ZEELAND" Voorzitter welzijnswerk voor rijksgenoten misbruikt macht >ZEM sticht maatschappij Zeeuwse kabeltelevisie Bandeloos almanak DE BRANDKAST OP STAP olitie grijpt garettendief Huurders Terneuzen krijgen f 700,- terug VIJFLING VERWIJT ONTSLAGEN MEDEWERKSTER: Drukkersweemoed VANDAAG IS DE PZC VOOR ABONNEES EXTRA GELD WAARD! LET OP DE PZC PLUSPUZZEL APLTAAL 'ZEKATEL'HALF MILJOEN PAGINA 9 DINSDAG 3 MEI 1983 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT )DELBURG - De Raad van Bestuur van de NV Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij EM) heeft maandag besloten Een Zepuse kabeltelevisie-maatschappij te stichten, die de m „Zekatel BV" krijgt. De nieuwe maatschappij is een onder-bv van de PZEM. doel van de nieuwe BV is ten algemene nutte de kabel aan te leggen en te exploiteren. Het luit van de Raad van Bestuur van de PZEM is onderhevig aan goedkeuring van de gadering van aandeelhouders, die zich er in een op maandag 30 mei te houden vergadering r zal uitspreken. latei" zal beginnen met een maat- kabel is een zaak die door de ge- ippelijk kapittaal van een half meentebesturen beslist wordt Als een oen gulden De aanleg van de gemeentebestuur kabeltelevisie wenst, moet het daartoe een machti ging vragen bij de directeur-generaal van de PTT Vervolgens kan de ge meente met ..Zekatel" een contract sluiten over de aanleg, het instand houden en het exploiteren van de 'ontvangstinrichting De gemeenten, die een contract sluiten krijgen in- Een brand in het vloed op het beheer van de kabel. De op de beslissing van de Raad van Bestuur duidelijk, dat daarmee een belangrijke stap is gezet. „We kunnen uizenden guldens iade bij brand storderbedrijf T-JANSTEEN orderbedrijf Neckermann in Sin- Brievenbussen Terneuzen vernield houden en het exploiteren van de TERNEUZEN - Vandalen hebben vorige week meer dan dertig brieven bussen in flatgebouwen m de Hout- rnanstraat en de Van Brakelstraat in financiële risico s blijven bij de groot- Terneuzen vernield. Dat gebeurde woensdagavond De vernielingen wer- nsteen heeft maandagmiddag ste aandeelhouder van ..Zekatel" treeks twaalf uur voor enkele dat is de PZEM lenden gulden schade veroor- PZEM-voorlichter A. F. Koopman ;t. Het vuur woedde in een hoop maakte maandag in een toelichting ier op de retourafdeling den pas maandag door de gemeente politie van Terneuzen bekend ge maakt. taan door laswerkzaamheden een transportband. deze afdeling worden terugge- rde artikelen uit de verpakking De papaieren verpakking \It vervolgens op een transport- id gelegd, die het vervoert naar een s Nadat het papierafval is samen ^erst valt het in een container, —en het papier op de transportband m vatte had het personeel de te- jvoordigheid van geest om de fsportband aan te zetten, waai er de brandende papiermassa ver- Ben in de pers en vervolgens in de •ainer De afvalbak kon naar bui- worden gebracht waar de brand- het papier uit elkaar haalde, liet •anden en vervolgens bluste. De de aan het gebouw bleef beperkt verbrande electrische bedrading ■en dakplaat. Het blussen met lerblussers door personeel heeft schade (schoonmaakkosten) ver- aakt. Hoe groot die is werd maan- niet duidelijk. ST De rijkspolitie in Hulst zaterdagmiddag de 29-jarige tenaar W. M. aangehouden, die wordt verdacht in de nacht van lerdag op vrijdag te hebben inge- en bij een winkel aan de Poor- aan. De buit enkele sloffen etten vond de politie terug in Hij had ze begraven Volgens iar zijn bij de inbraak ook levens- leien gestolen, maar M. ontkende de hand in te hebben gehad. M in bekende in politiekringen worden achterhaald via de spo- die hij had achtergelaten. TERNEUZEN De Stichting Verpleeg- en Rusthuizen. eigenaar van torenflat 'De Duk dalf in de Fahrenheit- laan in Terneuzen, gaat een groot aantal huur ders iets meer dan 700 gulden aan servicekos ten terugbetalen. Dat gebeurt nog deze maand. Het gaat .om de bewoners van 80 van de 120 flatwoningen, de zo genaamde 'b en c-fiats'. De huurders van grotere flatwoningen krijgen maar een klein bedrag terug: hooguit 25 gul den. Het gaat om teveel betaalde servicekosten over 1982 Het besluit om de huur ders terug te betalen kwam er met zonder slag of stoot. Vorig jaar dreef de Vereniging van Flatbewoners Fahren- heitlaan het conflict op de spits, nadat herhaald overleg met de eigenaar weinig of niets had opge leverd. Enkele huurders stapten. daarin ge steund door de vereni ging. naar de huurad viescommissie in Goes. Omdat de bedragen vol gens een voorschotsys teem moeten worden be taald. moest die com missie eerst de eindafre kening '82 afwachten al vorens een beslissing te kunnen nemen. Inmid dels ligt de conclusie van de commissie op ta- feT Ria Blaakman, be stuurslid van de vereni ging van flatbewoners: „En voor de bewoners valt dat besluit van de huuradviescommissie- positief uit We hebben duw gewoon gewonnen, zo simpel is het. De stichting heeft de bewo ners inmiddels op de hoogte gebracht van de terugbetaling. En dan wordt wel gewezen op de zchte winter en de be sparing op stookkosten, maar dat zijn maar ver haaltjes. Nee. we zaten destijds met ons protest goed". Overigens heeft een en ander tot gevolg dat de 'huur van de kleinere flats met ingang van 1 juli van dit jaar omlaag gaat. De huurders van de grote flatwoningen profiteren daar echter niet van Over de contacten met het bestuur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen is woord voerster Ria Blaakman overigens niet ontevre den. „Nee, er is tegen woordig zelfs sprake van een goed en inten sief contact", verzekert ze. En dat was in het verleden wel anders. nu onder minder voorbehoud dan voorheen praten over bij voorbeeld de aanvoer van Duitse program ma's", zei hij. „Tot nu toe was dat nogal met een slag om de arm". Over het moment, waarop de kabel gelegd zal worden en in welke ge meente als eerste, kon de heer Koop man geen exacte uitspraken doen ..Het antwoord is simpel 'zo gauw mogelijk'. Gemeenten, die graag vlug willen beginnen, zullen elk zeggen dat ze ver zijn met de voorbereidin gen Dat moet worden bekeken" Oud-hoofd van schippersschool J. van den Berge (75) overleden WEMELDINGE Op 75-jarige leef tijd is zondag het oud-schoolhoofd van de schippersschool in Wemeldin- ge. Jacobus van den Berge, overle den. Hij was 32 jaar lang verbonden aan de school. De onderwijzersloopbaan van de heer Van den Berge begon in 1926. Een week na het behalen van zijn onder wijzersdiploma begon hij met lesge ven op een gewone school Tien jaar later kreeg hij de leiding van een schippersklas. Toen in 1938 de schip persschool werd opgericht werd de heer Van den Berge hoofd. Bij zijn afscheid in 1972 is hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer van den Berge wordt donder dag 5 mei om 11.00 uur op de algeme ne begraafplaats in Wemeldinge be graven. s-GRAVENPOLDER „Ik ben nu 73jaar oud. maar ik heb het nog nooit meegemaakt dat er vijf bloemkolen aan een stam komen". De 's-Gravenpolderse C den Dekker loopt tevreden doorzijn volkstuintje achter de Kadam. Zijn bloemkolen staan er goed bij, vooral zijn trots Dat is de stam waar maar liefst vijf kolen aan hangen te pronken „Ze moeten er vanavond wel af. hoor. Anders worden ze te groot, dan barsten ze". Den Dekker draait z'n hand niet om voor dne of zelfs vier kolen aan een stam. maar met vijf bereikte hij zijn absolute record. Ze zijn afkomstig van een dne jaar oude plant. Wat hij ermee gaat doen. daar hoeft hij niet lang over na te denken: opeten. MIDDELBURG - „De stichting Welzijnswerk voor Surinamers en Antillianen in Zeeland functioneert niet naar behoren. Er wordt onzorgvuldig omgesprongen met gemeenschapsgelden en activiteiten voor de vier bij de stichting aangesloten werkgroepen komen slecht op gang door-pure laksheid van de beroepskrachten". Dit is de conclusie van mevrouw T. Coomans (32) uit Middelburg die vorige week tijdens een gesprek met het dagelijks bestuur van de in Middelburg gevestigde stichting ontslag kreeg aangezegd. Zij was sinds 1 maart in dienst van de stichting als bureau-secretaresse en bevond zich nog in de proefperiode. Voor aparte oederdagkado's 'dusieve meubelen - Verlichting en Buitenissigheden mraat 17 4401 EA YERSEKE Telefoon 01131-2901 ZEEUWSE icht besmuikt beschouwde len maandagmorgen na. op at kantoor in Terneuzen. Ja. aast iedereen had zondag- vond naar de ivellustige film mmanuelle gekeken op de üevisie. Maar iedereen bleek aarvoor edele motieven te ebben gehad. Ik was vooral geboeid door muziek en vandaar dat ik e televisie heb laten aan- Iaan", zei één van de mede werkers. en tioeede bleek bijzonder Jelang te stellen in de archi ve tuur van Hongkong. Bn een derde zei geestdriftig fjk vond het dé gelegenheid lm mijn Frans eens op te Men VLISSINGEN- Met weemoed heb ben de drukkers van de PZC in de nacht van zondag op maandag afscheid genomen van de oude, uit het begin van de jaren zestig date rende M.A.N. hoogdruk-rotatie pers. Bij wijze van afscheid sierden zij de pers met een aantal platen, waar van een met het nostalgische op schrift 'Het doet pijn jou te moeten verlaten oude trouwe MAN' De letters M.A N staan voor Maschi- nenfabrik Augsburg-Neurenberg Met ingang van de afgelopen nacht werken de drukkers in de rotatie hal aan de Oostsouburgseweg te Vhssingen. waar zij de nieuwe Goss-Metroliner, een 64-zijdige En gelse offset-rotatiedrukpers, bedie nen, Ook het expeditiepersoneel heeft de overgang van het oude naar het nieuwe bedrijf gemaakt De overige technische afdelingen de administratie en de redactie van de PZC blijven in hel pand Wal- slraat 56-60 te Vhssingen geves tigd Mevrouw Coomans wordt in haar kri tiek gesteund door vrijwillige mede werkster mejuffrouw M Saija en. zo als onder meer blijkt uit notulen en verslagen, de bij de stichting aange sloten werkgroep Vhssingen. Drs. C Th. M. de Mooij van het Landelijk Contact Bureau Zeeland van het mi nisterie van WVC zegt op de hoogte te zijn van het feit dat de stichting met interne problemen kampt. maar daar zijn wij als subsidient niet zo nauw bij betrokken'Volgens de heer De Mooij die optreedt als adviseur bij de stichting is er echter geen sprake van dat er slordig wordt omgespron gen met geld. Mevrouw Coomans spreekt met be trekking tot de penode dat zij bij de stichting werkte over 'twee maanden van geestelijke brekerij, manipulatie en indoctrinatie'. Zij uit met name kritiek op stichtingsvoorzitter S Bay- nath. „Hij maakt zijn functie niet waar en hij misbruikt zijn macht Mejuffrouw Saija geeft haar daarin gelijk Zij nam in januari de taak van bureau-secretaresse op zich, maar leg de die functie na twee maanden neer. omdat zij zich onvoldoende capabel achtte Zij bleef echter aan de stich ting verbonden als vrijwilligster om op die manier ervaring m het admini stratieve werk op te doen Mejuffrouw Saija ondernam verschillende pogin gen om met voorzitter Baynath een gesprek te hebben over de manier waarop zij door de stichtingsmede werkers werd behandeld. Een manier die zij omschrijft als 'denigrerend'. Zij kreeg de voorzitter echter niet te spreken Hierop nam de vrijwilligster contact op met de heer De Mooij om over haar problemen te praten Toen dit de heer Baynath ter ore kwam ontzegde hij mejuffrouw Saija de toe gang tot, het gebouw van de stichting niet op de bestemde plaats terecht komt. omdat de adressen niet meer kloppen", aldus mevrouw Coomans. „Een ander voorbeeld is de betaling van de huur van het pand Dam 59 in Middelburg waarin de stichting is gehuisvest. Vanaf het begin van dit jaar lot mijn ontslag is daar geen huur over betaald en er is een map vol onbetaalde rekeningen". Volgens de heer De Mooij is er vol doende controle op het financiële rei len en zeilen van de stichting: „De stichting krijgt geld op basis van een begroting Aan het einde van het jaar volgt dan de verantwoording voor iedere cent die men heeft uitgegeven. Op basis daarvan wordt de definitieve subsidie vastgesteld Over het feit dat de begroting voor 1983 te laat is ingediend, zoals mevrouw Coomans beweert, zegt de heer De Mooij Die begroting is ingediend. De indiening op officieel begrotingspapier was wel iswaar te laat maar daar zit altijd wat speling in". Er zijn volgens de heer De Mooij geen gronden om te veronder stellen dat de stichting met goed zou functioneren. Klachten daarover hebben mij nooit bereikt' De dne leden van het dagelijks be stuur van de stichting willen nauwe lijks ingaan op het ontslag van me vrouw Coomans en de kritiek op de stichting Voorzitter Baynath weiger de ieder commentaar met de opmer king .Zij is in haar proeftijd ontsla gen. Dan hoef ik toch ook geen reden te geven Dat gaat niemand wat aan". Hierna weigerde hij nader op de zaak in te gaan Secretaris H. Merce wenste evenmin in te gaan op de redenen tot ontslag „Mevrouw Coomans functio neerde uitstekend, het werk liep pri ma zegt hij wel De stichting functio neert naar zijn mening goed. „Er worden wel fouten gemaakt, maar de stichting is ook nog in een opbouwfa se" De stichting Welzijnswerk voor Surinamers en Antillianen in Zeeland draait sinds 1 juli 1981 zelfstandig, na geruime tijd onderdeel te zijn geweest van de inmiddels opgeheven stichtmg Opbouwwerk Middelburg, Volgens dagelijks bestuurslid S. Anuels zijn er verschillende redenen voor het ontslag van de secretaresse Zo zou zij onder meer gegevens over de stichting naar buiten hebben ge bracht Als secretaresse zie je nu eenmaal dingen die met helemaal recht zijn Maar die moet je niet naar buiten brengen". Welke zaken dat zijn wilde hij echter niet zeggen Later voegt hij daaraan toe dat het gaat om zaken die 'in haar ogen met juist zijn'. Overigens ontkent mevrouw Coo mans vóór haar ontslag gegevens over de stichting te hebben doorgespeeld aan derden Wrijving 'Cliaos' De administratie van de stichting was volgens mevrouw Coomans bij haar indiensttreding een 'chaos'. „Er was niet eens een kasboek w aar de opnamen van kasgeld in werden ver antwoord. Bovendien wordt - er enorm slordig met geld omgespron gen. Er gaan bijvoorbeeld honderden stencils de deur uit, waarvan de helft GOES - De recherche van de Goese gemeentepolitie onderzoekt de diefstal van 50 autobanden, die een gezamenlijke itikoopwaardc vertegenwoordigen van 5.800 gulden. De banden werden het afgelopen weekeinde ontvreemd uit een bandenhandel die is gevestigd aan de Marconistraat te Goes De daders zijn binnengekomen door een raam aan de achterzijde van het pand dat met hardboard was afgesloten, omdat de ruit kapot was. Verder heeft de Goese politic een diefstal van ondergoed van een droogmolen uit een tuin in de Goese polder in onderzoek Het gaal om damesondergoed ter waarde van ongeveer 50 gulden Dit werd zaterdag lussen 17.30 uur en zondag 13.30 uur van de droogmolen ontvreemd Een andere reden is volgens de heer Anuéls de wrijving die is ontstaan tussen mevrouw Coomans en een van de twee opbouwwerkers van de stichting, l it notulen van verschil lende vergaderingen en een. door voorzitter en secretaris onderteken de. uitnodiging voor een teambespre king blijkt dat de problemen rond het functioneren van deze beroeps kracht al geruime tijd voor de in diensttreding van mevrouw C'oo- de kop opstaken en nu, „door tegenwerking van zijn kant groter en daardoor onoverkomelijker zijn ge worden". aldus de tekst bij de uitno diging. Uit de notulen van de verga dering van liet algemeen bestuur op 24 maart blijkt overigens dat het voltallige AB kritiek heeft op de werkwijze van beide opbouwwer kers. Volgens een lid van de werkgroep Vhssingen dat uit vrees voor moei lijkheden niet bij name genoemd wil worden, overweegt het bestuur van de werkgroep zelfstandig verder te gaan met activiteiten voor Surinamers en Antillianen omdat de stichting de zaken slécht aanpakt. gestolen. De inbrekers kivamen hier ook het pand binnen door een deur aan de achterkant te verbreken Hel afgelopen weekeinde is ook ingebroken in het magazijn van een winkel aan de Spuistraat in Vlissingen. Kantoor en winkel zijn doorzocht, maar er worden alleen enkele sleutels vermist. Bij een inbraak bij de plantsoenendienst aan de Vredehoflaan te Vlissingen zijn drie palmen met een gezamenlijke waarde van 250 gulden ontvreemd uit een kas. die is open gebroken. Ook deze inbraak is in het weekeinde gepleegd - Inbrekers hebben hel afgelopen weekeinde een brandkast met meegenomen uit een garage aan de Industrieweg m Vlissingen Zij zich toegang tot het gebouw door een deur aan de achterkant te waardoor zij in het kantoor kwamen, waar de brandkast stond. Ze het gevaarte in zijn geheel meegenomen. en inbraak in het huiskamerproject voor druggebruikers te Vlissingen is afgelopen weekeinde een video-recorder van ongeveer 1400 gulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9