F or Bruijs kreeg bij WHS choon genoeg van trainen Akkermans wint rit juniorendriedaagse RONALD KOEMAN VOOR 3 JAAR NAAR AJAX *gS Hinault slaat toe Nog vier Nederlanders in strijd om WK tafeltennis WEE STERK VERDEELDE KAMPEN Militaire marathon dwars door centrum Middelburg Zondag start nacompetitie Raas/Post Judotoernooi I lERDAG 7 MEI 1983 PZC/sport 13 TERDA.M (ANP) Internatio- tonald Koeman heeft vrijdag- een driejarig contract gete- bij landskampioen Ajax. De igjarige middenvelder van FC ingen is door de Amsterdamse aangetrokken als opvolger van Bayern München vertrekken- iren Lerby. heeft vrijdag geen transfersom id gemaakt. De verbgoedings- ran Ronald Koeman, die nog een arig contract met Groningen bedraagt naar schatting 1,4 mil- gulden. ADVERTENTIE De transfer van Ronald Koeman kwam tot stand, nadat zijn broer Erwin donderdagavond laat een twee jarig contract had ondertekend bij FC Groningen. Erwin Koeman speelde dit seizoen op huurbasis een opvallen de rol op het middenveld van FC Groningen, dat alle uitzichten heeft op Europees bekervoetbal De Gro ningse eredivisieclub heeft de oudste van de Koeman-broers overgenomen van PSV. Het transferbedrag is 700 000 gulden Naast Erwin Koeman heeft FC Gro ningen ook rechtervleugclspits Bud Broeken voor twee jaar vastgelegd. Broeken, halverwege dit nuurbasis overgekomen van Bir mingham City, is van de Engelse club overgenomen. Met het vasthouden van Erwin Koe man en Bud Broeken heeft FC Gro ningen. volgens voorzitter Renze de Vries, belangrijke zaken gedaan. „De ze twee spelers vormen een belangrij ke basis voor de toekomst van FC Groningen. In overleg met onze nieu we trainer, Han Berger, gaan we op zoek naar nog enige versterking. Dat zullen geen oudjes worden als Schrij vers en Van Veen. Aan spelers, die in de nadagen van hun loopbaan de zakken nog willen vullen, hebben wij bij Groningen nog geen behoefte aldus De Vries. Visser geschorst NEC-verdediger Sije Visser moet de voor degradatie van belang zijnde wedstrijd van zaterdag tegen PEC Zwolle noodgedwongen missen. Vis ser is door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. De voorwaardelijke straf van Visser werd omgezet in een onvoorwaardelij ke. Hetzelfde geldt voor de SVV-speler De Man en Cambuur-reserve J. Faber. Ii u n des liga In de Bundesliga zijn vrijdagavond drie wedstrijden gespeeld. Voor 35.000 toeschouwers zegevierde lijstaanvoer der Hamburger SV bij Hertha BSC met 2-1 De thuisclub nam de leiding door een benutte strafschop van Schneider, maar nog voor de rust zorgde Rolff voor de gelijkmaker. Het winnende doelpunt kwam halverwege de tweede helft van de voet van Hartwig. Andere uitslagen; Emtracht Braunschweig -Dusseldorf 0-5, VFB Stuttgart - Borussia Mönchenglad- bach 3-2. CYtr-P* Wo!oorcJt [GEN OP ZOOM Zelden werd een voetbaltrainer zo razendsnel in een onmogelijke ksituatie gemanoeuvreerd als Cor Bruijs dit seizoen bij de zaterdag tweede klasser WHS oSint-Annaland. De competitie was nog niet eens begonnen, toen hij begin september vorig r al gedoemd was om op Tholen te „sneuvelen". De trainer uit Bergen op Zoom verzucht: jrschillende spelers zeggen het nu zelf: wie er ook kwam, hij was toch bij voorbaat tordeeld". Met een zucht van verlichting zal Cor Bruijs over enkele weken dan ook een :p zetten onder zijn trainerschap bij deze Thoolse club. De spanningen tussen de ühillende kampen bij WHS hebben diepe wonden geslagen bij de Brabantse oefenmees- ,Door de desillusies heeft hij schoon genoeg van het trainen gekregen, zo schoon genoeg fe.dat hij waarschijnlijk nooit meer aan de slag zal gaan als oefenmeester: „Leven zonder •tbal moet ik natuurlijk nog wel ervaren, maar zoals het er nu naar uitziet, stop ik er jrgoed mee. Ik ga liever tennissen". 5Hj[e entree van Cor Bruijs in Sint- jaland smeulde de vete tussen Lur en spelers ondergronds nog B heftig. Dat bestuur van WHS [in het voorgaande seizoen in j «iet gekomen met trainer Jan febert en het eind van het liedje [dat die oefenmeester opstapte en Ife Boys uit Bruinisse onder zijn Ik nam. Dat conflict dreef een wig lïe Thoolse club: bestuursleden op. een enkeling kwam weer g en nog altijd is er ook onder >elers sprake van twee kam- 1 die in gewapende vrede met vertrek van die twee middenvelders raakte de Thoolse tweede klasser een nauwelijks te missen brok routine kwijt. Vorig jaar nog eindigde WHS van alle Zeeuwse clubs het hoogst in deze landelijke tweede klas. maar nu staat WHS van de Zeeuwse vertegen woordigers het laagst geklasseerd. Cor Bruijs: „Vooral het wegvallen van Theo Moerland was een ver zwakking. Zijn passes op spits Nico Hage waren in iedere wedstrijd een steeds terugkerend gevaar. WHS heeft geen andere speler, die zo goed getimed en zo zuiver Nico Hage kan lanceren. Daardoor is Nico dit sei- :m moordkuil taal Theo Fase maakte van zijn aldirekt geen moordkuil. In de Epalkrant van de PZC van 7 sep- ber 1982 was dan ook te lezen: altijd treurt de selectie van om het vertrek van trainer Jan ebert. Verdediger Theo Fase van fecde klasser uit Sint-Annaland t er geen geheim van: „Mijn bloed nog altijd als ik aan Jan bert denk. De hele spelersgroep als één blok achter hem. Hij iltijd tot in dc details geinfor- r onze tegenstanders. Wat is voor de wedstrijd over die Itanders vertelde, klopte altijd s. We vertrouwden allemaal lig op hem. Hij had de touwtjes in handen, maar de sfeer tussen spelersgroep was altijd itisch", aldus de PZC van vorig as onvermijdelijk: voortdurend Cor Bruijs bij WHS een soort lijkend warenonderzoek'' met torganger ondergaan. Theo Fa- i nog voor de competitie begon twijfels: „Tijdens de oefenwed- n in de voorbereiding zat er uj nog geen vaste lijn in Steeds en we met een andere opstel- k had liever gezien, dat het n van het elftal wat eerder vast staan Maar misschien weet de je trainer wel precies wat hij We moeten in ieder geval de !n ineen slaan, want het zal Pijnlijk een moeilijk seizoen n". ofdc handen inderdaad eensge- ineen werden geslagen, mag m betwijfeld. Cor Bruijs windt ieder geval geen doekjes om: l'HS zijn nog altijd twee kam- die sterk verdeeld tegenover ir staan. Het ene kamp. met meer Theo Fase, roert zich irlijk. maar het andere kamp rich maar weinig horen". Als we vragen welk advies Cor n zijn opvolger Nico dc Frel neegeven, zegt de trainer uit en op Zoom: „Er naar streven strijdbijl tussen de twee groe- efinilicf te begraven en er ook streven om elkaar te waarderen, ceptgren en te ondersteunen. Iruijs kan in ieder geval nu wel „Als ik de film terugdraai, dan nog zacht uitgedrukt wanneer i dat mijn binnenkomst bij WHS onder ideale omstandigheden vond". Had hij de zaak van af aan wellicht anders aange- ilshij geweten had in welke sfeer WHS terecht kwam? Antwoord ;or Bruijs: „Als ik ait allemaal ton had, zou ik er niet eens aan men zijn De situatie was zo, dat en trouwens geen enkele trainer zonder kleerscheuren uit kon o Moerland >en conflicten bij WHS waren enige belemmeringen op de isse weg naar successen, die lang op zich lieten wachten. &n de eerste wedstrijden van die Cor Bruijs vorig jaar zag. afscheidswedstrijd voor Theo Bd en Piet de Rijke Met het MIDDELBURG Dwars door het centrum van Middelburg loopt dinsdag aanstaande een gedeelte van het traject van de derde militaire marathon. Op de Markt, ter hoogte van de Huifkar, gaan 's morgens om elf uur 110 atleten van start voor dit evenement. Juist omdat de lopers door het drukke centrum van de Zeeuwse hoofdstad trek ken, heeft opperwachtmeester Ad Goudzwaard, hoofd van de sportgroep van het Ocma,- een leger van medewerkers moeten recruteren: meer dan 100 man zijn nodig om op alle kruispun ten de 'wisselwerking' tussen atleten en verkeer goed te rege len. Tijdens dit evenement wordt weer om drie titels gestreden: het kampioenschap van de land macht. het kampioenschap van de luchtmacht en het kampioen schap van de marine. De deelne mers komen dan ook van einde en ver: ..Er komen onder meer tien deelnemers van onderdelen, die in West-Duitsland gelegerd zijn", weet Goudzwaard, de ini tiatiefnemer van deze militaire m ara ton te melden. Een van de favorieten is de 37- jange Ad Tierie. die op 17- jarige leeftijd uit Goes vertrok en die beroepsonderofficier in Apel doorn werd. Drie weken geleden keerde Tierie terug naar Zee land: als sergeant-majoor is hij nu werkzaam bij de afdeling per soneelszaken van het Ocma in Middelburg. Enkele maanden geleden kwam Tierie in Eindho ven tot een tijd van 2 uur 27 minuten op de marathon. Zijn belangrijkste rivaal is Jan de Lange uit Ede, die al een tijd van 2.30 realiseerde. Vier weken gele den gaven deze twee lopers el kaar nauwelijks iets toe tijdens de militaire halve marathon in Doorn: 1.10.00 voor Jan de Lange en 1.10.05 voor Tierie. Ook 15 Zeeuwse KNAU-atleten zullen aan de start verschijnen, onder wie Koos Oggel, Hans Bostelaar. Kees Bruins, Jaap Oele, Jan Roose, Kees de Wolf en Kees Marcusse. Zes Zeeuwse (super)trimmcrs komen even eens aan de start. De route is ook voor het publiek spectakulair: na de start op de Markt gaat het via Lange Delft. Korte Delft, Damplein. Dam. Dwarskaai en Nederstraat naar de Veerseweg. Buiten de be bouwde kom van Middelburg trekken de deelnemers via bin nenwegen naar Veere Via Sint- Laurens komen de lopers in Mid delburg terug. Het traject is dan: Leliéndaalseweg. Sandberglaan. Bolwerk, Noordpoortplem. Kor te Noordstraat. Lange Noord straat, Markt. Deze route wordt tweemaal afgelegd. De finish is tenslotte voor het Stadhuis op de Markt. Voorlopig is het de laatste keer dat deze militaire marathon in Middelburg wordt gehouden. Volgend jaar is een ander garni zoen aan de beurt. Overigens is nog niet bekend welke plaats dat zal zijn. zoen ook veel minder gevaarlijk ge weest". Toch ziet Cor Bruijs de toekomst voor WHS in de tweede klas allerminst somber in: ..Het onvermogen om goed te voetballen terwijl de klasse er wel is was mijn grootste desillusie in Sint-Annaland Maar er zit meer in. De tweeling Iman en Johan van de Repe bijvoorbeeld. Ze zijn technisch en taktisch goed. hebben een uitste kende mentaliteit, ze zijn kortom complete voetballers, die meer kun nen dan een ander. Door militaire dienst waren ze lange tyd niet in vorm. Voor de meeste spelers van WHS geldt ook. dat ze niet voldoende lef hebben om te durven falen Nico Hage heeft dat wel Hij durft wel te gaan Dat lukt hem ook niet altijd. Maar het betekent wel dat hij enkele malen per wedstrijd levensgevaarlijk is. Mogelijkheden zijn er wel. Boven dien is de mentaliteit van Sint- Annaland te vergelijken met die van bijvoorbeeld Arnemuiden Het voet bal leeft er enorm en de spelers heb ben een gezonde agressie, meer dan bijvoorbeeld bij Tholense Boys. dat ik de rol van WHS in de tweede klas voorlopig nog niet zo overnemen Geen genoegen In dat ene jaar heeft Cor Bruijs bij WHS geen gelegenheid gekregen het onderste uit de kan te halen. „Ook bij de training was er een verschil van mening met bijvoorbeeld Theo Fase. Ze waren gewend aan zware condi tionele training. En maar power en maar power. Ik probeerde de condi tie op een andere manier op peil te houden: trainings vormen waarbij wedstrijdsituaties werden benaderd. En dat botste Wel eens". Kortom: voor Cor Bruijs was het verblijf in Sint-Annaland zelden een onver deeld genoegen. Nieuwe bezems ve gen niet altijd schoon en nu mag Nico de Frel het weer gaan proberen. Cor Bruijs: geen trainer kon er bi; 'WHS zonder kleerscheuren uitkomen Pools damesteam basketbal wint duel AXEL Het Poolse basketbalteam van Spojnia Gdansk, op toernee in West-Europa, heeft gisteravond in de Axelse sporthal de roem, die deze damesselectie vooruit gesneld was, niet waar kunnen maken. Tegen een 'gelegenheidsteam' van Nashua Den Bosch hadden de Poolse dames in de slotfase erg veel moeite om overeind te blijven-Het werd tenslotte 80-79 voor de Poolse dames, die met die uitslag net iets teveel kregen In de eerste helft zag het er naar uit. dat Spojnia zijn tegenstander zou over rompelen (44-28) Nashua had het team aangevuld met enkele dames van Nederlandse topteams. en het duurde even voordat men een eenheid vormde. Dat lukte in de tweede helft. De Poolse ploeg kon in de verdediging de acties van zijn opponent niet meer ontregelen. Bij 74-74 was de aanslui ting een feit, daarna gingen de beide teams fel naar de eindstreep. De Pool se dames wonnen nipt: 80-79 De proloog was minder positief. Ter wijl burgemeester Hack en zijn wet houders Apers en De Mul in vol ornaat zich voorbereidden op een wel kom namens de gemeente Axel. bleek de Poolse bus in Gent z'n gids kwijt geraakt te zijn. Te laat gearriveerd in Axel, nam wethouder Apers toen de honneurs maar in de sporthal waar. De windsurfvereniging Zuidwest Zeven houdt vandaag (zaterdag) een recreatiewedstrijd, die omstreeks half twaalf start bij de Schotsman. Afhan kelijk van de weersomstandigheden zal de afstand van de wedstrijd wor den vastgesteld. VLISSINGEN Morgen (zondag) be gint de na-competitie tussen de voet balclubs Koewacht', Aardenburg, Biervliet en Hontenisse. Dit viertal eindigde gelijk in de vierde klas H en moet nu uitmaken welk team met Zeeland Sport naar de afdeling zal degraderen. Competitieleider Gerrit Willemsen uit Tilburg heeft twee wedstrijden op neutraal terrein vast gesteld. Daarmee wordt bereikt dat alle clubs één wedstrijd voor eigen publiek spelen. Voor morgen staan de wedstrijden Biervliet-Aardenburg en Hontemsse- Koewacht op het programma Deze wedstrijden, die op het veld van Bier vliet en Hontenisse worden gespeeld, beginnen om half drie. Volgende week woensdag (11 mei) wordt in Axel de wedstrijd Hontenis- se-Biervliet gespeeld, terwijl diezelfde avond in Temeuzen de wedstrijd Aar denburg-Koewacht op het program ma staat. Beide duels beginnen om 19.00 uur In verband met het 50-jang jubileum van de vereniging Aardenburg en de stadsfeesten van Biervliet kunnen de clubs daarna geruime tijd niet in actie komen. De laatste wedstrijden wor den gespeeld op pinkstermaandag 23 mei: Aardenburg-Hontenisse en Koe wacht-Biervliet Deze twee wedstrij den beginnen om 14.30 uur Bouchaut stapt voortijdig op bij Biervliet BIERVLIET Zondag vierde klas ser Biervliet gaat de na-competitie met Aardenburg, Koewacht en Hon tenisse (met als inzet de degradatie naar de afdeling) in zonder Ronnie Bouchaut. De Axelse trainer, die bezig was aan zijn laatste seizoen, gaf voorzitter Ing- hels zondagavond, na de met 1-3 verloren wedstrijd tegen Axel, te ken nen Biervliet geen dienst meer te kunnen bewijzen. Het Biervliet- bestuur benaderde daags daarop Piet de Koeijer, die komend seizoen de selectie zal trainen. De Koeijer was onmiddellijk bereid Biervliet de hel pende hand te bereiken en zal daarom de ploeg de komende drie belangrijke duels in de na-competitie begeleiden. AVILA (ANP) Bernard Hinault heeft vrijdag dan toch eindelijk toe geslagen in de Ronde van Spanje. De Franse wieleraas koos de zeventien de rit, over een bergachtig traject van 232 kilometer van Salamanca naar Avila, voor zijn lang verwachte aanval op de koppositie in het alge meen klassement. Hij slaagde in zijn opzet. Hinault onttroonde niet alleen de jonge Spanjaard Julian Gorospe, hij bracht ook de etappe op zijn naam. De uitslag van de 17e etappe is: 1 Hinault (Fra) 216 km van Salamanca naar Avila ln 5.57.03. 2 Lejaretta (Spa) z.t., 3 Belda (Spa) z.t,; 4 Fignon (Fra) op 3.05; 5 Kuiper (Ned) z.t., 6 Nulens (Bel) z t.; 7 Alberto Fernandez (Spa) op 3.58; 8 De la Pena (Spa) z.t.; 9 Bortolotto (Ita) op 5.09, 10 Natale (Ita) z.t. De top van het algemeen klassement ln de Ronde van Spanje ziet er na de zeventiende etappe als volgt uit 1 Hinault (Fra) 85 uur 16 minuten en 56 seconden; 2 Lejarreta (Spa) op 1 minuut en 12 seconden, 3 Fernandez (Spa) op 3 58; 4 Plnol (Spa) op 5.09; 5 Kuiper (Ned) op 10.26,6 Chozas (Spa) op 11.15; Van Vliet leider Leo van Vliet heeft in de derde etap pe van de Vierdaagse van Duinker ken de leiderstrui overgenomen van zijn ploeggenoot Bert Oosterbosch. De kop van het algemeen klasement ziet er als volgt uit 1 Van Vliet (Ned) 14.29.24; 2 Sherwen (Gbr) op 1 49; 3 Tackaert (Bel) op 1 59; 4 Oosterbosch iNed) op 8.28, 5 Vanden- broucke iBeli op 8.36; 6 Bondue (Fra) op 8.40. 7 Jules iFrai op 8 46. 8 Raas (Ned) op 8.51: 9 Clere (Fra) op 8.54, 10 Andersen (Deni en Peeters (Bel) op 8.56; 13 Priem (Ned) op 8.59; 16 Hanegraaf (Ned) op 9.05. Veldschoten De derde etappe heeft de Ronde van Romandiè hoogstwaarschijnlijk be slist. Stephen Roche, die de leiders plaats in het algemeen klassement over.Xm van Gerard Veldscholten, wordt in de rug gedekt door zijn ploeggenoot Phil Anderson, de num mer twee uit het klassement. Het algemeen klassement na de derde etappe is: 1 Roche Ueri 14 uur 18 minuten en 36 seconden. 2 Anderson (Ausi op 1 minuut en 3 seconden. 3 Vlsentini (Ita) op 1 25, 4 Veldscholten (Nedi op 1.37. 5 Bat- taglin (Itai op 1 47; 6 Beccia (Ita) op 1.51; 7 Zoetemelk (Nedi op 1.56; 8 Laurent (Fra) op 1 59; 9 Pascal Simon (Fra) op 2 03; 10 Breu (Zwi) op 2.14. 29 Lubberding (Ned) op 8.21. 35 Winnen (Nedi op 10.04: 37 Lammerts (Ned) op 10 07, 43 Van der Velde (Ned) op 13 22; 59 Pirard (Nedi op 22.30. TOKIO (ANP) Op de achtste speeldag van de wereld kampioenschappen tafeltennis, de eerste dag van de individuele wedstrijden in het hoofdtoernooi, is het aantal Nederlandse deelnemers geslonken tot vier. Mirjam Kloppenburg en Henk van Spanje zorgden voor een sterk resultaat door het Hongaarse klassekoppel Gergelv,Urban met 21-14 in de vijfde game uit het gemengd dubbelspel van het toernooi te verwijderen. Buiten dit belofte-volle oranjekoppel behoeven alleen Bettine Vriesekoop en Ellen Bakker zich nog in sportkle- ding naar het Yogi-stadion te begeven. Voor de overige Nederlandse deelnemers is het toernooi voorbij. Vriesekoop speelt nog op alle fronten, Ellen Bakker is alleen in het gemengd-dubbel uitgeschakeld. Beiden hadden in het enkelspel echter geen wonderen nodig om in de strijd te blijven. Als geplaatste speelster was Vriesekoop van de eerste ronde vrijgesteld en haar clubgenote Ellen Bakker kwam tegen de zwakke Italiaan se Cergol met aan transpireren toe, 3-0 Tegen de Japanse Kawahigashi. haar volgende tegenstandster, zal de zes tienjarige Leidse scholiere zich echter wel tot het uiterste moeten geven om op zijn minst de schade beperkt te houden. Dat was ook het uitgangspunt voor het vTouwen'dubbel. met de Belgische Lippens aan haar zijde, tegen het sterke Tsjeehoslowaakse koppel Silhanova Pelikanova. Tijdens dit duel bleken er echter onverwacht winstkansen, die ook direct koelbloedig gepakt werden met 19-21. 21-16, 22-20. 21-10. Dat Vriesekoop gesteund door Hrachova (Tsji het Argentijnse duo KunTellas ontregelde (3-0) was minder opzienbarend Gemotiveerd De Hazerswoude kwam ook iu het gemengd dubbel in actie en constateerde tot haar genoegen dat partner Grubba ondanks problemen met zijn Poolse coach bij zonder gemotiveerd was. Het sterke koppel Chiu en Chai uit Hong Kong werd zelfs geen game gegund. Daarmee is het positieve nieuws van de achtste speeldag wat Nederland betreft wel verteld. zaalvoetbalvereniging SC To- Oost-Souburg houdt morgen gl voor de vijfde keer het jaar- aalvoetbaltoernooi in de sport- skensburg in Vhssingen. Het Ji begint om 11.00 uur en de reiking vindt omstreeks 16.45 Bats. AXEL De Brabantse sputer Tonnie Akkermans heeft vrijdagavond met een bijzonder vlijmscherpe spurt de eerste etappe in dc Driedaagse van Groot-Axel voor junioren gewonnen. Met grote overmacht liet hij een peloton van zo'n zeventig man achter zich, waardoor Akkermans vanmor gen (zaterdag) als laatste in de indivi duele tijdrit in Zuiddorpe van start zal gaan. Grote verliezer tijdens deze eerste etappe werd ongetwijfeld John Leijs, die door een valpartij zijn favorietenrol niet waar kon maken. Min of meer verrassend tijdens deze eerste rit was toch wel het optreden van de A-formatie van de wielerver eniging Zeeuwscn-Vlaanderen. Met name Eric Vereecken en Jos van Baal lieten zich regelmatig voorin zien. Van Baal was zelfs betrokken bij de aller laatste ontsnappingspoging uit de wedstrijd, maar door het moordende tempo dat het peloton ook in de slotfase in stand hield leed deze po ging met nog een viertal anderen waaronder de sterke Edwin Rovers, vijf kilometer voor het emd schip breuk. Beste Zeeuws resultaat kwam op naam van Frank Slabbekoom. die in de eindspurt op een veertiende plaats beslag legde. De uitslag van de eerste rit 1 Tonnie Akkermans. Breda (104 kilometer in 2.20.95). 2 Jan Siemons. Fortuna; 3 Ronald Posthuizen. Woerden. 4 Sjaak Slenders. Dc Mol, 5 Rob Poel wijk Uithoorn, 6 Andy van der Pouw, Woerden; 7 Jos Schepers. Bui- tenlusl, 8 Theo Akkermans, Fortuna, 9 Jos ex-aequo 21 Jos van Baal. Wilfried de Mooij, Olympia, 10 Peter van de Klundert. Krijger, Eric Vereecken, Conno van de Zuidwesthoek, 11 J. Struik. Breda. 12 René Sande (allen Zws -VI Gerard van antwer- Verdaasdonk, Tcrheijden, 13 Kees Hop- pen, Johnnie de Bruijne, Emiel de Waal mans, Zuidwesthoek; 14 Frank Slabbe- Kees Schouwenaar. Ronnie de Jonge (allen koorn. Middelkamp, 15 René Leek, Hoorn, Middelkampi. 72 Bennie de Wever, Zws -VI (2 25 42i; 73 Patrick de Roeck, zws-VI (225.41). En weer koos Ab Verplankc, de ama teurwielrenner uit IJzendijke, tij dens de laatste interclubwedstrijd in Vogelwaarde, voor zijn inmiddels vermaarde wapen. Met nog ruim zes kilometer 'spoot' hij uit een kopgroep van vijf man weg om met ruime voorsprong de finish tc halen, waar na de revelatie van dit Zeeuwse wielcrseizoen, Jacky van der Horst, de spurt voor de tweede plaats won. Bij de nieuwelingen won andermaal Ronnie Hamelinck, die zijn mede vluchters Frank Geensen en Alexan der Mast te snel af was. Bert Steen bakker klopte het totale peloton lief hebbers, terwijl Patrick Tolhoek de tweestrijd met zijn clubgenoot Sjakko Kloosterman winnend besloot. De uitslagen Nieuwelingen 1 Ronnie Ha melinck. 2 Frank Geensen. 3 Alexander Mast; 4 Marcel Remijn, 5 Mark de Smit: 6 Hans Jansen: 7 Arnold van Goethem 8 Perry Pijpelink: 9 Jacky van Stel: 10 Jan Dieleman Liefhebbers veteranen 1 Bert Steenbak ker; 2 Wim Wielhouwer. 3 Willy de Feber. 4 Ad van der Ploeg: 5 Ko tolhoek. 6 Frans Mcijnard. 7 Ruben de Wit 8 Chns de Visser. 9 Huib Slabbekoom. 10 Adne dmgemanse Junioren 1 patnek Tolhoek 2 Sjakko Kloosterman. 3 Jan Blok. 4 Charles de Caluwe. Amateurs 1 Ab Verplanke. 2 Jacky van der Horst. 3 Karei van Goethem 4 Cor Vervael 5 Jan de Munek 6 Hans Moens. 7 Hans Hannck. 8 Pierre Raas. 9 Kees de Nooijer. 10 Ricky de la Ruelle 11 Daan Smits 12 Km:: an der Bent 13 Wim van Kooten 14 Rinus Verboom; 15 Ad 't Gilde Burgemeester A. Hack van Axel lost het startschol voor de juniorendrie daagse in zijn gemeente (Slot van paginü. 1) van Vliet en Ludo Peeters de klassieker-kopman eveneens zullen volgen naar een nieuwe ploeg. Ploegleider Peter Post, die met een ander deel van de ploeg verblijft in de Zwitserse wieler ronde van Romandiè, zei door Raas telefonisch te zijn ingelicht over diens vertrek. „Het is jam mer voor de ploeg, maar het zat er de laatste tijd dik in. Jan Raas kon zich financieel verbeteren", aldus Post. Hij ontkende dat er persoonlijke wrijvingen aan het besluit van Raas ten grondslag zouden liggen. Jan Raas wilde zijn beslissing overigens pas vandaag (zater dag) publiek bekendmaken. In Saint Quentin liet hij weten nog een laatste telefonisch overleg te willen voeren met Post. „Mis schien dat er in dat gesprek nog andere dingen naar voren ko men dan tijdens onze eerste be spreking over vernieuwing van mijn contract". Raas is momenteel aan zijn achtste seizoen bij Raleigh be zig. Hij tekende kort na het behalen van de nationale ama- teurtitel eenxcontrac een con tract en in 1975 kwam hij voor het eerst uit in de formatie van Post. In 1977 stapte hij daar weer uit. omdat zijn chef d'equipe hem nog niet de rol van kopman in de klassiekers wilde geven. In dienst van een andere firma won hij vervolgens Milaan-San Remo en de Amstel Gold Race en met die grote triomfen op zak keerde hij bij Post terug. In die ploeg groeide lfij uit tot de grootste specialist in klassiekers Begin dit jaar echter ontstond er tij dens de zesdaagse van Rotter dam een enorm conflict tussen hem en zijn ploegleider, die daar ais wedstrijdleider optrad. Een conflict dat uiteindelijk een breuk tot gevolg had. Het basketbalprogramma voor dit weekeinde is ingrijpend gewijzigd De strijd om het Zeeuws kampioenschap bij de dames zal worden uitgevochten tussen ELBC en BV Souburg, Valke- nisse, dat niet wil promoveren, heeft zich teruggetrokken. De kampioens wedstrijd wordt vanmiddag om 14.00 uur in Kapelle gespeeld. Ceulemans AIX-LES-BAINS (ANP) Het kan geen toeval zijn dat het toernooi om liet wereldkampioenschap drieban den nogal eens met een roulettetafel in de buurt wordt georganiseerd. Raymond Ceulemans voelt zich in de onmiddellijke omgeving van een ca- siono kennelijk meer op zijn gemak dan Rini van Bracht. De stand na zeven ronden is 1 Ceulemans (Beli 14 11 1 453: 2 Kobayashi (Japi 14 12 1 238 3 Bitalis (Fra' 12 13 1 279, 4 Vierat (Frai 12 9 0 884. 5 Van Bracht (Ned. 10 12 1.009: SOUBURG In sporthal Souburg houdt de judovereniging KIAI van daag (zaterdag) haar jaarlijkse toer nooi. waaraan door vrijwel alle Zeeuwse verenigingen wordt deelge nomen. Meer dan 300 judoka's heb ben voor dit evenement ingeschre ven. De wedstrijden beginnen om half elf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13