'oor 62 mille materieel odig bij gemeentewerken Golden Earring speelde Souburgs publiek 'plat' Driedaagse-lopers: fraaie tocht Wissel Zeeuws-Vlaanderen %mda vrJ/lAAjiL Zo 'n 600 motorrijders trojfen elkaar op camping Retranchement Vandaag valt beslissing in zaalvoetbal te Terneuzen Clinge koploper in toernooi Groot Hulst ANDAG 16 MEI 1983 )ORSTEL B EN W VLISSINGEN: SSINGEN - B en w van Vlissingen |(nde raad een krediet van 62.000 kn voor vervanging en uitbrci- iterloopleinmarkt jstburg succesvol 1 JTBURG - De eerste Waterloop- dirkt van het nieuwe seizoen, die tdag in Oostburg werd gehouden, ifde dankzij het fraaie lenteweer, sacces geworden. belangstelling was zelfs zo groot de organiserende winkeliersver- ig in allerijl 20 extra kramen i 'charteren'. Het totaal kwam see op 65 Het Waterloopleinge- jtn concentreerde zich op de B en Ledelplem. De jeugd was •mde gelegenheid om oude spul- te verkopen Wie niks te verko of al door z'n voorraad heen |fcon zich op de markt vermaken j knotsgekke fietsen. Uiteraard nk ook het ouderwetse draaior- IADVERTENTIEI veiligheid Al vele jaren is Coli|n B.V. specialist in inbraakbeveili ging in Zeeland. Met een brede kring van tevre den klanten. Groot en klein en van bedrijf tot woning. Coli|n beschikt over het unieke MONIVE-systeem. beschermd met 2 octrooien! Elektrische en/of mechanische beveiliging volgens verzeke- nngseisen met TBBS opleve- nngsbewijs. Belt u ons rustig voor een kosteloze adviesafspraak. foor uw veilige zekerheid col ijn b.v. \JI I beveiligingen ERKEND BEVEILIGINGSBEDRIJF ding van het materieel van de dienst gemeentewerken. Het betreffende ontwerp-raadsvoorstel komt aan de orde in de vergadering van de com missie financiën die woensdag 18 mei vanaf 17.00 uur wordt gehouden in het Vlissingse stadhuis. Tijdens deze ver gadering komt tevens een voorstel aan de orde voor de beschikbaarstel ling van een krediet voor de uitvoe ring van de eerste fase van dc rïole- rings ruim 1,6 miljoen gulden duurder uit dan was geraamd. Het krediet van 62.000 gulden voor de dienst gemeentewerken is bestemd voor de vervanging van drie auto's en de uitbreiding van het materieel met een autogeen lasapparaat, een aan hangwagen en een zogenaamde kan- go-boorhamer. De commissie bespreekt verder een voorstel van b en w voor de beschik baarstelling van een krediet van 40 000 gulden voor de vervanging van de elektrische bekabeling van de Sint Ja- cobstoren. De huidige bekabeling is door de PZEM afgekeurd en dient vol ledig te worden vervangen. De commissie financiën behandelt verder het ontwerp voor de gewijzigde cursusgeldverordening voor gemeen telijke cursussen. De wijziging heeft betrekking op de wijze van innen van cursusgelden en vermindering en te rugbetaling van cursusgelden in voor komende gevallen. Tot slot komen in de commissievergadering ontwerp voorstellen aan de orde met betrek king tot de vernieuwing van de drama- ge van de zandbak bij kleuterschool 'De Kubus' in Oost-Souburg, de ver koop van het pand en perceel Dorps straat 9b in Ritthem en de vaststelling van de definitieve subsidie voor het project educatieve activiteiten voor culturele minderheden over 1982. In fe bruari van dat jaar besloot de gemeen teraad een subsidie toe te kennen tot een bedrag van 25.000 gulden. Uit de jaarrekening blijkt echter dat de tota le kosten van het project, mede dooi de geringe belangstelling, ruim 1700 gulden bedragen B en w stellen dan ook voor de defintieve subsidie vast te stellen op een bedrag van 1715.90. Voetbaltoernooi ambtenaren en politiekorpsen TERNEUZEN Vandaag, maandag, houdt de politiesportvereniging uit Terneuzen het tweede voetbaltoer nooi voor Zeeuwse en Belgische amb tenaren en politiekorpsen. Op de velden van het Zuidersport park komen vanaf 9 uur tien ploegen in actie. De organisators Jaap Kalle en Guido van Schaick hebben de teams van gemeente Terneuzen, Douane. Gempo Goes, Gempo Mid delburg, Gempo Vlissingen, Detro Sas van Gent. RP Luctor Middelburg. Konmar Zuidwest. BOB Gent en PSV Terneuzen in de poules onder kunnen brengen. Inzet is de wisselbeker van de gemeente Terneuzen, vorig jaar bij het eerste toernooi door Konmar Zuidwest gewonnen. De organiseren de vereniging, bij het eerste toernooi hekkesluiter. heeft zich via een oefen campagne terdege op dit toernooi voorbereid. Ziekenhuis De Bevelanden, M30 uur: uitzending Nomen MELBURG Molenwater, 9.30- aur Miniatuur Walcheren; »burg, 20 uur: 'Winkeldochters' o,a, Annet Nieuwenhuyzen; itiiuls, 20-21.30 uur: uitzending Ra- USING EN Bethesda-St.- iphziekenhuis, 20-21.30 uur: uit- flng Rawa; IVOORSTELLINGEN KGEN OP ZOOM Roxy 1,20 uur: "endarme in paniek, a.l.; 0,20 uur: Ilsa, meesteres van ^mannenkamp, 16 jr; ptn'Actueel I, 20 uur: Forced ven- :cf, 16 jr.; m'Actueel II, 20 uur: Drie Tiro- 2 Saint Tropez, 16 jr.; Sn'Actueel III. 20.30 uur: C'era stanto amati; ES-Grand, 20 uur. Les uns et les 16 jr; 1ST - De Koning van Engeland, "uur' Lieve meisjes, 18 jr.; ir Caddy schack, a.l20 uur: my blues, a.l,, 20 uur. The excor- 16 jr.; De gendarme in paniek, a.l.; iTBURG Ledel, '20 uur: Lekkere Sen, 18 jr.; WEUZEN Luxor, 20 uur: De 'ie in paniek, a.l La passante du Sans-Souci, SINGES' Alhambra I, 20 uur: ft. 16 jr. 'ra n. 20 uur: Still of the night, TOONSTELLINGEN g Galerie Bellemans, 10-18 ur: ks van Yvonne van den Akker i; Illustraties van The sKing <tm 30'6); IN'ISSE Visserij- en oorlogs- fom geopend van 14-16 uur inlehuis. 9-12 en 14-17 uur: van Addie Kubbinga itm 6/7), HAAMSTEDE De Burght., 116 uur werken Arie Boers en an Gast (t/m 1/6); BURG Biologisch Museum, [Uur 'De natuur in Zeeland', J-E Landbouwmuseum, 10-12 17 uur. Oude landbouwwerktui- raa! Stadhuis. 9-12 en 13-17 *rken van Roger de Kerf: - ST - Streekmuseum, 14-17 uur: gemutst in Zeeland' itm 30-71; Van Geyt, 9-12 en 13-17 uur: s van Jan van Hiel: 'ELBURG Zeeuws Museum, uur: werken over Hercules See- m 16 6i: De Wijnstock: werken van -- kunstenaars ttm 26/6); rd KAPELLE Molenweg 36. 10- fossielenmuseum. '■SOUBURG Bibliotheek, 30 en 18.30-20.00 uur: werken fse kunstenaars <t m 2/6): ttL'ZEX Hal Stadhuis, 8.30-12 uur: oude culturen (t'm r -n. 9-12 en 13-17 uur: werken *mt van Engelenhoven en An- Suimschotel itm 315); tt- Grote Kerk, 10-17 uur: 'Het ^nvP 'n de delta (tm 3091 jINGEN Reptielenzoo 'Igua- H730 uur- Levende reptielen. en insekten; NDIJKE Museum. 10-12 en uur: 'Kantklossen en bode- lt/m 15/8) UIT ZES LANDEN RETRANCHEMENT - Een 600-tal motorrijders uit Nederland. Frank rijk, België, Engeland, Ierland en Denemarken hebben afgelopen weekeinde deelgenomen aan het in ternationale motor-treffen van de Eenhoorn-federatie op camping 'de WildhoF bij Retranchement. In de Eenhoorn-federatie zijn een groot aantal Engelse merkenclubs verenigd. Tijdens het motortreffen kan dan ook een bonte verzameling van merken, waaronder Norton, BSA, Triumph, Royal Enfield, AJS Matchless Club en Velocette, en ty pes worden bewonderd. De motorrijders arriveerden in de loop van vrijdag en zaterdagoch tend in ReUaiichement. Het motor- weekeinde is. aldus 'Eenhoorn'- voorzitter Rob ter Haak. 'afgezien van enkele kleine probleempjes pri ma verlopen'. Zaterdagmiddag werd een anderhalf uur durende toerrit door West-Zeeuwsch-Vlaan- deren gemaakt. Er namen zo'n 200 motoren aan deel. Daarna volgden op camping 'de Wildhof1 touwtrek wedstrijden, die gewonnen werden door een Engels team. Voor zater dagavond stond er een optreden van de Groningse rock 'n roll groep Topsy Tórvy op het programma. Het optreden ging er bij het motor volkje in als koek. In de loop van zondag keerden de motorrijders huiswaarts. Eén van de zeshonderd deelnemers aan hel motor-treffen op camping 'De Wildhof in Retranchement. Achtste Expo Goes trok 22-duizend belangstellenden GOES Het organisatiebureau Del ta Succes uit Kloetinge is tamelijk tevreden over het verloop van de achtste Expo Goes. Hoewel het aan tal bezoekers (22.0001 minder bleek dan dc verwachte 25.000. vond A. den Boer. de directeur van het organisa tiebureau. dat hij niet mocht klagen. Uil de informatie die hij gekregen had van andere beurzen in het land. concludeerde hij dat het bezoekers aantal van de Expo Goes - gezien de economisch slechte tijd - landelijk bekeken niet slecht te noemen was. Uit de reacties van de standhouders en de bezoekers was hem gebleken dat van die kant ook teruggekeken werd op een geslaagde beurs Er was. volgens Den Boer. wat meer variatie in de kraampjes dan vorig jaar. ..Een verbetering van dé opzet, die voor herhaling vatbaar is", aldus de orga- 'or. Zomeravondvoetbal in Terneuzen TERNEUZEN In de Terneuzense zomeravond voetbalcompetitie blijft Philips 1 vooralsnog aan de winnen de hand. De koploper versloeg de afgelopen week ook Atoom Boys (2-0) en behield aldus zijn voorsprong op de concurrenten, van wie alleen Moe '80 in actie kwam. Moe '80 herstelde zich keurig van de 3-1 nederlaag, die het vorige week tegen Philips 2 leed: 10-2 werd het tegen Dow 2 en daarmee werkte de ploeg zich van de vijfde plaats op naar de derde plaats Excelsior behaalde zijn eerste punt via een 3-3 gelijkspel tegen Mistrap- pers 2 Eerder had Excelsior wel al met 3-1 verloren van Dow 1. dat zodoende voor de eerste maal dit seizoen aan de goede kant van de score bleef. De uitslagen. Excelsior - Dow 1 1-3, Moe '80 - Dow 2 10-2. Excelsior - Mistrappers 2 3-3 en Atoom Boys - Philips 1 0-2. De stand is nu: Philips 1 5 4 1 0 9 16- 2 Mistrappers 3 4 3 0 1 6 17- 3 Moe'80 4 3 0 1 6 20- 8 Mistrapp. 1 3 2 l 0 5 10- 2 Philips 2 3 2 1 0 5 7-3 Mistrapp. 2 4 1 2 1 4 7-10 Dow 1 4 1 0 3 2 4-16 Excelsior 4 0 13 1 5-21' Dow 2 3 0 0 3 0- 2-16 Atoom B 4 0 0 4 0 2-10 Het programma Maandag 16 mei: Philips 2 - Dow 1 en Moe S0 - Excelsior dinsdag 17 mei Atoom Boys - Mistrappers 3 en Dow 2 - Philips 1 Donderdag 19 mei Mistrappers 1 - Philips 2 en Mistrappers 2 - Dow 1 Vrijdag 20 mei Moe '80 - Philips 1 en Atoom Boys - Excelsior M issietentoonstelling Hulster muziekschool HULST- In het patronaat (de Muziek school) in Hulst werd zaterdag en zon dag - een week eerder dan oorspronke lijk het plan was - een missietentoon- stelling gehouden. De opbrengst daar van kwam ten goede aan het missie werk van pater Victor van de Reijl. De tentoonstelling bestond uit een groot aantal Afrikaanse kunstnijverheidsar- tikelen, zoals beelden en maskers die ook te koop waren Pater van de Reijt toonde zich na afloop van de tentoon stelling tevreden over de publieke be langstelling en de verkoop. Uitstapje Brussel reünie vereniging rijkspolitie Zeeland' HULST - Dc rcunie-vereniging 'Rijks politie Zeeland' maakte met 110 leden een uitstapje naar Brussel. Na het ver trek in Breskens en Perkpolder, het uitstapje werd met twee bussen ge maakt, volgde in Breendonk de eerste stop. Daar kregen de leden koffie met gebak aangeboden. Vervolgens ging het richting Brussel waar een bezoek werd gebracht aan de koninklijke tuinen van het paleis. Na een diner volgde onder leiding van twee gidsen een uitgebreide rondrit door de Belgische hoofdstad, Op de te rugreis werd gestopt in Rumpst (B). waar nog wat 'oude herinneringen' werden opgehaald. PvdA Oostburg in Breskens bijeen BRESKENS - De Partij van de Arbeid houdt dinsdag 17 mei een fractieverga dering in café 't Zonneke in Breskens Op de vergadering wordt de gemeente raadsvergadering van aanstaande donderdag besproken. De aanvang is 20.00 uur. Bromfiets gestolen AXEL - Onbekenden hebben zater dagnacht de bromfiets gestolen van P K K uit Westdorpe. De brommer stond in de Zeestraat in Axel. Toen K. na barbezoek in Axel huiswaarts wilde keren ontdekte hij dat de bromfiets verdwenen was. Dc e Haagse groep Bizarre stond za terdagavond voor de taak een goed gevulde Sporthal Souburg op te war men voor het aantreden van de even eens Haagse Golden Earring. De tem peratuur in de zaal liep weliswaar gaandeweg op, maar het enthousias me hield er aanvankelijk geen gelijke tred mee. Dat het publiek na ruim een uur 'powerpop' toch bereid was het trio met handgeklap en de roep om een toegift te belonen was voorname lijk te danken aan de kadans die door het ritme was ontstaan. Illustratief voor de grote ervaring van de Golden Earring, die rond tien uur haar opwachting maakte, was de ma nier waarop de groep het publiek naar de hand wist te zetten. George Kooij- mans maakte dan ook niet de fout 'Oost-Souburg' fout uit te spreken, zo als velen (ook Bizarre) van buiten de regio dat doen. Het publiek waardeer de het. TERNEUZEN Met nog één speeldag voor de boeg is de strijd om de titel in de derde klas van dc Terneuzense zaal voetbalcompetitie nog altijd volledig open. Met 35 punten uit 19 wedstrijden gaan Voltreffers en Kravo nog samen aan de leiding. Behalve dat het punten totaal gelijk is, wijkt ook het doelsaldo (dat van doorslagge vende betekenis kan worden) nauwelijks af: plus 126 voor Voltreffers en plus 124 voor Kra- Vorige week stond Voltreffers er qua doelsaldo nog wat beter voor. Maar Kravo haalde dezé week tegen Dow 3 verwoestend uit via een 16-2 zege. Voltreffers beperkte de 'schade' nog enigs zins doör het op de vierde plaats staande TAS 2 naar een ruime 9-1 nederlaag te spelen De uitslagen TAS 1 - DOW 4 2-4. Internationale Sneldienst - Mistrap pers 3-1Dow 3 - Kravo 2-16. Goalget- ters 2 -Terneuzen 2 2-6 en Voltreffers - TAS 2 9-1 De stand is nu: Voltreffers 19 17 1 1 35 155- 29 Kravo 19 17 1 1 35 152- 28 Int Sneld 19 11 4 4 26 63- 40 Terneuzen 2 19 9 4 6 22 65- 77 TAS 2 19 9 2 8 20 62- 57 Stoffels Cl 19 9 1 9 19 57- 69 Mistrappers 19 6 3 10 15 81- 95 TAS 1 19 4 1 13 10 49- 95 Dow 3 18 3 4 11 10 31- 89 Dow 4 19 3 3 13 9 44- 99 (joalgetters 2 19 3 2 14 8 45- 124 Hel programma voor vandaag is Stoffels Cleaning - Voltreffers <18 30 uur:. TAS 2 Goalgetters 2 (1915 uurKravo -TAS 1 '20 00 uun. Dow 3 - Dow 4 '20.45 uun en Terneuzen 2 - Int. Sneldienst '21.30 uur: Sinds de Earring aan haar tweede jeugd is begonnen ügt de nadruk bij op Amerikaanse leest geschoeide rock De groep trakteerde haar publiek op Bevestiging vonnis deelname overval Rabo bank Goes DEN HAAG - Het Haags gerechtshof heeft het vonnis van de Middelburgse politierechter bevestigd waarin de 36-jarige C. O uit Terneuzen werd ver oordeeld tot twaalf maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorar rest, voor deelname aan een overval op een kantoor van de Rabo-bank in Goes. Bij deze overval werd 13.500 gulden buit gemaakt. De Terneuzenaar bedreigde een perso neelslid van de bank met een vuurwa pen. De procureur-generaal bij het Haags gerechtshof had eveneens be vestiging van het vonnis van de poli tierechter geëist. een uitgekiende selectie van een tien tal succesnummers. Het leeuwendeel van de nummers was afkomstig van de lp's 'No promises no debts' en Cut' Opvallend was het tempo dat de Haag se dertigers het ten dele veel jongere publiek oplegde. Dat had tot gevolg dat velen het na anderhalf uur af moes ten leggen tegen de warmte en de con ditie van Hay en zijn makkers. Na de 'hits', die uit volle borst werden meegezongen, was er ook ruimte voor een nummer als Vanilla queen" van de Moontan-lp Het alweer tien jaar oude nummer kreeg een uitgesponnen uit voering. compleet met vrouwenstem en scheurende motor (op band natuur lijk» De zaal bereikte een voorlopig kookpunt, toen na een opzwepende bas-solo 'Radar love' werd ingezet De Earring nam er de tijd voor en schuw de visueel stuntwerk met Bij 'Twilight zone' was het publiek intussen uitzin nig en doornat. Tijdens de toegift bleek dat het allemaal de schuld van de duivel was en kon men tevreden en uitgeraasd huiswaarts keren. Fa H. J. K. Steen - Hulsterloo KRUININGEN „We hebben nooit geweten dat Zeeland zo mooi is. Deze driedaagse was, ondanks het storm weer van de eerste dag. de fraaiste tocht die we ooit gelopen hebben. Ja, natuurlijk hadden we last van blaren op dc voeten. Bijna iedereen. Onze schoenen raakten donderdag al door- weckt en ze zijn niet meer opge droogd, maar een kniesoor die daar op let. Het hoort erbij". Positieve geluiden van twee vijftigers uit Delft. Ervaren wandelaars die al et- lelijke malen de Nijmeegse vierdaag se uitliepen. Het echtpaar deed voor de eerste keer mee aan de twintigste Zeeuwse driedaagse. De wandeltocht begon donderdag en werd zaterdag middag afgesloten in het Dorpshuis in Kruiningen. Het plaatselijke muziekkorps EMM begeleidde de lopers op hun laatste meters naar het plein bij het ge meentehuis in Kruiningen. waar bur gemeester H Boer van Reimerswaal de wandelaars toesprak. De zes Rei- merswaalse muziekkorpsen die op het plein aanwezig waren in het kader van het Reimerswaal festival, brachten de driedaagse deelnemers vervolgens een aubade. Enkele bejaarde lopers hadden nog voldoende energie over om op het plein een dansje te maken Na het Wilhelmus ging het gezelschap richting Dorpshuis waar organisator J. van de Parel terugblikte op drie dagen wandelen Aanvankelijk toon de Van de Parel zich wat verbitterd over de wandelaars die de komst van het muziekkorps met afgewacht had den en op hun eigen houtje van Hansweert naar het eindpunt waren gelopen. Een organisatiefoutje was hier debet aan. Het tijdschema voor dit laatste gedeelte van de tocht klop te niet. De deelnemers hadden zich - in afwachting van het muziekkorps - in Hansweert verzameld, maar toen dit nogal lang ging duren, liepen sommige wandelaars door naar Krui ningen Het resultaat was dat maar een deel van de in totaal 342 deelne mers door het korps EMM binnenge haald werd. De voorzitter van de Zeeuwse Wandel sportbond. H C Geilliet. tilde hier echter niet zo zwaar aan. Hij sprak van een storend schoonheidsfoutje. Geilliet bedankte Van de Parel uit voerig voor zijn organisatiewerk en overhandigde hem een boek met een toepasselijke titel 'Wandelen in Ne derland' De voorzitter zei vervolgens dat teruggekeken kon worden op een geslaagde driedaagse die voor herha ling vatbaar was. De echtgenote van Van de Parel kreeg onder het motto 'de soep heeft goed gesmaakt' een bos bloemen van Geilliet Van de Parel nam de microfoon over en bedankte dc vele medewerkers voor luin inzet. Hij beklemtoonde hierbij het werk van de Rode-Kruis- colonne uit Kruiningen. die zich ver dienstelijk maakte door het behande len van de blaren en andere lichame lijke ongemakken waarmee het lopen in een driedaagse gepaard gaan. De lopers die voor de twintigste, de vijftiende of de tiende keer de tocht vol bracht hadden werden op het podium geroepen en gehuldigd. Ri- nus Vcrmaire. evenals Van de Parel voor de twintigste keer werkzaam in de organisatie, kreeg een herinnering aangeboden. Na de toespraken en de huldigingen werden de driedaagse- herinneringen aan deelnemers uitge reikt. Het aantal uitvallers was deze keer lager dan vorig jaar. Van de 345 deelnemers bereikten 342 wandelaars de 'eindstreep' De drie uitvallers kre gen gedurende de tocht last van hun gezondheid en moesten opgeven. HULST Het naar de derde klas van het zondagvoetbal gepromoveerde Clinge heeft de leiding genomen in het voetbaltoernooi 'Groot Hulst'. Clinge versloeg op eigen veld HVV '24 met 2-0 en bracht daarmee zijn totaal op vier. Steen startte met een 5-1 zege op Hulsterloo. Clinge - HVV '24 Clinge won volkomen verdiend met 2-0 omdat het meer aan de bal was. beweeglijker was en zich ook de mees te doelkansen creéerde. Vooral in de eerste helft had de thuisclub een groot veldoverwicht. maar het was vooral doelman Jos van de Kinderen die HVV staande hield. Van de Kinderen stond slechts een treffer van Danny van Puijvelde (na vijf minuten) toe en weigerde daarna nog te capituleren. Het gaf HVV in de beginfase van de tweede helft gelegenheid iets terug te doen. maar toen Frits Haak een straf schop van Jos van der Walle stopte, brak het HVV-verzet. Vijftien minuten voor het laatste fluitsignaal bepaalde Boudewijn van Craenenbroeck de eindstand op 2-0 door uit een vrije trap rechtstreeks binnen te knallen Uitje vrouwenbond in Hoofdplaat HOOFDPLAAT - De Hoofdplaatse Vrouwenbond maakt woensdag 25 mei haar jaarlijkse busreis. Ook deze maal kunnen niet-leden de reis mee maken. Het einddoel is deze keer Cap Gris Nez in Noord-Frankrijk. Het ge zelschap vertrekt om 7.00 uur en gaat via Eeklo en Tielt langs het helicop- terveld bij Kokzijde naar het Meli- park in de Panne, waar koffie met ge bak zal worden gebruikt. Hierna gaat de reis naar Calais, waar een bezoek wordt gebracht aan de Hoverport. Van hieruit rijdt men naar Cap Gris Nez. waar men in de gelegen heid wordt gesteld om een hapje te eten. Vervolgens wordt Bologne be zocht. Via Kassei rijdt men daarna te rug naar België waar bij de Zwarte Berg gegeten wordt. Tot slot wordt in leper nog gestopt voor een gezellig sa menzijn. Steen was op alle fronten beter dan Hulsterloo en liet zelfs nog vele kan sen onbenut. Via Erwin Nagtegaal werd het 1-0 en nog voor de rust scoorde Mark Strijdonck 2-0. Geme Smet zorgde na de hervatting nog voor 2-1. m^ar daarna liep Steen weer verder weg door treffers van Adrie de Bot (tweemaal) en Albert Mortier De stand is nu Clinge 2 2 0 4 5-2 Steen 1 1 0 0 2 5-1 HW '24 2 1 0 1 5-2 Graauw 1 0 0 1 0 2-1 Hulsterloo 2 0 0 2 0 MO Het programma: dinsdag 17 mei: Steen - Clinge en vrijdag 20 mei: HVV - Graauw. Intentieverklaring Oosterschelde binnenkort van kracht MIDDELBURG - Een aantal bij bet Oosterschelde-gebcurcn betrokken ministers zal binnenkort de intentie verklaring Oosterschelde tekenen. Die verklaring houdt in. dat de minis ters. gedeputeerde staten van Zee land. de commissaris van de koningin in Zeeland, provinciale staten, de ge meenteraden. colleges en burgemees ters van een groot aantal Zeeuwse ge meenten en de besturen van een drie tal waterschappen niets op eigen houtje mogen ondernemen dat in strijd zou kunnen zijn met het door alle hierboven genoemde betrokke nen opgesteld Beleidsplan Ooster schelde. Zodra de zes betrokken ministers!van WVC. economische zaken, financiën, landbouw en visserij, verkeer en wa terstaat. en volkshuisvesting en ruim telijke ordening) de Intentieverklaring •hebben ondertekend, wordt deze ge publiceerd in de staatscourant Niet lang daarna wordt de verklaring for meel van kracht In de praktijk wordt overigens al gehandeld alsof de inten tie-verklaring van kracht zou zijn De kwestie komt aan de orde tijdens een vergadering van de Stuurgroep Oosterschelde. die donderdag 26 mei om half drie begint in het statenzaal complex van de Abdij in Middelburg. ADVERTENTIE STAAT DER NEDERLANDEN SLENING 1983 PER 19B4/1993 inschrijving op 17 mei 1983 van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23