Protest uitzending van Centrumpartij Betaal-tv uit België? PZC/ radio-tv en kunst televisie Residentie-orkest onderscheiden EXCELLENTIE Platina plaat voor BZN PANDA EN DE DOLLE DELVER radio DONDERDAG 28 APRIL 1983 NEDERLAND-1 NOS 09.30 Nieuws voor slechthorenden TROS 16.00 In Vogelvlucht 's- Hertogenbosch. 16 15 Sons and daughters. Australi sche serie. 17 00 Weekend weersverwachting TELEAC 18.25 Fotograferen en filmen. NCRV 18.55 Slakkie en Puntmuts. Teken filmserie 19.00 Zo vader, zo zoon. Spelpro- gramma. 19.25 Silas (8). Jeugdserie NOS 20 00 Journaal NCRV 20 28 King's Royal (7). Britse serie 21 20 Hier en nu. Actualiteiten. 22 00 Maggie Forbes. Serie 22.50 De Quakers. Laatste deel „Volg de Grote Beer" NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor slechthorenden NOS 13.00 Nieuws voor slechthorenden 18.15 Nieuws voor slechthorenden 18.20 Paspoort. Informatie voor Tur ken. 18 30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 Popeye. Tekenfilm 19.18 llli en Olli, twee clowns. Kin derprogramma. 19 47 The dream beyond the dream. Brits-Nederlandse tv-film. 20.47 Kijk haar. Feministisch pro gramma. NOS 21 30 Mensenkinderen Discussie programma over het onder wijs. 22 30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Studio Sport extra. W K. ijs hockey. 23.30 Nieuws voor slechthorenden 14 00-16.00 Schooltelevisie. 17.30 Op bezoek bij de boer 18.00 Tik tak. Kleuterprogramma. 18.05 Chips. „De laatste race". Afle vering uit de Amerikaanse jeugdserie rond de belevenis sen van Jon en Ponch, twee motoragenten van de Califor nia Highway Patrol. Met Tom Reilly en Erik Estrada: Ponch wil een einde maken aan de illegale rece's op de Mulhol- land, Drive. Hij heeft daar vroe ger zelf ook gereden en tijdens een race is een vriend van hem om het leven gekomen. Nu wil een jongere broer van zijn ver ongelukte vriend aan een race meedoen. De jongeman be schouwt Ponch verantwoorde lijk voor de dood van zijn broer. Hij weigert achter het stuurwiel vandaan te komen en daagt Ponch uit tot een race... 18.50 Tijdrover. Bridge - stap voor stap (11). 19.00 Ikonen. Documentaire over ikonenschilder Oscar Wagema- kers. 19.20 Uitzending door derden. Een programma van RAD. 19.40 Mededelingen en programma- overzicht 19.45 Journaal 20 10 Kunst-Zaken 20.15 Cinemanie. Filmkwis over de populaire speelfilm op het gro te en kleine scherm. Presenta tie Michel Follet. 21.05 Panorama. Actualiteitenmaga zine. 21.55 Dallas. Amerikaanse TV-serie met Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy. Linda Gray. „Illega le olie" Bobby krijgt bewijzen in handen dat J.R betrokken is bij illegale olieleveranties en probeert daar een stokje voor te steken. J.R. overweegt om in de politiek te stappen. Sue Ellen maakt zich zorgen omdat haar verleden de verkiezing van J.R. in de weg zou kunnen staan. 22.45 Journaal Aansluitend: Coda: „Das Mad- chen spricht" (J. Brahms), door Ria Bollen (alt) en Jozef De Beenhouwer (piano). BELGIE-NED-2 19.00 VIP. Jongerenmagazine. Feestelijke 100ste VIP- uitzending Presentatie Leja Van Hoeymissen. 19.40 Mededelingen en programma overzicht 19 45 Journaal 20 10 Kunst-zaken 2015 Na al die jaren. „Donkey's Years". Brits TV-spel van Ken neth Ives, met Penelope Keith en Colin Blakely- Na 17 jaar houden ex-studenten van een college aan de Univèrsiteit van Oxford een reünie Lady Rose mary Driver, vrouw van het huidig hoofd van het college, fungeert als gastvrouw, omdat haar man op reis is De mees ten hebben carrière gemaakt minister, chirurg, topambte naar, bekend schrijver etc. Er is slechts één vreemde eend in de bijt: de biochemicus Ken neth Snell, een geboren verlie zer, die voortdurend getroffen door allerlei tegenslagen ang stig tegen het leven aankijkt Nu wil het toeval dat Kenneth terecht komt in de kamer die eigenlijk bedoeld was voor ene Roddy Moore In een ver verle den was Roddy de minnaar van Lady Rosemary Driver. De gastvrouw hunkert naar een weerzien met Roddy en snelt naar de kamer, waar nu Ken neth verblijft... 21.35 Schooltelevisie. Geschiedenis en Frans. 14.00 Schooltelevisie 16.45 Mededelingen Onem 17.00 Schooltelevisie. Praten met Gerard Walschap 17.25 Plein jeu. Gevarieerd program ma met o.a Lollipop en Micro- défi. 19.08 Ce soir. Regionaal magazine. 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir. Consumenten magazine: Toerisme in Belgiè. 20.25 Moment by moment. Ameri kaanse love-story (1978) van Jane Wagner met John Travol ta, Lily Tomlin, Bert Kramer, Andra Akers: Liefde tussen de rijke, gescheiden Trisha Raw- lings en de jonge avohturier Strip. 22.00 Le carrousel aux images et Ie monde du cinema. Filmnieuws van Selim Sasson. 22.50 Journaal 17.00 Kleiner Bruder John Willie. Laatste deel van deze driedeli ge kinderfilm. 17.50 Journaal WDR 18.00 Hier und Heute 18.25 Gastspieldirektion Gold. TV- serie. 19 00 Maggie Forbes. Britse tv-serie met Jill Gascoine NDR 18 00 Die Nordschau 18 05 Die Sportschau 18 40 Unsere Nachbarn 19.05 Zandmannetje 19 15 Berichte vom Tage 19 25 Landesprogramme 20 00 Journaal. Aansluitend ver- keerstips. 2018IGA 83. De tuinbouwtentoon stelling in M'unchen. 2100 Scheibenwischer. Cabaret van en met Dieter Hildebrandt. 21.45 IJshockey. Finale wereldkam pioenschappen ijshockey. 22 30 Journaal 23 00 Die Heilige Johanna. Brits to neelstuk van George Bernard Shaw. Met Gabrielle Lloyd en Peter Benson Johanna, een boerenmeisje uit Lotharingen, volgt haar „innerlijke stem". Ze is ervan overtuigd, dat ze de door de Engelsen bezette stad Orleans kan bevrijden en de Dauphin in Reims tot koning kan laten kronen. Tegen alle verwachtingen in verslaat ze de Engelsen. 01 45 Journaal DUITSLAND-2 10.00 Journaal 10 03 ARD-Sport extra. Europa Cup voetbal. 1110 Frankfurt am Main. Een stad met een slechte reputatie? (Herhaling). 12 10 Bilanz. Nieuws uit het bedrijfs leven. 12.55 Persoverzicht 13 00 Journaal 13.15 Teletekst 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Wir Europaer. Documentaire reeks over de geschiedenis van Europa In deze aflevering wordt nagegaan welke sporen de Europa in de Nieuwe We reld heeft achterglaten. 16 35 Das Piratenschiff. Tekenfilm 16 45 Journaal 16 57 IJshockey. Finaleronde. 18.35 Journaal 19.30 Lustige Musikanten. Folkloris tisch muziekprogramma met Carolin Reiber en Elmar Gunsch. 21.00 Journaal 21.20 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost- en West-Duitsland. 22.05 Spielraum. Kleinkunst, show, discussies en sketches, recht streeks vanuit Hamburg. Aansluitend: Journaal 18.05 Les chevaux du soleil. Feuille ton. 19.00 Politieke uitzending 19.30 Journaal 20.00 Avondprogramma 21.00 Concert. Het Zwitsers-Italiaans radio en televisieorkest o.l.v. Mare Andreae brengt het „con certo voor piano en orkest nr. 2 op. 44" van Tsjaikovsky. 21.40-22 15 Carnets du court- metrage Beige. Belgische korte films: „Antoine Kredler ou l'histoire de la malle" van Hu- bert Tant: „A flemish painter named Rik Slabbinck" van G. Van Landuyt; „Rue de l'arbre unique" van Patrick van Ant werpen. 10.00 Opening IGA '83. De internatio nale tuinbouwtentoonstelling in Munchen. 12.10-13.15 Programma-overname Duitsland 2. 16.10 Journaal 16.15 Das Streitgesprach. Vandaag praten voor- en tegenstanders over de „goedkope" roman. In Duitsland gaan er jaarlijks meer dan een miljoen stuiver romans over de toonbank 08.00 Tele-Gymnastik 08.10 Schooltelevisie 09.25 Het programma met de muis 10.05 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie 18,00 Telecollege. Natuurkunde. 18.00 Het programma met de muis 19 00Aktuelle Stunde 20.00 Journaal 20.15 Verratene Frauen. „Betrayed women". Amerikaanse film (1955, z-w) van Edward L. Cahn met Carole Mathews, Beverly Michaels en Peggy Knudsen Honey Blake is de vrouw van de ex-bokser Babyface, die bij een treffen met de politie wordt neergeschoten. Honey komt in een vrouwengevange nis terecht waar ze vriend schap sluit met Nora. In de gevangenis heersen menson terende toestanden. Nora doet tevergeefs een beroep op haar ex-vriend, een advocaat. De vrouwen besluiten te ontsnap pen. 21.25 Filmsendung uber B-Filme 21.45 Wirtschaftsreporter. Kerken in een economischecrisis. 22.15 Neue Stadte - neue Menschen? „Almere, stad uit zee", is het leven in een grote stad nog aangenaam? Reportage over Nederlands „jongste" stad: Al mere. 23.25 Journaal Tom Manders jr schreef regisseerde en produceerde het stuk Dream beyondthe dream'(Ned 2,19.51 uun De Quakers NED. 1. 22.50 uur De NCRV zendt onder de titel ..Volg de grote beer" de laatste aflevering uit van de door Jan de Hartog samengestelde serie „De Quakers Doordat de Quakers in het parle ment geen meerderheid meer had den. hield Pennsylvania na 75 jaar op een Quakerstaat te zijn De Qua kers trokken zich terug uit de we reld Zij zonderden zich af in hun symbolisch besloten vesting, maar door de le grote onderlinge controle ontstond er een scheuring Beyond the dream NED. 2. 19.51 uur. Bij de VARA-is de film „Dream bevond the dream" te zien. geschre ven. geproduceerd en geregisseerd door Tom Manders jr. Hoofdrolspe ler in deze Bnts-Nederlandse pro- duktie is de Britse acteur James Copeland. die zichzelf en de kijkers een illussie voortovert, meermalen voor een ontmaskering zorgt en als het ware steeds een nieuwe laag van een toverbal laat zien. De film begint als Johnny Pot ont waakt uit een droom waarin hij nog eens tnomfen viert met zijn spreken de pop Marcella De kale werkelijk heid toont echter een eenzame oude man die zich kennelijk niet van een roemrijk verleden kan losmaken. Naast James Copeland spelen onder andere Sue Chaloner. Peter Faber. Joop Doderer. Donald Jones. Ton van Kluyven. Barry Hughes en Ade- le Bloemendaal een rol (Ned. 2.19.51 uur i Mensen kinderen NED. 2. 21.30 uur. De tweede aflevering van het discus sieprogramma over het onderwijs ..Mensen Kinderen". Het program ma gaat over de manier, waarop leerkrachten omgaan met leerlin gen, die emotionele problemen heb ben. In de aflevering van vanavond praten leerkrachten en leerlingen over problemen als faalangst en scheidende ouders. Presentatie: Maartje van Weegen en Ruud van der Colk Sport extra NED. 2. 23.00 uur. In de extra uitzending van Studio Sport" is vanavond een samenvat ting te zien van de wedstrijden in de A-groep van het WK-ijshockey Ver slaggever is Frans Henrichs. 'Van onze correspondent) CANNES Het kanaal dat op de ECS-satelliet aan Belgiè is toegewezen, zal door SEPP gebruikt worden voor. ook sterk op de Nederland gerichte, betaal-televisie. Tijdens de MIP-tv-markt in Cannes maakte SEPP (o.a. het bedrijf achter de internationale exploitatie van de smurfen! bekend dat als de lancering van de satelliet op 3 juni succesvol zal zijn. de uitzendingen al in de eerste in inuden van 1984 kunnen beginnen. abelexploitanten kunnen tegen betaling over het programma van SEPP beschikken dat voor een groot deel uit recente speelfilms zal bestaan maar ook een pakket voor kinderen op de zaterdagochtend zal bevatten. Chantal Deltenre. voor SEPP belast met de opzet van het kanaal: „BelgiQ en Nederland zijn de best bekabelde landen van Europa Dus dat is onze markt. We verwachten weinig problemen omdat we voor betaal-televisie hebben gekozen en we gaan dus geen reclame in de programmering verwerken". Op werkdagen zal SEPP vijf tot zeven uur televisie per dag bieden. Tegen het weekend zal de zendtijd zowel na middernacht als overdag sterk worden uitgebreid MINDERHEDEN DE DUPE HILVERSUM Het anti-discrimina- tieoverleg (ADO. samenwerkingsver band van onder meer FNV, CNV, Ne derlands Centrum Buitenlanders en Raad van Kerken) heeft woensdag bij het NOS-bestuur geprotesteerd tegen het inkorten van het minderhedenpro- gramma 'Meer over minder' ten behoe- vc van de radio-uitzending van de Centrumpartij. De raad van beheer van de NOS heeft hiertoe besloten om de Centrumpartij alsnog de zendtijd voor politieke partijen te gunnen die twee weken geleden verloren ging door verwisseling van de banden. Ook de Anne Frank-stichting in Am sterdam en de fracties van de PPR en de PSP m de tweede kamer hebben geen goed woord over voor de 'ingreep' van de NOS. Zoals bekend, werden op 16 april niet de echte programmabanden van de Centrumpartij en de Rijksvoorlich tingsdienst uitgezonden maar banden van fervente tegenstanders van de Centrumpartij De verwisseling van de banden werd pas na de uitzending ontdekt Omdat zowel de Centrumpar- ti.l als de RVD recht hebben op uitzen ding. heeft de raad van beheer (het dagelijks bestuur» van de NOS in over leg met de betrokkenen besloten om het minderhecienprogramma 'Meer over minder' vrijdag met 20 minuten in te korten zodat de banden alsnog kunnen worden uitgezonden Het anti-discriminatieoverleg noemt het onbegrijpelijk dat juist een minder- hedenprogramma gedeeltelijk moet wijken voor een politieke partij „die zich afzet tegen minderheidsgroepen en zich in niet mis te verstane taal meent te moeten uiten". De PPR-fractie is 'verbijsterd' over het besluit van de NOS. Volgens de CPN- fractie is er sprake van „een klap in het gezicht van al die minderheidsgroepen, die zich bedreigd voelen door de toene mende activiteiten van racisten" De Anne Frank-stichting zegt in een brief aan de NOS er op te vertrouwen dat deze „smakeloze vergissing onge daan zal worden gemaakt". Volgens een NOS-woord voerder kan het nu vastgelegde uitzendschema niet meer worden veranderd. „Op korte termijn was dit echt de enige mogelijk heid om de banden alsnog in NOS-tijd uit te zenden", zei de woordvoerder. DEN HAAG - Het Residentieorkest is voor dit jaar de penning van de ver eniging voor Nederlandse Muziekge schiedenis (VNM) toegekend. De on derscheiding wordt 7 mei op de jaar lijkse musicologendag in het Instituut voor Muziekwetenschap in Utrecht uitgereikt. Volgens de VNM heeft het residentieor kest in hoge mate bijgedragen tot een positieve herwaardering van de Neder landse muziek uit het recente en ver dere verleden. De penning is vorig jaar ingesteld voor een persoon of instelling die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de verbreiding of verdie ping van de kennis met betrekking tot de Nederlandse muziekcultuur. Boek bekroond - 'Joel en de veen- heks' van de Nederlandse schrijver Beene Dubbelboer is van de vijf boe ken die dit jaar door een kinderjury van het tweede Westduitse televisienet (ZDF) zijn bekroond. 'Joel en de veen- heks' is in het Duits vertaald onder de titel 'Die angst wlrft lange schatten'. Het boek gaat over een Nederlandse joodse familie tijdens de jodenvervol ging door de nazi's. We kennen tegenwoordig een vorm van halftoneel waar veel belang stelling voor blijkt te beslaan de lezing (liet optredeni van een of meer bekende schrijvers, liefst ge volgd door een discussie met de zaal. Dinsdagavond bijvoorbeeld was de zaal van Theater De Balie in Amsterdam afgestampt vol toen Hugo Brandt Corstius Piel Grijs. Battus. Stoker. Jan Eten een voor lezing hield in de serie „De bran dende kwestie" Nu kan De Balie niet meer dan 180 toeschouwers bevatten, maar menig toneelgezel schap zou ook daar toch voor een volle zaal tekenen! Bovendien was het al dagen van te voren uitver kocht. wie een kaart had iveten te bemachtigen mocht zich een uit verkorene voelen, en ik ontmoette er zelfs een bekende columnist die uit vrees er zonder kaartje niet in te komen bij de kassa de naam van een hoofdstedelijke criticus had genoemd om op die manier diens kaartjes te kapen. Gelukkig zagen we de gedupeerde later toch de zaal betreden. ter te komen of de dagboeken van Hitler al dan niet vervalst zijn. Meerd bedoeld als voorzet dan als vraag, in de venvachting dat hij ials voormalig lid van de Werk groep Frequentie-onderzoek van liet Nederlandsi ons zou kunnen uitleggen hoe je de tekst van de dagboeken op een bepaalde ma nier in de computer doet. hoe je vervolgens hetzelfde doet met tek sten van Hitler die zeker van hem zijn, om daarna te kijken of de vingerafdrukvan Hitiers taai en woordgebruik in beide gevallen dezelfde is. Zo onderzoekt men tegenwoordig immers ook of een aan bijvoorbeeldShakespeare toegeschreven tekst inderdaad van hem is of niet Maar die metho de noemde hij in ieder geval niet.. Felix Bapu Er zaten trouwens toch veel colum nisten in de zaal, alleen op mijn rij telde ik er al vier, die allen geko men waren om hun ..Bapu" zoals ze Hugo Brandt Corstius onder elkaar noemen, in navolging van de volgelingen van Gandhi die hun lichtend voorbeeld zo noemden i te horen vertellen hoe je eigenlijk een column moet schrijven. Maar in afwijking van zijn voorgangers had Bapu besloten zijn brandende kwestie in de toekomst te plaatsen door voor te lezen uit het dagboek dat Johan Eter in 1987 in het kamp Bloemendaal onder de Russische bezetting schreef. In de pauze ging gespreksleider Hans van den Bergh lobbyend rond met blok- nootvelletjes om over dit nogal hermetisch gesloten onderwerp toch nog wat vragen los te peute ren. waarbij ik mij het verleiden twee vragen buiten de orde te stellen. De eerste was. „is het waar wat Karei van het Reve beweert dat de Nederlandse columnisten beter zijn dan de buitenlandse, dus ook dan de Amerikaanse?" Hugo doceert sinds een jaar Dutch Culture in Amerika en zou dus over vergelijkingsmateriaal moe ten beschikken. Parool-columnist Henk Spaan vond de gedachte overigens bespottelijk, hij meende dat Russell Baker („So this is depravity") alleen al het hele Ne derlandse columnistendom inclu sief Piet Grijs in zijn achterzak stak. maar Hugo Brandt Corstius noemde toch als zijn bezwaar te gen de Amerikaanse columnisten dat ze allemaal gespecialiseerd zijn tde een in binnenlandse zaken, de ander in buitenlandse, de derde in humor), en dat de ware colum nist zijns inziens over alles behoort te schrijven. Mijn tweede vraag was, of hij een methode kon aangeven om er ach- Niet alle lezingen-avonden in de sene „De Brandende Kwestie" wa ren even uitverkocht als die van Hugo Brandt Corstius. maar die van Gerrit Komnj, Maarten 't Hart. Jan Blokker en Emma Brunt toch wel. en de lezingen van Willem Brakman, Dick Hillenius en Louis Ferron trokken toch ook nog altijd zo'n 130 tot 140 mensen. Instinctief zou je denken dat er in dit televi sietijdperk minder behoefte is om de deur uil le gaan teneinde een schrijver te horen voorlezen dan TRIJFEL Nico Scheepmaker vroeger, maar de werkelijkheid is anders. Theun de Vries vertelde me dat een schrijver voor de oor log, en in de jaren vijftig, zo nu en dan wel eens over zijn werk sprak voor de Volksuniversiteit of 't Nut van 't. Algemeen, maar dat het gehoor dan bij hoge uilzondering tot een man of honderd opliep. Harry Prick van het Letterkundig Museum verzekerde me dat litera toren als Potgieter. Busken Huet en Alberdinck Thijm hun voor drachten doorgaans voor een ge hoor van 40 tot 50 mensen hielden. Lodewijk van Deyssel hield vanaf 1901 openbare speeches waar veel reclame voor werd gemaakt Jaco bus van Looy schreef daat wel wervende teksten voor) en die je bij intekening kon bezoeken, maar zelfs dan trok hij in Amsterdam maar tussen de 60 en 90 mensen. Hetzelfde geldt voor Louis Coupe rus. Alleen de Vlamingen, Felix Timmermans en Hugo Verriest, vierden grote triomfen als zij naar Nederland kwamen. Dan waren er al gauw geen kaarten verkrijg baar en moesten zij hun lezing veertien dagen later nog eens overdoen. Net als vorig jaar dus toen Gerard Reve zijn optreden in de Brakke Grond nog een keer moest herhalen wegens uitpuilen de belangstelling Door Carsten Graabak BZN-zangeres Annie Schilder (Van onze correspondenti EDAM De Volendamse popgroep BZN ontving woensdagmiddag uit handen van burgemeester C. F. Pouw van de gemeente Edam-Volendam een platina plaat voor de verkoop van 100.000 exemplaren van de laatste elpee, getiteld pictures of moments. De uitreiking had plaats in de fraaie historische raadszaal van het Edamse stadhuis, die ook als achtergrond diende voor de hoesfoto van de elpee. De leden van de uiterst populaire groep. Annie Schilder. Jan Keizer. Jack Veerman. Cees Tol. Jan Tuyp en Thomas Tol ontvingen tevens de ere medaille van verdiensten voor de ge meente Edam-Volendam „Een onder scheiding. omdat BZN aan Volendam en daarmee aan de hele gemeente op cultureel gebied een extra dimensie heeft gegeven", zei burgemeester Pouw. die als tegenprestatie van BZN- manager Dick de Boer een gestyleerde platina pauw ontving Dit in verband met het afscheid van burgemeester Pouw Toonder studio's urrpgze Hgiu'ög HAW£N, we&> uif/M'jsj IBSUSMSDK V£BJ?.VON, ZPCCRtÖOfe, v vtcffflarTMtlN <OX?NJ HILVERSUM-1 KRO (vanaf 7.00): 7.02 Ontbijtshow. 8.06 Echo. 8.16 Muziek om op te schie ten 8.53 Pastoor A C. Raadschelders. 9.03 Adres Onbekend. 10.03 Muziek op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Pastoor A C. Raadschelders. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16 02 Gou denregen Ensemble. 16.30 Kletsma joor 16 40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. 17 55 Mede delingen. 18 06 Hier en Nu-Magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Vier kant. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-Donderdag-Sport 22.55 Eerlijk gezegd. NOS (vanaf 23.00): 23 02 Met het oog op morgen. KRO ivanaf 24.00): 00 02 Oogluik 01.02 Niemandsland. 06 02-07.00 Ontbijtshow VRIJDAG NOS: Nieuws op elk heel uur. HILVERSUM-2 12.00 Radiojournaal. 12 03 Per Saldo. 12 16 Overheidsvoorüchting. 12.26 Land- en tuinbouw (NOS). 12.36 Radio journaal. 12.50 Regio-Naai. 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. 13.57 Per Saldo. NOS-RVU: 14.00 Oorlogsvoorberei ding. 14.33 RVU. KRO (vanaf 15.00): 15.03 God van mensen (RKK). 15.20 Kruispunt (RKK). 15.32 De wereld op donderdag. 18.10 Grenzeloos. 18.20 Zendtijd pol. part.: GPV. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels (RKK). 19.10 Agenda. 19.20 Weten schap. 20 03 Radio Vitrine. 20.30 Spek takel. TELEAC: 21.30 Diverse cursus sen. KRO: 22.40 Mensen gaan twee aan twee. 23.00 Het kastje van Oma (29). 23.45 Ter overweging (RKK). NOS: 23.55-24.00 Nieuws. VRUDAG NOS: Nieuws om 7.00, 7.30. 8.00. 8.30. 930, 10.30, 11.30. 12.30, 13.00, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30. 17.30, 18.00, 20.00. 22.30 en 23M55 uur. KNMI: 5.45 Het weer etc. VPRO (vanaf 7.00): 7.10 Gymnastiek. 7.20 Radio nieuwsdienst VPRO. NOS: 9.05 Gymnastiek. 9.15 Werkbank. 9.24 Wa terstanden. VPRO (vanaf 9.30): 9.33 Voor je eigen bestwil. AVRO-VARA: 11.00 De Nederlandse schoolradio. NOS (vanaf 11.30): 11.33 Homonos. 19.02 Poster. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22.02 Sesjun. 23.02-24.00 De L.P Show. VRIJDAG NOS: Nieuws op elk heel uur. EO (vanaf 7.00): 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De Muzikale Fruitmand 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10.30 Pop Non Stop. 11.03 Popsjop. HILVERSUM-4 HILVERSUM-3 12.03 De Nederlandstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. NOS (vanaf 18.00): 18.04 De Avondspits. TROS (vanaf 19.00): 12.00 Operette. 13.05 Quatuor de Saxophones Contemporain. 13.30 Jazz- op-vler-concert. EO: 14.30 Orgelbespe ling. 15.00 Open Huis. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40-17.00 Theologische Ver kenningen. NOS: 20.00-23.00 Donder dagavond Muziekmagazine. VRIJDAG NOS: Nieuws om 7.00,8.00 en 13 00 uur. VOO (vanaf 7.00): 7.02 Ochtendstem ming. 9.00 Veronica's Meesterwerken. 10.30 Muziek voor miljoenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 2