Oostburg 345 mille moet volgend jaar extra bezuinigen 'Spoed achter vestiging visgroothandel Breskens' Raad Hulst wil stukje rw 60 status van autoweg ontnemen Parkeerterrein voor vrachtwagens in Hulst 'PZEM-fonds voor Zeeuwse bedrijven in de problemen' Terneuzens ITO-team tweede in veiligheidswedstrijd VERTROUWELIJKE NOTA BEGROTING 1984 weekenddiensten VRIJDAG 29 APRIL 1983 OOSTBURG De gemeente Oostburg moet het volgend jaar ongeveer 345.000 gulden extra bezuinigen. Over de hele linie zal er net als dit jaar vijf procent ingeleverd moeten worden. Daarnaast staat een groot aantal specifieke besparingen op het programma. Om extra tegenvallers in 1984 te kunnen opvangen wordt een 'conjunctuur-reserve' van 75.000 gulden ingesteld. Bovendien komt er een potje voor 'reserve subsidieverhogingen' van 45 mille. Dat blijkt uit een vertrouwelijke, inter- wordt vastgesteld dat de 'zachte sec- nog lager, zoals de post 'onderhoud tor' in ruime zin in dit jaar 'slechts' 3.5 procent heeft bezuinigd. De 'harde' sector daarentegen leverde 12 procent in vergeleken met vorig jaar. Die con statering kwam voor het college als een verrassing. Algemeen werd aangeno men dat de 'harde sector' niet zo hard was aangepakt als het welzijnspakket. Daarbij moet wel aangetekend worden dat het welzijnspakket ook 'onderwijs' en de bouw van het nieuwe multifunc tionele centrum bestrijkt. ne nota die is opgesteld door de afde ling financiën van de gemeente Oost- burg. Het is feitelijk een 'blauwdruk' voor de begroting 1984, bevestigde wethouder J. Thomaes. In het stuk Schietingen OSSENISSE In het Verenigingsge bouw te Osseniss$ werd een schieting georganiseerd waaraan 18 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. de Kort Ossenlsse, tweede hoge en eerste zi) vogel J. Pieters Brussel. Tweede zijvogel A. Verhoeven. Kloosterzande, derde zij vogel L. Herman Ossenlsse. Grootste aantal kleine vogels (6). R. Verschoten. Walsoorden. LAMSWAAEDE In café Sport in Lamswaarde werd een bejaardenschie- ting gehouden waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel F Kouijzer Kloosterzan de. Eerste zy vogel F. Reunis Sint-Jansteen, tweede zijvogel P. De Hondt, Kloosterzande. Grootste aantal kleine vogels (5) W. Kuijpers Temeuzen. HULST In café W. Blommaert te Hulst werd een schieting gehouden waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A v. d. Branden Sint- Jansteen. eerste zij vogel R. Herwegh Hei kant. Tweede zijvogel E. de Bakker Sint- Jansteen. grootste aantal kleine vogels (6) P. Crombeen Hulst RAPELLEBRUG Schutterssoclè- teit Stuyvenberg in Kapellebrug hield een schieting in café Fabie op twee liggende wippen waaraan 80 schutters deelnamen. Uitslag: Eerste hoge vogel R. Klnt Kapelle brug. tweede hoge vogel Pattijde Kint Ka pellebrug. eerste zij vogel L. de Klnt Kemze- ke Tweede zj) vogel L. Cammaert Kapelle brug. derde zijvogel G Cockheyt Kapelle brug. Vierde zijvogel Betje Kotvin. Kemze- ke. Grootste aantal (kleine vogels) (6) P. Taalman Sint-Jansteen. OSSENISSE In het Verenigingsge bouw te Ossenlsse werd een schieting gehouden waaraan 32 schutters deel namen. Uitslag, eerste en tweede hoge vogel en tweede zij vogel E. de Kort Ossenlsse, eerste zijvogel A. Remijn Ossenlsse. Derde zijvogel J. de Kort Ossenlsse. Grootste aantal kleine vogels (5). F. de Meijer Ossenisse. HULST Schutterssociêtelt De Stadsherberg in Hulst hield een schie ting oip twee liggende wippen op de OZO-velden. Uitslag wip I: hoge vogel G. Herwegh Hulst., eerste zij vogel C. van Gassen Hulst, tweede zijvogel F. Trappeniers Moerbeke. Grootste aantal kleine vogels (5). mevrouw Pauwels Kloosterzande, uitslag wip 2: hoge vogel J. v. Kerkhoven Sint-Jansteen, eerste zijvogel G. Herwegh Hulst, tweede zijvogel G. v. Gassen Hulst Grootste aantal kleine vogels (7) C. de Cauwer Hulst en A. Verdrumen, Graauw ZUIDDORPE Schutterssociêtelt Sint-Sebastiaan in Zuiddorpe hield een schieting op belde staande wippen waaraan 69 schutters deelnamen. Uitslag wip I: eerste hoge vogel C. Mechiel- sen Phillplne, tweede hoge vogel M. Suy Zuiddorpe, eerste zijvogel F. Huygens Loch- ristie, tweede zijvogel P. Martens, Koewacht. Derde zijvogel F. de Dijker Axel. Vierde zijvogel E. van Kronenburg, Zuiddorpe. Uit slag wip 2, eerste hoge en tweede zijvogel H. van Damme Saffelaere. Tweede hoge vogel P. Roels Axel. Eerste zijvogel R. Gijsel Koewacht derde en vierde zijvogel A Suy, Koewacht PHILIPPINE In café Marinet in Philippine werd een schieting gehou den waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel W. Schuivink Boschaute. eerste en tweede zij vogel J. Matthljs Eekloo. Grootste aantal kleine vogels (10) W. Taal man Philippine. HOOFDPLAAT In café de Vriend schap te Hoofdplaat werd een schie ting gehouden waaraan 46 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel R. Willems Zelzate, eer ste zij vogel L. Martens, Hoofdplaat, tweede zijvogel S de Sutter Bassevelde. Grootste aantal kleine vogels (3) R. Willems Zelzate. SINT-JANSTEEN De schuttersso ciêtelt Sint Jan in Sint-Jansteen hield een schieting met 58 schutters, café Sport. De uitslag op twee staande wippen: wip 1 Hoge vogel E. Steur, St. Jelles. 2e hogevogel Herrewegh Axel. Ie zijvogel H. Merkse 8teen, 2e zij vogel J. Remoortel Steen, 3e zijvogel Matthljs Koewacht. 4e zijvogel Her rewegh Axel. Ie kal E. Savooy Steen, 2e kal Roeland 8t.-GUles. 3e kal Landant Nw- Namen. 4e kal Blommaert St.-Gilles. Wip II: le hoge vogel De Mayes, Stekene. 2e hoge vogel Fopma Temeuzen, le zijvogel Roels Axel, 2e zijvogel De Dijker Axel, 3e zijvogel Herrewegh Axel, 4e zijvogel E. Savooy, Steen, le kal E, Savooy Steen, 2e kal Landvlt Nw.-Namen. 3e kal J. Visser Axel, 4e kal J. Visser Axel. KOEWACHT Schutterssocieteit ue Blauwe Hoek hield een schieting in café de Oude Molen waaraan 40 schut ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J Leeraert Sint- Jansteen, eerste zij vogel Dobbelaer Bosch- kapelle, tweede zijvogel C. van Gassen. Hulst, grootste aantal kleine vogels (9) G. Baert, Koewacht. De Schutterssocièteit Willem Teil hield een schieting in café R. v. d. Steen waaraan 42 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel L, de Witte Sint Pauwels. Eerste zijvogel R. de Smet Koewacht, twee de zijvogel F. Marlens, Nleuwdorp. Grootste aantal kleine vogels (5) A. de Clerk Koe wacht. In café G. v. Ruumste' werd een schie ting gehouden waaraan 55 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel F. Martens Nleuwdorp- Eerste z\jvogel R. de Mol Stekene, tweede zijvogel R. v. Bunderen. Stekene: Grootste aantal kleine vogels (4) R. Boone en A de Polock beiden uit Koewacht. In café J. de Kind werd een schieting gehouden waaraan 30 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel R. Baert Koewacht, eerste zijvogel Remy Baert. Koewacht. Tweede zij vogel A van Hooge. Heikant. Grootste aantal kleine vogels (5) Raf Baert Koewacht In het volgende jaar zal de vijfprocents- operatie (genuanceerd worden doorge voerd). Sommige posten vooral in de 'harde sector' Kunnen nauwelijks PVDA 'ER ROSKAM: Onderzoek naar gescheiden ophalen afval Sas van Gent SAS VAN GENT - Het PvdA-raads- lid W. Roskam wil dat de gemeente onderzoek verricht naar het ge scheiden ophalen van afval en het inzamelen van glas via glascontai- ners gaat stimuleren. Hij denkt daarbij ook aan het stimuleren van het werk van een schillenboer door het verstrekken van bijvoorbeld een premie. Voor die maatregelen wil hy geld gebruiken dat Sas van Gent uitspaart met de overgang van de stortplaats in de Koegor- spolder naar de particuliere stort plaats in de Dekkerspolder van de CVI. gebouwen'. ..Het volgend jaar zullen we voor het eerst daadwerkelijk met be paalde zaken moeten kappen", zei wet houder J. Thomaes desgevraagd over de interne notitie. ,.En als de tendens niet ingrijpend verandert zullen we in 1985 echte prioriteiten gaan stellen. Ook grotere posten zullen dan hele maal moeten verdwijnen". Welke dat worden zal de raad moeten beslissen. In 1984 wordt in ieder geval al ingrij pend bezuinigd op reis- en verblijfkos ten van het gemeentepersoneel (5000 gulden), en telefoonkosten (3000 gul den). allebei als gevolg van de nieuwe 'centrale huisvesting' van de gemeen te. Op het onderhoud van de tertiaire, kwartaire en overige wegen wordt ruim 22.000 gulden bespaard. „De mensen zullen moeten leren leven met een putje in de weg", zei de wethouder. Op het vlak van 'hekwerk' en dergelijke dingen hoopt Oostburg 10.000 gulden te bezuinigen, terugdringen van onder houd van sportterreinen levert nog eens 15.000 gulden op. terwijl gymtoe- stellen in sportzalen en hallen nog wel vervangen, maar niet meer aange vuld zullen worden. Dat levert onge veer 10.000 gulden op Fijne kam De 'fijne kam' van de bezuinigingen wordt ook gehaald door de vergoeding voor niet-commissieleden die wordt gehalveerd (min 5600 gulden), het af schaffen van de waarderingssubsidies (1650 gulden), en het aanpassen van verhuis- en andere vergoedingen voor nieuw personeel (8000 gulden). Daar naast wordt opnieuw vijf procent af geknabbeld van alle subsidies de kos ten voor representatie (bijna 300 gul den, de nieuwjaarsreceptie wordt af geschaft), de bezetting van de stembu reaus, de brandweer, en de kosten van gemeentelijke vervoersmiddelen. Aan de inkomstenkant wil Oostburg méér dan nu het 'profijtbeginsel' invoe ren voor taneven in alle sectoren. Dat zal volgens de interne nota ongeveer 10 000 gulden opleveren. Meer inkomsten zullen ook worden gehaald uit verhoging van de retribu ties, en misschien verhoging van de toeristenbelasting met vijf cent tot 50 cent per persoon per nacht. Om de 'dagtoeristen' ook te laten meebetalen aan de recreatieve kosten wil de ge meente het toiletgebruik bij de strand- posten gaan 'belasten' Hoeveel dat oplevert is volgens Thomaes nog met geen mogelijkheid te zeggen. De wethouder zei in een reactie: „Er is beslist nog geen reden tot paniek. Maar als het rijksbeleid zo doorgaat, moeten we volgend jaar fundamentele maatre gelen nemen. Dat hij daarbij vooral de 'zachte sector' op het oog heeft, steekt hij niet onder stoelen of banken „Ir. 1982 heeft Oostburg ongeveer 1,3 mil joen gulden uitgegeven aan de 'harde sector', en maar liefst ruim drie miljoen aan de 'zachte sector.' Terwijl in de welzijnshoek dit jaar veel minder Werd bezuinigd. Ik denk dat openbare werken en gebouwen-, en stratenonder- houd na 1984 wel zo ongeveer uitge kleed zullen zijn. Maar dat zal een politieke keuze zijn, die de raad moet maken". RAAD MORREND AKKOORD MET AANLEG HULST De aanleg van het parkeer terrein voor vrachtwagens op het in dustrieterrein aan de Hogeweg even buiten Hulst gaat definitief door. De aanleg van het terrein kwam donder dagavond voor de tweede keer ter sprake in de raad, omdat het college het op een andere plek, eveneens op het industrieterrein, wilde hebben. In de raadsvergadering van december vorig jaar was er al veel weerstand tegen het plan in verband met de hoge kosten. Toch ging de gemeenteraad akkoord. En ook dit keer was het gemor niet van de lucht. De totale kosten van aanleg bedragen zo'n vier ton. Daarop zit een forse subsidie van de provincie. Het hoofd doel van het terrein is het weren van vrachtauto's uit de bebouwde kom. Dan is het mogelijk de politieverorde ning die het parkeren van vrachtauto's in de bebouwde kom verbiedt, einde lijk van kracht te laten worden. Het WD-raadslid A. Houben meende nog altijd dat hier sprake was van weggegooid geld en ook de PvdA'er B. Martens had nog steeds zijn bedenkin gen tegen het plan. De CDA'er H. Vercauteren stelde een goedkopere op lossing voor, namelijk het storten van zand en puin en daar een laag 'slakke- n'over, in plaats van kostbare bestra ting. Volgens Vercauteren een verhar ding die voldoet. Daar was wethouder G.A. van de Voorde van openbare werken het niet mee eens. „Een goed kopere aanleg leidt op den duur tot hogere kosten". Toch zegde hij toe een goedkopere aanleg nog te bekijken. Hoewel Martens Vercauteren nog uit- daagde om van het bezuinigingsplan een voorstel te maken, meende de CDA'er voldoende vrede te kunnen hebben met de toezegging van de wethouder. HULST Het Hulster CDA- raadslid F. Blommaert vindt dat de FZEM een fonds van zo n tien tot vijftien miljoen gulden beschik baar moet stellen om daarmee Zeeuwse - en met name Zeeuws- Vlaamse - bedrijven, die er niet zo best voorstaan eventueel van de ondergang te redden. Blommaert deed donderdagavond tijdens de raadsvergadering een beroep op de gemeentelijk vertegenwoordiger (de WD'er A. Houben) om deze suggestie te doen op de PZEM- aandeelhoudersvergadering eind Het CDA-raadslid kwam met zijn opmerking naar aanleiding van het voornemen van «e PZF.M om een bedrag van 50 miljoen gulden, eigen lijk bestemd voor de aandeelhou ders (de Zeeuwse gemeenten en de provincie) te stoppen in de Konink lijke Maatschappij De Schelde. Ove rigens een prima idee, meende Blommaert. maar volgens hem is er bij de PZEM nog zo'n tien tot vijftien miljoen meer voorhanden, die voor een dergelijk kleiner fonds aange wend zou kunnen worden Houben beloofde dat te zullen doen, maar hij voegde daaraan toe. „Ach. als ik iets zeg. dan word ik aange duid als 'de gemeente Hulst'. Men kent mijn naam daar niet eens". Burgemeester P. J. G. Molthoff tot Blommaert; „Zo heeft u enig idee hoe het er daar bestuurlijk aan toe gaaf' De discussie gaf het PvdA- raadslid B. Martens overigens aan leiding tot het stellen van de vraag in hoeverre het^mogelijk is dat Hulst naar eigen goeddunken kan be schikken over het gedeelte van de 50 miljoen gulden, dat de gemeente formeel toekomt. Het gaat om een bedrag van bijna anderhalve ton. Dat geld zou volgens Martens ook kunnen worden aangewend voor de werkgelegenheid in eigen streek. Burgemeester Molthoff meende dat het maar het beste was om het voorstel van het bestuur van de PZEM in deze kwestie af te wachten. Uit handen van directeur Meijer van de technische school in Temeuzen ontving het tijdens de veiligheidswedstrijd in Amsterdam succesvolle team platenbonnen. LANDELIJKE WEDSTRIJD IN AMSTERDAM Schoolvoetbaltoernooi voor teams buitengewoon onderwijs in Clinge CLINGE De Scheldeschool bij de kemafdelingen en de Schans bij het voortgezet onderwijs zyn donderdag winnaar geworden van het door De Brug uit Hulst gehouden schoolvoet baltoernooi voor teams van buitenge woon onderwijs. De Scheldeschool won alle wedstrijden met een doelsaldo van 17 voor en 1 doelpunt tegen. Bij de teams van het voortgezet onderwijs kwamen De Schans 1 en de Prins Willem Alexander uit Oostburg als poulewinnaar uit de bus. In de finale won de Temeuzense school met 2-0. Kemafdelingen Scheldeschool - De Brug '6-0, De Brug - Jacob Catsschool 0-3, Jacob Catsschool - Scheldeschool 0-6. De Brug - Jacob Catsschool 2-1, Scheldeschool - De Brug 3-0, Jacob Catsschool - Scheldeschool 1-2 Eindstand 1 Scheldeschool. 8 pnt. 2 Jacob Cats, 2 pnt.. 3 De Brug, 2 pnt Voortgezet onderwijs poule A. De Schans 1 - Catsschool 5-0, Jacob Catsschool - De Schans 0-2, Willem Alexander - Schans 2 1-1, De Brug - Willem Alexander 0-3. De Schans 3 - De Brug 0-1. 3'4 Schans 2 - Jacob Cats school 6-1. 1/2 Schans 1 - Willem Alexander 2-0. Eindstand 1 De Schans 1, 2 Willem Alexander. 3 De Schans 2.4 Jacob Cats. 5 De Brug 3. 6 De Schans 3. Feest Vogelwaarde op koninginnedag VOGELWAARDE - De viering van koningimiedag in Vogelwaarde omvat veel spelletjes en muziek. In het Dorpscentrum worden spelletjes, zo als piekgooien en doelschieten, gehou den en is er een vlaamse kermis. Tussen 09.00 en 12.00 uur zijn er volks spelen voor de jeugd op het voetbal veld. De spelletjes worden in het Dorpscentrum gehouden van 13.30 tot 17.00 uur. Tevens treedt de volksdans groep Hava Naguila op. De feestelijk heden worden besloten met een dans avond in het Dorpscentrum met mede werking van de Jimmy James Band. TERNEUZEN - De leerlingen van de afdeling Individu eel Technisch Onderwijs (ITO) van de technische school in Terneuzen weten alles van veiligheid. Drie van hen, Ronny Rijckaert. Rudy de Kievit en Nico van CTaenenbroeck. wonnen deze week de tweede prijs tij dens de jaarlijkse veiligheidswedstrijden van het Vei ligheidsinstituut in Amsterdam. Het Temeuzense team stond onder leiding van veilig heidspromotor P. J de Graaf Donderdagmiddag wer den de leerlingen gehuldigd. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in de kantine van de school. De schoollei ding en een delegatie van het bestuur feliciteerden het 'veiligheidsteam' en deelden platenbonnen uit. Daarna was er voor alle leerlingen een kop koffie met een worste broodje. De leerlingen van de technische school doen al sinds 1972 mee aan de veiligheidswedstrijden. De score van de Temeuzense jongens lag altijd boven het landelijk ge middelde. Aan de wedstrijden nemen jaarlijks ruim 200 scholen deel. De deelnemers kregen dinsdag in Amster dam trouwens ruimschoots de gelegenheid zich met an dere zaken dan de wedstrijd te vermaken. Ze brachten onder meer een bezoek aan de brandweer van de lucht haven Schiphol en aan de Simulatorhal van de KLM. waar een demonstratie noodlanding werd gegeven door 'Transavia'. OPEN BRIEF BEDRIJFSLEVEN AAN COLLEGE B EN W BRESKENS - Het bedrijfsleven van Breskens vindt dat de vestiging van een visgroothandel in de kern van Breskens niet langer tegengehouden mag worden. In een brief aan het college van b en w wordt gevraagd de benodigde vergunningen zo snel mo gelijk af te geven. Het schrijven is ondertekend door de visserijvereni ging 'Ons Belang', de Breskense afde ling van de vereniging voor groot- en kleinhandel in visprodukten en de bedrijfsbelangenverenigipg Breskens. De 'open brief richt zich op de kritiek van omwonenden en enkele politieke fracties tegen de vestiging van een visgroothandel 'Elro BV' aan de Eerste Zandstraat in Breskens. Tegen de plannen voor de verbouw van een aangekochte loods en de aanvraag van de benodigde vergunningen is scherp geprotesteerd door omwonenden. Ze zijn bang dat de koelcel annex groot handel snel zal uitgroeien tot een heus visfileerbedrijf. En dat hoort volgens hen niet thuis te midden van wonin gen. „Van oudsher heeft een groot gedeelte van onze beroepsbevolking haar inko men behaald uit de visserijsector", constateren de ondernemers in de brief aan het Oostburgse college. De uitbrei ding van de Breskense vissersvloot loopt parallel met groei van de han delsactiviteiten, schrijven de Bresken se bedrijven. „Het is niet te toléreren dat, wanneer een bedrijf in Breskens een vestiging wil starten binnen de daarvoor gestelde richtlijnen, zoiets langer dan strikt noodzakelijk kan worden tegengehouden". De visserij vereniging, de handelsver eniging en de bedrijfsbelangenvereni ging vertrouwen er dan ook op, dat het Oostburgse college zo snel mogelijk 'groen licht' geeft voor de vestiging van de visgroothandel en de noodzakelijke vergunningen afgeeft. De brief werd woensdag opgesteld. Bedevaart ouderen uit Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN De afdeling Sint- Jansteen van de Rooms-Katholieke Bond van Ouderen heeft voor haar leden maandag 9 mei een bedevaart naar Oostakker (B.) op het programma staan. Het vertrek is om 12.30 uur bij een garagebedrijf in Heikant, vervol gens worden op de verschillende op stapplaatsen deelnemers opgehaald. Op de terugreis wordt Gent (B.) aange daan, waar voor de leden gelegenheid is om te winkelen. Collecte SINT-JANSTEEN - De collecte ten bate van de kinderbescherming bracht in Sint-Jansteen een bedrag op van 761,35 gulden op. Koninnedag in Terhole TERHOLE - Alle kinderen van de lagere school in Terhole worden op konininnedag om 10.00 uur verwacht bij het dorpshuis waar een groot aan tal kinderspelen op het programma staat. Dit jaar zijn verschillende nieu we spelen toegevoegd. Voor de jeugd van twaalf tot en met achttien jaar is er een jeugd-zeskamp. Om 14 00 uur kunnen jong en oud zich in café 'Het Centrum' in Terhole laten inschrijven voor een fietsenrally. Daar naast staat er in zaal 'De Kroon' om 14.00 uur een gaaibolling op het pro gramma. 's Avonds om 20.00 uur ver zorgt het promotieteam van radio 'Ti ger' een platenshow. De muziekvereni ging 'Excelsior' uit Terhole maakt 's avonds een muzikale rondgang door het dorp. TEN BEHOEVE VAN LANDBOUWVERKEER HULST De gemeenteraad van Hulst wil dat rijkswaterstaat het gedeelte rijksweg 60 tussen de Oude Zoutdijk en de Absdaalseweg bij Hulst toegan kelijk maakt voor alle verkeer, met uitzondering van fietsers, bromfiet sers en voetgangers, en dus de status van autoweg voor dat gedeelte laat varen. Dat zou een oplossing bieden voor het ontbreken voor een stuk parallelweg langs de rijksweg, waar door volgens het CDA-raadslid H. Ver cauteren momenteel voor het land bouw verkeer veel 'omrijschade' ont staat. De CDA-fractie diende donder dagavond tijdens de Hulster raadsver gadering een motie in van die strek king, die unaniem werd aanvaard. Het ontbrekende stukje parallelweg is al jaren een doorn in het oog van de landbouwers, die met hun produkten van benoorden naar bezuiden Hulst moeten of andersom. De landbouw voertuigen. die niet op de rijksweg mogen komen, moeten of enkele kilo meters omrijden over het Groot Eiland ul eenzelfde atstand door de bebouwde kom van Hulst, terwijl het ontbreken de stuk slechts de aanleg van een halve kilometer weg zou vergen, B en w hebben zich echter onlangs in een nota op het standpunt gesteld dat aan het verzoek om het stukje aan te leggen geen gehoor kan worden gege ven omdat daarvoor geen geld is Bo vendien, zo vindt het college, rechtvaardigt de intensiteit van hel agrarisch landbouwverkeer de kosten van aanleg van de weg niet. Daarnaast v<jc.it, iy^rtdicistaat er volgens b. en w. niet voor om het stuk weg open te stellen voor langzaam verkeer. In de motie van het CDA wordt nog aangevoerd dat het streven van rijks waterstaat om het karakter van auto weg te handhaven teniet wordt gedaan door de verandering van het kruispunt Rijksweg-Oude Zoutdijk, waarbij een invoegstrook vervalt en een onveilige situatie dreigt te ontstaan. Met andere woorden, men kan de status van auto weg net zo goed laten varen voor dat gedeelte ZEEUWSCH-VLAANDEREN 30 april en 1 mei Centraal alarmnummer: 01150-12200 Artsen Terneuzen: za. 08 00-zo. 08 00 uur: C. Ephraim. Mich de Ruytersingel 1. tel. 94000: zo 08 00-ma 08 00 uur: R Sloot weg. Van Kinsbergenlaan 2. tel. 13256. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen za. en zo. 11 30 en 17 00 uur Oostburg en Aardenburg: vr. 19 00-ma. 08.00 uur H. D. Bruggeman. Nieuw- straat 53. Oostburg. tel. 01170-2121. Cadzand. Retranchement. Sluis en Zuidzande: J.W. Beek. Zuidzande. tel 01170-2424 Biervliet. Hoofdplaat en IJzendijke: H van der Pas. IJzendijke. tel. 01176- 1366 Breskens en Gruede: R. J. Laterveer. Dr. Broodmanstraat 2, Breskens. tel. 01172-1956 Axel: vr 17.30-ma 08 00 uur E C. J. Frank. Noordstraat 8. tel. 01155-1666. Spreekuren: za. 10 00-10.30 en 16.00- 16 30 uur Sas van Gent en omstreken: vr. 18.00- ma 08 00 uur M. Dierick, Graaf Jans- dijk A 185. Westdorpe, tel. 1366. Spreekuur: za, 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2 Hulst: vr. 18.00-zo. 24 00 uur: C. L. Th. v d Mee. Wilhelminalaan 13. Hulst. tel. 01140-14215 J G A M Niesten. Grote Bagijne- sttaat 18 Hulst, tel 01140-13373. Spreekuur za. 09.30-10.00 en 17.30- 18 00 uur. zo. 12 30-13.00 uur, Hoek. Sluiskil en Philippine: J Neete- son. J Hobeinstraat 8. Philippine, tel. 01159-769. Spreekuur voor spoedgeval len za en zo. om 11 30 uur Kloosterzande en llontenisse: vr. 18 00-ma. 08.00 uur J w ter Burg. Groenendijk 52 tel 01148-1377 Zaamslag: C Verboom. Axelsestraat 2. tel 01153-1377 ('liugc. St.-Jausteen en Koewacht: vr. 1800-1)1,1. 08.00 uur: R. van Berkel. Nieuwstra.it 122. Koewacht, tel 01146- 327 Apotheken Terneuzen: za. 08 30-17 30 uur en zo 1130-12 30 en 1700-1800 uur: A. J Klaasseu. winkelcentrum Zuidpolder tel 12090 Axel: za. 10 00-11 00 en 16 00-17 00 «hu- Apotheek Axel. Oraniestraat 6. tel 01155 2888 Hulst: /..I 11 00-12.00 en 15 00-17.00 uur enzo. 15 30-16.30 uur Apotheek Hulst Sleensiraai 35. tel. 01140-14255 Spoe- drecepten telefonisch. Oostburg: za. 11.00-12.30 en 15.00-16.30 uur en zo. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur: Apotheek Oostburg. Burchtstraat 16. tel 01170-2170. Spoedrecepten telefo nisch. Dierenartsen Zaamslag en Hulst: E. F de Nfjs. Wilhelminalaan 11. Hulst. tel. 01140- 13004. Terneuzen cn Axel: M. P. Schaub en J, J L. M. Kop. Spreekuren: za. 13.30- 14.00 uur: Temeuzen. W. de Zwijger- laan 2b. tel. 01150-95017: za 11.00-12 00 uur. Axel. Dierenkliniek, tel. 01155- 1488: zo. volgens afspraak tel. 01150- 95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388. b.g.g. 01174-424. Weekend spreekuur: za. 13 00 en zo. 12.00 uur in de dierenkliniek te IJzendijke. Terneuzen: J. P. en P. de Vos. kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren. Van Diemenstraat 83. Temeu zen. tel. 01150-19628. Spreekuur za. 12.30-14 00 uur en verder volgens telefo nische afspraak. Sluis. Oostburg en Aardenburg: W, H. Kapsenberg. 1 Novemberstraat 1. Sluis. tel. 01178-1225. Weekendspreeku ren: za. en zo. 13.00 uur, Tandartsen West-Zeeuwsch-Vlaanderen: za. 10.00- 10 30 en 18 00-18.30 en zo 12.00-12 30 uur: J. Willemsen. Emmausstraat 5. IJzendijke. tel 01176-1756 Sluis en Oostburg: T J Schauteet. Vissevstraat 11. Sluis. tel. 01178-1921 Spreekuur za 10.00-11 00 uur Luc Buvsse. Volderstraat 21. Oostburg. tel. 01170-5092. privé tel. 01176-1292 Spreekuur za. 18.00-19,00 uur en zo. ïooo-ii.oo uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: za 10.00- 10 30 en 18.00-18 30 uur en zo 12.00- 12 30 uur R de Dansschutter. Ooste lijk Bolwerk 32. Terneuzen. tel. 01150- 2085. Wijkverpleging Op de vermelde telefoonnummers krijgt u het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundige. Wesl-Zeeuwsch-VIaanderen: Tel. 01173-1367 Terneuzen: Tel 13360 Hoek. Sluiskil. Philippine, Westdorpe en Sas van Gent: Tel 01159-306 Hulst en llontenisse: Tel 01140-12191 Groot Axel. /.aamslag. Koewacht. Overslag en Zuiddorpe: Tel 01155- 1885

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 34