Docenten technisch onderwijs lopen stage in bedrijfsleven Joke Noest presenteert haar nieuwe kleurboeken Mogelijk verruiming kamperen bij de boer 'Roep om woningen op Schouwen is niet altijd realistisch' Sleutel eerste woning nieuw complex Noordgouwe overhandigd WISSEL SCHOUWEN GEMEENTE WESTERSCHOUWEN DONDERDAG 28 APRIL 1983 PROJECT CONTACTCENTRUM ONDERWIJS-ARBEID In juni wordt onder verantwoordelijkheid van het Contactcentrum Onderwijs-Arbeid in Zeeland (COA) voor het eerst in Zeeland een korte stage gehouden in het bedrijfsleven ten behoeve van docenten uit het lager technisch onderwijs. Zo'n 80 docenten uit 8 uiteenlopende vakgebieden, afkomstig uit alle Zeeuwse scholen voor lager technisch onderwijs zullen deze gelegenheid te baat nemen om hun kennis van het bedrijfsleven op te frissen. Van de zijde van het bedrijfsleven hebben zich ongeveer 20 grotere en kleinere bedrijven bereid verklaard hun poorten voor dit experiment open te stellen. Uitgangspunt voor dit stage experiment. dat deel zal gaan uitma ken van een breder opgezet en langer lopend project op het gebied van het buitenschools-leren, is dat het (be roepsonderwijs en het bedrijfsleven in Hengelwedstrijd SCHER PEN1SSE De hengelsport vereniging De Zeebaars in Scherpenis- se hield de tweede bekerwedstrijd. De vangst was matig. De uitslag: 1C. M. Zwagemaker 1050 punten; 2 P J Hage 1030. 3 P Ista 840; 4 K. J de Graaf 610: 5 S. Schot 505. De eerstvolgende wedstrijd is maan dag 23 mei (tweede pinksterdagi van 11.00 tot 14.00 uur Dit betreft een deltaconcours met internationale deel name in de Scherpenissepolder. Mevrouw Ginjaar-Maas voor VVD Noordwelle NOORDWELLE - De WD-afdeling Schouwen Duiveland houdt maandag 2 mei een bijeenkomst in het Dorps huis van Noordwelle. Mevrouw N. Ginjaar-Maas. staatssecre taris van onderwijs en wetenschappen houdt een spreekbeurt over de proble matiek van scholen in kleine kernen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Bejaarden tevreden over wooncomfort op Schouwen-Duiveland BROUWERSHAVEN - De Vrouwenad viescommissie voor de woningbouw (VAC) op Schouwen-Duiveland heeft de afgelopen maanden een onderzoek ingesteld naar het woongerief van de bejaardenwoningen. Daartoe werd een enquête gehouden onder de bewoners van 44 bejaardenwoningen. De uitkomsten van het onderzoek zijn onlangs ter kennis gebracht van de ge meentebesturen, het dagelijks bestuur van de provincie en diverse betrokken Instanties. Volgens de commissie heeft het onderzoek plaats gehad in goed overleg met de woningbouwvereniging 'Beter Wonen'. Overigens is de thans uitgebrachte rap portage nog niet geheel kompleet aan gezien nog een tweede, kleinere enquê te op stapel staat inzake een aantal be jaardenwoningen met name in Duive land, die onder beheer van de christelij ke woningbouwvereniging vallen. Namens de commissie benadrukte des gevraagd mevrouw M. de Smit-Persant Snoep dat de geénqueteerde bejaarden over het algemeen blijk gaven zeer te vreden te zijn over de gerieflijkheid van hun woning. De gesignaleerde behoef ten zijn dan ook mede geïnventariseerd om er in te kunnen voorzien in eventu eel nieuw te bouwen bejaardenwonin gen. De eindconclusies van de Vrouwenad viescommissie voor de woningbouw geeft aan dat met name alarmsyste men. buitenverlichting en handgrepen in douches en toiletten in alle bejaar denwoningen zeer gewenst zijn. De be- een voortdurende wisselwerking in staat gesteld moeten worden elkaar wederzijds te beïnvloeden. Hoofddoelen voor de stage zijndan ook enerzijds de deelnemende docenten de gelegenheid bieden hun praktijkerva ring aan te vullen of te vernieuwen en anderzijds het laten doorklinken van de zich wijzigende omstandigheden op uiteenlopende gebieden binnen het be drijfsleven in het (beroeps)onderwijs. Ontwikkelingen De docenten zullen gedurende enkele dagen de gelegenheid hebben kennis te maken met de ontwikkelingen op hun eigen vakgebied binnen het stage- bedrijf. Een ander onderdeel vormt het kennismaken met de zich wijzi gende werkomstandigheden en werk situaties binnen het bedrijfsleven. Ook zal aandacht worden geschonken aan de ontplooiingsmogelijkheden binnen het bedrijf en aan de oplei dingseisen die hedendaagse functies binnen het bedrijf stellen. Natuurlijk zal er eveneens worden stilgestaan bij de wat meer algemene economische, technische en sociale aspecten die aan de moderne bedrijfsvoering zijn te onderkennen. De verwachting is dat de deelnemende docenten door middel van deze stage en eventuele hieruit voortvloeiende contacten met het bedrijfsleven in staat zullen zijn hun ervaringen op hun leerlingen over te brengen Het stageproject dat plaatsvindt met goedkeuring van de onderwijsinspec ties is één van de activiteiten die worden gehouden door het Contact centrum Onderwijs-Arbeid. dat zich ten doel stelt de afstand tussen de wereld van onderwijs en arbeid op provinciaal niveau te verkleinen. Als voorbereiding op de stage periode wordt maandag 2 mei in de statenzaal van het Abdijcomplex te Middelburg een introductiebijeenkomst gehouden. Verschillende sprekers zullen op die bijeenkomstg ingaan op een aantal algemene aspecten van de ralatie tus sen iberoepsi onderwijs en bedrijfsle ven. Verder wordt aandacht besteed aan de contacten tussen docenten en bedrijfsleven, onder meer door ze in de gelegenheid te stellen uitgebreid met elkaar kennis te maken Sprekers tijdens de introductiebijeen komst zijn: mevrouw M. W. J. Ver- maat-de Potter, voorzitter van de werkgroep die het stageproject orga niseert, mr. W. M. Otten. voorzitter van het contactcentrum onderwijs- arbeid, en A. P. Moelands, inspecteur voortgezet onderwijs'lager technisch onderwijs te Breda. De bijeenkomst begint om 11.30 uur. B EN W MIDDENSCHOUWEN: SCHARENDIJKE - Het college van burgemeester en wethouders van Mid- denschou wen onderzoekt of komende zomer een verruiming van de kam- peermogelijkheden bij de boer kan worden toegestaan. Het college heeft zich hieromtrent al wel een mening ge vormd, maar burgemeester VV. den Boer wenste daarover woensdag avond in de raadsvergadering in Scha- rendijke nog geen nadere mededelin gen te doen. tweede instantie dat b en w op zeer kor te termijn uitsluitsel zullen geven over wat zij ter zake van plan zijn. En hij tekende daarbij aan dat het voor veel mini-campinghouders wel eens te laat kan zijn om de voor het ontvangen van meer kampeerders nodige voorzienin gen te treffen als b en w er niet in slagen tijdig een overloopterrein te bewerk stelligen. „Intussen heeft de gemeente Westerschouwen wel duidelijke regels gesteld ter verruiming van het aantal kampeereenheden bij de boer. Maar wat daar mag, blijft kennelijk voor de boer in de buurgemeente Midden- schouwen nog verboden", betoogde Van Langeraad. Tegen illegale kampeerders in Mid- denschouwen zal vanaf nu van rechts wege een vervolging kunnen worden ingesteld. Dit op grond van een door de raad zonder op- of aanmerkingen vast gestelde gewijzigde verordening op de kampeerplaatsen en de kampeermid delen. De aangepaste verordening van Middenschouwen stelt gelijke regels als gelden in alle gemeenten rondom de Grevelingen. VOORZITTER WONINGBOUWVERENIGING: NOORDGOUVVE - „De roep om wonin gen uit sommige kernen is vaak be paald niet realistisch". Voorzitter F. K. Vos van de woningbouwvereniging 'Beter Wonen' kwam wpensdag tot de ze slotsom in een toespraak bij gele genheid van de voltooiing van een nieuwbouwproject in Noordgouwe. Naar aanleiding van de aandrang om in kleine kernen meer woningen voor jon ge gezinnen te bouwen wierp hij met name de vraag op waar daarvoor de be woners vandaan moeten komen. „Het staande ventilatiemogelijkheden zijn zal niet de bedoeling zijn dat die uit an- matig bevonden. En verder is gebleken dere dorpen komen en beslist ook niet dat zo'n 75 procent van de woningen uit Zierikzee. Want zelfs al had Zierik- geheel ongeschikt is voor rolstoelen. zee voldoende jonge bewoners, dan zou de stad al snel zijn centrumfunctie ver liezen. En dat zou zeker niet in het be lang van overig Schouwen-Duiveland zijn". Vos noemde de komst van jonge gezin nen van buiten Schouwen-Duiveland naar de kleine kernen de enige oplos sing, Maar hij voegde daar direct aan toe dat deze gezinnen dat niet willen. „Want het aantal mensen dat nog be reid is om op het platteland te wonen en tevens in de randstad te werken is de laatste jaren afgenomen tot het mini mum. Alleen remigranten, bejaarden en onvolledige gezinnen, die niet aan werk gebonden zijn, willen nog naar het platteland". EXPOSITIE WERK IN MIDDELBURG ZIERIKZEE - „Krijg jij nou ook zo'n zin in tekenen? Goed zo, de andere kant van het papier is voor jou. En onthoud; alles kan. Jij bent de ko ning van je tekening". Deze opgewekte uitnodiging ver woordde Joke Noest in haar kleur boek 'Voor jongelui van 8 tot 88 jaar'. Zaterdag 30 april om 16.00 uur pre senteert de Zienkzeese tekenares het kleurboek tijdens het openingsge- beuren rond haar tentoonstelling in het Zeeuwskunstenaarscentrum in Middelburg. De kleurboeken zijn in middels ook in een aantal Zeeuwse plaatsen bij de boekhandel verkrijg baar. Het boek omvat een tiental voorge drukte tekeningen om in te kleuren, en tevens een aantal blanco schet- spagina's voor Konterfeitsels naar ei gen fantasie Aanleiding voor een speciaal kleurboek naar dit idee was voor Joke Noest vooral de aandrang van haar eigen kinderen, met name de 13-jarige Jan, die afgelopen winter het voorhanden zijnde bekende ma teriaal op kleurgebied naar de prulle- mand verwees .Joke moet zelf maar een plaat voor me maken", gaf hij te verstaan, zegt Joke Noest. En haar werkstuk beviel hem zeer, waarna zijn zus van tien toch ook wel graag aan de slag wilde met de voorgetekende plaat van moeder. Joke's tekeningen kregen vervolgens ook nogal aftrek bij ande re kinderen. „En zo kwam ik op het Idee van een kleurboek dat er heel anders uitziet dan de gebruikelijke", vertelt de tekenares. In het Zeeuws Kunstenaarscentrum vraagt Joke Noest na enige jaren van werken in stilte, tot 27 mei de aan dacht voor een reeks nieuwe schil derijen en tekeningen. In het verle den was er werk van haar te zien in galeries in Velsen cn Amsterdam en in het Stedelijk Museum van Schie dam. Dodenherdenking gemeente Tholen THOLEN De vereniging- Thoolse stadsactiviteiten heeft voor de doden herdenking op woensdagavond 4 mei een programma samengesteld. De mwoners van de gemeente worden gevraagd hieraan medewerking te ver lenen op diverse punten. Zo verzoekt men om vanaf 18.00 uur de vlaggen halfstok te hangen Om 19.30 uur ver trekt een stille tocht vanaf de Een- draehtsweg. richting Markt, begeleid door muziekvereniging Concordia. Vanaf 19.45 uur worden klokken geluid. Na de 2 minuten stilte zal Concordia om 20.02 het Wilhelmus spelen. Daarna volgt de officiële bloemlegging door burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen. De inwoners van Tholen krijgen vanaf 19 00 uur tot 20.00 uur de gelegenheid hun bloemen neer te leggen bij de vlag. Plattelandsvrouwen Sint-Philipsland hielden bijeenkomst SINT-PHILIPSLAND - De afdeling Sint-Philipsland van de bond van plat telandsvrouwen hield de maandelijkse bijeenkomst in 'De Druiventros'. Schoonheidsspecialiste mevrouw Egel man vertelde over de huidverzorging. Er waren 29 personen aanwezig. De vol gende bijeenkomst is dinsdag 17 mei. De heer Venekamp uit Tholen vertelt dan aan de hand van dia's iets over het natuurgebied 'De Rammegors'. Heleentje Natte (midden op de fotoi overhandigt de nieuwe bewoner A. de Jong (rechts) een oranjewimpel, onder toenziend oog van Beter Wonen-voorzitter F. K. Vos (links) en burgemeester C. Slabbekoom d PROJECT 15 KLEINE EENGEZINSWONINGEN NOORDGOUWE - Zeer binnenkort worden in Noordgouwe - waar in jaren geen huurwoningen gebouwd werden - de eerste woningen voltooid van een project van 15 kleine eengezinswonin gen aan de Vijverbergstraat en de Van Eldikstraat. Woensdag was het project in zover gereed dat aan de eerste bewo ners, A. de Jong en zijn verloofde, de sleutels konden worden uitgereikt van De voorzitter maakte verder duidelijk dat het woningbouwbeleid van 'Beter Wonen' momenteel uitgaat van de gere gistreerde vraag van woningzoekenden 'met binding', de verwachte groei van de vraag door gezinsverdunning en het geboorteoverschot. En als op grond hiervan in kleine kernen woningen no dig zijn, dan proberen wij die ook te bouwen, bij voorkeur in bouwstroom- verband om de huur zo laag mogelijk te houden, stelde Vos. Opmerkelijk Het thans vrijwel voltooide project van vijftien nieuwe huurwoningen in Noordgouwe noemde hij wat grootte betreft, nogal opmerkelijk. Dit met het oog op de overige thans onder handen zijnde projecten op Schouwen-Duive land, (32 woningen in Zierikzee, 9 in Oosterland, 4 in Ellemeet en 4 in Sir- jansland). „Eenzorgelijke situatie in tussen gelet op het groot aantal wo ningzoekenden", onderstreepte Vos. Van de vijftien nieuwe woningen in Noordgouwe gaan er drie tijdelijk dienst doen als wisselwoning in ver band met renovatie van oudere huizen in de Pauwstraat. Burgemeester C. Slabbekoom van Brouwershaven verheelde niet zeer te vreden te zijn over de uitbreiding van het woningbestand met vijftien huizen, aangepast aan het beschermd dorpsge zicht „Noordgouwe kan in dit opzicht en gelet op andere, nog kort geleden voltooide belangrijke projecten, gerust een voorbeeldkem worden genoemd", aldus Slabbekoom. Garantie raad voor geldleningen tennisclubs Middenschou wen SCHARENDIJKE - DeTtwee ten nisverenigingen in Middenschou wen hebben woensdagavond van de gemeenteraad een garantstel ling verkregen voor geldleningen van in totaal 117.000,-. De tennis vereniging Scharendijke mag wat de raad betreft 80.000,- lenen om voor eigen rekening binnen het sportveldencomplex enkele ten nisbanen aan te leggen, terwijl WIK Kerkwerve groen licht kreeg voor een geldlening van 37.000,- voor de bouw van een clubgebouw bij de in 1979 aangelegde banen aan de Verseputseweg. De raad Middenschouwen besloot verder een nieuwe vergunning voor een periode van drie jaar te verle nen voor de instandhouding van de tankinstallatie bij de haven Kloos ternol in Scharendijke. Raadslid W. G. Renden (PvdA) was het niet eens met de meerderheid van de raad, de door de pomphouder te be talen jaarlijkse vergoeding met te verhogen en het drie jaar geleden vastgestelde bedrag van 500,- te handhaven. Renden gewaagde van een 'onbillij ke uitzondering' en 'meten met twee maten', omdat voor alle ge meentelijke tarieven over het alge meen een verhoging met 4 procent is doorgevoerd. Maar zijn voorstel om de prijs voor de vergunning voor de tankinstallatie eveneens met vier procent te verhogen, kreeg met de instemming van de overige raadsleden en het college. hun nieuwe woning: nummer 15 in de Vijverbergstraat. Het speciaal voor het beschermd dorps gezicht Noordgouwe ontworpen nieuw bouwproject van de Schouwen-Duive- landse woningbouwvereniging 'Beter Wonen', is gesitueerd met uitzicht op de onlangs gerenoveerde openbare school, en het nieuwe dorpshuis. En aangezien de school, zoals 'Beter Wonen'-voorzit- ter F. K. Vos memoreerde, een belang rijke plaats in het dagelijks leven in Noordgouwe inneemt, kregen drie leer lingen de hoofdrol bij de sleuteluitrei king te vervullen. Het optreden van Heleentje Natte, Adrie Boerman en Ronald Dikhooff vormde mede een vingerwijzing naar de viering van koninginnedag. Ook in de zeer prille nieuwbouw van het dorp kan zaterdag - althans op nummer 15 in de Vijverbergstraat - de vlag worden uitge stoken. Want daarvoor voorzag het drietal jeugdige inwoners de heer De Jong van alle benodigde attributen: de sleutels van zijn huis, een vlaggestok, oranje wimpel en driekleur. Verder werden alle leerlingen van de school namens 'Beter Wonen' uitgerust Toerclub 'TandjeBij' Sint-Maartensdijk hield een toertocht SINT-MAARTENSDIJK - De toerclub 'Tandje Bij' in Sint-Maartensdijk hield een toertocht over 142 kilomter. Er wa ren 11 deelnemers. In het clubklasse ment staan nu vijf trimmers op de eer ste plaats. Allen hebben 496 kilomter gefietst. met vlaggetjes en andere feestartike len, die voor de oraryefestiviteiten in het dorp zaterdag ongetwijfeld goed van pas gaan komen. Plattelandsvrouwen in Sint-Annaland bijeen SINT-ANNALAND - De afdeling Sint- Annaland van de bond van plattelands- vrouwen hield een bijeenkomst in hotel 'De Gouden Leeuw'. Kunstenaar B. van Rooy uit SintMaartensdijk vertelde iets over zijn werk. Eendrachtsruiters in de prijzen in Zevenbergen OUD-VOSSEMEER Op een kring concours van de L.R. en P C. Prinses Irene in Zevenbergen hebben enkele leden van de Thoolse Eendrachtsrui ters goede resultaten weten te behalen. Bij de dressuurwedstrijden haalde Ri- chard van der Werf een eerste prijs en Kees van Dalen boekte in de b- dressuur een overwinning op Ugoletto met 128 punten en in de L2-dressuur reed hij eveneens een eerste prijs op. Faust met 125 punten. Bij het springen reed Heieen Zuidweg op Jonker een foutloos parkoers maar kreeg een onvoldoende voor stijl. Kees van Dalen werd eerste bij het B- springen op Ugoletto en bij het L- springen werd Ton van der Werf 2e op Ceasar na barrage. Bij de behendig heidsspelen won Colette Petra de Boer met haar pony Pol. nieuw een 9-delig mokkatervlesje in het bekendste decor van Royal Albert Old Country Rose 299,- (S? fcéera*' 9 oo lange vorststraat 27 - goes ywafstraat 94 - vlissmgen Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Westerschouwen maakt ingevolge artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 18 april 1983 heeft besloten om: I. te verklaren, dat bestemmingsplannen wor den voorbereid voor de gedeelten van de gemeente, waarvoor nog geen bestemmings plannen gelden, welke zijn gebaseerd op de woningwet 1901, zoals deze zijn aangegeven op de bij dit besluit behorende kaart; n. te bepalen, dat het verboden is binnen de nader op de onder I bedoelde kaart aangege ven gebieden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) een aan tal in het besluit omschreven werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onder- houdswerkzaamheden. Dit besluit ligt met de bijbehorende kaart vanaf heden ter gemeentesecretarie te Haamstede voor een ieder ter inzage. Burgh-Haamstede, 28 april 1983 De burgemeester voornoemd, J. L. Niemantsverdriet-Leenheer minneputtestraat 2 tholen tel. 01660-3098 Openingstijden: 9.00 uur tot 17.30 uur Zaterdags: 8.00 uur tot 15.00 uur 's maandags gesloten Zaterdag koninginnedag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28