Vragen in raad Duiveland bij PZEM-steun aan KMS Werklozen Tholen verdienen een persoonlijker benadering TEUTEL MODE 4e fee WISSEL BEVELANDEN BETER TE BESTEDEN AAN GASAANSLUITINGEN weekenddiensten Koninginnedag Kwadendamme Wm ïiötieecric „5c©ttttfrw wedgwood OPHEFFINGS UITVERKOOP - mrm/ Wanneer worden gewone glazen ongewoon VRIJDAG 29 APRIL 1983 PZC/streek 18 NIEUWERKERK - In de raad Duiveland wordt met gemengde gevoelens gedacht over de bereid heid van de PZEM vijftig miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de KMS. Burgemeester J. van Bommel maakte dit donderdagavond duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin met name W. P. Stouten (VVD) in twijfel trok of de energiemaatschappij wel het aangewezen bedrijf is om financiële steun te verlenen aan in nood geraakte bedrijven. "Want ik vraag me af wat de PZEM zou doen als een Duivelands bedrijf in financiële problemen verkeerde", aldus Stouten. Burgemeester Van Bommel meende het afkomen van een PZEM-bijdrage in zo'n geval zeer te moeten betwijfelen. Hij wees erop dat het Duivelandse col lege voorkeur heeft voor een sterke re servevorming bij de PZEM. Verder stel de hij vast dat enige raadsleden al eer der in een commissievergadering had- Koninginnedag Nisse NISSE - De Oranjevereniging van Nisse begint de koninginnedagviering zater dag 30 april om 11.00 uur met een film voorstelling voor de jeugd in het Dorps huis. Om half twee beginnen er volks spelen voor kinderen en volwassenen op het dorpsplein. Bij slecht weer ver huist het gezelschap naar het Dorps huis. Vanaf 16.00 uur is er een vossen jachtvoor groepen of gezinnen. Starten finish zijn bij het dorps-huis. Het is de bedoeling dat de deelnemers per fiets een speurtocht doen. Als het regent wordt van auto's gebruik gemaakt Om 19.30 uur begint de officiële prijsuitrei king met aansluitend een bingo-dans avond onder leiding van André Moer land. EUewoutsdijk viert koninginnedag ELLEWOUTSDIJK Het Oranjeco mité heeft voor koninginnedag het volgende programma samengesteld. Begonnen wordt om 12.45 uur op het schoolplein met een straattekenwed strijd voor de schooljeugd, gevolgd door een kennis om 13.30 uur in het M. J. van Hattumhuis voor jong en oud. Er kan deelgenomen worden aan sjoelen, knikker bordspel, spijkerslaan, ballen gooien, ring gooien, paraplu hangen en ringsteken op de fiets in de Zomer- straat Om 15.00 uur zal de kermis onderbro ken worden voor een serenade van de fanfare Con Affenzionne uit Kwaden- damme. Om 17.30 uur volgt de prijsuit reiking en is er een maaltijd voor de kinderen De dag wordt besloten met een Orapjebal om 20.30 uur in het M. J. van Hattumhuis. den laten doorschemeren nogal moeite te hebben met de ondersteuningspoli- tiek van de energiemaatschappij. Aardgasnet Stouten lanceerde zijn kritiek naar aanleiding van een voorstel van b en w een krediet van 58.333 gulden beschik baar te stellen voor het aansluiten van onrendabele percelen op het aardgas- net. De komende drie jaar moeten in Duiveland nog ongeveer 175 percelen Koninginnedag in Heinkenszand HEINKENSZAND - De koninginne dagviering te Heinkenszand begint morgen zaterdag om 08.30 uur met klokgelui. Om 10.00 uur is er een gekos tumeerde optocht. Het vertrek is van het Van der Biltplein: voorafgegaan door de muziekvereniging 'Euterpe' trek men door het dorp. Om 14.00 uur is er in La Palona een Oranje-jeugddisco voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Om 14.00 uur begint op het Stengeplein de volkspelen. De spelen zijn dit jaar weer in zeskamp-vorm. Thans is er ech ter een thema aangegeven en wel de ambachten: heien, smeden, bakken, timmeren, serveren, fietsen maken en rode draad. Om 20 00 uur is er een groot Oraryebal in het ontmoetingscentrum De Stenge, waarbij de dansmuziek zal worden verzorgd door de Wipe Outs Rommelmarkt Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK De kerkvoog dij en hervormde vrouwenverenigingen in Wolphaartsdijk houden zatrerdag 30 april een rommelmarkt in gebouw de Brug. De Markt gaat om 13.00 uur open. Tot 14.00 uur wordt er bij opbod verkocht. Naast allerlei artikelen die te koop zijn, is er een rad van avontuur met taarten als prijzen en kunnen oliebollen en erwtensoep worden ge nuttigd. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van de kerk. van gas worden voorzien, waarvoor de kosten van de gemeente in totaal 175.000 gulden gaan bedragen. De ei- Programma 5 mei Voor de schoolkinderen en ouderen van Heinkenszand is men erin geslaagd liet Zeeuwse jeugdcircus 'Hogerop' uit Goes voor twee optredens naar Hein kenszand te krijgen. Het eerste optre den vindt om 10.00 uurplaats. Om 13.30 uur: alle kinderen van de bovenbouw en de bejaarden, gen bijdrage van de bewoners van de onrendabele percelen is bepaald op ten hoogste 1.000 gulden. Stouten stelde dat de PZEM, gelet op de hoogte van de aan De Schelde toege dachte bijdrage toch ook wel een ge baar ter verlichting van de lasten voor de aardgasaansluitingen had kunnen maken Het eerste krediet, bestemd voor dit jaar uit te voeren werkzaamhe den. werd met algemene stemmen be schikbaar gesteld. Zonder verdere discussie bewerkstel ligde de raad een oplossing voor de fi nanciële perikelen rond de bouw van een clubgebouw voor de tennisvereni ging Duiveland. Dat gebeurde met het verlenen van gemeentegarantie voor een door de vereniging te sluiten geldle ning, groot 25 000 gulden. De SGP-frac- tie had principiële bezwaren en stemde tegen. Burgemeester Van Bommel. Rommelmarkt ELLEWOUTSDIJK De opbrengst van de bazaar/Rommelmarkt van de hervormde vrouwengroep 'Wees een Zegen' heeft ƒ2.133,35 opgebracht. De opbrengst komt ten goede aan de Nederlands hervormde kerk en nader te bepalen instellingen. Scholenproject voor bejaarden en kinderen Hansweert H AN'SWEERT Jeugdige en bejaarde inwoners van het dorp Hansweert' hebben elkaar donderdag iets beter Ieren kennen. Dat gebeurde in het kader van het scholenproject 'Uit grootmoeders tijd', in samenwerking met het jeugd Rode Kruis uit Den Haag. Plaatselijk coördinatrice was Elly Bo- gers. In de ochtenduren gingen 43 kinderen uit de zesde klassen van de lagere scholen in Hansweert op pad om elk een bejaarde inwoner uit het dorp op te halen. Vervolgens werd een ken- msmakingsspel gespeeld, in gymzaal De Tramper in Hansweert. De accor deonist I de Keijzer speelde enkele oudere liedjes op zijn instrument, waarbij flink werd meegezongen. Jong en oud stortten zich daarna op een gezamenlijke maaltijd. In de middaguren togen de bejaarde inwoners en de kinderen naar school om ervaringen uit te wisselen over het genoten onderwijs. De gymzaal bood hierna ruimte voor het spelen van spelletjes met aansluitend daarop een prijsuitreiking. Na een voor de deelnemers gezellig, maar vermoeiend dagje, brachten de kinderen hun bejaarde gezelschap weer naar huis. BELANGENGROEP HIELD ENQUETE 30 april cn 1 mei Alarmnummer: 01100-14444 Artsen Goes: vr. 19.00-zo. 23.00 uur: M. J. Kooiman. Van Hogendorplaan 6, tel. 14450. Spreekuur voor spoedgevallen: 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke, Nieuwdorp. Wolphaartsdijk: De prak tijk van J. J. Harten, D. P. van Driel en A. P. v. d. Vlugt wordt waargenomen door G. A. C. Aamoutse. Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Bood schappen zo mogelijk tussen 09.00- 10.00 uur. Heinkenszand e.oj vr. 18.00-ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Clara's Pad 31, Heinkenszand. tel. 01106-3074. Hansweert. Kruiningen, Yerseke: vr. 19.00-zo. 22.00 uur: A. J. de Wijs, Yerse ke. tel. 01131-1300. Spreekuur voor spoedgevallen: 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath: vr. 19.00-zo. 22 00 uur: J. D. Barendregt, Krabbendijke. tel. 01134-1544. Spreek uur voor spoedgevallen: 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mo gelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke.'s-Gravcnpolder. Ovezande, 's- Heercnhoek: De praktijk van J. Geldof, E. Th. Klapwijk, J. M. A. Kole, A. Korstanje en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door S. E. J. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Kloelinge, Kapelle, Wemeldinge: v.a. za. 08.00 uur wordt de praktijk van M. B. Riemeijer. J. K. J. Eckhardt en D. Vreeswijk waargenomen door H. J. Entink, Kloetinge, tel. 01100-16857. Spreekuur voor spoedgevallen: 11,00- 11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Bcveland: De praktijk van J. A. van Arkel wordt waargenomen door B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. 01107- 1338. Spreekuur voor spoedgevallen: 11.00-11.30 uur. De praktijk van J. A. Kersseboom wordt waargenomen door W. J. Klein Wassink, Colijnsplaat. tel. 01199-304. Spreekuur voor spoedgevallen: 11.00- 11.30 uur. Chirurg Dr. H. Bruins Slot. tel. 01100-28386. Tandartsen Spreekuren: za.- en zo.morgen 10.00- 11.00 uur. J. A. ten Haaf, Van Hallstr. 2. Goes, tel. 01100-15716. W. J. Duininck, Dorpsstr. 60a, Krab bendijke. tel. 01134-2855. Apotheek De Goesche Apotheek. Klokstr. 19. tel. 27104. Geopend voor spoedgevallen: za. 08.30-17.30 uur; zo. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur.) Ziekenauto's: Centr. Post Ambulancevervoer, tel. 01100-14444. Dierenartsen Goes, Ovezande. Kruiningen: J. C. M. Huige, Rav. de Groene Jager 2a, Goes, tel. 01100-28866. Visites zo mogeüjk aanvragen voor 09.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: De praktijk van dr. M. P. C. Karelse wordt waargenomen door H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand. tel. 01106- 1290, b.g.g. 01100-20656. Visites zo mo gelijk aanvragen voor 09.00 uur. Yerseke e.o.: Kleine huisdieren: me vrouw L. Huiskes-Comelisse. Molen laan 24. Yerseke, tel. 01131-2756. Walcheren: Dierenartsenpraktijk Oostkapelle, tel. 01188-1443. Spreek uur: 13.00 en 19.00 uur Oude Domburg- seweg 33a. Consult na tel. afspraak. Visites aanvragen 08.00-09.00 uur. Wijkverpleging Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: zr. J. Muller, tel. 01100- 13243. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, El- lewoutsdijk, Driewegen, Baarland, Oudclande, Kwadendamme, Hoede- kenskerke, Ovezande, 's-Heer Arends kerke, 's-Heer Hendrikskinderen, 's- Gravenpolder, 's-Heer Abtskerke: zr. A. Zuidweg. Heinkenszand, tel. 01106- 2324. Zuid-Beveland-Oost: zr. M. Don, Mag nolialaan 36, Yerseke, tel. 01131-2324. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: br. J. van Melis. Veersemeerstr. 11. Kortgene, tel. 01108-1995, de weg naar het rijbewijs voor alle rijopleidingen Opleiding voor motor. Op eigen motor of onze lesmotor. Tel. 01103-1804 01106-2896 THOLEN De persoonlijke benade ring van uitkeringsgerechtigden op bet eiland Tholen door de afdeling sociale zaken van de gemeente ver dient meer aandacht. Dit concludeert de werklozen-belangengroep Tholen uit een onlangs gehouden enquête onder werklozen op het eiland. Er vulden 188 mensen het formulier in, van wie 107 uit de gemeente Tholen. Aan de hand van de gegevens van de laatsten, werd een rapport opgesteld. Met name uitkeringsgerechtigden in de leeftijd van 20 tot en met 35 jaar hebben op de enquête gereageerd. Jon geren hebben in verhouding veel meer met problemen te kampen Ze verkrij gen moeilijker een uitkering en moeten langer wachten op de eerste afreke ning. Bovendien schiet de sociale dienst tekort wanneer het gaat om het verstrekken van informatie over de mogelijkheden van de uitkering- aanvrager, zoals bijvoorbeeld het ver krijgen van een voorschot, aldus het rapport. Daarnaast blijken de Thoolse betrokkenen onvoldoende op de hoog te te zjjn van zogenaamde strafkorting. Veertien procent van de ondervraag den heeft hiermee te maken gehad. Drempelvrees vormt een ander pro bleem van de mensen met een uitke ring, luidt het rapport. Niet minder dan 39 procent van de Thoolse enquête- invullers heeft hier last van. wanneer ze bij de afdeling sociale zaken aanklop pen met financiële problemen. Van de ondervraagden ervaart 12 procent dit als 'heel erg'. Dat de behandeling van de uitkeringsgerechtigden beter kan, vindt 62 procent. Vervelend Frans Jansen van de WBG Tholen stelt dat de mensen meestal met nogal vervelende gevoelens de afdeling bin nenstappen. Ze moeten bij vreemde mensen om een uitkering gaan vragen en zijn daardoor zenuwachtig, verdui- „Ze hebben een heleboel vragen, maar worden afgeschrikt wanneer er ambte naren zitten die een puur zakelijke houding aannemen". Jansen betoogt dat het op Tholen beter zou kunnen. „Niet zo van: je krijgt je poen en dat is alles. Dat is puur vernederend. De ambtenaar zou moeten zeggen: u komt hier voor een uitkering en dat is uw recht". De sociale dienstverlening zou beter tot uiting moeten komen, meent de medewerker van de werkgroep. De mensen van de WBG Tholen stellen voorts dat de gemeente nog meer voor de werkloze inwoner zou kunnen doen. Een belangrijk streven is een ontmoe tingscentrum. De gemeentelijke over heid kan bovendien een steentje bij dragen by het opzetten van nieuwe bedrijfjes door werklozen, aldus de WBG, door bijvoorbeeld het zoeken naar alternatieven hiervoor of het blij ven verstrekken van de uitkeringen, in de eerste maanden van de opzet. In ieder geval gaan alle betrokkenen bin nenkort om de tafel zitten om over de uitslag van de enqète en de wensen van de werklozen te praten. De enquête moet tevens een bijdrage leveren aan een thema-avond van de werkgroep, vanavond (vrijdag) in de Meulvliet in Tholen. Directeur Jan de Boer van de sociale dienst in Leeuwar den is gastspreker. Daarnaast is er een forum, waarin zitting hebben wethou der P. van Schetsen (pvda). Koos de Meij van de FNV, T. van Rijssel van het CNV. Lizette Bakx van de bijstands vrouwengroep, Bram Coomans van de provinciale stuurgroep werkloosheid en de heer De Boer Chris Meerman van de stichting om budsman hanteert de voorzittersha mer. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst is in de eerste plaats bedoeld voor Thoolse werklozen. Aanvang: 19.30 uur. KWADENDAMME In Kwadendam me beginnen de klokken op koningin nedag al om negen uur 's morgens te luiden. Een kwartier later start de optocht 'Grootmoeders tijd'. De pop penkast voor de kleintjes begint om tien uur in De Barak. Op dezelfde tijd klinkt op de Witte Dam het startschot voor de fietsorién- tatieriL Het ganzebordspel voor de kleintjes begint een half uur later, ook op de Witte Dam. De bejaarden kunnen gaan biljarten en kaarten in de Burcht vanaf twee uur. Een uur later krijgen de winnaars van de fietstocht en het ganzebordspel de prijzen uitgereikt op het voetbalveld. Om half vier 's middags daagt het oranjecomité iedereen uit tot een touw trekwedstrijd. Daarna worden twee ou d-comitéleden gehuldigd. Om vier uur is er een handbalwedstrijd voor dames. Handbalsters uit de jaren zestig zullen het opnemen tegen het damesvoetbalteam. Een uur later wor den de prijzen hiervan uitgereikt, 's Avonds om half negen gaan de deuren •van 's Lands Welvaren open voor het traditionele oranjebal. Het Pandaduo zorgt voor de muziek. The Gideons' treedt op in café in Goes GOES De Vlissingse popgroep The Gideons treedt zaterdag 30 april op m café de Pompe in Goes. Vanaf 22.00 uur speelt het gezelschap swingende mu ziek. Op de Goese Grote Markt is bovendien om 16.00 uur een geconstu- meerde voetbalwedstrijd te zien. Uitstapje Goese plattelandsvrouwen GOES - De afdeling Goes van de Neder landse bond van plattelandsvrouwen maakte een middagreis naar Antwer pen. Daar bracht het gezelschap een be zoek aan de Hoge Raad voor Diamant Na een film over de winning en handel in diamant werd in de praktijk het klo ven, zagen en slijpen bekeken. Op de terugreis werd een diner gebruikt in Hoogerheide. Verkoping van Rode Kruis 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK De wellfare- groep van de afdeling Zuid-Beveland- West van het Nederlands Rode Kruis organiseert een tentoonstelling- verkoping van geschenken, gebruiks artikelen en speelgoed. Dat gebeurt op dinsdag 3 mei tussen 14.00 en 16.00 uur in huize Siloam in 's-Heerenhoek. De artikelen zijn gemaakt door langdurig zieken, bejaarden en gehandicapten en de opbrengst is bestemd voor het werk van het Rode Kruis. Collecte YERSEKE De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Yerseke opgebracht 3835,40. Vl vfotfteL hoezen KEUZE UIT 4001 ■PEB STEL VANAF... Ringbaan West 31, Goes (bij TV-toren) tel.(01100)31331 maandag l/m zaterdag en donderdagavond geopend HMlI.l:! H ...het restaurant waar H== u echt UIT bent. 4-gangen menu incl. een aperitief, 2 glazen wijn en een kopje koffie voor 2 personen 97,50 Beestenmarkt Goes tel.: 01100- 20818 Geopend: di. t/m vr. v.a. 12.00 u. Za. en zo. v.a. 16.00 u. Maandag gesloten. k. SLEUTELS MAKEN klaar terwijl u wacht i FAASE m sleutelservice w Korte Vorststraat 12, Goas Voor heren hebben wij een uitge kiende collectie in vele maten! iimiimmmiimi neren' Klokstraet 8, Goes, tel. 01100-16415 r 25 in prijs ver laagd OO lange vorststraat 27 - goes waisiraat 94 - vlissingen ^Maandagmiddag vanaf Nyl uur geopend A JOO Alleen Lange Vorststraat 70 Met toestemming van de ic-v.k. -±- v KWALITEITSARTIKELEN GEMEENTE WISSENKERKE Hinderwet Kennisgeving vergunningaanvraag Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken ingevolge het bepaalde in de wet algeme ne bepalingen milieuhygiéne bekend dat cam ping 'De Roompot' een aanvraag om vergunning ingevolgde de hinderwet heeft ingediend voor het uitbreiden van de inrichting met een recreatie centrum met golfslagbad. pannekoekhuis en bar-resto op het perceel, plaatselijk bekend Ma- napolderseweg 1 te Kamperland. 'Vanaf heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentese cretarie te Wissenkerke op werkdagen van 8.30- 12 00 uur tot en met 30 mei 1983 en tevens na afspraak (tel. 01107-1655. tst. 23) op 3.10. 17 en 24 mei 1983 van 18.00-21.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen door een ieder schrifte lijk worden ingediend van 29 april tot en met 30 mei 1983, De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Het verzoek daar toe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift worden ingediend. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren wor den ingebracht tijdens een openbare zitting op 18 mei 1983 urn 10.00 uur in hel gemeentehuls te Wissenkerke. Zij vestigen er de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als boven omschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelnkerwijze met in staat is ge weest. in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren in te dienen tegen de ontwerp beschikking. Wissenkerke. 29 april 1983 Burgemeester en wethouders van Wissenkerke. De burgemeester. P Wisse De secretaris. H. van Strien op Evinrude ervaring zuinige fluisterstille tweecilinder veel bedienings- comfort volledige schakeling A-1 FLORUSSE X KJ watersport Wemeldinge 01192-1253. EVmRUDEè STEEDS DE EERSTE _moederdag__. Maak moeder blij met een kleurenfoto van de kinderen Als U deze wilt laten ontspiegelen of laten "tinten". Of als U kiest voor "fotochromatisch"glas, dat is glas dat onder invloed van zonlicht donkerder wordt en zich automatisch aanpast bij donker en licht. Opticien Optometrist O.V. Contactlensspecialist A.N V C. OPTIEK" JONGE Lange Vorststraat 40, Goes. Telefoon 01100-11272 •DE OPTICIEN DIE MEER DOET DAN MOET-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28