üportuitwisseling met eunkirchen geslaagd Golden Earring speelde Souburgs publiek 'plat' Driedaagse-lopers: fraaie tocht WISSEL BEVELANDER WISSEL SCHOUWEN ISSINGEN WON MET 18-12 wnda Zo 'n 600 motorrijders troffen elkaar op camping Retranchement tNDAG 16 MEI 1983 jlSSIN'GEN - De sportuitwisseling met de Duitse gemeente Neunkirchen is geëindigd in een winning voor de Vlissingse deelnemende verenigingen. De Vlissingers wonnen acht van ftien onderdelen en behaalden, inclusief de twee gelijke spelen, in totaal achttien pun- De Duitse gasten wonnen vijf onderdelen en eindigden op een puntentotaal van twaalf. pintentotaal is echter niet het be- iqkste van de sportontmoeting. secretaris F Naerebout van de nlssie sporlbelangen. ..Centraal j mmissie voor 2 Irijfsleven ilen vergadert jfAARTEN SPIJK - De commis- het bedrijfsleven van de ge- jlfTholen praat vandaag (maan- y (ver de herziening van het be- pngsplan Kom Scherpenisse. In fc itrgadering. die om 19.30 uur be- V lomen ook de agendapunten aan 'f bewaar men in de bijeenkomst Sapril geen tijd meer voor had. lissie vergadert in het ge itehuis in Sint-Maartensdijk. üiaging van het bestemmings- houdt onder meer in, dat alleen _dlge winkels in Scherpenisse de raming detailhandel krijgen, ge- sitreerd in een daartoe aangewe- pbied. omvattende een gedeelte de Spuidamstraat. de Hoge R tt. de Kerkstraat en de Lage t Voorts is het ministerie van I jiuisvesting van mening, dat een |en boerderij aan de Lentestraat, af, ruimte schept voor meer wo- jouwdan de twee vrijstaande wo- s die b en w in gedachten had- Daarom zijn op die plaats nu vijf- jomngen gepland.De voormalige ïweg is bestemd voor de bouw [woningen, volgens het pre-ad- aanzien van het bestemmings- Aan de Julianastraat is plaats bouw van vier rijen woningen, lissie bespreekt verder een een concept-nota over het so- momisch beleid op Tholen staat natuurlijk de ontmoeting tussen de Duitse en Nederlandse sporters. En ook wat dat betreft is de uitwisseling zeker een succes In totaal namen ongeveer driehonderd inwoners van Neunkircheen deel aan de uitwisseling die elke twee jaar ge houden wordt, afwisselend in Neunkir chen en Vlissingen. Voor het eerst was dit jaar gekozen voor een gedecentraliseerde opzet van het gebeuren. De verschillende deelne mende verenigingen waren zelf verant woordelijk voor het onderbrengen van de gasten en het opstellen van een pro gramma om de gasten aangenaam be zig te houden. Zo werden de Duitse sporters en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur onthaald op on der meer vaartochten en bezoeken aan Veere. Middelburg, werkeiland Neeltje Jans en andere bezienswaardigheden in en rond Vlissingen. Buiten de wed strijden hadden de verenigingen feest avonden georganiseerd in de verschil lende club gebouwen. De grote slotavond die in voorgaande jaren voor alle deelnemers aan de uit wisseling werd gehouden in het Scheldekwartier in Vlissingen bleef deze keer achterwege. „Het bleek moeilijk om op de slotavond iets te organiseren dat bij iedereen in de smaak valt. Daarom hebben we voor deze opzet gekozen. Op die manier is het mogelijk om bijvoorbeeld een dis co-avond voor de jongeren te houden en een dansavond met wat rustiger muziek voor de ouderen", aldus de heer Naerebout, die zaterdagavond in gezelschap van burgemeester drs Th. J. Westerhout, de wethouders G. J. A. M. Adan en D. J. P. Bruinooge en ge meentesecretaris J. M. A. van Nassau een rondgang maakte langs de club huizen. „Daarbij heb ik de indruk ge kregen dat deze opzet wel in de smaak is gevallen bij de gasten. We kregen in ieder geval positieve reacties". Het sportieve gedeelte van de uitwis seling. dat werd afgewerkt in vrijwel alle sportzalen in de gemeente, werd zaterdagavond afgesloten met een handbalwedstrijd tussen Vlissingse oud-spelers en een gelegenheidsteam van Neunkirchen. waar onder anderen de burgemeester van de Duitse ge meente in meespeelde. Deze ontmoe ting eindigde onbeslist De Duitse gasten vertrokken zondag morgen omstreeks negen uur. nadat eerst nog een foto was gemaakt bij de Vlissingse Koopmanshaven. De stoet bussen werd tot de rijksweg bij Oost- Souburg begeleid door de gastgezin nen- en verenigingen. Bijeenkomst voor pas gevestigde ondernemers in Prins van Oranje GOES - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland houdt vandaag, maandag, een voorlichtingsbijeenkomst voor pas gevestigde ondernemers. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de Prins van Oranje in Goes en begint om 15.00 uur. In de PZC van zaterdag stond vermeld dat de bijeenkomst in het gebouw van de Kamer van Koop handel in Middelburg gehouden zou worden maar dit bleek niet mogelijk door het grote aantal ondernemers dat zich heeft opgegeven. De Kamer van Koophandel besloot daarom de voorlichtingsbijeenkomst te ver- Het programma voor deze bijeen komst werd opgesteld in samenwer king met het Centraal Intstituut Mid den- en Kleinbedrijf en bestaat uit twee gedeelten. Het commerciële ge deelte zal nader ingaan op de proble matiek rond de marktbenadering en het financiéle gedeelte bevat nadere uiteenzettingen omtrent investerings- noodzaak. eigen financiële inbreng externe geldstromen en overheidsfa- ciliteiten. De voorlichtingsbijeen komst zal om 19.30 uur afgelopen zijn Intentieverklaring Oosterschelde binnenkort van kracht MIDDELBURG - Een aantal bij het Oosterschelde-gebeuren betrokken ministers zal binnenkort de intentie verklaring Oosterschelde tekenen. Die verklaring houdt in. dat de minis ters. gedeputeerde staten van Zee land, de commissaris van de koningin in Zeeland, provinciale staten, de ge meenteraden. colleges en burgemees ters van een groot aantal Zeeuwse ge meenten en de besturen van een drie tal waterschappen niets op eigen houtje mogen ondernemen dat in strijd zou kunnen zijn met het door alle hierboven genoemde betrokke nen opgesteld Beleidsplan Ooster- tred mee. Dat het publiek De Haagse groep Bizarre stond za- Sinds de Earring aan haar tweede terdagavond voor de taak een goed- jeugd is begonnen ligt de nadruk bij op gevulde Sporthal Souburg op te war- Amenkaanse leest geschoeide rock men voor het aantreden van de even- De groep trakteerde haar publiek op eens Haagse Golden Earring. De tem- een uitgekiende selectie van een tien- peratuur in de zaal liep weliswaar tal succesnummers. Het leeuwendeel gaandeweg op. maar het enthousias- van de nummers was afkomstig van de me hield er aanvankelijk geen gelijke lp's'No promisesno debts en Cut schelde. Zodra de zes betrokken ministers i van WVC, economische zaken, financien, landbouw en visserij, verkeer en wa terstaat. en volkshuisvesting en ruim telijke ordening) de intentieverklaring hebben ondertekend, wordt deze ge publiceerd in de staatscourant. Niet haar opwachting maakte, was de ma- Opvallend was het tempo dat de Haag- 'powerpop' toch bereid was het se dertigers het ten dele veel jongere trio met handgeklap en de roep om publiek oplegde. Dat had tot gevolg een toegift te belonen was voorname- dat velen het na anderhalfuur af moes- lijk te danken aan de kadans die door ten leggen tegen de warmte en de con- het ritme was ontstaan. ditie van Hay en zijn makkers Illustratief voor de grote ervaring van de Golden Earring, die rond tien uur (b* Ziekenhuis De Bevelanden, r: uitzending Nomen k DMIBURG Molenwater, 9.30- du:Miniatuur Walcheren; BBburg. 20 uur: 'Winkeldochters' IM-Annet Nieuwenhuyzen; ills, 20-21.30 uur: uitzending Ra- BINGEN Bethesda-St.- piekenhuis, 20-21.30 uur. uit- tog Rawa; (VOORSTELLINGEN GEN OP ZOOM Roxy 1,20 uur: Warme in paniek, a.l.; 20 uur: Ilsa, meesteres van mannenkamp, 16 jr; a'Actueel I, 20 uur: Forced ven- te, 16 jr.; i'Actueel II. 20 uur: Drie Tiro- 13 Saint Tropez. 16 jr.; Bl'Actueel III, 20.30 uur: C'era ^blanto amati; ES-Grand, 20 uur: Les uns et les tt..' rts, 16 jr; ST— De Koning van Engeland, Huur Lieve meisjes, 18 jr.; Br: Caddy schack, a.l., 20 uur: blues, a.l.; 20 uur: The excor- 16 jr., He gendarme in paniek, a 1 IURG Ledel, 20 uur: Lekkere i, 18 jr IUZEN Luxor, 20 uur: De ie in paniek, a.l La passante du Sans-Souci, ■5of SS1NGEN Alhambra I. 20 uur: ïl, 16 jr., ibra II, 20 uur: Still of the night, ""^TOONSTELLINGEN Galerie Bellemans, 10-18 ur: van Yvonne van den Akker 3151, ïrgalerij: Illustraties van The ?King itm 30-6), 3NISSE Visserij- en oorlogs- ttm geopend van 14-16 uur «tntehuis, 9-12 en 14-17 uur: ïnvan Addie Kubbinga (Lm 6/71; «H-HAAMSTEDE De Burght. H6 uur: werken Arie Boers en an Gast itm 16); i(j4 [BURG Biologisch Museum, '0'Jur 'De natuur in Zeeland'; üE Landbouwmuseum. 10-12 •17 uur: Oude landbouwwerktui- rtaal Stadhuis, 9-12 en 13-17 «rken van Roger de Kerf; ST - Streekmuseum. 14-17 uur: 'gemutst in Zeeland' (Lm 30 71: Van Geyt. 9-12 en 13-17 uur jjj van Jan van Hiel, Ij DELBURG Zeeuws Museum, iuur werken over Hercules Seg- "•m 16/6); e De Wijnstock: werken van kunstenaars (Lm 26 6); TKAPELLE Molenweg 36. 10- 1 fossielenmuseum; 'SOUBURG Bibliotheek. ■17.30 en 18.30-20 00 uur: werken ~verse kunstenaars (Lm 2 6); ir| KEUZEN - Hal Stadhuis. 8.30-12 116 30 uur oude culturen iL'm 9-12 en 13-17 uur: werken Gerrit van Engelenhoven en An- Euimschotel <tm 31/5); - Grote Kerk. 10-17 uur: 'Het lap in de delta' (Lm 30'9); »INGEN Reptielenzoo 'Igua- i-r. 14-17.30 uur: Levende reptielen. °'#leên en Insekten; SpIJKE Museum, 10-12 en •17 uur: 'Kantklossen en bode- (Lm 15/8). UIT ZES LANDEN RETRANCHEMENT - Een 600-tal motorrijders uit Nederland, Frank rijk, Belgié, Engeland. Ierland en Denemarken hebben afgelopen- weekeinde deelgenomen aan het in ternationale motor-treffen van de Eenhoorn-federatie op camping 'de Wildhof bij Retranchement. In de Eenhoorn-federatie zijn een groot aantal Engelse merkenclubs verenigd. Tijdens het motortreffen kan dan ook een bonte verzameling van merken, waaronder Norton, BSA, Triumph. Royal Enfield, AJS/ Matchless Club en Velocette, en ty pes worden bewonderd. De motorrijders arriveerden in de loop van vrijdag en zaterdagoch tend in Retidiicheinent. Het inuuji- weekeinde is, aldus 'Eenhoorn'- voorzitter Rob ter Haak. 'afgezien van enkele kleine probleempjes pri ma verlopen'. Zaterdagmiddag werd een anderhalf uur durende toerrit door West-Zeeuwsch-Vlaan- deren gemaakt. Er namen zo'n 200 motoren aan deel. Daarna volgden op camping 'de Wildhof touwtrek wedstrijden, die gewonnen werden door een Engels team. Voor zater dagavond stond er een optreden van de Groningse rock 'n roll groep Topsy Törvy op het programma Het optreden ging er bij het motor volkje in als koek In de loop van zondag keerden de motorrijders huiswaarts. Eén van de zeshonderd deelnemers aan het motor-treffen op camping 'De Wildhof in Retranchement lang daarna wordt de verklaring for meel van kracht. In de praktijk wordt overigens al gehandeld alsof de inten tie-verklaring van kracht zou zijn nier waarop de groep het publiek de hand wist te zetten George Kooij- mans maakte dan ook niet de fout 'Oost-Souburg' fout uit te spreken, zo- ADVERTENTIE 1 De kwestie komt aan de orde tijdens ais velen took Bizarre) van buiten de een vergadering van de Stuurgroep regio dat doen. Het publiek waardeer- Oosterschelde, die donderdag 26 mei de het om half drie begint in het statenzaal- complex van de Abdij in Middelburg Contactavond voor vrouwen Heinkenszand HEINKENSZAND - Het vrouwen contact Heinkenszand houdt dinsdag 17 mei een contactavond voor vrou wen. Dat gebeurt in ontmoetingscen trum de Stenge in Heinkenszand. Vrouwen krijgen op de bijeenkomst de gelegenheid om ervaringen over hun positie in de maatschappij uit te wisselen. Het gespreksonderwerp is vrouw en macht. Zowel positieve als negatieve kanten van het onderwerp worden ter discussie gesteld Het vrouwencontact kent geen leden. Alle vrouwen zijn welkom De bijeenkomst begint om 20 00 uur. veiligheid Bevestiging vonnis deelname overval Rabo-bank Goes 3 LU DEN HAAG - Hel Haags gerechtshof heeft hel vonnis van de Middelburgse Uj politierechter bevestigd waarin de CQ 36-jarige C. O uit Terneuzen werd ver- oordeeld tot twaalf maanden gevan- genisstraf met aftrek van het voorar- rest, voor deelname aan een overval op een kantoor van de Rabo-bank in CC Goes. Bij deze overval werd 13.500 £Q gulden buil gemaakt. De Terneuzenaar bedreigde een perso neelslid van de bank met Al vele jaren is Colijn B V. specialist in inbraakbeveili ging in Zeeland. Met een brede kring van tevre den klanten. Groot en klein en van bedrijf tot woning Colijn beschikt over het unieke MONIVE-systeem. mopjive beschermd met 2 octrooien! Elektrische en/of mechanische beveiliging volgens verzeke- ringseisen met TBBS opleve- ringsbewijs. Belt u ons rustig voor een kosteloze adviesafspraak. Voor pen. De procureur-generaal bij het fc; Braderie-rommelmarktHaags gerechtshof had eveneens be co vestiging van het vonnis van de poli- tierechter geëist. H eilige zekerheid colijn b.v TBBS ERKEND BEVEILIGINGSBEDRIJF voor orgel Renesse RENESSE - In Renesse werd zater dag een grote braderie-rommelmarkt gehouden ten bate van de restauratic van het 100-jarig Obcrlinger-orgel in de hervormde kerk. Het gebeuren trok zeer veel belangstelling. De bru- to-opbrengst was 20.109,10. Naast vele kramen met koopwaar en spelletjes, waren er ook demonstra ties van oude ambachten zoals stoe len matten, spinnen en weven. In het koor van de kerk was een tentoonstel ling over orgelbouw ingericht omlijst met een diaserie werp. Na de 'hits', die uit volle borst werden meegezongen, was er ook ruimte voor een nummer als 'Vanilla queen' van de Moontan-lp. Het alweer tien jaar oude nummer kreeg een uitgesponnen uit voering, compleet met vrouwenstem en scheurende motor 1 op band natuur lijk). De zaal bereikte een voorlopig kookpunt, toen na een opzwepende bas-solo 'Radar love' werd ingezet. De Earring nam er de tijd voor en schuw de visueel stuntwerk niet. Bij 'Twilight zone' was het publiek intussen uitzin nig en doornat Tijdens de toegift bleek dat het allemaal de schuld van de duivel was en kon men tevreden en uitgeraasd huiswaarts keren. Fa H J. K. Expo trok 22-duizend belangstellenden GOES Het organisatiebureau Del- aantal van de Expo Goes - gezi Ie la Succes uit Kloetinge is tamelijk economisch slechte tijd - landelijk tevreden over het verloop van de bekeken niet slecht te noemen was. achtste Expo Goes. Hoewel het aan- Uit de reacties van de standhouders tal bezoekers (22.000) minder bleek en de bezoekers was hem gebleken dan de verwachte 25.000, vond A. den dat van die kant ook teruggekeken Boer, de directeur van het organisa tiebureau. dat hij niet mocht klagen. Uit de informatie die hij gekregen er hetzelfde onder- had van andere beurzen in het land. concludeerde hij dat het bezoekers- werd op een geslaagde beurs Er volgens Den Boer. wat meer variatie in de kraampjes dan vorig jaar. „Een verbetering van de opzet, die voor herhaling vatbaar is", aldus de orga nisator. Belangstelling voor Oud- Vossemeerse braderie was groot OUD-VOSSEMEER De braderie, die de Oud-Vossemecrse winkeliers vereniging in samenwerking met een aantal sportverenigingen zaterdag middag en -avond in Oud-Vossemeer op het Marktplein hield, heeft zich in een overweldigende belangstelling mogen verheugen. Reeds bij de opening in de middagu ren stroomde het publiek rijkelijk toe en dit bleef zo totdat men rond de klok van negen uur 's avonds de braderie beeindigde. De winkeliers, die een stand op de braderie hadden ingericht, deden goede zaken en de sportverenigingen, die diverse attrac tie hadden opgesteld, zoals een ringlo- tenj. het rad van avontuur, eieren gooien en enveloppespel. de verkoop van verrassingseieren, het 21-spel en kreukels raden, mochten zich in de gunst van het publiek verheugen De lagere scholen hadden een geza menlijk stand opgesteld met attrac ties, zodat zij een graantje konden meepikken om diverse schoolactivi teiten te bekostigen. De Oud-Vossemeerse muziekvereni ging zorgde met de boerenkapel voor een vrolijke noot De hoofdprijs van de braderie was een varken waarvan het juiste gewicht werd geraden door Dick Vaders, die 128 kilo en 750 gram had opgegeven. ADVERTENTIE STAAT DER NEDERLANDEN LENING 1983 PER 1984/1993 inschrijving op 17 mei 1983 van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs KRUININGEN „We hebben nooit geweten dat Zeeland zo mooi is. Deze driedaagse was, ondanks het storm weer van de eerste dag. de fraaiste tocht die we ooit gelopen hebben. Ja. natuurlijk hadden we last van blaren op de voeten. Bijna iedereen. Onze schoenen raakten donderdag al door weekt en ze zijn niet meer opge droogd. maar een kniesoor die daar op let. Het hoort erbij". Positieve geluiden van twee vijftigers uit Delft. Ervaren wandelaars die al et telijke malen de Nijmeegse vierdaag se uitliepen. Het echtpaar deed voor de eerste keer mee aan de twintigste Zeeuwse driedaagse. De wandeltocht begon donderdag en werd zaterdag middag afgesloten in het Dorpshuis in Kruiningen. Het plaatselijke muziekkorps EMM begeleidde de lopers op hun laatste meters naar het plein bij het ge meentehuis in Kruiningen. waar bur gemeester H Boer van Reimerswaal de wandelaars toesprak. De zes Rei- merswaalse muziekkorpsen die op het plein aanwezig waren in het kader van het Reimerswaai festival, brachten de driedaagse deelnemers vervolgens een aubade Enkele bejaarde lopers hadden nog voldoende energie over om op het plein een dansje te maken Na het Wilhelmus ging het gezelschap richting Dorpshuis waar organisator J van de Parel terugblikte op drie dagen wandelen Aanvankelijk toon de Van de Parel zich wat verbitterd over de wandelaars die de komst van het muziekkorps niet afgewacht had den en op hun eigen houtje van Hansweert naar het eindpunt waren gelopen. Een organisatiefoutje was hier debet aan. Het tijdschema voor dit laatste gedeelte van de tocht klop te niet. De deelnemers hadden zich - in afwachting van het muziekkorps - in Hansweert verzameld, maar toen dit nogal lang ging duren, liepen sommige wandelaars door naar Krui ningen Het resultaat was dal maar een deel van de in totaal 342 deelne- De Dnedaagse-wandelaars passeren Hansweert mers door het korps EMM binnenge haald werd De voorzitter van de Zeeuwse Wandel sportbond. H C Geilliet. tilde hier echter niet zo zwaar aan Hij sprak van een storend schoonheidsfoutje Geilliet bedankte Van de Parel uit voerig voor zijn orgamsatiewerk en overhandigde hem een boek met een toepasselijke titel 'Wandelen in Ne derland De voorzitter zei vervolgens dat teruggekeken kon worden op een geslaagde driedaagse die voor herha ling vatbaar was De echtgenote van Van de Parel kreeg onder het motto 'de soep heeft goed gesmaakt' een bos bloemen van Geilliet Van dc Parel nam de microfoon over en bedankte dc vele medewerkers voor hun inzet. Hij beklemtoonde hierbij hel werk van de Rode-Kruis- colonne uit Kruiningen. die zich ver dienstelijk maakte door het behande len van de blaren en andere lichame lijke ongemakken w aarmee het lopen in een driedaagse gepaard gaan. De lopers die voor de twintigste, de vijftiende of de tiende keer de tocht vol bracht hadden werden op hel podium geroepen en gehuldigd. Ri- nus Vermaire. evenals Van de Parel voor de twintigste keer werkzaam in de organisatie, kreeg een herinnering aangeboden. Na de toespraken en de huldigingen werden dc driedaagse- herinneringen aan deelnemers uitge reikt. Het aantal uitvallers was deze keer lager dan vorig jaar. Van de 345 deelnemers bereikten 342 wandelaars de 'eindstreep De drie uitvallers kre gen gedurende de tocht last van hun gezondheid en moesten opgeven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21