Jelgische clubs benaderen pelers Breskens en Sluiskil Cruijff vanavond van de partij tegen NEC Eindzege wieleramateurs voor Karei van Goethem PZC/sP°rt Saronni wint vierde etappe Ronde Italië Drie Zeeuwse titels voor c-junior Ingmar Eerman Bowlingteam Goes naar de hoofdklas Voetbal emotie STOPPER (SDAG m it» 19 fODI (RTR. AFP) Vlak voordat het peloton het hooggebergte ingaat, heeft Giuseppe Saronni zichzelf en zijn aanhangers gerustgesteld. De wereldkampioen boekte in de Ronde van Italië zijn eerste etappe overwinning. Hij won de vierde rit van Pesaro naar Todi op geliefd terrein. Het laatste gedeelte naar de finishlijn was een licht hellend vlak en daar voelt Saronni zich thuis. Bijna ging zijn zege nog verloren op het moment, Mat plotseling een toeschouwer het parkoers opliep. Saronni week uit en raakte daarbij concurrent Moreno Argentln, die tweede werd. Laatstge noemde stak zijn hand op ten teken van protest. Na afloop liet hij het bij een aanval voor zichzelf spiekende opmerkingen aan het adres van Saronni Een officieel protest diende Argentm niet in. De ulislag van de vierde etappe is 1 Giuseppe Saronni iltai 187 km in 5 uur 19 min 0 sec itljdvergoeding 30 sec gemiddelde snelheid 35.172 km per uun: 2 Moreno Argentln illa) i20 seci; 3 Michael Wilson lAusdi 10 sec) 4 Mario Baccia (Itai '5 seci 5 Stefan Mutter (Zwii op 3 sec G Riccardo Magrini Uta) z.t7 Jean-Francois Rodgrlguez iFrai op 5 sec.. 8 Francesco Moser iltai z.t.. 9 Lucien van Impe iBeli t10 Eduardo Chozas (Spai z.t. Algemeen klassement: 1 Paolo Rosola (Itai 15 uur 17 min 21 sec. 2 Sllvano Contlm Uta) op I2sec. 3 Tommy Prim tZwei op 39 sec: 4 Glanbattlsta Baroiichellliltai op 42 sec.; 5 Giuseppe Saronni ilta) op 44 sec. 6 Moreno Argentln (Itai z.t.: 7 Mlro Panizza Utai op 49 sec 8 Didi Thurau iWdli op 52sec.. 9 Alessandro Paganessi iltai z.t.. 10 Serge Parsani iltai op 58 sec. OOS KEMPE EN RINUS DA VIDSE NAAR MIDDELBURG JSSINGEN De voetbalclub Breskens hoeft zich voorlopig nog geen zorgen te maken over tvertrek van spelers aan het eind van dit seizoen. Het is inmiddels wel bekend dat Bram inde Broecke en Robbie de Muynck zijn benaderd voor een transfer naar Belgie. Bram van Broecke heeft dat aanbod onmiddellijk geweigerd en De Muynck wacht de onderhandelin- af. wel betekenen dat Vlissmgen nog ergens anders gaat zoeken Sluiskil »ajn gebeld door een soort make- vertelde De Muynck gisteren, tt schijnt dat er belangstelling is i Ertvelde, maar dat is nog in een de hand. fg stadium. Ik zou zelf overigens Voorzover liever bij Breskens blijven. Ik ga «ivveg als er een flinke vergoeding mover staat." lijke kandidaat voor Vlissingen. Het bestuur van Vlissingen wijst alle geruchten overigens nog steeds van al bekend raakt Middel burg twee vaste krachten kwijt voor het eerste elftal. Het is al gemeld dat oecke t,Tom Huiskens terugkeert naar Lewe- J LT, J?J, dorpse Boys en dot Taco »an de Velde «int oomimoitr Lmn r>« uitkeek naar een nieuwe club. Van de pniddag niet aanwezig waren op (toernooi van Sluiskil. Breskens i aan zonder die twee toonaange- ie spelers en het gerucht ging dat Velde vraagt wellicht deze week nog overschrijving aan naar Vlissingen. „Ik heb een keus moeten maken tus- jBtfstTeds«dTsr tón. De Muynck verzekert echter: „est sondae werken en ik had U?6" et KÏÏbHollestel- ie nog vertrekken naar Kloetinge en krijgt versterking van Koos Kempe ■aan om dat voor jetten." 'die terugkomt van Goesl en Rinus Davidse, de linksachter van Kloetin- ge. Andre Wurth, de trainer van Mid- ;bf) Breskens zal spelen. De spits Set Zeeuws elftal maakt dit jaar :-.nidie af en is van plan om daarna czee te gaan. Het ziet er naar uit :?iet de Winde zijn beste aanvaller irtyd voorgoed kwijt raakt. Van "ïoecke ..Daarom heb ik ook geen bi met Belgische clubs te praten set al dat ik bij Breskens ook niet (meer kan spelen." sdaardoor bijna zeker dat Bres- liet kampioenselftal in de eerste •ian de competitie nog in stand Wouden. Rob Gruben blijft waar- I iijk ook bij de tweedeklasser, er ook voor hem interesse is. i heeft echter al de verzekering ipi dat hij de voorkeur geeft aan delburg: „Verder wacht ik nog maar even af wat Vlissingen gaat doen. Ik denk namelijk dat ook die spelers van Amemuiden niet zullen gaan. Dat zal Wedstrijden om Walcherse titel VLISSINGEN Serooskerke speelt vanavond (dinsdag) in de strijd om het Walchers voetbalkampioenschap niet tegen Middelburg, maar tegen Zeeland Sport. Het duel in Vlissingen begint om 19 00 uur. Serooskerke- Middelburg is verplaatst naar volgen de week woensdag De ontmoeting Zeeland Sport-Vlissingen. die even eens voor vanavond gepland was, wordt donderdag gespeeld Voorts staat voor vanavond GPC-VCK op het programma Een paar weken terug vreesde Han van der Hooft bij Sluiskil nog het vertrek van Paul van Kouteren. Tij dens een wedstrijd met het Zeeuws elftal had Kemzeke zich gemeld voor de middenvelder. Han van der Hooft: „Maar we hebben Paul verzekerd dat we een flinke prijs zullen vragen. Ik vermoed dat Kemzeke daar wel van terug zal schrikken." Sluiskil heeft inderdaad zelf nog niets vernomen van de Belgische provincieclub, waar Jan Doorns zijn carrière als trainer is begonnen. Het is bij Sluiskil bekend tot hoe ver de vraagprijs mag gaan in de onder handeling met Belgische clubs. „We mogen voor een speler als Paul van Kouteren zevenduizend gulden vra gen en nog zevenhonderdvijftig extra voor iedere selectie bij het Zeeuws elftal", weet voorzitter Harry van Tiel „Ik zou alle medewerking verlenen als er een speler van ons naar het betaal de voetbal zou kunnen. Bij die kleine clubjes in Belgie ligt dat anders. In dat geval wil Sluiskil er zelf ook wel beter van worden." Bij derdeklasser Goes tenslotte ver trekt Hemmy van der Sluis naar Ka- pelle Het 2ai dan ook een eerste taak worden van Cor van Aken om een nieuwe spits te vinden. Van der Sluis had vorig jaar al eens overwogen om te sloppen, omdat het hem moeite kostte het voetballen met zijn werk te combineren DORDRECHT Na een zenuwslopende laatste speeldag is het team van Bowlingcentrum Goes kampioen geworden van de eerste klas A van de Nationale Bowling League. Door dit kampioenschap promoveert Goes naar de hoofdklasse en behoort de ploeg nu tot de tien beste teams van Nederland. De 9e speeldag die in Dordrecht gehouden werd. was bepaald geen gemakkelij ke voor Goes Er moest tegen 3 degradatiekandidaten gespeeld worden. Deze teams speelden zich helemaal leeg en Goes kreeg dan ook 2 nederlagen te verwerken De eerste wedstrijd werd met 2-1 verloren van Kangoeroes NN uit Viaardingen en ook de tweede wedstrijd werd verloren met 2-1 van BBH Grandla uit 's-Hertogenbosch Ook het op de tweede plaats staamde Brimon uit Tilburg kreeg 2 nederlagen te verwerken, zodat Goes nog steeds op de eerste plaats vasthield Dankzij een 2-1-overwinning op de Pindreuners uit Veghel kon uiteindelijk het kampioen schap behaald worden Het gemiddelde van de spelers van Goes I over het gehele seizoen: Erwin Groen 190 pins. Chris Mijnsbergen 183. André Reyerse 180. Bart-Jan v d Boogaart 177 Pierre Smans 170. Als wisselspelers hebben gefungeerd Lotta Mijnsbergen. Gé Groen en Hans Booij ZlFRIKZEE De Zierikzeese atletiekvereniging Deltasporl hield zaterdag de Zeeuwse kampioenschappen voor C- en D-junioren. Tijdens deze druk bezochte wedstrijd vielen diverse zeer goede prestaties le noteren. .rndiaat (Herschrijvingen in de top van het nvse voetbal beperken zich in weken dan ook vooral tot Vlis- inen Middelburg. De komst van tird Schipper en Stoffel Schipper f Vlissingen is intussen van de s, Jaap Meerman en Ad Poort- 1 van Amemuiden hebben het rslel van de Vlissingse sponsors in beraad. Sinds vorige week dl ook Peter de Waard, de spits Kapelle. genoemd als een moge- ïvelanders in tkerfinale I JSSINGEN De finale om de awse zaterdagbeker gaat tussen lindia en Bevelanders. Rillandia zich vorige week via een op Veere 2. Bevelanders ver- fisteren in Kerkwerve DFS met ir doelpunten van Leo Versluys Koole. Het is nog niet bekend :r de finale gespeeld wordt. Wedstrijden om ndrachtcup WOSSEMEER In de strijd om Ddrachtcup speelt in de A-poule vanavond in Oud-Vossemeer iSmerdiek. Het duel begint om Donderdag staat in Oud neer WHS-SPS op het pro- oma (19.30 uur) en zaterdag ilSmerdiek-SPS gespeeld (even- Oud-Vossemeer, aanvang [wedstrijden in de B-poule worden Wag in toernooivorm afgewerkl Oud-Vossemeer. Het betreft de Hs tussen Tholense Boys en Stave- (14.00 uur), Stavenisse-Vosmeer IJOuur) en Tholense Boys-Vosmeer uur). Deze wedstrijden duren 2 (S minuten. feuws record lictor-ploeg ln het zwembad te Ede (Gld) de heren-wisselslag- Wctteplocg van Luctor uit Middel- 3 de limiet behaald voor deelna- un de N'K. De ploeg, bestaande Rob Geervliet (rug), Patrick mn (school). Willem Jan Knoester bder) en Leon Verhage (vrij) tot de tijd van 4.17.9. Met deze 'verbeterde Luctor eveneens het ■wse record. idamesploeg van Luctor bleef 1,5 rode verwijderd van de NK-limiet. Luctor-kwartet bracht wel het wwse record van 4.59.2 terug naar De Luctorploeg miste Irma de R W Zij heeft een hielblessure en '•ftnog steeds in het gips. Trainster [Geervliet laat het er echter niet atten „Enkele meisjes kunnen 5 sneller en die l'/a seconde moet dbaar zijn." aldus de succesvolle Bister van Luctor. De Luctor-leden akten van de gelegenheid gebruik te starten op de 100 meter vrije l fssultaten heren. Rob Geervliet 56,8: "Verhage 58,1, Willem Jan Knoester 1 Patrick Braam 61.1. dames, Ariene "«ter 1.04.0; Linda van de Vlies 1.04.5, ''«n Knoester 1.06.0. Carollen Pekaar Mark van de Riet van de organiseren de vereniging opende met een eerste plaats op de 100 meter horden jongens C in 17,8 seconden en haalde voor de tweede keer goud op het verspringen met 4,99 meter. C-meisje Esther Schrier van Scheldesport liep naar de winst op de 80 meter horden in 15,6 en haalde twee keer zilver met 4,52 meter ver en 1,45 hoog. Het goud op deze onderdelen was voor Claudia Lauwers van RKHAV met 4.62 ver en Karin Glerum van Marathon met 1,50 hoopg. C-junior Ingmar Berman van Delta- sport imponeerde met een fraaie tijd van 2 13,8 op de 800 meter. Hij wierp voorts de discus naar 35,54 meter en besloot zijn gouden serie met de winst op de 100 meter in 13.1. nadat hij in de serie een tijd van 12.6 realiseerde. Pieter Lindenbergh van AV'56 werd kampioen op het hoogspringen jon gens C met 1.60 meter en op het kogelstoten met 12.45 meter. Hij be haalde zilver achter Berman met 2.14,6 op de 800 en met eveneens 13.1 op de 100 meter iserietijd 12.8). Het speerwerpen in deze categorie was voor Ivan Beck van RKHAV met 37.22 meter. Bij de D-jongens won Mamix Bo- chardt van Scheldesport het hoog springen met 1.40. terwijl de Terneu- zense jongensploeg ook het kam pioenschap op de 4 x 80 meter ver overde in 46,0 Een zeer goede vertesprong had D- meisje Marielle Amersbeek van Schel desport met 4,35 en Barbara Rijk van Marathon flitste op de 60 meter naar een uitstekende 8,8 seconden. Gidi Kroon van Dynamo 70 won goud met 4,77 meter ver, en 10.4 op de 80 meter en 16,1 op de 80 meter horden jongens D. Overige Zeeuwse kampioenen 60 meter horden meisjes D Astrid Kiewiet Marathon 12,0: kogelstoten meisjes C Ju dith van de Bunl Marathon 9,37. discuswer pen meisjes C Judith van de Bunt Mara thon 21.58; hoogspringen meisjes D Astnd Kiewiet Marathon 1.35 kogelstoten jon gens D Ard Wondergem Dynamo 9,18. discuswerpen jongens D Ard Wondergem Dynamo 24.14, 1000 meter jongens D Mi quel van Tongeren Dynamo 3 10,0. 600 meter meisjes D Inerid Pul Marathon 1 51.9: 600 meter meisjes C Jolanda de Nijs RKHAV 1 44.2. 80 meter meisjes C Maaike Oosting Marathon 11.2. kogelstoten meis jes D Jeamne Schnj ver AV 9.53. balwerpen jongens D. Robert van de Veet DSP 49.00 4 x 60 meter meisjes D Marathon I Vlissin gen 36.14 x 8u meter meisjes C Marathon I Vlissingen 45.9. 4 x 80 meter jongens D Scheldesport Terneuzen 46 0: 4 x 100 meter jongens C Deltasporl Zienkzee 52,8 KLEINE VOORSPRONG OP AB VERPLANKE TEIINEUZEN De eindkl; ten van de door de Zeeuwse wieler clubs gehouden interclubwedstrij- den zijn inmiddels bekend. Karei van Goethem uit Kloosterzande werd pri mus bij de amateurs met slechts geringe voorsprong op Ab Verplanke uit IJzendijke. Overigens zijn beide Zeeuws-Vlaamse coureurs aan een opmerkelijk seizoen bezig. Afdelingsteam in Zierikzee VLISSINGEN Het Zeeuwse afde lingselftal speelt vanavond (dinsdag) in Zienkzee een oefenwedstrijd tegen de plaatselijke derdeklasser. De aan vang van dat duel is 19 15 uur Alvo rens het Zeeuwse afdelmgsteam op 11 juni de Nederlandse afdelingstitel ver dedigt. speelt de ploeg nog oefenwed strijden tegen Hoek (26 men en het team van de afdeling Brabant «31 men Bij de junioren ging de zege naar Ene Vereecken uit Sinl-Janstcen. die zich in deze serie van wedstrijden de regel- matigste toonde in deze categorie. Jos van Baal uit Schoondijke werd met slechts één punt achterstand op Ver eecken tweede. Willy de Feber scoor de het grootst aantal punten bij de liefhebbers (daar werd Wim Wielhou- wer tweede), terwijl Ronnie Hame- linck uit Schoondijke eindwinnaar werd bij de nieuwelingen en hij ging Jan Mobach vooraf De eindstanden in de velschillende eatego rieén Amateurs 1 Karei van Goethem 57 punten 2 Ab Verplanke. 56 3 Cor Vervaet 51 4 Carlo Steel. 42. 5 Joop Brooijmans. 36. 6 Hans Harinek. 32: 7 Daan Smits 30 8 Leo de Jonge 27 9 Hans Moens en'Peter van Acker. 24 Junioren I Ene Vereecken. 27 2 Jos van Baal. 26. 3 Conno an de Sande. 22 4 Patrick van Passet 21 5 Edward Koets en Bennie de Wever. 15. 7 Patrick de Roeck. 10: 8 B3rt Vos 5 Liefhebbers 1 Willy de Feber 28: 2 Wim Wielhouwer 24. 3 Bert Steenbakker 23. 4 Ad van der Ploeg. 22. 5 Frans Meijaard 20, 6 Sam Broersma 14. 7 Ruben de Wit 7 8 Adne Dmgemanse 8, 9 HuubSlabbekoorn. 2. Nieuwelingen 1 Ron nie Hamelinek, 30. 2 Jan Monach, 26, 3 Jan Orcel, 20; 4 Frank Geensen en Mare de Smit. 18; 6 Alexander Mast, 17. 7 Arnold van Goethem. 14 8 Hans Jansen. 13: 9 Perrv Piïpelink. 8; 10 Jan Dieleman, 4. Eerste team Boys naar afdelingstitel VLISSINGEN - Het eerste team van Lewedorpse Boys is zondag kampioen gewor den in de eerste klas van de afdeling Zeeland. De Beve landers versloegen in de laatste competitiewedstrijd SDO met 2-1 en werden daar door onbereikbaar voor de concurrentie. Derde plaats voor Bram van de Wege INGELMUNSTER iBELGIE) Ral lycrosser Bram van de Wege uit Axel blijft zich in de Belgische internatio nale wedstrijden uitstekend weren. Afgelopen zondag behaalde hij in de sterk bezette cross te Ingelmunster opnieuw een fraaie derde plaats in de eindrangschikking. Reeds in de manches toonde Van de Wege andermaal aan, dat hij momen teel in een topvorm verkeert In zowel de eerste als de tweede serie behaalde hij de vijfde tijd. waarna de Zeeuws- Vlaming in de derde en laatste man che zelfs de derde tijd wist neer te zetten Deze resultaten waren vol doende voor een plaats in de A-finale, die hij uiteindelijk met een derde plaats wist af te sluiten. Er versche nen overigens nog meer Zeeuwse cros sers aan de start in Ingelmunster. Jan de Vos uit Axel viel in twee manches uit. maar door een uitste kende derde reeks klasseerde hij zich in het eindklassement uiteindelijk als achttiende, terwijl Piet Bakker eveneens uit Axel als achtentwin tigste werd geklasseerd i ADVERTENTIE EEHDRACHTCIP Gewijzigd programma voorronden Sportpark 'De Vossenberg', Oud- Vossemeer. Vanavond 17 mei 19 30 uur WHS - Smerdiek Do 19 mei 19 30 uur SPS - WHS Overige poulewedstr op zat. 21 mei v a. 14 00 Entree 3.00 Tot 12 jr en 65- ƒ1,00 NIJMEGEN (GPDi Stadion De GolTert in Nijmegen zal voor de twee de wedstrijd van de bekerfinale tus sen NEC en A'jax niet helemaal vollo pen. Gisteravond waren de zitplaat sen (9000) weliswaar uitverkocht maar staanplaatsen zullen ook van avond aan de kassa's nog volop zijn te verkrijgen. Afhankelijk van het weer verwacht men 20 tot 23.000 toeschouwers. De Goffert biedt plaats aan 28.000 belangstellenden. Afgezien van de langdurig geblesseer den Meijers en De Groot is iedereen bij NEC fit. Trainer Pim van de Meent maakt zijn opstelling pas enkele uren voor de aftrap bekend Zeker is wel dat Frans Janssen na een wedstrijd schorsing weer van de partij is Hulp trainer Leo Beerendonk van NEC dat de eerste wedstrijd in Amsterdam met 3-1 verloor: „We proberen er natuur lijk een goed resultaat uit le slepen maar voor ons is het belangrijkste dat het publiek een aardige wedstrijd te zien krijgt. Voorlopig is het onze laat ste kans". Na afloop zal de KNVB-beker worden uitgereikt door mr P van Vollenho ven Hij bevindt zich op de ere-tribune «in het gezelschap van onder meer minister Brinkman van WVC en com missaris van de koningin in de provin cie Gelderland mr w j. Geertsema. Ajax zal in de return van de bekerfina le in dezelfde opstelling spelen als algelopen zaterdag tegen Fortuna Jo- han Cruijff die tegen de Limburgers in de rust moest afhaken wegens een teenblessure, heeft maandag weer meegelraind en is fit genoeg om de wedstrijd in Nijmegen mee te maken Rechtervleugelverdediger Keje Mole naar ontbrak daarentegen nog op de training Hij heeft tijdens oefeningen vrijdag een liesblessure opgelopen en het ziet er naar uit dat hij na het duel tegen Fortuna ook de ontmoeting tegen NEC zal moeten missen De opstelling van Ajax ziet er derhal ve als volgt uit. Schrijvers, Ophof. Molby. Rijkaard, Boeve. Schoenaker. Cruijff. Lerby. Vanenburg. Kieft en Olsen. De Nos besteedt vanavond een extra uitzending van Studio Sport aan de tweede finalewedstrijd om de KNVB- beker tussen NEC en Ajax. Een sa menvatting hiervan wordt om 23.00 uur uitgezonden op Nederland 2. Woensdagavond heeft Studio Sport de strijd om de UEFA-cup tussen Benfica en Anderlecht in het pro gramma Op Nederland 2 wordt eerst om 22.45 uur een samenvating van de eerste helft van deze wedstrijd gege ven. waarna om 23 00 uur een recht streeks verslag vanuit Lissabon volgt van de tweede helft., TT en dag of tien geleden zond lij de NCRV-televisie een terug blik uit op het voetbal van de jaren '50 tot '80 Een uitgebreid forum, waarin ik voor spotjour nalist speelde, zorgde voor het begeleidende commentaar Het laatste onderwerp waren de on lusten op en rond het voetbal veld. Ik moet oegeven dat ik me het soort rellen zoals we die tegenwoordig zien istads- en tramvemiettgtnghet werpen op het veld van bommetjes, pleero- len, kippen, messen, bijgeslepen munten en baitenjtjes. het ver branden van vlaggen en span doeken. het roepen van ..Harm- sen heeft een hoerenkiU' en het steken, slaan en schoppen van andersgezmde supportersniet uit mijn eigen voetbaljeugd her innerde. Ik spreek nu van zeg 1940 'toen ik 10 jaar wasi tot 1950 Ik was lid van Blauw-Wit. de ads ranten en junioren zaten op de eretribu ne reehts bovenaan van hel Olympisch Stadion gezien van af de middenstip en de ernstig ste vorm van vandalisme waar aan wij ons bij zulke toppers als Blauw-Wit-ADO of Blauw-Wit-De Volewijckers schuldig maakten was. dat we heel af en toe de strijdkreet van Blauw-Wit aan hieven: .Alebimba. alebimba. hoera hoe ra hoera Blauw-Wit Blauw-Wit Hoera hoera hoera"" En zelfs dat dan nog enigszins beschaamd, omdat wij daardoor de aandacht op ons vestigden. Wij wisten trouwens niet eens wat een hoerenkit was. en de fietskettingen zaten om onze fiets. De zinnigste dingen die in dat programma over de relbe- lustheid van de supporters wer den gezegd kwamen van burge meester Roozemond van Alk maar. want daar kon je het mee eens zijn of niet Een van de dingen waar ik het niet mee eens was. maar dat eruit geknipt bleek te zijn (er werd twee keer zoveel opgenomen als er uitein delijk uitgezonden werd), was zijn klacht dat bij AZ'67- Feyenoord de Feyenoord- supporters de hele wedstrijd nico scheepmaker door rotzooi hadden getrapt, maar dat de Feyenoord-spelers na hun 0-1 overwinning toen toch naar die rotzooitribune wa ren gelopen om hun supporters te bedanken Op die manier sanctioneerden de spelers de rotzooitrapperij. en ook het Feyenoord-bestuur deed dat door die dankceremomeen niet te voorkomen Daar zit iets in Maar aan de andere kant je kan die F-side- jongelui van Ajax. Feyenoord. FC Utrecht en al die andere clubs wel verdoemen, maar er is nu eenmaal een onmiskenbare wisselwerking tussen de kwali teit en de begeestering van het spel op het veld. en het enthou siasme. het gejuich en boegeroep op de tribune Moeten de spelers na een overwinning dan dan kend toelopen op de eretribune, waar het bestuur hooguit een ingetogen applausje over heeft vooreen doelpunt, en ook de rest van de 25 gulden-toeschouwers zich over het algemeen bedaard opstelt? De vonk springt nooit vanaf de eretribune over op het veld. al tijd vanaf de F-side Ik moet eerlijk zeggen dal ik de rotzooi- jongens van de F-side zaterdag avond bij Ajax-Fortuna SC be paald heb liej'gehad Toen zij ..en massein de tweede minuut van de wedstrijd het punthek over- klommen om aan de overkant van het veld Piet Schrijvers te huldigen en op de schouders rond te dragen, was er geen sprake van herrieschoppen. maar van een gerichte en goed georganiseerde demonstratie pro Pietje en contra het Ajax- bestuur Al die jongens hadden, in hetzelfde blauwe papier ge wikkeld. een bos bloemen bij zich. vele tientallen bossen bloe men, dus dat moet tevoren zorg vuldig gepland zijn. En toen ze aan het slot rat; de eerste helft Johan Cruijff in triomf ronddroegen, en ook la ter. toen zij drie minuten voor tijd het veld bezetten en Harm- sen. Bartels c.s. uitjouwden, had den zij misschien niet alle gelijk van de wereld, maar wel alle gelijk van de primaire emotie. Voetbal IS nu eenmaal primaire emotie! Ik heb mijn adhesie met hun protestactie betuigd door nu eens niet voor de spelers te ap- plaudiseren. maar voor die jon gens van de F-side Droogers en Van Reymersdal naar NK turnen VLISSINGEN Johan Droogers en Arthur van Resmersdal van het Vlis singse VTV doen zaterdag in Joure «Friesland» mee aan de Nederlandse lurnkampioenschappen. Afgelopen zondag plaatsten beide turners zich in Sneek voor die eindstrijd. Tijdens de voorwedstrijden in Sneek eindigde Johan Droogers bij de heren als vijfde met 46 80 punten Winnaar werd Ron Lamboo van Pro Patna met 53 70 punten. Bij de jeugdturners kwalificeerde Arhtur van Reymersdal zich als vierde, mede dankzij een met. 9 10 gehonoreerde paardsprong De VTV turner kwam uit op 46.50 punten i Luyk van

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21