irdito beslist door lege over degradatie Herenteam van Kikkers naar titel en promotie Theo Koomen opent Derde Rollendriedaagse Clinge SKC IS BIJNA ZEKER VAN TITEL FIETSCROSSERS REDEN OP CIRCUIT BRAAKMAN PZC/streek l ree leiders competitie lalvoetbal Kruisrit WZA weer op hemelvaartsdag urn neuzen en ifVV delen winst Sluiskil tegen Franse ploeg Voorronden toernooi van Huzavo ir IAG 10 MEI 1983 00 EUZEN De korfbalclub Breskens is hard op weg het verloren gegane jlc heroveren. Na een serie uitstekende uitslagen zette BKC zaterdag 1 on op een fraai seizoen door tegen Animo 5 de grootste competitiezege c tiken. I)e tegenstander werd compleet zoek gespeeld: 18-2 voor de ploeg tskens is veelzeggend. Als tegen ONDO een punt wordt gehaald is de En feit. jag kon in zijn uitwedstrijd niet verhinderen dat Atlas de race naar het kampioenschap afsloot met een 12-2-zege. De score werd nog wel geopend door Zaamslag lAnja van Drongelem. daarna walste Atlas over zijn tegenstander heen Bij rust was het al 7-1 Een onverminderd doorgezet offensief had tenslotte 12-2 als eindresultaat Alleen Wouter Kastelein kon in de tweede helft nog wat terugdoen voor Zaamslag UEN-KIKKERS-KAMPIOEN VAN EERSTE KLAS VOLLEYBAL NEUZEN Het herenteam van de volleybalclub Kikkers is er in geslaagd om op de laatste competitiedag kampioen van de eerste klas te worden. Een 3-1-zege in de edstrijd tegen CVC was voldoende om buiten bereik van naaste belager Savok te komen, de reserves van Even Kijken viel zaterdag definitief het doek. Een 3-1-nederlaag thuis ar. n Ardito betekende degradatie uit de eerste klas. :rre 2 sloot de competitie af met dito in een aantrekkelijke tweede set jfsetter tegen BOK. die in 3-2- de zaken energieker aan, wat resul- srerd omgezet. Overige uitsla- teerde in setwinst met 15-8. Ook in de Polder-Mytilus 3 3-2 en EVVC derde en vierde set trokken de bezoe kers steeds aan het langste eind, ondanks een goed blok van de thuis- 3-0. heeft het bepaald niet ge- gehad tegen een sterk spe- De thuisploeg blokte keer itt zeer goed het aanvallende [van vooral Egbert Versprille af an zelf herhaaldelijk goed door fe harde aanval. Na een makke- ^-voorsprong in de eerste set Kikkers toestaan dat CVC B] kwam en in een spannende zelfs de winst naar zich toe- it 15-13. jterst gespannen Kikkers, dat ft geen enkele set meer af te n staan. werd ook in de tweede ange tijd op achterstand gehou- 110-6 onder meer), voordat met ïrevechtersmentaliteit terugge- werd tot de 15-12-winst. Itngingen beide formaties gelijk raarbij de bezoekers, die de titel set ware roken, steeds aan het [steeind trokken. Erg gemakkc- ginghet echter allemaal niet. Zo id men In de beslissende (vierde) vier keer op veertien. Voordat het wei geklaard kon worden. Niette- i werd onder grote aanmoediging 7 winnende vijftiende punt ge- ord en was het kampioenschap ;fcit: achtereenvolgens 15-10- en rwinst Districtsbestuurslid Pro tst reikte na afloop namens het luumnde bond bloemen uit aan kampioenen. n Kijken 2 moest zaterdagavond eigen huis met 3-0 winnen om vdslie te ontlopen. Tegen Ardito k dat te veel gevraagd. Toch de de Zuidzandse ploeg erin om eerste set met. een ruime over- af te sluiten: 15-3. Waar- wakker geworden pakte Al jEL'ZEN In de nacompetitic de Zccuws-Vlaamse hoofdklas Ktbal gaan. nadat de helft total te spelen wedstrijden is rukt. twee teams gezamenlijk leiding. Verpoorte. de kam- ian het rayon Axel, en Corn de titelhouder uit Sas n: totaliseerden beide zes punten tt wedstrijden. es de laatste twee speeldagen h trouwens lustig op raak ge- r. Het begon al met Corn Boys- dat de Sasse kampioen met 4-1 voordeel besliste, waarna Ver- de kampioen van het rayon irg tBreskens '821 met 8-2 af- dé verrassingen vormden in iri^üerpoorte-ABN en Breskens '82- fl ABN. zelden spelend in de opstelling, bewees wel dege- itd ftelkende kwaliteiten te bezit- »rVerpoorte. nota bene in Axel. Da 2 terug te wijzen en zodoende i. et eerste verlies te confronteren, ift, dat aspiraties heeft om in ioklas te gaan spelen, maar al in' öal op rij had verloren, haalde Breskens '82 eens flink uit. 1-6. OOSTBURG In het kader van een meer dan twintig jaar oude traditie organiseert de West-Zeeuws-Vlaamse Auto- en Motorclub (WZA) ook dit jaar weer de Rode Kruisrit. Dat gebeurt in samenwerking met en ten bate van de West-Zeeuws-Vlaamse afdeling van het Nederlandse Rode Kruis. Nadat de rit gedurende een reeks van jaren op een zondag in mei werd verreden, is men nu weer teruggekeerd naar een oude gewoonte en werd besloten de rally te houden op Hemelvaartsdag 112 mei). Voor deze Rode kruis rit kan worden ingeschreven in café Vier Emmers aan de Oostburgse Markt vanaf 12.45 uur. De vrije start wordt vanaf 13.30 uur gegeven op het parkeerterrein naast sporthal De Veerhoek. In de wedstrijdklassen A en B telt de rit mee voor het WZA- clubkampioenschap 1983. Daarnaast kan ook in de C-klas (beginners) en de fletsklas worden gestart. Voor de wedstrijdrijders bedraagt de afstand 4 kilometer, de C-klas krijgt een parkoers van 38 kilometer voor de wielen, de fietsers moeten 17 kilometer afleggen. club Met 15-12- en 15-10-verlies werd de degradatie naar de tweede klas een feit. De Sterre 2 besloot het seizoen met een 3-2-overwinning op BOK. in een goede wedstrijd kwam de thuisploeg op voorsprong door winst met 15-4. waarbij met name Koen Bonte zich onderscheidde. BOK kwam echter sterk terug in de twee daarop volgen de sets. Nadat de Zuiddorpenaren in de tweede set nog met 13-10 hadden voorgestaan, pakte BOK de winst met 15-13 en in de derde set met 15-9. De Sterre herstelde zich onder aan voering van Jo Block, die als midden- blokkeerder een sterke partij speel de. Met 15-8 en 15-3 werd een 3-2- overwinning behaald. De dames van Athanatos 2 kwamen ook met een 3-2-overwinning uit de strijd. ..Eigenlijk hadden we drie pun ten moeten pakken." meende coach Peter Jonckheijm na afloop.maar als zo vaak dit seizoen blonken de Kloos- terzandse dames uit door wisselvallig ■optreden. Bij vlagen zeer goed en vervolgens erg zwak. waarbij vooral in organisatorisch opzicht het een en ander mis ging. werd SVA bestreden. Sterk verdedigend kon SVA goed meekomen met de bezoeksters, die uiteindelijk zegevierden. De setstan den waren 8-15, 18-16, 3-15, 15-13 en 9-15. Overige uitslagen Marathon 3- Klkkers 1-3: Ardito-BOK 2-3. Het herenteam van Kikkers uit Aardenburg behaalde in het afgelopen weekeinde de titel en keert daardoor tenia naar de promotieklas. u i, Verbeten strijd tussen de zevenjarige finalisten. v» V """i U.f- Achter een boom verwerkt dit fietscrossertje zijn verdriet na een valpartij in de finale van de zesjarigen. TERNEUZEN Fietscross mag zich nog steeds in een grote belangstelling verheugen. Tussen de wedstrij den om het Zeeuws kampioenschap door hebben de Zeeuws-Vlaamse verenigingen een serie van zeven tien vrije wedstrijden op het programma staan. Zaterdag was het recreatiecentrum Braakman plaats van actie. oor die wedstrijd waren 155 deelnemers opgekomen. Een aantal dat EZFVA, Braakman, Philippine en Biervliet, die de gezamenlijke organisatie voor hun rekening namen, tot tevredenheid stemde. Het werd een uitermate geslaagde dag. die sportief verliep en waarin de speeltuin van het recreatiecentrum tussen de manches door een trekpleister voor de jongste jeugd vormde. Uitslagen 5 jaar 1 André de Vin. 2 Mark Peter van Doorn. 3 Michel Day: 6 jaar 1 Bart. van de Bosse: 2 Tonnie Goossens, 3 Barry de Waal. 7 jaar 1 Michel Schelkens; 2 Danny Schaut. 3 Cor Mookhoek: 3 jaar: 1 Barry de Rijcke 2 Emiel Kater 3 Ko Wisse. 9 jaar. i Walter Finze, 2 Boris van Waterschoot, 3 Derk Jan Fransse. 10 jaar- 1 Michel de Ridder: 2 Robert de Smet; 3 PetervTresonle. 11 jaar 1 Michel Zuan. 2 Aschwin van de Abeele. 3 Johnny Buitjes, 12 jaar 1 Frank Haerens, 2 Milan van der Veldt: 3 Peter van der Hooft 13 jaar 1 Johnny de Jong; 2 Mark Zaan. 3 Edwin dce Graaf. 14 jaar: 1 Alex de Koning. 2 John Adriaenssens, 3 Peter Amperse, 15 jaar 1 Danny de Muynck; 2 Erwin van Dorst: 3 Henk Gijs 'VOOR ENDOOR DE VERENIGINGEN' tod »orte 4-6. 2 Corn Boys 4-6; 3 44 De Kreeft 4-2; 5 Breskens igramma: Woensdag 11 mei ens '82-ABN (20.00 uur), De t-Corn Boys (21 00 uur). Maan- 6 mei: Corn-Boys-Breskens '82 uur); Verpoorte-De Kreeft (20.00 «I-ZEN-1„ ec„ fenduel dat Wijds in een laag tempo werd |4 zijn Terneuzen en AZVV jgavond een 2-2 gelijkspel 'gekomen. AZVV had voor de beste kansen (vrij voor doel bijvoorbeeld Jaap Klein en Poolen, maar Terneuzen bleek fase doeltreffender. ^gelijkheden betekenden ook reffers. één van Gerard Maas l één van Rick Wauters (2-1) foor scoorde Theo Hanny voor fgen. In de tweede helft kwam use zaterdag tweede klasser v0 °P gelijke hoogte met de thuis- 2 een doelpunt van Jan de AARDENBURG Door een 3-1 over winning op CVC in Clinge werd het eerste herentcam van Kikkers zater dag het derde Kikkers-team dat het seizoen bekroonden met een kam pioenschap besloot. Daarmee trad de formatie in het spoor van de dames en de recreanten, die al eerder liet seizoen met een titel. Een succesvol seizoen derhalve. Voor het herenteam van de Aarden burgers betekent dit kampioenschap een terugkeer na een jaar in de promo tieklas. Met vrijwel dezelfde formatie als vorig seizoen werd de ploeg dit seizoen na een verwoede strijd met het Sasse Savok op de voorlaatste dag kampioen. Daarmee overtrof de Kikkers-formatie alle verwachtingen. In de aanloop naar het nieuwe seizoen waren de routiniers Albert Lippens cn Harry Verstraeten er immers van overtuigd dat het bepaald niet ge makkelijk zou worden om de terug keer binnen een jaar te bewerkstelli gen. maar al halverwege het volley baljaar werd duidelijk dat een titel binnen handbereik lag. Ronny Wijffels het zich toen ook al wat optimistischer uit en zag door de florissante competitiestart kansen Concurrent Savok liet wat steekjes vallen, vooral in uitwedstrijden, en Kikkers kon op een IJzersterke reeks terugzien. Opvallend daarbij is dat de prestaties van de Aardenburgers met name in uitduels het best waren. Slechts een puntje moest men afstaan en dat was onlangs nog in. het duel mmet De Polder, een ploeg trouwens die Kikkers toch niet al te best lag dit seizoen, omdat juist die équipe erin slaagde om Kikkers een kansloze ne derlaag in eigen huis te bezorgen. Ook Savok kwam met; een, zij het nipte, overwinning uit Aardenburg, maar vervolgens zette de kampioens- ploeg de zaken recht door vorige week in Sas van Gent, met dezelfde 3-2 cijfers te winnen Het hele seizoen beschouwend denkt Ronny Wijffels dat de titel te danken is geweest aan de routine ..We zijn gegroeid in verge lijking met vorig seizoen We verloren toen wedstrijden tegen Even Kijken en Verdegem door op bepaalde mo menten het hoofd er met bij te houden en dat is ons dit jaar veel beter af gegaan In tegenstelling lot het degra datiejaar hield Kikkers het hele sei zoen vast aan het penetratiesysteem. Ook toen het minder goed ging. zijn we daar met vanal gestapt en dat tekent het vertrouwen in eigen kun nen." Vertrouwen Datzelfde vertrouwen heeft Ronny Wijffels in de handhaving in de pro motieklas. „We hebben enkele talent volle jongeren achter de hand en die kunnen eventueel geleidelijk worden ingepast. Aan de routiniers de taak om die jeugd op te vangen." Met de zekerheid dat Egbert Verspril le ook volgend seizoen voor Kikkers zal uitkomen (hij overweegt zelfs om met voetballen te stoppen, aldus Wijf fels). ziet men het hernieuwde promo tieklas-avontuur optimistisch tege moet. Voorlopig ligt men daar in Aardenburg nog niet van wakker. Na het duel met EVVC 3 gaat de aan dacht in eerste instantie uit naar de feestavond die ter gelegenheid van de behaalde titels wordt gehouden. SLUISKIL - Zondag tweede klasser Frankrijk op een niveau, dal zich met Sluiskil speelt vrijdag aanstaande een de tweede klas laat vergelijken, vriendschappelijke wedstrijd tegen het Franse Mangin Baulieu. De uit Nantes afkomstige formatie speelt in CLINGE Op donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) zal de Derde rol lendriedaagse Clinge worden ge opend door de bekende radio sportverslaggever Theo Koomen. De aanwezigheid van deze bekende, snelsprekende Nederlander is slechts één van de vele hoogtepunten, die de derde Rollendriedaagse Clinge dit jaar te bieden heeft. Het Gemeenschapscentrum Malper- tuus. waar de rollendriedaagse op donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden, zal voor deze gelegenheid worden omgetoverd in een soort sportpaleis, waar wieler wedstrijden op rollen en veel muzi kaal en sportief amusement hoogty zal vieren Eén van de 'dragers' van deze Clingse rollendriedaagse is voor zitter en één van de oprichters van dit wielerspektakel, Frans Ferket. De for mule voor dit totaal gebeuren is een voudig. „Voor en door de verenigin gen", luidt het motto volgens voorzit ter Ferket. „aan de rollendriedaagse wordt door 16 Clinge verenigingen deelgenomen, die elk op hun beurt elke avond twee wielrenners leveren. Het is niet de bedoeling dat dit echte wielrenners zijn, maar leden van de desbetreffende vereniging. Elke ver eniging heeft een eigen sponsor, waar van de bijdrage in een grote pot wordt gedaan, waaruit de kosten worden betaald Op het einde van de rollen driedaagse wordt het eventuele over schot onder de 16 deelnemende ver enigingen verdeeld Of je nu als eerste of als laatste eindigt, iedereen krijgt evenveel", aldus voorzitter Frans Fer ket. Naast het sportieve fietsgedeelte is er tevens volop muzikaal amusement. De openingsdag, donderdag, zal muzi kaal worden ondersteund door de Clingse fanfare Weldoen door Ver maak. terwijl tussen de bedrijven door de boerenkapel De Stoeffers uit Graauw de hoogste noot zullen spe len Later op de avond is er nog het Trio Harry Lubbers Als trekpleister zal de bekende Belgische ex- wielrenner Roger de Vlaeminck in Clinge aanwezig zijn. zoals ook Rik van Steenbergen. Ondertussen is deze laatste al een vaste gast tijdens de Clingse Rollendriedaagse. De tweede dag, vrijdag 13 mei is voor de belang stellenden weer een totaal ander pro gramma Tijdens deze avond zal de lokale radio Radio 77 zijn opwachting maken met de artiesten Freddy Ste wart, Ingnace. Janny Fisher, fancy en de DJ Werner Michiels. Als sportve- detten zijn er Fred de Bruine, ex- sportverslaggever van radio en tv en later sportdirecteur in de Belgische wielerwereld en verder de bekende Belgische bokser Jean-Pierre Koop- mans. De slotavond. zaterdagavond, zal na het fietsgedeelte het dansor- kest Rob Mando and Punch zorgdra gen voor de nodige dansmuziek. Ver der zijn er optredens van The Peanuts Dancers en Tina Trucker Tijdens deze laatste avond zal er ook nog een gratis reis naar München worden ver loot. Voorzitter Frans Ferket is trots op een dergelijk programma voor de komende rollendriedaagse. De moge lijkheden om zoveel mogelijk geld bijeen te krijgen voor de Clingse verenigingen heeft zich niet alleen beperkt tot het houden van een rol lendriedaagse. Onlangs werd een gro te bingo gelegd, waarbij de op brengst eveneens werd gestort in de grote pot, bestemd voor de verenigin gen. Theo Koomen HULST Pierrot en Het Wapen van Axel zijn de derde en vierde ploeg die zich hebben geplaatst voor de finaleronde van hel Hu- zavo-10 toernooi, dat ter gele genheid van 10 jaar zaalvoetbal in Hulst wordt gehouden. Pierrot werd na een spannende finale tegen Van der Spa win naar van de voorronden die on langs gespeeld werden. Straf schoppen moesten er aan te pas komen om een beslissing te for ceren. Het Wapen van Axel plaatste zich eveneens voor de winnaarsronde door in een halve competitie als winnaar uit de bus te komen. De volledige eindstanden zijn: ronde 1 en 2. 1 Pierrot. 2 Van der Spa. 3 Meerpaal. 4 Vervaet. 5 De Schepper. 6 Witte Huis. ronde 7 en 8: 1 Wapen van Axel; 2 Mini bus: 3 Neckermann: 4 Tempe liers. 5 OAZ. Ook de dames speelden vorige week in het kader van het toer nooi. Van Jole Anthonis een nieuwe ploeg die volgend sei zoen ook in de competitie zal deelnemen, maakte een sterk debuut door als eerste te eindi gen. voor AZWZ en het dames team van De Smickel Die ploe gen gaan door deze resultaten over naar de finaleronde, die op 24 mei wordt gespeeld Kleding- bokser t vierde i. Paul de Vliegere (vijfde) en Disco Love izesde) komen op 19 mei in de verliezers- ronde uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 29