Wethouder pleit voor samenwerking VVV's Johnny Rottier demonstreert opnieuw zijn grote klasse Brabanders heersen in de Nacht van Zaamslag DIAMANTEN BRUILOFT Wissel Zeea ws- Vlaanderen KRITIEK OP GESCHEIDEN PRESENTATIES Regisseuze Wies de Maat kreeg zilveren medaille KAMPIOEN IN TOPKLAS BANDSTOTEN to Wijziging ophalen huisvuil Groede en omstreken DINSDAG 10 MEI 1983 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TERNEUZEN De VVV's in Zeeuwsch-Vlaanderen moeten de handen ineen slaan. Dat vindt wethouder J. van Rooijen (toerisme) van Terneuzen. Van Rooijen. ook voorzitter van de VWTemeuzen, ergert zich regelmatig aan de (gescheiden) presentatie van toeristische programma's door de verschillende VVV's in de regio. Maandag, bij de presentatie van het programma van de VVV-Terneuzen. zei hij onder meer: „We moeten, wat dat betreft, echt regionaal gaan denken. Het is toch te gek dat bijvoorbeeld op een 'Floriade' in Gent drie stands van Zeeuw se VW's te vinden zijn. één van Oost-één van West-Zeeuwsch-Vlaanderen en één van de Zeeuwse VVV.". Van Rooijen vond dat gestreefd moet Van Rooijen's voorganger drs A. worden naar de presentatie van één Doorduijn deed het de afgelopen jaren programma. ..Die ruimtelijke barriè- bij herhaling WV-voorzitter Van Rooijen stelde, na een vaartocht met een van de visserschepen van George de Roov over de Westerschelde (een van de belangrijkste attracties, die de VVV ook dit jaar weer aan de toerist res moeten uit de weg worden ruimd. Je moet niet enkel het dagtoe- risme of enkel het strandgebeuren propageren, nee. je moet een totaal pakket aanbieden. Daarin ligt je kracht We moeten de zaken ruimer aanpakken en via een goede voorlich ting een dagvullend programma aan de toerist voorschotelen" Overigens was het niet de eerste keer dat een wethouder van toerisme van Terneuzen klaagde over de versnip perde presentatie van het toeristisch pakket, dat Zeeuwsch-Vlaanderen kan bieden. Sportvereniging Graauw hield een toertocht GRAAUW De sportvereniging 'Sin- t-Aloy' uit Graauw hield zondag haar traditionele 'Saefthjnge-toertocht', over een afstand van ongeveer zestig kilometer. De tocht, waaraan in totaal door 107 fietsers werd deelgenomen, liep door de mooiste plekjes van Zeeuwsch-Vlaanderen. In het traject waren enkele rustplaatsen opgeno men Naast een medaille voor alle deelnemers was er een extra beker voor de deelnemende verenigingen met het grootste aantal deelnemers en de vereniging die het grootste aantal deelnemers en de vereniging die het grootste aantal kilometers aflegde om in Graauw aan de toer tocht te kunnen deelnemen Dat bleek na enig rekenwerk een toerclub uit het Belgische Boechoute (Antwer pen) te zijn. De tocht werd gereden met een gemiddelde snelheid van 22 kilometer per uur en was uitgezet door Eddy Strobbe in samenwerking met de toerafdeling van Sint-Aloy. Ds D. W. Koelman Terneuzen 25 jaar predikant TERNEUZEN - Ds D. W. Koelman, predikant van de hervormde gemeen te te Terneuzen. zal woensdag 11mei vijfentwintig Jaar predikant zijn. Ds Koelman werd 9 juni 192G te Den Haag wethouder ten VW-voorzitter) V geboren en studeerde te Utrecht. Hij ondergebracht in een groot pand werd, na korte tijd vicaris te Biezelinge te zijn geweest, in 1958 predikant te Oosterzee en Echten. In 1962 ging hij naar Surhulzum, waar hij lot 1967 stond. Vandaar ging hij naar Gelder- malsen. In 1972 nam hij een beroep naar Katwijk aan Zee aan. Van 1977 tot 1981 was hij ziekenhuispredikant in Terneuzen. biedt), het nieuwe VVV-kantoor in de Burgemeester Geillstraat officieel in gebruik. Hij deed dat door het 'planten' van de VYV-vlag in een houder aan de gevel. Daarna was er 'open huis' voor be gunstigers. middenstanders en ande re belangstellenden. Voorzitter Van Rooijen stelde trouwens vast dat de Rooijen opent het nieuwe VW-kantoor, tan de Burgemeester Geillstraat. In het pand vindt ook het Terneuzens museum onderdak. Fietsenrally Aan de fietsenrally georganiseerd door het plaatselijk feestcomité in Heikant namen 77 fietsers deel De groepsprijs was voor het trio G. Thuij, M. Herwegh en M Bauwens. Tweede werd de groep M. de Kerf. B. de Zetter en A. Crombeen. De uitslagen van de volksspelen waren als volgt S Thjjssen (kleutersi. D vd Hout (kleuters) E de Bruyn (lagere schooli, J Kroes. Lagereschool Jo Habraken (lagere school). E de Silva (lagere schooli M Pieters Lagere school. Habraken (lagere school), en C. van Waes (basis onderwijsi HULST Regisseuze Wies de Maat-Kas van de camere van rhetorica De Transfiguratie in Hulst is onderscheiden met de zilveren medaille van hel Neder lands Centrum voor Amateurto neel. Zij ontving de onderschei ding tijdens de jaarvergadering uit handen van mevrouw Reine Sanderse. Wies de Maal vierde haar 25-jang toneeljubileum. Hoofdman Toine Pollet over handigde haar een tinnen wand- üora mei inscriptie en ook van de spelers en speelsters was er een cadeau. Wies de Maat nam vorig jaar april de regie over van Charles Heirrnan, die de toneelvereniging verliet om re den van zijn leeftijd. Haar eerste zelfstandig geregisseerde stuk was het blijspel Soubrette. In haar dankiooord richtte zij zich voornamelijk tot haar voorgan ger Heirman. die zij dankte voor alles wat hij haar op het gebied van de regie heeft bijgebracht. ZAAMSLAG Zoals zo vaak het geval is bij sportwedstrijden, zat ook bij de zestiende uitgave van de Nacht van Zaamslag het venijn in de staart. Waar het gros van hel aantal deelne mers zonder noemenswaardige pro blemen het eerste traject had afge legd. volgde er in het tweede deel een behoorlijke schifting, waarin de Bra bantse equipes toch over meer erva ring bleken te beschikken dan de Zeeuwse deelnemers. Alle drie de wedstrijdklassen leverden namelijk een zege op voor teams uit die pro vincie, De equipe Ingenhou uit Cuyk toonde zich de sterkste in de A- klasse. Ook nu kan de organiserende vereni ging ZEVAC tevreden terug blikken op deze Nacht van Zaamslag In to taal over de vier verschillende klas sen, waren er 142 deelnemende equi pes. ..Gelet op de deelname aan eer der dit jaar verreden ritten in de regio, li^d ik gehoopt op een aantal, dat zou liggen tussen de 100 en 120. Daar was ik tevreden mee geweest, maar nu het er 142'zijn is het me enorm meegeval len", aldus ZEVAC-secretans Monnie TJsebaerU, Daarmee werd uiteraard aangetoond dat een evenement als de Nacht van 2)aamslag de deelnemers nog altijd béfloorlijk aanspreekt en vooral belangStèüing van Brabantse zijde krijgt omdaG'de rit meetelt in de strijd om het kampioenschap van de RAC Zuid. In de A-klasse leek hel na het eerste traject een enorme spannende aange legenheid te gaan worden. Drie equi pes hadden zich toen met een gelijk aantal strafpunten aan de kop van het klassement genesteld, maar in het tweede deel van de nt vielen de strafpunten als rijpe appelen uit de boom Enkel de Brabanders Ingenhou konden zich toen goed staanden hou den. met ruime voorsprong heten zij de Hulsterse equipe Hendriksen- Voerman toen achter zich. Na het eerste deel leken de teams De Pooter-Van de Wege uit Zaamslag en Willemsen-Kupers uit Vlissingen de strijd in de C-klasse te gaan beheer sen. Foutloos kwamen zij toen aan de start voor het tweede traject, dat hen echter opvallend veel problemen ople verde. De equipe De Bondt- Huybregtse uit het Brabantse Rijen profiteerde daar van door uiteindelijk met de zege te gaan lopen. Willemsen- Kupers eindigden uiteindelijk op de zesde plats en De Pooter-Van de Wege moesten nog meer terrein prijsgeven Zij klasseerden zich als elfde. De B-klasse leverde een zege op voor het duo Fransen-Stappers uit Smt- Anthonis en Overloon. terwijl de toerklasse. waar niet minder dan 82 deelnemende equipes hadden inge schreven een overwinning opleverde voor H. Herrebout en R. Roelandt De uitslagen A klasse: 1 Equipe Ingenhou VVV-Terneuzen nog door te weinig schouders gedragen wordt. Hij maak te. niet ontevreden, gewag van een intensievere samenwerking met mid denstand en horeca, maar vond tege lijkertijd dat het nog beter kan. In z'n nopjes was Van Rooijen met VVV- activiteiten als de Havenfeestcn (be gin juli), het uitgeven van een specia le geschenkenbon en het functione ren van hel VVV-kantoor als be spreekbureau voor tal van activitei ten. De VVV Terneuzen moet het komend seizoen doen zonder een van de be langrijkste publiekstrekkers, de wa tertoren. Die is overgegaan in parti culiere handen en daardoor niet lan ger beschikbaar voor de toerist. An ders is het met de vissersschepen van George de Rooy. De vis-vaartochten op de Westerschelde vormen al jaren een belangrijke attractie. En daarin komt ook dit seizoen geen verande ring. Belangrijkste evenement dit jaar: de traditionele havenfeesten za terdag 9 en zondag 10 juli. Ze worden opgezet in nauwe samenwerking met de middenstand. Vorig jaar trokken de feestelijkheden, die zich voorna melijk concentreerden rond de oude veerhaven, zeker 80.000 bezoekers. AXEL In het bejaardentehuis 'De Lindenhof in Zuiddorpe herdacht het echtpaar Haak-van Driel maandag dat het zestig jaar geleden in het huwelijks bootje stapte. Het diamanten bruiloftsfeest werd ge vierd met een receptie in het bejaardencentrum, ivaar het echtpaar sedert een aantal jaren woont Onder de bezoekers ook burgemeester A. Hack van Axel. Die overhandigde het echtpaar namens de gemeente enktl le cadeaus. Johannes Haak werd in 1S96 geboren in Hoek vrouw Ebrina van Driel aanschouwde het levenshc), een jaar later in Axel. Zij huioden toen zij beiden jaar oud waren. Haak verdiende het dagelijks brox als landbouwer. Uit het huwelijk toerden vijf kindera géboren, van wie er twee zijn overleden GROENENDIJK 'Leuk' oordeelde de Zeeuwse biljarttop toen enkele jaren geleden de biljartvereniging GBC Groenendijk in de persoon van Johnny Rottier een klassespeler afle verde. „Vooral prettig omdat in een klein elite-gezelschap elke aanwinst welkom is. De regionale top weer wat breder wordt". Johnny Rottier werd op dat moment nog niet gevreesd. Hij zou immers eerst in hel keurkorps moeten bewijzen. En dat kon nog jaren duren, dachten de toppers toen. Na zijn tweede plaats in het onlangs gehouden Zeeuws-kampioenschap kader 38/2 in Sluiskil en de titel topklas bandstoten, die Rottier zater dag een schitterend gespeelde finale- partij tegen Theo Platjouw op een aantal prominenten uit Zeeuwsch- Vlaanderen veroverde, moeten de Zeeuwse biljartcracks hun mening no dig herzien En zonder aarzelen een zeer serieuze trainingsarbeid opzetten wil men in de nabije toekomst niet weer onder het regiem van Rottier doorgaan Want het dient gezegd, de nieuwe Zeeuws-Vlaamse kampioen bandsto ten laat niets aan het toeval over. Rekenen regiopale coryfeeen nog wel eens op het ruimschoots aanwezige talent om over inzinkingen heen te komen en partijen naar hun hand te zetten, bij de meuwe titelhouder staat een nauwgezet trainingsprogramma aan de basis van de laatstbehaalde successen. „Dagelijks heb ik in de in een enorm sterk bezet toernooi bandstoten. Want met finalisten als Theo Platjouw, Louis Dallinga en een schijnbaar wat uit de top wegglij dende Frits Bakker kon de bezet ting als de hoogst mogelijke Zeeuwse gekwalificeerd worden. En wie daarin ongeslagen weet te blijven is een grote Sleutelpartij nog afgegeven in een partij tegen vqn het fraaie aanvangsspel dat? Peter Snelders: in zeven beurten naar jouw in de opening liet liggen, n|*0el de finish. Op dat moment begon de na vijf beurten keek ZeelandsIjn rest van de getalenteerde club zich te twiste nummer één toch al tegen realiseren dat men Rottier wel eens vrij aanzienlijk gat aan: 48-13 onderschat kon hebben. En dat alleen 84-28 drie beurten verderop, i Theo Platjouw een zegedriftige favo- sultaat van training, concentrator" riet nog van de eindzege af kon carotte in de ouverture. Platjouwl houden. verslagen toen zijn opponent ia Die finale had een massa biljartken- negende beurt de eindspurt o; ners en liefhebbers zaterdag naar caramboles zag stranden. De cï irdig kampioen" typeerden de schitterende biljartarena van de kwam echter in diezelfde beurt Hoogaars doen stromen. Die zagen eens vond Platjouw het ritmen Rottier in opperste concentratie wel- positie en de caramboles regftï „Eei districtsvoorzitter G'or Dirven onttroond titelhouder Louis Dallin ga. Terecht. Immers, twee keer gedu rende deze slopende eindstrijd kwam Rottier in moeilijkheden. In de twee de ronde tegen Frits Bakker die bij een 85-36 stand in zijn voordeel een schijnbaar onbewogen en strijdlusti ge Rottier toch nog moest laten pas seren. En daarna zag Louis Dallinga zich in de slcutelpartij van het toer nooi op de streep geklopt: 100-98. Weer was de eindsprint van de GBC- craek voor de tegenstander fataal. Rottier had tussen de bedrijven door ten overvloede zijn visitekaatje ook Videovoorstelling in Hulst over Krishnamurti HULST Het open jongerencentrum 'Nu' vertoont vrijdag 13 mei in het Houtenkwartier in Hulst een videota pe over de Indiase wijsgeer Krishna- iswaar onvoldoende gebruik maken Bank schenkt fontein aan Kloosterzande i hoog tempo. De serieti mee Platjouw op weg leek de te herstellen werd echter doorgep: „Touché van rood" annonceerdei ter Wilfried de Winne na 41 caran les terecht. Een niet aangeslagen) tier haastte zich daarna meteen t de verdiende titel. KLOOSTERZANDE Kloostcrzan- n„ i de schaatsvij- vNog geen Zeeuws kampioen 1 voorbereiding op dit toernooi aan de murti. De lezing op beeldband wedstrijdtafel gestaan. Tegen mezelf het Engels. De bijeenkomst is vrij gespeeld en daarbij alle denkbare toegankelijk voor iedereen. Aanvang stoótbeelden tot in het oneindige her haald' verklaarde Rottier na afloop van dit door GBC excellent georgani seerde toernooi zijn titel. Die keiharde trainingen rendeerden 20.00 uur Krishnamurti probeert aan te tonen dat de mens zelf het centrale probleem van de wereld is. Dit houdt in dat volgens hem een nieuwe wereld alleen mogelijk is als de mens diep- de krijgt een fontein in„v. ver. De kosten voor hel waterwerk hebben ze er voor opig nog worden bijna volledig vergoed uit „™t - die titularis - Dal een schenking van de Kaho-hank, die N> W» gelukwensen Maar voor g onlangs een vernieuwd bankgebouw en andere bibartkornuiten g opende en Hontenisse bijna 8500,- gevreesd worden dat Johnny cadeau deed. De gemeente moet "irnen afzienbare Ujd ook slechts een kleine 3000.- op tafel P°tUl"n de h°°este tree beMt J leggen voor de aansluitkosten. talent- gepaard aan een ijzeren nmg, een opperste concentraat 5d; Het voorstel komt woensdag in de een opmerkelijke wedstrijdmen j?r' financiële commissie. Als het aan b en teit kunnen moeilijk afgestopt ^'E w ligt is de nieuwe fontein van mei tot den. Johnny Rottier was in Groeft' en met september 6 uur per dag in dijk de grootste... werking. Oorspronkelijk had Honte- Eindstand: Johnny Rottier 12-"L nisse voor het waterwerk 11.000,- 43. Theo Platjouw 10-8.127-53.1 Jei geraamd, een bedrag dat uit de reser- Dallinga 8-5.857-25, Tonnie van: J'° ve 'dorpsontwikkeling' zou moeten ennaam 6-3.752-19, Frits Bakke *a komen. De commissievergadering is 4.906-31. Peter Snelders 2-3.1Sf om 15 uur in de commissiekamer. Frans Huntink 0-3.024-29. op het juiste moment Een eerste keer gaand en blijvend verandert. Die ver in eerder genoemd Zeeuws kampioen- andering is het centrale thema in het schap kader 38 2, nu met de hoofdpriis werk van Krishnamurti. Breda (3641. 5 H Koolen-P Anthonissen Bergen op Zoom (390). 6 E. van Hoeij-B Lootens. Sint-Jansteen'Sas van Gent (398). 7 H Korst-H Korst. Sas van Geni (415». 8 A de Feijter-A Cambier Axel <4371. 9 M Stolp-W Mulderij Oostburg Westdorpe (495). 10 B. Verhoeven-A Lenon. Zuiddorpe Axel (509> B klasse: 1 W. Fransman-H Stappers. Sinl-AnthonisOverloon (247), 2 W Clijsen-J van Dieren. Tilburg (294): 3 H Tolnc-r-E Tolner. Breda (329) 4H Meijerin- k-R Slootweg. Terneuzen i356), 5 P van Kuyk-M. van der Hoogen, Boxmer <406). 6 B van de Klooster H Koens. Lewedorp 's-Heerenhoek (433). 7 F. Edelijn-J. van der Eijk. Vlissingen (4881: 8 C van de Brink-F van Oostven Maarsenbroek Bergen op Zoom i499i. 9 G Franken-E Herwijnen. Bergen op Zoom (505): 10 W Weijers-P W'eijders Gennep Ottersum (585) C klasse: 1 H de Bondt-C Huybregtse. Rijen <167i. 2 J van de Velde-F Wolfert. Axel (184) 3 J Teunisse-L Vermeulen. Eindhoven <2144 N. Bolleman-E. Dierick. Axel (255). 5 A. Maenhaut-M Mol. Koewacht Zaamslag (270). 6 R Willemsen-P. Kupers, Vlissingen (270i; 7 echtpaar Huys. Ertvelde, 8 Nijen- huis-de Vet. Breda i275). 9 A Riemens-D Dekker Terneuzen Groede. (292). 10 J Klassen-T. Drabbe Terneuzen (305) Toerklasse: 1 H. Herrebout-R Roelandt Hoek Axel 902 J de Jonge-J de Blaeij. Terneuzen Zaamslag (120ig 3 A Loof-N Loof. Terneuzen 1120». 4 E Vlierbergen E Ploegaert, Axel Philippine (121): 5 P de Maagt G Weemaes. Clinge (1221; 6 W. Iven- s R Crabbe Sint-Jansleen Kloosterzande 150». 7 C de Bruijn-P Govaart, Zuiddorpe Sas van Gent (150). 8 J Vandepute-L Kerekhaert Terneuzen (180). 9 G Barema- Cu.vk (119). 2 D Hendnkse-E Voerman, n-S. de Pooter. Zaamslag (180). 10 B Tael- - B van Pamelen Sint-JansteenKloos- if STER BANDENSERVICE Terneuzen, Mr. FJ. Haarmanweg 2, *01150-13828. Ook zaterdag open (van 9-12 uur). Vettlcmien m Alphen i/ó Rijn. Amersfoort Amsterdam (2s|. i Veshtnfen m Alphen a/d Rijn. Amersfoort Amsterdam (2s|, Apeldoorn Arnhem. Assen. Ber|en op Zoom. Ede. Emmen. Enschede. Cortnchcm Groningen, s Gravenhoge. Helmond. Hengelo (O I. Honseiersdijk. Kampen Meppel. Middelburg. Naarden Ntpnegan. Reesandaal. StadskanaalTamtuten.TUburg.VlaardtngnrZwolle Zw, >i Blij en de Heere dankbaar delen wij u r onze ouders en grootouders D.V. 13 mei a.s. 40 jaar getrouwd zijn. x Dat zij nog lang voor elkaar en voor o gespaard mogen blijven is de wens van S Riet en Leen g Iman. Ronnie. Corine, Martijn. Elize Adrie en Jaap Denny. Eline. Miriam Piet en Ria Lennard. Ruben. Evelien Beppie en Rinus Leon. Jordy •x Geiegenheld hen te feliciteren op vrijdag 13 mei X; a.s in restaurant 'De Braakman' van 19 30 uur xj 20.30 uur x' Hoek. Tramstraat 9. I a Zeer bedroefd, met begrijpend hebben we op zondag 8 mei afscheid moeten nemen van ons lief dochtertje en zusje TAMARA Ze werd 5 maanden. Sluiskil: Johnny en Yvonne Bommelijn-Visser Esmiralda Angelique 4571 AE Sluiskil. 8 mei 1983. Middenstraat 74. Op woensdag 11 mei a.s. zullen we in 'De Ark' een samenkomst houden die om 11.00 uur begint en waartoe familie, vrienden en kennissen wor den uitgenodigd. Daarna zullen we haar ter ruste leggen op de Algemene Begraafplaats te Sluiskil. Na afloop hiervan kunt u de familie condoleren Door een misverstand is als datum voor het ophalen van huisvuil in de kern Groede en Boerenhol en omgeving in verband met Hemel vaartsdag de woensdag 11 mei daaraan vooraf gaand genoemd. Dit moet echter vrijdag 13 mei 1983 zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24