Real weer op jacht naar een Europacup Ko Kasse stelt kandidatuur voor rallycrosstitel ARCZB Zeevaartschool redt PZC/ sport SPANJAARDEN MOGELIJK ZONDER ULI STIELIKE Na-competitie eerste divisie Winst van Nationale jeugdtitels voor Zeeuwen DAMES B VS WINNEN DUEL VAN ELBC Green Sox hockeytoernooi MMHC Demonstratietraining Mathieu druk bezocht Geen PSV-ers op lijst van Rijvers STOPPER Nacompetitie vierde klas H DINSDAG 10 MEI 1983 GOTHENBURG In het beroemde Ulevistadion, waar Ard Schenk twaalf jaar geleden het wereldkampioenschap schaatsen voor zich opeiste, gaat Real Madrid morgenavond (woens dag) weer eens op jacht naar een Europacup. Het betreft ditmaal de trofee voor bekerwinnaars met Aberdeen als tegenstander. De Spaanse 'voetbalkoningen' denken nog altijd met weemoed terug aan de tijden dat Real Madrid heerste in het belangrijkste Europese bekertoernooi, dat voor landskampioenen: Met de huidige trainer Alfredo di Stefano als speler greep Real Madrid de kostbare trofee in de periode van 1956 tot 1960. De club stootte in 1971 al eens zijn neus in een poging de beker voor bekerwinnaars te pakken te krijgen. Toen bleek Chelsea uit Londen, tegenwoordig in de Engelse league tot een bedenkelijk peil gezakt, te sterk. problemen. „We zijn dit keer de enige Britse club in een Europacupfinale. Daarom zijn we wel verplicht te win nen". klinkt het zelfbewust uit zijn mond. Ook nu weer propageert Fergu son aanvallend voetbal. Niet voor niets heeft Aberdeen in de aanloop naar de eindstrijd al 23 doelpunten gemaakt, waarbij tien spelers betrok ken waren Real kwam niet verder dan zeventientreffers met Santillana, die achtmaal raak schoot en kopte, als topscorer. Zover wil Real Madrid het deze keer niet laten komen. Maar zorgen zijn er toch wel degelijk in het Spaanse kamp. Zo is het nog lang niet zeker of de Westduitse kracht Uli Stielike in gezet kan worden. De middenvelder, die niet zelden een sleutelrol vertolkt, wordt al geruime tijd geplaagd door een mysterieuze dijbeenblessure. Stielike wil tegen Aberdeen echter van geen wijken weten. „Ik wil het in ieder geval proberen", zei Stielike maandag in Dusseldorp na een be zoek aan zijn schoonouders Dr Rua- no. teamarts van Real Madrid, gaf Stielike echter niet veel kans. Ook Pineda is geblesseerd. Johnnv Met- ZEIST In de na-competitie van de periodekampioenen uit de eerste divi sie om een plaats in de eredivisie beginnen FC VW en Cambuur met een thuiswedstrijd tegen respectieve lijke Den Bosch of Volendam en MW. De beslissing over het deelnemen van Den Bosch of Volendam is afhankelijk van de resultaten uit dé laatste com petitieronde op zaterdag. Wint Volen dam zaterdag zijn laatste competitie- wedstrijid bij FC VW. dan eindigt de ploeg definitief op de tweede plaats en promoveert direct. Hetzelfde gebeurt bij een gelijkspel, gezien het veel betere doelsaldo van de Volendam- mers ten opzichte van FC Den Bosch, alleen bij Volendams verlies in Venlo zou Den Bosch, mits er gewonnen wordt bij De Graafschap rechtstreeks kunnen promoveren. god maakt in ieder geval wel deel uit van de Madrileense ploeg. Voor Real Madrid heeft het veroveren van de beker meer betekenis gekre gen nu de club op het nippertje de nationale titel aan Athletic Bilbao heeft moeten laten. „We willen de Adrie Koster volgend seizoen niet in Zeeland EINDHOVEN Het ziet er niet naar uit dat Adrie Koster het volgend seizoen bij een Zeeuwse voetbalclub speelt. De oud-Zierikzee-speler, bij PSV afgekeurd voor het betaalde voetbal, staat nog tot november on der contract bij de Eindhovense ver eniging. ,.En verder heb ik nog geen plannen". Koster zegt voorts nog niet benaderd te zijn door een club. „Misschien dat ik nog wel ga voetballen, maar ik heb me er eigenlijk nog niet serieus in verdiept. Ik weet ook niet hoe het met dispensatie zit zo midden in het sei zoen". Mocht hij wel in actie kunnen komen, dan speelt Koster volgend seizoen vermoedelijk in Eindhoven of omstreken. „Ik blijf waarschijnlijk in Eindhoven wonen. Best kans dat ik hier bij een clubje terecht kan". Mo menteel is de PSV-er aan het aftrai nen. „Dus ik ben eigenlijk elke dag nog bezig". teleurstelling voor onze supporters tenminste een beetje goedmaken door in Gothenburg te winnen", aldus Stie- like. Overigens ging de Europacup 2 de laatste vier jaar drie keer naar een Spaanse vereniging: FC Barcelona (1979 en 1982) en Valencia (1980). De trainer van Valencia was toen Di Stefano. Manager Alec Fereuson kent geen CULEMBORG De 11-jarige Renate Louws van de Middelburgse tafelten nisvereniging 't Zand heeft zondag bij de Nederlandse jeugdkampioen schappen in Culemborg twee titels bij de meisjes welpen behaald. Ze versloeg in de finale enkkelspel Liesbet Konijn van Noordkop in drie games. In het dubbelspel sleepte ze de tweede titel in de wacht. Met Inge Treebusch van MZ klopte ze in de finale van het dubbelspel het duo Ve-schoor-Freijer van Avanti. Bij de jongens pupillen pakte Terneuzenaar Peter Roeland (Effect) met gelegen heidspartner Casper Mol (Udma) de hoofdprijs tegen Gerard Verhaegh en Eric Mol van Shot-Veluwe. Hofkens De tuchtcommissie van de Europese Voetbalunie (UEFA) heeft Jose Luis van Benfica en de Nederlander Wim Hofkens van Anderlecht uitgesloten van deelneming aan de tweede finale wedstrijd tussen beide teams voor het UEFACuptoemooi. Luis werd op 4 mei in de eerste wedstrijd een kwar tier voor het einde uit het veld ge stuurd en Hofkens liep tegen zijn tweede gele kaart aan. Hij had op 2 maart in de wedstrijd tegen Valencia ook een gele kaart gekregen. Ander lecht won de eerste wedstrijd tegen Benfica met 1-0. KAPELLE In een leuke en span nende wedstrijd heeft het dames team van de basketbalvereniging Souburg de ontmoeting met het Eindhovense ELBC gewonnen. Inzet van de partij was een plaats in de strijd om promotie naar de rayon hoofdklas dames. BV Souburg treft in die strijd Coveco en Springfield. Die promotiewedstrijden beginnen 21 mei. De wedstrijd tussen BVS en ELBC was bijzonder spannend. Na achttien minuten was de stand 21-20 voor de Souburgse dames, maar kort voor rust liep die ploeg uit naar 27-20. De officieuze Zeeuwse kampioenen (door het terugtrekken van Valkenisse was die titel automatisch voor de ploeg van coach Tom Joziasse) hielden die voorsprong stevig in handen al kwa men de Brabantse dames nog redelijk dichtbij: 51-47. Op de foto het team van BV Souburg dat officieus Zeeuws basketbalkam pioen is. VELDEN IN MIDDELBURG WERDEN AFGEKEURD MTnnm.RTTPn Hp». hnnkhalt.eam MIDDELBURG Het honkbalteam van de Green Sox heeft een wedstrijd tegen The Hawks met 12-3 gewonnen. Dat ondanks het feit dat de Middel burgers gehandicapt waren, omdat er heel wat spelers waren verhinderd. Hetzelfde gold voor het tweede team dat tegen Botlek al vrij snel tegen een grote achterstand aankeek (9-5), maar uiteindelijk nog terugkwam tot 9-8. Hugo Hovenkamp terug uit Canada MIDDELBURG Afgelopen zater dag werden de velden op Voorborcli in Middelburg afgekeurd, waardoor het hockey-toernooi van MMHC op losse schroeven stond. Een aan|Y- vraagde herkeuring voor zondag werd door de terreinbeheerder zelfs niet overwogen, zodat spelen onmo gelijk werd. Alle clubs van ver bui ten Middelburg waren die zaterdag morgen al lang onderweg en bij aan komst was de teleurstelling alge meen en groot. Dankzij de -hulp van de Zeevaart school in Vlissingen. die zijn twee velden direct extra maaide, van de nodige vereiste lijnen voorzag en zelfs de bar openstelde kon het toernooi - zij het in gedecimeerde vorm en alleen op zondag - toch doorgaan. Vooral Folkestone (Engeland) stelde deze geste op hoge prijs. Er ontspon zich een geanimeerde strijd en via poules en eindwedstrijden werd het uiteinde lijk: 1 Pampouch, 2 GCHC (Gronin gen). 3 Alectox (Zoetermeer). De fair-play-cup ging voor een jaar mee naar Engeland, terwijl extra prij zen werden toegekend aan HGC (Was senaar), HMJV (Combinatie tussen Haarlem en AMVJ) en Amsterdam. De poedelprijs kwam in handen van SCHC (Bussum). Ook in Vlissingen werd op Sportpark Bonedijk een toernooi van MHC Vlis singen gehouden, dat ondanks de vele regen kon doorgaan dankzij de hulp van het terrempersoneel. Na een bui tengewoon geslaagd toernooi werd Etten Leur winnaar met Vlissingen als tweede. KAMPERLAND Ko Kasse uit Vee- re liet zaterdag tijdens de rallycross in Kamperland nogmaals zien dat hij de favoriet is vor het rallycrosskam pioenschap van de ARCZB in de zwaarte klasse, de opgevoerde wa gens van 1600 cc en hoger. Alle drie de series en de finale schreef hij deze middag op zijn naam. Opvallend was ook het rijden van de enige dame in het rallycrossgezel schap José Verbart in de klasse stan daard 1000-1300 cc. Met wat meer lef in de bochten moet ze in staat geacht worden het de heren behoorlijk lastig te maken. In de series wist ze iedere keer weer snel te starten in de eerste en tweede serie als eerste. Maar iedere keer liet ze zich verrassen in de eerste bocht na de start waar ze te 'braaf was en daarmee haar koppositie prijs gevend, en terugvallend naar een staartpositie. Toch mag er van haar in de toekomst meer verwacht worden. De klasse 0-1000 cc was deze middag een wat saaie vertoning waar weinig strijd te zien was, In de tweede serie 1000-1300 cc ontwikkelde zich een fel gevecht tussen Hamminga uit Hein- kenszand en Lijdekker uit Lewedorp. Lijdekker probeerde alles om langs Hamminga te komen. Hierbij deelde hij regelmatig tikken uit tegen de achterkant van de wagen van Ham minga. In de laatste ronde lukte het Lijdekker om de koppositie te pakken en als eerste over de streep te gaan. Maar de wedstrijdleiding had ook gezien dat hij links en rechts een wat te forse tik had uitgedeeld en plaatste hem terug naar een derde plaats. Spannend was de finale in de opge voerde klasse 0-1300 cc. Adrie Remijn- se bewees dat hij nu volledig gewend is aan zijn Simca. Na een kort gevecht met E. Severien nam hij resoluut de leiding en liep ver weg van zijn tegen standers. Cees de Jonge en Henk Rentmeester vochten in deze finale een bumper aan bumper gevecht uit om de derde en vierde plaats. Het was De Jonge die de derde plaats voor zich opeiste. Voor de start gegeven kon worden voor de finale 1600 cc en hoger moest er eerst een extra serie verre den worden. Jacky Bufick uit Oost burg en Hakkert uit Goes stonden na de series met een gelijk aantal pun ten. Buick won deze extra serie van kop af. De finale 1600 en hoger werd een overwinning voor Ko Kasse die over een zeer snelle VW blijkt te beschikken. Achter hem een geweldi ge spectaculair rijdende Jan-Piet de Feïjter die er alles aan deed om bij Kasse te komen. Maar laatstgenoem de was deze middag te sterk voor zijn concurrenten. De finale-uitslagen. Standaardklasse 0- 1000 cc- 1 C. Krijnsen. Goes, Datsun. 2 G. van Eenenaam, Goes, Datsun, 3 R. de Kam, Kamperland, Datsun. 1000-1300 cc. 1 L. Francke Heinkenszand NSU. 2 M. v Hee, Kamperland, 3 R Lijdekker Kampei.and NSU Opgevoerde klasse: 0-1300 cc 1 A. Remijnse Goes Simca: 2 E. Severien Goes Talbot. 3 C. de Jonge Heinkenszand Austin. 1300-1600 cc 1 R. Buyck Oostburg VW, 2 W. v. d Heide Kamerland VW, 3 S. Fierloos Hoedekenskerke, 1600 cc en hoger 1 K. Kasse Veere VW, 2 J. P. de Feijter Westdor- pe BMW. 3 J. Buyck Oostburg VW. ZEIST Kees Rijvers, coach van het Nederlands elftal, is al begonnen met de voorbereiding op de drie landen wedstrijden, die het Nederlands elftal in sep tember (IJsland en België) en oktober (Ierland) speelt. Rijvers heeft een voorlopige selectie van 22 spelers gemaakt, waaruit hij zijn ploeg wil samenstellen. Opvallende afwezigen op de lijst van 22 zijn naast John Metgod (Real Madrid) de produktiefste spelers uit de nationale competitie, Peter Houtman van Feyenoord en Jurrie Koolhof van PSV. Rijvers heeft trouwens in het geheel geen spelers van PSV gekozen. Kees Rijvers vertelde maandag in het KNVB- sportcentrum te Zeist, dat zijn vroege selectie alles te maken heeft met zijn streven naar duidelijkheid. Hij verwacht van zijn geselecteerden een snel antwoord op zijn invitatie nu hij hen tijdig op de hoogte zal stellen van zijn plannen „Met deze groep", vertelde Rijvers. „wil ik de kwalificatiewedstrijden spelen tegen IJsland en Ierland en ook het belangrijke oefenduel tegen Belgie. In het verleden hebben de clubs steeds aange drongen op vroegtijdige informatie over mijn gedach ten. dat is nu gebeurd. Ik ben van plan onmiddellijk na de toernooien, die aan de competitie vooraf gaan. mijn definitieve selectie voor de wedstrijd van 7 september tegen IJsland bekend te maken". De voorlopige selectiegroep van Rijvers bestaat uit. Van Basten. Boeve. Kieft. Ronald Koeman, Ophof. Rijkaard, Schoenaker en Vanenburg (Ajax). Gullit, Valke. Vermeulen en Wijnstekers Feyenoord i, Erwin Koeman (FC Groningen) Edward Metgod 'Haarlem). Van Kooten (PEG/Zwolle), Hofkens (Anderlecht). Spel- bos (Club Brugge), Peter (Genua), Van der Gijp (Lokeren). Krol (Napolii. Van de Korput (Torino) en Van Breukelen (Nottingham Forest). SAS VAN GENT „Prikkel de jeugd om te trainen op beweeglijkheid. Veel bewegen is de basis van het moderne volleybal. Door elkaar lo pen. signalen geven en- de bal spelen naar lege plaatsen, die op het laatst worden opgevuld door medespelers, op die manier wordt een goede vol leybalhouding gekweekt". Die bood schap schotelde toptrainer Pierre Mathieu van Belgisch volleybalkam- pioen IBIS Kortrijk de kleine vijftig belangstellenden maandagavond voor tijdens een demonstratictrai- ning in de gemeentelijk sporthal te Sas van Gent. Daar liet hij de Zeeuwse jongens junioren selectie anderhalf uur lang een gevarieerd programma afwerken dat opgebouwd was uit een aantal bekende trainingsoefeningen. Ma thieu nam de basisoefeningen als start waardoor de herkenbaarheid voor de spelers groot was. Die basis ideeën werkte hij uit. waarbij bewe ging in de steeds complexer wordende oefeningen centrtal stond. „Alles wat beweegt aan de andere kant van het net is verwarrend voor de tegenstan der". hield hij het publiek, waaronder een aantal Zeeuwse trainers, voor. Dat de oefeningen niet altijd door de junioren werden begrepen vond Ma thieu een logische gang van zaken, omdat de oefeningen normaal in een opbouw van vele weken moeten wor den aangeleerd. De Belgische trainer, jarenlang verbonden bij de Neder landse kampioen Starlift Voorburg, stelde nadrukkelijk dat de oude oefe ningen niet weggegooid moeten wor den. „Maar een trainer moet z'n zaak jes de avond van tevoren goed voorbe reiden en er een aantal variaties in bouwen een aanpassen. Vooral jeugd EDMONTON Hugo Hovenkamp keert na een kortstondig verblijf van een week bij het Canadese Edmonton Eagles in de loop van vandaag terug in Nederland. Een felle ruzie met clubeigenaar John Tiemessen vormt de achtergrond van het onverwachte en overhaaste vertrek van de ex-AZ- speler die zich vorige week zeer posi tief uitliet over zijn nieuwe werkge ver. Ondanks toezeggingen een paar da gen geleden bleek Tiemessen gisteren niet in staat tegenover Hovenkamp die als kwartiermaker zou fungeren voor de andere drie werknemers van Edmonton: Piet Schrijvers, Leo van Veen en Hans Kraav jr de afspraken na te komen die half maart bij het afsluiten van de contracten waren gemaakt. Hovenkamp zal zijn Neder landse collega' adviseren niet naar Canada af te reizen. Cor Coster die als zaakwaarnemer van de spelers optreedt, heeft Tiemes sen te verstaan gegeven dat hij tot woensdag de tijd krijgt om de trans fers correct af te wikkelen Nu de contacten met Edmonton zijn verbro ken heeft Hovenkamp de handen vrij om verder te onderhandelen met een paar clubs uit Frankrijk. Voor Piet Schryvers is er intussen vanuit Span je belangstelling getoond. MIDDELBURG Op Voorborch ontspon zich vrijdagavond een spannende hockey-match tussen Middelburg en Rapide, waarbij de thuisclub vocht voor behoud in de 3e klasse D en Rapide vrijuit kon spelen. Middelburg verloor met 2-0. Over het algemeen toonde Rapide zich de betere ploeg, de combinaties liepen vlotter, wat mede in de hand werd gewerkt door een zenuwachtig opererend team uit Middelburg. Frank van Campenhout scoorde beide doelpunten voor de rood-witten. maar toch kreeg Middelburg enkele fraaie kansen, die onbenut bleven. Rapide kreeg zelfs een unieke kans om met nog grotere cijfers te winnen toen Mario Boon - specialist in het nemen van strafballen - een strafbal kon benutten. Hij faalde echter hopeloos door de bal huizenhoog over het doel te jagen. De zege van Rapide kwam bijna nooit in gevaar Door een beter doelsaldo dan Barendrecht ontkwam Middel burg toch nipt aan de 4e klasse. Olympia nam waardig afscheid van de 2e klasse door een verdiende 4-3 zege op Aeolus. Bram Snodijk opende de score, maar voor rust hadden de gasten gelijk gemaakt In een zeer sterk eerste half uur van de tweede helft kwamen de blauw-witten uitein delijk tot 4-1 middels Hans Dieleman (strafbal), Rob Jan Verfeem en Arjan de Leeuw. De slotfase werd de thuis club bijna noodlottig. Gelukkig werd de schade beperkt tot twee goals, waardoor de eindstand 4-3 was. In deze match werden Paul de Bruin. Jaap van der Schans en Andre Gallé uitgeluid. Hun vertrek betekent een grote aderlating voor het eerste team. Hoekse Waard volgt in de 4e klasse D (hereni Vlissingen naar de 3e klasse en demonstreerde zijn kracht nog eens door een 12-0 overwinning op Zun- dert Zowel HSD als Goes wonnen met 4-1, respectievelijk van HCGO en De IJs- sel. Hoewel Goes-De IJssel voor rust zeer eenzijdig was door het overwicht van de thuisclub leverde sterk verde digen van de gasten een 0-0 stand op Door breed te gaan spelen rukte Goes de defensie van de gasten open en het waren Peter Sijtstra, Frank de Waard. Vincent Gielen en Bert van der Veen die de productie voor de thuisclub voor hun rekening namen. De IJssel niet verder dan het redden van de eer. Bij de dames werd Goes-Rapide op een slecht en onvoldoende gemaaid veld gespeeld en dat was duidelijk zichtbaar aan het vertoonde spel. Bei de teams kregen toch enkele kansen, waarbij de paal voor beide teams een doelpunt in de weg stond. De verde ling van de punten was een juiste beloning voor deze elftallen en hun ijver. Zoals bekend promoveert Rapi de naar de 3e klasse en Westland werd kampioen in deze 4e klasse A Het reserve damesteam van Vlissin gen won zijn eerste promotiewedstrijd met 3-0 van Forward Volle winst in de uitwedstrijd tegen Keep Fit 2. aan staande zondag, kan promotie moge lijk maken. moet speels bezig worden gehouden. Dat is de taak van een goede trainer om voor zijn groep nou juist een aantal geschikte oefeningen te ma ken" Mathieu gelooft dat vanaf 10 jaar begonnen kan worden met volleybal. „Van 10 tot 12 jaar moet er zoveel mogelijk mini-volleybal gespeeld wor den. Pas vanaf een jaar of 13,14 kan er technisch gewerkt worden. Eerder heeft vrijwel geen zin". Na afloop van de demonstratietrai ning was er in het restaurant van De Vlaanderen de mogelijkheid tot vra genstellen _aanJMathieu Concours hippique Zaamslag afgelast ZAAMSLAG Het internationaal concours hippique dat Luctor et Emergo op hemelvaartsdag op de terreinen van Rob Picavet in Zaam slag zou houden gaat niet door. We gens de slechte terreinomstandighe den zal het toernooi in zijn geheel naar een latere datum worden opge schoven. Welke datum is nog niet bekend. Oemoemenoe speelde 7-a-side-toernooi DEN HAAG NFC uit Amstelveen werd in Den Haag Nederlands kam pioen 7-a-sïde rugby. AAC uit Am sterdam werd tweede en HRC uit Den Haag derde. Oemoemenoe uit Middelburg plaatste zich in het toer nooi. waarin dit kampioenschap werd betwist bij de laatste zestien. Er namen in totaal veertig teams deel. In de poule won Oemoemenoe met 24-9 van West-Friesland. Wallybies werd met 10-0 verslagen en Rams ging met 22-4 tegen de goed spelende Mid delburgers ten onder. Alleen ereklas- ser HRC (dat later derde zou wordeni was te sterk voor Oemoemenoe. Toch hadden de Zeeuwen in de wedstrijd tegen HRC kort voor het einde nog een voorsprong van 12-8. nadat de rust was ingegaan met een 12-0 voor sprong voor Oemoemenoe. Het werd uiteindelijk een 12-14 nederlaag. In de achtste finale werd met 16-4 van Rotterdamse Rugby Club verloren. Middelkampjeugd reed in Den Haag DEN HAAG Jeugdlucntiehouders van de wielervpren icing Theo Middel kamp hebben goede prestaties gele verd op een sterk bezette wedstrijd in Den Haag. Er werden geen overwin ningen behaald, maar er waren wel enkele ereplaatsen. Zo werd Richard Siereveld derde bij de elfjarigen en legde Wilfried Geijs beslag op een vijfde plaats bij de 13-jangen. Ook waren er nog al wat valpartijen, waarbij ook Middelkampers betrok ken waren. Kees Dalebout werd ter plaatse behandeld aan verwondingen en Frank Hillebrand werd ter obser vatie naar het ziekenhuis vervoerd. Hij mocht wel met de club huiswaarts keren. Marathonwater 3: De Marathon Amsteri 1983 heb ik op de 5-km-; en de 40-km-post die allebei de familie Heerema vrouw, drie kinderen, alleni van AV'23i bemand werden mij laten voorbijtrekken. Det ste post. op 5 km afstand aan Dam. bevond zich even noot het Miranda Paviljoen aar. Amstel Een paar honderd mi verderop zat Rembrandt wijls te tekenen. En honii r meter terug naar de stad sta H het waarschuwingsbord TENTION 100 METER, daarbij een drinkbeker en sinaasappel geschilderd. De post deelde eten en dm uit aan wie dal maar wilde i ben. Het eten bestond uit par^ sinaasappel met schil\ kwartstukjes banaan izoix schil), en tabletjes Dexto Et gen Het drinken bestond water, en Isostar Mineral, n werkende dorstlessers. tq prestatieverlies en spierkro, zoals de folder trouwha meldde. Aanvankelijk dackl dt het dioxine was, omdat jongelui met handschoenen het poeder in de emmers water gooiden om er daarna roerend deze kwiekdrank vat maken, maar die handschoei dienden alleen om klever handen te voorkomen, waan-, r het immers zo moeilijk valt pi tic bekertjes aan voorbijholt w af te geven... .'i. nico scheepmak Toen de eerste lopers voor a onze 5-km-post kwamen stort rv er nog als Beobachter, als js 'a: nalistiek waarnemer na-, Maar het bleek al gauw dal bemanning van de post te ki was om al die smekende D) grijpende handen van leefia se te voorzien, zodat ik toen m ben gaan meereiken. De b rechthoekige sponsjes die i ivater doordesemd zijn hout met duim en wijsvinger aan! JFJ ven op schouderhoogte aai!, dat de lopers ze in volle ca kunnen meegrissen. maar plastic bekertjes met leiding, ter moetje met je arm meek. gend met de looprichting j laten pakken, want ze knijpt V sowieso toch al de helft uil 1 staan als de handen ook 1 botsen. Voorbij de post wu weg nog over honderden m\ M gepavoiseerd met stukgetrg bekertjes en leeggeknr, sponsjes, maar daarvoor1 elke post een bezem meeg-, gen. Op de 5-km-post, ivaar öft de ruim 1300 „echte" mariï:: lopers ook nog de ruim recreanten langs liepen die halve marathon voor de hadden, deelden we. in kertjes en honderden spons,ïjL1 zo'n 150 liter water uit, wars'* der ook aan de man die 1 bekertje half leeg dronk, lo even inhield en het. halfvolle1 kertje netjes rechtop midden d.e weg zettewaar het gens door de achter hem korL de meute vertrapt werd. Bek al die anonieme bekertjes tra voor jan en allemaal stonden de 5-km-post ook nog aijft Q| particuliere flesjes klaar 1 daarop de startnummers 1 soms de naam van de decl mer. Twee van hen. de nummers 51 tvan Sandor Szendrei en! nes Olie) moesten aangega worden, want zij behoorden de intenationale topgroep 1 deelnemers. De overige pr. flesjes moesten door hm naars eigenhandig van de li worden gegrist, want er zijn n 'ol gen en standen. Er was Elsève shampoo-flesje bij. Glass Clean Winterflesje. tuurazijnfles. maar de dra rij" die zij bevatten waren wit, ga donkerbruin het laatste rt naar colai. De crew van de? ontdopte de flesjes hulpvac voordat de eerste lopers a veerden, maar vreemd gen bleven ze allemaal onaai roerd staan Ook de bar. 1 waarop met ballpoint Nr en „40 KM" was geschrever Se er nog maagdelijk bij toen id een al voorbij was. evenak or' twee flesjes die de heer „De. voor de „20 km" en de „25 lf" bestemd had. maar die n tigenoijs op de 40-km-pc recht waren gekomen Doe denk ik dat de heer Deen nlü ergens tussen de 25-km-pof r'd de 40-km-post onlesbaar zieltogen... „De, t 2<X Peter Mondeel in districtsteam il MIDDELBURG Peter Monde de Middelburgse rugbyclub 0 menoe is uitgenodigd voor hl trictsteam dat komend deelneemt aan het zeer sterkt» M internationale 7-a-side rugb.' nooi van AAC in Amsterdam. Behalve dit districtsteam waan Iers uitkomen van clubs buiten en Noord-Holland spelen in nooi een nationale selectie ld, studententeam. Verder komen tiegetrouw vele sterke buitel teams naar Amsterdam. VLISSINGEN Morgen iwoen worden er weer twee wedstrijd* speeld in de nacompetitie tl vierde klas H van hel zondagvo Dat zijn Hontemsse-Biervliet denburg-Koewacht. Beide onlffl gen beginnen om 19.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28