Realistische oefening voor ongeluk met giftige gassen DE MUYNCK OPTIEK Eön dag zonder krant is een ekster zonder oog. MODEVARIATIES WISSEL BEVELANDER 'Nieuwe busverbinding heeft geen enkel nuf Gemeente Wissenkerke mag woninge aanschaffen bij openbare verkoop Je hebt nog nooit zo'n leuke zonnebril gehad* Gemeente Brouwershaven Adverteren doet verkopen DINSDAG 17 MEI 1983 HULPVERLENERS IN ACTIE BIJ STATION KRUININGEN/YERSEKE KRUININGEN Je zal als argeloze zendamateur maandagavond ingeschakeld hebben op de frequentie van de brandweer en politie in Reimcrswaal. Je zou de schrik van je leven krijgen, en ijlihgs een veilig heenkomen zoeken. In dat radioverkeer tussen brandweer en politie werd maandagavond namelijk gesproken van gewonden, brandgevaar en giftige gaswolken. Dat, aangevuld met een heuse onweersbui, zorgde voor een onheilspellend beeld. Wat zich echter in de nabijheid van het station Kruiningen Yerseke maandagavond afspeelde was een oefening van de brandweerkorpsen uit Kruiningen en Yerseke, de EHBO te Yerseke, de Rode Kruis-afdeling Reimerswaal en de ambulancedienst de Bevelanden, de politie te Kruiningen en de Bescherming Bevolking De opdracht van de deelnemers aan De inzittenden van deze auto's zaten waardoor er gevaar voor brand ont- die oefening luidde het bestrijden van bekneld en waren gewond. Verder liep stond Om alles zo echt mogelijk te de gevolgen van een ongeluk. Bij dat er benzine uit de verwrongen ongeluk was een tankauto op de doen lijken moesten de hulpverleners goed rekening houden met de giftige gaswolk. Na afloop van de oefening toonde het hoofd van de bescherming uugeiuK. was een lanitauio op ue yv ~j - spoorwegovergang in botsing geko- UUÜet'eil Op I'CIS men met een treinstel, vlakbij de HEINKENSZAND - Onder auspiciën ingang van de aardappelgroothandel van de ouderensoos en ouderenbond bevolking. A-kring Zeeland a. J. R, de Meyer te Kruiningen. Door de aanrij- in Heinkenszand wordt dinsdag 31 Boer. die als waarnemer aanwezig ding was een afsluiter van de tankwa- mei een reisje voor ouderen naar was, zich niet ontevreden over het gen gewrongen, waarbij giftig gas vrij- Nijmegen en omgeving georganiseerd, verloop. „Dit soort oefeningen is pas kwam. Verder raakte de chauffeur van In de omgeving van Nijmegen wordt geslaagd als er fouten worden ge- de tankwagen gewond, evenals de een toeristische tocht gemaakt. Na maakt." sprak hij. Hij wees er op dat bijrijder. Als gevolg van die aanrijding gebruik van een koffietafel wordt een er enkele puntjes waren die wellicht was kennelijk een chauffeur van een cactuskwekerij bezocht, gevolgd door voor verbetering vatbaar zijn. op het terrein rijdende personenauto een theepauze. De terugreis gaat via De communicatie tussen EHBO en afgeleid van zijn rijrichting en tegen Dongen, waar wordt gedineerd. een tegemoetkomende auto gebotst Rode Kruis was volgens hem voor Familietoernooi in Hoedekenskerke HOEDENKENSKERKE - In Hoede kenskerke werd, onder slechte weers omstandigheden, het jaarlijkse 'La Grand-toernooi' afgewerkt op het sportpark De Kouter. Het toernooi werd muzikaal opgeluisterd door mu ziekvereniging 'Con Amore'. Er werd gespeeld in twee poules. Winnaar werd de familie Uitterhoeve, die met 1-0 won van de op de tweede plaats geëindigde familie La Grand. Op de derde plaats eindigde de familie Vel- kers. De vierde plaats was voor de familie Den Dekker, de vijfde voor de familie Vos en de 'poedelplaats' voor de familie De Punder. De wedstrijdbal ging naar Joop Dieters uit Baarland. Het evenement werd gehouden ten bate van 'Sport Steunt Zonneveld' Een verloting voor dit doel bracht 750,- op. Schaakclub in Kamperland hield simultaanwedstrijd met H. Bouwmeester KAMPERLAND - In het Jkh. mr. De Casembroothuis in Kamperland werd zaterdagmiddag een schaaksi- multaanwedstrijd gehouden ter ere van de jubilerende schaakclub Kam perland. De schaakclub bestond twintig jaar, wat gememoreerd werd door penningmeester W.F. Burger die ook alle spelers, in het bijzonder burgemeester P. Wisse van Wissen kerke en simultaanspeler H. Bouw meester uit Amsterdam, welkom heette. Nadat burgemeester Wisse de eerste zet had verricht, begon Bouwmeester aan het schaakfestijn tegen 31 bor den. Na drie uur spelen had Bouw meester 28 overwinningen geboekt, had twee remises moeten toestaan en één partij verloren. Een Duitse gast, die in Vlissingen vertoefde in het kader van een schaakuitwisseling met Neunkirchen, wist zijn partij in winst om te zetten. Bouwmeester scoorde in totaal 93,5 procent. Na afioop bedankte de heer Burger Bouwmeester en alle andere spelers voor het prettige verloop van dit jubileumevenement en bood me vrouw Bouwmeester een boeket bloe men aan. Afscheid presidente van vrouwengroep KAMPERLAND - De hervormde vrouwengroep 'Niet in eigen kracht' in Kamperland nam afscheid van haar presidente, mevrouw L. Heyboer-de Jonge. Tijdens een feestelijke bijeen komst in de consistorie van de her vormde kerk kreeg ze verschillende boeken als afscheidsgeschenk Me vrouw Heyboer wordt opgevolgd door mevrouw E. Smeets-Vortmersen. Volleybaltoernooi kerken Heinkenszand HEINKENSZAND - Leden van de hervormde en gereformeerde kerken in Heinkenszand organiseren, gezien het succes van vorig jaar, ook dit jaar een volleybaltoernooi. Dat wordt za terdag 28 mei gehouden in De Stenge. Iedereen vanaf 14 jaar kan meedoen. Teams, bestaande uit minimaal zes spelers, kunnen worden aangemeld vanuit de in de kerken werkzame groepen leden. Het toernooi begint om 12.45 uur. Gemeente-avond NH-kerk Heinkenszand HEINKENSZAND - De Nederlands- hervormde kerk in 'Heinkenszand houdt woensdag 25 mei een ge meente-avond in het dienstgebouw van de kerk. Onderwerp van gesprek op deze avond (aanvang 19.30 uur) is 'het orgel'. De kerkvoogdij zal infor matie geven over de voorbereidingen voor de aanschaf van een nieuw ker korgel. Voorts is er ruimschoots gele genheid om vragen te stellen en op merkingen te maken. Gezamenlijke dienst in Heinkenszand HEINKENSZAND - De Nederlands- hervormde en de gereformeerde ge meente in Heinkenszand houden zon dag 22 mei een gezamenlijke feest dienst in het teken van Pinksteren, die om 10.00 uur 's morgens begint. Voorganger is de hervormd predikant ds Radstake. Tijdens deze dienst zul len acht leden van beide kerken open bare belijdenis afleggen. BEZWAAR BUSGEBRUIKERS LEWEDORP LEWEDORP De nieuwe busverbin ding van de vervoersbedrijven Zuid- West Nederland en de Automaat schappij Zeeland van Goes naar Lc- wedorp voorziet niet in een behoefte. Bovendien maakt de bus, wanneer de zogenaamde dwarsverbinding vanaf 29 mei een feit wordt, een enorme omweg. Dat beweert Ton Huijssoon uit Lewedorp. De Borselse inwoner is regelmatig gebruiker van lijn 39, die de nieuwe route moet gaan volgen. Huijssoon zet bij de plannen van de vervoersbedrij ven grote vraagtekens. Onlangs dien de hij bij de rijkshoofdinspecteur van het verkeer in het district Zuid-West een bezwaarschrift in. Huijssoon twijfelt of de nieuwe lijn verbinding passagiers zal aantrekken. „Ik heb niet de indruk dat bij de inwoners van Lewedorp of 's- Heerenhoek grote belangstelling be staat voor een rechtstreekse verbin ding met Nisse of 's-Gravenpolder. En andersom ook niet", aldus de Borselse inwoner. Lijn 39 gaat vanaf' 29 mei Nisse en 's-Gravenpolder aandoen. Dit heeft tot gevolg'dat de route Goes-Lewedorp meer kilometers-en tijd in beslag neemt. „Ik vraag me af of met de dwarsverbinding enig nut wordt gediend", betoogt Huijssoon. Het bezwaarschrift meldt dat het streekvervoer op de Bevelanden ge richt is op goede en snelle verbindin gen. De dwarsverbinding gaat lijn recht tegen dit streven in. aldus het schrijven. Huijssoon erkent dat Nisse spaarzaam is bedeeld met openbaar vervoer. Hij vindt evenwel dat het dorp met de nieuwe regeling weinig tot niet gediend is De twee bussen, die Nisse gaan bezoeken, vertrekken vrijwel gelijktijdig uit Goes en komen slechts enkele minuten na elkaar in het dorp aan, schrijft Huijssoon. Bo vendien maakt hij bezwaar tegen het feit dat de laatste bus naar Goes al om even na halfvijf uit het dorp vertrekt. Het dorp 's-Gravenpolder heeft vol gens de Lewedorpenaar al een goede verbinding met de ganzestad. Aan het eind van zijn schriftelijk betoog stelt Huijssoon voor een on derzoek naar het nut van de nieuwe regeling uit te voeren. „Als nu blijkt dat maar twee of drie mensen per dag van de dwarsverbin ding gebruik maken, kan men er beter mee stoppen en terugkeren naar de oude situatie", vindt Huijs soon, „die evenmin een toppunt van serviceverlening te verbetering vatbaar Aan het eind van de oefening werd volgens het hoofd van de BB geconstateerd dat de men sen van het Rode Kruis eigenlijk nog bezig waren terwijl anderen, bijvoor beeld de brandweer, al klaar waren Dat komt volgens hem door het feit dat het Rode Kruis via het 'sneeuw balsysteem' vrij laat gealarmeerd werd. Beter, is het daarom, aldus dc Boer. om een kernploeg van het Rode Kruis uit te rusten met 'piepers' zodat die in ieder geval snel ter plaatse kunnen zijn. terwijl ondertussen de andere gealarmeerd worden. Hij noemde die suggestie een spontane gedachte die waarschijnlijk niet 'één twee-drie' geregeld zal zijn. Statenlid Dek voor CDA in Kruiningen KRUININGEN De CDA-afdeling Reimerswaal houdt vandaag, dins dag. in het Dorpshuis in Kruiningen de jaarvergadedring. Gastspreker tij- den3'veze bijeenkomst is ing. A. M. Dek. Hij is lid van de provinciale staten en voorzitter van de provincia le commissie voor de ruimtelijke orde ning. De titel van zijn spreekbeurt is 'Het CDA-beginsel en de praktische politiek'. In zijn inleiding zal Dek de problematiek met betrekking tot de ruimtelijke ordening behandelen. De vergadering begint om 20,00 uur. Alleen voor de leden is er een korte voorvergadering die om 19.30 uur be gint. Boerenbruiloft besloot seizoen jeugdwerk LEWEDORP - Met een boerenbruiloft werd het seizoen voor het jeugdwerk in Lewedorp afgesloten. Alle kinde ren verschenen verkleed als boer of boerin bij het verenigingsgebouw, in afwachting van de bruidegom. Ver volgens werd, samen met de ouders van de bruidegom, de bruid opge haald. De huwelijksvoltrekking vond plaats op het plein voor het vereni gingsgebouw zodat belangstellenden het gebeuren konden bijwonen. Vervolgens werden diverse Zeeuwse spelletjes gedaan als ringsteken, kruiwagentje rijden en er werd men kon volksdansen. Na de gezamenlijke broodmaaltijd in het verenigingsge bouw werd het feest 's avonds om acht uur voorgezet. De Zeeuwse komieken Rien de Jonge en Jilles de Puut traden op op met Zeeuwse liedjes en spelletjes. Leden van de Lotusgroep bleven als gewonden WISSENKERKE De gemeenteraad van Wissenkerke heeft zich maandag avond akkoord verklaard inet het voorstel van burgemeester en wet houders dat de gemeente voortaan op kan treden als kopende partij bij executoriale verkopen van woningen waarop eerder een gemeentegarantie verstrekt is. Na de koop is de gemeen te gemachtigd om de woning aan particulieren of aan een woning- bouwstichting door te verkopen. Zo als eerder gemeld is het voorstel ontstaan om de gemeente te ontlas ten van eventuele financiële risico's die zich zouden kunnen voordoen wanneer de betreffende woning bene den de marktwaarde van dc hand gaat. Dit werd besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering in het ge meentehuis in Wissenkerke. Momenteel heeft de gemeente Wissen kerke 91 woningen in haar bestand, waarop bij de hypothecaire geldver- strekking de gemeente zich garant heeft gesteld voor de terugbetaling van een deel van de schuld. De totale boekwaarde van de woningen be draagt 6.5 miljoen gulden. Het voor stel van het college om de risico's die de gemeente loopt wat te beperken, werd - volgens burgemeester P. Wisse - met tegenzin aan de raad voorge legd. B. en w. vonden het jammer dat ze met het voorstel moesten komen, maar net was volgens de gemeentebe stuurders onontkomelijk. Het kopen en verkopen van woningbezit door de bestuurders gaat echter niet zo maar. B. en w, gaan de acceptatie-eisen voor het verstrekken van een garantie strenger hanteren. De taxatie van het pand speelt hierbij een grote rol. Tevens moeten voor iedere door de gemeente te plegen koop- of verkoop handeling de gedeputeerde staten hun goedkeuring verlenen. Het raadslid A, Sandee (cda) zei dat zijn fractie, gezien de noodzaak van de maatregel, instemde met het voorstel maar hij drong er bij het college op aan vooral terughoudend te zijn in voorkomende gevallen De SGP-er P. A van der Maas deelde deze mening. Hij wees echter wel op het gevaar van fluctuerende rentestanden, die de ge meente bij snelle verkopen wel eens Hengelwedstrijd KAPELLE De vijfde bekerwed strijd van de hengelvereniging Kapel- Ie werd gehouden aan het strand van Dishoek. Er waren 46 deelnemers. De uitslag: 1 H. Hamelink, 2 G. Ruis- sen, 3 W. van de Vrede, 4 mevrouw Deegens, 5 A. Deegens. De volgende wedstrijd wordt zaterdag 25 juni gehouden bij de Bistro van 15.00 tot 18.00 uur. parten kunnen spelen. Ook ds; fractie - bij monde van C. J. Diss t - vond het jammer maar noodzak het college met dit voorstel a komen. „De gemeente is geenl baas", meende hij. De maatregel! 1 juli 1985 van kracht. Na dezen periode is het aan de raad a beoordelen of het geiheentebe op deze weg voortgaat. De W: kerkse raad heeft zich met mee heid van stemmen achter het "voc: van b. en w. geschaard om 2005 den uit de locale welzijnspot oi: hevelen ten behoeve van het int meentelijk theaterbureau 'Uit m; land'. De beschikbaar gestelde 1$ ge voor schoolvoorstellingen U onvoldoende te zijn. De welzijna missie had daarom geadviseerd nog eens tweeduizend gulden! voor beschikbaar te stellen. Ben de SGP-fraetie - „Wij zien hier: nut in voor het onderwijs" - ging raadsleden akkoord met het vota De samenwerkingsovereenkOE met het bestuurlijk experiment) cifiek welzijn regio De Bevels en het project mensen zonder! werden verlengd. De 'welzijüi waarin de stukken die de g toegezonden had gekregen v schreven ontlokte aan de burga ter de kreet: ,,Je zou zeggaijl verzint hét!". *Een mooie bril is een komplimentje waard. Optometrist O V Contactlensspecialist A N VC Ganzepoortstraat 3 - Telefoon 01100 -1 5214 GOES BESTEMMINGSPLAN NOORDGOUWE KOM De burgemeester van Brouwershaven maakt hiermede ter uitvoering van artikel 28, 6e lid, der wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat gedeputeerde staten van Zeeland bij hun besluit van 5 april 1983, nr. 1223/208, 4e afd., r.o., gedeeltelijk goedkeuring hebben verleend aan het raadsbesluit van 5 juli 1982. nr. 7 vastgestelde bestemmingsplan Noordgouwe Kom. Goedkeuring is onthouden aan enkele gedeelten van de voorschriften en ook gedeelten van de plankaart. Het besluit van gedeputeerde staten, alsmede het bestemmingsplan liggen ingaande 18 mei 1983 gedurende een maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie. Zij die ziqh tijdig met bezwaren zowel tot de raad als tot gedeputeerde staten hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde termijn te gen het besluit van gedeputeerde staten beroep instellen bij de kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door gedeputeerde staten. De beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten, in tweevoud, worden ingediend bij de afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. Binnen hof 1. te 's-Gravenhage. Bro irshaven, 17 mei 1983. De burgemeester van Brouwershaven C. Slabbekoorn GEMEENTE BORSELE BEKENDMAKING Dc burgemeester van Borsele maakt tér voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat- de gemeen teraad in zijn vergadering van 19 april 1983 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een strook grond ter breedte van 6 meter, gelegen ten noorden van de Heinkenszandseweg vanaf de toekomstige aan sluiting' met de Eendvogelstraat tot aan de Dorpsstraat te Heinkenszand, een en ander zoals nader is aangegeven op de bij dit besluit beho rende tekening. Genoemd besluit en de daarbij behorende tekening liggen ingaande 18 mei 1983 voor een ieder ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en milieu. Stenevate 10 te Heinkenszand, ter inzage Heinkenszand. 17 mei 1983 HOFLEVERANCIER barometers hygrometers thermometers FABERY DE Jl JUWELIERS SINDS 183 Lanes Kerkstraat 30 - Stss BREDA-TIL5URG-ROOSENDAAL-GOES mmffimmmmmmsÊSMmmmtmè

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32