Plan voor 'schoolschap' in Oostburg van de baan Resultaten bij Hoechst Vlissingen fors omhoog CDA Vlissingen wil meer leerlingbouwplaatsen WEL TWEE SCHOLEN IN STICHTING WINST HOECHST HOLLAND 14,8 MLN Comité Domburg wil onderzoek naar optreden yan wethouder A. Wisse Schelde liep order voor ammoniakterminal mis i DONDERDAG 28 APRIL 1983 OOSTBURG De Oostburgse scholengemeenschappen 'St. Eloy' (R.-K.) en 'Koningin Wilhelmi- na' (openbaar) gaan fuseren in een nieuwe stichting. De samenvoeging wordt 1 augustus 1984 een feit. De twee scholen krijgen elk de helft van het aantal bestuurszetels, maar de bestuursvoorzit ter van de nieuwe stichting moet uit 'openbare hoek' komen. De prot. chr. Mavo 'Iminanuel', die aanvankelijk ook aan de fusie zou deelnemen, blijft zelfstandig. Dat is het uiteindelijke resultaat van de fusiebesprekingen tussen het ministerie van Onderwijs, het gemeentebestuur van Oostburg en de besturen en schoolleiding van 'St. Eloy', het KVVL en 'Immanuel'. Daarmee is het plan van staatssecretaris mevrouw Ginjaar-Maas om een 'schoolschap' in het leven te roepen, van de baan. Drs. J. Mastik. directeur van het rijks onderwijs bij het ministerie, kwam woensdag naar Oostburg met de bood schap dat een dergelijke gemeenschap pelijke regeling - een unicum voor Nederland - te veel wettelijke haken en ogen heeft die op korte termijn met overwonnen kunnen worden. Hij kon wél instemmen met een stichtings vorm. iets waar 'St. Eloy' altijd voor- j stander van is geweest. Een stichting als bestuur van twee scholengemeen schappen met verschillende bloedgroe pen is ook een unicum. Het ministerie kon daar alleen met 'veel pijn' in toestemmen, omdat een stichtings vorm in wezen met-openbaar is. Dat gaat regelrecht in tegen de principes van het openbaar onderwijs. De prot.chr. mavo (ongeveer 135 leer lingen) haakte dinsdag al aan het begin van de onderhandelingen in Oostburg af. Voorzitter H. Zwart van het bestuur I daarover: „De voorstellen hielden in dat we wél de leerlingen mochten inbrengen in de fusie, maar niet alle docenten. Nu hebben we tien docenten, in de nieuwe opzet zou er nog slechts plaats zijn voor 2.1 volledige banen voor docenten van protestants- christelijke signatuur. Dat heeft de doorslag gegeven Daarnaast zou het karakter van onze school verloren gaan in een samenwerkingsverband In het officiële communique dat na de gesprekken openbaar werd gemaakt wordt dan ook gesteld dat „met name de levensbeschouwelijke en rechtsposi tionele consequenties van deze fusie- voorstellen onoverkomelijke bezwaren met zich meebrachten voor de prot.chr. mavo "Immanuel'." Bestuursvoorzitter Zwart van 'Immanuel' benadrukt ech ter dat de inmiddels gegroeide contac ten op onderwijskundig gebied „waar mogelijk" worden voortgezet. Blij De inspecteur van het voortgezet on derwijs, J. M. Crousen, was erg blij met de fusie, die is opgedrongen door de steeds teruglopende leerlingenaan tallen. St. Eloy en 'Koningin YVilhelmi- na' hebben 530 respectievelijk 550 leerlingen. Tot 1984 wordt een terug loop verwacht van ongeveer 40 pro cent, vergeleken met de aantallen in 1977. De fusiebesprekingen lopen al sinds dat jaar. De rijksscholengemeenschap wilde een 'openbare' bestuursvorm, de christelijke 'bloedgroepen' waren daar op tegen. Ook de machtsverhou ding in het samenwerkingsverband bleek een moeilijk te nemen hindernis in de besprekingen. De rectoren van zowel 'St. Eloy' als het 'KWL' onthielden zich dinsdag van commentaar. Zegsman Crousen: „In juni volgt een nieuw gesprek om de fusie nader uit te werken". Er moet volgens hem nog heel wat werk wor den verzet. „In de nieuwe stichting moet een consensus tot stand komen. De voorzitter krijgt geen doorslagge vende stem." De heer G Eyssens. hoofdbestuurslid van de Vereniging voor Openbaar On derwijs VOOi uit Borssele, was niet erg blij met de bereikte resultaten. ..Jammer dat het dit geworden is", zei hij in een voorlopige reactie ..De scho lengemeenschap 'Wilhelmina' was de enige openbare school voor voortgezet onderwijs in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Een stichtingsvorm is wel de meest goedkope oplossing die men had kunnen bedenken De landelijke directie van de VOO zal de zaak van daag - donderdag - al aan de orde stellen. „We zullen eens opheldering vragen over de gang van zaken Daarna komen we beslist met een standpunt.'' Volgens Eyssens dienen de statuten van de nieuwe stichting ..keiharde voorwaarden' te bevatten voor hand having van het openbare karakter van het onderwijs. ..Maar of dat ook zal gebeuren'' Daar kun je grote vraagte kens bij zetten Eyssens is van mening dat er niet hard genoeg is gezocht naar mogelijkheden om zowel de openbaar heid van het onderwijs als de verschil lende bloedgroepen in stand te hou den. Bestuursvoorzitter Zwart van 'Imma nuel' tenslotte: ..De toekomst is nu wel onzeker, maar we blijven hopen. De onzekerheid over fusering is weg. We hebben plannen om nieuwe dingen aan te pakken en we zullen ervan maken w at er van te maken is." De Hoechst-vestiging in Vlissingen MIDDELBURG Molenwater. 9.30-17 uur Miniatuur Walcheren Gasthuis, 20-21.30 uur' uitzending Ra- wa TERNEUZEN Julianaziekenhuïs, 20.15-22.15 uur: uitzending radio Julia na. Opstandingskerk, 20 uur lezing door drs. Mul over 'Gerrit Achterberg en de psychoanalyse'. VLISSINGEN Bethesda'St.- Josephziekenhuis. 20-21.30 uur: uitzen ding Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I. 20 uur: De rechter en de linkerhand van de duivel, a.l. Roxy II. 20 uur: Kamp der verdoem den, 16 jr. Cinem'Actueel I, 20 uur: De hot bub- blegum maagd. 16 jr. Cinem'Actueel II. 20 uur: Tootsie, a.l. Cinem'Actueel III, 20 uur: Desperado city. 12 jr. GOES Grand, 20 uur: Once upon a time in the West. 12 jr. HULST De Koning van Engeland. 20 uur: Cactus Jack, a.l.; 20 uur: Evil dead, 16 jr.; 20 uur: Trail of the pink panther, a.l.; 20 uur: Society affairs. 18 jr. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Veel liefs uit Moskou, a.l.; 20 uur: Wulps fruit, 18 jr. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: First blood. 16 jr. Alhambra II. 20 uur: Het kleinste bor deel in Texas. 16 jr. TENTOONSTELLINGEN- AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur: Lino's van Rodney Benn (t/m 30/4). Kindergalerij: Illustraties van The Tjong King Streekmuseum. 13.30-17 uur: "Met pa let en tekenstift' <tm 30'4) BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur Gemeentehuis. 99-12 en 14-17 uur: Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Addie Kubbinga (Vm 6/7) BURGH-HAAMSTEDE De Burght, 13.30-16 uur: werken Arie Boers en heer J. J. de Kam. Het Koor van de (Van één onzer verslaggeversi AMSTERDAM - Het bedrijf Hoechst in Vlissingen-Oost heeft in zeer belangrijke mate bijgedra gen tot de winst van 14,8 miljoen gulden, die Hoechst Holland in het afgelopen jaar heeft behaald. Vorig jaar leed de Nederlandse tak van dit wereldconcern nog een verlies van 15,0 miljoen gulden. Het aantal personeelsleden, dat bij Hoechst Vlissingen werkzaam is, bleef het afgelopen jaar nagenoeg gelijk: 957. Begin volgend jaar komen er ongeveer tien arbeidsplaatsen bij. Dan worden de nieuwe ammoniakterminals in bedrijf genomen. Deze gegevens staan in het jaarverslag over 1982, dat de Raad van Bestuur van Hoechst Holland gistermiddag tijdens een persconferentie in Amsterdam heeft gepresenteerd. Herman Gast (t/m 1/6) DOMBURG Biologisch Museum, 10- 17 uur: De natuur in Zeeland. GOES Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'De bijenteelt vroeger en nu' (t/m 1/5). Lunchcafé. 9-21 uur: werken J. C. West- strate (t/m 30/4). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 cn 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. KATTENDIJKE Galerie Uona Schmitt. 14-18 uur: werken diverse kunstenaars. MIDDELBURG Galerie De Wijn stock: werken Tineke Spaan, Henny Huser en Janny van Rij. St.-Janstraat 41, 14-17 uur: Touwplas- tieken van Anneke ruimschotel. ASmbachtencentrum. 9-17 uur: Diver se ambachten en exposities. TERNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Oude culturen (t/m 29/5). VLISSINGEN Gevangentoren vanaf 17 uur werken Kees Roovers. Galerie Marquis. 13.30-17 30 uur werken Jeroen Henneman en Antoni Segui. Werken Gerrit van der Ven. Reptielenzoo 'Iguana'. 14-17.30 uur. le vende reptielen, amfibieën en insekten. YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars 1JZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kantklossen en bodebus sen' (t/m 15/8) HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor mllieuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. vaji 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. DOMBURG - Het comité 'Stop de Rondweg te Domburg' heeft burge meester P. A. D. H. Diepenhorst en de gemeenteraad gevraagd een onder zoek in te stellen naar de handelwijze van wethouder A. Wisse (Christelijke Groepering) tijdens de raadsvergade ring van 12 april. Bij afwezigheid van de burgemeester trad deze wethouder toen als voorzitter op. De gemeenteraad hield zich onder meer bezig met de vaststelling van het investeringsprogramma voor de perio-, de 1983-1988. Het WD-raadslid R. J. Bruns beschuldigde het comité 'Stop de Rondweg' bij die gelegenheid van het toepassen van onoirbare methodes Jubileum 'Woord en Daad' in Nieuwe Kerk Middelburg MIDDELBURG - Het comité Walche ren van de Refromatorische Hulpactie Woord en Daad houdt vrijdag 29 april een informatie- en zangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg ter gele genheid van het tienjarig bestaan. De bijeenkomst begint om half acht. Ds A. Beens. voorzitter van de landelij ke organisatie Woord en Daad geeft in formatie over de hulpverlening van de organisatie in landen van de Derde We reld. Muzikale medewerking verlenen de koren 'De Lofstem' (Amemuiden), 'De Lofstem' (Aagtekerke) en 'Soli Deo Gloria' (Oostkapelle). Dirigent is de Smytegelt-mavo uit Middelburg treedt op onder leiding van de heer J. Walhout, terwijl de organist Bram Beekman voor de begeleiding zorgt. Op diverse scholen is intussen actie ge voerd voor het betalen van warme maaltijden voor kinderen in Haïti, In dia en Guatemala. Kinderen zullen de opbrengst ervan vrijdag bekendmaken en deze overhandigen aan voorzitter Beens. Koninginnedag in Amemuiden ARNEMUIDEN - De schooljeugd van Amemuiden brengt zaterdag om ne gen uur een zanghulde aan het gemeen tebestuur voor het stadhuis. Muzikale medewerking wordt verleend door 'Ame's Genoegen'. Deze muziekvereni ging haalt de leerlingen om half negen op bij de schoolgebouwen. Deninginnedagviering wordt om acht uur met het luiden van de klok van Ar- nemuiden en het uitsteken van de vlag gen begonnen. Tijdens de zanghulde die vanaf negen uur wordt gebracht zal burgemeester M. M Markusse een toe spraak houden. Vanaf tien uur kunnen kinderen zich opstellen op het parkeer terrein aan de Korenbloemlaan. Daar vandaan vertrekt om half elf een allego rische optocht van schoolkinderen. De stoet trekt door een groot deel van Ar- nemuiden en wordt op de Markt ont bonden. Van 9 tot 19 uur worden er wielerwed strijden gehouden in 'Het Poldertje'. Deze zijn georganiseerd door de Wieler vereniging Zeeland. Om half elf start op het sportcomplex aan de Van Citters- weg een door de W Amemuiden geor ganiseerd voetbaltoernooi. De laatste ..Het resultaat van de vestiging Vlissin gen lag in '82 aanmerkelijk boven dat van '81". meldt het verslag. De voorzit ter van de Raad van Bestuur van Hoechst Holland. D. J. Brand, weigerde te zeggen hoe groot de winst in Vlissin gen precies is. „Onze vestiging in Vlis singen is de enige plaats in Nederland waar fosfaten worden gemaakt, en wij willen graag dat het de enige in Neder land blijft Met het oog op mogelijke concurrentie ga ik niets over de hoogte van de bedrijfsresultaten in Vlissingen vertellen", zei hij, gevraagd om een toe lichting. Fosfaten bij het verkrijgen van handtekeningen tegen de aanleg van de veelbesproken rondweg in Domburg. De leden van het comité spreken in hun verzoek van 'insinuaties en beschuldi gingen'. Zij zijn van mening dat de heer Bruns bij de bespreking van de tnveste- nngsvoorstellenhelemaal geen aanlei ding had om op de werkwijze van het comité in te gaan. Het comité vindt het kwalijk dat wethouder Wisse de heer Bruns toch uit liet spreken. Het gaat ervan uit dat de betreffende wethouder wist dat dit niet kon op grond van het reglement van orde. Vervolgens vraagt de organisatie zich af of dan met gecon cludeerd moet worden dat de heer Wis se 'partijpolitieke belangen niet weet te scheiden van zijn taak als voorzitter en dat hij deze belangen wellicht laat pre valeren'. De heren Bruns en Wisse zijn EMM en voetbalvereniging Zeelandia beiden voorstander van de als rondweg houden zaterdag een grote disco-avond Het belangrijkste product van de fa briek in het Sloegebied vormen de fos faten. Deze worden aan wasmiddelen toegevoegd om een wittere was te krij- Disco EMM Middelburg MIDDELBURG - Handbalvereniging bestempelde dr Metzgerweg. Het comité vraagt burgemeester en ge- met dnve in 'Puls'. Deze vindt plaats in het clubgebouw van Zeelandia aan de meenteraad tenslotte om alles in het Nadorstweg in Middelburg en duurt werk te stellen de door de WD'er Bruns van acht uur tot half twaalf 's avonds, naar voren gebrachte 'verkeerde voor stellingen van zaken' in de notulen te rectificeren. gen. Aan de andere kant veroorzaken ze veel waterverontreiniging. Drie jaar geleden sloten het toenmalige mi nisterie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne en de Nederlandse Vereni ging van Zeepfabrikanten een over eenkomst die inhield dat het forfosge- halte in 1983 tot ongeveer de helft zou zijn teruggebracht ten opzicht van 1979. Omdat Hoechst Vlissingen 90 procent van zijn fosfalenproductie ex porteert, kwam de klap voor Hoechst niet hard aan. De Raad van Bestuur van Hoechst Hol land is echter uiterst bevreesd voor een 'olievlekwerking' van deze overeen komst in het buitenland. De heer Brand stelde dat de wasmiddelenfabrikanten, waaronder Hoechst. onmogelijk nog verder kunnen gaan in de vermindering van het fosfaatgehalte van wasmidde len. De overheid riep hij dan ook op om nu óók een initiatief te tonen door riool waterzuiveringsinstallaties zodanig uit te rusten dat ook het afvalwater kan worden 'gedefosfateerd'. Nieuwe vinding Op de persconferentie wees Hoechst op de ontdekking bekend van een nieuwe methode om het oppervlaktewater te reinigen van fosfaten Zoals eerder in de PZC gemeld heeft het raadgevend inge- Ledenvergadering CDA in Vlissingen VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van het CDA hield dinsdagavond een ledenvergadering in wijkgebouw 't Anker in Vlissingen. Afdelingsvoorzit ter J. F. M. J. Scheffers verwelkomde de ongeveer 50 aanwezigen. Hij gaf vervolgens het woord aan L. van der Jagt, aanvullend fractielid en direc teur van de SKW Vlissingen. Van der Jagt hield een inleiding over het onder werp 'De identiteit van het CDA in theorie en praktijk'. Naar aanleiding van deze inleiding kon den de aanwezigen vragen stellen aan een forum, bestaande uit CDA-gedepu- teerde J. B. Ventevogel, wethouder A Hoefkens, CDA-fractievoorzitter M. Dekker, voorzitter Scheffers en de heer Van der Jagt (Van eên onzer verslaggevers AMSTERDAM - „De KMS in Vlissingen is te duur voor ons". Met deze woorden legde de voorzitter van de Raad van Bestuur van Hoechst Holland, de heer D. J. Brand, gistermiddag in Amsterdam uit waarom dit voor Hoechst Vlissingen 'naast de deur gelegen' bedrijf niet is ingeschakeld bij de aanleg van de nieuwe ammoniakterminal van Hoechst Vlissingen in het Sloegebied. Deze terminal wordt begin 1984 in gebruik genomen. Er kan 40.000 ton ammoniak worden opgeslagen. Hoechst Vlissingen verkoopt deze stof aan Duitse bedrijven, die er kunstmest van maken. De betonconstructies van de aanlandingsplaats voor ammoniak zijn wel gegund aan een Nederlands bedrijf. Voor de aanleg van de binnen de betonconstructies gelegen opslagtanks voor ammoniak bleek de KMS in Vlissingen echter een te hoge prijs te vragen, zo deelde de heer Brand mee. Het werk. een gespecialiseerd, hoogwaardig laskarwei. is nu gegund aan een buitenlands bedrijf. Welk bedrijf dat is, wilde de heer Brand uit concurrentieoverwegingen niet zeggen; de aannemings- prijs evenmin. Wel liethij doorschemeren dat het verschil 'enkele tonnen' bedroeg. In totaal heeft Hoechst Vlissingen voor de ammoniakterminal een bedrag van 38 miljoen gulden geïnvesteerd. nieursbureau DHV in Amersfoort met steun van het Rijksinstitüt voor de Zui vering van Afvalwater en in samenwer king met het laboratorium van Hoechst Holland NV een methode van afvalwa terreiniging ontwikkeld, waarbij geen slib achterblijft. Laboratoriumproeven hebben aangetoond, dat het fosfaatge halte in het afvalwater tot minder dan 1 milligram per liter kan worden terugge bracht. Hierbij maakt men gebruikt van een bed van zandkorrels, die met waterstroom in een wervelende bewe ging worden gebracht. Door toevoeging Tijdelijke stremming Sehelde-Rijn- verbinding THOLEN Op donderdag 5 mei of in geval van slechte weersomstandighe den vrijdag 6 mei, zal de scheepvaart op de Schelde-Rijn-verbinding tijdelijk gestremd worden. De tijdsduur van de stremming loopt van 1 Vfe uur voor hoog water ter plaatse tot 1V^ uur na hoog water ter plaatse, of zoveel korter als mogelijk is. De stremming is benodigd voor het afzinken van een zandperslei- ding ter hoogte van boei km r 1031.900. even ten zuiden van de kruising met het Tholense Gat en het Bergse Diep. De schepen, komende en gaande naar de Kreekraksluizen. dienen de aanwij zingen gegeven vanaf de verkeersrege- lende vaartuigen. R.W.S. 84 - R P. 30 - R.W.S. 83. stipt op te volgen. De scheepvaart wordt verzocht om op marifoonkanaal 10 uit te luisteren. Koninginnedagviering in gemeente Domburg DOMBURG - Koninginnedag in de ge meente Domburg begint om acht uur met klokgelui in Oostkapelle. In het stadje Domburg laten de klokken zich vanaf half negen horen, terwijl dan ook herauten te paard de festiviteiten aankondigen. Voor het gemeentehuis van Domburg aan de Markt zingen om half tien de schoolkinderen met begeleiding van koperblazers van muziekvereniging Apollo. Burgemeester P. Diepenhorst houdt aansluitend vanaf het bordes zijn 'koninginnetoespraak' Direct daarna begint een etalagefotopuzzeltocht. Om half twee is het verzamelen voor ont moetingscentrum Schuttershof aan de Kanonweistraat. Daar krijgen belang stellenden een ballon, waarna ze aan van loog slaat het fosfaat uit het water neer op de zandkorrels in het zoge naamde 'gefluidiseerde' bed. Deze kor rels zijn goed te ontwateren en kunnen na droging zonder problemen worden gebruikt in de fosfor-ovens van Hoechst in Vlissingen. Hier worden ze van het fosfaat ontdaan en deze fosfaten kun nen opnieuw in wasmiddelen worden gebruikt. De winst van 14,8 miljoen gulden, die Hoechst Holland met zijn drie Neder landse productiebedrijven heeft be haald. is dus voornamelijk toe te schrij ven aan Hoechst Vlissingen. Hier speel den iets gunstiger prijzen voor grond stoffen en energie en een grotere doel matigheid bij de inzet van deze produc tiefactoren een grote rol. In algemene zin hebben energiebesparende maatre gelen, efficiëntere overslagactiviteiten, lagere voorraden en aanpassing van de productieprocessen Hoechst veel geld bespaard. Verder waren lagere afschrij vingskosten en lagere rentelasten en de reorganisatie van de vestiging in Breda van belang. De totale omzet van Hoechst Holland was in '82 iets lager dan in het jaar daarvoor: 1.517 miljard gulden in '82, tegen 1,549 miljard in '81. „Ondanks het positieve resultaat over 1982 is het rendement van onze activi teiten in totaal de laatste jaren duide lijk te laag geweest", zei de heer Brand. Zoals eerder gemeld licht het externe organisatiebureau McKinsey Hoechst Holland momenteel door. Hierdoor hoopt de organisatie haar rendement in de komende jaren te kunnen verbete ren. De heer Brand vertelde dat een winst van 100 miljoen eigenlijk 'gezond' genoemd kan worden, maar dat Hoechst Holland vooralsnog streeft naar een jaarlijkse winst van 60 miljoen gulden. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam Bintje 50 mm opw. 27-4-'83. November laten 25 OQ bieden 24 80 slot 25 00: mei' laten 13 60 bieden 13.50 slot 13.60. Stemming mee goed prijshoudend Openstaande posities november onveranderd 314: mer min 168 is geworden 1749. Omzet mei: 890. hoogste pnjs 13.60. laagste 12.60. laatste zaken 8x13.60. nov. 16x25.00. Centr. tuinb.veil. Goes. 27-04-83 Andijvie glas kg kl 1 20. bloemkool stkl 1 '0.85-1.80 kl 2 0.15-0 90. peen kl 2 gt 0 17; rabarber kl 1 0 47-0.65. radijs bos kl 1 0.46- 0.65. spinazie glas kg kl 1 0 60-1.00: spinazie kgkl 2 0 95: prei kg kl 1 b 0.13-0 32: a 0.18-0.41 witte kool kl 1 b 0.23: aardbeien ds kl l 1 40: per 150 gr. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam Bintje 35 50 mm 27-4 83 November slot 20 00. Openstaande posities november: 50. COOP. VELUWSE EIERVEIUNG BARNE- VELD - Aanvoer 1 992.600 stuks, stemming kalm. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 9.50. van 55-56 gram 11.75- 11.75. van 60-61 gram 11.80-12.65 en van 65-66 gram 11.20-12.50. Veiling Bergen op Z BRIEF AAN DE RAAD een wedstrijd kunnen meedoen. Onder Woensdag 27 april Golden Delicious 34-70; VLISSINGEN- „Er is in Vlissingen nog een aantal mogelijkheden om school verlaters via Ieeriinghouwplaatscn tot vakmensen op te leiden. Wij vinden dat de gemeente op dit terrein binnen kort een vaste beleidslijn moet uitstip pelen. Vooral omdat door de grote werkloosheid in de bouw het aantal leerlingen in het lager technisch on derwijs (LTO) dal bouwkunde kiest, in Vlissingen vrijwel tot nul is gedaald". Dit schrijft de Vlissingse CDA-fractie in een brief aan de gemeenteraad waarin ze deze vraagt de opzet van leerling bouwplaatsen voor te leggen aan het wedstrijden beginnen om ongeveer half college van b en w zodat deze hierover drie. Tenslotte houdt de landelijke rij- een standpunt kan bepalen. De raad en ponyvereniging Walcheren tussen kan dan op grond daarvan een beleids- 14.00 en 16.00 uur een demonstratie rui- lijn uitstippelen, aldus het CDA in de tersport op het veld aan de Steigerweg. brief. De fractie stelt voor een systeem te ontwikkelen waarbij permanent 10 tot 15 leerlingbouwplaatsen beschik baar worden gesteld Dit zalvolgens de fractie, de jongeren uitzicht bieden om toch het vak bouwkunde te kiezen. „In de toekomst zullen er ook in de bouw vakmensen nodig zijn. met name van wege de opkomende stadsvernieuwing en renovatie. Deze vakbekwaamheid leer je niet in de schoolbanken, maar op de bouwplaats", zo schrijft de fractie. Ze vindt het bovendien enorm belang rijk dat jongeren op deze manier een kans krijgen op een plaats op de ar beidsmarkt. De fractie stelt verder een projectmatige aanpak voor, waarbij in samenwerking met de LBO-scholenge- meenschap Swanenburg en de Vlis singse MTS praktijklokalen worden op gezet voor de afdelingen electrotech- niek en werktuigbouwkunde van de MTS Volgens de fractie is hier in ver band met de groei van de school drin gend behoefte aan. Omdat de MTS mo menteel geen geld heeft om langs de normale wegen een bouwkundige voor ziening te realiseren, wil ze dat in de vorm van een leerllngbouwplaats-pro- ject proberen De school wil volgens de fractie bovendien voor het project 'Par ticiperend leren', waarbij leerlingen bouwkunde door een aantal stageperio des bij het bedrijfsleven praktijkerva ring opdoen, een tweejarige vakoplei ding aanvragen. Vooral omdat de werk loosheid onder de schoolverlaters van het LTO zo groot is dat er een vervolg opleiding moet komen om het vakman schap voor de toekomst te waarborgen, aldus de fractie. leiding van de muziekvereniging Apol lo wordt naar de duintop 'Hoge Hil' ge trokken waarde ballons opgelaten wor den. Tussen half dne en half vijf zijn er kinderspelen op de markt. Direct na af loop kan iedereen boven 12 jaar mee doen aan een ballonprikwedstrijd Het avondprogramma begint om half acht met een touwtrekwedstrijd op het oude voetbalveld aan de Roosjesweg Gestreden wordt om een wisselbeker. Omstreeks half negen begint In het Schuttershof een optreden van cabaret 'Domburgse Hekelaars', waarna aan sluitend het Oranjebal wordt gehou den. In Oostkapelle kunnen schoolkinderen zich vanaf 10 uur opstellen aan de Pourckstraat bij het postkantoor. Voorafgegaan door de muziekvereni ging Crescendo begint om half elf een optocht van versierde fietsen en step pen en dergelijke In de middaguren is er een wijkenspel op het voetbalveld aan de Torenstraat Dit is bedoeld voor mensen van 16 jaar en ouder. De wijken Dorp, Vronesteyn. Bungalowpark en Halve Maan nemen het tegen elkaar op. Tenslotte treedt om kwart voor acht in ontmoetingscentrum De Halve Maan de toneelgroep van de Oranjevereni ging op met de komedie 'Zo'n heerlijk huidje buiten'. Tijdens de pauze wordt er een verloting gehouden. Goudreinetten 76-79; Winston 27-50; Saint- Rémy 63-74; bloemkool 38-2.20; witte kool 37- 46; spitskool 90-1.90; andijvie 1,09-1,24. rabar ber 17-32; spinazie 1.10-1.60. bospeen 1.34- 1.97. knolselder per stuk 40-60, prei 22-59 sla 26-53; komkommers per stuk 24-81 bos uien 28-55. sjalotten 32. uien 10-59; radus 29-52: peulen per ons 3.10. asperges per ons 37-1.41; raapstelen per bos 27-28: bosselder 24-45; lamsoren per kilogram 3.70: wiUof per kilo gram 60-2.40. Coop, tuinb.veil. Middelburg 27-04-83 aardapp bintjes bo. 13-15 gr 12; kr 34-37; eersteling gr, 1001-1008 dr 1018: kr 700 pipo gr 22 appels golden del H 80 90 88.70 80 70: 65 70 56. wlnston II 70 80 62. 6570 45. 6065 34 paprika kg 579-600. tomaten AI 303-324; BI 299-310 Cl 310. groenten sla 35op 63. 30 op 39-55. 22 op 48: 20 op 60 14*15 40. glasandijm 93-110. spinazie 33-75. kassnjj- bonen 675-693. krom 551-558. rode kool a 44-71. rode kool b 16-26 breekpeen 6-16. prei 28-51: boskroten 196-202 radijs 47-65. rabar ber 24-49 uienbonken 53-55. grote 14-52. dueling 5-11 ramenas 68. selderie bos 40. witlof ABII240-266: BII 161 afw 87-134: stek 109: komkommer 7691 I 79-83. 61 76 I 86 II 60. 51 61 181-83 U 57-67. 41 51 1 72 n 41. 3641 I 47 II 34 krom II 47-53: stek grof II 72: bloemkool 3 U 150-204 4 1 138-219: II143-208 111 64-151. 6 1 138-196: II98-189: Hl 55-115. 8 I 110-161 II 48-164 IH 38-96: 10 I 61-111; U 39-90. III42-59; 121 56: H 42-74; m 39-47; 15 H 38-48; III 38-52: aanvoer4286 kisten. 31.832 stuks. Eerstelingen werden geveild door J. L van Soelen. Vlissingen, eerste druk A Brui- nooge. Oudelande. Donderdag en vrijdag (28 en 29 april i veiling om 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19