och tentoonstelling :arillon Aardenburg Camavalsfratsen worden gebundeld in volkscircus PZC/Streek )0K WETHOUDER STEMT NU IN klein CENT 4 SEPTEMBER IN SAS VAN GENT TATERDAG 14 MEI 1983 LaRDENBURG Het carillon van Aardenburg wordt linnenkort uit de kelders van het stadhuis gehaald en ergens Jnde gemeente tentoongesteld. De gemeenteraad krijgt nog Ljnd deze maand een voorstel op tafel om de klokken in de arvoor bestemde 'stoel' te hangen, die op een mooi plekje llkomen te staan. Voor dat plan is nu een raadsmeerderheid bwezig want ook wethouder R. A. J. van de Wijnckel kan Instemmen met deze oplossing, oering van het plan - dat onge- zei mevrouw De Boer vrijdag. „Hij wil ter de Boer is oud Er moet nu snel een oplossing komen. Ik ben bereid mee te werken aan de ophanging van de klokken in de stellage, zodat het monument tentoongesteld kan wor den". Waar de klokkenstoel wordt neergezet is volgens de wethouder van secundair belang „Het voor naamste is dat er iets gebeurt". De installatie in de klokkenstoel sluit de mogelijkheid niet uit dat het caril lon later - als er geld voor is - alsnog 12 000 gulden zal gaan kosten - het carillon terug in Drachten. Punt wordt opgehangen in de kerktoien. nnarnm wil Van rip Wnnokel meewer- j volgens Van de Wijnckel met jrdan een maand op zich te laten lehten. hiermee een einde komt aan de jelen rond het carillon, die al ipen sinds mei 1977 toen het monu- jni in Aardenburg's bezit kwam, is ater nog de vraag. 188-jarige Fries Pieter de Boer, Itiatiefnemer van de stichting 'Ons laonaal Monument' waarmee de «chtofTers worden herdacht van de latie tijdens de eerste wereld oog. wil zijn levenswerk namelijk rug hebben. Hij heeft al een advo- Belazerd Dat het oprichten van het monument in de klokkenstoel overeen komt met de wensen van De Boer, doet volgens haar niet meer ter zake. „Hij is vier jaar lang belazerd door de burge meester, en nu is het genoeg ge weest", zei ze. Dat op korte termijn toch nog vol daan wordt aan de wensen van de bejaarde Fries is het gevolg van de 'ommezwaai' van wethouder Van de iarinde arm genomen om volgende Wijnckel. Hij was tot op heden voor eek een kort geding tegen de ge- stander van het ophangen van de uente Aardenburg aan te spannen, klokken in de toren van de St. Baafs m raadsman is de 81-jarige mr J. Dat plan gaat ruim 140.000 gulden iïvius uit Drachten, die in het verle- kosten, en daarvoor is de komende pleiter optrad voor de Bond jaren geen geld. Daarc Daarom wil Van de Wijnckel meewer ken aan dit voorstel, „Het installeren van hel carillon in de toren van de St Baafs vergt hoe dan ook een meerja renplanning. Aardenburg heeft mo menteel andere financiële prioritei ten. zoals de restauratie van de toren in Sint Kruis en de Kaaipoort". De Eedese wethouder kon zich vrij dag moeilijk voorstellen dat de Fries zijn kort geding zal doorzetten. „Hij moet nog een paar weken wachten op het raadsbesluit, maar dat kan toch geen onoverkomelijk bezwaar zijn". un Mobilisatieslachtoffers. Dnebond, onder leiding van Peter de loer, slaagde er na tientallen jaren in de overheid een pensioen los te «Bjgen voor de militaire slachtoffers mhun nabestaanden) van de mobili- ami atie „Mijn man heeft er genoeg van", i heeft het klokkenspel al die tijd stof vergaard in de kelders van het Aardenburgse stadhuis. „Ik ben het een beetje zat", zei wet houder Van de Wijnckel vrijdag. „Pie- De fietsgroep 'Klein Gent' zal ook deelnemen aan het volkscircus in Sas van Gent. [erneuzense Kifarehelpsters - onderscheiden [NEUZEN Vijf welfarehelpsters ir.Het Rode Kruis in Terneuzen zijn rderscheiden voor 10 en 20 jaar ave dienst. Burgemeester C. Ocke- evan Terneuzen speldde de erete- m dinsdagavond op tijdens de itergadering in hotel 'Rotterdam' f dames die de welfare-afdeling 20 s nebben gediend zijn: J. Butler- cGeyt. P. van Hoeve-den Hamer en Ualipaard-Vendeville Voor hun l>nge inzet werden mevrouw C. "itteeuw en W. van Raalten- onderscheiden. t !S irtcentrum in Sas Gent houdt weer a volkskermis R. A. J. van de Wijnckel Clubkampioenen 'Kombuis' Breskens rijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 BRESKENS Voor de derde achter zijn jaarlijkse volkskermis bij eenvolgende maal zijn Hans en Sary clubgebouw aan de Van Mil- Pieters clubkampioen geworden van bul, De opening wordt vrijdag om de omnisportverenigtng 'De Kom- Muur door de burgemeester van buis' afdeling badminton te Breskens. uianUenl, drs W. R. V. Dusarduijn Bij de heren eindigde Wim Cornells Om 19.30 uur begint de als tweede en Hans de Wilde als derde, rickaarting voor verse kippen. Bij de dams ging de tweede prijs naar lekinderspelen beginnen zaterdag al Jolanda van Pamelen. Jacquelin van 14.00 uur. Dat zijn de oude volks- Esch was de sterkste bij de junioren- len, zoals zaklopen, touwtrekken dames voor Anja Moerman en Jolan- koekhappen. De boogschutters da Wijffels. Bij de junioren-heren een uurtje later terecht, wan- sleepte Jacky Comelis de eerste prijs Bopde liggende wip wordt gescho- weg voor Ronald den Dekker en Jur- c Bovendien begint op hetzelfde gen Brand. Bij de allerkleinste leden istlpde gaaibolling. waaraan ieder- was Mark Buitendijk de sterkste voor Lineke Robijn en Carien Notebaart De kampioenen worden gehuldigd op de feestavond. WV 'Hontenisse viert jubileum KLOOSTERZANDE In het kader van het twintigjarig bestaan houdt de wandelsportvereniging 'Hontenis se' uit Klooslerzande vandaag, zater dag, een receptie in het gemeen schapshuis in Groenendijk in Kloos- terzande. De receptie begint om 18.00 uur en duurt tot 19.30 uur. Om 20.00 uur volgt een reünie voor alle oud-leden in het gemeenschapshuis. In het kader van dat jubileum staan er de komende maanden verschillen de activiteiten op het programma: Die beginnen al op 31 mei. en 1.2 en 3 juni. daagse6 to Kloostenjancfe en omstre- SAS VAN GENT Teveel leuke ideeën werden na elk carnaval weer weggegooid. Prima ken op het programma staat. Iedere vondsten, die in variétéshows niet zouden misstaan, gingen eenmalig mee en daarna zag je ze l^gt'een^p^Sa^vierdaagse et ^een nooit meer- Inventiteit voor één dag. De volgende dag sprak je er alleen nog maar over en na gratis kaartje voor dedierentuto, een een week was bijna iedereen de act vergeten. Zo ging het al jaren met de activiteiten die elk voorraadje stickers en bloemen na jaar tijdens carnaval in Sas van Gent plaatsvonden. Niemand treurde erom. Het was zo. alloop. Op 18 en 19 juni worden voor R f- i de twintigste keer de internationale KerustinS alom. 'Scheldewandeltochten' gehouden. Maar er zijn mensen die dat jammer ideeën natuurlijk ook ten uitvoer wor- Ook dit evenement krijgt in verband vinden. Die er vanuit gaan dat goeie den gebracht. Langzamerhand groei- met het jubileum een extra feestelijk acl« maar zeldzaam zijn en dat die de dat idee uit tot een circus waar tintje. Iedere deelnemeristeri krijgt gekoesterd moeten worden. De tijd iedereen die iets had te vertellen aan een speciaal voor de gelegenheid ver- die de rnakers ervan er in hebben mee kon doen. Voorwaarde was wel vaardigde herinneringsmedaille. Ver- gestoken weegt niet op tegen de korte dat de act moest passen binnen de der staan er dit jaar nog verschillende lÜd van uitvoering. Er zou en moest opzet van het circus: Vermaak voor een gelegenheid komen om al die jong en oud. carnavaleske ideeën te bundelen en Na aanvankelijk een paar keer met de op één avond aan het publiek te datum geschoven te hebben, konin- presenteren. gmnedag bijvootbeeld bleek onhaal- Ronald Möring uit Sas van Gent, baar te zijn, werd de zaterdagavond carnavalsvierder in hart en nieren en van kermis uitgeroepen tot 'circus- inrichten. En als het goed weer is kunnen we bovendien een barbecue houden". Ook de affiches zijn intussen geregeld. Eén van de organisatoren bleek over een groot tekentalent te beschikken en de organisatie besloot er maar tegelijkertijd een kleurwedstrijd aan an de organisatie-adressen vast knopen Dat betekent dat alle kinderen van de op eën aangemeld. Toezeggingen zijn middels al van onder andere 'Vunzige la=ere scholen in Sas van Gent. de Vineent en de Puike Poedeltjes'. 'Ju- Zandstraat. Philippine en Westdorpe les et les Clochards' en de inmiddels een üföche krijgt die men kan inkleu- wandeltochten op het programma. Deze worden georganiseerd in samen werking met de werkgroep 'Sportieve Recreatie Hontenisse'. lom gewaardeerde act van de fiets groep uit het Westdorpse Gent' Voor elke klas is er een prijs, 'Klein namelijk een gratis rondje over de hele kermis. Duizend affiches zijn er Vooral die laatste groep belooft een uitgereikt, zodat straks tot ver in de publiekstrekker voor het Volkscircus omstreken van Sas van Gent bekend Heemkundige kring maakt wandeling door Sas van Gent aian meedoen. Tussen de activitei- idoor draait het rad van avontuur. 20.00 uur begint dan het kermis- siet muzikale medewerking van ko Sint Albert. De laatste dag van volkskermis. zondag 22 mei start tlOOO uur de seriekaarting voor se kippen. De gaaibolling begint oezelfde tijd. 's Middags wordt het sl afgesloten met een schieting op 'liggende wip.De beste schutters de middag ontvangt een beker, llarabijnschieting begint om 15.00 chieting «NEUZEN Schutterssociëteit Westerse helde in Terneuzen hield schieting op beide staande wip- waaraan 38 schutters deelnamen, kg eerste hoge vogel A. Maurits, Til- Tweede hoge vogel en eerste zij vogel Haunts Tilburg, tweede zijvogel W. de W Westdorpe, derde züvogel J. Brugge- Westdorpe, vierde zijvogel J. Pauwets, üdorpe thoolgebouwen in euw-Namen en eikant voor sloper tëT De oude schoolgebouwen Meuw-Namen en Heikant zullen brie termijn worden afgebroken, college van b. en w. wil er niet tr mee wachten om een einde te an aan vernielingen in de leeg- adc gebouwen. De oude school in kant is al meermalen bezocht 'vandalen, die niet alleen ruiten, En. en plafonds hebben vernield 'ook verlichtingsarmaturen en Kontactdozen hebben meegeno- P van het schoolgebouw in Hei- gaat volgens berekeningen van college ruim 30 mille kosten. In "•Namen is het afbreken duurder a er nog allerlei aanvullende zaamheden uitgevoerd moeten *n, zoals het plaatsen van een leiding, het. bouwen van een half- Ismuurtje langs de aangrenzende •en het afwerken en inzaaien van •trein, Het karwei kost ruim gulden 'lomende grond wordt bestemd anlngbouw. In Heikant heeft jai een koper voor het perceel J De financiële commissie van ïspreekt het collegevoorstel in iadering op maandag 16 mei in Idskantoor aan de Korte Bel- laat in Hulst. De vergadering. om 19 uur. in die funktie bijzonder aktief in Bete- koppenstad, zette zijn schouders on der het idee en kreeg al snel een aantal enthousiaste mensen mee. Langzamerhand kreeg dat idee meer SAS VAN GENT De heemkundige gestalte en besloten werd om een kring in Sas van Gent houdt van- avondvullendcircus te brengen. Een daag, zaterdag, een wandeling langs circus door het volk van Sas van historische punten. Gent, Gróót Sas van Gent dan wel te Om 9.30 uur wordt verzameld in zaal verstaan. In café Het Schippershuis Engelenroos aan de Noordweststraat, werd de boorling boven de doopvont waar eerst een inleiding wordt gehou- gehouden en circus 't Saaas aan- den door voorzitter van de heemkun- schouwde het levenslicht, dige kring Fr. Puijlaert, architect M. Op de eerste vergadering in maart Rademakers en W. de Roo. Er wordt kwam een tiental belangstellenden gewandeld langs zo n vijftien objec- opdagen om mee te praten over het genode gasten niet voor niets binnen ten. die van een deskundige uitleg circus. Plannen werden gesmeed en kunnen kijken. Er wordt gezorgd worden voorzien door de drie inlei- besloten werd om te proberen zoveel voor stoelen en, als het financieel een ders. mogelijk acts te krijgen die met car- beetje haalbaar is. voor een tribune. De totale duur van de tocht is ruim naval in Sas van Gent te zien zijn De voorbereidingen zijn in volle gang twee uur. geweest. Bovendien konden nieuwe en diverse deelnemers hebben zich al 'dag. Zaterdag 4 september gaat het spel op de wagen. Waarschijnlijk op de Markt. Er werd nog een tijdje gedacht aan de Groot Majoorstraat. Dat zou dan mooi passen in de al jaren slepende plannen in Sas van Gent om dc kermis terug op de Markt en het Kleine Marktje te brengen. Voor dit jaar zit dat er overigens nog niet in. meldde wethouder L Marqui- nie. Voorbereidingen 't Saaas te worden Al tijdens de gemaakt kan worden dat e: carnavalsdagen in Westdorpe en in circus komt. Sas van Gent kregen de fietsende -We .zyn n°g teng met gesloten voor Westdorpse tieners vele keren de han- het inschrijven van actd". vervolgt den op elkaar van het enthousiaste Ronald Móring. „Integendeel, we kun- publiek. Gezeten op zelfgemaakte nen er n°S een aantal gebruiken, fietsen, variërend van twintig centi- paarvoor kunnen belangstellenden meter hoge fietsjes tot éénwielige, z'cd opgeven bij de organisatoren", tweemeter hoge evenwichtfietsen, „Het mooie van dit circus is eigenlijk wonnen ze moeiteloos de eerste prijs dat we tussen carnaval en carnaval in de optocht van Westdorpe en sleep- n°S °P andere tijden fratsen kunnen ten ze een tweede plaats weg in de uithalen. Dat gebeurt eigenlijk nog te hoog gekwalificeefde optocht van Sas weinig tussendoor", besluit een en- HULSTVolleybalvereniging Morres Hulst hield vrijdagavond een zeer druk bezochte feestavond ter gelegenheid van de kampioenschappen, die de standaardteams van de dames, heren en jongensadspiranten behaal den. De dames werden kampioen van de tweede divisie C, de heren van de derde divisie F en de Jongensadspiranten haalden een huzarenstukje uit door tweemaal achtereen kampioen van Nederland te worden. Tal van vertegenwoordigers uit de sportwereld, gaven blijk van hun belangstelling en brachten felicitaties aan kampioenen, bestuur en trainer Jo Everaert over. De rij van sprekers werd geopend door de voorzitter van de club. Hij keek bezorgd naar de toekomst: „Topsport zonder sponsors is niet meer te realiseren", aldus de Voorzitter. De voorzitter stak een pluim op de hoed van trainer Jo Everaert. „Het is een topjaar voor onze vereniging en de kampioenschappen zijn uniek in Zeeland. Daar heb jij een groot aandeel in gehad, Jo". - - -w uirectie van het sponsorbedrijf bracht de heer Van Kerckhoven zijn felicitaties over Aanvoerder Guido de Beule en aanvoerster Tini de Witte-Everaert uitten hun waardering voor Jo Everaert door het aanbieden van een foto op posterformaat De gemeente Hulst was in de persoon van wethouder De Keijzer vertegenwoordigd. „Onnodig te zeggen dat de gemeente trots is op dit team", zei hij. „Om kampioen te worden is meer nodig dar. geld alleen. Het komt aan op teamgeest, enthousiasme en uitschakeling van persoonlijke ambities. We verwachten in de toekomst nog veel van jullie te horen" De feestavond werd tot in de kleine uurtjes voortgezet, Tini de Witte-Everaert feliciteert volleybalcoach Jo Everaert met zijn successen en biedt hem samen met Guido de Beule een foto op posterfor maat aan van Gent. De groep Klein Gent bestaat uit vijf jongens uit het Westdorpse. Aernout Seghers (16). Patrick van Puijvelde (15). Rudy Weemaes (15), Manfred Swagemakers (15) en Kurt Noliet (15). Zij zijn allen leerlingen van de LTS en zodoende is het niet vreemd dat ze de technisch vernuftige fietsen in elkaar konden steken Het meeste werk werd gedaan bij Rudy Weemaes thuis, de enige van het vijftal overigens die daadwerkelijk in de wijk Klein Gent woont. Na achtereenvolgens een smidse en een circus te hebben gebouwd wilden de heren het derde seizoen eens met iets origineels komen. thousiaste Moring. Theo Sameel Televisie „Het idee van het fietsen kregen we van de televisie", vertelt Aernout Seghers. „In het programma Fiets-In werd gevraagd naar deelnemers die met een vreemde fiets over een brug konden rijden. Wij wilden ons daar wel voor opgeven en we zijn gaan bouwen aan zo'n vreemde fiets. Drie van ons hebben nu een aanmeldings formulier ingestuurd, en ik ben be nieuwd of we worden uitgekozen". Rudy Weemaes had thuis al twee 'rare' fietsen staan. Hij had ze zelf Rollendriedaagse CLINGE Na de tweede dag van de Clingse Rollendriedaagse zijn twee ploegen. De opkloppers en de Clingse volleybal combinatie, met beide 46 punten aan de leiding gekomen. De finalewedstrijden worden vandaag, zaterdag gefietst. Grote klasserings- verschillen hebben zich ten opzichte van de eerste dag niet voorgedaan. Tijdens deze tweede dag was de Belgi sche wielervedette Eddy Merckx in zaal Malpertuus aanwezig In een vraaggesprek ging hij uitgebreid in op de huidige manier van wielrennen en de problematiek rond de Ploeg Post. Verder werd er een vraaggesprek ge houden met Rik van Steenbergen, inmiddels een vaste gast geworden bij de Clingse rollendriedaagse. Het mu zikale gedeelte werd verzorgd door Radio 77 Freddy Stewart, Danny Fisher. en Ignace en het duo Fancy traden op. De presentatie was in handen van disk-jockey Werner Mi- chiels. Op de slotdag van de Clingse Rollendriedaagse worden verwacht Tina Trucker, The Peanuts Dancers, gemaakt en ontworpen, met hulp van de Belgische voetbaloefenmeester zijn leraar op de LTS. Het waren een y mjs' lage éénwieler en een hoge éénwieler met twee frames boven elkaar. Rudy en Aernout bouwden daarna ook nog een lange fiets van ruim twee en een halve meter met brommerwie- len. vering, een breed stuur en met stangen bestuurd. Patrick, Manfred en Kurt bouwden op hun beurt mee en zo langzamerhand ontstonden de meest vreemdsoortige fietsen. Het succes was gegarandeerd Avond- enlang oefenden de vijf Westdorpena- ren op hun fietsen Het gevolg was ook dat de fietsen van Klein Gent met pasen in Zelzate te vinden waren om mee te doen aan de jaarlijkse kalveka- de. „En voor de zaterdag van de kermis tn Sas van Gent hebben we een heel nieuwe act ingestudeerd weel Rudy Weemaes te vertellen. Ik heb een klein fietsje van 28 cm lengte ge bouwd. Een fiets die alleen maar door Mapfred en Rudy bereden kan wor den omdat die voor de anderen te laag is De leraar op school was erg tevre den over het resultaat'' Drankje Samen met vele tientallen andere acts neemt de fietsgroep van Klein Gent deel aan het Volkscircus 't Saaas. Een schouwspel, dat een grote manifestatie moet worden. „Dc be doeling is dal er ook een drankje te verkrijgen valt", voegt Ronald Mö- riqg toe. Maar daarvoor moeten we nog eens bij de caféhouders rondgaan om te vragen of die er interesse voor hebben. Die moeten dan een standje De stand na twee dagen fietsen op rollen is als volgt. 1 De opkloppers en De Cllnge Volleybal Combinatie 46 punten, 3 Het feestcomité, 45 punten, 4 De Bernhardklin- kers 40 punten. 5 Dansclub Flamingo 37 punten. 6 Clingse Hengelaarsvereniging, 45 punten, 7 De Knekeputters 34 punten, 8 Het Zeegat 32 punten, 9 De Trosvrienden 30 punten. 10 VV Cllnge 29 punten, 11 EHBO 25 punten, en Stichting Kinderboerderij 25 punten. 13 JUDO 24 punten. 14 Weldoen door Vermaak 23 punten. 15 De Nieuwe Steen 22 punten. 16 De Snelle Duif 19 punten. Luitenants Jager van Leger des Heils in Terneuzen vertrekken TERNEUZEN De luitenants H. M. Jager en M. Jager-v. d. Kist, die bijna 2 jaar leiding hebben gegeven aan het Leger des Heilswerk in Terneuzen, vertrekken naar elders. Zondag 5 juni is er een afscheidssa- menkomst in het gebouw van het Leger aan de Donze Visserstraat. Woensdag hoort het echtpaar wat de nieuwe standplaats is. Voor luitenant Jager en zijn vrouw was Terneuzen het eerste korps. „We hebben er heel fijn gewerkt en vooral ook goed samengewerkt", zegt hij. De afgelopen twee jaar zijn er 6 heils soldaten ingezegend, waarmee de sterkte van het Terneuzense korps op 23 kwam. Daarnaast zijn er 45 vaste 'vrienden van het Leger des Heils' en worden de evangelisatiesamenkom sten soms door 60 a 70 mensen be zocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 39