jportuitwisseling met Keunkirchen geslaagd Golden Earring speelde Souburgs publiek 'plat Driedaagse-lopers: fraaie tocht Vlissingen wint wedstrijd in Axel ISSINGEN WON MET 18-12 Imda Nieuwe geluidsinstallatie raadszaal Valkenisse fllDAG 16 MEI 1983 id* ssLNGEN - De sportuitwisseling met de Duitse gemeente Neunkirchen is geëindigd in een ginning voor de Vlissingse deelnemende verenigingen. De Vlissingers wonnen aeht van ié rijftien onderdelen en behaalden, inclusief de twee gelijke spelen, in totaal achttien pun- De Duitse gasten wonnen vijf onderdelen en eindigden op een puntentotaal van twaalf. mntentotaal is echter niet het be- voor een gedecentraliseerde opzet van jaren voor alle deelnemers aan de uit- [«Jrijtet® van de sportontmoeting. het gebeuren. De verschillende deelne- wisseling werd gehouden in het -* i secretaris F. Naerebout van de mende verenigingen waren zelf verant- Seheldekwartier in Vlissingen bleef Eissie sportbelangen. „Centraal woordelijk voor het onderbrengen van deze keer achterwege. „Het bleek natuurlijk de ontmoeting tussen de gasten en het opstellen van een pro- moeilijk om op de slotavond iets te mtse en Nederlandse sporters. En gramma om de gasten aangenaam be- organiseren dat bij iedereen in de rat dat betreft is de uitwisseling zig te houden. Zo werden de Duitse smaak valt. Daarom hebben we voor Z reen succes". sporters en vertegenwoordigers van deze opzet gekozen. Op die manier is Jj Balnamen ongeveer driehonderd het gemeentebestuur onthaald op on- het mogelijk om bijvoorbeeld een dis- iriers van Neunkircheen deel aan der meer vaartochten en bezoeken aan co-avond voor de jongeren te houden (wisseling die elke twee jaar ge- Veere, Middelburg, werkeiland Neeltje en een dansavond met wat rustiger jen wordt, afwisselend in Neunkir- Jans en andere bezienswaardigheden muziek voor de ouderen", aldus de °«en Vlissingen. in en rond Vlissingen. Buiten de wed- heer Naerebout, die zaterdagavond in het eerst was dit jaar gekozen strijden hadden de verenigingen feest- gezelschap van burgemeester drs Th. avonden georganiseerd in de verschil- J. Westerhout, de wethouders G. J. A. lende club gebouwen. M. Adan en D. J. P. Bruinooge en ge- Pn sitipVP rpnrtip C meentesecretaris J. M. A. van Nassau I l/ijlilt, Po oT(OttOi) ecn rondgang maakte langs de club- De grote slotavond die in voorgaande huizen. „Daarbij heb ik de indruk ge kregen dat deze opzet wel in de smaak is gevallen bij de gasten. We kregen in ieder geval positieve reacties". Het sportieve gedeelte van de uitwis seling. dat werd afgewerkt in vrijwel alle sportzalen in de gemeente, werd zaterdagavond afgesloten met een handbalwedstrijd tussen Vlissingse oud-spelers en een gelegenheidsteam van Neunkirchen. waar onder anderen de burgemeester van de Duitse ge meente in meespeelde. Deze ontmoe ting eindigde onbeslist. De Duitse gasten vertrokken zondag morgen omstreeks negen uur, nadat eerst nog een foto was gemaakt bij de Vlissingse Koopmanshaven. De stoet bussen werd tot de rijksweg bij Oost- Souburg begeleid door de gastgezin nen- en verenigingen. mes-sociëteit Asingen bijeen igs SSINGEN - De Dames-sociëteit q ingen hield een bijeenkomst a top eigen leden onder meer Israe li een Yoegoslavische volksdansen taj naen Ook was er een handwerk- »r Donstelling, waarvan de werk- pr. ïen werden beoordeeld door twee te undige dames. Woensdag 18 mei s de Dames-societeit met het daar vervoer een excursie naar Bijeenkomst voor pas gevestigde ondernemers in Prins van Oranje GOES - De Kamer van Koophandel plaatsen naar de Prins van Oranje in en Fabrieken voor Midden- en Noord- Goes. Zeeland houdt vandaag, maandag, een voorlichtingsbijeenkomst voor Het programma voor deze bijeen- pas gevestigde ondernemers. Deze komst werd opgesteld in samenwer- bijeenkomst wordt gehouden in de king met het Centraal Intstituut Mld- Prins van Oranje in Goes en begint den- en Kleinbedrijf en bestaat uit om 15.00 uur. In de PZC van zaterdag twee gedeelten. Het commerciële ge- stond vermeld dat de bijeenkomst in deelte zal nader ingaan op de proble- het gebouw van de Kamer van Koop- matiek rond de marktbenadering en handel in Middelburg gehouden zou het financiële gedeelte bevat nadere orden maar dit bleek niet mogelijk uiteenzettingen omtrent investermgs- ^Èiapje gezinscontact menden Vlissingen jSNGEN - Het gezinscontact randen in Vlissingen maakt don keen uitstapje naar het Norber- nklooster in Oosterhout. Het BUIUC11 iIiao, Ull „,na ,„c, uhcch«i,uiib™JB"-ujïeokiuibo- ivan de bus is om 8.30 uur door he( grote aantai ondernemers noodzaak, eigen financiële inbreng injKcentrum upen hoi aan ae dat zich j,eeft opgegeven. De Kamer externe geldstromen en overheidsfa- f T°g yeg in ®e.I\ van Koophandel besloot daarom de ciliteiten. De voorlichtingsbijeen- shet bezoek is er gelegenheid voorlichtingsbijeenkomst te ver- komst zal om 19.30 uur afgelopen zijn sxkijken van handwerk uit het aïlier en er is een rondleiding ;bêt kasteel 'De Blauwe Camer' te tevens een gebedsdienst van kes bijwonen. Omstreeks kwart Iet wordt de terugreis naar gen aanvaard. MS-Ziekenhuis De Bevelanden. (MJ uur: uitzending Nomen m DDELBURG Molenwater, 9 30- üu Miniatuur Walcheren; lowburg, 20 uur: 'Winkeldochters' Öt Annet Nieuwenhuyzen; Huis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- SSINGEN Bethesda-St.- pliziekenhuis, 20-21.30 uur: uit lag Rawa; (VOORSTELLINGEN GEN' OP ZOOM Roxy 1,20 uur: Gendarme in paniek, a.l.; 20 uur: Ilsa, meesteres van mannenkamp. 16 jr; m'Actueel I, 20 uur: Forced ven ten te, 16 jr., m'Actueel II, 20 uur: Drie Tiro- tei ia Saint Tropez. 16 jr. p'Actueel III, 20.30 uur: C'era tanto amati; S-Grand, 20 uur: Les uns et les b, 16 jr; [£Jj ST De Koning van Engeland, uur: Lieve meisjes, 18 jr.: r Caddy schack. a.l.; 20 uur: ifiASfblues, a.l.; 20 uur: The excor- 16 jr. 'jr De gendarme in paniek, a.l-; dB TBURGLedel, 20 uur: Lekkere ten. 18 jr.; MUZEN Luxor, 20 uur: De ame in paniek, a.l.: r La passante du Sans-Souci. iSKGEN Alhambra I. 20 uur: 8.16 jr.; mbra II. 20 uur: Still of the night. "■^TOONSTELLINGEN —p.-Galerie Bellemans, 10-18 ur 3 van Yvonne van den Akker 315). trgalerijIllustraties van The ?King ttm 30/6); C 1NISSE Visserij- en oorlogs- geopend van 14-16 uur «ntehuis. 9-12 en 14-17 uur: van Addie Kubbinga (t/m 6 7). pH-HA AM STEDE - De Burght, •16 uur: werken Arie Boers en c an Gast (t/m 16), BURG Biologisch Museum, Tuur: 'De natuur in Zeeland'; C LLE Landbouwmuseum. 10-12 C 1-17 uur. Oudg landbouwwerktui- Hct team van de Wemeldingse brandweer in actie C Waal Stadhuis, 9-12 en 13-17 werken van Roger de Kerf, ST—streekmuseum, 14-17 uur' 1 sdgemutst in Zeeland' (t/m 30/7); de Van Geyt, 9-12 en 13-17 uur tn van Jan van Hiel; C "ELBURG Zeeuws Museum, uur: werken over Hercules Seg- it/m 16/6); De Wijnstock: werken van se kunstenaars (t/m 26/6); TKAPELLE Molenweg 36, 10- C -r: fossielenmuseum; T-SOUBURG Bibliotheek, •17.30 en 18.30-20.00 uur: werken diverse kunstenaars (t/m 2/6): NEUZEN Hal Stadhuis. 8.30-12 3-16.30 uur. oude culturen (t/m «m. 9-12 en 13-17 uur: werken Oerrit van Engelenhoven en An- C Ruimschotel (tm 31/5); EE Grote Kerk. 10-17 uur: 'Het 7 chap in de delta' (tm 30 9). iSINGEN Reptielenzoo 'Igua- 34-17.30 uur: Levende reptielen, en msekten. NDIJKE Museum. 10-12 en •17 uur: 'Kantklossen en bode- S' (tm 15/8). AXEL - Tijdens opruimingswerk zaamheden in de voormalige gemeen telijke werkplaats aan de Singelweg in Axel is 'brand' ontstaan. Het is niet bekend of alle werknemers het ge bouw tijdig hebben kunnen verlaten. Dat was zaterdag de opdracht voor de elf deelnemende korpsen aan de brandweerwedstrijden klasse I (vrij willige- en bedrijfsbrandweerkorp sen) die gehouden werden in Axel. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd in de nieuwe gebouwen van de dienst ge meentewerken aan de Nieuwedijk in Axel, werden de prijzen uitgereikt. Voor deze uitreiking bedankte alge meen commandant C. M de Pooter van de vrijwillige brandweer uit Axel de deelnemende korpsen voor hun me dewerking. De heer B A. Weststrate gaf vervolgens een uiteenzetting over de handelingen die tijdens de oefening verricht moesten worden. Voordat wethouder P. T A. M. R Apers van de gemeente Axel kon overgaan tot de prijsuitreiking, voerde ook wedstrijd leider C. Schout het woord. Het brandweerkorps uit Vlissingen won de wedstrijd met een totaal van 575.5 punten. Met een minimum ver schil van een halve punt eindigde de brandweer uit 's-Heer Arendskerke (575 punten) op de tweede plaats. Sa men met het korps uit Heinkenszand. derde met 564,5 punt. doen deze drie brandweerkorpsen op 25 juni in Ruc- Phen aan de gewestelijke brandweer wedstrijden. Eindstand wedstrijden 1 Vlissingen met 575,5 punten; 2 's-Heer Arendskerke 575, 3 Heinkenszand 564,5; 4 Wolphaartsdijk 551,5, 5 Wemeldinge 548, 6 Middelburg 545,5, 7 Axel 534, 8 Hulst 533.5, 9 PZEM Borssele 532,5; 10 Krabbendljke 510,5. 1! Kamperland 506 punten. Schade bij botsing Veere VEERE - Bij een aanrijding op de Veerseweg in Veere zijn vrijdag een auto en een motor beschadigd. Het on geluk gebeurde, toen de automobilist Th.L. uit Middelburg linksaf sloeg om een inrit in te rijden. Op dat moment werd hij ingehaald door de motorrij der J. L. uit Veere. De auto liep als gevolg van de hierdoor ontstane bot sing schade op aan de linkervoorkant Van de motor raakten de voorvork, koplamp en benzinetank beschadigd. De juiste toedracht van het ongeluk is niet bekend. Volgens een politie woordvoerder is het de vraag of de mo tor de naar links afbuigende auto in haalde. of dat de auto naar links ging toen hij werd ingehaald. Intentieverklaring Oosterschelde binnenkort van kracht MIDDELBURG - Een aantal bij het Oosterschelde-gebeuren betrokken ministers zal binnenkort de intentie verklaring Oosterschelde tekenen. Die verklaring houdt in, dat de minis ters, gedeputeerde staten van Zee land, de commissaris van de koningin in Zeeland, provinciale staten, de ge meenteraden, colleges en burgemees ters van een groot aantal Zeeuwse ge meenten en de besturen van een drie tal waterschappen niets op eigen houtje mogen ondernemen dat in strijd zou kunnen zijn met het door alle hierboven genoemde betrokke nen opgesteld Beleidsplan Ooster schelde. Zodra de zes betrokken ministers (van WVC, economische zaken, financien, landbouw en visserij, verkeer en wa terstaat, en volkshuisvesting en ruim telijke ordening) de intentieverklaring hebben ondertekend, wordt deze ge publiceerd in de staatscourant. Niet lang daarna wordt de verklaring for meel van kracht. In de praktijk wordt overigens al gehandeld alsof de inten tie-verklaring van kracht zou zijn. De kwestie komt aan de orde tijdens een vergadering van de Stuurgroep Oosterschelde. die donderdag 26 mei om half drie begint in het statenzaal- complex van de Abdij in Middelburg. Voorwaardelijke gevangenisstraf voor bedreigen van politieman DEN HAAG - Het Haags gerechtshof heeft de 25-jarige Vlissinger T. van W. veroordeeld tot vier weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. voor het be dreigen van een politieman. De Vlis singer was door de Middelburgse po litierechter veroordeeld tot twee maanden onvoorwaardelijke maan den gevangenisstraf, waarvan Van W. in hoger beroep kwam. De procureur- generaal bij het Haags gerechtshof had een maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf geëist. De Vlissinger ontkende overigens iets te maken te hebben gehad met bedrei gingen van de politie in het woonwa genkamp bij Breskens. De politie was daar heen gegaan nadat er moeilijkhe den waren geweest in een café in Bres kens In het kamp verzamelde zich zo'n vijftien man die bedreigiingen uit ten tegen de politie. Van W. zou ook gedreigd hebben met een bierflesje. D, e Haagse groep Bizarre stond za terdagavond voor de taak een goed gevulde Sporthal Souburg op te war men voor het aantreden van de even eens Haagse Golden Earring. De tem peratuur in de zaal liep weliswaar gaandeweg op, maar het enthousias me hield er aanvankelijk geen gelijke tred mee. Dat het publiek na ruim een uur 'powerpop' toch bereid was het trio met handgeklap en de roep om een toegift te belonen was voorname lijk te danken aan de kadans die door het ritme was ontstaan. Illustratief voor de grote ervaring van de Golden Earring, die rond tien uur haar opwachting maakte, was de ma nier waarop de groep het publiek naar de hand wist te zetten George Kooij- maris maakte dan ook niet de fout 'Oost-Souburg fout uit te spreken, zo als velen (ook Bizarre) van buiten de regio dat doen. Het publiek waardeer de het. Auto beschadigd MIDDELBURG Een onbekende automobilist heeft zondag tussen 2.30 en 19.30 uur de auto van A. van den B. beschadigd en is daarna doorgereden. Van den B.'s auto stond geparkeerd in een parkeervlak aan de Meanderlaan in Middelburg. De auto liep schade op aan de Imkerachterkant. De Middel burgse gemeentepolitie roept getui gen op zich te melden, telefoon: 01180 - 27251. Sinds de Eamng aan haar tweede jeugd is begonnen ligt de nadruk bij op Amerikaanse leest geschoeide rock De groep trakteerde haar publiek op een uitgekiende selectie van een tien tal succesnummers Het leeuwendeel van de nummers was afkomstig van de lp's 'No promisesno debts' en Cut' Opvallend was het tempo dat de Haag- Achtste Expo Goes trok 22-duizend belangstellenden GOES Het organisatiebureau Del ta Succes uit Kloetinge is tamelijk tevreden over het verloop van de achtste Expo Goes. Hoewel het aan tal bezoekers (22.000) minder bleek dan de verwachte 25.000, vond A. den Boer. de directeur van het organisa tiebureau, dat hij niet mocht klagen. Uit de informatie die hij gekregen had van andere beurzen in het land. concludeerde hij dat het bezoekers aantal van de Expo Goes - gezien de economisch slechte tijd - landelijk bekeken niet slecht te noemen was. Uit de reacties van de standhouders en de bezpekers was hem gebleken dat van die kant ook teruggekeken werd op een geslaagde beurs. Er was, volgens Den Boer. wat meer variatie in de kraampjes dan vorig jaar. „Een verbetering van de opzet, die voor herhaling vatbaar is", aldus de orga nisator. se dertigers het ten dele veel jongere publiek oplegde Dat had tot gevolg dat velen het na anderhalf uur af moes ten leggen tegen de warmte en de con ditie van Hay en zijn makkers Na de 'hits', die uit volle borst werden meegezongen, was er ook ruimte voor een nummer als Vanilla queen' van de Moontan-lp. Het alweer tien jaar oude nummer kreeg een uitgesponnen uit voering, compleet met vrouwenstem en scheurende motor top band natuur lijk i. De zaal bereikte een voorlopig kookpunt, toen na een opzwepende bas-solo 'Radar love' werd ingezet De Eamng nam er de tijd voor en schuw de visueel stuntwerk niet. Bij Twilight zone' was het publiek intussen uitzin nig en doornat Tijdens de toegift bleek dat het allemaal de schuld van de duivel was en kon men tevreden en uitgeraasd huiswaarts keren.- Fa H. J. K. B EN W WIT T EN KREDIET 21 MILLE door uitspraken van hogere rechtsin stanties en veranderde opvattingen in de samenleving. In het ontwerp voor de nieuwe verordening zijn nieuwe afdelingen opgenomen, onder meer met betrekking tot dierenbescher ming. toezicht op kermissen en circus sen en de bestrijding van heling van goederen. Behalve de politieverordening wordt de raad gevraagd ook de geluidhin- derverordening vast te stellen. De gemeenteraad van Valkenisse krijgt voorts een voorstel te behande len met betrekking tot de vaststelling van een voorbereidingsbesluit be bouwde kom Biggekerke Hiermee wil len b en w bereiken dat de bestem ming van een aantal percelen aan de oostzijde van de Zoutelandeweg in overeenstemming komt met het werkelijke gebruik. B en w vragen de raad verder een krediet van 3400 gulden voor de aan schaf van twee hydraulische biljartlif- ten voor de bejaardensocièteiten van Koudekerke en Zoutelande. Tot slot komen voorstellen aan de orde over de verkoop van een aantal kleine stukjes grond in Biggekerke aan ge bruikers van belendende percelen. KOUDEKERKE - Het college van b en w van de gemeente Valkenisse vraagt de raad een krediet beschik baar te stellen van 21.000 gulden voor de aanschaf van een geluidsinstalla tie voor de raadszaal. Het voorstel komt aan de orde tijdens de raads vergadering van donderdag 19 mei. De vergadering in het gemeentehuis in Koudekerke begint om 19.30 uur. Het voorstel vloeit voort uit het feit dat meerder malen klachten zijn geuit door belangstellenden bij de raads vergadering over de soms slechte ver staanbaarheid van de raadsleden De geluidsinstallatie die het college wil aanschaffen bestaat uit een centrale versterker, veertien microfoons (hier bij is rekening gehouden met de toe komstige uitbreiding van het aantal raadszetels), een voorzittersmicrofoon en vier klankzuilen De kosten van de aanschaf bedragen 21.000 gulden De gemeenteraad wordt verder ge vraagd een nieuwe algemene politie verordening vast te stellen De huidi ge is in 1968 vastgesteld in sindsdien vele malen gewijzigd, hetgeen ten koste is gegaan van overzichtelijkheid en leesbaarheid. Bovendien is een aantal bepalingen niet meer bindend Bevestiging vonnis deelname overval Rabo-bank Goes DEN HAAG - Het Haags gerechtshof heeft het vonnis van de Middelburgse politierechter bevestigd waarin de 36-jarige C. O uit Terneuzen werd ver oordeeld tot twaalf maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorar rest, voor deelname aan een overval op een kantoor van de Rabo-bank in Goes. Bij deze overval werd 13.500 gulden buit gemaakt. De Terneuzenaar bedreigde een perso neelslid van de bank met een vuurwa pen. De procureur-generaal bij het Haags gerechtshof had eveneens be vestiging van het vonnis van de poli tierechter geëist i ADVERTENTIE: veiligheid Al vele jaren is Colijn B.V specialist in inbraakbeveili ging in Zeeland Met een brede kring van tevre den klanten. Groot en klem en van bedrijf tot woning. Colijn beschikt over het unieke MONIVE-systeem. vioimive beschermd met 2 octrooien Elektrische en of mechanische beveiliging volgens verzeke- ringseisen met T8BS opleve- rmgsbewijs. Belt u ons rustig voor een kosteloze adviesafspraak. Voor uw veilige zekerheid fTTl colijn bv l^//l beveiligingen TBBS KLOETINGE TEL. 01100-13720 ERKEND BEVEILIGINGSBEDRIJF ADVERTENTIEI STAAT DER NEDERLANDEN 8%% LENING 1983 PER 1984/1803 inschrijving op 17 mei 1983 van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs KRUININGEN „We hebben nooit geweten dat Zeeland zo mooi is. Deze driedaagse was, ondanks het storm weer van dc eerste dag, de fraaiste tocht die we ooit gelopen hebben. Ja, natuurlijk hadden we last van blaren op de voeten. Bijna iedereen. Onze schoenen raakten donderdag al door weekt en ze zijn niet meer opge droogd. maar een kniesoor die daar op let. Het hoort erbij". Positieve geluiden van twee vijftigers uit Delft. Ervaren wandelaars die al et telijke malen de Nijmeegse vierdaag se uitliepen. Het echtpaar deed voor de eerste keer mee aan de twintigste Zeeuwse driedaagse. De wandeltocht begon donderdag en werd zaterdag middag afgesloten in het Dorpshuis in Kruiningen. Het plaatselijke muziekkorps EMM begeleidde de lopers op hun laatste meters naar het plein bij het ge meentehuis in Kruiningen. waar bur gemeester H. Boer van Reimerswaal de wandelaars toesprak. De zes Rei- merswaalse muziekkorpsen die op het plein aanwezig waren in het kader van het Reimerswaal festival, brachten de driedaagse deelnemers vervolgens een aubade Enkele bejaarde lopers hadden nog voldoende energie over om op het plein een dansje te maken. Na het Wilhelmus ging het gezelschap richting Dorpshuis waar organisator J van de Parel terugblikte op drie dagen wandelen Aanvankelijk toon de Van de Parel zich wat verbitterd over de wandelaars die de komst van het muziekkorps niet afgewacht had den en op hun eigen houtje van Hansweert naar het eindpunt waren gelopen Een organisatiefoutje was hier debet aan Het tijdschema voor dit laatste gedeelte van de tocht klop te met. De deelnemers hadden zich - in afwachting van het muziekkorps - in Hansweert verzameld, maar toen dit nogal lang ging duren, liepen sommige wandelaars door naar Krui ningen Het resultaat was dat maar een deel van de in totaal 342 deelne mers door het korps EMM binnenge haald werd De voorzitter van de Zeeuwse Wandel sportbond. H. C. Geilliet, tilde hier echter niet zo zwaar aan Hij sprak van een storend schoonheidsfoutje. Geilliet bedankte Van de Parel uit voerig voor zijn organisatiewerk en overhandigde hem een boek met een toepasselijke titel: 'Wandelen in Ne derland'. De voorzitter zei vervolgens dat teruggekeken kon worden op een geslaagde driedaagse die voor herha ling vatbaar was. De echtgenote van Van de Parel kreeg onder het motto 'de soep heeft goed gesmaakt' een bps bloemen van Geiiliel Van de Parel nam de microfoon over en bedankte dc vele medewerkers voor hun inzet. Hij beklemtoonde hierbij het werk van de Rode-Kruis- colonne uit Kruiningen, die zich ver dienstelijk maakte door het behande len van de blaren en andere lichame lijke ongemakken waarmee het lopen in een driedaagse gepaard gaan. De lopers die voor de twintigste, de vijftiende of de tiende keer de tocht vol bracht hadden werden op het podium geroepen en gehuldigd. Ri- nus Vermaire, evenals Van de Parel voor de twintigste keer werkzaam in de organisatie, kreeg een herinnering aangeboden. Na de toespraken en de huldigingen werden de driedaagse- herinneringen aan deelnemers uitge reikt. Het aantal uitvallers was deze keer lager dan vorig jaar. Van de 345 deelnemers bereikten 342 wandelaars de 'eindstreep De drie uitvallers kre gen gedurende de tocht last van hun gezondheid en moesten opgeven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7