Geen goedkeuring gs deel bestemmingsplan Philippine Zestig jaar getrouwd Marijkeschool in Axel wint voetbaltoernooi Zeeuws-Vlaamse acties van het Vredesplatform Lachen om boer Schorre ECONOMISCH NIET UITVOERBAAR I JONDERDAG 28 APRIL 1983 PZC/streek TERNEUZEN „Geweldig gewoon". verzuchtte een bewoner van het Terneuzensc verpleeghuis 'Ter Schorre' zich de tranen van het lachen nog uit de ogen wissend woensdagmiddag na afloop van de revue over de belevenissen van een fictieve bewoner van het huis. Aan de hand van toneel, dans. zang en muziek werd de Icomst en het wedervaren van ene Boer Schorre aan de bewoners van het verpleeghuis getoond Twee voorstel lingen werden er gisteren gegeven, een meer dan aanvankelijk in de bedoeling lag De revue, samengesteld en ten tonele gevoerd door personeelsleden van 'Ter Schorre' zelf. maakte deel uit van het uitgebreide activiteitenprogramma rond het tienjarig bestaan van het verpleeghuis Vrijdag wordt er voor oud-personeelsleden een reünie gehouden, half volgende maand staat er een bazaar op het programma. Een scène uit de revue 'Boer Schorre HEIKANT - Woensdag was het pre cies zestig jaar geleden dat Eduard van den Bosch (85 jaarl en Louise Kegels (84 jaar), wonende in de Magdalenastraat te Heikant, in het huwelijk traden. Het vitale echt paar de heer Van den Bosch is nog steeds actief als landbouwer bracht die dag spuien met vrienden, bekenden en familieleden op een feestelijke wijze door. Buren en kinderen brachten het echtpaar na een korte rondrit naar de rooms-katholieke Parochiekerk in Heikant. Daar ging in een eucha ristieviering pastoor Van Leemput voor. Het bejaardenkoor van de af deling Heikant, van de bond van ouderen, waar het echtpaar lid van is. verzorgde het muzikale gedeelte. Na een etentje in zaal 'Du Commer ce' was daar later op de avond ook een receptie. Tijdens deze drukbe zochte receptie kwam het college van burgemeester en wethouders van Hulst zijn gelukwensen aanbie den. Eerder op de dag mocht het echtpaar van de gemeente Hulst een grote fruitmand in ontvangst ne men. De commissaris van de provin cie Zeeland, dr. C Boer tien had een gelukstelegram gestuurd. Zo'n tele gram was er ook van de koningin Eduard van den Bosch en zim echt genote Louise hebben vier kinderen, dertien kleinkinderen en zes ach terkleinkinderen. De eerste drie jaar van hun huwelijk was de heer Van den Bosch als seizoenarbeider In de landbouw in Noord-Holland werk zaam. Daarna verhuisde het echt paar naar Heikant waar een cafeetje werd begonnen. In 1936 werd het café van de hand gedaan en begon het echtpaar een eigen landbouw- en vlasbedrijf in de Magdalenastraat in Heikant Het echtpaar bleef werkzaam op zijn landbouw- en vlasbedrijf tot het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd Koninginnedag Heikant HEIKANT Het Oranje Comité Hei kant heeft voor zaterdag 30 apnl. Ko ninginnedag, enkele activiteiten op touw gezet. Die beginnen om 13.30 uur met pierwedstrijden voor dames en heren in zaal 'Du Commerce' in Hei kant. De jeugd kan vanaf 13.00 uur inschrijven voor een fietsenrally. De start daarvan is om 13.30 uur bij de lagere school. Daar moet men ook inschrijven. Om 15 00 uur volgt een kaarting in zaal A Boogaert om 18.30 uur staan er bij Th. de Block en A Boogaert twee open wedstrijden op het topbiljart op het programma. Verder kan er in beide café's worden deelgeno men aan tritswedstrijden. De muziek vereniging Heikant' zal die dag een muzikale rondgang maken. Koninginnedag Nieuwvliet NIEUWVLIET - Het programma van koninginnedag in Nieuwvliet ziet er als volgt uit: om 10.00 uur wordtin de open bare lagere school de 'Muppetmovie' vertoond, waarna de kinderen een trak tatie krijgen. Vervolgens begint om 13.00 uur een oriëntatie-fietstocht. Tij dens deze tocht zullen op diverse plaat sen opdrachten moeten worden uitge voerd. De Koninginnedagviering wordt besloten met het traditioneel Orarye- bal in café 'Parkzicht'. Koninginnedag in Westdorpe WESTDORPE - Op koninginnedag zijn er in Westdorpe 's morgens vanaf 9.15 uur kinderspelen bij het herten kamp voor de kinderen van de lagere school Om 10.00 is er een gaaibolling op het terrein achter café 't Oud Raedt- huis. Vanaf twee uur 's middags is er in zaal Concordia een kaart- en spelletjes middag. 's Avonds om 20.00 uur is er een rondgang door het dorp van de mu ziekvereniging 'Eikels worden Bomen'. Toertocht voor trimmers Biervliet BIERVLIET Zondag 1 mei houdt de Biervlietse trimclub 'Willem Beukels- zoori weer de jaarlijkse toertocht over e^n afstand van 60 kilometer. Voor de verenigingen met de meeste deelne mers zijn er bekers beschikbaar ge steld. Vanaf 8.00 uur kan men zich Inschrijven in café Willem Beukels- zoon' en om 9.00 uur wordt er gestart. Bijeenkomst 'Lotje' in Oostburg OOSTBURG - Het vrouwencontact 'Lotje' in Oostburg houdt vanavond (donderdag) een thema-avond over 'emancipatie, wat heeft het voor jou veranderd?De bijeenkomst begint om acht uur in het pand Nieuwstraat 6 bo ven in Oostburg. Nieuwe uniformen IJZENDIJKE - De drumband Jeugd- belang uit IJzendijke presenteert zich zaterdag in haar nieuwe uniform 's Avonds om 19.45 uur wordt een show gegeven op de Markt. De drumband voert dan haar nieuwe '83-show op. Zondag 1 mei luistert de IJzendijkse drumband een bloemencorso op in het Franse Orleans. OOSTZEEUWSCH- VLAANDEREN SINT-JANSTEEN Het schoolvoetbal- team van de Prinses Marijkeschool in Axel is woensdagmiddag in Steen overtuigend winnaar geworden van de finalepoule voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De Marijkeschool ver sloeg in de strijd om de eerste en twee de plaats hel schoolelftal van Westdor pe met 4-0. Door dit resultaat gaat de Marijkeschool. vorig jaar Zeeuws kampioen, opnieuw naar het Zeeuws kampioenschap, dat 11 mei in Rei- merswaal wordt gehouden. Woensdag speelden zes schoolteams die zich via plaatselijke voorronden voor deze finale hadden geplaatst Na loting kwamen in poule A de Prinses Marijkeschool en de twee Hulsterse scholen Moerschans en Willibrordus te gen elkaar uit. In poule B streden Ter Hela, Westdorpe en De Valckenburcht uit Sas van Gent. Na wedstrijden van 25 jnmuten bleek dat de Marijkeschool en Westdorpe poulewinnaars waren ge worden. In de finale had de Marijke school een sterk overwicht. Met goed voetbal kwam de Axelse jeugd voor rust op een 1-0 voorsprong, die na rust tot 4-0 werd uitgebouwd De Willibrordusschoo! uit Hulst won na gelijkspel met strafschoppen van de Valckenburcht De Moerschans uit Hulst eindigde op de vijfde plaats dank zij een beter doelsaldo uit de poulewed strijden dan Ter Hela, dat zesde werd. Pouleuitslag: Poule A: Marijkeschool-Moer- schans 2-0, Moerschans-Wiltibrordusschool 1-1. Manjkeschool-Willibrordusschool 1-0, Poule B: Ter Hela-Valckenburcht 0-1, Valc- kenburcht-Westdorpe 0-1. Ter Hela-Westdor- pe 0-3. Eindstand' 1 Marijkeschool. 2 West dorpe, 3 WUlibrordusschool, 4 Valcken burcht. 5 Moerschans. 6 Ter Hela Verbeten strijd in definaleparti) tussen de Marijkeschool uit Axel en Westdorpe VERKIEZING KERNKOPVAN DE MAAND Uit het onthouden van goedkeuring mag niet worden afgeleid dat Philippi ne niet zou kunnen uitbreiden Wel zal de gemeente hiervoor een aangepast bestemmingsplan moeten maken waarin de economische uitvoerbaar heid Is aangetoond en dat strookt met de huidige ontwikkelingen In Zeeuwsch Vlaanderen Ook zullen gs in beginsel geen bedenkingen hebben, zo is de ge meente meegedeeld, tegen een verkla ringen-van-geen-bezwaar-procedure (art 19 Wet ROi voor enige nieuwbouw als het past in de visie van de nota be- woningspatroon en de urgentie is aan getoond Koewacht viert voor de vierde keer meifeesten KOEWACHT - Op 12, 13. 14 en 15 mei (donderdag tot en met zondag) houdt men in Koewacht alweer voor de vierde keer de traditionele meifeesten In het Koewachtse buurtschap Het Zand wordt een grote feesttent geplaatst tegenover café Wilton. Hel programma zal als volgt verlopen 12 mei: 19 uur prijskamp lopbiljart in cafe Wilton De organisatie ligt in handen van TOVAK 13 mei: 14 30 uur schieting op de liggende wip 19 uur Piratenbal met mede werking van de zangeres Janske en de zanger Geert Key Als dansorkest is er de J J Band 14 mei: 13 30 uur fietsenrally. geor ganiseerd door de Katholieke Plattelands Jongeren Koewacht. Er mogen groepen van maximaal vier personen aan meedoen. 20 uur bal met medewerking van het dansor kest Hollywood en de artiest André Moss. 15 mei. 14.00 uur autopuzzelrlt voor de klassen 1 en 2 De inschrijving en prijsuitreiking vinden plaats in de feesttent 19.30 uur Radio Tiger's Platenshow waaraan wordt meege werkt door Frank en Vries en Hugo van de Woestijne TERNEUZEN Het Vredesplatform Zeeuwsch-Vlaanderen start eind mei een aantal acties ter voorbereiding op de grote internationale demonstratie legen de plaatsing van de kruisraket ten, op 29 oktober in Den Haag. Er zijn een aantal eenmalige activiteiten, maar ook een aantal maandelijkse terugkerende. Zo worden e.r yanaf mei iedere maand 'stiltedemonstraties' ge- Koninginnedag in Biervliet BIERVLIET De evenemenlenstich- ting heeft voor de koninginnedag in Biervliet weer een programma opge steld. Om 10.00 uur begint de muzikale rondgang in het dorp door de Konink lijke Harmonie, voorafgegaan door de drumband Willem Beukelszoon. Na de rondgang worden op de markt ballons opgelaten. Voor de kleuters begint om 10.45 uur een verf- en kleurmorgen in de hal van 'De Komme' Na afloop daarvan wor den er tekenfilms vertoond. Tegelijker tijd worden de leerlingen van de lagere scholen op het speelweitje verwacht, waar een knutselmorgen zal worden gehouden- Op het voetbalveld treedt om 14 00 uur de showband Juliana op en om 16.30 uur wordt er in de hal van 'De Komme' een film gedraaid met de titel 'Circus op stelten' Als afsluiting van deze Koninginnedag wordt er op de Stadsweide een groot vreugdevuur ontstoken en wel om 21.00 uur. houden. Bovendien wordt 'de kernkop van de maand' gekozen, is er een handtekeningenactie eD wordt er een muurkrant vervaardigd. Iedere laatste vrijdag van de maand houdt het Vredesplatform een 'stiltede- monstreie' in Terneuzen, een stil pro test tegen de plaatsing van de raket ten. Een week voor elke stiltedemon stratie wordt de 'kernkop van de maand' gekozen. Voor die 'prijs' komen belangrijke personen uit de landelijke en regionale politiek in aanmerking 'die domme dingen zeggen met betrek king tot de atoombewapening en in het bijzonder de plaatsing van de kruisra ketten'. Het Vredesplatform- „Zo was burgemeester Ockeloen van Temeuzen deze maand een goede kanshebber geweest met zyn opmerkingen aan het adres van raadslid Ardengo Persyn van 'Links Perspectief, waarbij hij het verzoek deel te nemen aan een congres van b en w's over de plaatsing van atoomraketten op het gebied van een gemeente, van de hand wees... De verkiezing van de 'kernkop' wordt voorafgegaan door een handtekenin genactie De man met de meeste hand tekeningen is de uitverkorene Door heel Zeeuwsch-Vlaanderen gaat het Vredesplatform voorts maandelijks een muurkrant opplakken Er is ook een aantal eenmalige acties Op zaterdag 11 juni is er een demon stratieve fietstocht in de Kanaalzone. De fietstocht start in Terneuzen en gaat via Sluiskil. Sas van Gent. West dorpe en Axel terug naar Temeuzen. in iedere plaats vindt een korte happe ning plaats, waarbij een petitie wordt aangeboden aan de verschillende ge meentebesturen. In de vredesweek, in septembedr. staat een schrijfavond op het programma. Dan worden brieven geschreven aan kamerleden en bewindslieden. Een week voor 29 oktober is er in Temeuzen of Axel een grote manifestatie En tenslotte wordt bekeken of er in het weekeinde van 29 oktober een groot vredeskamp bij het vormingscentrum Hedenesse kan worden opgezet Op 29 oktober rijden er bussen vanuit Zeeuw sch-Vlaanderen naar Den Haag. Twee jaar geleden reden er vijf bussen. Daar wordt nu opnieuw op gerekend Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren Ellen, dv J. M. de Feijter en C H. de Blaeij; Comelis, zv A. P. van Llere enJ van Driel; Jordy.zvE. J. W. Bakker en V. H. C. Gommers; Nina D. dv P. H. Smolders en P. A. M. J. Nuijts; Jacobus M J zv M. H- J. Weststrate en K. J. Pladdet, Thomas, zv L. F. V. Calle en A. C. de Kraker; Francois C. zv J. S. den Deurwaarder en E. S. H. Geensen; Wil lem, zv W M. van Cadsand en S. J. Jan sen van Rosendaal; Tessa M. R. dv A. J M. Hermus en G. J. W. van der Spek; Sze H. zv L. W. Wan en S. Ch. Tsui; Carmen, dv J. Schuitvlot en M. J. van der Mark; Linda, dv A. J. Stoffels en J. Scheele; Tom. zv C. N. Paree en M. C. de Block; Kelly, dv R. van Waes en M. L. van Alem; Géraldine A. dv R. R. A. M. Meij er en S. G H. den Hoed; Joeri, zv W. V. van de Velde en L J. K. Dieleman; Mir jam N. dv D M. Desmét en I. H. Nuwen- huis; Gaetano M. C. zv B. L. E. Lavooij en J. J. Kolijn; Roderick I. L. zv J. F D Bakker en E van GroL Ondertrouwd A. S. van den Broeke. 24 jr. en A. van Dijkhuizen. 20 jr.; C. O. Schipper. 26 jr. en M. G. Bulteau. 24 jr.. N Ph. Price. 21 jr. en J. Boezaard, 20jr.; W. A. F. M. Schuerman, 20 jr. en H. de Vos. 20 jrW Bakker, 28 jr. en J. E. Nanninga, 23 jr.A. A. A. Suij, 23 jr. en M. J. Haak, 24 jr., P. J. J. de Milliano, 30 jr. en M. H. Swinkels, 25 jr.; Th. J. L. M. de Groene, 24 jr. en L. C. R. D'haene, 19 jr. Getrouwd: G Chr. de Vries, 22 jr. en W F. J. Baert. 20 jr.; L. P. van Cadsand, 22 jr. en M. Baert, 21 jr., R. A. Eggermont 25 jr. en M. J E Standaert, 24 jr.; H. Hoomaert. 27 jr. en A. Veerman. 29 jr.. F. A. P. Doolaege. 21 jr. en B. J. K. Lau- ret. 19 jrA F van Lange velde, 23 jr. en F. S. Scheiman, 21 jr.; J. M. Adriaansen. 24 jr en C. P. van Dixhoom, 21 jr.; C. J. P Vermeirsch. 25 jr. en I van der Welle. 20 jr. J. Comelissen, 23 Jr. en M. J. van den Bout. 19 jr Overleden. F. E. Soethaert, 83 jr.; A. J Koene, 80 jr.. E. Balkema 89 jr. wv H. Th. Pastoor; L. de Blaeij, 75 Jr. ev A. de Bruijne; J. P. Maes, 86 jr.. M Witte. 84 jr.; A. Ph. Crombeen. 75 Jr. wv J. d'Hondt; E. M. de Vos, 75 jr. wv M. Gae- lens. E I Baert. 86 jr. wv E K. Misseg- hers; C. van Poelje. 83 jr. ev J. den Exter; M C. Wagenaar, 70 jr. ev W. J Bliek; S. J Meesen. 68 jr. ev J. w. Hogendoom. M. M. L. Bracke, 69 jr. wv G. Vemaeve: M A.de Blaeij, 84 jr. wv L. M. de KokW P. J. Kruissen. 74 jr.; P. Riemens, 91 jr. HIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben goedkeuring onthouden aan het jieuwbouwgedeelte van het bestemmingsplan Laureijne (tweede herziening) in Philippine. Het plan is volgens gs in de huidige opzet economische niet uitvoerbaar. De gemeente Sas van Gent jaat er in het plan vanuit dat ongeveer tweederde van de geplande woningen in de ongesubsi dieerde sector wordt gebouwd. Gs verwachten voorshands niet dat in de vrije sector, als gevolg van de huidige economische omstandigheden en de stagnerende inkomensgroei, bouwactivitei ten van enige betekenis zullen plaatsvinden. Alleen bouw in de gesubsidieerde sec tor blijft tot de mogelijkheden beboren- jneent het college. Gevolg is dat de kos ten van het plan geheel zullen drukken op de sociale woningbouw De kavel- prijs die dan voor de sociale woning bouw moet worden berekend is voor het njk niet aanvaardbaar Daar komt bij dat de uitgaven voor ophoging van het terrein (om aantrekkelijke niveauver schillen te krijgen) niet in de grondkos- ten voor woningwetbouw zullen wor den geaccepteerd. Gs verwachten dan ook dat het tekort op het plan wel eens zou kunnen oplo- Koninginnedag Waterlandkerkje WATERLANDKERKJE Het pro gramma voor de viering van Konin ginnedag in Waterlandkerkje is sa mengesteld door drie verenigingen, 's Morgens worden activiteiten georga niseerd door de ouderraad van de inspecteur Leenhoutsschool. Men be gint om 9 uur met een feestelijke optocht door de lagere schoolkinderen en andere belangstellenden met als thema Ttuimtevaart'. Om 9.45 uur is er een puzzcltocht door het dorp voor de lagere school jeugd, de start is op het schoolplein. Peuters en kleuters (met hun ouders) kunnen in de school spel letjes doen. Op het schoolplein is een terras ingericht en er worden wafels gebakken door de Dorpsraad. Om kwart voor 12 wordt de uitslag van de puzzeltocht bekendgemaakt en wor den de prijzen uitgereikt. De dorpsraad verzorgt het middagpro gramma, dat om 2 uur begint met een mujdkale rondgang door het dorp door dOrumband 'Jeugdbelang' uit Uzen- dijke. Om half 3 is de start van de fietsoriëntatietocht bij het Dorpshuis. Om half vijf is de uitslag en de prijsuit reiking van deze tocht gepland, 's Avonds om 8 uur vindt er een optreden plaats van de band 'Roots' met muziek uit de jaren '60 en disco Killer Queen in het Dorpshuis De organisatie is in handen van de Soos "In Rlack'. pen tot een half miljoen gulden. Nu aan de bestaande plannen, die al financieel moeilijk liggen, een nieuw plan toevoe- Dodenherdenking in Hulst HULST In Hulst wordt woensdag 4 mei de traditionele dodenherdenking gehouden met een bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis, een stille tocht en de kranslegging bij het monu ment voor de gevallenen aan de Cla- cisweg. De bijeenkomst in de burgerzaal be gint om 19.00 uur. Daar worden kran sen gelegd bij de gedenkplaat voor de gevallenen uit Hulst en de gedenkplaat voor de Poolse bevrijders. Om 19 35 begint vanaf de Grote Markt voor het stadhuis de stille tocht naar het monu ment aan de Clacisweg. Eén minuut voor acht is de kranslegging bij hel monument. Het programma in de burgerzaal wordt opgeluisterd door een aantal blazers van de Koninklijke Stedelijke Harmo nie Hulst en mejuffrouw Marianne van Tienen, die declameert. De erewacht bij het monument wordt gevormd door leden van het peloton Hulst van de Nationale Reserve. Na afloop van de plechtigheden wordt in het restaurant 'Het Bonte Hert' koffie gedronken. De gemeente Hulst roept alle verenigin gen op om deel te nemen aan de dodenherdenking. gen waaraan belangrijke financiële risi co's zijn verbonden, achten gs zonder meer onverantwoord Model Los van de financiële overwegingen zijn gs van mening dat het plan niet strookt met de huidige ontwikkelin gen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het plan gaat uit van het model 'taakstellende groei' uit het streekplan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen; dit model was vooral op een ontwikkeling van de Axelse Vlakte gebaseerd. De ontwik keling van de werkgelegenheid en de groei van hel aantal inwoners begint echter belangrijk achter te lopen bij de ramingen uit het streekplan. Om die reden vinden gedeputeerde staten het bestemmingsplan te omvangrijk en niet aanvaardbaar. Expositie van Guust De Bruyn in Hulst HULST De Hulster kunstschilder Guust de Bruyn houdt van zaterdag 30 april tot en met zaterdag 7 mei een expositie in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. De Bruyn heeft vooral bekendheid verworven met het op doek vereeuwigen van historische, romantische en rustieke plekjes in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen De expo sitie wordt opgesteld in de ontmoe tingsruimte en is geopend tijdens de openingsuren van het gemeenschaps centrum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 37