Ziekenhuis zoekt naar nieuwe bestuursleden De Schelde volgende week uit surséance 'Nachtegalen van Poznan zongen in Vlissingse kerk PZC/ provincie OPROEP VIA ADVERTENTIES AAN ALLE MANAGERS C^ASPA drs. CHRIET TITULAER 17-18-19 mei Rotterdam zet streep door RDM-reparatie EK-vissen op binnenwater in Ouwerkerk Motie PTT-ers tegen overhevelen banen Middelburg-Roosendaal STAAT DER NEDERLANDEN ZATERDAG 14 MEI 1983 GOES Het bestuur van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen - vestigingen in Goes en Zierikzee - is op zoek naar nieuwe bestuursleden. Door middel van advertenties zijn kandidaten opgeroepen. Het gaat om de vervulling van twee vacatures, die ontstaan door het vertrek van de zittende bestuursleden B. Dessing en A. van der Vet, twee vertegenwoordigers vanuit Sehouwen-Duiveland. Er zijn inmiddels bij het ziekenhuisbestuur verscheidene reacties van gegadigden binnen gekomen. Het bestuurslidmaatschap is overigens geen betaalde functie, maar een vrijwilligersbaan. De nieuwe bestuursleden moeten wor- schappelijke stromingeninstellingen den benoemd door de zogenaamde (gemeenten, kerken, humanistisch raad voor maatschappelijke rekemng verbond, patiëntenvereniging, artsen, en verantwoording (een soort alge- kruiswerk, maatschappelijke dienst- meen bestuur) van de Oosterschelde- verlening) Naast de rechtstreekse sol ziekenhuizen. In die raad, bestaande licitaties, kunnen derden de aandacht uit 26 leden, hebben vertegenwoordl- vestigen op personen die naar hun gers zitting van verschillende maat- mening in aanmerking komen voor een bestuurslidmaatschap. Los van de algemene bestuursverant- woordelijkheid, is het de bedoeling dat de nieuwe bestuursleden enkele speciale aandachtsvelden voor hun rekening nemen, Daarbij wordt ge- Lichte toename van verkeer over de Zeelandbrug MIDDELBURG - Het verkeer over de Zeelandbrug is in 1982 licht toegeno men in vergelijking met het jaar daarvoor. Dat blijkt uit het jaarver slag van de NV Provinciale Zeeuwse Burgmaatschappij. De tolopbrengst bedroeg vorig jaar f 7.838,199,- tegen f 7.776.304.- in 1981. Een stijging derhalve met 0,8 procent. De directie van de NV neemt aan. dat het jaar 1981 een uitzondering is ge weest. maar verwacht niet. dat de oude groeicijfers in de nabije toe komst weer haalbaar zullen zijn De tolopbrengst in 1982 is als volgt verdeeld motoren f 23.471.- (stijging met 10,7 procent ten opzichte van 1981personenauto's f 6.398.233.- (stij ging met 0.8 procent), lichte vrachtau to's f 712.925 (daling met 0.9 procent) en zware vrwachtauto's f 703.570.- (stijging met 2 procent). Forse daling omzet van raadgevende ingenieursbureaus ZIERIKZEE De Nederlandse raad gevende ingenieursbureaus hebben vorig jaar hun omzet uit binnenland se opdrachten met ongeveer twintig procent zien dalen. De omzet uit buitenlandse opdrachten is met 1 tot 5 procent toegenomen. Door minder opdrachten zijn er in deze branche vorig jaar ongeveer drieduizend ar beidsplaatsen verloren gegaan. Er werken nu nog ongeveer zevendui zend mensen in deze branche. Dit zei voorzitter ir. N. P. H I Roorda van Eysinga van de Orde van Neder landse Raadgevende Ingenieurs (ON- RI) woensdag tijdens de algemene ledenvergadering van zijn organisa tie De vergadering werd gehouden aan boord van een schip dat een tocht maakte door de Zeeuwse wateren. De omzetdaling bij de raadgevende ingenieursbureaus is niet alleen ver oorzaakt door de economische reces sie, maar is ook toe te schrijven aan het feit dat de overheid'meer nieuwe activiteiten gaat verrichten, aldus de ONRI-voorzitter. Hij stelde dat priva tisering tot nu toe een loze kreet, is gebleven. „Erger npg, het heeft veel eer deprivatisering teweeggebracht. Indien deze ontwikkeling zich door zet, zou dat wel eens fnuikend kunnen zijn voor de raadgevende ingenieurs bureaus", aldus Roorda van Eysinga. De ONRI zal in het najaar in Den Haag een transferpunt oprichten, ver gelijkbaar met die van de technische hogescholen. Hiermee wil de ONRI de dienstverlening door adviseurs hoge scholen. Hiermee wil de ONRI de dienstverlening door adviseurs verbe teren en de drempelvrees wegnemen bij die mensen die voor de eerste keer een adviseur willen inschakelen. Snelle beslissing bouw Bevelands ziekenhuis verwacht GOES De stichting Oosterschelde- tiekenhuizen in Goes verwacht spoe dig een beslissing van het ministerie van WVC op het verzoek tot goedkeu ring van de bestedingsgerede stuk ken voor het nieuwe streekzieken huis bij Kloelinge. De directeur van de stichting. C. Lampe. leidt dit af uit een uitspraak van het Ilaags ge rechtshof in een kort geding dat de stichting gezondheidszorg Amster dam (SGA) heeft aangespannen (en gewonnen) tegen de staat der Neder landen. Evenals de stichting Oosterschelde ziekenhuizen had de SGA vergevor derde plannen om een nieuw zieken huis te bouwen. Nadat de SGA een bouwvergunning had aangevraagd kwam de beslissing van het kabinet om alle bouwplannen in de gezond heidszorg tijdelijk 6 maanden op te schorten. Omdat de SGA al 17 mil joen geïnvesteerd had in het bouwpro ject spande die stichting een kort geding aan tegen de staat Mr M R. Wijnholt deed woensdag uitspraak in dat kort geding en noemde het on rechtvaardig dat de SGA zo lang op een beslissing van het ministerie had moeten wachten. Hij vonniste dan ook dat het ministerie binnen 4 weken hetzij een negatieve, hetzij een posi tieve beslissing moet nemen op het verzoek van de SGA. Omdat de stichting Oosterscheldezie kenhuizen als het ware in hetzelfde schuitje zit verwacht het Goese be stuur ook binnen korte tijd een beslis sing van het ministerie Zodra het ministerie - naar verwachting positief - heeft beslist kan de volgende fase voor het nieuwe streekziekenhuis worden ingezet, namelijk de aanbe steding van het werk Dan nog zijn alle belemmeringen niet uit de weg genomen omdat het ministerie ook nog een beslissing moet nemen over de gunning. feuille bouwzaken kan. gelet op de plannen voor de bouw van een nieuw streekziekenhuis, zwaarwegend wor den. De benoeming door de raad voor maatschappelijke rekening en verant woording wordt voorbereid door een selectiecommissie, waarin vertegen woordigers van bestuur, directie, on dernemingsraad en specialistenstaf deelnemen. Kwaliteit Volgens bestuurslid A. Schraven zal dacht aan: personeelsbeleid en orga- de geografische spreiding bij de be- nlsatïe; financiën noeming wel een rol spelen. „Maar als conomie en administratieve organisa- er meerdere kandidaten zijn. dan zal tie. bouwzaken. Met name de porte- de kwaliteit de doorslag geven", stel- ADVERTENTIE) Adviesgroep voor de kantoorpraktijk de hij. ..We zijn gebaat bij een zo sterk mogelijk bestuur" Van de zeven zit tende bestuursleden (met inbegrip van de twee vertrekkendei zijn er zes kerkelijk en één (afzwaaier Van der Vet) met-kerkelijk gebonden Be stuurslid Schraven erkent dat in de samenstelling van het bestuur een zekere afspiegeling van de maat schappij tot uitdrukking moet ko men ..Over kerkelijk en niet-kerkelijk hebben we in het bestuur nooit ge sproken. Het is geen punt van overwe ging. Het is ook geen vraag die wordt voorgelegd aan kandidaatbestuursle den". betoogt Schraven. Hij is van mening dat in de samenstelling van de raad voor maatschappelijke reke ning en verantwoording sprake is van een doorsnee van de samenleving. De ondernemingsraad van de stich ting Oosterscheldeziekenhuizen heeft gevraagd een bindende voordracht te mogen doen voor de bestuursvacatu- res. Bestuurslid Schraven laat weten dat daaraan op grond van de statuten niet voldaan kan worden. Hij vertelt dat met de wensen van de personeels leden zo mogelijk wel rekening gehou den zal worden. Schraven vestigt er de aandacht op dat de ondernemings raad via de selectiecommissie en de raad voor maatschappelijke rekening en verantwoording (2 van de 26 leden) al een inbreng heeft. Geachte manager, ASPA-Breda nodigt u uit tot het bijwonen van een causerie, te houden door: over het thema 'De toekomst is begonnen'. Wij doen dit ter gelegenheid van de feestelijke heropening van onze uitbreiding: 2000 m2 toonzaal aan de Overemer 8 in Breda-Noord. Tevens kunt u dan nader kennismaken met de mogelijkhe den, die ASPA als adviseur en totaalleverancier voor de kantoorpraktijk u te bieden heeft. Drs. Chriet Tituiaer houdt een negental causerieën tijdens onze drie open kennismakingsdagen op Wij ontvangen u graag tussen 9.00 en 17.00 uur. Met vriendelijke groeten en tot ziens, A. Keijzer, directeur. 'VEERSE MEER' RESTAUREERT OUDE STEIGERS MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de gemeenschappelijke re geling „Het Veerse Meer" wil de oude veersteigers in Kortgene en Wol- phaartsdijk restaureren en geschikt maken voor algemene rccrcatiedoel- einden. Dat blijkt uit een voorstel aan het algemeen bestuur, dat woens dag 18 mei om kwart over tien in het restaurant 'Oranjeplaat' in Arnemui- den vergadert. De minister van sociale zaken stelt voor de restauratie een bedrag van 240 000,- beschikbaar in het kader van de werkgelegenheidsverruimende maatregel. Zes werkloze jongeren kunnen op die manier tenminste een jaar aan de restauratie werken Ver der heeft de minister van landbouw en visserij een bijdrage van 100.188,- gegeven in de materiaalkosten en het dagelijks bestuur van de provincie geeft 109.137.- uit het fonds bijzon dere voorzieningen. Het dagelijks be stuur van „Het Veerse Meer" stelt het algemeen bestuur voor nog eens 40.000,beschikbaar te stellen, waar mee de kosten gedekt zullen zijn In de vergadering van 18 mei wordt ook het jaarverslag over 1982 behan deld Daarin wordt onder meer de verwachting uitgesproken, dat de druk op het recreatiegebied zal wor den vergroot doordat recreanten in toenemende mate vakantie in eigen land houden. (Slot van pagina 1 aandelentransactie 38 miljoen duurder is dan het alternatief, de activa-transactie. Die laatste vorm heeft echter zoveel nare consequen ties. dat voor de duurdere oplossing is gekozen, na sterk aandringen van de provincie en de KMS. Barbé ..Wij hebben de ambtenaren van economische zaken gezegd dat de activa-transactie voor ons volstrekt onbespreekbaar was en zij hebben geconcludeerd dat daar dus geen ba sis voor was". Bij een activa-transactie zou de huidi ge KMS-groep failliet gaan - via een overheveling van het onroerend goed zou een nieuwe Schelde van de grond komen Dat zou echter betekenen dat vele kleinere bedrijven met vorderin gen op de KMS naar hun geld zouden kunnen fluiten. Barbé: ..Het is voor ons niet te verkopen dat de Zeeuwse samenleving, via de PZEM weliswaar. 50 miljoen op tafel legt terwijl dat voor andere delen van die samenle ving nare consequenties zou hebben". Een activa-transactie zou nog meer problemen opleveren, aangezien dan de huidige Schelde op zou houden te bestaan Dat zou kunnen betekenen dat over ieder al gesloten contract opnieuw onderhandeld zou mdeten worden, met alle mogelijke financiële consequenties van dien. De KMS zou in die optie ook een aantal licenties kunnen verliezen, terwijl het perso neel van de groep een aantal zekerhe den zou kunnen kwijtraken. Dochters Ir B C G. Propper RSV ROTTERDAM Rotterdam ziet geen nieuwe mogelijkheden voor de oprichting van een nieuwe RDM-reparaticwerf op de He.vplaat in Rotterdam. Tot deze conclusie komt de Rotterdamse waarnemend-wethouder voor haven en economische zaken, H. van der Pols, na ambtelijk overleg dat vrijdag is gevoerd tussen de gemeente Rotterdam en het ministerie van economische zaken, In het overleg bleek volgens Rotterdam dat het ministerie vasthoudt aan de overname van de dokken en opstallen van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij tegen dg executiewaarde van elf tot twaalf miljoen gulden. Rotterdam was zonder veel hoop opnieuw met economische zaken in contact getreden, nadat minister Van Aardenne zich woensdag bereid had verklaard opnieuw met Rotterdam te overleggen. Volgens Van der Pols is er echter in tegenstelling tot wat de minister woensdag zei geen sprake van een 'nieuwe' opening geweest. Hij vindt dat tijdens het overleg van vrijdag opnieuw is gebleken dat het ministerie niet werkelijk bereid is met een financiële tegemoetkoming de oprichting van de werf mogelijk te maken. De minister is weliswaar bereid voor de elf a twaalf miljoen gulden een hypothecaire lening te verstrekken, maar volgens Rotterdam zijn de voor waarden van dien aard dat de reparatiewerf vanaf de start jaarlijks met te hoge lasten te maken zou krijgen Daardoor zou een gezonde bedrijfsvoering onmogelijk worden. De bemoeienissen van de provincie hebben er ook toe geleid dat de gieterij Middelburg door Van Aar denne opgegeven en RSV-Montage onderdeel van de KMS blijven. De bewindsman wilde aanvankelijk dat RSV-M zou gaan fuseren met Verol- me-IJsselmonde, maar hij liet dat plan varen nadat de provincie haar eigen eisen op tafel had gelegd. Er wordt aan een oplossing gewerkt die het 'overleven' van de/e iwee Srhel- de-dochters op basis van de 50- miljoenoperatie van de provincie de finitief regelt. Maandag zal er ook meer duidelijk heid moeten komen over de commis sarissen die de provincie enerzijds en de rijksoverheid anderzijds zal mogen leveren Dan zal er een einde komen aan de lange periode van onzekerheid, ingezet vanaf het moment dat duide lijk werd dat RSV niet langer meer te redden was -of gered zou worden. Pröpper „Bewindvoerder Van Ves- sem heeft ons beloofd dat volgens zijn spoorboekje de Schelde woensdag verzelfstandigd zal kunnen worden". Drs R. C. E. Barbe de VLISSINGEN- Ongeveer 700 mensen waren vrijdagavond aanwezig in de Sint-Jacobskerk in Vlissingen waar het beroemde Poolse koor 'De Nachtegalen van Poznan' een concert gaf onder leiding van professor Stefan Stuligrosz. De netto-opbrengst van dit concert gaat naar de 'Stichting Zeeland helpt Polen', die in samen werking met de Culturele Raad Vlis singen dit concert heeft georgani seerd. Voorzitter van de stichting, de heer J. Lipowski, zei aan het begin van het concert dat hij verrast was door het grote aantal belangstellen- 'Mannenweekend' Van Eeghenhuis gaat zeker door AARDENBURG Het 'mannen- weekend' op 17, 18 en 19 juni in het Van Eeghenhuis in Aardenburg gaat in ieder geval door. Er zijn voldoende deelnemers, al is er nog plaats voor nieuwe aanmeldingen. Als de belang stelling blijft toenemen overweegt organisator Marcel Wanrooy een tweede weekend te houden. Het 'mannenweekeinde' is de eerste activiteit op het gebied van mannene- mancipatie in Zeeland. De aanmeldingen voor het weekeinde komen volgens Marcel Wanrooy uit verschillende hoeken. „Het is duide lijk dat het niet alleen gaat om een select groepje jonge mannen uit de zachte sector, 'alternatief of 'links- intellectueel' zegt hij. „De indruk is dat de mannen die hebben gereageerd uit verschillende werk- en leefsitua ties komen. Zeker is dat de leeftijden nogal uiteen lopen". Volgens Marcel zijn sommige reacties nogal 'aarzelend' geweest. „Misschien uit onwennigheidmeent hij. „Maar ook de angst om erop aangekeken te worden door de directe omgeving speelt een rol. En dat is. jammer genoeg, een duidelijk voorbeeld van mannen-onderdrukking. Hopelijk zet ten mannen die toch wel iets voor zo'n weekend voelen, hun twijfels opzij. Wellicht gesteund door de wqeten- schap dat andere mannen met dezelf de onzekerheden zitten". Belangstellenden kunnen nog tot be gin juni op aanvraag een programma van het eerste 'mannenweekend, toe gestuurd krijgen. Uit in Zeeland naar Eindhoven MIDDELBURG Uit in Zeeland organiseert zaterdag 11 juni een bus reis voor belangstellenden die. in het kader van het Holland Festival, de voorstelling North Atlantic' in Eind hoven willen bijwonen. Het stuk wordt gebracht door Globe samen met de Wooster Group uit New York in de Schouwburg in Eindhoven. De bus vertrekt vanuit Middelburg. Vlis singen en Goes rond 17.00 uur. Er zijn door Uit in Zeeland 50 plaatsen be schikbaar gesteld. den Het koor. dat uit zestig mannen en jongens bestaat, zong gisteravond 17 liederen, onder meer composities van A Bruckner. W. A. Mozart. M Leopolita en G. F. Handel. Het koor werd begeleid met orgelmuziek. De 'Stichting Zeeland helpt Polen had voor deze avond 13 Zeeuwse gemeentebesturen uitgenodigd, waar mee de stichting con tacten aan on derhoudt en waarvan ze steun krijgt. Zo was onder anderen burgemeester mevrouw J. L Niemantsverdriet- Leenheer van Westerschpuwen aan wezig met een aantal raadsleden De 'Nachtegalen' traden voor de eerste keer op in Vlissingen. Ze zijn inmid dels ruim vier weken op toemee door Frankrijk. Duitsland en de Benelux- landen. Het koor werd 's morgens in het Vlissingse stadhuis ontvangen door burgemeester drs Th. J. Wester hout. die 's avonds bij het concert niet aanwezig kon zijn in verband met de Landbouwschap wil ophokperiode van duiven verlengen GOES De gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap vindt dat de ophokperiode voor post duiven moet worden verlengd. Door de vele regenval ln de afgelopen we ken is er vertraging ontstaan in de voorjaarswerkzaamheden in de ak kerbouw, waardoor onder meer de inzaai van erwten niet of nauwelijks heeft plaatsgevonden. Daardoor is de oorspronkelijk geadviseerde ophok periode (tot 21 mei) niet meer vol doende beschermend voor inzaai en opkomst van de erwten. Vandaar dat de gewestelijke raad aan de gemeen tebesturen in Zeeland en de Belgische grensgemeenten om verlenging vraagt tot en met 11 juni aanstaande. Het gebod moet, aldus de raad. gelden tussen 09.00 en 19.00 uur. met vrijstel ling voor deelname aan wedstrijd- vluchten en voor jonge duiven. sportuitwisseling met het D d. Neunkirchen die c" plaatsvindt. Burge meester We hout heette het koor welkome onder meer te hopen dat de toa g$; in Polen zich snel zal normals zodat verdere steun vanuit bel tenland overbodig zal zijn. dankwoord door dirigent Stu^fcy gaf het koor, staande op de trapi hal van het stadhuis, een voorna van hetgeen het 's avonds ten zou brengen. Onderzocht Verschillende koorleden vertol 's morgens verschijnselen van en neusontsteking en werden, rens met de gastouders mee le onderzocht door de Vlissingse arts A. H. van Dijk. Mede hief5* waren 's avonds alle zestig kool present. De 'Nachtegalen van Poznan'a vandaag (zaterdag) op in het Brt se Heesch. Tot 1 juni geven 1 j" verschillende plaatsen in Ned™ concerten. Het koor vertrekt weer naar Polen. OUWERKERK - De laatste zatö id- van juni wordt in het krekentcl jen bij Ouwerkerk het eerste opent uo! pees kampioenschap vissen op lir nenwaler gehouden. Het aant.il> ks|e nemers wordt op tweeduizend schat. Ter gelegenheid hiervan! de VVV van Duiveland haar jas: ooi se Duivelanddag op dezelfde ds e juni) gepland. In het naburige! werkerk staan dan een kermis, derie, hobbytentoonstelling, kamp en dergelijke op het prot dol. ma. De organisatoren treden bil kort met een definitief progru naar buiten. MIDDELBURG Tijdens een vakbondsbijeenkomst in Middelburg hd vrijdagavond zestig personeelsleden van het postdistrict Middelbur? de PTT een motie aangenomen, waarin het overhevelen van 137 banes Middelburg naar Roosendaal werd afgewezen. Zoals gemeld overweej regering het 'zwaartepunt' van het postdistrict Middelburg over te plu van de Zeeuwse hoofdstad naar Roosendaal. n „De regering houdt daarbij uitsluitend rekening met technische arguns VJ en gaat voorbij aan de sociale aspectenmenen de PTT'ers. 0| bijeenkomst, die was georganiseerd door ABVAKABO en UFO. gi landelijke bondsbestuurders Simon Raaymakers (ABVA KABO) en E tendorst (CFO) in op de gevolgen van het mogelijke verlies va arbeidsplaatsen in de regio Middelburg. Hoeveel er van die 137 arbeidJJ sen in Roosendaal extra kunnen bijkomen staat volgens de heer C v. Weel van de afdeling Middelburg van de ABVAKABO nog niet vast bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus i ADVERTENTIE' S/% LEIMIIMQ 1083 PER 1084/1003 open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 17 mei vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 15 juni in 10 jaarlijkse termijnen van 15 juni 1984 af 17 mei a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 15 juni 1983 kosteloos bij banken en commissionairs De Nachtegalen van Poznan' gaven 's morgens tijdens de ontvangst in het Vlissinge stadhuis, onder leiaiy professor Stefan Stuligrosz, op de trap in de hal een voorproefje van hel concert, 's avonds in de Sint-JacoM v mmm

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 8