Vierde klas zondagvoetbal is aan de ontknoping toe Frank Kramershow Ter gelegenheid van 50-jarig bestaan TUSSEN SCHELDE EN GRENS lOCCASIONSf Bert en Mawilla Everse zaterdag een van de deelnemers I VRIJDAG 29 APRIL 1983 PZC/ streek TERNEUZEN De vierde klas van het zondagvoetbal is zo langzamerhand toe aan zijn ontknoping. Komende zondag op de laatste speeldag kan de strijd zowel boven- als onderaan in een beslissende plooi gelegd worden, maar niet denkbeeldig is dat de competitie een vervolg krijgt in de vorm van één of twee beslissingswedstrijden. Voorlopig echter heeft Clinge de beste papieren in handen waar het gaat om het kampioenschap en maakt Hontenisse de meeste kans te degraderen naar de afdeling. Clinge. dat de laatste ronde ingaat met twee punten voorsprong op HW '24, gaat zondag op bezoek bij Vogelwaar de, de formatie van Rinus Zegers, die tegen de verwachtingen in dit seizoen geei vooraanstaande rol heeft kunnen speen. Het is te verwachten dat Vogel- wairde Clinge geen meter zal geven en vo«r alles zal streven naar een resul- tait dat de competitie toch nog enigs- ziis enige fleur kan geven. Maar Clin- g('s begeleider Rob Haak heeft al eens neer gezegd: „Als we kampioen willen vorden, moeten we ons ook in moeilij- le uitwedstrijden laten zien". Hoe dan iok zal Haak zijn équipe geen verdedi gende speelwijze opleggen, omdat hij nog altijd meent, „dat Clinge geen ploeg heeft om defensief te spelen". Eerder dit seizoen stuurde de voormali ge verdediger zijn ploeg daarom met een aanvallend concept tegen Hoofd plaat het veld in. Het offensief resul teerde toen in een knappe 3-0 uit- overwinning. Zover zal het zondag wellicht niet komen, omdat Clinge de laatste weken niet het niveau meer heeft van kortge leden. Twee weken terug werd bijvoor- be;ld moeizaam 0-0 gespeeld tegen Hontenisse en zondag nog werd Koe wicht pas in de slotfase door een treffer vin Bruno Everaert naar een schamele 10 nederlaag gespeeld. „Het is de ADVERTENTIE) van de BMW-dealer Garage Verimigge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 spanning van het kampioenschap dat ons momenteel parten speelt", zei Ron Haak zondag nog. Het is wel in het voordeel van Clinge, dat de enig overgebleven concurrent (HW '24) zondag een al even moeilijke opgave wacht: uit naar Koewacht. Vo rige week zei George Pauwels, de Hul- sterse trainer, nog: „Koewacht, dat is nu niet bepaald een gemakkelijke wed strijd", om er mee aan te geven dat eventueel verlies van Clinge (dat zou overigens de eerste maal zijn dit sei zoen) niet bij voorbaat inhoudt dat HW op gelijke hoogte met de lijstaan voerder komt. Maar het na de précaire 1-0 zege op Zeeland Sport danig getem perde optimisme keerde zondag in de Hulsterse gelederen terug door de rui me 4-1 overwinning op Biervliet. Niet temin realiseert George Pauwels zich: „We hebben minder dan tien procent kans om alsnog kampioen te worden. Zó simpel ligt het". Degradatiespel Zijn bij de strijd om de titel nog slechts twee clubs betrokken, het de gradatiespel wordt gespeeld door vier elftallen: Hontenisse dus in de eerste plaats, maar ook Biervliet, Aarden burg en Koewacht. Een aantal weken terug leek Hontenis se zo goed als afgeschreven, maar de puntenwinst in de laatste wedstrijden SAS VAN GENT De West-Zeeuws-Vlaamse autoclub (WZA) houdt morgen (zaterdag 30 april) de Sint Albert-rit. Het betreft een oriëntatierit voor auto's waarvoor ingeschreven kan worden van 10.00 tot 14.30 uur in het clubgebouw van de buurtvereniging Sint Albert aan de Van Milstraat in Sas van Gent. De start voor alle klassen (wedstrijd- en toerklas) wordt om 13.30 uur gegeven. De Sint Albert-rit is voor de wedstrijdklas een routebeschrijvingsrit, de toerklas krijgt een eenvoudige puzzelrit voor de wielen. „Nu steeds meer inschrijvingen igeboekt worden menen we er goed aan te doen het rallyrijden voor beginners te moeten stimuleren. Daarom die eenvoudige opzet", aldus secretaris Jan van .Hanegem van WZA. Hij ziet in de Sint Albertrit bovendien kansen om de deelnemende équipe en dan vooral de beginners sfeer op te laten doen voor de '16e Nacht van Zaamslag' die volgend weekeinde op het programma van de Zevac staat. Van Hanegem: „Er bestaat nogal wat schroom om aan een dergelijke rit mee te doen. Liefhebbers van deze sport denken dat zoiets vreselijk moeilijk is. Liefhebbers van deze sport denken dat zoiets vreselijk moeilijk is. Dat is zeker niet het geval. Naast mogelijkheden voor de ervaren rallyrijders passen het parkoers meestal ook aan naar de beginners toe. Onze ervaring is dat wie eenmaal gestart is deze rallysport ook verder bedrijft. De Sint Albertrit is uitermate geschikt om ervaring op te doen. Eenvoudig en leuk". De rit in Sas van Gent heeft overigens ook een nieuwtje. Voor het nog steeds groeiende leger trimöetsers heeft WZA een puzzeltocht uitgezet over een afstand van 16 kilometer. Een vrije tocht, niet gebonden aan snelheid waarvoor inschrijving en start eveneens op genoemde plaatsen gebeurt. én de minder voorspoedige gang van zaken bij de concurrentie hebben de formatie van Honorë Neefs toch nog een laatste strohalm geboden. Wint Hontenisse zondag van Aardenburg (uit), dan speelt het tegen dit team in elk geval een beslissingswedstrijd, om dat beiden dan in punten gelijk komen. En als ook Biervliet (dat. op eigen veld tegen Axel speelt) en Koewacht (dat dus HW opwacht) naar een nederlaag worden gespeeld is zelfs een nacompe- titie noodzakelijk. „We gaan naar Aar denburg toe om te winnen", liet Honte- nisse-trainer Honoré Neefs deze week nog weten. Maar hij trapte daarmee een open deur m, omdat ieder ander resultaat dan winst Hontenisse al doet degraderen. Gelukkig prijst Neefs zich overigens met het feit, dat „de jongens zich nog niet hebben neergelegd bij de degrada tie". Met Neefs hoopt Hontenisse aldus alsnog op een gunstige afloop. Temeu- zen-Hoofdplaat en Zeeland Sport- IJzendijke zijn de overige wedstrijden in de vierde klas. Tweede klas Anders dan in de vierde klas zijn de beslissingen in de tweede en derde klas van het zondagvoetbal inmiddels gevallen. Nog onbekend is alleen welk team met Ria teruggaat naar de vierde klas. Sluiskil, intussen opgerukt naar een vierde plaats in de tweede klas, speelt zondag de uit-wedstrijd tegen Middelburg en hoopt daar in de provinciale hoofdstad de huidige positie-op de ranglijst te kunnen hand haven. Slaagt de ploeg van Han van der Hooft in die opzet, dan kan het hoe dan ook nog terugkijken op een ge slaagd seizoen. In de derde klas is Ria-Jong Ambon nog interessant, niet zozeer waar het Ria aangaat, maar veeleer wat Jong Ambon betreft. De Middelburgers ver keren nog steeds in degradatiegevaar en zijn in feite slechts bij winst gebaat. Maar Ria heeft de laatste weken toch weer blijk gegeven van een vormverbe tering en zou het Jong Ambon best wel eens moeilijk kunnen maken. Breskens, dat nu al een voorsprong heeft van acht punten, neemt zondag tegen Roosendaal voor eigen publiek voorlopig afscheid van de derde klas. Roosendaal staat op dit moment twee de (samen met Steen en Steenbergen) en in feite is dus nog sprake van een 'topper'. Steen speelt thuis tegen SSC, dat ook nog niet zorgenvrij is. De formatie van Walter van Duysse zal er echter alles aan willen doen om de competitie op de tweede plaats te beëindigen. AARDENBURG Van 11 tot en met 15 mei viert de Aardenburgse voetbal club zijn vijftigjarig bestaan. Gedu rende deze vijf dagen vinden er tal van activiteiten plaats, waarbij een ieder gelegenheid krijgt om zijn of haar steentje bij te dragen. Op vrijdag 13 mei houdt de vereniging een receptie in een voor deze festiviteiten geplaat ste tent op het sportveld. Het organi satiecomité, AV-50, onder voorzitter schap van clubsecretaris F. P. Blaeke, telt maar liefst vijftien personen. Blaeke: „Dat is heel wat, maar alles bij elkaar heeft iedereen er vele uur tjes in moeten steken. We hebben de :aken onderling verdeeld. Zo is er een seniorencomtié, een jeugdcomité en verder zijn er ook mensen die alleen maar betrokken zijn met het reilen en zeielen van de feesttent. Daar wij geen kantine hebben, waren we wel ge noodzaakt om een tent neer te zetten. Om daarin alles zo goed mogelijk te laten verlopen, blijven er 's nachts zelfs leden slapen om allerlei nare toestanden te voorkomen". Er is ook een jubileumkrant versche nen, die, naast een programma van alle activiteiten, ook terugblikt op de afge lopen vijftig jaar AVC. Zo wordt er vermeld dat er al omstreeks 1913 ge voetbald werd in Aardenburg. Een zekere Snijders was daar debet aan. Hij richtte de Aardenburgse Voetbal Ver eniging, AVV. op. Dit was oorspronke lijk een neutrale club, maar doordat er later in de kikkerstad nog een tweede, roomse, voetbalvereniging. Cadsand- ria, werd opgericht, spreekt het voor zich dat de protestanten bij AW te recht kwamen. De publieke belangstelling was in die dagen groot. De voetbalsport was iets nieuws en wedstrijden tegen clubs uit andere plaatsen iets bijzonders, dus trok men naar het voetbalveld. In die tijd was er nog geen echte voetbalcom petitie, men speelde steeds bekerwed strijden en wanneer het Aardenburgse elftal op een vreemd veld een overwin ning behaalde, werd de beker op een plaatsje voor op de fiets van de aan voerder geboden en zegevierend reed men zo Aardenburg binnen. Water en vuur Later verdween Cadsandria en maak te plaats voor Football Club Aarden- burg. De verhouding tussen de twee plaatselijke verenigingen was als wa ter cn vuur. Slechts eenmaal is het tot een wedstrijd gekomen, die door het sterke FCA met maar liefst 9-1 werd gewonnnen. In de loop der jaren bleek toch dat twee clubs in een niet al te grote plaats teveel van het goede was. Oud-A VV-voorzitter, wijlen Johan Pieters. hield op een dag FCA-collega Richard Verstraete aan en stelde voor om rond de tafel te gaan zitten. Deze twee heren waren de grondleggers van AVC, al verliepen de besprekingen niet altijd even vlot. De nieuwe club sloot zich aanvankelijk aan bij de Vlaamse Voetbal Bond, waar het goed presteerde, al was het, vooral door de verre reizen, een zware compe titie. Dit laatste deed de vereniging beslui ten om zich, vanaf het seizoen 1938- 1939, aan te sluiten bij de Zeeuwsche Voetbalbond. Aardenburg werd in het eerste jaar reeds kampioen en promo veerde naar de derde klas. Na de oorlog verrees een prachtig sportpark, met lokalen, een paviljoen en een zelfgebouwde tribune. Er wer den zelfs 'grote' wedstrijden gespeeld, zoals Stormvogels-ADO en Feyenoord- Longa. Met de prestaties van Aardenburg ging het echter steeds minder. In het sei zoen 1950-1951 degradeerde de club naar de vierde Idas. Bij het vijfentwin tig] arig jubileum in 1958 kreeg het als extra geschenk de degradatie naar de eerste klas afdeling. Vanaf die tijd gaat AVC nog enkele keren op en neer. Aanstaande zondag wordt er beslist of de vereniging bij het vijftigjarig bestaan ook geconfronteerd gaat worden met een geschenk in de vorm vari degradatie. Er zal tenminste gelijk gespeeld moeten worden tegen Hontenisse. Als dit niet lukt, zou het een geweldige domper op de feest vreugde zijn. Programma Woensdag 11 mei: 18.30 uur: Spelletjes voor de D-, E- en F-pupillen met hun ouders; 20.30 uur: Disco 'Radio Satur- nus' met tussendoor een quiz voor A-, B- en C-junioren. Donderdag 12 mei: 12.00 uur: Seniorentoemooi. Deelne mende ploegen: Cadzand 2, Zaamsalg 3, Schoondijke 2, Aardenburg 3, Com Boys 3 en Aardenburg 4; 20.00 uur: Quizprogramma met deelname van al le verenigingen uit Aardenburg. De muziek wordt verzorgd door 'Disco Pedro'Vrijdag 13 mei: 11.00 uur: Ju- niorentoernooi: 19.30 uur: Receptie; 18.30 uur: Veteranenwedstrijd van Aar- denburgveteranen. Zaterdag 14 mei: 11.00 uur: Seniorentoemooi. Deelne mende ploegen: Knokke, Hoek, IJzen- dïjke. Aardenburg. Maldegem, 's- Graveland. Heinkenszand en Aarden burg 2; 20.00 uur: Feestavond senioren met medewerking van het orkest 'De Shoestrings'. Zondag 15 mei: 11.00 uur: Juniorentoemooi voor A- en B- jumoren; 18.00 uur: Sluiting. Ben en Mawilla Everse-Coppens met hun gewonnen Frank Kramerfiets. SAS VAN GENT „Ik zal zaterdag veel zenuwachter zijn wanneer de Frank Kramershow wordt uitgezonden, dan bij de eigenlijke opnamen zelf. Als de avond begint denk ik dat ik regelmatig naar de wc moet. Ik weet echt niet hoe mijn reacties allemaal zullen zijn, wanneer ik mezelf terugzie op televisie". De gedachte alleen al dat op zater dag 30 april de Frank Kramershow wordt uitgezonden met daarin hen zelf als deelnemend koppel, maakt de Sassenaars Ben en Mawilla Ever- se Coppens, behoorlijk nerveus. De opnamen voor de show zijn in middels al enkele weken achter de mg, „maar tijdens die opnamen ben je je echt niet bewust van het feit dat ze opnemen voor televisie. De came ra's zie je eigenlijk niet staan, zodat je ook niet weet hoe en wat ze nou precies hebben opgenomen", be denkt Ben Everse (32) met lichte spanning. Over de uiteindelijke plaats die bei de Sassenaren hebben behaald in de Frank Kramershow van de KRO willen de echtelieden zich niet uitla ten. „In ieder geval hebben we geen reis naar Venetië gewonnen", wil( Mawilla (29) wel kwijt. Het begon allemaal in oktober 1982. De KRO deed een oproep voor kan didaten aan de Frank Kramershow in het voorjaar van 1983. Leden van een vereniging kwamen in aanmer king voor deelname en verder waren er geen beperkende voorwaarden. Drie koppels moesten zich bereid tonen om mee te doen. Voor Mawilla Everse was dat reden genoeg om kaartclub Klavertje Vier uit Sas van Gent in te schrijven. Niet met de gedachte dat ze uitgekozen zouden worden, maar gewoon „omdat ik wel vaker naar quizen schrijf'. Op 21 december 1982 kwam er reac tie uit Hilversum. Geadresseerd aan Ben en Mawilla Everse-Coppens te Sas van Gent, Belgie. Dat laatste was natuurlijk een doom in het oog van Mawilla die prompt de telefoon nam en de KRO inlichtte over het feit dat Sas van Gent niet in België ligt maar wel degelijk in Nederland. Of dat nou doorslaggevend is ge weest om uitgekozen te worden voor de Fran Kramerquiz, weten ze niet, maar op 13 maart 1983 lag er een mooie uitnodiging in de bus van Ben en Mawilla om mee te doen aan de show. In de brief stond dat Frank Kramer zelf kennis zou komen ma ken op 30 maart en of er dan drie koppels aanwezig konden zijn die lid waren van kaartclub Klavertje Vier. Niemand ingelicht „Het mooiste van al was, dat we eigenlijk nog niemand hadden inge licht over ons initiatief om mee te doen aan de Frank Kramershow", licht Ben toe. „We moesten binnen twee dagen de namen van de andere koppels opgeven bij de KRO, dus dat werd snel even zoeken. Onze penningmeester Constant Ferket heeft dan snel gezocht naar wat jonge koppels in de vereniging, maar die konden om verschillende redenen niet. Toen kwam hij bij Peet Freijser terecht, een gepensio neerd lid van de kaartclub, en die was bereid om mee te doen, toen heeft Constant Ferket zich ook zelf maar opgegeven en zo waren we met drie koppels. Op 30 maart stond dan Frank Kra mer in Sas van Gent In het clublo kaal van Klavertje Vier. café Het Schippershuis, werd de bijeenkomst belegd. „Die Frank Kramer had het steeds maar over de Belgische frie ten. Hij wilde zo graag nog eens Belgische frieten eten voordat hij terug moest naar Hilversum. Na afloop van ons gesprek zijn ze naar Zelzate gereden om frieten te ko pen", weet Mawilla nog. „Bovendien stelde hij ons gerust door te zeggen dat de opnamen best wel meevielen. Hij vertelde dat hij meestal zelf nerveuzer was dan de kandidaten". Op vrijdag 8 april was het dan zo ver. Praktisch gezien moesten er nog een aantal zaken geregeld worden. Ben en Mawilla zijn eigenaar van een kaas- en notenboetiekje en van een sigarenmagazijn aan de Westkade. De kaas- en notenboetiek werd ge sloten voor een dag en de vorige eigenaar van het sigarenmagazijn hield die dag de zaak open. Met een bus vol supporters werd de reis naar Hilversum ondernomen. „De NOS- studio's aan de Insulindeweg in Hil versum", was het reisdoel. De bus reis ging uiteraard op kosten van de KRO. Aangekomen in Hil versum bleken er nog een aantal andere verenigingen uit Zeeland aanwezig te zijn. Atletiekvereniging Marathon uit Vlissingen, Volksdans vereniging VODAGO uit Goes en de badmintonclub Nieland. Iedere ver eniging had drie kandidaat echtpa ren, waarvan er uiteindelijk maar één mocht meedoen aan de werkelij ke quiz. De spots „Er moest dus eerst geselecteerd worden wie van ons drieën mee mocht doen", vervolgt Ben Everse. Daarvoor moesten we met de drie echtparen op een ster gaan staan. Boven onze hoofden branden er spots. Die gingen steeds aan en uit. Nu was het zo dat wanneer de lamp bleef branden boven je hoofd, je mocht meedoen aan de quiz. Zelf werden we volkomen vrijgelaten Frank Kramer waar we gingen staan. We mochten zelfs nog verlopen, tijdens het aan- en uitflitsen van de spots. Dat was om het zo eerlijk mogelijk te doen verlopen. Voor ons was dat een grote spanning. De muziek stopte en de lamp boven ons bleef bran den. Wij waren dus gekozen. Peet Freijser en Constant Ferket vielen dus met hun echtgenoten af'. De grootste spanning was intussen van het Sasse tweetal voorbij. „Wantje maakt je zenuwachtig voor de spot", licht Ben toe. „Zo gauw die spot stil staat valt er een stuk spanning van je af. We waren ook met de instelling naar Hilversum gegaan om een paar handdoeken mee te nemen en een opname bij te wonen van een televisiequiz. Nu konden we zelf in de studio plaatsne men". Wat Ben en Mawilla in de studio opviel was dat alles er zo heel klein was. Een studio ter groote van de zaal van De Speije en tribunes die steil omhoog liepen. „Als Frank Kramer op televisie de quizzaal komt binnenstappen lijkt het alsof hij dan een lange weg moet afleggen. In werkelijkheid zet hij nauwelijks drie passen", constateerde Mawilla. Omdat de beide Sassenaars in de quiz werden toegelaten waren ze ook verzekerd van een paar fietsen als prijs in de Frank Kramershow. „En ook dat was al meer dan we gedacht hadden". Kleine monitor Tijdens de quiz wordt het steeds warmer in de studio. Niet alleen vanwege de toenemende tempera tuur, maar ook toch wel door de spanning. „Op de tribune roepen de mensen wel wat, maar je kunt werkelijk niets horen van wat ze zeggen. Je bent zo met alleen die quiz bezig, dat je geen erg hebt in je omgeving", vindt Ben. „Na afloop vroegen er een paar supporters of wij bepaalde dingen niet hadden gehoord of gezien, en dan waren ze verbaasd dat wij daar niet opgelet hadden. Bovendien moet je je zo inspannen om alles te kunnen vol gen. De beeldvragen bijvoorbeeld staan op een kleine monitor en je kunt nauwelijks onderscheiden wat er op te zien staat. Daarom bestaat de quiz ook uit een groot deel geluk", relativeert Ben Everse. Gast in de Frank Kramershow was Hans van Willigenburg. Daar heb ben de quizkandidaten nog mooi een weddenschap mee gewonnen. Een dagje Amsterdam op kosten van Van Willigenburg. „Eén van deze weken gaan we dat doen", weet Mawilla te vertellen. „Het was een onvergetelijke dag", vinden beiden. „Ook onvergetelijk voor iedereen Zulke dingen maak je gewoon maar eens in je leven mee. Op de kaartclub wordt er hartstikke veel over gepraat. De dag nadat we de quiz gedaan hadden is er een hele dag in ons clublokaal Het Schip pershuis over gesproken. Iedereen kwam nog eens even binnengelo pen". De uitzending van de Frank Kra mershow op Koninginnedag begint om 19.15 uur. Theo Sameel. Het bestuur van de voetbalclub Aardenburg TERNEUZEN Er is dus weer een einde gekomen aan de lawine van" nieuwe films, die de afgelopen maan den over de liefhebber werd uitge stort. Dat is te merken ook. want welke film brengt 'Luxor' in Terneu zen de komende week? 'Veel liefs uit Moskou', jawel die oude van James Bond. Leuke trucs, mooie vrouwen, snelle auto's en boosaardige Russische geheim agenten. En verder1 Nauwelijks iets nieuws on der de zon. Het tranenopwekkende monstertje 'ET' ('E.T. phone home. ,'i blijft zowel in Terneuzen als in 'De Koning van Engeland' in Hulst het witte doek beheersen. In 'Luxor' - Terneuzen is trouwens ook nog steeds en dat alweer voor de zesde week de Nederlandse rolprent 'De Vierde Man' te zien. In de film speelt Jeroen Krabbé de rol van de schrijver Gerard Reve, maar dat moet inmiddels toch algemeen bekend zijn. Nieuw in Ter neuzen: 'Wulps Fruit', een heuse porno speelfilm en ook in 'Luxor' de teken film 'Het Geheim van Nim' In Oostburg draait naast 'E.T.'. jawel ook daar. de sexfilm 'De Verleider van Place Pigalle'. Het verhaal van een potente vrouwenarts. Die man moet dus alweer geruime tijd geschorst zijn... En in 'De Koning van Engeland' in Hulst zijn behalve 'ET.' de films 'Cactus Jack', "Evil Dead'. Trail op the Pink Paanther'Society Affairs' en 'Aas der Azen' te zien. Nog even wat aanvullende Informatie: "Veel liefs uit Moskou' draait vanaf vanavond tot en met woensdag iedere avond. 'Wulps Fruit' is iedere avond tot cn met maandag te zien en 'De Vierde Man' alleen nog dinsdag- en woensdag avond. Zaterdagmiddag en zondag middag draait én 'E.T.' én 'Het Geheim van Nim'. In Oostburg is 'E.T.' vanavond (vrij dag), zaterdagavond en zondagmiddag en -avond te zien en in Hulst draait dezelfde film vanavond, zaterdagmid dag en -avond en zondagmiddag en -avond nog. Het wachten is op films als 'Tootsie', 'Ghandi', 'Fame' en 'An Officer and a Gentleman'. Dan wordt alles anders...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 35