roepen hier al gauw: 'Doe jij nou maar gewoon' PZC/ weekendkrant radio ZATERDAG 30 APRIL 1983 25 NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 10.00 Ergonomie 10.30 Oe eerste 365 dagen uit het leven van het kind RVU 1530 Conversation time. Engelse les. VARA 16.00 Niels Holgersson. „De eek hoorn". Tekenfilmserie. 16.25 Dick Turpin. Jeugdserie. 16.50 De film van Ome Willem. Kin derprogramma TELEAC 18.10 Leren met minder moeite 18.25 Planten verzorgen AVRO 18.55 De minibios. Kinderfilmpro gramma 19.05 Toppop NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Dallas. Serie 21.20 De versierders. Serie. 22.10 Sportpanorama 22.35 Televizier magazine. Actuali teiten. 23.15 De toestand in de wereld. NOS 23.20 Journaal 23.30-01.15 Dangerous Davies. Brit se tv-film. NOS 09.35-10.20 Koninginnedag 1983 11.20-13.00 Koninginnedag 1983 17.45 Koninginnedag 1983 18.15 Nieuws voor slechthorenden 18.20 Paspoort. Informatie voor Ma rokkanen. 18.30 Sesamstraat 18.45 Toeristische tips 19.00 Journaal KRO 19.12 Frank Kramer-show. Spelpro- gramma. 20.30 Miljonair in moeilijkheden Is raëlische komische speelfilm. 21-45Ciconia Ciconia, de ooievaars van Schoonrewoerd. Natuur film. 22.15 Algemene Loterij Nederland NOS 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport. WK ijshockey. 23.45 Nieuws voor slechthorenden 15.00-15.30 Open school. Leven met je ademhaling. 16.00-17.50 Verloren horizon. „Lost Horizon". Amerikaanse speel film (z-w 1937) van Frank Capra met Ronald Colman, Jane Wyatt en John Howard: Robert Conway belandt samen met enkele andere vliegtuigpassa giers in een afgelegen klooster in de bergen van Tibet. Daar leven monniken die het ge heim van het eeuwige leven kennen, in vrede en vriendelijk heid. Conway verkiest toch het „normale" leven boven deze schijnbaar paradijselijke om standigheden en probeert te ontsnappen. 18 00 Tik Tak. Kleuterprogramma. 18.05 Merlina. Vlaams jeugdfeuille- ton met Pol Ricour en Lea Couzin Afl. 9: Operatie „Het kwade oog". 18.35 Kim Skov. Deense jeugdfilm van Hans Hendrik Sorgenson. Kim Skov, een 13-jarige jongen woont met zijn ouders op een boerderij. Hij is erg in zichzelf gekeerd, maakt moeilijk vrien den en op school gaat het niet best Omdat er op de boerderij te weinig wordt verdiend ver huist de familie Skov naar de stad. Kim moet naar een nieu we school en dat geeft de nodige problemen. 19.35 Lotto, Tiercé, mededelingen en programma-overzicht 19 45 Journaal 20 10 Kunstzaken 20.15 Pianissimo. Big Band Show (3). Showprogramma waarin deze keer de piano centraal staat, met de Big Band van de BRT o.l.v. Freddy Sunder en als solist Phil Decae (piano). Gas ten: Francois Glorieux, Richard Clayderman, Lori Spee, Torna en Ronald. 21.05 Terloops. Nieuws in de marge. 21.50 Mijn dorp. „My Palikari" Ame rikaanse tv-film van Charles S. Dubin met Telly Savalas, Keith Gordon en Michael Constanti- ne: In het begin van de 20e eeuw werd Amerika over spoeld door immigranten. Ve len onder hen hoopten in de nieuwe wereld veel geld te verdienen om daarna als ge slaagde Amerikaan naar hun vaderland terug te keren. Zo iemand is de Griek Pete Pana- kos. Hij is eigenaar van een eethuisje in New York en 35 jaar lang heeft hij gespaard om naar het Griekse plaatsje Gerit- sa, waar zijn moeder en zijn broer nog wonen terug te ke ren. Eindelijk is het zover: Pete en zijn zoon Chris gaan voor zes weken naar Griekenland. Aanvankelijk deelt Chris het enthousiasme van zijn vader niet. Dat verandert snel wan neer beide aankomen in Gerit- sa. Zij worden er als „palikari" teruggekeerde helden, ontvan gen 23.00 Sport op zaterdag 23.15 Tiercé en Journaal Aansluitend: Coda „Capriccio" nr 24 (Nicolo Pagamni) door Edith Volckaert (viool). 19 23 Lotto 19.30 Journaal 20.00 Le jardin extraordinaire. Na- tuurmagazine: De maan en de zuidkust van Californié. 20 30 Jean Jaurès, vie et mort d'un socialiste. Franse TV-film (1980) van Ange Casta met Bernard Fresson. Alain Mottet, Gérard Lecaillon: De film ver haalt het leven van de grote Franse politicus die in 1914 in Parijs op straat werd doodge schoten omdat hij bleef ijveren voor de vrede. De ontwikkeling van zijn socialistische, politieke denkbeelden evenals zijn hu manistische en tolerante visie op mens en maatschappij wor den geschetst. 22.30 Le meilleur des mondes. „Ro bots et bactéries au travail". Documentaire serie van Jean Brisnée over de toekomst van de maatschappij op grond van de wetenschap. 23.35 Journaal en Lotto. 10 00 Journaal 10 03 Die Landarztin. Duitse film (1958) van Paul May. Met Ma rianne Koch en Rudolf Prack: Vrouwelijke arts die praktijk begint op platteland wordt moeilijk geaccepteerd door dorpsbewoners. 11.30 Alltag in Asien. Documentaire over Vietnam. 12 10 Aspekte 12.55 Persoverzicht 13 00 Journaal 13.15 Teletekst 13.40 Programma-overzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-raadgever. Vandaag: „Gezondheid". De voedings waarde van „snelklaarmaaltij- den"; een onderzoek naar de eetgewoonten van kinderen; Vegetarisch eten. 15.30 Nonstop Nonsens. Slapstick, humor en muziek. 16.15 lm. Krug zum Grunen Kranze. Folkloristische muziek, gepre senteerd door Ruth Monch en Willy Seiler. 17.00 Dietrich Bonhoeffer. Portret van Dietrich Bonhoeffer, predi kant en verzetsstrijder, die op 9 april 1945 in een Duits concen tratiekamp werd terechtge steld. 10.30 Eilikoum. Informatie voor Ara bieren 11.30 La pensee et les hommes. Filo sofische uitzending. 12.00 Ciao amici. Informatie voor Ita lianen. 14.00 Rock Line. Muziekprogramma. 14.30 Economische en sociale tribu ne 15.35 Chansons souvenirs. Variété programma met Tonia, Robert Cogai en de Golden Gate Quar tet. 16.30 Seniorama 17.00 Opera-operette-spel 17.30 Capital nature. Natuurmagazi- ne 18.00 Pitilipop. Kinderprogramma. 18.05 Generation 80. jongerenmaga zine. 19.00 Teletourisme. Toeristisch ma gazine 12.00 Programma-overzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Program ma voor buitenlandse werkne mers. 14.45 Journaal 14.47 Pinocchio. Tekenfilmreeks. 15.10 Ishi - der Letzte seines Stam mes. Eerste deel van een drie delige tv-film met Elroy Cara- dos en Michael Medina: In de zomer van 1911 vindt een far mer in Noord-Californië in zijn schuur een bijna naakte, wild om zich heen kijkende Indiaan, Ishi. 16.00 Schau zu - mach mit. Tips voor kleine tuinders: kruiden. 16.10 Anna en de koning van Siam. Jeugdserie. 16.35 Enorm in Form. Aerobic dan sen voor de hele familie onder leiding van de orthopedist Prof. Rosemeyer. 17.05 Journaal Koninginnedag Ned. 2, 9.35 uur. De NOS zal zaterdag 30 april via Nederland 2 rechtstreeks verslag doen van de koninginnedag manifestaties in Lochem en Vaas- sen. In de eerste uitzending spreekt de minister-president de traditione le gelukwens uit. Vervolgens wordt overgeschakeld naar Lochem waar koningin Beatrix, in gezelschap van prinses Margriet en de heer Van Vollenhove. op bezoek komt. Om 11.20 begint de directe reporta ge van het tweede deel van het bezoek van koningin Beatrix aan Gelderland; ditmaal vanuit Vaas- sen. Van 17.45 tot 18.15 wordt, eveneens via Nederland 2. een samenvatting van beide uitzendingen gegeven. Sport Koningin Beatrix viert vandaag koninnedag in Gelderland in gezelschap van haar zus Margriet en haar zwager Pieter. De NOS geeft een rechtstreekse reportage vanaf 9.35 uur. In de NOS-televisierubriek 'Studio Sport', wordt vandaag (Ned. 2 - 22.45 uur) onder meer aandacht besteed aan de wereldkampioenschappen ijshockey in West-Duitsland, de honkbalwedstrijd Giants - Haarlem/ Nicols, de Nederlandse voetbalcom petitie en de volleybalinterland Ne derland - Frankrijk. Morgen (Ned. 1 - 19.00 uur) is in studio sport opnieuw voetbal en voorts de waterpolowed- strijd Nederland-Roemeniè in het kwalificatietoernooi voor de Europe se kampioenschappen en de wie lerklassieker 'Rund um den Henrun- ger Turm' in Frankfort. Ooievaars De zangeres/violiste Judy Schomper treedt vandaag, zaterdag op in de Frank Kramershow. (NED. 2,19.12 uur) NED. 2, 21.45 uur „Ciconia, ciconia, de ooievaars van Schoonrewoerd" is de titel van de half uur durende „menselijke na tuurfilm" van Boud Smit over het wel en wee van het ooievaarspaar in Schoonrewoerd. Filmmaker Smit heeft vorig jaar maandenlang m Schoonrewoerd (ZH) het ooievaarspaar gevolgd. Het resultaat omvat opnamen van af- en aanvliegende ouders, het werken aan het nest, de paring, het voedsel- zoeken voor de opgroeiende jongen enzovoort. Naast de ooievaars spelen ook de bewoners van Schoonrewoerd een belangrijke rol in de film. Ruim honderd vrijwilligers volgden het doen en laten van het Schoonre- woerdse ooievaarpaar. een kruising tussen een gekweekte project- ooievaar van de Vogelbescherming en een van de laatste wilde ooie vaars in ons land. De befaamde Britse komiek Tommy Cooper staat te boek als een artiest die uiterst selectief is in het verschijnen in andersmans televisie-shows. Toen hem het verzoek bereikte zijn opwachting te komen maken in de Willem Ruis Lotto Show. honoreerde hij dat dan ook in eerste instantie met een onverbloemd neen. Maar toen hij Willem Ruis op video had zien dromen over Marilybn Monroe, ging Cooper onverwijld overstag. Aan de wijze waarop Ruis en de zijnen die droom maandelijks in beeld plegen te brengen, is het vaak te danken geweest dat topsterren met plezier naar ons land afreisten. Over de jongste aflevering van het vaste onderdeel „Willem's Droom" is in Hilversum extra lang nagepraat. De nachtmerrie van de tv-presentator die alles zo nauwgezet pleegt voor te bereiden en niettemin toch zo bang is dat alles tijdens de uitzending mis zal gaan. Die droomscène duurde elf minuten en zag eruit alsof-ie eerder in de studie was opgenomen. Slechts aan het beginbij de in bed slapende Willem Ruis, werd gebruik gemaakt van een enkele seconden durend stukje eerder opgenomen video. Daarna speelde zich alles af op hetzelfde moment van de rechtstreekse uitzending. Razendsnelle verkleedpartijen en cameralieden die zich haasten om tijdig op hun volgende positie te geraken. Alleen al de belichting van deze droom slokte drie speciale vergaderingen op en voor het eerst in de geschiedenis van de show werd voor één enkel onderdeel een hele repetüiedag uitgetrokken. De regisseur bracht uiteindelijk in elfminnuten tijd negentig verschillende camera-shots tot stand. Die technische hoogstandjes type ren de werkwijze van het team dat de Willem Ruis Show maakt. (Door Dick Versteeg HILVERSUM De meeste amusementsproducties die rechtstreeks op televisie worden uitgezonden, zijn technisch betrekkelijk eenvoudig van opzet. Al te ingewikkelde toeren worden zoveel mogelijk vermeden om het risico van het misgaan tot een minimum te beperken. Een uitzondering is de Willem Ruis Lotto Show. Elke maand anderhalf uur lang live-televisie, die in vrijwel niets verschilt van eerder opgenomen shows uit datzelfde genre. Vergelijkebare producties zoals de Showbizzquiz en de Ted Show worden op beeldband vastgelegd, zodat de opnamen op elk gewenst moment kun nen worden stopgezet. In die pauzes kan men nieuwe decors opbouwen, de belichting aanpassen en verkleedpar tijen zonder al teveel neurotische bij verschijnselen uitvoeren. Uiteindelijk worden die afzonderlijke opnamen vloeiend aan elkaar gemon teerd zodat de kijker een keurig doorlo pend product krijgt voorgeschoteld. Bij de Willem Ruis Show moet datzelf de resultaat worden bereikt tijdens een rechtstreekse uitzending. Dat vergt nogal wat energie van de mensen die maandelijks aan die show werken. Vooral ook omdat er doorgaans de meest ingewikkelde toeren overhoop worden gehaald. Gebeurt dat bewust om zich van andere shows te onderscheiden? Willem Ruis: „Het is zo gegroeid. In het begin was het toch allemaal iets een voudiger maar ik merkte al gauw dat ondanks die beperkingen bij live- televisie zoveel leuke dingen mogelijk zijn. De show is ook technisch ingewikkel der geworden toen de opzet begon te veranderen. De deelnemers zijn op dit moment veel minder belangrijk dan in die beginfase. In veel shows zijn de deelnemers de sterren. Bij ons is dat veel minder sterk het geval. De kandi daten worden heel aardig behandeld, ze mogen een gok wagen en gaan daarna weer gewoon naar de zaal te rug. Ze vervullen bij ons geen helden rollen. Dat is een bewuste lijn. Ik vind dat de professionele sterren het amuse ment moeten leveren. Als je het pro ductieschema van onze show bekijkt, zie je dat voor al die spelletjes steeds hooguit drie minuten zijn uitgetrok ken". „Ik denk datje die kandidaten een veel groter plezier doet, door hen niet te laten ronddollen in een compleet cir cus. 't Mag ook absoluut niet ten koste gaan van die mensen. Een goeie show heeft dat ook met nodig. Ik heb echt veel bewondering voor collega's zoals een Ted de Braak en een Ron Brand- steder, maar ze hebben allebei een onderdeel dat ik niet aan kan zien. Als die kandidaten moeten gaan zingen. Dan denk ik: hoe kun je dat die mensen aandoen? Het zal wel met mijn angst voor zingen te maken hebben. Ik vind het echt verschrikkelijk als ik iemand vals hoor zingen. Ik vind dat ook zo jammer voor die mensen, want ze staan tenslotte voor een miljoenenpubliek af te gaan. Het wordt meteen al minder erg als ze samen met een ster een liedje mogen zingen Dan zetje er ook niveau naast. Zodra je dat doet worden de kandida ten door zo'n ster letterlijk en figuurlijk omarmt". niet. Maar voor het overige vind ik het leuk om mezelf een uitdaging te stel len. Zoals de manier waarop je als presentator met wereldsterren omgaat Dan blijkt ook of het er in zit. Neem de show waarin Tina Turner te gast was. Het Is natuurlijk niet zomaar wat om samen met een dergelijke grote artiest iets te doen. Het feit datje parodieert is leuk, maar met een slechte parodie ga je heel snel op je gezicht. Als je het als presentator slecht zou doen. dan zegt een ster van dat formaat: ik wil niet samen met die man voor de camera's staan. Aan de manier waarop grote sterren erop reageren, kun je afineten of je op hun niveau mee kunt Geen half werk Het is ook belangrijk, dat je je grenzen kent. Laatst heb ik met die tweeling Deborah en Daphne een stukje tapdan sen gedaan. Ik had dat in mijn hoofd, dus ben ik het gaan leren. Maar als het mij niet gelukt was, als ik dat onder deel onvoldoende onder de knie had gekregen, dan hadden wij het onher roepelijk geschrapt uit de show Want het uitgangspunt is steeds, dat het goed moet zijn. Geen half werk. Die drang heb ik altijd al gehad. Maar het gebeurt ook vanuit een noodzaak. Ik denk dat televisie-presentatoren die het uitsluitend van het verbale werk moeten hebben, een beetje uit de tijd zullen gaan raken. Ik denk dat het televisiepubliek steeds meer behoefte gaat krijgen aan veelzijdiger werk. Het is dus ook een pure noodzaak om die kant op te gaan. En ik denk dat een aantal collega's van mij dat precies zo voelen. Kijk maar naar een Ron Brand steden die steeds meer zelf gaat doen in z'n show. Ted de Braak doet het al jaren. Die heeft als een van de eersten begrepen dat je in dit vak zo veelzijdig mogelijk moet zijn om op een beetje behoorlijke manier overeind te blij ven". Je moet er natuurlijk wel wat voor in huis hebben. En een beetje lef, want t is toch een hele stap om te gaan zingen voor zes miljoen kijkers. Daaraan dur ven te beginnen. „Dat zingen is inderdaad een hele toer. Als je ziet hoe ik de Wisseloordstudio steeds binnen ga als ik daar iets moet inzingen. De laatste tijd gaat het geluk kig steeds beter, maar als ik ergens bang voor ben geweest, dan was het dat wel. Door les te nemen ben ik over de eerste angst heengekomen. Toch heeft het er kennelijk ook altijd ingeze ten. want mijn moeder zegt dat ik als jongetje altijd ook zo leuk kon zingen". De muziek en de liedjes worden steeds tevoren opgenomen. Toch zong je laatst met Dave live. „Dat gebeurde speciaal op zijn ver zoek. We zongen toen met de muziek band mee. Ik zou dat ook best elke maand kunnen doen, maar als je het eerder opneemt in de studio klinkt het toch mooier. We doen het eigenlijk ook om tijdens de uitzending niet nóg meer aan je hoofd te hebben. Het is heel vreemd, maar ik vergis mij heel vaak in de meest gemakkelijke stukken, terwijl ik die lastiger stukken er vaak moeiteloos in krijg. Ik bespeel zelf geen enkel instrument, terwijl ik toch over een bepaald muzikaal gevoel schijn te beschikken. Ik wil nu toch ook wel iets gaan doen aan het leren lezen van noten, want ooit wil ik in één van mijn shows nog eens een drum-solo doen". Die eerste minuten van zo'n recht streekse show, lijken mij nogal lastig om door te komen. „De moeilijkste momenten beginnen voor mij als de eerste deelnemers opko men. De mensen thuis willen graag leuke deelnemers zien. Als die kandi daten dus introvert zijn, of verschrik kelijk nerveus, dan zijn die eerste mo menten inderdaad erg moeilijk. Daar om hebben we over 't algemeen meteen een rustpunt voor die eerste deelne mers ingebouwd, 't Is bijna altijd het zelfde: die eerste twee koppels zitten te sterven van de zenuwen. Want vergis je niet. het is echt heel wat Er wordt een balletje met een nummer getrokken en je kunt dan niet meer terug. De mensen in de zaal zijn eerst erg blij dat ze zo'n balletje hebben. Tachtig procent denkt dan. hoera, ik heb een nummer en misschien kunnen we straks meedoen. Maar als het puntje bij paaltje komt zouden ze het liefst toch maar lekker veilig in die zaal blijven zitten. Het begin van de show is altijd stroef Daarom houden we die inleidende praatjes ook altijd heel kort. Hooguit één minuut, 't Gaat eigenlijk alleen maar om wat informatie. Wie ben je. wat doe je, in wat voor relatie staan jullie tot elkaar en heb je hobbies? Allemaal heel clichématig, maar 't heeft een duidelijke functie. Het moet die mensen op hun gemak stellen. Hoe is het in die fase met Jezelf? „Voor mijzelf is de spanning dan al verdwenen. Ik ga meestal fluitend op. sta meestal achter de schermen nog een paar geintjes te maken. Mijn groot ste spanning ligt een half uur vóór de uitzending, als ik nog niet aangekleed ben en het microfoonzendertje nog niet in m'n jasje zit. Als dat allemaal nog niet in orde is, word ik mateloos ner veus. Iedereen houdt daar ook reke ning mee. Als ik eenmaal in het pak sta. geluid bij me heb en de briefjes met vragen in 'n zakken zitten, dan zijn die spanningen verdwenen", In Hilversum gaat de mare dat Willem Ruis met plannen rondloopt zich ooit nog eens in Amerika te laten bejubelen. „Onzin. Er is echt geen moment in mijn leven geweest, dat ik daar aan gedacht heb. Heel even heb ik wel buitenlandse ambitites gehad, richting Duitse tv en richting film, maar dat is allang weer over. Ik heb aan de speelfilm „Het Beest" een aanlokkelijke aanbieding in Amerika overgehouden, maar door mijn privé-omstandigheden heb ik daar nee op gezegd. Bovendien zon ik absolnnt niet weten waarom een eenvoudige Hollandse boerenlul naar Amerika zou moeten om het daar te gaan maken. Er zijn alleen al in Los Angeles 30.000 werklo ze acteurs. En daar komt dan nog bij dat ik daar ook echt de kwaliteit voor mis. Een beetje zelfkennis is bij dat soort zaken heel belangrijk". Veelzijdiger Sinds de overstap van de KRO naar de VARA ben je in betrekkelijk korte tijd stukken veelzijdiger geworden. Je bent gaan acteren, zingen, dansen. „Ik denk dat al die dingen er onbewust altijd al ingezeten hebben, maar dat het bij de KRO nooit z'n kansen heeft kunnen krijgen. Dat heeft niets met de KRO te maken, maar wel met de soort kwis die ik daar deed. Vergeleken met wat ik nu doe, was het veel statischer". „Ik wil alles kunnen tot het tegendeel is bewezen. Ik heb dat al van jongs af ,aan. Er zijn natuurlijk grenzen. Trape ze bijvoorbeeld, daar krijg je mij niet in. Ik heb hoogtevrees dus doe ik dat 18 30 Blaastesr 19 02 Van opus one; 20 03 Het Promenade Orkest. NOS: 20.30 Langs de lyn; 22 02 Metro's spe cial. 23.02 Met het oog op morgen; 00 02 Take it easy: 01.02-07.00 De NOS- nacht. HILVERSUM-1 HILVERSUM-2 MG 402«n. 146 kHz. FM (na 11.00 u 9.8 MHz. kanaal 43 geluid; 15.10 RVU. AVRO: 15.32 Avro- dite. 17 00 Vlag met blauwe wimpel; 17 30 Radiojournaal; 17.50 Per saldo; 18.10 Radiojournaal: 18.20 Zendtijd pol. partCP. 18 30 Overheidsvoorlich ting; 18.40 Richting; 18.50 Jazz spec trum; 19.40 Schaken. EO 19.45 3 x M-wereldwijd; 20.45 Laat ons de rust dag wijden; 2126 EO-metterdaad; 21.30 Teleac: 22.40 Deze week. 14.03 Tussenuur: 15.03 Disco-express; 16.03 NCRV-zaterdagsport. NOS 18.04 De avondspits. NCRV: 19.02 Koploper; 20 02 elpee-pop: 21.02 Country style; 22.02 Weekend blues; 22.30 Pers vers; 23.02-24.00 jazztlme Op elk heel uur Nieuws (NOS). 12 03 Tussen Barend en Van Dorp; 12.50 Koninginnedag 1983 iNOSi; 13 06 In de Rooie Haan. 15.03 Muziek uit studio 1. 16.02 De speeldoos; 17.30 Wie in 't Nederlands wil zingen; 17.55 Mede delingen; 18.06 Dingen van de dag; Nieuws (NOS) om 12.30. 13.00, 13.30, 14.30. 15 30. 16.30. 17.30. 18.00. 20.00, 22.30 en 23.55 uur 12 26 Land- en tuinbouw (NOS); 12.36 Aktua; 12.55 Agraria; 13,10 Kamer breed; 13.33 Voorzichtig breekbaar; 14.00 Hobbyhoek; 14.33 Prentjes m HILVERSUM-3 HILVERSUM-4 Op elk heel uur nieuws (NOS) 12.03 Los vast's ronde door Nederland; Nieuws om 13.00 uur. 12.00 Kurhausconcert NOS: 13.05 Dis- kotabel; 15.00 Akkoord. KRO: 15.30- 17.00 Hilversum 4 op z'n breedst; 20.00 Opera: 21.15 Spektakel; 22 15-23.00 Laudate.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25