Cruijff: Ajax werd inéén jaar geen uitgebalanceerd team Eerste surfwedstrijd voor funboards op Veerse Meer Trimkampioen doet gooi naar de amateurtitel Middelburg-Sluiskil interessant duel PZC/sport Bespreking Raas-Post Open dag voor tennis in Goes MORGEN IN IJZENDIJKE ZEEUWSE KAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN I IATERDAG 30 APRIL 1983 15 |EN HAAG Dé Stoop gokt op „het gezonde verstand van nkele clubs" waardoor zijn plan om binnenkort een tweede werkgeversorganisatie in het betaalde voetbal op te richten erealiseerd kan worden. De sinds jongstleden maandagavond weggestuurde sectiebestuurder van de KNVB stuurde gisteren en brief aan alle 34 clubs, waarin hij zijn plannen siteenzet voor ie verwezenlijking van de zogenaamde 'Werkgevers Organisatie letaald Voetbal 1983'. )e doelstellingen van Stoop, die samen met de al in 1977 revallen' ex-sectiebestuursleden mr. Jacques Hogewoning (des- Ijds voorzitter) en Ton Zwikstra zitting wil nemen in het bestuur ■an de nieuwe organisatie, verwoordt hij in zijn brief van vijf - 'elletjes tekst: „Ton Harmsen (voorzitter van Ajax) met zijn FBO-makkers zijn reeds begonnen de begrafenis van 16 (eerste divisie) clubs voor te bereiden. De tijd van volwaardigen en onvolwaardigen mag evenwel niet aanbreken. Alleen een front van de voorbestemde onvolwaardigen zal op korte termijn in deze ontwikkeling verandering kunnen brengen". Stoop doelt met die zinsnede op de desastreuze gevolgen die de •'feelopen maandagavond aangenomen motie van wantrouwen en het daaropvolgende aftreden van het bestuur betaald voetbal voor de noodlijdende bedrijfstak kunnen inhouden. De voorstem mers van de motie willen een versoepeling van de voorwaarden die de externe geldgevers (WVC en toto-lotto) aan de handhaving van hun bijdragen aan het betaalde voetbal stellen, Bekend is evenwel dat die externe geldgevers weliswaer enkele details nog bespreekbaar achten, maar dat aan de hoofdlijnen (humanisering van het vergoedingensysteem en een heffing van 3.7 procent over alle inkomsten van de clubs voor het vereveningsfonds) niet meer getornd kan worden. Bevestiging Bij terugkeer op Schiphol van een reis naar Amerika, bevestigde staatssecretaris Joop van der Reïjden van WVC gisteren de bange vermoedens. De bewindsman liet weten dat het ..waarschijnlijk over is met de bijdragen aan het betaalde voetbal" wanneer er uiterlijk volgende week nog geen nieuw sectiebestuur zou zijn geinstalleerd en daardoor zijn gesprek met de Tweede Kamer in gedrang zal komen. AMSTERDAM De winst van Ajax zal dit seizoen „beperkt" blijven tot het veroveren van de £NVB-beker en het landskampioenschap, dat zondag in het duel tegen Feyenoord kan worden reiliggesteld. Voor alle andere teams zou een dergelijke dubbelrol een grandioos succes >etekenen. Zo niet voor het in titels grossierende Amsterdamse elftal, dat zich in de ogen van lohan Cruijff niet zo snel heeft ontwikkeld als hij had gehoopt. De 36-jarige „voetballoog" had in iactisch en technisch opzicht meer vooruitgang verwacht maar moet nu constateren dat de progressie hem is tegengevallen. ,Toen ik anderhalf jaar geleden weer Hij Ajax ging spelen dacht ik ongeveer >en jaar nodig te hebben om een basis ie creëren voor goed, uitgebalanceerd roetbal. Die tijd heb je nodig om de lijnen uit te zetten en de voetbalkennis jver te dragen. Als ik nu zie hoe ver we Öjn, dan kan ik niet tevreden zijn. Een aantal spelers is blijven hangen. Dit flftal kan dan ook nog niet zonder routiniers, nog lang niet. Er wordt te yeinig vooruitgedacht. Het gaat er niet alleen om wat je doet als je aan de bal Dent. Dat is maar een onderdeel van tiet spel. Over een hele wedstrijd geno- jnen ben ik twee en een half a drie [ninuten aan de bal Het komt erop aan |vat je daarnaast doet. Om het initia- lief, waar sta je. wat doe je, wat kan er gebeuren? Dat werken zonder bal ge beurt te weinig. Vanaf de kant ziet men ook niet wat ik doe als ik niet aan de bal ben. Terwijl het neerzetten van mensen, het organiseren van alles ui terst belangrijk is". In die functie heeft Cruijff als spel- en smaakmaker „soms zoveel water bij de wijn gedaan", dat hij zichzelf nog wel eens ondergeschikt heeft gemaakt aan het doel. Als gevolg daarvan begon met name hei bestuur in de loop van het seizoen te twijfelen aan zijn capacitei ten en werd de nog altijd niet beant woorde vraag gesteld of de samenwer king met de „nummer 14" wel moest worden gecontinueerd. Cruijff voelde zich op zijn beurt miskend. Er volgde een „verhelderend" gesprek tussen be stuur en speler, zonder dat de moeilijk heden echt uit de weg werden geruimd. Om te voorkomen dat hij voortijdig als relikwie van een gouden voetbal tijdperk in de prijzenkast van Ajax zou worden opgeborgen nam Cruijff daarom zelf maatregelen op het veld. „Ik heb dit seizoen veel van mezelf MIDDELBURG/,SLUISKIL Vlak na tie competitiestart werd debutant Sluiskil al gedoodverfd als degrada tiekandidaat in de tweede klas van het zondagvoetbal. Na de winterstop |s de formatie van trainer Han van der Hooft echter opmerkelijk teruggeko men. De opmars van Sluiskil was zelfs io sterk, dat de ploeg momenteel boven Middelburg staat. De Walcherse ploeg deed lange tijd mee in de race om de titel, maar moest uiteindelijk toch (iets te vroeg) afhaken. Zondag speelt Middelburg tegen Sluiskil. De laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Voor beide ploegen staat er weinig meer op het spel, maar Middelburg- Sluiskil kan desondanks een interes sante wedstrijd worden. „Wij willen toch nog gelijk met Sluiskil eindigen", merkt Kees van der Sluijs van Middel burg op. Sluiskil aast op revanche voor jde 0-2-thuisnederlaag tegen Middel burg en bovendien, zo merkt midden velder Eddy van der Hooft op, heeft Sluiskil nog^ets recht te zetten. „Om dat Jan Bostelaar na die wedstrijd in (Sluiskil minder vriendelijke dingen over ons heeft gezegd". Toch kan het seizoen voor Sluiskil al .niet meer kapot. „Maar", zo relativeert (Eddy van der Hooft, „echt goed ge speeld hebben we niet, een enkele uitzondering daargelaten". De Zeeuws- Vlaamse formatie heeft in de twee'de (klas een langere aanpassingsperiode nodig gehad, dan was verwacht. „We speelden vijfjaar in de top voordat we tweede klas gingen spelen. Ik denk dat er sprake is geweest van verzadiging, Het was allemaal zo gemakkelijk ge gaan". Na een wat tegenvallende begin werden er toch punten gepakt. „Maar •tot overtuigende overwinningen zijn we praktisch niet gekomen", realiseert Van der Hooft zich. Middelburg heeft in de laatste compe titiefase te maken met een terugval. „Blessures, schorsingen, pech en per soonlijke fouten op ongelukkige mo menten", vindt Kees van der Sluijs. „Als je nagaat dat we voor de winter stop op de tweede plaats stonden, dan moet je nu wat teleurgesteld zijn". Maar desondanks heeft Middelburg zonder problemen meegedraaid in de tweede klas. Dit in tegenstelling tot Vlissingen dat zich, ondanks grootse BREDA Jan Raas heeft gisteren in het Novotel in Breda een eerste con tractbespreking gevoerd met zijn hui dige ploegleider Peter Post. Er is naast financiën gesproken over het te rijden programma in 1984 en de positie van Raas binnen de Raleighploeg. Raas heeft de Amstclvecnse ploegleider be denktijd gevraagd tot na het weekein de, waarin hij deel zal nemen aan de grote prijs van Frankfurt. „Het was", zegt Raas, "een rustig ge sprek". Daarin heeft Post overigens niet de naam van de sponsor genoemd, die volgens hem de komende jaren vele miljoenen in de Nederlandse ploeg zou willen pompen. „En", aldus Raas, "die naam zou ik toch wel willen weten voordat ik mijn handtekening onder een eventuele nieuwe verbintenis zet". plannen, maar moeizaam kon handha ven. „Het blijven natuurlijk geruchten, die versterkingen bij Vlissingen, maar ik vind het wel een goede zaak voor het Zeeywse voetbal. Volgens mij kunnen drie of vier andere clubs daar ook best mee beginnen. Een nadeel is, vind ik. het feit dat je je eigen jeugd er mee blokkeert", zegt Van der Sluijs nog. „Ik moet trouwens nog zien dat er jongens van Amemuiden of Oostkapelle naar Vlissingen gaan als een van die ploegen promoveert". Kuiper gaf Vuelta spanning terug SORIA Hennie Kuiper heeft vrijdag de Ronde van Spanje spanning terug gegeven. De winnaar van Parijs- Roubaix demarreerde veertig kilome ter voor het einde. Het peloton had juist een geanimeerde rit door heuvel achtig terrein achter de rug. Op het laatste vlakke stuk naar finishplaats stond een harde wind tegen. Kuiper opende daar het offensief. Negen ren ners sloten aan bij de Nederlander. Onder hen wereldkampioen Giuseppe Saronni. De uitslag van de tiende etappe is: 1 Giusep pe Saronnie (Ita) 174 km in 4.33.19; 2. Enrique Martinex-Heredia (Spa) z.t.; 3. Ber nard Hinault (Fra) z.t.; 4. Maurice ie Guil- loux (Fra) z.t.; 5. Julian Gorospe (Spa) z.t.; 6. Alberto Fernandez (Spa) z.t.; 7. Lucien Di- dier (Lux) z,t.; 8. Hennie Kuiper (Ned) z.t.; 10. Guido van Calster (Bel) op 25 sec.; 10. Jose Recio (Spa) z.t.; 11. Ene Vanderaerden (Bel) op 2.39 en de rest van het peloton in dezelfde tijd. 17. Henri Manders op 2.40; 64. Frits van Bindsbergen op 2.55. Het algemeen klassement na tien etappes: 1. Julian Gorospe (Spa) 50.24.09; 2. Alberto Fernandez (Spa) op 2 sec.; 3. Bernard Hi nault (Fra) op 2,02. 4 Marino Lejarreta (Spa) op 2.06; 5. Hennie Kuiper (Ned) op 3.18; 6. Pedro Munoz (Spa) op 4.19; 7 Antonio Coll (Spa) op 4.22. 8. Faustino Ruperez (Spa) op 5.33. 9. Alvaro Pino (Spa) op 6.22; 10. Rai- mund Dietzen (WD1) op 6.50: 20. Giuseppe Saronni (Ita) op 13.14. 76. Henri Manders (Ned) op 57.41; 86. Frits van Bindsbergen (Ned) op 1.18.09. ^..jagegeveu. ik neu veel meet dan in het verleden achteruit moeten voet ballen. De gaten moeten vullen. Het werk dat Wim Jansen in het vorig seizoen nog deed heb ik nu een aantal keren overgenomen. Omdat dingen die achterin moesten gebeuren niet werden gedaan ben ik ze maar gaan doen. In negen van de tien keer ging het om zaken die anderen niet zagen. De waardering ervoor krijg je niet. Dat mag je ook niet verwachten. Ik heb nu eenmaal het meeste verstand van voetbal. Tot half maart ben ik sober blijven voetballen omdat dat volgens mij moest. Toen ik een paar keer kritiek kreeg ben ik weer mijn eigen spel gaan spelen. Een mannetje passeren, passes geven. Dat ligt me en dat valt ook op". Door zijn favoriete positie in de punt van het middenveld weer op te zoeken versterkte Cruijff zijn behoorlijk aange taste onerhandelingspositie. Voor Ajax leidde het bijvoorbeeld, tot winst m de moeilijke bekerwedstrijden tegen Ro- da JC en PSV en, mede door het falen van Feyenoord, tot een royale voor sprong op de concurrentie in de compe titie. Voor Cruijff zelf had het tot gevolg dat hij het initiatief weer volledig naar zich toe trok. Niet alleen op het veld, waar hij in de laatste twee duels een andeel had in zeven van de tien doel punten tegen Willem II en FC Utrecht, maar ook ernaast. Door zijn nu weer voor iedereen waarneembare inbreng begon Cruijff zich weer zo sterk te voelen dat hij op 10 april, daags na de wedstrijd tegen AZ'67, liet weten dat GOES De Goese tennisclub TSI houdt morgen (zondag) op de binnen- en buitenbanen van het complex in en bij YSI Internationaal een open dag, waarop men kennis kan maken met club en spel. hij nog een jaar wil blijven voetballen. De naam van de club waarmee hij wil samenwerken vulde hij daarbij nog niet in. Enkele maanden nadat het ernaar uit had gezien dat hij bij Ajax zou worden Ivgedankt merkt hij op: „Er zijn na tuurlijk andere verenigingen die in me geinteresseerd zijn. Die zijn er altijd geweest, maar ik vind het correct om het bestuur van Ajax de eerste kans te geven en mij te behouden". Roel van der Mast ZUID- WEST ZEVEN ZORGT VOOR ZEEUWSE PRIMEUR VLISSINGEN Een plank met een zeiltje. Het windsurfen heeft de laatste jaren een enGrme vlucht genomen. Die ontwikkeling ging gepaard met het zoeken naar zijpaden voor diegenen, die al snel méér wilden dan simpelweg wat surfen. Het funboard-surfen is inmiddels al uitgegroeid tot een gevestigde tak van de surfsport. Funboarders zijn flinke jongens, stoere knapen, die pas uit hun schulp kruipen als harde wind voor witte koppen op zee zorgt. De windsurfvereniging Zuid-West Zeven uit Middelburg houdt zondag de eerste Zeeuwse funboard-wedstrijd. Plaats van handeling is het Veerse Meer. De wedstrijd vormt een soort generale repetitie voor een wedstrijd, die in de loop van dit seizoen op zee bij Domburg gehouden wordt. Op initiatief van Roel van der Mast en Bert Lindner heeft Zuid-West Zeven een speciale brandingscommissie in het leven geroepen, die zich bezig houdt met funboard-wedstrijden. Fun boards zijn zwaar-weer-planken, waar mee op zee de meest wilde capriolen uitgehaald kunnen worden. Roel van der Mast: „De populariteit van de fun-boards is de laatste twee jaar flink toegenomen- Voordat je er mee begint moet je al wel goed kunnen surfen, want zo'n plankje is erg onstabielon- stabiel. Je kan er waanzinnige snelhe den mee bereiken en je kan er echt meters hoog de lucht mee inspringen", verklaart Roel van der Mast. De brandingscommissie van Zuid-West Zeven heeft het Veerse Meer als locatie gekozen voor de eerste wedstrijd in Zeeland. „De temperatuur van het zeewater is. nu nog te laag en boven dien zijn er veel surfers, die nog nooit op zee hebben gevaren". De organisa toren hebben bij camping De Schtos- man een erg onorthodox parkoers uit gezet. Deelnemers behoeven geen kruisrak (opkruisen tegen te wind in) te varen. „De meeste funboards hebben geen zwaard en kunnen daardoor heel moeilijk een kruisrak varen. We heb ben nu gekozen voor een kruising tussen een slalombaan en een fun- baan", zegt Roel van der Mast. De brandingscommissie van Zuid-West Zeven moet overigens maar afwachten of de wind zondag toereikend is. Som mige funboards ontlenen hun draag vermogen namelijk aan de wind en hebben minstens windkracht drie no dig. „Is er minder wind, dan gaat de boel niet door", verduidelijkt Van der Mast De organisatoren willen dit jaar nog zo'n vier of vijf wedstrijden voor funboards houden. Belangstellenden voor de wedstrijd van zondag kunnen zich tussen tien en elf uur opgeven bij camping De Schotsman. De eerste start is omstreeks 11.30 uur. IJZENDIJKE Morgenmiddag om 13.00 uur valt het start schot voor het het Zeeuwse wielerkampioenschap, dat voor de eerste keer in IJzendijke wordt gehouden. Een titelstrijd waarvoor bijna honderddertig deelnemers hun startkaart hebben ingestuurd. De junioren, die op het lastige parkoers, dat door de bijna altijd 'winderige' polder loopt, bijten het spit-s af Zij moeten zeventig kilometer afleggen. Grootste kanshebber lijkt Patrick Tolhoek uit Yerseke, die met name tegenstand kan verwachten van zijn plaatsgenoot Marcel Gunst en Emiel de Waal. Bij de nieuwelin gen (start aan de Koninginnestraat om 13.02 uur voor een koers over veertig kilometer) is Antoine Goense de uitgesproken favoriet op de voet gevolgd door Jan Mobach. Om 15.00 uur vertrekken de amateurs, met de plaatselijke favorieten Werner Wieme en Ab Verplanke. Kans op een uitstekende klassering hebben verder Karei van Goethem, Adrie de Maesschalck, Peter Hoondert, Kees de Nooijer en (vooral) Nap Hage. Maar gelet op de geringe krachtsverschillen zijn verrassingen bij de amateurs niet uitgesloten. Om 15.02 valt het startschot voor de liefhebbers. Die moeten vijftig kilometer afleggen en tot- de kanshebbers behoren onder anderen Ko Tolhoek, Willy de Feber, Sjaak de Kok en Noud Westerbeke. OOST-SOUBURG Een Nederlands kampioen onder de deelnemers aan de strijd om de Zeeuwse wielertitel; het zal niet zo erg vaak gebeuren. Zondag in IJzendijke is dat echter wel het geval. Tussen de amateurs staat dan namelijk Jack van der Horst (20) uit Oost-Souburg. Nog maar een goed jaar actief in de wielersport. Vorig jaar baarde hij opzien door in het Limburgse Jabeek, waai de trimmers tot 25 jaar om de driekleur streden, de titel te pakken. Van der Horst, zo bleek al snel, had aanleg en om uit te zoeken hoe ver zijn mogelijkheden reiken besloot hij de stap naar de amateurs te maken. Inmiddels heeft hij bij die categorie als een aantal klassiekers gereden. Wedstrijden die drie keer zo lang zijn als die van de trimmers. Desondanks blikt hij tevreden terug op die beginperiode: „Het is met enorm meegevallen". gaan rijden. „Het is leuker om met een groepje te trainen en bovendien steek je wat meer op", zegt hij. „In het voorjaar van '82 had ik niet zoveel getraind en ik reed een koers bij de C-trimmers. die won ik gelijk en ze zeiden: jij mag by ons niet meer mee doen. Ga maar naar de A-groep". Daar bij was hij vervolgens zeven keer de snelste. Jack van der Horst: hoop op plaats bij eerste vijf. Nieuw tussen de amateurs. Een trim mer hoort dan eigenlijk een tikje geïm poneerd, maar vooral verwonderd om zich heen te kijken. Maar in het geval van Van der Horst keken vooral de anderen verwonderd. Vooral met zijn zevende plaats in de Hel van het Mergelland dwong hij respect af. De Souburger kan van alles wat: spurten, klimmen en tijdrijden. Een jongen met talent, oordeelden de kenners al snel. De bescheiden Van der Horst lacht een tikje verlegen na zoveel lovende woor den. „Ach", zegt hij, „het verschil met de trimmers is niet zo erg groot. Ze rijden iets harder en op tactisch gebied zijn de amateurs gewoon beter. Maar behalve dat de koersen langer zijn zie ik weinig verschillen". Taktisch Hoewel het verschil dus niet hemels breed is, acht Van der Horst zich niet favoriet voor de Zeeuwse titel, die morgen in IJzendijke wordt verreden. „Ik denk meer aan mensen als Werner Wieme, Kees de Nooijer en misschien ook Rinus Verboom", zegt hij. „Zelf hoop ik op een plaats bij de eerste vijf. Daar zou ik al meer dan tevreden mee zijn". Niet dat hij twijfelt aan zijn kwaliteiten, maar de renner uit de Middelkamp-ploeg beseft dat hij voor al op taktisch vlak te kort schiet. „Je gaat met de verkeerde mensen mee in een ontsnapping of je blijft juist te lang zitten", laat hij weten. Maar dat inzicht moet groeien. De basis heeft hij al. „Een bewijs", vindt hij zelf, „dat rijden bij de trimmers best een goeie vooropleiding is". Van der Horst bestrijdt de opvatting dat trim mers over het algemeen 'laffe ama teurs' zouden zijn. Renners dus, die trainen als amateurs maar niet bij die categorie uit durven komen uit angst ook eens te verliezen. „Bij die jongeren is dat zeker niet zo. Die willen allemaal graag een stapje hoger. Alleen de oude ren staan daar niet om te trappelen, maar dat is logisch". Voor Jack van der Horst is het allemaal erg snel gegaan. Twee jaar geleden ontdekte hij tijdens gewone fietstoch ten met vrienden dat hij best snel vooruit kwam en kreeg vervolgens een racefiets. Trainen en een wedstrijd bij de plaatselijke trimmers in eigen dorp (een koers die hij won) brachten hem er toe bij de georganiseerde trimmers te "TT- Rust Maar de wedstrijdjes van maximaal zeventig kilometer konden hem niet meer boeien. Hij wilde wilde meer en trof het dit seizoen bovendien bijzon der dat de vereniging Middelkamp vaker met ploegen naar buitenlandse wedstrijden dan in voorgaande seizoe nen. Zeer regelmatig mocht de debu tant Van der Horst mee. Sommigen vreesden zelfs dat hij misschien wel wat te veel hooi op zijn vorm nam. „Maar", laat hij weten, „ik kijk echt wel uit. Ik neem op tijd gas terug, want ik weet best dat rust soms neg belangrijker is dan trainen". Verder vindt hij het rijden van grote, zware klassiekers eigenlijk bijzonder plezie rig. Leuker dan criteriums in elk ge val. „Al die bochten... dat ligt me niet zo erg. Misschien komt dat wel omdat ik tamelijk lang ben". Wat dat betreft wordt hij zondag in IJzendijke op zijn wenken bediend. Het parkoers is, zoals bij districtskam pioenschappen is voorgeschreven, vijf kilometer lang, met heel wat polderwe gen. En al zal zijn naam in de 'prognos tiek' niet genoteerd staan, Van der Horst geldt als een gevaarlijke outsi der. Sensationele winst Vriesekoop cs op kampioen Hongarije TÖkïO Op de tweede speeldag van de wereldkampioenschappen tafelten nis zijn de oranjedames vreemd ge noeg beter voor de dag gekomen dan hun coach Theo Bakker. De meisjes zorgden voor een opzienbare triomf (3-1) op regerend Europees kampioen Hongarije. Daar tegenover stelde coach Bakker een hilarische blunder door op het wedstrijdformulier tegen Noord-Korea een foutieve dubbelrol (Bakker in plaats van Kloppenburg) op te geven als gevolg waarvan het duel bijna twee uur werd onderbro ken. Dat door verlies van Vriesekoop de nederlaag toch al onafwendbaar was en bij nader inzien de reglementen Bakker toch toestonden alsnog de op stelling te wijzigen, nam niet weg dat de Leidenaar een voor dit niveau niet te verteren fout maakte. Voor het treffen met Hongarije leken de kansen voor de Nederlandse dames niet groot. Bettine Vriesekoop speelt in de vroege ochtend altijd moeizaam en zag zich bovendien geconfronteerd met Suzsa Olah en Gabriëlle Szabo, twee •speelsters van wie ze eerder dit jaar tijdens de top-twaalf nog verloor. Mis schien had de Hazerwoudse nu voor deel van het feit dat ze door het tijdsverschil van zeven uur met Neder land iedere dag nog steeds zeer vroeg wakker wordt, want de gebruikelijke trage start blijft achterwege. Bij de voorsprong van 2-1 was aan Vriesekoop de taak dit keer Szabo wel voor te blijven. De eerste game lukte dat slechts (16-21), maar een snelle voorsprong leverde met gelijke cijfers de tweede reeks tot de 21 op. In de derde game leek bij 8-13 verlies onaf wendbaar. Op dat moment beet de Hazerwoudse zich nog steviger vast len Tïmman na fraai duel kampioen HILVERSUM Jan Timman heeft in de slotronde van de strijd om de Nederlandse schaaktitel geen onheil meer over zich laten heen komen. Integendeel. Hij won zijn laatste par tij tegen Hans Böhm en het was zonder meer een spektakelstuk. Uitge lokt overigens door Böhm, die een ingewikkelde variant van het Grüen- feld-Indisch op het bord bracht. Er werd zes uur gestreden en daarna kwam Timman als winnaar uit het moeilijkste eindspel. De zevende over winning van Nederlands 'eerste' grootmeester in het toernooi van Hil versum betekende ook zijn zevende nationale titel. Dit keer werd zijn prestatielijst door geen vlekje ont sierd, negen uit elf: zeven winstpartij en, vier remises. Langeweg - Van der Stenen 0.5-0.5. Van der Wiel - Van der Vliet 1-0, Böhm - Timman 0-1, Van Scheltinga - Ree 0-1, Timmerman - Culjpers 0-1, Van Wijgerden - Llgterink 0.5- 0.5. De eindstand is: 1 Timman 9 punten, 2 Van der Stenen 7,5.3 Ree, Langeweg en van der Wiel 7. 6 Culjpers 5.5, 7 Van Wijgerden 5, 8 Bohm 4.5, 9 Van Scheltinga 4, 10 Llgtolnk 3.5, 11 Van der Vliet en Timmerman 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15