jVonck sterker ^lan Van Duijse Zeeuws- Vlaamse hegemonie in titelstrijd jeugdtennis e M VE MARA THON VAN TERNEUZEN Korfbalteams Tjoba en Stormvogels degraderen I Bescheiden klasseringen voor Zeeuwse turnsters Een rondje frisse energie. Luctor degradeert na verlies tegen All Ready PZC/ sportkrant ANDAG 16 MEI 1983 13 «NEUZEN - De routinier Piet Vonck had het een paar da- de maanden voor op de tien kilometer g .voor de start van de eerste halve marathon in Terneuren vas orspeld. ,,Dat wordt een duel tussen Hugo van Duijse en zelfsprekend kanshebber voor een po- ii" verzekerde de Hulstenaar, die zijn tegenstanders altijd dmmplaats. JBij de dames had Tryme Smeenge za- Jj jfect kan inschatten. Zo verliep het inderdaad in de wed- terdag in Temeuzen geen tegenstand ia riidvan Scheldesport, want al na acht kilometer liepen de vanbetekenis.Zelietzeifsi,20.38note- - ,e atleten van RKHAV onbedreigd aan de leiding. Piet ids mek versloeg zijn rivaal uiteindelijk ver voor de finish. Hij Ben Moortgat uit stabroek was de h'e iilezii zijn eindspurt te vroeg in, maar bleek nog over reser- snelste bij de veteranen, voor Adne 'Éi ,r i 4 r-4 Verstelle van AV'56. Er waren in totaal [ste beschikken. „Gelukkig was Van Duijse ook niet al te fit 37 wedstrijdlopers bij de halve mara is eer", zei Vonck voldaan. thon. JU De uitslag van de Intersport halve mara- ijezege in Temeuzen dwong Piet ten toegeven op Vonck. Huib Dale- thon: 1 Plet Vonck (RKHAV), in 1.07.03: 2 of Kii oi wiin nnht.ppvnl- bout eindigde als derde op een achter- Hugo van Duijse (RKHAV) op vijftig meter stand van twee minuten en Frank 3 Huib Dalebout (AV) 1 09 03, 4 Krank Koo- Kooman verraste enigszins met een ,DynamoL1i0i2?:. 5 Klnl Reverse vierde plaats. ..Ik had Reijnierse nog wel geprikkeld HERKANSING ANIMO IN BESLISSINGSDUEL jjci; respect af bij al zijn achtervol s. De 36-jarige Hulstenaar liep 'nsclujnlijk conder enige moeite, hut esde ook Van Duijse niet en kon haan de streep nog een enorme ver sing veroorloven. ,,Ik wist echt niet aï ure aan de finish nog een kilometer lis feten lopen", lachte Vonck na af- epj n „Zo had ik de winst nog kunnen 4 spelen aan Van Duijse" (Dynamo) 1.10.35; 6 Eddie van Put. (Veter nen Nederland) 1.10.48, 7 Jan de Bart (AV) 1.12 37; 8 Tonny Stnjdonk (RKHAV) voor deze wedstrijd", zei Piet Vonck. 1.13.50. 9 Ad Courtin (AV) 1.14 34; 10 Chiel „Ik gaf hem namelijk geen schijn van Boone (Mar) 1.14.54. 11 Henk Hamelink kans tegen ons in de finale. Dat nam (Scheldesport) 1 17 42: 12 Job Matthljsse hij me nogal kwalijk, geloof ik. Hij (Dynamo) 1.18.10. 13 Wim van Dijk (Olym- kwam me voor de wedstrijd nog vertel- 1:18!3: i4_Wim Wolfert (Scheldesport: VLISSINGEN 'Uithuilen en op nieuw beginnen'. Het geldt zeker voor een aantal districtsploegen in het veldkorfbal dat vaak met hangen en wurgen het voorbije seizoen door gekomen is. en niet zonder schade. Promotieklasser Tjoba doet na enke le jaren weer een stap terug naar de eerste klas. Daarin wist Swift zich te handhaven. Animo moet na de teleur stellende 6-8 nederlaag tegen GKV een beslissingswedstrijd spelen te gen TOP Sassenheim met degradatie als inzet. Tweedeklassers TOP Amemuiden en ONDO blijven op dat niveau acteren. TOP had zich daarvan al een hele tijd verzekerd, ONDO slaagde er via een sterke eindsprint in degradatie nog net te ontlopen. In die spurt was de 13-12 overwinning op ELKV zaterdag beslissend. TOP nam met. dezelfde cijfers afscheid van een goed seizoen, DVS kon de Arnemuidse ploeg niet van scoren afhouden. Een balans in mineur, met de Tjoba- reserves als positieve uitschieter. Lang vechtend tegen degradatie uit de reserve-overgangsklas had Tjoba II een sterke finale in de bagage. Die leidde via 4-2 en 10-9 overwinningen naar handhaving van dat hoge lande lijke niveau. Herkansing iïilometer voor de finish zette Piet len dat hij daar met zo van gediend is" ack de spurt in en schudde hij Hugo uDuijse van zich af. Het bleek ech- 4 a 02t de twee leiders nog een plaatse- li ie ronde moesten lopen. Vonck Het schitterende parkoers in en rond Temeuzen leende zich voor een tem poslag vanaf de eerste kilometers. Vonck. Van Duijse en aanvankelijk s popnieuw aanzetten.'maar hij gaf ook nog Reijnierse gingen vrij snelvan 1 i in die laatste duizend meter nog start, hoewel de wind dikwijls recht op tdt voluit. De demarrage was vol- kop stond. Dat was ook de reden dat w. - eintjt,jjd minder snel was dan ver- wacht. Met de winnende 1.07.03 bleef in de finale van een wedstrijd Piet Vonck bijna vier minuten boven b 1.17.42; 15 Jan Koch (Scheldesport) 1.18.44. Dames. 1 Trijnle Smeenge (Dynamo) 1.20.38. Veteranen; 1 Ben Moortgat (AC Sta broek) 1 25.16; 2 Adne Verstelle (AV) 1 28 00 Hugo van Duyse ilïnksi en Piet Vonck hebben zich losgemaakt van hun tegenstanders Piet Vonck zou Van Duyse later achter zich houden en zegevieren. ede geweest om Van Duijse defini- 'uit te schakelen. de finale van een wedstrijd •k nog steeds verschrikkelijk zijn snelste marathon. .'.bekende Van Duijse. „We trai- tfijna elke dag samen en ik ken idusgoed. Ik wist ook dat hij graag Huib Dalebout bleef net zo lang als yinnen in Terneuzen. Hij was in Reijnierse in het spoor van de fats» kilometers niet meer te hou- iilskracht Geen kracht de concurrenten bij de Zeeuwse is Piet Vonck tijdens dit soort iêtrijden een toonbeeld van wils- s adit Van Kim Reijnierse werd bij- si 2 Ktkeld ook verwacht dat hij voor- zou lopen, maar de blonde at- h moest hij meer dan drie minu- twee Hulsterse lopers en moest later veel minder terrein prijsgeven. De lan ge Goesenaar vond dat het tegen kilo- VLISSINGEN - De Zeeuwse jongèns- meter tien opeens veel te snel ging. adspiranten en -junioren volleybal Piet Vonck „Maar ik begreep het niet hebben zich zaterdag geplaatst voor dat Dalebout en Reijnierse moesten de eindronden van de strijd om het lossen. Ik vond juist dat het helemaal Nederlands Kampioenschap voor dis- niet snel ging. Deze wedstrijd heeft me trictsteams. Beide vertegenwoordi- bijna geen kracht gekost". gende teams eindigden met een gelijk Het tekent de klasse van Vonck en on- aantal punten op een eerste plaats, ijï letnnDynamo stelde teleur. Aan de getwijfeld ook de zwakte van zijn te- maar een beter setgemiddelde beslis- 1 „rt 1,,, j|"«" genstanders. Zonder John Vermeule, te in beide gevallen dat de Zeeuwen die de voorkeur geeft aan de baan, zich toernooiwinnaar mochten noc- blijkt hij zelfs tijdens de afbouw van men. zijn carrière nog maar moeilijk te Middelburg (sporthal De Kruitmolen kloppen. Hij bereidt zich in de komen- en Voorborch) en "s-Gravenpolder Goudzwaard wint Arnemuiden wist zich bij de start HHkerd van dedeelname van de H'-tae afdelingsspelers in de D- en Igfi licentieklas. Van de 54 deelnemers Bi: |sn na diverse achtkampen ten- 'oc «te nog acht sterken over voor de afe p; als favoriet gestarte J an Goud- 1RKBIÖIDEN De eerste uitgave natel toernooi dat de tafeltennis- vtnsang Arnemuiden in de afgelo- .gsoóen in de nieuwe accommoda- iWwfcft gehouden, is een groot suc tions {(«orden. iflov toisator Cas Hackenberg die als boa Étlefhemer voor dit evenement nk gn bijzonder grote cup beschikbaar EINDHOVEN - De Zeeuwse turnsters hebben genoegen moeten nemen met een bescheiden klassering tijdens de Nederlandse kampioenschappen wedstrijdsport in Eindhoven. Sandra de Leuw uit pioenschappen wed strijdsport in Eindhoven. Sandra de Leuw uit Vlissingen, die uitkomt voor Kwiek uit Bruinisse, was opnieuw de j beste van de drie Zeeuwse deelneem- if maakte zin rol daarin sters bij de turnsters. Zij legde beslag ™nen waardoor in al zijn zeven 0p (je 2(le plaats. Petra Sandersc van Volharding uit Goes werd 23e en Hen- ny Kloet van Deltasport uit Zierikzee erd 28e. Er waren 29 deelneemsters. Btijen aan het langste eind te trek- 301 en daarmee verdiend de wissel- pin de wacht te slepen. .zip kielzog eindigden drie spelers De titel ging naar Marja Huyting van dieder vijf overwinningen waarbij, DOO uit Utrecht. Zij realiseerde een rvïlijonderling resultaat Ando den En- schitterende puntenserie: sprong 9.20, Br. bnan (Arnemuiden) als tweede fi- brug 9.30. balk 9.30 en vrije oefening iüjfeshtemet Dick Hendenkse (MZ) en 9.35. totaal 37.15. Ingrid Lockx van ode Smit (Arnemuiden) als drie en Cemsto-ASTT uit Eindhoven werd i De enige Zeeuws-Vlaamse fina- tweede: 9.20, 8.95. 8.90. 8,90. 35.95. Vol- isas Joop Maas (SAR) die met drie ledig volgens verwachting bleef Sand- keer van de balk ging, kreeg zij op dat al winst de vijfde plaats in belsag ra de Leuw ver achter bij de top. Deze En. De resterende drie plaatsen wa- Vlissingse turnster kan door haar stu- :et ieder eenmaal winst voor die in Amsterdam nog steeds maar één :eenvolgens Peter Blok (Wester- keer in de week trainen en dat staat in SU verrassend finalist en de enige geen verhouding tot de trainingsar- üxntiehouder van dit gezelschap, beid van de andere turnsters. Sandra tósYdens (MZ) en zzzus Wijkhuijs was al blij dat ze niet eenmaal van de Haar serie was regelmatig: sprong 8.00, brug 7.70, balk 7.50, vrije oefening 7.65 en 30.85 totaal. Petra Sanderse scoorde: 8.20, 7.45, 7,25, 7,50, 30.40. Henny Kloet liet noteren: 8.05. 6.95, 6.60, 7.65 en 29.40. Bij de turnsters-junioren was Moni que van der Spek van Deltasport uit Zierikzee de enige Zeeuwse deel neemster. In een veld van 31 jeugdige turnsters werd zij 17e. Het Schotiwsc meisje startte met een voortreffelijke balkoefening; 8.20. Met 7.35 bleef zij op de brug ongelijk echter bijna een punt onder de verwachtingen. Voor de vrije oefening kreeg ze 8.15 en voor haar paardsprong 8.00 (totaal 31.70). Lange tijd leidde Ilona Ransdorp van Cemsto uit Eindhoven deze titelstrijd bij de junioren. Maar omdat zij twee onderdeel slechts 8.00. Haar rente Esther Kivits, eveneens van Cemsto. veroverde op de balk 9 15 Dat gaf de doorslag: Esther Kivits werd eerste (35.351 en Ilona Ransdorp werd tweede (34.55). Barbara Boersma van WIK-FTC uit Heerenveen werd derde met 34.45. (sporthal De Zwakei vormden zater dag het toneel waarop een deel van de voorronden om het Nederlands Kam pioenschap voor districtsteams zich afspeelde. De Zeeuwse adspiranten en junioren, jongens en meisjes, moesten het daar opnemen tegen teams van de districten Zuid-Holland. Den Haag. Rotterdam Dordrecht, West-Brabant en Midden-Brabant, Voor de meisjes teams van de gastprovincie liep het toernooi op een anti-climax uit. want in beide gevallen bleef er tenslotte niet meer over dan een laatste plaats. De meisjes-adspiranten boekten alleen succes via een gelijk spel tegen West- Brabant. de junioren speelden twee maal gelijk, namelijk tegen Den Haag en Midden-Brabant. In beide competi ties plaatsten de vertegenwoordigin gen van Zuid-Holland zich voor de eindstrijd. Moesten de meisjes regelmatig erken nen te licht te zijn voor de geleverde strijd, de jongens hoefden uiteindelijk met niet minder dan een eerste plaats (en dus recht om deel te nemen aan het eind toernooi, dat 4 juni in Zaandam gehouden wordt) genoegen te nemen In beide gevallen moest overigens wel het setgemiddelde beslissen, want bij de adspiranten had Zuid-Holland een even groot puntentotaal behaald en bij de junioren Rotterdam Dordrecht De adspiranten bleken vooral als team het meest compleet te zijn van alle deelnemers. In deze ploeg, die door- Morres-aanvaller Ronald Reunis op dit toernooi voorbereid was. viel voor al Michel van Bremen, een telg uit de Morresschool, aanvallend op. terwijl de beide spelverdelers. Ad Kramer (Even Kijken) en Peter-Paul Everaert (Morres) geregeld via tactische ballen wisten te scoren De junioren vielen eveneens op door het hechte teamver- «band. terwijl de ploeg over de hele lijn genomen de minste fouten maakte. Vooral de opslag en tactische plaats- ballen vormden tegelmatig een wapen waarmee deze Zeeuwen, getraind door Jan Schut, wisten te scoren Op 4 juni zullen beide Zeeuwse selecties zich dus mogen meten met de andere zeven vertegenwoordigingen als het Neder lands Kampioenschap direct de inzet van de volleybalstrijd vormt. Tjoba deed bij mede degradatiekandidaat weliswaar zijn sportieve plicht, een verzwakte Zeeuwse formatie was begrijpelijk wat minder gemotiveerd dan de tegenstander die vocht om in de promotieklas te blijven. Qua veld spel gaven de beide ploegen elkaar weinig toe, Achilles had weinig kan sen nodig om te scoren. Drukte die schotvaardigheid in de eerste helft al uit in 7-11 en liep daarna uit naar een 11-3 zege. Jan Kooiman (2) en Addv Lamper zorgden voor de Tjoba- doelpunten. Animo had aan één punt genoeg om eersteklasser te blijven. En daar zag het naar uit toen vier minuten voor tijd de ploeg tegen GKV nog met 6-5 leidde. Wat in de resterende speeltijd gebeurde moet als een dreun aange komen zijn: spelen op balbezit werd erbarmelijk uitgevoerd, een jagende tegenstander haalde in die turbulente finale de Souburgse ploeg uit zijn ritme en veroordeelde zijn tegenstan der na het 6-8 verlies tot het spelen van een beslissingswedstrijd. Die komt er omdat TOP S verrassend bij kampioenskandidaat SNEL won. Een r.riliE slot van een moeilijk seizoen. onverwacht ook omdat Animo in de wedstrijd tegen GKV de toonaange vende ploeg was. 4-1 uit de opening haalde, maar in eerdergenoemde zin derende slotfase nog onderuit ging. Stormvogel keert, na een tweejaars verblijf in de tweede klas, terug naar de derde divisie van het district. Dat zat er al een hele tijd in. Bij de ploeg uit Westkapelle noemde men de af wezigheid van een aantal belangrijke pionnen en gebrek aan stootkracht als de voornaamste redenen voor degradatie. Ook tegen Kwiek deed het gemis aan routine zich gelden. In de eerste helft bleef de schimmige kans op behoud wel leven bij 5-5, daarna moest inzet het afleggen te gen routine. En was het het 7-8 ver lies tegen Kwiek 'logisch', Met al zijn grilligheid is TOP Ame muiden een van de tweedeklassers die weinig moeite heeft gehad om die plaats te continueren. Als het echt nodig was kon de ploeg de kracht en venruft opbrengen om punten te ha len. zodoende zonder problemen naar het slot van de competitie te lopen. Bij DVS - TOP werd al gauw duidelijk dat beide teams wilden winnen. Daar bij hadden de gasten de beste opening in handen, maar na 2-5 sloot DVS toch weer aan Moest ook verder in de partij telkens een gat van twee TOP- goals overbruggen omdat de TOP- schutterij met scherp schoot. DVS haalde drie demarrages boven, kon een vierde keer de kracht niet meer opbrengen en moest toen toestaan dat TOP met de verdiende punten ging lopen. Jaap Tramper. die zUn tegenstander deklasseerde, was met vijf doelpunten de absolute uit blinker in een goed draaiend TOP- collectief. Sinds ONDO weer met zijn sterkste opstelling binnen de lijnen kan zajn de resultaten louter positief uitgevallen. De blessuregolf hield de ploeg aan vankelijk in de bedreigde hoek. een maal de ziekenboeg leeg werd de weg naar ontsnapping gezocht en gevon den Tegenstander ELKV werd dat gewaar. 4-1 voor ONDO in een fraaie start. Balverlies bij ONDO bracht de ploegen onverwacht op gelijke hoogte en na 6-6 ging het in de score gelijk op. Tot 10-10. voldoende voor ONDO om met dat gelijke spel het ene punt te halen dat de ploeg m de tweede klas hield Onvervalst vuurwerk in de fina le waarin ONDO nog op 11-12 kwam. maar door middel van een bliksemof- fensief tenslotte 13-12 en behoud re gelde. IADVERTENTIE1 VLISSINGEN - Na de 6-7 nederlaag die Luctor op eigen veld tegen All Ready leed zijn de meeste beslissin gen in de eerste klas afdeling van liet veldkorfbal gevallen. Zuidwesters werd vorige week kampioen en pro moveert naar de derde klas van het district. Luctor verdwijnt door het 6-7 resultaat naar de tweede klas van de afdeling. Seolto heeft, na de 3-3 tegen Zuidwesters, nog een kans om te pro moveren. Een en ander hangt af van de resultaten in de andere klassen. Luctor moest, van zijn tegenstander winnen om nog tot een beslissingswed strijd te kunnen komen. All Ready had aan één punt voldoende voor het be houd. Dat was de uitgangsstelling die resulteerde in een degradatieduel dat bol stond van de zenuwen. All Ready had die het eerst in bedwang, moest in de opening wel achter zijn opponent aan. maar slaagde daar uitstekend in. Wereldrecord speerwerpen WESTWOOD - De Amerikaan Toni Petranoff heeft zondag in Westwood (VS) het wereldrecord speerwerpen op 99.72 meter gebracht. Petranoff zorgde daarmee vooreen sensationele record- verbetering Hij gooide de speer liefst drie meter verder dan de Hongaar Fe- renc Paragi die in 1980 tot 96.72 kwam. Elke Luctor-voorsprong werd prac- tiesch meteen weer weggewerkt, in de slotfase van de eerste helft ging All Ready zelfs over zijn gastheer heen: 4-3. Meer spannend dan fraai hielden de ploegen elkaar daarna in even wicht. startte de Zierikzeese ploeg bal bezit spelen bij een 6-5 voorsprong. Nog een keer sloot Luctor daarna aan (6-61. moest jagen om genoemd balbe zit van de gasten te doorbreken en werd voor dat risicovolle spel in de slotminuten gepakt: 6-7 Jacco Stputjesdijk, Jan Voshart. Jaap van Gastel. Leo Fonteine en Hans van Gastel duwden Luctor de tweede klas in. Tjoba Hi-Swift n en Zuidwesters-Seol- to waren verplichte nummers Weinig motivatie bij vier ploegen die alleen Seolto nog iets op kon brengen omdat een gelijkspel voldoende zou zijn voor de definitieve bezetting van de tweede plaats achter kampioen Zuidwesters. En eerder genoemde kans op promo tie Seolto had in Ina van de Linde en Piet Francke twee mensen die een rui me voldoende haalden. Door hun inzet strandde het duel op 3-3 waarmee het doel bereikt was. Tjoba en Swift hiel den elkaar de hele wedstrijd in even wicht. De uitslag beloonde beide ploe gen terecht: 9-9 De afscheidswedstrijd van Olympia- coach Frans Harinck greep die ploeg niet aan om een passend resultaat neer te zetten Het werd weliswaar een aardige partij korfbal, ontspannen werkten de twee teams dit nummer af. Blauw Wit had net iets meer kwaliteit in huis en won daardoor verdiend met bi ran Dijk (linksi en Mark Albers, de finalisten bij de jongens tot en met ilienjaar. ma du Fossé (links i en Annemarie Verrijzer. de finalisten bij de meisjes tot net zestien jaar. OOST-SOUBURG Tim van Dijk. de talentvolle representant van het Terneuzense Animo, heeft zaterdag middag een nieuwe triomf aan zijn reeds door diverse sucessen geken merkte tenniscarrière toegevoegd. In de slotpartij van de in Souburg be twiste districts jeugdkampioenschappen. versloeg hij namelijk in de categorie t/m 16 jaar zijn clubgenoot Mark Albers. Daarmee bevestigde hij de absolute hegemonie van de Zeeuws-Vlaamse spelers tijdens deze weer prima geor ganiseerde titelstrijd. In dezelfde leeftijdsklasse prolongeerde Barbara du Fossé, immers haar heerschappij bij de meisjes, terwijl bij dc t/m 12-jarigen Gyon Asselman en Sandra Begijn met de hoofdprijzen naar huis gingen. Duidelijker offensiever acterend dan zijn rivaal Mark Albers. stelde Tim van Dijk van meet af aan zijn kandi datuur voor de titel. Pas toen het scorebord 5 0 aanwees nam Van Dijk wat gas terug en kon Albers iets gevaarlijker worden, maar van veel invloed op het resultaat was deze opleving met 6-2. Mark Albers tapte in de voortzeting van de krachtme ting uit een ander vaatje, maar dat duurde uiteindelijk slechts dne ga- me» Zijn kleine voorsprong werd toen door de nieuwe kampioen snel teniet gedaan, waarna deze aan een beslis sende serie kon beginnen die slechts tweemaal onderbroken werd. 6-3. Timvan Dijk was zijn verwachte opmars naar de eindstrijd donderdag gestart met een 6-3. 6-0-zege op Niels Gebraad (Westerschouwem. Vervol gens versloeg hij Frank Hamelink (Animo) en Marcel van Sabben (TSI) met identieke cijfers. 6-1. 6-0 en won hij in de halve finale van Peter Heinz Schoolkate (MLTCi die hem als eerste een set afhandig maakte. Mark Albers op zijn beurt had er geen moment twijfel aan laten bestaan dat hij alleen recht kon laten gelden op de andere finaleplaats. Hij won achtereenvol gens de van Vasseur (TSI), 6-0, 6-0, Alexander Bun (Luctor et Emergo), 6-1, 6-4, Bart. Felius (DOS) 6-0, 6-0 en Ard Breure (TSI) 6-1. 6-2. Barbara du Fossé kon bij de meisjes na een gewonnen servieegame geen afstand nemen van belaagster Anne marie Verrijzer. die de eerste set dan ook met 6-4 won. Du Fossé sloeg in de tweede set terug via een 6-1 zege. Annemarie Verrijzer geloofde in de derde set niet meer in een positief resultaat. Incidenteel scoorde ze nog wel wat punten maar de regerend kampioene speelde een gewonnen wedstrijd en stond slechts hel redden van de eer toe: 6-1. In het 32 namen tellende schema bij deze meisjes was Barbara du Fossé als favoriete getipt Zij maakte die rol waardoor achtereenvolgens te winnen van Monique Baecke (Smash) 6-1. 6-2. Judith v. d Berge (TSI). 6-2, 6-3 en Karin van Maarleveld (Axel). 6-4, 6-4. Annemarie Verrijzer was in dti gezel schap als derde ingeschat en had na een walk-over tegen Carohene Diep enhorst (Domburg) en een afgeteken de overwinning op clubgenote Jeani- ne Moerland, 6-1, 6-2 de laatste acht bereikt Vervolgens won ze van Ma- non Schellekens (Hulster Ambacht). 7-5, 7-5 en Liesbeth Voeten (de Bon gerd) die de baas was gebleven over Martlne van Maarleveld (MLTC), 7-6. 6-1. Jeroen Verstraeten (Hulster Am bacht) en Gyon Asselman (Hontenis- sei, twee jeugdige talentjes die door Jan Willem Visser in deze volgorde op het eerste plan waren gedacht, be twistten elkaar ook inderdaad de tro fee bij de t m 12-jarige jongens In een op uitstekend peil staand gevecht tussen twee elkaar vrijwel niets toege vende kemphanen won Gyon Assel man m dne sets. 6-3. 4-6. 6-1. Op het schema van 64 had zich voor dien geen enkele verrassing aange diend. Alle acht geplaatste spelers oeieiKien de kwarteindstrijd, waarna bij de volgende schifting, naast de beide finalisten. Vincent de Kerf (Ja- coba van Beieren) en Stefan Stey- naertt (Luctor et Emergo) overbleven. Met aanvallend spel probeerde de stijlvol acterende Emerance van Win- gen (Kapellei in de afsluitende con frontatie bij de jongste meisjes de eerste servieegame van Sandra Begijn (Hulster Ambacht) te doorbreken. Dat mislukte weliswaar, maar op ei gen opslag herstelde ze vervolgens toch knap het evenwicht. 1-1. Het was zoals naderhand zou blijken haar laat ste wapenfeit in deze openingsset want Sandra Begijn, de Zeeuws kam pioene 1982 t/m 10 jaar zette hierna geroutineerd de zaken naar haar hand: 6-1, 6-1. In dit deelnemersveld had Elly Cijvat (de Golfbreker) zich eerder in het toernooi de doorgang naar de laatste twee versperd gezien door Sandra Begijn, en had Emerance van Wingen voor een doorbreking van de planning gezorgd door Angela La- tehuru (Souburg) uit te schakelen. Uitslagen om de derde plaats: t m 16 jr jongens Ard Breure - Peter Heinz Schoolkate 6-1. 7-5, meisjes Liesbeth Voeten - Karin van Maarleveld 6-3. 6-7. 1-6. tm 12 jr. jongens Vincent de Kerf - Stefan Steyaert 6-0. 6-0, meisjes Angela Latuheru - Elly Cijvat 4-6. 6-4. 6-3. Libre-titei voor Bongers BLOEMENDAAL Jos Bongers is zondag in Bloemendaal Nederlands kampioen vrij spel geworden. De Nijmeegse biljarter won in de zeven de en laatste ronde van Harry van der Ven. Hij deed het op zijn mooist: in één beurt. Van der Ven. op dat moment nog lijstaanvoerder, was op dat moment nog niet kansloos. Als hij eveneens de 500 punten in een beurt bijeen zou tikken, kreeg hij ook twee winstpun ten en zou hij met veertien onbereik baar zijn geweest. De jonge Braban der ging ook welgemoeid op weg, maar na de honderd werden de zenu wen hem de baas. De ballen rolden uiteen en bij 142 stopte de moeizame produktie. Bongers. die zaterdag van Burgman verloor, kreeg de titel op een beter algemeen beter gemiddelde. Het was zijn eerste kampioenschap in het laatste toernooi van een voor hem toch tegengevallen seizoen. Zevende ronde' Bongers 500, 1. 500 00; Van der Ven 142. 1. 142,00. De eindstand is. 1 Bongers 12. 500. 215.000. 2 Van der Ven 12. 500. 146 77: 3 Burgman 11 496. 149,47.4 Pijl 8,429.75.74 5 Vet 7. 500.112,36. 6 Velthuis 5, 500. 127.35; 7 Mharsman 2. 500. 73.23. 8 Van Deventer 0. 424, 49.18. Zesde plaats voor De Korte VENHUIZEN - Tijdens nationale mo torraces in Venhuizen 1 Noord-Hol land) eindigde Adrie de Korte uit Mid delburg in de 80 cc-klasse op de zesde plaats In de 125 cc-klasse werd hij vijf tiende. Dick van Klootster uit Zonne- maire werd zestiende in de 125 cc-klas-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13