over 269 kilo- °!ter, leverde een overwinning P voor de Spanjaard Eduardo flwzas, die een solo over ruim :htig kilometer met de ritzege «kroonde. De Italiaan Vittorio Ujeri werd tweede op 21 secon- toen wereldkampioen Giusep- :si Saronni bezette de derde Plaats. uitslag van de vufde etappe is: lEduardo Chozas (Spa) 269 km in 6 "715 min 25 sec. (tfjdvergoeding 30 gemiddelde snelheid 42,992 km uur); 2 Vittorio Algeri (Ita) op 21 '20 sec.); 3 Giuseppe Saronnie rji op 24 sec, (10 sec i; 4 Franco -ioccoli (Ita) (S sec 5 Stefan Mut- 0 g(Zwii; 6 Gianbattista Baronchelli 7 Emanuele Bomblni (Ita): 8 nld Mayer (oos); 9 Jean-Franc ois Wriguez (Frai. 10 Marino Lejarreta allen in dezelfde tijd als Saron- temeen klassement- ï'Ivano Contini (Ita) 21 uur 33 min j 'Mc, 2 Giuseppe Saronni Itaop 22 3Tommy Prim (Zwei op 27 sec.; wanbattlsta Baronchelli (Itai op 30 5 Mlro Pantzza (Ita) op 37 sec 6 Thurau (WD1) op 40 sec 7 tosandro Paganesl (Ita) z.t8 Fran co Moser (Ita) op 47 sec., 9 Fabvrl- JWerza (Ita) z t10 Giovanni Bat- ton dta) op 50 sec. AMSTERDAM (ANP) De offi cier van justitie bij de recht bank in Amsterdam, mr. B. Broers, heeft dinsdag gevange nisstraffen en tuchtschoolstraf geëist tegen vier jongens uit Den Haag. Deze hebben bekend op 9 januari twee bommen te hebben gegooid tijdens de voet balwedstrijd Ajax - FC Den Haag in Amsterdam. Hierbij raakten twee mensen zwaarge wond en enkele anderen, onder wie een politicman. lichtge wond. De vier FC Den Haag-supporters gaven het gooien van de bom men of het daaraan meewerken toe. maar zeiden er wel bij daar mee niet de bedoeling te hebben gehad anderen te doden of te verwonden De bommen moes ten volgens hen uitsluitend die nen als schrikmiddel. De 18-jarige Mario S en de 21- jarige Johnny van Z. hoorden respectievelijk een gevangenis straf van twaalf maanden (zes maanden voorwaardelijk) en vijf maanden (drie voorwaardelijk) eisen Tegen de twee andere, minderjarige verdachten Marvin M (16) en Rob H (17) eiste de officier respectievelijk zes maan den tuchtschool i twee maanden voorwaardelijk) en vijf maanden tuchtschool (twee maanden voorwaardelijki. Voor alle jon gens geldt daarbij een proeftijd van twee jaar. In die tijd zullen zij volgens de officier geen voet balwedstrijden meer mogen bij wonen. internationale lijst van verboden middelen van de UCI. Vorige week dinsdag werd de renner uit de ploeg van Fred de Bruyne al op de hoogte gebracht van de uitslag van het eer ste onderzoek in Keulen. De contra-expertise, die dinsdag op nieuw in Keulen, in aanwezigheid van Van der Poel. in het laboratorium van Adrie van der Poel. het eerste grote slachtoffer in het voorseizoen, rea geerde tamelijk nuchter op het voor val. Voor hem is het een raadsel hoe het verboden produkt in zijn lichaam is gekomen „Ik ga altijd met een gerust hart naar de dopingcontrole. Dat heb ik ook in Frankfurt gedaan. Natuurlijk keek ik ervan op toen ik JENDAAL (GPD) Adrie van poel is positief bevonden in de oie Prijs van Frankfurt, die hij op ltiwon. In de urine van de Hooger- denaar werd strychnine aange- ffen. Dit pepmiddel, dat bij lage ding de vermoeidheidsgrens ver- I en dat bij overmatig gebruik fs een schadelijke uitwerking kan iben op het lichaam, staal op de prof. Donicke werd verricht, leverde hetzelfde resultaat op. Adrie van der Poel krijgt, naast een voorwaardelijke schorsing van een maand, een boete van 1500 gulden en wordt uit de uitslag van de Grote Prijs van Frank furt verwijderd. Daardoor wordt de Belg Ludo Peeters alsnog winnaar van deze Westduitse semi-klassieker, Hio hii tn 1982 ook al won. vorige week voor het eerst met deze zaak werd geconfronteerd Zoiets grijpt je onmiddellijk aan. Maar ik vind het veel erger dat ik niet weet waar dat spul in heeft gezeten. Achteraf heeft er vermoedelijk een hele kleine hoeveelheid in mijn voed sel gezeten. Het gaat, om precies te zijn, om één milligram op één liter" JMEGEN (GPD) Ajax kon zich dinsdagavond in Nijme- in dubbel opzicht een gelukkige winnaar voelen van de SVB-beker. Enerzijds was er de vreugde over het feit dat Kir de vijfde maal door de Amsterdammers de 'dubbel' is j haald, het veroveren van de landstitel en de Cup in één izoen. Eerder was dat het geval in 1967, 1970, 1972 en 1979. iderzijds kan echter niet worden weggecijferd dat de beste derlandse ploeg op fortuinlijke wijze in het bezit is komen van de beker. óeeerste wedstrijd van de kwartfi- Voor zo'n 22.000 toeschouwers, die (in Ie legen Roda JC kreeg Ajax al de combinatie met de 7000 kijkers in arbitrale steun, omdat de Lim- Amsterdam) zowel Ajax als NEC aan een recette van ongeveer 60.000 gul- strafschap werd onthou- de Amsterdammers zelf een leadeau kregen. In de beslissende ioeting tegen PSV werd Ajax rolgens geholpen door de verdedi- Brandts, die de bal. op het mo il dat de Eindhovenaren in de Étnjd stonden, in de laatste se- devan de verlenging in eigen doel Ten slotte had Ajax in de finale lover gebrek aan medewerking te sen. de eerste sessie met 3-1 te hebben J Minen, kwamen de Amsterdam- II, a in het Goffert-stadion tot twee- il toe goed weg. Eerst werd NEC Knalty onthouden, toen Lerby in strafschopgebied Van Zinnen om- j 2de, een begroeting die door 0 ddsrechter Keizer ten onrechte W (jn sportief gebaar werd opgevat, ana mocht Ajax in de eerste mi- van de tweede helft de leiding si via de in buitenspelpositie sde Vanenburg. iroetbalde vervolgens even op aHet liep snel tot 2-0 uit, maar gie er ondanks alle hulpverlening feset in om de wedstrijd volledig £jj fe*n hand te zetten. De winst &g fciperkt tot 3-1, hetgeen bepaald SS bjj overtuigend is als de manier - £-p Ajax in de competitie met 'afrekende: 5-0 in Amsterdam en I ti Nijmegen Ajax de beker zou overnemen i.AZ'67 stond enkele weken gele- ul vast. Wat dat betreft had dit mooi even weinig te bieden als de ieR; ipetitie, waaraan de Amsterdam- 'l iv in augustus van het vorig jaar tile als kampioen van 1983 begon- Het ontbreken van het element inning heeft er ongetwijfeld toe [tdragen dat Ajax en NEC er in de ^'fültt zo weinig van maakten. Hersenbloeding John Rolink NIJMEGEN (GPD) John Rolink, de clubarts van Ajax heeft dinsdag avond tijdens de bekerfinale in Nij megen een hersenbloeding gekregen. Rolink werd snel naar hel Radboud- ziekenhuis in Nijmegen overgebracht en zou "s nachts nog worden geope reerd. Frank Rijkaard blijft bij Ajax. De voorstopper van de Amsterdamse club is het dinsdagavond, na de be kerfinale tegen NEC, eens geworden over een nieuwe 4-jarige verbintenis. den hielpen, kwamen de landskam pioenen vooral in de eerste helft niet uit de verf. Het bracht het zoveel hoger aangesla gen Ajax zelfs enkele malen in pro blemen. Niet alleen toen Lerby zich genoodzaakt zag om Van Zinnen op onoirbare wijze af te stoppen, maar ook toen Grim en Muldcrij op korte afstand van het doel van Schrijvers de kans kregen om de bal in te koppen. Zij lieten dat echter na en boden Ajax daardoor een herkansing die werd aangegrepen om alsnog het klasseverschil in de score tot uit drukking te brengen. Overtuigend gebeurde dat evenwel niet. Na de omstreden goal van Van enburg (na voorbereidend werk van CruijlT, Silooy en Lerby) vlamde Ajax even en leek het. nadat opnieuw Van enburg (na een pass van Cruijff) al snel voor 2-0 had gezorgd, dat de Amsterdammers toch nog over NEC zouden heen lopen. Die walk-over bleef echfer achterwege Door het benutten van een strafschop, toege kend nadat Boeve Janssen had neer gelegd, bracht Grim de spanning zelfs nog even terug. Uitgerekend Johan Cruijff stond een spectaculaire ont knoping echter in de weg. De meest bewierookte en meest ver guisde Ajacied gaf zijn afschcidsduel toch nog wat diepgang, door uit een vrije trap met een subliem schot voor 3-1 te tekenen. LIMBURGSE SELECTIE BIJNA COMPLEET VLISSINGEN Vrijdagavond speelt een Vlissings elftal in Vlissingen tegen eredivisionist Roda JC uit Kerkrade. De ontmoeting is het gevolg van de contacten, die er zijn geweest tussen Vlissingen-voorzitter Piet Koster en Roda JC. De Limburgse selectie komt met nagenoeg de complete eerste selectie naar Vlissingen. Alleen Raeven, Van Geel en Hofman ontbreken, omdat dat drietal inmiddels op vakantie is. Alle overige eerste elftalspelers zijn wel van de partij, zo weet Rodamanager Hans Coerver te melden. De wedstrijd in Vlissingen begint om 19.00 uur. Afgelopen weekeinde werd overigens moest De Visser het vertrek van veel bekend dat de Zeeuwse trainer van routiniers (onder andere Theo de Jong Roda JC. Piet de Visser volgend sei- en Dick Nanninga) zien op te vangen zoen trainer is bij AZ'67. De Zeeuwse met veelal jeugdige spelers. Dat lukte oefenmeester sluit daarmee een moei- wonderwel en dit seizoen miste Roda lijk periode bij de Limburgse club af. JC op een haar na het recht op Tijdens zijn verblijf in Kerkrade deelname aan het Uefa-cuptoernooi De Vlissingse selectie bestaat uit de volgende spelers: Hubert Vermeule. DEN HAAG (ANP) In lotto 19 v Hans Bree en Embrecht van de Heu vel (allen GPCi. Johnny Pinas (Liber- tyi. Jan Zijl (Ritthemi, Aart Groenen dijk en Wilco Lieverse i Walcheren). Hans de Roover. Ronald Aamoutse. Ron van Dam. Johnny Livramento en Johan Cruijff met de beker, een van zijn vele successen met Ajax het afgelopen weekeinde moeten drie Huib Meerman (Vlissingen) en Peter deelnemers de eerste prijs delen. Ie- Steenbakkers. Arnold Koolwijk en der ontvangt een bruto bedrag van Ron Leroy (Zeeland Sport). De ploeg 182.206 gulden. In toto 19 voorspel- wordt, bij afwezigheid van Piet Lin den acht deelnemers de uitslagen van denberg, gecoacht door Jan Kapelle, de twaalf wedstrijden goed. Dat le- terwijl Ad Morren als verzorger op- verde een bruto bedrag per winnaar treedt. Scheidsrechter is Jan van Hui- op van 4825 gulden. zen en grensrechters zijn Paul Cense De uitslagen van dc prijsvragen zijn Lotto Sol Na alloop krijgien de 19 eerste prijs drie winnaars, die ieder een spelers van beidé ploegen een brood- bruto bedrag van 182 206.20 ontvangen maaltij aangeboden in het clubhuls Tweede pnjs drie winnaars, die leder een van Vlissingen De pupillen van GPC bruto bedrag van 50.000.00 ontvangen, en Ritthem spelen een voorwedstrijd- Derde prijs: 192 winnaars, die leder een I11Q Ml nnt vanppn Vlpr- Gelijkspel WHS-Smerdiek OUD-VOSSEMEER - Dinsdagavond prijs geen winnaar Tweede prijs één is °f ^park 'De Vossenberg' de naar. die een bruto bedraa ontvangt wedstrijd gepeeld om de Een- dracht-cup tussen WHS en Smerdiek. Het duel eindigde in een 1-1- gelijkspel. bruto bedrag van 1119.50 ontvangen Vier de prijs 6772 winnaars, ultkenng 31.70 Vijfde prijs 89.395 winnaars, uitkering ƒ5,00 Toto 19: eerste prijs acht winnaars, die ieder een bruto bedrag van ƒ4825.00 ontvangen. Tweede prijs uitkering 139.10 Derde prijs 1942 1 rs, uitkering 33,10. Toto-gelijk 19 i bruto bedrag ontvangt van 1851,70 Derde prijs twaalf uitkering 401.20 Vierde prijs: naars, uitkering 11,20. iSSINGEN In de strijd om het khers kampioenschap heeft Se- skerke gisteravond in Vlissingen f', H-l gewonnen van Zeeland Sport. 7 C speelde met 2-2 gelijk tegen ha 5, waardoor de Vlissingse ploeg strafschoppen tegen Meeuwen uit Hl maken, wie er een plaats in de ;C1 Ijende ronde krijgt. ZIERIKZEE Het Zeeuwse afdelingselftal heeft gisteravond in Zierikzee met 4-2 gewonnen van de plaatselijke zondag derdeklasser. In dit redelijk goede oefenduel was Zierikzee voor rust bijna voortdurend in de aanval, maar de ploeg slaagde er niet in om ruim afstand te nemen. Ook in de tweede helft sprong de ploeg slordig met de kansen om en dal gaf hel afdeliiigsleain de gelegenheid de zege naar zich toe te trekken. De overwinning van de Zeeuwse afde- lingsploegis toch opvallend. Zierikzee speelde namelijk een prima eerste helft met Kees Verkaart als uitblinker op het middenveld. Aan Zeeuwse zij de viel vooral Chris Bal (Heinkens- zandi op. die als rechterspits voor goede acties zorgde. Een van die acties leidde al in de vijfde minuut tot het openingsdoelpunt. Een voorzet van Bal werd door de razendsnelle Eric de Keijzer (Kruiningen) inge kopt: 0-1. Na ruim een half uur kwam Zierikzee gelijk. Kees Pladdet (Philip pine) had moeite met een schot van Theo Wittenberg en Jan Leen Boot onderschepte de bal 1-1. Vijf minuten later kopte Kees Verkaart Zierikzee verdiend op voorsprong, maar Chris Bal zorgde een minuut later met het nodige geluk al weer voor de gelijkma ker: 2-2. Een goede eerste helft werd gevolgd door een beduidend mindere tweede helft Aan Zierikzee-zijde werd veel vuldig gewisseld en ook het afdelings team had moeite om de wedstrijd weer echt interessant te maken In de twintigste minuut na rust profiteerde Wim Goedegebuure ('s-Heer Arends- kerke) van een goede actie van Chris Bal: 3-2. Kees Verkaart miste vervol gens twee uitstekende scoringskan sen en even later kon Erik de Keijzer zijn snelheid aanwenden voor 4-2, toen Zierikzee-doelman Carlos de Mendonza een terugspeelbal van Wim var. der Maas niet kon verwerken. VLISSINGEN Dankzij een 4-1-zege op Kloetinge Al speelt RCS Al een beslissingswedstrijd om de titel in de Zeeuwse A-juniorenhoofdklas. Te genstander is Zierikzee Al. De ont moeting wordt morgen (donderdag) in Wissenkerke gespeeld en begint om 19.00 uur. Sören Lerby haalt uit. Jesper Olsen kijkt toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21